Onvrede bij deel van Goese zoetwater-sportvissers Het verschil tussen zoet en zout Wereldmuziek in Goes -- L 1 Uw gulden is een daalder waard op de Markt in Goes 15.000e Bezoeker voor Wullempje's Wienkel Goese deelnemer aan Vara kindersongfestival I PZC WEEKBLADEN '7 JAARGANG 50 - NUMMER 46 WOENSDAG 11 NOVEMBER 1998 'z0d Zie pagina 8 WEKELIJKS HUIS AAN HUIS OP NOORD EN ZUID-BEVELAND door Hans Meijer Diblo Dibala. Gelijk goed Benedenmaats Goes Lange Kerkstraat 44 Dobberen UNITED COLORS OF BENETTON. BEW. EX./ 20% KORTING op veel artikelen! Goede vangst Mooie ervaring uitgezon- zal heel worden, winnaar van het kindersongfesti- vel wordt je niet zomaar. Er is ongenoegen in de kring van de Beve- landse sportvissers. De zoetwatervissers vinden dat ze als een stiefkind worden be handeld. Het pro bleem speelt met na me binnen de Eerste Goese Hengelsport Vereniging. Dissidente zoetwatervissers heb ben een brandbrief naar het bestuur van EGHV gestuurd met de mededeling dat er een scheuring binnen de vereniging dreigt, wanneer er niet meer wordt ondernomen voor de mensen die liever langs de Goese Veste hun hengeltje uitgooien, dan in het zout van de Ooster- of Westerschelde. Met het liedje 'Film verdriet' hoopt de jeugdige Roel Felius uit Goes de eerste plaats te behalen bij de finale van het Vara kindersongfes tival. De finale wordt vandaag op televisie den. Het spannend want Vergadering bev r (advertentie) V U. 4 a -, W De jury die Filmverdriet van Om noamaal in vissers-ter- De Bevelander maakt deel uit van de Zeeland Combinatie huis-aan-huis- bladen in Zeeland. Totale oplage: 181.000 ex. Zaterdag 14 november pre senteert Podium 't Beest te Goes een concert met Diblo Dibala en Matchatcha. Een flinke kern van zoetwatér- vissers van de Goese visclub vindt dat men op deze wijze niet kan blijven dobberen. Er moeten knopen worden door gehakt. In de brandbrief aan het bestuur van EGHV is dat aldus geformuleerd: We wil len ter discussie stellen om op korte termijn een afsplitsing te kunnen vormen van de zout- watervissers. Indien het be stuur geen reactie geeft op de brief van de „dissidente" zoet- le winnaar van Zeeland te worden. Of hij ook in Hogeveen zo goed zat scoren is natuurlijk nog maar de vraag, want hij moet het opnemen tegen an der jong zangtalent uit geheel Nederland. Roel is een van de twee jongens die meedoet. De rest zijn meiden. in de ver- vissers. Karl Meese: „Er zijn te weinig wedstrijden voor de jeugd. Als je nou rekent dat er bij EGHV 150 jeugdleden zijn dan is dat niet niks, 't Zouden er twee keer zoveel kunnen zijn. Maar er is niemand die omkijkt naar de vissende jeugd. De jeugdleden betalen trouw hun contributie, maar ze zien er in feite niks voor te rug. Dan moet je je toch afvra gen of je als bestuur wel goed bezig bent?" ken blijken. De actievoerende zoetwater- Roel Felius uit Goes staat in de finale van het kindersong- festival watervissers, dan willen deze helemaal los van EGHV een eigen visclub oprichten. In fei te is daarvoor trouwens al een eerste stap gezet. Want deze week gaat er een briefje uit aan jeugdleden en hun ouders met de vraag of ze ermee kun nen instemmen dat er een aparte afdeling, danwel c!