Familie Wisse sluit hoofdstuk af CLUB ARTIKELEN O Openluchtspel De Dijk op video KIEKIERIS Sinterklaas party •m m. 01.00 uur Sur^rltiMf In Kitkltrlt Grant and Forsyth STERTEL Prijswinnaars loopbaan '98 Vs 4 AJAX PSV FEYENOORD 9.95 19.95 24.95 24.95 de bevelander °VerhemdEn MOKKEN VLAGGEN DASSEN MUTSEN Info drugs in Wolphaartsdijk Steutel kleedt de man. Lange Kerkstr. 41 Goes Telefoon 0113 - 270025 Koffieconcert JAARGANG 50 - NUMMER 49 a.s. zaterdag WEKELIJKS HUIS AAN HUIS OP NOORD-EN ZUID-BEVELAND Door Hans Meijer PZC WEEKBLADEN zaterdag 12 december In ons overzichtelijke uitkatern BREED UIT weer heel veel informatie over uit gaan in Midden-Zeeland en natuurlijk de handige ladders met films, podiumkun sten en exposities. Aandacht onder meer voor Mulan, de kerstfilm van Disney, een vooruitblik op de groots opgezette animatiefilm The Prince of Egypt, de cd-platenbeurs in Ahoy, video-primeurs en op en/of van eigen (Zeeuwse) bodem een vooruitblik op allerlei uitvoeringen die aanstaande zijn. KORTING Wie begint er nou een groot hotel op 'n dorp als Wemeldinge? En bovendien nog in een oud bejaardenhuis? Die geluiden waren in 1976 te horen toen Jo Wisse Vrede-Best had gekocht en er een hotel van wilde maken. Hij bleek 'n goeie keuze te hebben gemaakt. Want Vrede best het streepje verdween toen het pand aan de Noordelijke Achterweg hotel werd) is afge lopen 22 jaar bekend geworden in binnen- en buitenland: van Noordwolde tot Zwitserland. De familie Wisse bewandelde daarbij nieuwe paden. Want het hotel verwierf vooral bekend heid omdat het plaats bood aan gehandicap ten, zieken en ouderen. Veel clubs De boer op Oost-Europa Senioren VanLaack WOENSDAG-2-BECEMBER 1998 Xi^DDELBU^2 r breed Bl0f bereidt zich voor op een kerstconcert. (Advertentie) (advertentie) A 0^ii( Ben Bakker uit Goes geeft een demonstratie op de manifestatie in De Zeelandhallen. TAXI NODIG - TAXI ZEELAND 0113 - 211111 Hotel Vredebest: een begrip in Zeeland en ver daarbuiten. Vanaf deze week eigendom van de Holland Inn groep, (foto Johan de Groene) De Bevelander maakt deel uit van de Zeeland Combinatie huis-aan-huis- bladen In Zeeland. Totale oplage: 181.000 ex. in de binnenvaart voorbij wa ren. De keuze viel op Hotel Smits, iets heel anders dus om aan de kost te komen, 'n Paar jaar later kwam het be jaardenhuis hier in Wemeldin- ge te koop. De familie zag er wel brood in, al verklaarden ze ons wel, zoals gezegd, voor gek. 't Dorp was op sterven na I.V.M. VERBOUWING Vrijdagavond 11 december zijn jongeren uit Wolphaartsdijk welkom tijdens de informatie avond die wordt gehouden in de Griffioen. Op uitnodiging van de CJV komt een straathoekwerker praten over softdrugs. Ook ouders zijn welkom, aanvang 19.30 uur. Er is foldermateriaal aanwezig. West-Brabant en Zeeland, dat al zijn cursis ten als werknemers in dienst heeft, com pleet met CAO-loon en ATV-dagen. Zij ver zorgt de opleiding en bijscholing van ge kwalificeerde medewerkers voor een groot aantal facetten van de installatietechniek. Het R0I is een initiatief van werkgevers in het installatiebedrijf (vertegenwoordigd in de VNI) en vakbonden en werkt samen met een groot aantal organisaties. Sinds 1 maart jl. is dhr. Johan Katsman, uit Middel burg, manager van het ROI voor Zuidwest Nederland en begeleidt toekomstige werk nemers in de installatiebranche. rijke fase in het bestaan