.WAT EEN STREEK..WAT EEN STREEK..WAT EEN STREEK. 75 Jaar Abab-accountants Ouwoeraevend Zeeuwse folklore in Rouen Wini-Pa en Wini-Moe in in Paerehat Schrabbekercke met blijspel De Stenge Heinkenszand Gewoon te gek door Reilanders w Reactor voor polyolenfabriek Vodago Goes luistert Nederlandse week op NU NOG LAGERE PRIJZEN ARBELU F Bevelandse horeca doet mee aan open horecadagen t- A r- a I WW stree/mietuos In Vlissingen-Oost wordt de laat ste hand gelegd aan een nieuwe fabriek waar polyolen worden ge maakt. Dat zijn grondstoffen die onder meer worden gebruikt voor pur-schuimen, welke vooral in de bouw worden toegepast. Rolverdeling Abab Accountants be staat 75 jaar. Ook door de Abab-vestiging aan de Nobelweg te Goes wordt dat jubileum gevierd. Het hele ko mende jaar door zul len er activiteiten zijn voor medewerkers en relaties. Bemiddeling In Goes Op 30 januari en 6 fe bruari worden in ons land de Nationale Open Horecadagen gehouden. Ruim 600 horecazaken in ons land doen eraan mee. Daaronder vijf uit Zuid- en Noord-Beve- land. Toneelvereniging Schrabbekercke is er klaar voor. Donderdag 28 en vrijdag 29 janua ri wordt het blijspel „Een heel vreemde klasgenoot" opge voerd. Beide avonden aanvang 19.30 uur in dorpshuis „Versvliet" te 's-Heer Abtskerke. Een muzikaal avon tuur vol indianenfrat sen. Zo kan de voor stelling worden om schreven die woens dagmiddag 3 februari a.s. wordt gegeven in de Stenge te Hein kenszand. Blijspel De volksdansvereni ging Vodago uit Goes gaat in het weekend van 30 januari a.s. naar de Franse stad Rouen om daar voor stellingen te geven in het kader van een Nederlandse week. De uitnodiging is een uit vloeisel van de pre sentatie die het en semble vorig jaar gaf in Scheveningen. Toneelgezelschap „De Reilanders" bestaat twintig jaar. Reden voor een bijzondere lustrumvoorstelling. Twee zelfs. Vrijdag 29 en zaterdag 30 januari brengt het gezelschap het blijspel „Gewoon te Gek" in het dorps huis te Rilland. I I i ‘1; BEVELANDER 7 Woensdag 27 januari 1999 Boonman, kantoor, waar (advertentie) Het folklore-ensemble Vodago uit Goes tijdens een presentatie in Scheveningen, waar veel contacten werden gelegd voor optredens in Duitsland en Frankrijk. Het blijspel in drie bedrijven is geschreven door Hans van De toneelvereniging Schrabbekercke die deze week twee voorstellingen geeft in dorps huis „Versvliet" van het blijspel „Een heel vreemde klasgenoot" en cen- wen Ad Waegemaekers, Piet Wiskerke, Simon Hoogesteger en Rien van de Maarel). Gelet op het enthousiasme van de spelers en de professi onele ondersteuning van het Het plaatsen van de nieuwe reactor in de polyolenfabriek te Vlissingen-Oost. De fabriek moet in april klaar zijn en gaan produceren. klanten gebruik kunnen ma ken van diensten op admi nistratief en juridisch gebied, sterk is gegroeid, hebben de vestigingen een kleinschalig karakter gehouden. Dat wil zeggen: men probeert de binding met de lokale ge meenschap zo hecht mogelijk te houden. Dat blijkt uit ondersteuning van plaatselijke verenigingen, evenementen en organisaties. Ook in Goes is dat het geval. Zo is Abab bijvoorbeeld spon sor van de atletiekvereniging AV'56 en van de zojuist weer afgesloten Indoor Zeeland in de Zeelandhallen. Tevens worden met regelmaat lezingen gehouden voor de ondernemers in de regio. Zeeuws Centrum voor Ama teurtoneel mag er vanuit ge gaan worden dat het weer een suksesvolle productie wordt. Wim Krüll heeft de raamregie voor zijn rekening genomen en de regie is in handen van Lia Wiskerke. Het decor is, zoals gebruike lijk, vakkundig en smaakvol ingericht en aangekleed door Loek en Clarien Kools van El ka uit Rilland. De belichting wordt verzorgd door Chiel Gabriëlse van het ZCA. GOES, MIDDELBURG VLISSINGEN Wijngaarden. Het vertelt het verhaal van een jong stel dat niet met elkaar mag omgaan, omdat de moeder van het meisje het wat hoog in de bol heeft. Ze is getrouwd met een jurist en heeft voor haar doch ter een partner „in hogere kring" geregeld. De vader van de jongen is portier en dus is de relatie „te min". Dat alles leidt tot een reeks dolle ver wikkelingen en een verrassen de ontknoping. Negen spelers van „Schrabbekercke" zetten het stuk met vaart op de plan ken. De regie is, als vanouds. De rolverdeling is als volgt: Lisette - Anne Dieleman, Fem- mie - Nel Danes, Isar - Aerlant Cloïn, Bram - Leon Almekin- ders, Therapeute Toos - Ria Volkers, Ans Bus - Cora Hoogesteger, Daan Bus - Hans Bakker en wethouder Van den Berge - Huib Meeuwsen. ganisatie een beroep wil doen op de Nederlandse folklore, dan wordt in overleg nage gaan welke mogelijkheden op dat moment aanwezig zijn. Het kan daarbij gaan om een kleine of grote folklore dans groep, maar ook om een mu ziekgezelschap in folkloristi sche klederdracht, exposities Nederlandse folklorepoppen of beoefenaars van oude am bachten. een J voor leden gratis, niet-leden 7,50, kin deren 2,50. Het Abab-kantoor in Goes. De organisatie bestaat in 1999 75 jaar en rond dat jubileum zullen diverse activiteiten worden opgezet. Kamperland café Havenzicht. De laatste zaak is trouwens door de landelijke organisatie aangewezen als één van de vier ambassadeursbedrijven in de regio Zuidwest-Neder- land. De Stichting Zeeuwse Kleder dracht treedt overigens regel matig op als bemiddelaar in het buitenland. De stichting informeert en adviseert er or ganisaties die beter op de hoogte willen worden ge bracht van Nederlandse folko- re. Enkele maanden geleden werd een folder samengesteld in de Duitse, Engelse en Fran- Hoewel het bond, de NCB. Deze werd in maart 1924 opgezet als afzon derlijke afdeling waar boeren terecht konden voor de ver zorging van hun administra tie. De organisatie groeide in de loop der jaren gestaag met een aantal steunpunten in vooral Brabant en Zeeland. In 1964 werd „Het Boekhoudbu- reau" zelfstandig. Het ontwik kelde zich nadien tot een pro fessionele adviespraktijk voor agrarische ondernemers en ondernemers uit het midden- en kleinbedrijf. Inmiddels werkt Abab voor bedrijven met vestigingen, verspreid over heel Nederland en daar buiten. Komende zomer wil de direc tie van Abab ook een aantal voorstellingen laten verzorgen in openluchttheaters in ons land. De onderneming heeft immers een landelijke opzet en is destijds voortgekomen uit de toenmalige Noord-Bra- bantse Christelijke Boeren- Vrijdag is de premierevoor- stelling. Intussen gaat het om het negentiende avondvullen de stuk in het twintigste jaar van hun bestaan. Ook op zaterdag 30 januari wordt het stuk nog een keer gespeeld in dorpshuis „Luctor et Emergo" in Rilland. Beide avonden aanvang om 20.00 uur. De toegangsprijs bedraagt ƒ.10,00 en voor kin deren t/m 12 jaar 5,00. De kaarten zijn verkrijgbaar bij: Hans Bakker, tel: 552024, Lia Wiskerke, tel: 551902 en Jacques Boonman, tel: 551552. Sinds september 1998 zijn „De Reilanders" druk doende geweest om het blijspel "Ge woon te Gek" in te studeren en een nieuw decor te bou- Carnaval is in aantocht. En in 's-Heerenhoek wordt daarop vooruit gelopen met de traditionele Ouwoeraevend in café Heleen in hartje Paerehat. Tijdens de gezellige bijeenkomst zullen meerdere Paerehatse Ouwoeren de strijd met elkaar aanbinden. Inzet is de eretitel met wisselbeker „de grootste ouwoer van 't Paerehat". Van de deelnemers wordt ver wacht dat ze ingaan op wat er zich het afgelopen jaar zoal heeft afgespeeld in 's-Heerenhoek en omstreken. Humor en ook af en toe 'n gezonde dosis sarcasme zijn daarbij on misbare ingrediënten. Een deskundige jury maakt uiteinde lijk uit wie in aanmerking komt voor de begeerde titel. De Ouwoeraevend kan gratis worden bezocht en begint vrij dagavond 29 januari a.s. om 21.00 uur in café Heleen. Kan- didaat-deelnemers kunnen zich overigens nog melden bij Prins Ton den Eerste van Paerehat, tel. 0113-352086. De nieuwe polyolenfabriek moet in april a.s. operationeel zijn. De vorige week geplaatste reactor kan worden beschouwd als het hart van de fabriek. Opdracht voor de bouw van de fabriek is gegeven door KoSa Nederland. Deze onderneming is ontstaan, nadat enkele jaren geleden Hoechst de bouw van de nieu we vestiging had stopgezet. Afgelopen jaar is bekeken in hoeverre het project in een nieuwe opzet levensvatbaarheid zou hebben. Toen zijn ook de werkzaamheden weer opgestart. KoSa Netherlands b.v. ziet de fabriek als een belangrijke investering in de toekomst van haar vestiging in Vlissingen. se taal. Op meerdere locaties in West Europa kunnen be langstellenden zich nu infor meren over de Nederlandse volkskunst. Daar de Goese vereniging Vo dago lid is van de Internatio nale -Organisatie voor Volks