Waar dierenleed en geluk elkaar ontmoeten Nieuw bod: f 5.250,- Stichting Amivedi voor registratie gevonden en verloren huisdieren Derde lustrum voor de Schoorse Herfstmarkt ANNEMAREL w Een heerlijke grijze modieuze winter HISSWETT-SHIRT MISTER BOXER SHORT FRAGMENT HENKWIJNGAARD 3^ C Op zaterdag 19 september a.s. AUBERGE BEACH BAR KIEKIERIS Super You Teens 1JU Bod doen? Ohkfokt km(t eten! X&e’NDS'^ Zakelijk gezien de bevbWlher JAARGANG 50 - NUMMER 38 WOENSDAG 16 SEPTEMBER 1 WEKELIJKS HUIS AAN HUIS OP NOORD EN ZUID-BEVELAND EENMAAL ANDERMAAL VOOR AQUAREL RIEN POORTVLIET PZC WEEKBLADEN Het loopt niet altijd goed af Met gebruiks aanwijzing Grijs, wordt het. Dat staat ons deze winter te wachten op modegebied. Het hoe en waarom van de mode en wat het oplevert is elders in deze krant te vinden. Mode voor jong en oud, warm en wollig en stoer, stoer allerstoerst zijn de kenmerken van de wintermode die her en der in de rekken hangt van de modewinkels. Magdalenastraat 12 - Goes met o.a. de merken Oxbow, Quik Silver, Billabon en Z-Brand Groeiende veestapel Door Anita Hoekman Sinds een kleine vier jaar is ze Voor een dierenlief hebber heeft Ria Dek ker uit Kapelle een moeilijke taak. Dage lijks wordt ze gecon fronteerd met dieren leed. Jonge katjes die in een doos ergens weggezet worden, bo ze buurmannen die een 'luidruchtige' haan stelen en hem kilometers verderop uit de auto zetten, ge stolen honden en weggelopen huisdie ren worden allemaal gemeld bij Ria. Zaterdag a.s. zijn er weer modeflitsen in onze winkel met live-muziek m.m.v. Yvonne van Dam r - -ft de beu a.s. zaterdag r 26 sept. 3 okt. 10 okt. Ria heeft veel voor de dieren (advertentie) Ria ontvangt dagelijks vele telefoontjes van mensen die hun 'lieveling' kwijt zijn. (advertentie) (advertentie) foto: Henk Mallekote De Bevelander maakt deel uit van de Zeeland Combinatie huis-aan-huis- bladen in Zeeland. Totale oplage: 181.000 ex. TAXI NODIG - TAXI ZEELAND 0113-211111 De telefoontjes komen bij Ria binnen. De gevonden huisdie- Opril Grote Markt 11, 4461 AK Goes, Tel. 0113-270709 Hij komt van de vogeltjes markt in Antwerpen. Ik heb hem gekocht als een echte keeshond, maar na een paar maanden had hij meer weg van een harig gedrocht. Nu lijkt hij wel weer wat op een keeshond, maar voor ons doet dat er niet toe. Het is een hond en hij is lief voor ons". Ook Rakker, die uit het asiel komt, is er een met een ge bruiksaanwijzing. Het is een brombeer die donkere men sen niet vertrouwd. „Ik heb al zoveel met die beesten mee gemaakt. Teddy wilde ik zijn eerste zwemles geven en het kwam erop neer dat hij mij zwemles gaf. Ik lag met kleren en al in de Oosterschelde en hij stond op de kant naar mij te kijken. Wie een bedrag over heeft voor het schilde rij kan dat kenbaar maken door een briefje te sturen naar de centrale redactie van de PZC Weekbladen, Postbus 5017, 4380 AA in Vlissingen. Faxen kan ook: 0118- 472404. Op de inzending graag vermelden 'Rien Poortvliet schilderij'. Eventueel kunt u ook de reden vermelden waarom u de aquarel graag zou willen hebben. De actie duurt tot 30 september. Het bedrag dat wordt geboden dient altijd te worden afge rond op hele (vijftig)tallen en dient op maandagochtend voor 10.30 uur in ons be zit te zijn. Voor de 15e keer organiseert het Schoorse herfst markt comité een „Schoorse dag". Rond de kerk, in het centrum van het dorp staan een 40-tal kra men opgesteld, die allen hun waar aan de man pro beren te brengen. Naast de braderie en kindervrij- markt is het weer gelukt een dagprogramma voor elk wat wils in te vullen. Aan eten en drinken geen ge brek, volop kinderaktiviteiten, circus Hogerop, straatartiest, muziek, dans, toneel, demon- stratie's en gezelligheid. De opbrengst van de rommel markt met een verscheiden heid aan artikelen, is