KIEKIERIS Veel betalen voor een mooi verhaal Masterclass klassiek ballet in Goes 149.“ 199 SPORT STUNT FRAGMENT in de Geveltjes tOó/A Pippeloentje vierde lente Zaterdag 24 april 1999 Moonlightshopping in GOES van 19.00 tot 22.00 uur parkeren de bev^Mher JAARGANG 51 - NUMMER 16 a.s. zaterdag WEKELIJKS HUIS AAN HUIS OP NOORD EN ZUID-BEVELAND Door Anita Hoekman (o vrij Toneel Bij Bram altijd sportieve aanbiedingen! PZC WEEKBLADEN Kijk voor meer info in de Bijlage zaterdag 24 april een gebracht boerderij familie Baars- Droomtijdconcert Vlooienmarkt Goes MIDDELBURG - VLISSINGEN - GOES Topcompetitie U.C.1.1.6 om de Arjaan de Schipper Trofee bew. ex^/'M Wie koopt er voor een belachelijke prijs stroop wafels aan de deur terwijl ze in de winkel wel zes keer zo goedkoop zijn? Om hun waar te kunnen slijten, moeten venters die van deur tot deur hun waar verkopen wel mooie en fanta sierijke verhalen ophangen. Want wie koopt er een pakje stroopwafels of een paar ansicht kaarten als ze aan worden geboden met 'Stroopwafels kopen mevrouwtje. Zes gulden voor een pakje. Vriendenprijsje, vindt u niet?*. Kunstvrienden Kindertelefoon Niemand minder dan de befaamde mrs. Ju ne Christian geeft zon dag 25 april een mas terclass klassiek ballet in Goes. Ze is als do cente verbonden aan de beroemde Royal Academy of Dancing in Londen. Echte verkoper Zangavond Kamperland i 21 APRIL ,1999 WOEN! De lente heeft zich eind maart even van haar mooiste kan ten laten zien. Re den voor kinderdag verblijf Pippeloentje uit Goes-Noord om een dagje erop uit te gaan met de peu ters. Er werd bezoek aan van Goense dorp. Wel makkelijk f/M* AIR TRIAX model 1999 fU/fr TAILWIND de de te tl breedUIT (advertentie) 0 (advertentie) van 199,95 voor... van 259,00 voor... Balletleerlingen van ROC Zeeland in actie. (advertentie) De peuters van Pippeloentje op de boerderij. TAXI NODIG - TAXI ZEELAND 0113 - 211111 De Bevelander maakt deel uit van de Zeeland Combinatie huis-aan-huis- bladen in Zeeland. Totale oplage: 165.775 ex. gevlogen dat er op de achter kant staat 'voor commercieel gebruik'. Daar hebben we wel eens klachten over gehad." Nada Naga houdt 26 april een droomtijdconcert in de Prins van Oranje. Bezoekers betalen vijfentwintig gulden entree en worden verzocht een deken of slaapzak mee te nemen. Het concert begint om 20.30 uur. Voor opgave, tel. 0113-233278 keerden leiding en peuters met de bus terug naar Goes-Noord, waar de rest van de week in het In ons overzichtelijke uitkatern BREEDUIT weer heel veel informatie over uitgaan in Midden-Zeeland en na tuurlijk handige ladders met films, podiumkunsten en exposities. teken stond van de lente met ter afronding nog een bezoek van de Paashaas. Het Molenplein te Goes wordt zaterdag 24 april weer omge toverd tot koopjesplein. Van 9.00 tot 16.00 uur wordt er een vlooienmarkt gehouden. Voor informatie of deelname, tel. 0113-2168898. de bev ding. Want zo kom je vlak voor de verjaardag van je vrouw nog eens aan iets leuks. De laatste keer was het een messenset in een koffer. Lekker gemakkelijk. Je hoeft er de deur niet voor uit en je kan nog afdingen ook. Oplage: 41.000 ex. Uitgave: Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant b.v. Voorstad 22, Postbus 5, 4460 AA Goes. Tel. (0113) 273000. Fax (0113) 273010 Exploitatie: Ch. van den Oosterkamp (0118)484399 Privé (0118) 417802 Administratie: PZC Oost-Souburgseweg 10, postbus 18, 4380 AA Vlissingen. Advertentieverkoop: Kantoor Goes, Voorstad 22, Postbus 5 4460 AA Goes, tel.: (0113) 273000 fax:(0113)273010 Pieter Karman (Verkoopleider) (0113) 273021 privé (0113) 613394). Henk