Fietsen door woestijn op cola en vla Frans Bauer keert terug in Zeelandhallen KIEKIERIS i7 okt. 20+AVOND 24 oh. AMSTERDAMSE AVOND Dig Zweedijk bewijst zichzelf in zwaarste race ter wereld ANNEMAREL Elke verjaardag wordt knalfeest 37 ifaummtmi 32S? C de bevelander AUBERGE 11 f modech equ e t. OhkftM i/eMe km(t etui i 1 JAARGANG 50 - NUMMER 41 BIBL/q zaterdag HENK WUNGAARP WEKELIJKS HUIS AAN HUIS OP NOORD-EN ZUID-BEVELAND Door Anita Hoekman Geen buurtsuper Door Ellen de Dreu gestaan... PZC WEEKBLADEN mijn laatste cd als ...we gingen regelmatig stappen in Renesse, echt heel gezellig daar... Liever op het strand liggen in de Duitse hitparade... ...je kunt natuurlijk oneindig kaarten verkopen, maar ik wil er ook eeu leuke avond van maken... Goes Lange Kerkstraat 44 UNITED COLORS OF BENETTON. ...grootste Nederlandstalige show die ooit in Nederland heeft Nog t/m zaterdag a.s. ontvangt u voor iedere f 50,- bij ons besteed een w.v.f5,- (vraag naar de voorwaarden in de winkel) WOENSDAG 7 OKTOBER 199€ [V „Hé, Fransie", klinkt het over de Vlissingse boulevard. Een groepje jongeren zwaait naar een in het zwart geklede man en laat nog eens horen dat ze weten wie hij is: „Waar is Marian ne?". De man zwaait vrolijk terug en lacht vriendelijk naar het groepje. Ondertussen wijst hij naar een stukje strand. „Kijk, daar ga ik 's zomers altijd naar het strand". Frans Bauer was vorige week heel even in Vlissingen om vast iets te vertellen over de show die hij eind deze maand geeft in de Goese Zeelandhallen. Dig Zweedijk uit Heinkenszand ging niet voor de overwinning. Niet voor het prij zengeld, maar alleen om de Crocodile Tro phy, de zwaarste mountainbikerace ter wereld, uit te rijden. En hij heeft hem uit gereden. De kleine tweeduizend kilometer fietsen door de woestijn heeft hem nog geen honderd uur van zijn leven gekost. „Ik ben vierentwintigste geworden. Laat ste, maar ik heb hem uitgereden", aldus een trotse Dig. Dat alleen mag al een prachtige prestatie worden genoemd. REWIffSQfi l nder de ev Dig Zweedijk is heel rustig on- (advertentie) zo'n (advertentie) (advertentie) in TAXI NODIG - TAXI ZEELAND 0113 - 211111 Dig aan het werk in de zwaarste mountainbikerace ter wereld. „Blik en gedachten op oneindig en fietsen maar. De Bevelander maakt deel uit van de Zeeland Combinatie huis-aan-huis- bladen In Zeeland. Totale oplage: 181.000 ex. gen om. Ik voel me gee niet anders dan de rest wereld". De zanger brak een pa; geleden door met het stoelen nie- drieduizend mensen met me mee en was er zelfs een polo naise. Dus, hoezo stug?" ouders is het zorg minder en ik vind het leuk om te doen." Omdat niet ieder kind hetzelf de is, heeft Hoera I! Verschil lende mogelijkheden. Zo zijn er thema's, plaatsen waar het feest gehouden kan worden en zijn er extra's. Frans Bauer: „Vorig jaar zongen drieduizend mensen met me mee en was er zelfs een polonaise. Nee, ik kan niet zeggen dat Zeeuwen stug zijn”. FOTO RUBEN OREEL Opril Grote Markt 11, 4461 AK Goes, Tel. 0113-270709 Esther: „Als kind heb je je ei gen wensen. Sommigen wil len een kabouterfeest, een griezel- griebelparty, een aero bic fuif, disco- en karaokefeest of een feestje waarop je je ei gen film maakt. Elk feest heeft mer 'Als sterren aan de hei staan', niet lang daarna volgd door het succes van Regenboog', dat hij sar met Marianne Weber zc Sindsdien breekt hij het record na het andere, stond hij als eerste met i Nederlandstalige cd's in Album Top 100 en kwam cd 'Voor jou' in deze lijst I nen als nummer één. Teg woordig maakt hij ook fur in het