Sterren bij opening Cine City bsrco u PEPERNOOD Braziliaanse bluesgigant in café De Pompe Goes minder dan de Zeeuwse Vlegel maakt video Bosfiguren met brooddeeg op hobby-expositie Kloetinge I 32SS c de bevelander Penny Time BE, IJ Workerjeans 79,- Regularjeans 69,95 Strandtoertocht met mountainbikes 4 RRMRRHMHN9EEHBMIIHRI JAARGANG 50 - NUMMER 47 WEKELIJKS HUIS AAN HUIS OP NOORD EN ZUID-BEVELAND door Ad Hanneman Door Carolien de Vrieze PZC WEEKBLADEN (Foto: Ma rijke Folkertsma) W 1 Nuno Mindelis: zondag a.s. in De Pompe te Goes. t VOOR’ Nieuwe generatie 'Een evenement voor iedereen in Zeeland omschrijft de voorzitter van de Stichting Wie lersport Zierikzee, Wim Evertse, de vrije moun- tainbike-toertocht over het Schouwse strand die wordt gehouden op initiatief van zijn orga nisatie. De ongeveer veertig kilometer lange dam-tot-damtocht, wordt gehouden op zater dag 28 november en is 'berijdbaar' voor iedere mountainbiker. De start vindt plaats op de betondam die op het strand bij de Oosterscheldekering ligt. Thema WOENSDA Nieuw fenomeen: pagina's Breed Uit Hoofdstuk afgesloten u,j de Sterren Help de Sint 'n handje... giro 404040 Deventer (bf) NATIONAAL FONDS KINDERHULP bew. Produkten Maar liefst duizend schoolkinderen uit Be- veland en Walcheren worden vrijdagmid dag (20 november) per bus opgehaald voor een vuurdoop in het splinternieuwe bio scoopcomplex in Vlis singen. Ze worden er verrast met een film en talrijke feestelijke toeters en bellen. Die zelfde dag komen 's avonds VIP's voor de officiële ingebruikstel ling van de bioscoop die de naam Cine City kreeg opgespeld. Yvonne de Kramer is een van de spe ciale gasten op de hobbybeurs die za terdag 21 november a.s. in Amicitia in Kloetinge wordt ge houden. Niemand minder dan de Braziliaanse bluesgigant Nuno Mindelis is zondag 22 november a.s. te zien en te beluisteren in café De Pompe aan de Grote Markt in Goes. Zeeuwse Vlegel: van brood tot gerookte ham, afkomstig uit de milieuvriendelijke landbouw. Yvonne de Kramer: boetseren met brooddeeg. Ze heeft de mogelijkheden vastgelegd in enkele boekjes, waarvan het laatste dezer dagen is verschenen. Scholieren in Zee land kunnen binnen kort nader kennis maken met Zeeuwse Vlegel. De in Goes gevestigde stichting die het gebruik van natuurlijke produc ten van Zeeuwse bo dem promoot heeft een video laten ma ken. VLB ER 1998 Bh®s»oeituw .‘pi Tt r (advertentie) 'Hè (advertentie) V Cine City is volgens directeur De Bevelander maakt deel uit van de Zeeland Combinatie huis-aan-huis- bladen in Zeeland. Totale oplage: 181.000 ex. Het is de bedoeling dat deze video in het Voortgezet On derwijs in Zeeland gebruikt gaat worden om tijdens les sen de aandacht te vestigen op het thema "Landbouw en Milieu". De video is verkrijg- De bluesgitarist maakt mo menteel een uitgebreide tour door Europa en zijn optreden in het Goese muziekcafé is baar bij Stichting Zeeuwse Vlegel te Goes. Het Consulentschap Natuur en Milieu Educatie te Goes zal bij deze video een ondersteu nende lesbrief ontwikkelen die gebruikt kan worden om tij dens de les dieper op het the ma "Landbouw en Milieu" in te gaan. Voor de realisatie van video en lesbrief is gebruik gemaakt van een bijdrage uit het Mi- len klaarstaan voor het cine- mapubliek. voerd op Proefboerderij "De Rusthoeve" te Colijnsplaat. er minstens twee uur zoet mee is. „De deelnemers krijgen in elk geval drieëneenhalf uur de tijd om de tocht te volbrengen". Om optimale veiligheid te waarbor gen, zal tijdens het evenement een strand-ambulance aanwezig zijn, is er begeleiding door EH- BO-ers en rijdt een aantal moto ren mee tijdens de rit over het strand. Op de Brouwersdam is een con trolepunt waar de deelnemers een voedingsdrank krijgen aan gereikt. Na afloop van de tocht is het brandweerkorps Wester- schouwen paraat om de fietsen schoon te spuiten. Evertse ver wacht voor deze