.WAT EEN STREEK..WAT EEN STREEK..WAT EEN STREEK. BU JAN BRUUNS Kamper Mannenkoor in Kapelle Een vreemde vogel in Borssele hele wereld zijn naar hem op zoek. Wat voor vogel is hij dan? Zeker een vreemde vo gel. Tijdens de zoektocht ver andert het ogenschijnlijk rusti ge bos in een schouwspel voor spanning en actie. Ver schillende culturen komen in de voorstelling met muziek, zang en dans aan bod. Het is verder een fysieke voorstel ling waarin beweging een be langrijke rol speelt. Het decor wordt gevormd door waslij nen, vol met groene kleding stukken, die door de hele zaal worden opgehangen. Hier door krijgt het jeugdig publiek het gevoel zich samen met de vogels in het bos te bevinden. De kostuums zorgen voor een betoverend effect. De ruige ritselaars iBItStlW lUM IooiHrii VI [R 0 Klucht door toneelclub Lewedorp 7 Cursus fotografie in De Vroone Kapelle Nederlandstalig repertoire te Kortgene door Trio Hasjee I Aquarelleren met Joke Plomp Onder leiding van Klaas Jan Mulder Kindertheaterkwartaal loopt ten einde Open depot bij fruit- museum te Kapelle H I I op.' I Cursus vrijwilligerswerk Werken met je chakra's De Nardusbloem speelt Bloed en Liefde Cursus natuurlijk genezen ELDERS JAN BRUUNS x. X NU 24 UUR BETALEN MET UW PINPAS! GELOOD - E I BEVELANDER 9 Woensdag 17 maart 1999 L'l SS® Het Kamper Mannenkoor „Door Eendracht Verbonden fotografie Woning. Een vreemde vogel tegen een decor van waslijnen. Wachten op de lente: aquarel van Joke Plomp. Toneelvereniging Lewedorp binnenkort op de planken met een klucht. &t/'ee/mieiao& stree/inieiaw Het kindertheaterkwartaal Borsele loopt naar een eind. Woensdag 24 maart is de voorlaatste kin dervoorstelling. In de gymzaal aan de Troyeweg speelt Dizz's Kids theater „Een vreemde Vogel". ■f t - Trio Hasjee: drie Rotterdamse heren. foto Henk-Jan Kamerbeek. Nut Noord-Beveland houdt vrijdag 19 maart een avond in muzikale sfeer in De Pompweie te Kortge ne. Vanaf 20.15 uur treedt er het Trio Ha sjee op. De bekende aquarel- liste Joke Plomp geeft zaterdag 27 maart een demonstratie aquarel leren in Toeristisch Centrum Oranjezon te Oostkapelle. Belang stellenden zijn er wel kom tusen 10.30 en 12.30 uur en de toe gang is gratis. Wekelijks krijgt het Fruitteeltmuseum te Kapelle nieuw materiaal geschonken of in bruikleen. Een deel daarvan is te zien in het museum tijdens de nieuwe wisselexposi tie „Open depot met vijftig aanwinsten". Woord en Daad Zuid- Beveland heeft weer een concertavond op het programma staan. Zaterdagavond 20 maart geeft het be kende Kamper Man nenkoor „Door Een dracht Verbonden" een concert in de Ned. Hervormde Kerk van Kapelle. Het Fruitmuseum te Kapelle heeft vanaf deze week een nieuwe wisseltentoonstelling met als titel „Open depot met vijftig aanwinsten". Het gaat om voorwerpen uit de fruitteelt, oude foto's, filmfragmenten en boeken die zijn ge schonken door fruittelers of mensen die bij de fruitteelt zijn of waren betrokken. Zaterdag 20 maart verzorgt de toneelver eniging Lewedorp een toneelavond in het plaatselijke vereni gingsgebouw. „De rui ge ritselaars": dat is de titel van de klucht die het gezelschap op voert. Na afloop bal met live muziek. LITER z. I R-y (advertentie) V I i iINGBAA» 'HEC - NS STATION X. Kaarten voor de avond zijn vanaf heden in voorverkoop bij supermarkt Jasperse, bak kerij Vasse en aan de zaal. Vol wassenen betalen 7,50 en- toekomst te bieden wil Woord en Daad opvangcentra stich ten. Daar kan onderwijs worden gegeven. Het appèlwoord op de concertavond in Kapelle woensdag 31 maart in Nieuw- dorp, waar Timbila de voor stelling „De firma Luchtdicht" speelt. Maar eerst dus woens dag 24 maart „Een vreemde ki' aan. Hij ontwikkelde ook een korte cursus om de ontvangstkanalen weer open te maken en die cursus wordt sinds vijftien jaar in Neder land gegeven. In het weekeinde van 10 en 11 April wordt de cursus in Goes gegeven door Reiki Master Arie Luijerink. Luijerink is de au teur van ondermeer 'Het Reiki groeiboekje' en 'Reiki, de weg naar Masterschap'. Voor meer informatie over de cursus, tel. 0113-212720. wordt uitgesproken door de heer D. Vergunst. Het pro gramma voor zaterdagavond bestaat uit psalmen, geestelij ke en latijnse kerkliederen. Op veler verzoek zal Klaas Jan Mulder een piano-improvisa- tie ten gehore brengen. Ver