Ovezande even muziekwalhalla Airconditioning Feestelijke jaarmarkt Yerseke Bloesemrit Anjeractie voor mooier Zeeland de bev Aanspanning Per huifkar door 'De Zak' Back to the 80's avond i VERVROEGDE AFSLUITING KIEKIERIS de bevbfetóler 'W C Carrier j VIER JE TRADITIEGETROUW IN KIEKIERIS Beide dagen vanaf 20.00 uur geopend JAARGANG 51 - NUMMER 19 Vanaf uni is Kiekieris weer Beaeh Bar WEKELIJKS HUIS AAN HUIS OP NOORD EN ZUID-BEVELAND Deze week in de Woningkrant: Veertig rijtuigen op Hemelvaartsdag op pad PZC WEEKBLADEN Goes Lange Kerkstraat 44 'Klomppop goes dance' Deze week aandacht voor het optreden van een Russisch Kozakkenkoor in Oostkapelle, Urban Dance Squad in Podium 't Beest en Vengeance in De Piek. Ie en 2e Pinksleren Zeeuwse popliefhebbers, rockers en festival gangers weten elk jaar ver van tevoren wat ze op hemelvaartsdag gaan doen. Rocken in Ove zande. Voor het negentiende jaar wordt daar het oudste popfestival van Zeeland gehouden, Klomppop. En als de rockers nog maar net naar huis zijn, stroomt het dorp alweer vol met de volgende lading cultuurliefhebbers. De zondag na Klomppop is het sinds twaalf jaar gereser veerd voor het straatfestival Ovezande. UNITED COLORS OF BENETTON. Nel Hemelvaart geopend: OPENHEID VAN LISTIGE ZAKEN - JEFFREY ENGELHART- Maffe muziek ,,'t Is de eerste keer dat we een gezamenlijke tocht houden met zo'n groot aantal aanspan ningen. Het is dan ook moeilijk te bepalen hoe lang we onderweg zijn en hoe laat we op onze geplande stopplaatsen zullen aankomen". Dat zegt mevrouw C. de Jonge-Stols uit Wemeldin- ge over de Bloesemrit die op Hemelvaartsdag door De Zak van Zuid-Beveland wordt gehou den. Een tocht, waaraan veertig rijtuigen uit heel Zuid-West-Nederland zullen deelnemen. 0p Hemelvaartsdag is er vanuit Nisse een ex cursie per huifkar over en langs de bloemdijken in de Zak van Zuid-Beveland. De tocht wordt georganiseerd door Natuurmonumenten. In ons overzichtelijke uitkatern BREED UIT veel informatie over uitgaan in Midden-Zeeland en handige van dag- tot-dag-overzichten met het uitgaans- aanbod op gebied van film, muziek, theater en exposities. Nog één keer de verkiezing Beste Buur van Zuid-Be veland, georganiseerd door de woningcorporaties en Humanitas. Verder het politiekeurmerk ‘Veilig wo nen’, dat eventuele inbraakpogingen hoopt te voorko men. Zo kan de tijd die een inbreker nodig heeft om zijn werk te doen, worden verlengd tot drie minuten. Dat is een toename van ruim twee minuten. Kleinschalig WOENSDAG T2 ME4 1999 BEW. EX.^/xd dele^^ m e bev f Hougkoeling BV HALSTEREN 0164-682254 a. r De Walcherse band De Niro treedt op tijdens Klomppop. foto Bert van Leerdam WoiiiiNjknuil (advertentie) (advertentie) (advertentie) (advertentie) De bloemdijken van Zuid-Beveland: in mei al volop in bloei. TAXI NODIG - TAXI ZEELAND 0113-211111 Mfdden-Zeeland De familie Priester uit 's-Heer Hendrikskinderen: altijd prominent aanwezig tijdens ritten van de Bevelandse Aanspanning. De Bevelander maakt deel uit van de Zeeland Combinatie huis-aan-huis- bladen in Zeeland. Totale oplage: 165.775 ex. bands in twaalf uur tijd'. Dit jaar staan maar liefst dertien bands en acts op het pro gramma waaronder nationale topacts, een Belgische belofte in de vorm van Sticks'n'sto- om 16.15 uur een 'regen van prijzen' neer laten dalen op de bezoekers. De jaarmarkt 1999 maakt Yerseke vrijdag 14 mei nog aantrekkelijker om eens een bezoekje aan te brengen. In verband met Pinksteren dient kopij voor de editie van woensdag 26 mei vervroegd aangeleverd te worden. Een kijk in de praktijken van een mega-fraudeur NU in elke boekhandel 219 blz. 29,95 Oplage: 41.000 ex. Uitgave: Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant b.v. Voorstad 22, Postbus 5, 4460 AA Goes. Tel. (0113) 273000. Fax (0113) 273010 Exploitatie: Ch. van