buitenland. Bauer: „Vorige week kv\ mijn' laatste cd als binnenkomer binnen Duitse hitparade. Maa Oostenrijk gaat het momen teel goed". Bauer spreekt en zingt Duits Een Belg had twaalfduizend trainingskilometers in de be nen zitten. Ik maar vijftienhon derd, maar hij moest opge ven. Hij had voornamelijk op makkelijk terrein getraind ter wijl ik heb getraind op lastig terrein. Dan red je het niet. Het is tenslotte de zwaarste mountainbikerace ter wereld. Ik heb hem alleen uitgereden omdat ik het in mijn eigen tempo heb gedaan." gen. „Daar g naar het strand", vertelt „Heerlijk vind ik dat. I vriendin wil trouwens a naar Vlissingen als we i het strand gaan. En na afl eten we mosselen in een I restaurant aan het Bella park, dat is vaste prik". Frans Bauer kan absoluut „Nog drie nachtjes slapen en dan ben ik jarig. Nog twee nachtjes slapen en dan ben ik jarig. Nog één nachtje sla pen en dan... feest!" Voor kinderen is de verjaardag de belangrijkste dag van het jaar. Op die dag wordt je ver wend door je ouders, je broers, je zussen, je opa's en oma's en al je vrienden en vriendinnetjes. Jarig zijn be tekent feest. Maar jarig zijn betekent ook veel werk voor de ouders. Ten eerste moeten er inkopen gedaan worden, vriendjes en vriendinnetjes uitgenodigd worden en dan moet je als ouder ook nog eens de boel versie ren, achter een cadeau aan en spelletjes verzinnen. Es ther Platschorre uit Heinkenszand heeft het plan opge vat om stressende ouders uit de brand te helpen. De op lossing: Een bureau voor kinderfeestjes. der zijn prestatie gebleven. Natuurlijk was hij blij dat het na veertien dagen fietsen voorbij was, maar over het al gemeen is de ervaring hem meegevallen. „Het was eigen lijk wel zoals ik het verwacht had. Natuurlijk zaten er dagen bij dat je het liefst onmiddel lijk af wil stappen. Dan is het 42 graden en rijd je over de 'high way'. Zo wordt die weg genoemd. Maar het lijkt meer op een golfplaat zo bobbelig. Ik dacht toen nog: 'Hier zou ik nog niet eens met een auto willen rij den. Er was ook een etappe die honderveertig kilometer lang was en waar je gedeeltes moest lopen. Het zand was daar zo mul dat je er tot aan je enkels inzakte. Toen heb ik wel eens gedacht: 'Je had be ter aan het strand kunnen gaan liggen.” De eerste tegenslag die Dig te verwerken kreeg was vlak na dat hij was aangekomen in Australië. Eén van zijn fietsen bleek de reis niet overleefd te hebben. De achterkant was helemaal krom. „Ik ben dus aan de race begonnen met slechts één fiets. Maar afge zien van een kapotte trapper en wat lekke binnenbanden heb ik nergens last van ge had.” Volgens Dig heeft hij dat ste zangers in Nederl; Waar hij komt draaien s vast hoofden om, om te ki of 'ie 't nu ook echt was. is hij gewend geraakt aan goedbedoelde blijken van kenning, ,,‘t Hoort erbij", v hij. Echt last heeft hij er niet „Wij Nederlanders gaan 1 Van de vijfenveertig starters hebben er meer dan twintig fietsers de strijd tussentijds op moeten geven. Dig: „Die konden het niet meer aan. Het is ook vreselijk moeilijk. Je rijdt op een verlaten zandweg in 'the middle of nowhere' en het enige wat je om je heen ziet is zand. Je kunt kilometers voor je kijken en daar zie je precies hetzelfde: zand, zand en nog eens zand. Soms merk je niet eens dat je al enkele ki lometers hebt gereden. Het lijkt allemaal op elkaar alsof je op een home-trainer aan het fietsen bent. Sommige deel nemers konden dat niet aan. zijn eigen verrassingen. Het feest kan in Fitlife worden ge houden, in De Geveltjes te 's- Heerenhoek of gewoon thuis. In de