-j.' komt, die de belangen van de jeugdleden beter kan gaan be hartigen. Cees Hendriks daarover: „We realiseren ons best dat we daarmee een hele verant woordelijkheid op ons laderi. De deelnemers van de landelijke finale. Roel staat voor Menno Bentveld. Tijdens de herfstvakan tie werd in het. Wienkel- tje van Wullempje Hoedekenskerke 15.000e bezoeker welkomd. Voor Roel is het in elk geval een leuke ervaring en mis schien wint hij nog wel wat. Hij heeft alle voorrondes moe ten doorlopen, hij komt op te levisie en hij heeft Menno Bentveld van onder andere Jules Unlimited ontmoet. Die is tijdens de uitzending ook te zien. Hij loopt achter de schermen en stelt vragen aan de deelne mers. Bert Kranenbarg van Ontbijt- radio presenteert het Vara kin- dersongfestival. Het is de ze vende keer dat het songfesti val wordt gehouden. Na het Cubaanse succes van 'Vieja Trova' in 't Beest en 'Eliades Ochoa' tijdens het FLY AKF festival durven we te stellen dat de wereldmuziek in Zeeland in de lift zit. Na vanavond is er weer een hoogtepunt bijgekomen: de meest bekende gitaarvirtuoos uit Zaire, 'Diblo Dibala' komt voor een eenmalig concert in Nederland, met zijn band, naar Goes! Samen met zijn 7-koppige band bestaande uit dansers, gitaar, drums, bas en diverse percussie-instrumenten brengt hij Soukous met zijn Stratocaster gitaar waarbij Deze bezoekers brachten met de Stoomtrein Goes- Borsele een bezoek aan Hoedekenskerke en uiter aard het winkeltje. Het was de familie van Willigen uit Zwijndrecht die uit handen van de voorzitter van het stichtingsbestuur Mw. Fier- loos een mand, vol met ou derwets snoep en streek- produkten die in het winkel tje verkocht worden, aange boden kreeg. Naast de eigen kinderen was de familie vergezeld van een aantal kinderen uit Wit Rusland, die al een poos bij de familie logeer- dat we zo niet door kunnen gaan. We hebben over de pro blematiek contact gehad met een medewerker van de ge meente Goes. Die zei onom wonden, dat we al veel eerder stappen hadden moeten on dernemen om iets voor de vissende jeugd te doen". gesteund door twintig andere hengelaars van de Goese ver eniging. Ze hebben en bloc een brief ondertekend en die aan het zittende bestuur ge zonden. Ze stellen daarin dat ze graag tot een gesprek wil len komen met het bestiuir. Het liefst ziet Hendriks dat er een aparte zoetwaterafdetirrg komt. „Kan dat niet binnen de bestaande vereniging, dan maar daarbuiten als aparte visclub, zo luidt het verhaal. Hendriks: „Begrijp me goed. Ik ben weliswaar woordvoer der, aan de andere kant zijn er binnen de vereniging volop leden te vinden die er net zo óver denken als ik. Barry v.d. Berge bijvoorbeeld, René Pie ters uit Goes, Karl Meese en Edwin Radojewski. Het zijn toegewijde zoetwatervissers, zijn vaak langs de Goese Ves te te vinden. Edwin: „Er zit volop vis. Maar 't is gewoon jammer dat er niks voor de jeugd wordt gedaan. Het be stuur heeft vooral oog voor de belangen van de zoutwater- Exploitatie: Ch. van den Oosterkamp (0118)484399 Privé (0118) 417802 Administratie: PZC Oost-Souburgseweg 10, postbus 18, 4380 AA Vlissingen. Advertentieverkoop: Kantoor Goes, Voorstad 22, Postbus 5 4460 AA Goes, tel.: (0113) 273000 fax: (0113) 273010 Henk Mallekote (0113) 273022 privé (0113) 342535). Pieter Karman (0113) 273021 privé (0113) 613394). Redactie: Hans Meijer (0113) 273020 Chef-redacteur: Ad Hanneman, (0118) 484275 of 06-54267115 Redactie-adres: Voorstad 22, Postbus 5, 4460 AA Goes. Bezorging: 0800-0231231. Druk: Wegener Nieuwsdruk Zeeland, Postbus 18, 4380 AA Vlissingen. Druktechniek: offsetrotatie. Sluitingstijd redactie: maandag 10.00 uur. Advertenties: maandag 17.00 uur. Het bestuur van EGHV is daar mee in zwaar weer gekomen. Of, om in visserstermen te pra ten: het zal er een zware dob ber aan krijgen om de proble men recht