den Oosterkamp (0118)484399 Privé (0118) 417802 Administratie: PZC Oost-Souburgseweg 10, postbus 18, 4380 AA Vlissingen. Advertentieverkoop: Kantoor Goes, Voorstad 22, Postbus 5 4460 AA Goes, tel.: (0113) 273000 fax: (0113)273010 Pieter Karman (Verkoopleider) (0113) 273021 privé (0113) 613394). Henk Mallekote (0113) 273022 privé (0113) 342535). Redactie: Hans Meijer (0113) 273020 Chef-redacteur: Ad Hanneman, (0118) 484275 of 06-54267115 Redactie-adres: Voorstad 22, Postbus 5, 4460 AA Goes. Bezorging: 0800-0231231. Druk: Wegener Nieuwsdruk Zeeland, Postbus 18, 4380 AA Vlissingen. Druktechniek: offsetrotatie. Sluitingstijd redactie: Zondag 12.00 uur. Advertenties: maandag 17.00 uur. Enkele jaren geleden was het nog niet denkbaar. Dancemu- ziek op het programma van droog, onderaan de dijk meer vochtige bodem. Dat alles sa men bepaalt welke planten en dieren er zijn. Deelnemers aan de excursies kunnen, zoals ge zegd, kiezen uit zitten of lopen. Voor de wandelexcursie op vrijdag 21 mei hoeft u zich niet tevoren aan te melden. Deel- Donderdag wordt er natuurlijk tot zeer laat in de avond en vroeg in de morgen doorge feest. Ovezande heeft dan slechts twee dagen de tijd om zich klaar te maken voor het volgende cultuurevenement. Zondag 16 mei vanaf 11.00 uur start het straatfestival en de braderie in Ovezande. Sinds twaalf jaren reizen dui zenden bezoekers naar Ove zande af om te genieten van de gezelligheid. Alleen op die dag moet je entree betalen om het dorp Ovezande in te kunnen. Voor een rijksdaalder struin je langs zestig kramen, de kindermarkt en kun je ge nieten van verschillende gek ke en mooie optredens. Veer tien groepen en straatartie sten kunnen overal opduiken en een optredentje weggeven. Clowns, acrobaten, muziek, steltenlopers, dansers en de band zonder banaan. Wegens groot succes mag deze flau wekul rockband nog een keer proberen om het dak van de tent te spelen! Jaarmarkt in Yerseke staat voor gezelligheid, aanbiedin gen en heel veel kraampjes. kan natuurlijk ook. Er zijn di verse terassen ingericht. De kinderen vermaken zich wel op het springkussen. Alsof er niet genoeg prijzen te verge ven zijn, zal wethouder Jansen De bloemdijken in dit deel van Zeeland beginnen deze maand mei volop kleur te krijgen. Van daar dat Natuurmonumenten twee excursies op het pro gramma heeft staan: de ene op Hemelvaartsdag, de andere op vrijdag 21 mei. Overigens dan niet per huifkar, maar te voet. Vertrekpunt is beide dagen het informatiecentrum naast de schaapskooi aan de Nieuw Ka- merseweg tussen Heinkens- zand en Nisse. Vertrek om 13.00 uur, duur van de excur sies ongeveer twee uur. Naast de Bevelandse Aan spanning wordt een de Beve landse Bloesemrit deelgeno men door de Zuidwestelyke Aanspanning uit Bergen op Zoom, de Halsterse Aanspan ning, 'In de Triemn uit Zeeuws-Vlaanderen, de Sas- menners uit Stellendam, de Wouwse Aanspanning en 'Vier in één hand' uit Oud- dorp. van de organisatie. Het bezoe kersaantal begon langzaam terug te lopen en zit nu weer in de lift. Gemiddeld krijgt Klomppop zo'n achthonderd muziekfanaten op de been. Dit jaar worden er een kleine dui zend man verwacht. De orga nisatie is in handen van een werkgroep van jongerencen trum de Klomp uit Ovezande. Volgens de vele vrijwilligers van het festival is dit te dan ken aan de goede sfeer, de aantrekkelijke programma's en de nieuwe opzet van twee gekoppelde tenten en twee grote podia. Het motto was altijd 'twaalf In alle gemeenten van Zeeland wordt van 16 tot en met 22 mei gecollecteerd voor de Anjeractie. Het Prins Ber nard Fonds en de Anjerfondsen vormen samen het cul tuurfonds voor Nederland. Vorig jaar kregen ze meer dan zevenduizend aanvragen voor subsidie binnen. Bijna ach- tendertighonderd projecten kregen ook een bijdrage. Het meeste geld ging naar de