Mallekote (0113) 273022 privé (0113) 342535). Redactie: Hans Meijer (0113) 273020 Chef-redacteur: Ad Hanneman, (0118) 484275 of 06-54267115 Redactie-adres: Voorstad 22, Postbus 5,4460 AA Goes. Bezorging: 0800-0231231. Druk: Wegener Nieuwsdruk Zeeland, Postbus 18, 4380 AA Vlissingen. Druktechniek: offsetrotatie. Sluitingstijd redactie: zondag 10.00 uur. Advertenties: maandag 17.00 uur. De Goese toneelvereniging Kunstvrienden speelt zaterdag 24 april in de Vroone te Kapel- le het stuk 'Met mes en vork' van schrijver Alan Ayckborn. Het stuk gaat over Annie die haar zieke moeder verzorgt en op vakantie wil. Met mes en vork begint om 20.00 uur. Kaarten kosten tien gulden. Onlangs mocht voorzitter C.G.M. Maas van het bestuur Kindertelefoon Zeeland een bedrag van 3250,- in ont vangst nemen uit handen van Serviceclub Kiwanis, zijnde de opbrengst van het jaarlijkse tennistoernooi. De gelden zullen worden be steed aan publiciteitsmateriaal en aanpassing van het com puternetwerk. Bij de gemeente Goes hebben ze wel eens klachten binnen gekregen van mensen die zich 'beetgenomen' voelden. Er ko men niet veel klachten bin nen, want veel aanvragen voor ventvergunningen ko men er ook niet binnen. „Mis schien vijf op een jaar" zegt mevrouw A. Jacobs. „Maar voor zover ik mij kan herinne ren is er nooit veel animo voor geweest. Heel af en toe krijgen we klachten over ven ters. Deur aan deurverkopers suggereren wel eens dat hun koopwaar een goed doel steunt. Ze zeggen bijvoor beeld: "Vindt u het niet goed dat we voor het behoud van de walvis strijden'. Ze sugge reren dan dat de ansichten die ze bij zich hebben die doelen steunt. Mensen denken goed te doen en zien als de deur weer dicht is en de verkoper Niet elke venter liegt om te kunnen verkopen, maar als het helpt om meer geld om te zetten... waarom zou je het dan laten. Heinkenszand en 's- Gravenpolder werden onlangs nog bezocht door een zeer creatieve venter. Zonder enige schaamte stak hij zijn verhaal af over hoe hij pakjes stroop wafels verkocht om een baan te kunnen krijgen. Een nieuw initiatief van het arbeidsbu reau en een handelsorganisa- tie uit Tilburg. Degene die de meeste stroopwafels ver kocht, zou de baan krijgen. 'Ja mevrouw... dat is inderdaad vernederend. Maar ik doe al les om een baan te krijgen'. Het arbeidsbureau blijkt bij navraag van niets te weten en moet er zelfs kostelijk om la chen. „Zo werken wij niet". De handelsorganisatie in Tilburg is onvindbaar en de vrouw die nu trotse bezitter is van een duur pakje stroopwafels koopt nooit meer aan de deur. Me vrouw Hartoog uit Heinkens zand: „Ik vond het al een raar verhaal, maar hij had een ventvergunning bij zich van de gemeente Borsele dus ik dacht dat het wel klopte'." vervolgens nog een poosje ge profiteerd van het mooie weer en buiten gespeeld. Daarna „Vervelend", vinden ze bij de verschillende gemeenten. „Jammer dat mensen de re gels van het venten niet goed kennen. Het is allemaal com mercieel." Bij de gemeente Borsele vinden ze het verhaal van de stroopwafels en de baan wèl goed gevonden. „Dat is pas een echte verko per. Hoeveel een pakje stroop wafels kost in de supermarkt? Dat weet ik niet. Een rijksdaal- der misschien. Ik doe nooit boodschappen. Maar zes gul den zou ik er nooit voor beta len. Ook niet aan de deur. Dan moeten ze wel met een erg sterk verhaal aankomen." In de SOW-kerk te Kamper land wordt zaterdag 24 april een zangavond gehouden door het Adventkoor uit het Duitse Essen. De toegang tot de zangavond die om 19.30 uur begint is gratis. Wie de straat op wil om iets te kunnen verkopen, moet eerst