van Vredebest afgesloten. Vader Jo Wisse, dochter Annie en zoon Johan zeggen Vredebest vaarwel, 't Hotel is verkocht. De verbouwing is al gestart. Nieuwe eigenaar is Holland Inn Hotel, een keten van vier hotels, waaraan nu Holland Inn Wemeldinge als vijfde wordt toegevoegd. De nieuwe eigenaar mikt daarbij op zo wel de zakelijke als toeristi- gaande dat de gouden tijden Ter gelegenheid van het vierhonderdjarig bestaan van Kats is in september op de dijk bij het dorp het openluchtspel De Dijk opgevoerd. ZeelandNet heeft van 'De Dijk' een videoregistratie gemaakt en de band hiervan wordt dinsdag 8 december in de ZeelandNet Studio's in Kamperland aangeboden aan de voor zitter van de Stichting Zeeland Nazomer Festivals drs. H.J.W. van Gelder-Wiggers. de oorspronkelijke voorstel ling weer tot leven komen. Tij dens de vertoning is iedereen die bij de toneelproductie be trokken is geweest aanwezig. Verder bestaat voor belang stellenden, met name voor diegenen die in september De Dijk niet hebben kunnen zien, de mogelijkheid om op deze avond en op vrijdagavond 11 december het stuk bijna le vensecht mee te maken. Kaar ten zijn verkrijgbaar bij de ZeelandNet Studio's. Beide voorstellingen beginnen om 20 uur. ken en gehandicapten liever zagen gaan dan komen. Met die gedachte als uitgangspunt zijn we de boer opgegaan. Ik herinner me nog dat ik met m'n vader richting Duitsland ben gegaan, naar Keulen. We ,.nale functie, kwamen daar in contact met mensen van Club 68, een club van gehandicapten aan wie we vertelden dat we ze in We meldinge een vakantie kon den aanbieden. We hadden er de geschikte ruimte voor. Bo vendien konden we helpen bij 't vervoer. Want we waren in die tijd ook een taxibedrijf ge start. Daar in Keulen dachten ze echt dat we niet goed bij de tijd waren. Want in Duitsland waren t lijk nergens welkom. Zo is 't begonnen. We zijn ook naar België gegaan, naar Zwitser land en hebben contacten ge legd in Nederland zelf. Je zou kunnen zeggen dat we een gat in de markt hadden gevon den. En bovendien betrof het mensen die dankbare gasten waren. We realiseerden ons ook dat veel van die mensen niet zwommen in 't geld en hebben daar ook met onze prijzen rekening mee gehou den, low budget dus, maar toch goed verzorgd, 't Feit dat we 27 kamers konden bieden aan maximaal 55 gasten hielp daarbij". Maar Vredebest bleek meer te bieden te hebben. Er werd een kegelbaan gebouwd, men beschikte over zalen waar al lerhande clubs konden wor den ondergebracht: van de dansclub van Bras tot kaart clubs, beleggersclub, schaak- sche markt. En wat dat laatste betreft zit 't de laatste tijd in en rond Wemeldinge wel goed. Want er is .veel ge bouwd in de sfeer van de re creatie: 'n nieuwe jachthaven, 'n villapark en er staat op en rond het vroegere sluizen- complex nog meer op stapel. Een heel andere situatie dan lows in Polen gebouwd. Die worden ook verhuurd aan mensen voor wie normaal ge sproken een vakantie tot de onmogelijkheden behoort. En kele jaren geleden zijn we ons gaan afvragen of we met ons ploegje wel in hetzelfde tem po door konden gaan. Vrede best en alles eromheen vraagt een flinke organisatie. Je moet het zien als een familie bedrijf. Maar dan wel een waar je 's morgens vroeg al voor in de weer moet zijn, al voordat de eerste gasten uit bed komen. Waar 't ook 's avonds laat kan worden. Bo vendien