de bevelande Gekleurde wielerzee zoeft door Beveland gratis 120 Belgische en Zeeuwse jongeren dansten enthousiast samen in Goes Vlag in top in Wilhelminadorp Waarschuwing voor nep-verkopers Stamperiusschool begroet honderdste leerling LEWS Mtiijdi yo ing VERVROEGDE AFSLUITING de bevtótöêter 1 Bij BKAM hebJe al een vanaf..... I ZEELANDHALLEN GOES JAARGANG 51 - NUMMER 17 ELA Door Anita Hoekman 1 Een bont geheel op de Grote Markt in Goes. e 4 t Goes Lange Kerkstraat 44 Het is een kleurig geheel op de Grote Markt in Goes. Rond het middaguur kleurt de Markt steeds meer door de tientallen wielrenners die zich klaar maken voor de start. Rood, geel, blauw en groen. De fietshelmen en felgekleur de en volbeplakte shirts vormen één grote ge kleurde wielrenzee. Een zee die na het start schot langzaam maar zeker in beweging komt om met een snelheid van tegen de vijftig kilo meter per uur door het Zuid-Bevelandse land- schap te zoeven. In een aantal plaatsen in Zeeland heb ben oplichters zich ten onrechte uitge geven als verzekeringsadviseur van CZ groep Zorgverzekeringen. Zij zeggen een soort servicepakket te verkopen, waarvoor dan een papier moet worden ondertekend. Het gaat hier duidelijk om nep-verkopers. Een tiental mensen dat bezocht is door deze oplichters kreeg argwaan. Ze bel den CZ die kon bevestigen dat het hier niet gaat om medewerkers van ons be drijf. CZ heeft daarna meteen de Zeeuwse media benaderd om mensen voor de oplichters te waarschuwen. Naar aanleiding van deze berichten hebben zich inmiddels ook mensen ge meld die al langere tijd geleden door nep-verkopers bezocht zijn. CZ wil u daarom met deze advertentie waarschuwen: onze adviseurs hebben een CZ legitimatiepas met foto. Vraag hen dit persoonsbewijs te tonen. Kunnen ze dit niet, laat ze dan niet binnen. UNITED COLORS OF BENETTON. Wij verzoeken mensen die benaderd zijn door betreffende nep-verkopers, contact met ons op te nemen op telefoonnum mer 0113-274400. 4 ZONDAG 1 2 mei mei WOENSDAG 28 APRIL 1999 PZC WEEKBLADEN GROEP Een mirakel In Randhof l MIDDELBURG - VLISSINGEN - GOES J Kom op OFFICIAL fDEALER Hougkoeling BV HALSTEREN 0164-682254 evel breedUIT i (advertentie) ZATERDAG advertentie) (advertentie) (advertentie) jfródÖMfn- 2 ee-Larnci KRAAMVERHUUR 0164-257521 Feest in Wilhelminadorp bij begroeting van de honderste leerling. Uiterste inlevertijd van materiaal voor: redactie is donderdag 6 mei 12.00 uur, advertenties vrijdag 7 mei 12.00 uur. Combinaties Walcheren donderdag 6 mei 12.00 uur. In verband met Hemelvaartsdag dient kopij voor de editie van woensdag 12 mei vervroegd aangeleverd te worden. De Bevelander maakt deel uit van de Zeeland Combinatie huis-aan-huis- bladen in Zeeland. Totale oplage: 165.775 ex. Vanuit Veurne en Gent in Bel gië waren ze met een volle bus jongeren en tieners naar Goes gekomen om te kunnen deelnemen aan de zesde In ternationale Jongerendag, die in Goes werd georganiseerd. Ook de belangstelling van de Goese jeugd was opvallend groot. aantal, vooral moderne dan sen, aanleerden. Vooral de nieuwe dansen die In ons overzichtelijke uitkatern BREEDUIT weer heel veel informatie over uitgaan in Midden-Zeeland en natuurlijk handige ladders met films, podiumkun sten en exposities. Deze week onder meer aandacht voor A Civil Action. De nieuwe film van John Travolta. De film vertelt het waarge beurde verhaal over de kruistocht van advocaat Jan Sch- lichtmann. In het Vlissingse Arsenaaltheater wordt zaterdag 1 mei een benefietconcert voor Ambon gehouden. Kwa- dendamme staat in het weekend van 7 en 8 mei in het te ken van blues als het zevende bluesfestival wordt gehou den. Traditioneel wordt op 5 mei in Vlissingen het Bedrij- dingsfestival gehouden. Ook dit jaar treedt er weer een keur aan artiesten op met als klapper de Amerikaanse folk en blues-zangeres Rory Block. 