eerste dam-tot- damtocht zo'n honderd tot twee- Maar ook bladeren, eikels en rozenbotteis komen erin aan bod. Dit alles gemaakt tot beel dige werkstukken van brood deeg. Leuk om het interieur mee op te sieren. Op de hob- bybeurs in Kloetinge zal Yvon ne de Kramer komende zater dag demonstraties met brood deeg verzorgen en vragen be antwoorden. Uiteraard zal ze er ook haar boeken tonen. De hobbytentoonstelling is geo pend van 10.00 tot 16,00 uur. Productmanager Jan Koeman vertelt vanuit zijn kantoor aan de Cereshof in Goes waarom: Milieuvriendelijke teelt van tarwe, wat moet ik me daarbij voorstellen? Kan je van elke soort tarwe brood bakken? begeleid door de drummer Uncle John Turner en de Texaanse bassist Eddie Stout, die onder meer bij Bobby Mack de bas hanteerde. Het concert in Goes begint om 16.00 uur. De start en finish van de toer tocht liggen aan de Schouwse kant van de stormvloedkering, terwijl het keerpunt bij de Brou wersdam is gesitueerd. Het lijkt wellicht niet zo'n enorme af stand, die veertig kilometer die bij laag water wordt verreden. Evertse zegt echter dat het om een pittige tocht gaat. „Je moet tussen de palenrijen door en rijdt over zand dat er op sommi ge delen uitziet als een wasbord, met 'gerimpeld zand' De start van de toertocht vindt tussen 13.00 uur en 14.00 uur plaats. De voorzitter verwacht dat snelle mountainbikers er in slagen het parcours in anderhalf uur af te leggen, terwijl de meerderheid uniek te noemen voor Zee land. Nuno Mendelis is te ver gelijken met de befaamde Texaanse gitarist Stevie Ray Oplage: 39.500 ex. Uitgave: Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant b.v. Voorstad 22, Postbus 5. 4460 AA Goes. Tel. (0113) 273000. Fax (0113) 273010 Exploitatie: Ch. van den Oosterkamp (0118)484399 Privé(0118)417802 Administratie: PZC Oost-Souburgseweg 10, postbus 18, 4380 AA Vlissingen. Advertentieverkoop: Kantoor Goes, Voorstad 22, Postbus 5 4460 AA Goes, tel.; (0113) 273000 fax: (0113) 273010 Henk Mallekote (0113) 273022 privé (0113) 342535). Pieter Karman (0113)273021 privé (0113) 613394). Redactie: Hans Meijer (0113) 273020 Chef-redacteur: Ad Hanneman, (0118) 484275 of 06-54267115 Redactie-adres: Voorstad 22, Postbus 5, 4460 AA Goes. Bezorging: 0800-0231231. Druk: Wegener Nieuwsdruk Zeeland, Postbus 18, 4380 AA Vlissingen. Druktechniek: offsetrotatie. Sluitingstijd redactie: maandag 10.00 uur. Advertenties: maandag 17.00 uur. Hoe wordt tarwe op een wind molen gemalen? Hoe kom je er achter of de tarwe gezond blijft als je niet mag spuiten tegen ziekten? Dit zijn zomaar wat vragen die aan de orde komen in de vi deo "Zeeuwse Vlegel, een voorbeeld van milieuvriende lijke landbouw". lange vorststraat goes De PZC Weekbladen De Bevelander en de Faam/Vlissinger komen vanaf vandaag wekelijks met een bijlage Breed Uit. Die naam staat voor uitgaan in de meest brede zin van het woord. Film krijgt heel veel aandacht, maar ook stappen in discotheken en natuurlijk een avondje uit in een theater. Er zal een hele pagina worden besteed aan film in de megabioscoop Cine City die vrijdag in Vlissingen wordt geopend, maar ook in de filmhuizen 't Schuttershof en 't Beest. Op de andere pagina wordt regionieuws vermeld over uitgaan in zijn vele facetten. Op de foto een beeld dat de bezoekers van de Pin Up Danceparty aanstaande zaterdag in Goes kunnen verwachten. FOTO JANNE WOLTERBEEK Yvonne is schrijfster van het boekje „Brooddeeg, te mooi Vaughn. Onlangs nam hij weer een nieuwe CD op met diens bassist en drummer. De Braziliaan bracht inmiddels acht CD's uit en trekt in eigen land volle zalen met gemid deld 5000 bezoekers. Dat zegt dus wat over zijn populariteit. In de Pompe wordt Mindelis Belangrijkste item voor West- strate en zijn medewerkers is evenwel dat de bezoekers zich prettig voelen. „We hebben daarom ook de in- en uitgang een groot aantal filmsterren