kwamen we tot de conclusie, dat we eigenlijk flink zouden moeten gaan in vesteren om voor de komen de jaren vooruit te kunnen. Uiteindelijk hebben we de knoop doorgehakt en besloten Vredebest te koop te zetten. Vorige week hebben we ak koord daarover bereikt en we zijn blij dat de de heer Hiems- tra van Holland Inn Hotels er geld in wil steken en boven dien het karakter van Vrede best in grote lijnen wil hand haven". OP ONZE COLLECTIE Het landschap speelt een bij zondere rol in de theatervoor stelling De Dijk. Deze open- lucht-voorstelling vertelt het verhaal van de inpoldering van Noord-Beveland, nu vier honderd jaar geleden: een groot aantal toneelspelers, zangers en muzikanten (waar onder een herder en zijn schaapskudde) verbeelden de geromantiseerde geschiede nis van de drooglegging van dit specifieke stukje Zeeland. De film wordt 8 december op een groot scherm vertoond en zo zal de bijzondere sfeer van ^MIDDELBURG VLISSINGEN GOES, Oplage: 39.500 ex. Uitgave: Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant b.v. Voorstad 22, Postbus 5, 4460 AA Goes. Tel. (0113) 273000. Fax (0113) 273010 Exploitatie: Ch. van den Oosterkamp (0118)484399 Privé (0118) 417802 Administratie: PZC Oost-Souburgseweg 10, postbus 18, 4380 AA Vlissingen. Advertentieverkoop: Kantoor Goes, Voorstad 22, Postbus 5 4460 AA Goes, tel.: (0113) 273000 fax: (0113) 273010 Henk Mallekote (0113) 273022 privé (0113) 342535). Pieter Karman (0113)273021 privé (0113) 613394). Redactie: Hans Meijer (0113) 273020 Chef-redacteur: Ad Hanneman, (0118) 484275 of 06-54267115 Redactie-adres: Voorstad 22, Postbus 5, 4460 AA Goes. Bezorging: 0800-0231231 Druk: Wegener Nieuwsdruk Zeeland, Postbus 18, 4380 AA Vlissingen. Druktechniek: offsetrotatie. Sluitingstijd redactie: maandag 10.00 uur. Advertenties: maandag 17.00 uur. dood door de opening van het Schelde Rijnkanaal. We zijn gaan verbouwen en stukje bij beetje ontstond het Vredebest zoals veel mensen 't nu kennen. Maar er moes ten natuurlijk ook gasten ko men. We hadden in die jaren al gemerkt, dat veel hotels zie- wicht raadden, namelijk 27,5 kg. Roy van Egmond uit Hulst, 11 jaar, was op vrijdag de gelukkige. Hij werd uitgeloot uit negen personen, die een gewicht van 30 kg had den ingevuld. Het exacte gewicht was 30,15 kg. Hanneke Tanis uit Hulst raadde op zaterdag 22 kg. Dit was 0,2 kg te hoog maar goed voor een eerste prijs. Zij werd geloot uit een groep met drie personen die 22 kg hadden genoteerd. In totaal hebben tijdens de gehele manifestatie zo'n 800 personen deelgenomen aan de prijsvraag. Het ROI Zuidwest Nederland is een regio naal opleidingsbedrijf in het werkgebied Vredebest was overigens ja renlang ook de thuisbasis voor een stichting die mate riële hulp verschafte aan Oost-Europese landen en dan met name aan Polen. Daarbij werden de taxibusjes van het hotel ingezet. Vader Jo Wisse was daarbij een van de grote gangmakers. Johan daarover: „Hij voelt zich erg aangetrok ken tot dat land en is er de laatste jaren eigenlijk meer dan in Wemeldinge. Dat is ge komen na een hartaanval, nu een jaar of acht geleden. Dat was een signaal dat we 't wat kalmer aan moesten gaan doen. Want we reisden dui zenden kilometers per maand om kleding en andere hulp goederen naar Oost-Polen te krijgen. Er werden via de stichting zelfs enkele bunga- Kort geleden is gestart met verbouwing