Geveltjes kun je je eigen disco houden en als het thuis is, neem ik gewoon alles mee. Ouders hoeven zich alleen nog druk te maken om het ca deau. Hoera!! Regelt de rest wel. Alles kan en mag en het feest kan met allerlei extraat jes uitgebreid worden zoals schminken, pannenkoeken eten en alle jarigen krijgen een cadeautje van Hoera!!. Of de jarige nu vier of vijftien is, we kunnen van elke verjaar dag een knalfeest maken." Zo is 'Hoera!!' geboren. Sinds een maand heeft Heinkens zand zijn eigen bureau voor het organiseren van kinder feestjes. Esther: „Ik ben gek op kinderen. Anders kun je ook niet met ze werken. Ik weet ook dat jarig zijn voor kinderen heel be langrijk is. Jarig zijn is feest met slingers, ballonnen, vriendjes, vriendinnetjes, spelletjes en taart. Kinderen hebben weken van tevoren al last van vlinders in hun buik. Welke cadeautjes krijg je, hoe veel nachtjes slapen nog, wat moet ik op mijn verlanglijstje zetten. Voor kinderen is een jaartje ouder worden een hele spe ciale gebeurtenis." Een leuke verjaardag vraagt nogal wat voorbereiding voor pa en ma. Waar moet het feestje gehouden worden, hoeveel kinderen kunnen we aan en wat doen we bij slecht weer? Esther neemt het gere gel, het gepieker en geplan van de ouders over. „Voor de VOOR ƒ99,- w. MET ONZE BEFAAMDE KREEFTEHSOEP VOORAF! NIEUWE HAVEN 21. ZIERIKZEE TELEFOON 0111-412156 Oplage: 39.500 ex. Uitgave: Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant b.v. Voorstad 22, Postbus 5, 4460 AA Goes. Tel. (0113) 273000. Fax (0113) 273010 Exploitatie: Ch. van den Oosterkamp (0118)484399 Privé (0118) 417802 Administratie: PZC Oost-Souburgseweg 10, postbus 18, 4380 AA Vlissingen. Advertentieverkoop: Kantoor Goes, Voorstad 22, Postbus 5 4460 AA Goes, tel.: (0113) 273000 fax:(0113)273010 Henk Mallekote (0113) 273022 privé (0113) 342535). Pieter Karman (0113) 273021 privé (0113) 613394). Redactie: Hans Meijer (0113) 273020 Redactie-adres: Voorstad 22, Postbus 5, 4460 AA Goes. Bezorging: 0800-0231231 Druk: Wegener Nieuwsdruk Zeeland, Postbus 18, 4380 AA Vlissingen. Druktechniek: offsetrotatie Sluitingstijd redactie: maandag 10.00 uur. Advertenties: maandag 17.00 uur. te danken aan zijn sponsors die hem hebben voorzien van goed materiaal. „Ik heb op een merk fiets gereden waar ik nog nooit van had gehoord. Een sponsor uit Gieten, Team Bike, heeft hem beschikbaar gesteld. Ondanks de onbeken de naam bleek het een uitste kend fiets te zijn en zo heb ik ’het materiaal voor de spon sors onder de meest erbarme lijke omstandigheden getest. uit Heinkenszand heeft mij daar van af geholpen. Van mijn sponsor Bional had ik vi taminenpreparaten meegekre gen. Daar heb ik ook veel aan gehad. Het eten was namelijk vreselijk. Omdat er in het mid den van de woestijn niet om elke hoek een buurtsuper is, had de organisatie alleen spaghetti en ingezouten vlees. Vreselijk. Toen ik terugkwam in Nederland heb ik soep ge geten en stamppot. Ik kan je niet vertellen hoe lekker dat was." Dig Zweedijk heeft de twee duizend kilometer door de zin derende hitte van 'the out back' gereden op vitaminen preparaten, energierepen ('die komen na een paar dagen ook je strot uit'), kale spaghetti en vla. „Toen we in een klein dorpje kwamen heb ik midden in de supermarkt daar een li- terpak vla achterover gegooid. Ik kon niet eens wachten tot aan de kassa. Ik ben dan wel als laatste ge ëindigd, maar ik heb het ten minste gedaan zonder doping. De enige doping die ik heb ge bruikt is cola. Normaal drink ik dat nooit, maar daar heb ik er liters gedronken. Zo