van elkaar gescheiden. Zo krijg je geen opeenhoping van mensenmassa's." Dat is alleen maar plezierig. Verdere bijzonderheden over Cine City? De mensen moeten gewoon maar eens komen kij ken". Met de komst van Cine City wordt een bioscopen hoofdstuk in Midden-Zeeland definitief afgesloten. Het Grand Theater in Goes is al Weststrate de opening naar de nieuwe generatie biosco pen. Het complex bevat niet alleen zeven zalen waar minstens twee keer daags de meest uit eenlopende films worden ge draaid, maar heeft ook de pre tentie meegekregen van enige multifunctionaliteit. „We heb ben al een aantal congressen geboekt in samenwerking met Hotel Arion. Die congressen kunnen hier makkelijk overdag worden ge houden. Het hotel is op kruipafstand hier vandaan". Centraal in Cine City blijft evenwel de film, hoewel er ook nog een flink deel voor een horeca-afdeling is gere serveerd die een aantal weken later haar geheimen aan het publiek prijsgeeft. Ook zijn er mogelijkheden voor onderne mers om hun noviteiten te to nen. Wie een film bezoekt kan kie zen uit zeven titels per keer. De zeven zalen bieden plaats aan twaalfhonderd toeschou wers die er gerieflijk kunnen genieten van hun voorkeurs film. „Er is een behoorlijke beenruimte tussen de stoelen gelaten". Op de benedenverdieping zijn drie grotere zalen met een ca paciteit van om en bij de tweehonderdvijftig stoelen gesitueerd en op de eerste etage vier zaaltjes waar iets meer dan honderd stoe- paciteit en andere prominenten van Zeeuwse en andere bodems per limousine worden voorge reden in het beeldbepalende complex tegen de rug van de boulevard. Ook 's middags is er volop vertier als de duizend Midden-Zeeuwse kinderen met de bussen aankomen om een lans te breken voor een bioscoopbezoek van Midden- en Noord-Zeeuwen. honderd mountainbikers. „We hebben tot nu toe al rond de honderd toezeggingen", vertelt hij. Hij denkt dat de meeste mountainbikers zich, zoals vaak gebeurt bij dit soort evenemen ten, op de dag zelf bij de in schrijving zullen melden. In elk geval heeft de Stichting Wieler sport Zierikzee alle mountainbike verenigingen in Nederland en België schrifte lijk op de hoogte gesteld van de strandtocht. Omdat het om een evenement gaat voor iedere mountainbiker die de tocht aan durft, wel of niet lid van een vereniging, hoopt Evertse dat er natuurlijk ook uit deze regio een flink aantal deelnemers aan de start zal verschijnen. De dam-tot-damtocht kent dit jaar dus zijn primeur. „Volgend jaar willen we er een KNWU- wedstrijd van maken," zegt de voorzitter. KNWU staat voor Ko ninklijke Nederlandse Wieler Unie. „We hebben een proef no dig om te kijken of het slaagt", aldus Evertse. Maar als het slaagt, wordt het volgens hem een van de mooiste winterse sportevenementen in Zeeland, een waar spektakel. Vooralsnog is de aanstaande dam-tot-dam tocht de enige strandtocht in zijn soort in Nederland, zonder wed strijdelement. „Een echte toer tocht, waaraan dat wedstrijdele ment dus volgend jaar zal wor den toegevoegd." Wie daar zin in heeft, staat het uiteraard vrij om van deze toertocht op eigen gelegenheid een wedstrijdje te maken. Voor volgend jaar ziet Evertse de tocht meer in de vorm van de Elfstedentocht met een deel wedstrijdrijders en verder mou- tainbikers die de dam-tot-dam tocht gewoon ter ontspanning rijdt. Wie zich voor de mountain bike toertocht op zaterdag 28 november wil inschrijven, kan bellen naar Wim Evertse, tele foonnummer 0111-413979. .4 om op te eten", dat gaat over de mogelijkheden van sierge- bak. De in Goes geboren en ge togen schrijfster, die tegen woordig in Vlissingen woont, heeft onlangs een tweede boekje gepresenteerd. Het draagt de titel „Bosfiguren van brooddeeg". Beide boeken zijn uitgegeven bij Tirion. De titel van de laatste uitgave spreekt eigenlijk al voor zichzelf. Het gaat over bosfiguren, zoals elf