te breien. Althans, wanneer het aan Cees Hen driks ligt. Hij woont in Wemel- dinge en heeft de grieven van een aantal leden van EGHV op papier gezet. Hendriks: ,,'t Pro bleem speelt al jaren. Het be stuur van de visclub denkt dat er alleen zoutwatervissers in de vereniging zitten. Ze heb ben niet in de gaten dat er heel veel jeugd is die in feite is aan gewezen op het vissen in de Goese Veste. Die kids zijn veel minder mobiel dan de volwas senen en zijn dus aangewezen op water in de directe omge ving om er hun hengeltje uit de gooien. Bovendien gebeurt er bijna niks voor de jeugd. Ja, één concoursje per jaar en dan mogen ze het verder maar uit zoeken. Er is totaal geen bege leiding van de jeugd. Niemand die hun vertelt hoe ze hun techniek kunnen verbeteren, die ze vertelt niet al teveel rot zooi te trappen langs de kant en ze aanmoedigt in de vis sport". Het winnende zangertje of zangeresje moet alles zo'n beetje hebben. Een goede presentatie, het publiek bij het nummer betrekken en natuur lijk goed kunnen zingen. 'De winnaar moet gewoon stra len' vindt de jury. „We kijken naar zangkwaliteit, presentatie en tekstvastheid. De winnaar moet staan stralen op het po dium." Roel Felius heeft al eerder be wezen dat hij in elk geval heel goed kan zingen. Hij moest heel wat voorrondes doorlo pen om uiteindelijk provincia- vangst hier in de Veste? Een snoek van 93 centimeter. Ver der nogal wat grote karpers, 't Zou natuurlijk nog mooier zijn, wanneer er ook af en toe vis zou kunnen worden uitge zet, zoals dat op zoveel plaat sen gebeurt. Je zou dat als visclub kunnen bevorderen, daar organisaties bij betrek ken die zich daarmee bezig houden." Hendriks: „Er wordt geen visje uitgezet. Er wordt, als je 't mij vraagt, niet eens aan gedacht. Binnenkort gaan ze de Veste uitbaggeren. Je loopt dan 't ri sico dat visstand klappen krijgt. Als bestuur van een vsi- club houd je daar toch reke ning mee? Nee dus. Ik vind dat leden, vooral ook de jeugd, die lidmaatschapsgeld afdragen, het recht hebben daarvoor iets terug te krijgen. Man, 't zou allemaal zo mooi kunnen zijn. Vandaar dat we de zaak in eigen hand willen nemen. Ook al zit ons venijn diep, we zijn er met onze actie zeker niet op uit om „persoon lijke trappen" uit te delen. Er staat ons uitsluitend het spor tieve doel voor ogen. En dan vooral met 't oog op de jeugd. Ik ken heel wat visclubs. De onze in Goes heeft in verhou ding heel veel jeugd. Laten we proberen vooral voor die groep wat op poten te zetten". den en die op een dagje stoomtrein en winkeltje werden getracteerd. Het seizoen 1998 is met het behalen van deze 15.000e bezoeker zeer succesvol verlopen. Het winkeltje heeft nu zijn deuren gesloten en is alleen nog op de tweede en derde kerstdag voor het publiek geopend. In 1999 staan ui teraard bestuur en vrijwilli gers weer klaar om vanaf april de bezoekers te ont vangen. Het winkeltje be schikt over zo'n twintig vrij willigers, die zeker ge steund door de groot aantal bezoekers dit werk met en thousiasme doen. Uiteraard zijn meerdere vrijwilligers altijd welkom. Belangstel lenden kunnen zich bij het bestuur aanmelden (0113 - 639480, mw. Fierloos). Roel moet beoordelen bestaat uit singer-songwriter Henk Westbroek, dirigent Majel Lustenhouwer, oud Kinderen voor Kinderenkoorlid Marleen Blok en de winnaar van vorig jaar. Majel weet in elk geval te vertellen dat het niveau van deze finale heel erg hoog is. „Het is niet zo dat er eentje met kop en schouders boven de rest uitsteekt. De