een vergunning aanvragen bij de gemeente. Voor enkele gul dens koop je een zogenaamde 'ventvergunning' waar op staat wanneer je van deur tot deur mag gaan en wat je mag verkopen. Iedereen kan zo'n vergunning aanvragen. Aan de hoge prijzen die de venters vragen en aan hun twijfelach tige verkooppraatjes kunnen de gemeenten helaas niets doen. „Het is een onmogelij ke taak om te controleren of venters geen zelfverzonnen verhalen ophangen", zeggen de gemeenten. „We kunnen niet met elke venter meelopen als een soort controledienst." Deze week onder meer aandacht voor de week van de Afri kaanse cinema die in het kader van het Festival Cultureel Ge kleurd in het Schuttershof in Middelburg wordt gehouden. Missing Link is de nieuwe familiefilm van de regisseur Ger Poppelaars. In de film schitteren onder meer Tamar van den Dop, Johan Leysen en Thomas Acda. De Zeeuwse bluesrockformatie The Juke Joints is zaterdag te zien en te horen in de Piek in Vlissingen. De band presenteert er zijn nieuwe cd. In de Stadsschouwburg komt zondag de Vlaamse kindervriend Kabouter Plop en in Rilland-Bath wordt vrijdag en zaterdag het festivalseizoen geopend met Dijkrock. De masterclass wordt gege ven op uitnodiging van het Regionaal Opleidings Cen trum Zeeland, afdeling kunst zinnige vorming. Deze afde ling heeft een balletstudio aan de Thorbeckelaan in Goes. De masterclass is bedoeld voor talentvolle kinderen die op 'elementary' niveau dansen volgens het balletsysteem van de Royal Academy of Dan cing. Het Regionaal Oplei dings Centrum Zeeland maakt gebruik van dit systeem in haar lessen klassiek ballet. Drie Goese leerlingen van do cente Edith Houberg zijn voor de masterclass uitgenodigd. Overigens is het nog steeds mogelijk om zich bij ROC Zee land aan te melden voor bal letlessen in het algemeen. In formatie en aanmelding via tel. 0113-231170. Daar konden de peuters onder begeleiding een kijkje nemen bij de lammetjes, de schapen, de koeien en de kalfjes. Ma rianne van Lokven vertelt: „De kinderen keken hun ogen uit en vonden het prachtig dat ze tus sen de dieren mochten rondlo pen". Ter ere van het vele jonge leven op de boerderij werden de peuters onthaald op be schuit met muisjes. Daarna vertelde mevrouw Goense nog van alles over het leven van de dieren op de boerderij. Er werd Het kan dus voorkomen dat je denkt Greenpeace te onder steunen terwijl je gewoon de venter zelf hebt gesteund. Omdat mensen er een 'nare smaak' aan over houden ver pesten de venters het voor de echte goede doelen. Het mis verstand is simpel te voorko men door te vragen naar hun vergunning. Een venter ver koopt zijn waar om winst te maken. Hij krijgt van de ge meente een ventvergunning. De goede doelen krijgen een vergunning om geld in te za melen voor het goede doel. Zonder eigen belang. Zij kun nen ook spullen verkopen, maar ze hebben een andere verguning dan venters. Ma rian uit Goes wil niet met haar achternaam in de krant. „Dan weten venters me gelijk te vinden en dan staat mijn huis zo propvol", lacht ze. „Ik koop alles waar mensen mee voor mijn deur staan. Het gebeurt niet al te vaak, maar als ze aanbellen, is het meteen bin go. Ik heb vaak medelijden met ze..'Die zullen het wel niet breed hebben' denk ik dan. Het zijn vaak studenten die wat'bij willen verdienen. iert- minste dat zeggen ze. Ik heb al eens tekeningen gekocht, kaarten, eten en nog veel meer." De heer J. Goense uit Oudelande vindt venten ei genlijk wel een goede uitvin- Venters hangen vaak een verzonnen mooi verhaal op om hun koopwaar te kunnen slij ten. model 1999 i .1

Bevelander | 1999 | | pagina 1