heb ik de race uit kunnen rijden in 98 uur, elf minuten en twee se conden." Weinig materiaalpech en wei nig lichamelijke mankemen ten. Maar op de foto's van de race is wel duidelijk te zien dat Dig heel wat kilootjes in de woestijn achter heeft gelaten. „Mensen waren gewoon bang dat ik het loodje zou leggen. Van mijn hoofd bleef na een paar dagen fietsen inderdaad weinig over. Ik had dan wel in gevallen wangen, maar ik voelde mij uitstekend. Ik heb wel eens wat pijnstillers moe ten slikken, omdat ik blaren op mijn kont had, maar daar moet je gewoon niet aan den ken. Als je eenmaal zit, gaat het wel. In Nederland had ik nog wel eens last gehad van mijn knie, maar een fysiotherapeut maar ik wil er ook graag een leuke avond van ma ken". Hij heeft er zelf in elk ge val het volste vertrouwen in. „Je hoort wel eens dat Zeeuwen stug en moeilijk enthousiast te krijgen zijn, maar daar heb ik andere erva ringen mee. Vorig jaar zongen Bauer stond vorig jaar ook al in de Zeelandhallen. Dit jaar keert hij, op eigen verzoek, te rug naar Goes. Omdat het vo rig jaar zo gezel lig was, legt hij uit. En om- J dat hij vindt dat veel Ne- j derlandse ar- I tiesten Zee land eigenlijk een beetje j links laten lig- gen. „Terwijl I er hier toch ook een heleboel fans wonen. Mijn platen ver kopen hier enorm goed. En ik heb natuurlijk toch wel een bepaalde binding met Zee land". zonder accent. Ondanks zijn Duits klinkende achternaam spreekt hij nog niet zo lang de Duitse taal: „Die heb ik een paar jaar geleden pas geleerd, in een nonnenklooster in Vught. Dat was wel even blok ken, ja. Maar het gaat nu dan ook goed". Het concert dat Bauer 24 oktober in de Zeelandhal len geeft, is het zesde in zijn nieuwe concertreeks 'Frans Bauer in Concert II'. „Het is een nieuwe, uitgebouwde show", licht hij toe. „Met een groot koor, een band, ballet en een orkest erbij. In de Zeelandhallen proberen we een echt theatersfeertje te creëren. Er zijn zodat mand de hele avond hoeft te staan. Verder zijn er nieuwe liedjes en een Esther Platschorre- Van Garsel houdt kin deren of zoals zij ze noemt 'barbies', 'pup pies', 'wizzkids' en 'jumpies' al enkele ja- ren op een leuke en vrolijke manier bezig bij Fitnesscentrum Fit life in Heinkenszand. Als aerobiclerares leert ze de kinderen dansen, springen en bewegen. Naast aero bic kunnen de kinde ren bij Fitlife ook aan andere activiteiten meedoen. Dat bleek groot succes dat het Esther op een uniek idee bracht. Een bu reau voor kinderfeestjes. paar verrassingen waar ik nu eindig kaarten verkopen, nog niets over wil vertellen. Maar het is in elk geval de grootste Ne derlandstalige show die ooit in Nederland heeft ge staan". Overigens wordt niet de hele Zeeland- hal gebruikt. „Nee, er is ruimte gemaakt voor drie en een half duizend mensen. We kiezen daarbij toch voor een intieme sfeer en da,arom la ten we een stuk van de ruimte onbe nut. Want ie dereen moet, waar hij of zij ook zit, toch het gevoel hebben dicht bij te zitten. Je kunt natuurlijk on- Kaarten voor het concert van Frans Bauer zijn in de voorver koop verkrijgbaar bij VVV Goes, de Stadsschouwburg in Middelburg, de Zeeuwse Theater Stichting, De Maagd in Bergen op Zoom, de kassa van de Zee landhallen en de Nationale Theater Kassa. Frans Bauer woont in Fijnaart, een dorpje vlak bij Roosen daal. „Bij mij op school zaten veel leerlingen uit Tholen. Daarbij komt dat we ook regel matig gingen stappen in Re nesse. Echt heel gezellig daar", 's Zomers is hij bovendien vaak te vinden op de boule- Zo de

Bevelander | 1998 | | pagina 1