bestemd voor het plaatselijk jeugdwerk en ter bestrijding van de on kosten. De dag wordt afgesloten met van een ander over en nog meer voor haar eigen knuffels die haar bijna alle uren van de dag gezelschap houden. „Het zijn misschien wel bees ten met een gebruiksaanwij zing. Teddy, de keeshond is heel nerveus en hij schrikt snel. vrijwilliger bij Stichting Ami vedi. Een vereniging die zich inzet vermiste en gevonden huisdieren te registreren in de hoop dat baas en dier elkaar weer terugvinden. Moeilijk, maar zeer belangrijk vrijwilli gerswerk. Want ondanks het verdriet en het vele leed kan het ook goed aflopen. Amivedi is een landelijke stichting die uit verschillende regio's bestaat. Ria Dekker heeft de Bevelanden onder haar hoede, maar krijgt ook meldingen uit Walcheren. „Amivedi draait op vrijwilli gers. In Zeeland zijn er posten op de Bevelanden, Schou- wen-Duiveland en Tholen. In Zeeuws-Vlaanderen zijn er twee posten geweest, maar die zijn beide opgeheven. De vrijwilligers stopten ermee. In Ze slapen ook bij mij op de kamer en 's middags zijn ze nooit ver bij me vandaan. Als ze weg zouden lopen of ie mand zou ze meenemen, zou ik mij geen raad weten. Sla pen en eteh zou er niet meer bijzijn. Alleen zoeken, zoeken en zoeken. Maar in je eentje begin je niet veel. Als het lijst je van gevonden en vermiste dieren in de Bevelander staat, kijken er nog vele honderden, misschien duizenden ogen met je mee." ren gelukkig niet. Als enorme dierenliefhebber zouden er al snel tientallen beesten in het huis wonen, want afscheid nemen van de veestapel kan Ria niet. Gevonden dieren gaan naar het asiel. Ria kan zich daar wel in vinden. „Na tuurlijk bezorg ik de beesten liever weer thuis af, maar als het geen thuis meer heeft, is het asiel de beste oplossing. Daar krijgen ze eten, onder dak en warmte. Laten zwer ven kun je niet. Dan komen ze misschien om van honger, uitputting of kou. Daar moet ik niet aan denken. In het asiel zitten ze goed en binnen de kortste keren hebben ze weer een eigen thuis als mensen ze op komen halen.." Walcheren kunnen ze ook geen mensen vinden. Daarom komen ze wel eens bij mij te recht. Soms kan ik deze men sen ook echt helpen. Pas ge leden heb ik nog een hond te rug kunnen bezorgen in Kou- dekerke." De telefoon in huize Dekker zwijgt nooit lang. Elke dag ko men er wel een paar meldin gen binnen van verloren of gevonden huisdieren. Ria: „Als het rustig is, krijg ik zo'n vier telefoontjes op een dag. Maar het kunnen het er ook tien zijn en soms bellen ze op de vreemdste tijden. Twaalf uur 's nachts of zes uur in de morgen. „Zo erg vind ik het niet. Dieren worden nu een maal op de vreemdste tijd stippen gevonden. Wie een verloren kat, hond, schildpad, cavia, vogel of wat dan ook vindt, belt Amivedi. Wie een huisdier kwijt is, belt ook. Zo komen bij Ria de ge gevens van gevonden en ver loren bij elkaar. Ria kijkt of er beschrijvingen overeenko men en neemt vervolgens contact op met het gezin wat hun huisdier kwijt is. „Het kan zijn dat ik zeker weet dat het dezdelfde kat»is. Dan is het gemakkelijk. Ik stuur ze naar de plaats waar het diertje is en iedereen is weer gelukkig. Maar het kan ook zijn dat er vier mensen een zwart poesje kwijt zijn en dat er maar een wordt gevonden. Dan stuur ik ze allevier langs en hoop ik maar dat het juiste gezin er tussen zit." VOOR ƒ99- PJ>. MET ONZE BEFAAMDE KREEFTENSOEP VOORAF! NIEUWE HAVEN 21, ZIERIKZEE TELEFOON 0111-412156 Oplage: 39.500 ex. Uitgave: Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant b.v. Voorstad 22, Postbus 5, 4460 AA Goes. Tel. (0113) 273000. Fax (0113) 273010 Exploitatie: Ch. van den Oosterkamp (0118)484399 Privé (0118) 417802 Administratie: PZC Oost-Souburgseweg 10, postbus 18, 4380 AA Vlissingen. Advertentieverkoop: Kantoor