sector muziek en beeldende kunst. In totaal besteedden de twee fondsen ruim 29 mil joen gulden. In de provincie Zeeland werd geld toege kend aan bijna tachtig projecten. Culturele verenigingen die vrijwilligers beschikbaar stellen, mogen 1/3 van de ei gen opbrengst houden. Zo komt de eigen bijdrage erg goed terecht. Een muziekvereniging kan er bijvoorbeeld uniformen of instrumenten van kopen. Zo wordt Zeeland nog mooier. Voor meer informatie over collecteren, 0118- 682500. Piet de Klerk die al eens als fi nalist in de Grote Prijs van Ne derland stond. De Niro laat, ook live, degelijk vakman schap horen. Natuurlijk mag de trend van de afgelopen ja ren nederpop niet missen op dit Zeeuwse festival. Bands als Grof Geschut en Is Ook Schitterend zijn de eerste en tweede topact van Klomppop. Hun live-optredens zijn mee slepend met verrassende nummers. De Zuiderburen le veren de funkrockband Sticks 'n' stones. Iets na achten kun nen de muziekliefhebbers gaan genieten van Racoon. Een Zeeuwse topband waar iedereen hoge verwachtingen van heeft. Vijf Engelse podi- umdieren die samen The Ho ax vormen zijn de absolute to pact van Klomppop’99. De or ganisatoren van het festival wilden de band, zolang ze nog betaalbaar waren, graag nog eens op het podium zien. The Hoax is een blues- en rock band waar het publiek van na zal genieten. name is voor leden van Na tuurmonumenten gratis, niet- leden betalen 5,-, kinderen 1,-. Voor de huifkartocht op 13 mei dient u zich aan te melden bii het Informatiecentrum van de Zeeuwse Schaapskudde, tel. 0113-655 268 tussen 11.00 en 16.00 uur. De kosten van de huifkarrit zijn 15,- voor vol wassenen en f 10,- voor kinde ren tot en met twaalf jaar. Snelle opgave is gewenst ge zien de te verwachten belang stelling. Het centrum van Yerseke wordt, één dag na hemel vaartsdag, overgeleverd aan de koopjes, aanbiedin gen en aparte hebbedinge tjes. Vrijdag 14 mei staan er in het gehele centrum en de Noord- zandstraat en de Kaaistraat zo'n negentig kramen, winkels en showwagens met zoge naamde 'jaarmarktaanbiedin- gen'. Jaarmarkt 1999 begint om 9.00 's morgens zodat de bezoekers een gehele dag op hun gemak rond kunnen snuffelen tussen de diverse kraampjes. Op de jaarmarkt en in de winkels ontvangen de klanten gratis bonnen. Voor zien van naam en adres maak je kans op vele waardebonnen en verschillende prijzen. Wie even wat cultuur wil happen, kan midden op de Jaarmarkt een bezoekje brengen aan het nieuwe schaal- en schelpdie renmuseum in Yerseke. Maar uitrusten van het vele kopen „Het speciale van onze vereni ging is dat we niet rasgebon den zijn, Bij onze tochten kun je dan ook verschillende paar denrassen bewonderen, zoals Shetland pony's, Hackney's, Fjorden, Haflingers, KWPN- ers, Groningers en ook Frie zen. Onze leden hebben een gemeenschappelijk doel: het aangespannen rijden: een re creatieve wijze van paarden- hobby. Gedurende de zomer maanden worden verschillen de tochten georganiseerd door de Bevelanden, maar ook daarbuiten. Sinds enkele jaren hebben we contacten met enkele zusterverenigin gen uit de omgeving. Het is nu voor de eerste keer dat we een gezamenlijke tocht hou den. Het belooft een lange stoet te worden en ook een prachtig gezicht! Een lange stoet van rijtuigen en paarden dus, die komende Hemelvaartsdag ongeveer acht uur lang onderweg zal zijn. De Bloesemrit van de Be velandse Aanspanning ver trekt om 10.30 uur bij Maat schap Van Sabben aan de Tol- hoekweg 4 onder Oudelande. Er worden onderweg haltes gehouden op onder meer het Marktveld te Nisse en op het Veerhavenplein te Hoedekens- kerke. Hoe laat precies is moeilijk tevoren te zeggen. Dat is afhankelijk van het tem po waarin de paarden (willen) lopen. Tijdens de eerste stop, na zestien kilometer, wordt halt gehouden te Hoedekens- kerke. Daarna