10.00 TOT 17.00 uur Pt GEZELLIGST! ROMMELMARKT VAN NEPERIANpV----- 9.00 TOT 17.00 uur 39,95 69,95 69,95 79,95 99,= 99.95 LOCOMOTION JEANS 2 stuks voor CAR JEANS al vanaf.... Life Line OUTDOOR WRANGLER JEANS Texas LEE JEAIXIS Brooklyn 't>U etnfeop ven Je nieuweJetxtt CZA ZORGVERZEKERINGEN onlangs zijn uitgebracht in een nieuwe bundel werden met veel enthousiasme en inzet be- (advertentie) 5NVFFII van de drie verenigingen, on der grote belangstelling, een optreden in de grote hal van het centrum. Bij de presentatie van Zuid-Afrikaanse en Caraï- bische dansen sloeg het en thousiasme van de tieners al snel over naar het aanwezige publiek. Ook daar swingde men al snel mee op de maat van de muziek. Voor vele toe schouwers waren de optre dens eigenlijk wat kort en wil de men nog wel een tijdje doorgaan, maar de dansende jeugd vertrok weer snel naar de zaal van de Betho waar af scheid werd genomen van de dansgroep 'Adagio' uit Veurne en de volkskunstgroep 'De Ka- rekiet' uit Gent. Op T1 september is de jeugd van Vodago uitgenodigd in Gent en zaterdag 9 oktober in Veurne. Alle jeugdleden van de Goese vereniging kunnen dan een gratis bezoek brengen aan hun enthousiaste vrien den in Oost- en West-Vlaande- ren. Belangstellende jongeren, die ook graag eens willen deelnemen, kunnen contact opnemen met Mevr. L.Verwei, tel. 0113-216606. De dansdag was georgani seerd door Volksdansvereni ging Vodago uit Goes in sa menwerking met Belgische zusterverenigingen. Dit in het kader van een regelmatige uit wisseling. Om half elf 's mor gens gingen zo'n 120 jongeren gemeenschappelijk aan de slag in de kantine van de so ciale werkplaats 'De Betho' in Goes. De jongeren startten met een aantal spelletjes, ter wijl de tieners elkaar een groot den. Alles moest zaterdag op rolletjes lopen zodat de band jes een topwedstrijd neer zou den kunnen zetten. Een mooie wedstrijd ver noemd naar een mooie man binnen de wielerwereld. Ar- jaan de Schipper maakte zich jaren hard voor het Zeeuwse wielrennen. Eerst als wielrenner zelf, ver volgens binnen de KNWU en op het laatst als consul van het district Zeeland. Langs de Jan en de vele andere om standers kunnen maar liefst drie keer genieten van een doorkomst. Nadat de renners de finishlijn zijn gepaseerd staat ze nog twee ronden te wachten. 'Kleine rondjes' langs ‘s-Heer Hendrikskinde- ren, Wolphaartsdijk en Wilhel minadorp. Na meer dan honderdzestig kilometer is het Mark ter ichure van de Giant-Löwik- ?&C ploeg die zijn wiel net eerder over de finish weet te drukken dan Daniël van Elven van het Rabobank Wieler- team. Johan Nyman van het Zweedse team Wirsbo Swe den wordt derde voor een groep van dertig coureurs die oefend. Niet alleen de aanwe zige tieners van alle drie de groepen waren doorlopend op de dansvloer aanwezig, ook de begeleidende volwassenen deden actief mee om de dan sen zo snel mogelijk onder de knie te krijgen. Na een korte pauze wisselden de jongeren en tieners van programma. Bij de spelactivi teiten