culturen wordt er op nationaal niveau ook intensief samenge werkt via de sectie Nederland van deze I.O.V. Wanneer een buitenlandse or- in handen van Rinus Minaard. Medespelenden zijn: Jan Min- naard, Jolanda Allewijn, Tanja de Kok, Janneke de Jonge, In eke Karelse, Rijk van de Lage- maat, Wim Goeman, Addie Nijsse en Rinus Schouwenaar. Souffleuses zijn Cobie Harinck en Annie van de Maas, grime: Yt Harinck en Adrie Minnaard. Zaal beide avonden open van af 19.00 uur, aanvang 19.30 uur. Vrijdagavond bal na. Verder beide avonden verloting. Toegang Doel van de open horeca- dagen is jongeren te interes seren voor een toekomstige loopbaan in de horeca. En dan met name in de leeftijd van 15 tot en met 18 jaar. Er wordt in formatie gegeven over het werk zelf en de opleidingsmo gelijkheden. Een kijkje achter de schermen dus. Overigens zijn ook oude re werkzoekenden en belang stellenden in de gelegenheid om een kijkje in de keuken te gaan nemen. Een jaar geleden is een landelijke horecacam- pagne van start gegaan om meer mensen te interesseren voor werk in de branche. Het motto: „Word een ster in de horeca. Kies voor een gastvrij beroep". De horecabedrijven zijn beide zaterdagen tussen 11.00 en 16.00 uur te bezoeken. In Goes doen drie restaurants mee aan de open dagen. Dat zijn Braai Tapperij Karel V, Het Wapen van Goes en Motel Goes. In Yerseke doet restaurant No- let mee aan de Nationale Open Horecadagen en in Daar werden enkele leden van het ensemble uit Goes ge vraagd om een gastoptreden Nederlandse folklore te ver zorgen in het strandpaviljoen 'De Peer' op het strand in Scheveningen voor een inter nationale delegatie die een excursie maakte door Neder land. Onder de reisgasten bevond zich een groot aantal belang stellenden, dat graag geïnfor meerd wilde worden over de vele mogelijkheden, die de Nederlandse folklore te bie den heeft in o.a. Duitsland en Frankrijk. Al spoedig na de presentatie in Scheveningen kwamen meerdere uitnodigingen binnen voor optredens in Frankrijk en Duitsland. Als eerste optreden in het nieuwe jaar zal Vodago, zoals gezegd, komend weekend Nederland vertegenwoordigen tijdens de Nederlandse week in Rouen. Twee toneelvoorstellingen in het kader van het vierde lustrum door De Reilanders in dorpshuis „Luctor et Emergo" te Rilland. Het gaat om een middagje muziektheater voor kinderen én hun ouders. De hoofdrol daarin spelen Wini-Pa en Wi ni-Moe. Dat is ook de titel van de voorstelling die wordt ver zorgd door Zumbayllu. Dit kleine gezelschap uit Leiden presenteert al tien jaar lang muziek- en muziektheater pver met name Bolivia en Pe ru. Maar ook tropische muziek uit Zuid- en Midden-Amerika. Zumbalyllu toert momenteel door Nederland en België met een programma over indianen uit Noord- en Zuid-Amerika, waarbij wigwams Boliviaanse bolhoeden traal staan. Er zijn korte sket ches, verhaaltjes en er kan mee worden gezongen. De voorstelling in De Stenge be gint om 14.00 uur. De voorstelling is geschikt ie dereen vanaf vier jaar. Entree vijf gulden. Info over de voor stelling via tel. 071-5413631 of ■5123481. Wini-Pa en Wini-Moe: matinee in de Stenge Mede gelet op de wensen van het publiek hebben „De Rei landers" ook dit jaar weer ge kozen voor een blijspel met als titel „Gewoon te Gek". Het is een eigentijds blijspel in drie bedrijven, geschreven door Ton Davids. „De Reilan ders" laten u enkele dagen meebeleven in Huize Van Spe- ykstraat, waar vier ex-psychia- trische patiënten wonen on der begeleiding van therapeu te Toos. Toos moet ze helpen hun plaats in de „normale" maatschappij weer te herove ren. Er wordt hard gewerkt, maar elke bewoner heeft zo zijn of haar eigenaardigheden en ze raken dan ook nog re gelmatig in een „dip". De wet houder die verantwoordelijk is voor het subsidie van De Van Speykstraat twijfelt aan het project en besluit op zekere dag een keer poolshoogte te gaan nemen. Om een zo goed mogelijke indruk te maken op de wethouder nemen de be woners zich voor hun uiterste best te doen om er een speci aal bezoek van te maken. Hier voor schakelen ze ook de hulp in van de buren Ans en Daan Bus! Hoe verloopt dit bezoek? Kunnen ze de wethouder overtuigen? Zijn ze klaar voor de maatschappij of moeten ze terug naar de inrichting? En hoe is 't met Toos? jp F .aF 'të 1

Bevelander | 1999 | | pagina 7