jes, kabouters, egels, muizen. De enthousiaste reacties op de lezingen en excursies die de Zeeuwse Vlegel de afgelo pen jaren heeft georganiseerd voor een breed publiek laten zien dat er een behoefte be staat om meer te weten te ko men over het verhaal achter de Zeeuwse Vlegel. Voorlichting en educatie is van wezenlijk belang om een stevige band tussen boer en consument te vormen. De be trokken akkerbouwers vinden het motiverend om over hun product van "akker tot bak ker" te vertellen. Kan Cine City heel Zeeland bedienen? Ad Weststrate is zeker van zijn zaak. Hij peinst: „In de afgelopen jaren hebben we bij Alhambra heel veel be zoekers gehad van buiten Walcheren. Zelfs uit Schou- wen-Duiveland. Vanuit Beve- land is de reis per auto hoog uit een klein half uurtje. Als je in de Randstad woont, bij voorbeeld Amsterdam, doe je er gemiddeld veel langer over om in de binnenstad naar een bioscoop te gaan. In deze tijd waarin we uiterst mobiel kuri- nen zijn, moet het dus geen enkel probleem zijn om van bijvoorbeeld 's Gravenpolder naar Vlissingen op en neer te rijden. Je kunt dan na afloop nog altijd een pilsje gaan drin ken in de buurt van je woon plaats". Overigens passen kijken en bekeken worden exact onder de noemer sterren zoals die 's avonds af en aangereden wor den bij de officiële ingebruik name van Cine City. Het kan in ieder geval vrijdagavond als Bij talloze kinderen in Nederland komt Sinterklaas nooit op bezoek. Deze kinderen kunnen niet bij hun ouders wonen en zijn bijvoorbeeld in een tehuis geplaatst. Daar vinden ze een liefdevol thuis, maar geld voor extraatjes is er vaak niet. Kinderhulp helpt de Sint 'n handje. Helpt u mee? Met een ‘nood’bijdrage van ƒ25,- op giro 404040 bezorgt u een kind al 'n heerlijk avondje! Wilt u eerst meer informatie, bel ons dan even. Brinkpoortstraat 32, 741 I HS Deventer, Tel.: 0570 - 61 I 899 Internee www.kinderhulp.nl e-mail: receptie@kmderhulp.nl een tijdje dicht en vandaag (woensdag 18 november) wuift de groep medewerkers van Alhambra de laatste be zoeker uit. e bev Al bijna tien jaar lang ver bouwt een 20-tal akkerbou wers in Zeeland op een mi lieuvriendelijke wijze tarwe voor het Zeeuwse Vlegel- brood. In deze tarwe wordt niet tegen ziekten en plagen gespoten en in plaats van kunstmest wordt in het voor jaar dierlijke mest gebruikt. Dit jaar werd door de Zeeuw se Vlegelboeren 70 hectare tarwe geteeld met een uitste kende bakkwaliteit. De tarwe wordt op windmolens gema len en aan meer-dan 100 bak kers geleverd die er het Zeeuwse Vlegelbrood van bakken. Dit is een fijn volko renbrood herkenbaar aan de brede vorm met het beeld merk van de Zeeuwse Vlegel. Naast het Zeeuwse Vlegel brood zijn er de afgelopen drie jaar een aantal nieuwe producten van de Zeeuwse Vlegel verschenen: Zeeuws Vlegelbier, roomboterkoekjes, eierkoeken, gerookte ham en spek, pannenkoekenmeel (ook voor oliebollen zeer geschikt!) en volkoren tarwemeel voor de thuisbakkers. lieufonds van de provincie Zeeland. In de 9 minuten du rende video komen alle aspec ten van de milieuvriendelijke teelt van tarwe voor de Zeeuwse Vlegel aan bod. Zo is er onder meer aandacht voor het onderzoek naar ge schikte tarwerassen waar je goed brood van kunt bakken en die zonder bestrijdingsmid delen gezond blijven. Dit onderzoek wordt uitge- Het provinciehoofd drs. W.T. van Gelder en zijn Vlaamse collega professor dr. H. Bal thazar nemen de opening voor hun rekening. Jeroen Krabbé en Johanna Tersteege zijn twee aansprekende ac teurs die de opening sterallu- res moeten geven. Hun na men worden in goudkleurige sterren gegraveerd die een plaats krijgen in de Walk of Fame, een pad in de foyer van het complex. Met de opening van Cine City worden de na men Grand Theater (Goes) en Alhambra (Vlissingen) ge schiedenis. Beide theaters wa ren eigendom van Ad West strate uit Driewegen. ‘4-| 9

Bevelander | 1998 | | pagina 1