van een deel van het 2500 vierkante meter gro te complex. Holland Inn Ho tels is destijds gestart in Noord-Nederland en mikt met name op de groeiende groep senioren die rust zoeken, wil len wandelen, fietsen en bo vendien willen slapen in een niet al te grootschalige omge ving. Wie de familie Wisse kent, weet dat nietsdoen er niet bij is. „We gaan 't wel wat rustiger aan doen. Hotel Smits bij de jachthaven is nog in on ze handen. Er is daar de laat ste jaren ook flink uitgebreid. We hebben 's zomers bijvoor beeld honderd terrasstoelen en wie tegenwoordig in de zo mer in Wemeldinge komt, ziet dat het veel drukker is gewor den dan een jaar of tien gele den. Broer Adrie en moeder hebben daar hun handen vol aan. We gaan wat nauwer sa menwerken en proberen de zaak verder te verfijnen. De hal met Vlaamse Spelen die we er onder meer hebben loopt als een trein, het aantal hotelgasten groeit en ook het restaurant brengt veel werk met zich mee. Vredebest is een heel ander soort zaak dan hotel Smits. Die twee bijten elkaar niet. En dat is voor alle partijen plezie rig", aldus de familie Wisse die gisteren, dinsdag, officieel de zaak heeft overgedragen aan Holland Inn. club enz. En ook was er in de zaal voldoende ruimte voor modeshows, het organiseren van vaarcursussen, beurzen, waaronder de jaarlijkse hob- bybeurs. Dus ook een regio- Veel ouderen hebben de laatste jaren de ■•weg naar Vredebest weten te vinden. Er worden regelmatig koersbalwedstrijden gehou den. „Al jaren trouwens", al dus Johan Wisse, „ook al in de periode dat het nog een weinig bekende sport was. Te genwoordig doen er heel veel senioren aan mee, uit heel Zeeland en zelfs tot uit West- Brabant. 't Mooie is dat er in dividueel wordt gespeeld en gehandicapten eigen- dat maakt zo'n toernooi extra -...-II-spannend. Er zijn dagen dat we tweehonderd deelnemers in huis hebben. Deze week wordt een belang- in de beginjaren zeventig toen xi-.x ixde familie Wisse in Wemeldin ge hotel Smits overnam. Jo han Wisse daarover: „Oor spronkelijk komen we uit de Zak van Zuid-Beveland, Baak- dorp om precies te zijn. Vader heeft jaren op de binnenvaart gezeten. Hij werd destijds voor de keuze gesteld om voor zichzelf te beginnen of uit de scheepvaart te gaan. Hij koos voor 't laatste, ervan uit- WW Annie en Johan Wisse, die samen met vader Jo Wisse Vredebest een heel eigen gezicht gaven en er jarenlang als een der weinige hotels in Europa vakanties konden aanbie den aan gehandicapten, (foto Beppy Everaers) Mens en dier spelen zij aan zij de hoofdrollen in De Dijk. (Foto Anton Dingemanse) Fanfare Sint Caecilia uit 's- Heerenhoek onder leiding van Cees Traas geeft zon dagochtend 6 december een koffieconcert in De jeugdhoeve, aanvang 10.30 uur. Er wordt een ge varieerd programma ge bracht, entree gratis. Onlangs werd in de Zeelandhallen in Goes de Banen, Beroepen- en Onder- wijsmanifestatie gehouden. Tijdens deze manifestatie werden de bezoe kers in de gelegenheid gesteld om in de stand van het ROI, Regionaal Oplei dingsbedrijf Installatietechniek Zuid west Nederland, het gewicht te raden van een kunstwerk van stalen-, kope ren- en kunststofbuis, al dan niet ge vuld met water. Sylvia van Kalsbeek uit Middelburg viel donderdag in de prijzen: zij werd geloot uit drie personen, die op die dag het juiste ge- BEW. e bev I

Bevelander | 1998 | | pagina 1