kwaliteit ligt nu veel dich ter bij elkaar. En dat terwijl het heel moeilijk is om goed te presteren. Het moet live in een keer goed zijn." Het kindersongfestival is on der andere in het leven geroe pen om een podium te bieden aan kinderen die om logistie ke redenen niet in het Kinde ren voor Kinderkoor kunnen komen. Zo kunnen de zangtalenten uit de rest van Nederland toch de liedjes van Kinderen voor Kin deren zingen. De deelnemers kunnen kiezen tussen 38 liedjes. Roel koos Filmverdriet. Volgens Henk Westbroek doen ballades het alijd erg goed. „Iedereen heeft toch een zwak voor zo'n klein ontroerend hoofdje." De zoetwatervissers in Goes en omstreken willen ook in de toekomst hun hengel blijven uitgooien. En liefst nog wat vangen ook. niemand stil zal kunnen blij ven staan. Swingen gegaran deerd. Het handelsmerk van Diblo Dibala is zoals gezegd zijn Stratocaster gitaar. Op zijn zesde pakte hij voor de eerste maal een gitaar vast, en na een aantal jaren in Kin shasa in lokale bands te heb ben gespeeld werd zijn uitval basis Brussel, en vervolgens Parijs, waar hij nog steeds woont. Na in diverse bands zijn gitaarspel te hebben ver volmaakt richt hij in 1991 de band 'Matchatcha' op waar mee hij tot nu toe 7 CD's (elk jaar een) heeft opgenomen. Wereldberoemd is hij gewor den in de 7 jaren dat hij de wereld verschillende keren heeft 'rondgespeeld'. Van Amerika, via Colombia naar Japan en Australië, en vorig jaar voor een uitverkocht 'Pa- Binnenkort, op maandag 7 de cember, zal EGHV zijn najaars vergadering houden. Op de agenda staan enkele voorstel len waarbij toch wel aandacht wordt gegeven aan de zoet- water-broeders. Zo meldt het bestuur dat er plannen zijn om na het uitbag geren van de Oostvest daar snoek uit te gaan zetten. Ver der denkt men dat na het uit baggeren de visstand zal ver beteren. Voor komend jaar wil men drie zoetwaterconcour- sen houden in de Oostvest. Of de aan splitsing denkende zoetwatervissers daarmee Maar je moet ook bedenken per, ook voorn, brasem en content zijn, zal komende we- radiso' in Amsterdam. Zijn vir tuoos gitaarspel is ook opge vallen bij talloze studiomuzi- kanten zoals 'Kanda Bongo Man', 'Pepe Kalle' en zelfs 'David Byrne'. Met deze laatste heeft hij re centelijk een CD opgenomen in New Vork. De samenwer king van Dibolo met de latino superster 'Juan Luis Guerra' betekende internationale waardering voor het unieke gitaargeluid van deze maestro van de Zairese Soukous. Van avond zullen we ongetwijfeld getuige kunnen zijn van zqn fabuleuze muziek met o.a. veel werk van zijn meest re cente CD die de titel draagt: 'Dernier Jugement'. Zaal open 20.30 uur, aanvang 21.30 uur. Entree f 20,-/passen f 17,50. Er zijn deze keer geen stoelen in de zaal. vissers hopen dat het bestuur van EGHV alsnog toegeeft aan hun verlangens en meer ruim te binnen de vereniging schept voor de „broeders in Petrus" die liever met een hengeltje langs De Veste zit ten dan op de glooiing van de Ooster- of Westerschelde. Hendriks: „Ik heb wel eens ge dacht dat de bestuursleden van onze vereniging alleen maar scholletjes zien. Ze ver geten dat we hier in Goes een riant viswater hebben. Edwin Radojewski kan dat be vestigen: „Er zit flink wat kar-, mooie snoek. M'n record- Oplage: 39.500 ex. Uitgave: Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant b.v. Voorstad 22, Postbus 5. 4460 AA Goes. men te spreken: Hendriks vindt de begeleiding van de sportvissende jeugd beneden maats. Hij voelt zich daarin W

Bevelander | 1998 | | pagina 1