koop van programma's uit sluitend voor de aanvang van het concert bij de kerk. Deze gaat gaat om 18.45 uur open. MET VOLOP PARKEER GELEGENHEID RONDOM HET WINKEL CENTRUM beeldmateriaal en documenta tie aangeboden krijgen. Uiter aard kunnen we niet alle aan winsten tonen. Tevens willen we onze dank uitspreken aan Fortis Neder land die de aanschaf van een grootbeeld-tv met video mo gelijk maakte. Tijdens „Open depot met aanwinsten" kun nen we hierdoor een fruitteelt- film laten zien van de cineast Roosdorf. De film dateert van 1938". CENTRUM ANTHONY FOKKERSTRAAT 0 RICHTING ZIERIKZEE ROTTERDAM 0113-371595. Entree 17,50, voor leden en CJP-houders 12.50. zeven in Dit trio heeft een Nederlands talig repertoire en speelt mu ziek in de stijl van de jaren zestig. Het trio bestaat uit drie Rotterdamse heren: Cor Vett op de theekistbas, Nico Tinus Antoinette van Asum op gi taar en Johnny Bordeel op saxofoon. Het trio heeft er de gewoonte van gemaakt niet te rusten voordat iedereen uit volle borst meezingt. Het re pertoire omvat zowel sappige smartlappen als hartige mee zingers, welke zijn bereid in In „Ons Dorpsleven" te 's-Gravenpolder gaan medio april een cursus „Vrijwilligerswerk voor ouderen" van start. Deze omvat acht bijeenkomsten en is bedoeld voor mensen die met en voor ouderen willen werken. noemd tweetal op de proppen komen, enz. Een hele klus voor Coba en Karei om goed uit de strijd te komen. De regie is in handen van Ka rei Timmers, souffleuse is Rini van Liere. Medespelenden zijn Geert Wolters, Carla Schrieks, Rogier Uytdehaag, Corina de Vos, Karel Timmers, Elly Traas, Hans Walhout, Jeanine Uytdehaag, Gerda Wijnstra, Jan van Liere en Carla Lam me. Aanvang 20.00 uur, zaal open om 19.30 uur. In de pauze is er een verloting met veel leuke prijzen. De live muziek na af loop wordt verzorgd door John Caljouw. Belangstellenden kunnen zich vanaf nu aanmelden voor de cursus fotografie die donderdag 8 april van start gaat in De Vroone te Kapelle. De cursus wordt verzorgd door ROC Zeeland, vestiging Ooster- scheldecollege, is speciaal bedoeld voor mensen die tijdens hun vakantie wat betere foto's willen maken. Tijdens deze cur sus vakantiefotografie wordt uitleg gegeven over de werking van licht en donker, waarneming en standpuntbepaling tijdens het fotograferen. Ook de technische mogelijkheden van de eigen camera komen aan de orde. De cursus omvat acht bijeen komsten op donderdagavond. Kosten 81,60. Inl. en aanmel ding via tel. 0113-231170. land workshops. Ze verzorgde verder bij Oranjezon al vaker vakantieschilderweken. Daar naast is de medewerkster aan het schildertijdschrift Palet en Tekenstift, waarin ze een vaste rubriek heeft: Al doende. Ze woonde een aantal jaren in Zeeland, in Koudekerke om precies te zijn en woont te genwoordig in Staphorst. Ze schildert graag {kinderpor tretten, maar ook stads- en dorpsgezichten. De demon- stratieochtend op 27 maart is een mooie gelegenheid om vrijblijvend kennis te maken met de techniek van aquarel leren. Tevens is bij Oranjezon de expositie Heemkunst te zien. Het gaat om aquarellen vogel". De middag begint om 14.00 uur en is bedoeld voor kinderen vanaf vier jaar. Kaar ten kosten 4,-. Er is in de gymzaal plaats voor 150 kin deren. De organisatie is in handen van de jeugdsoos Skylive. Iets over de inhoud: ergens ver weg ligt een mooi, groot bos. Daar woont een vo gel die op alle vragen ant woord heeft. Vogels over de werkelijkheid nooit iets met elkaar te maken hebben ge had. Ze ontmoeten elkaar aan het Hof van Philips van Bourg- ondië te Brussel. Philips is smoorverliefd op Jacoba van Beieren, maar telkens als hij haar zijn liefde wil verklaren wordt hij weggeroepen omdat de vijand in aantocht is. Wan neer hij weer eens te velde is getrokken, verschijnt Karel V die van plan is om Jacoba te schaken. Vanaf dat moment is er alleen nog sprake van bloed dat vloeit en wordt er over liefde nauwelijks meer gesproken. Oorsprong Nederland" is ge vestigd in Vlissingen en ver zorgt sinds 1991 in het hele land begeleidingen, opleidin gen, cursussen en lezingen, waarbij professionele begelei ders werken aan de innerlijke groei van de mens. De te houden lezing en cursus zijn bedoeld voor mensen die meer willen weten over de re latie tussen levensenergie en onder andere