gaat men on derweg voor een tweede etap pe van tien kilometer. In de loop van de middag worden de karavaan in Nisse ver wacht, waar dan een sherry stop voor de deelnemers wordt gehouden. Totaal krij gen de paarden en medereizi gers zevenendertig kilometer voor hun kiezen alvorens men weer terug is op het vertrek punt: de Tolhoekweg onder Oudelande. De Bevelahdse Aanspanning die de tocht organiseert is in feite een vrij unieke vereni ging. Mevrouw De Jonge: Zet een paar honderd rockers, bluesgangers, popliefhebbers en gezelligheidsmensen op een sportveld. Geef ze wat stokken, een tentzeil, een flink terras, eten, drinken en wat klasse muziekacts uit binnen- en buitenland en je hebt de juiste ingrediënten voor don derdag 13 mei Klomppop. Pak een paar honderd straat- theaterliefhebbers. Mix ze met enkele honderden fanaten van maffe muziek en clownerie en voeg een snufje braderiebe- zoekers eraan toe en je krijgt het straatfestival Ovezande dat wordt gehouden zondag 16 mei. Elk jaar verandert het rustige dorpje in de Zak van Zuid-Beveland in een smelt kroes van cultuurliefhebbers. Klomppop verhuisde enkele jaren geleden van vergaderza len in Heinkenszand, naar fes- tivaltenten op het sportveld van Ovezande. Een goede zet nes, een Britse blues topact van The Hoax en de betere Zeeuwse acts waaronder Ra coon en Blunt. Bluesrock, gi taarrock, grunge, Nederlands talige rock, dance, jungle en drum 'n bass komen vanaf 12.30 uur allemaal voorbij. Uit de eigen provincie komt de Walcherse hardcoreband Wolfshead. Wolfshead staat voor veel tweestemmige zang, afwisseling en niet aan een stijl gebonden. Van hard core gaat het programma ver der met Bevelandse rock van Crash Burn-»’. De band met het pijltje achter de naam staat garant voor stevig swingwerk en enkele lekkere ballads. De ene jonge band volgt de ander op. Blunt ont stond twee jaar geleden uit een Brabants en Zeeuws on deronsje en brengt 'recht voor zijn raap-muziek' als Skunk Anansi en Live. De openings- act van vorig jaar, Nimbus uit Middelburg, mag nog een keer op herhaling op Klomp pop 1999. Ook De Niro was al eens eerder te gast op Klomp pop. Afgelopen jaar zijn ze uit gegroeid tot een vaste waarde in de Zeeuwse popscene. Ze brachten een prachtige cd uit en stonden in het voorpro gramma van BIpf. Spil van de band is zanger en gitarist Jan Klomppop. Maar de laatste ja ren komt deze muziek steeds vaker op het programmablad voor. Dit jaar geven drie dan- ce-acts een acte de presence na de Engelse band The Hoax. De uit Kapelle afkomstige Sander Verhaar houdt zich on der de naam Sandstorm bezig met breakbeat, chemical en drum bass. Vorig jaar won hij de Zeeuwse Belofte. Eelke de Jager treedt op Klomppop op als Lytrix. Hij sluit de avond af met chemical beats, trance, techno en drum 'n bass. Afwachten of de rockers en bluesgangers zich hierin ook kunnen vinden. Als hoofdact op het gebied van dance zal de Amsterdamse Capricorn te horen zijn. De band wordt vergeleken met Junkie XL en is de belofte voor alle komende zomerfesti vals. Klomppop biedt de be zoekers een unieke kans om Hans Weekhout, Ruben van Roon en Servee Wijsen aan het werk te zien. In de volgen de eeuw zal rock, blues en dance ook hand in hand gaan op hemelvaartsdag. Bloemen, schapen en dijken. Dat zijn de trefwoorden voor het kleinschalige landschap dat in dit deel van Zeeland is te zien. Elke dijk is een natuurge biedje op zich. Dat is gevolg van het speciaal klimaat dat er heerst. Aan de zonkant van de dijken groeien heel andere bloemen en planten dan aan de andere zijde. Bovenop Uiterste inlevertijd van materiaal voor: redactie is donderdag 20 mei 12.00 uur, advertenties donderdag 20 mei 12.00 uur. Combinaties Walcheren woensdag 19 mei mei 17.00 uur. OFFICIAL IDEALER breed UIT t

Bevelander | 1999 | | pagina 1