werkten de gecombi neerde groepen uit Oost- en West-Vlaanderen en Zeeland intensief samen om zoveel mogelijk punten te scoren. mountainbike, maar later wil hij, net als zijn vader, een ech te racefiets om ook mensen voorbij te kunnen zoeven. Op de vraag of zijn vader ook meedoet aan de ZLM-tour moet hij heel hard lachen. „Daar is hij te oud voor. En te dik." Oplage: 41.000 ex. Uitgave: Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant b.v. Voorstad 22. Postbus 5,4460 AA Goes. Tel. (0113) 273000. Fax (0113) 273010 Exploitatie: Ch. van den Oosterkamp (0118) 484399 Privé (0118) 417802 Administratie: PZC Oost-Souburgseweg 10, postbus 18, 4380 AA Vlissingen. Advertentieverkoop: Kantoor Goes, Voorstad 22, Postbus 5 4460 AA Goes, tel.: (0113) 273000 fax: (0113)273010 Pieter Karman (Verkoopleider) (0113) 273021 privé (0113) 613394). Henk Mallekote (0113) 273022 privé (0113) 342535). Redactie: Hans Meijer (0113) 273020 Chef-redacteur: Ad Hanneman, (0118) 484275 of 06-54267115 Redactie-adres: Voorstad 22, Postbus 5,4460 AA Goes. Bezorging: 0800-0231231. Druk: Wegener Nieuwsdruk Zeeland, Postbus 18, 4380 AA Vlissingen. Druktechniek: offsetrotatie. Sluitingstijd redactie: Zondag 12.00 uur Advertenties: maandag 17.00 uur. klapt alsof zijn eigen zoon meerijdt. „Ik vind het gewoon een mooie sport. Een prachti ge prestatie wat die jongens hier doen. Het zijn allemaal harde werkers. Ze fietsen als of hun leven er vanaf hangt. Dat vind ik mooi. Bij het voet ballen schoppen ze elkaar on deruit als er iemand sneller is. Bij het wielrennen kan dat ge lukkig niet. Ik heb nog nooit iemand een stok in een ander mans wiel zien steken. De snelste wint gewoon." Jan is zelf ook een fietser, maar niet zo'n fanatieke. Bij harde wind, koud weer of re gen blijft de fiets in de schuur staan.En als het weer mooi genoeg is om Jan op het’ zadel te krijgen, dan bouwt hij om de zoveel kilometer een 'stop' in. „Even de armen la ten werken en de benen laten rusten", zegt hij terwijl hij doet alsof hij een glas naar zijn mond brengt. „Snap je" lacht hij hard. En dan weer serieus: „Nee, geen geintjes. Dit is mooi wat die mannen hier doen. Dit is prachtig. Mijn complimenten." Jan heeft zich met veel moeite naar de finish aan de Westha- vendijk weten te wringen. „Ik was op visite in de Zak van Zuid-Beveland en ik wilde per se de laatste kilometers mee maken. Er was natuurlijk geen doorkomen aan. Er stond bij na een file richting Goes. Maar ik heb het gehaald." slechts elf seconden op de winnaar toe moeten geven. Opnieuw succes dus voor het Giant-Löwik-P&O team en ploegleider Han Vaanhold. Vo rig jaar was het Gerben Löwik van dezelfde ploeg die de winst binnenhaalde. Omdat ze ook dit keer weer graag als eerste over de streep wilde komen, werd al les uit de kast gehaald om de Arjaan de Schipper Trofee bin nen het team te houden. De verrassing was dan ook min der groot dan vorig jaar. Toen kon ploegleider Vaanhold de winnaar wel kussen, zo geluk kig was hij. 