innerlijke rust en gezondheid. tree, kinderen tot twaalf jaar 4,-. Iets over de inhoud: Het stuk speelt zich af in het pen sion van Karei en Coba, in een dorp waar meerdere pensions zijn. Door een communicatie fouten wordt er op een gege ven ogenblik een kamer dub bel geboekt en komen Johnny en Loesje in dezelfde kamer terecht. Tegelijkertijd houdt de gemeente controle op de kwa liteit van de pensions en het feit dat er wat fout is gegaan bij het reserveren van de ka mers moet verborgen blijven. Stof voldoende voor compli caties, waarbij ook een hoogst nieuwsgierige buurvrouw is gemoeid, de ouders van ge en tekeningen ’van Frans Broeksma uit Middelburg. De ze loopt tot 1 mei a.s. Cen trum Oranjezon is te vinden op het adres Schoolstraat 4 te Oostkapelle, tel. 0118-581507. Tussen half januari en eind maart stonden er totaal twaalf kindervoorstellingen in de ge meente Borsele op het pro gramma. De laatste is op COEDKOP.ER ÏÏiANKfN^ EEfegSI de Rotterdamse keuken. Kaarten zijn te bestellen bij de VVV Noord-Beveland, tel. Donderdagavond 25 maart houdt „De Oorsprong Neder land" een lezing over het bewust zijn van chakra's. De lezing is een inleiding tot de cursus die vanaf 28 april wordt gegeven onder de titel „Werken met je chakra's". De cursus omvat woensdagavonden in De Zeeuwse Bibliotheek aan de Kousteensedijk te Middelburg, waar ook de lezing wordt ge geven. De lezing kan ook los van de cursus worden be zocht. Aanvang 19.30 uur, en tree 7,50. Toegangskaarten zijn verkrijg baar bij Fanoy/ de Drukkerij te Middelburg. Lezing en cursus worden begeleid door May en Charles van Kampen. „De Hoe ga je om met mensen die onbereikbaar lijken te zijn? Hoe maak je de afhankelijkheid van mensen zo klein mogelijk? Hoe ga je om met andere hulpverleners, hoe met verlies en een zaamheid en waar leg je je eigen grenzen? Op deze en vele an dere vragen tracht men tijdens de cursus een antwoord te ge ven. De cursus start woensdagochtend 14 april a.s. en omvat acht bijeenkomsten van 09.15 tot 11.45 uur in Ons Dorpsleven. Kosten deelname 45,-. De cursus gaat uit van ROC Zeeland, vestiging Goes. Inl. en aanmelding via tel. 0113-231170. Het koor staat onder leiding van Klaas Jan Mulder, die niet alleen een bekend dirigent is, maar ook als organist en pia nist bekendheid geniet. Verder werkt koororganist Henk van Putten mee aan de avond. Het concert begint om 19.30 uur, entree 10,-, kinderen tot twaalf jaar 5,-. De opbrengst van het concert is bestemd voor het Zeeuwse project „Zeeland helpt straat kinderen op de Filippijnen. In Manilla leven naar schatting 75.000 kinderen op straat. Elke dag moeten ze vechten om te overleven. Ze bedelen, stelen, poetsen schoenen of verkopen kran ten. Of gaan de prostitutie in. Om deze kinderen een betere GOES WEST 7 „Bloed en liefde". Dat is de titel van het het door Godfried Bomans geschre ven toneelstuk dat wordt gespeeld door De Nardus bloem. Deze toneelvereni ging van het Sint Willi- brordcollege te Goes geeft deze week drie voorstellin gen in eigen huis. De uitvoeringen zijn donder dag 18, vrijdag 19 en zaterdag 20 maart, aanvang alle avon den om 20.00 uur. Niet minder dan veertig leerlingen en lera ren vertolken de rollen. Het stuk is een onvervalste klucht met historisch figuren die in Joke Plomp aquarelleert graag, maar vindt het ook heerlijk om anderen de kunst bij te brengen. Ze houdt regel matig in binnen- en buiten- In principe heeft iedereen het vermogen om genezende energie te ontvangen en door handoplegging door te geven aan anderen. Het is ons geboorterecht. Maar tijdens de eerste le vensjaren worden de kanalen waardoor de he lende energie kan worden ontvangen geblok keerd. Doktor Usui ontdekte eind vorige eeuw hoe mensen weer toegang konden krijgen tot die genezende energie en gaf er de naam 'Rei- Vandaag, woensdag 17 maart, wordt de expositie van de col lectie officieel geopend door de heer W. de Jager, fruitteler te Kapelle. De expositie is bedoeld als eerbetoon aan de mensen die in het verleden materiaal af stonden aan het museum aan de Biezelingseweg 10 te Ka pelle. Directeur F. de Klerk ver telt: „We zijn bijzonder geluk kig dat we nog wekelijks van allerlei kanten objecten, SOES ZUID WINKELCENTRUM „DE BUSSEL,, BEUKENSTRAAT1 k 'M., hot

Bevelander | 1999 | | pagina 9