'Een mirakel' schreeuwde hij toen Löwik de sprint won. Dit jaar was het dan misschien geen mirakel, maar gelukkig met de over winning was de ploegleider natuurlijk wel. De ZLM-tour om de Arjaan de Schipper Trofee is een be denksel van een paar fanatie ke wielrenliefhebbers. De lief de voor de wielrensport was ook dit jaar weer terug te vin den in de zorg en aandacht die ze aan de tour besteed- De negenjarige Roel staat sa men met een paar vriendjes langs de weg om 'zometeen naar de renners te kunnen schreeuwen'. Hij heeft eigen lijk meer oog voor zijn vriend jes en de rest van de omge ving dan voor de weg waar over binnen enkele minuten de wielrenners aan moeten komen. Maar hij wil toch even op de wielrenners wachten, want 'fietsen is wel mooi om te zien'. „Dan zoeven ze, omdat ze zo snel gaan. Je kan ze bij na niet zien." Roel is best een fietsfanaat. Hij heeft een Na een gemeenschappelijke maaltijd in de zaal vertrokken alle jeugdleden met de bussen naar het verzorgingstehuis Randhof. Daar verzorgden alle jongeren en tienergroepen Afgelopen zaterdag werd de ZLM-tour om de Arjaan de Schipper Trofee verreden. Een prachtige wielerklassieker over meer dan honderdzestig kilometer. Aan de start stond de top van de neo-amateurs en langs de route hadden de liefhebbers zich opgesteld. Gewapend met paraplu. Vorig jaar kwam de regen namelijk letterlijk met bakken uit de he mel vallen en ook dit jaar kre gen de renners een nat shirt. Het mocht de pret langs en op de weg niet drukken. Deze week in de Woningkrant: Op Noord- en Zuid-Beveland zijn het afgelopen weekend de winnaars van de verkiezing van de Beste Buur bekend gemaakt. De verkiezing was georganiseerd door de woningcorporaties en Humanitas. De Wo ningstichting Borsele maakte onlangs haar plannen bekend voor de bouw van vijftien koopappartementen in woonzorgcentrum Dijkstede in Heinkenszand. In slechts veertien dagen waren alle woningen ver kocht. Woongoed Middelburg introduceert een voor Zeeland uniek pro ject: Woongoed Garant-plan. Woongoed springt hiermee in op de wens van de consument om te kopen in plaats van te huren. Gewapend met parapld moedigden heel veel liefhebbers de pedaalridders aan. Enthousiasme op internationale dansdag voor jongeren in Goes. In huize Randhof werd een Caraïbische dans ge bracht. X -- I weg kan slechts een enkeling vertellen wie Arjaan de Schip per is. 'Een belangrijke man voor het fietsen' en 'een wie lerfan tot op z'n botten' zeg gen de experts langs het as falt. De meeste aanmoedigers trekken echter hun schouders op als ze de naam horen. „Ik weet niet wie het is, maar hij heeft er in elk geval een ver domd mooi wedstrijdje van gemaakt. Klasse!" Bredero zei 't al: het kan ver keren. Ook in Wilhelmina dorp. Tien jaar geleden heer ste daar grote vrees dat de plaatselijke school dicht moest. Te weinig leerlingen. Dezer dagen werd de hon derdste leerling ingeschreven en dat betekent dat in vijf jaar tijds het aantal leerlingen is verdubbeld en het voortbe staan van de school veilig is gesteld. Reden dus om de vlag in top te hijsen op de Stamperiusschool. De school is hard op weg om van een wegkwijnend dorpsschooltje een grotere school te worden, waarbij combinatieklassen zelfs zullen verdwijnen. Het feest werd gevierd met een hartelijk welkom voor Bart en Eline van Es, die het honderd tal op de school volmaakten. Ook de ouders vierden het feest mee en hadden voor een grote taart gezorgd. Op sommige stukken langs de route staan er minder of hele maal geen mensen maar de coureurs hoeven het nooit lang zonder aanmoediging te doen. Er wordt geschreeuwd, gejoeld en er wordt vooral heel vaak 'Kom op!' ge schreeuwd. Het maakt niet uit wie er langskomt. Iedereen wordt aangemaand nog sneller te fietsen. Jan, die langs de weg bij Goes staat, schreeuwt en

Bevelander | 1999 | | pagina 1