Goes, Voorstad 22, Postbus 5 4460 AA Goes, tel.: (0113) 273000 fax: (0113) 273010 Henk Mallekote (0113) 273022 privé (0113) 342535). Pieter Karman (0113) 273021 privé (0113) 613394). Redactie: Hans Meijer (0113) 273020 Redactie-adres: Voorstad 22, Postbus 5, 4460 AA Goes. Bezorging: 0800-0231231. Druk: Wegener Nieuwsdruk Zeeland, Postbus 18, 4380 AA Vlissingen. Druktechniek: offsetrotatie. Sluitingstijd redactie: maandag 10.00 uur. Advertenties: maandag 17.00 uur. al had gemeld. Ik belde zo vaak dat ze bij het asiel zoiets hadden van: „Heb je niets be ters te doen". Toen ik daarop met 'nee' antwoordde, was ik de aangewezen persoon voor Amivedi. Met hem is het dus begonnen." Ria wijst op een gedrongen rode kater die haar moeder uit de serre heeft gehaald. „Remco woont hier nog steeds. Hij is alleen wel veel aangekomen sinds hij bij ons is. Een paar kilo te veel!" Remco laat alle kritiek over zijn figuur rustig over hem heenkomen en sjokt ver volgens weer terug naar zijn bed in de serre. H.C. Stouten van de gelijknamige autosloperij in Serooskerke op Walcheren heeft het bod op het aquarel van Rien Poortvliet verhoogd met ruim tweeduizend gulden naar f 5.250,-. De heer Stouten overtrof daarmee alle geboden bedra gen die na deze uitgave van vorige week werden gedaan en waarbij voornamelijk ondernemers kond deden van hun wil om het schilderij in han den te krijgen. Afgelopen week varieerden de biedingen van f 3.500 tot f 4.500. Overigens is er van de kant van ondernemers heel veel belangstelling voor het aquarel. Vooral - aldus een zakenman die telefonisch informeert - omdat het werk een grote attentie-waarde heeft en een bijzonder goed doel dient. Daarnaast wordt uiteraard in heel Zeeland en de Zuid-Hollandse eilanden Goeree-Overflakkee uitvoe rig aandacht besteed aan de bieder van het hoogste be drag. De PZC Weekbladen die in diverse edities huis-aan- huis verschijnen op de Zeeuwse eilanden en Goe ree-Overflakkee (Zuid-Hol- land) verkopen een aquarel van Rien Poortvliet bij op bod. Ze doen dat in samen werking met de Stichting Omloop Goeree Overflak- kee, die jaarlijks rond eind augustus een wandeltocht van 110 km rond de eilan den organiseert. De op brengst van de illustratie is bestemd voor hospice Ca- lando in Dirksland, een voorziening waar ernstig zieke en lijdende mensen in de laatste fase van hun le ven worden verzorgd en be geleid. Poortvliet zelf stelde het aquarel vlak voor zijn dood Vaak genoeg vinden baas en dier elkaar dankzij stichting Amivedi weer. Maar het nieuws is niet altijd goed. Zo worden er ook dode honden en katten teruggevonden en bij Ria gemeld. Ria moet de eigenaren dan bellen. Een vreselijke taak. „Ja, dat zijn inderdaad moeilijke telefoon tjes. Alles is beter dan die on zekerheid denk ik dan maar. Zelf ben ik nog nooit een dier kwijtgeweest, maar ik kan mij indenken hoe erg dat is. Die renliefhebbers weten wat het is om van een dier te houden. Het zijn bijna kinderen van je. Als je hond of kat alles voor je betekent en je bent hem kwijt, dan stromen de tranen ook over je gezicht. Ik krijg men sen aan de telefoon die echt beschikbaar voor een goed doel in de streek waar de wortels van zijn familie lig gen verankerd, Goeree- Overflakkee. Hij schonk het via zijn neef Gerrit Poort vliet aan de organisatie van de marathonwandeltocht. Het aangeboden aquarel toont het typische (duin)landschap nabij Oud- dorp met de alom bekende vuurtoren op de achter grond en meet inclusief lijst 45 bij 50 cm. De illustrator die vooral bekend werd door zijn vele met tekenin gen verrijkte boeken hoopte de verkoop bij opbod zelf Ria met haar honden voor de vollière even uit moeten huilen. Ik luister naar ze en biedt ze een schouder aan om op uit te huilen. Meer kan ik niet doen. Ik kan alleen hopen dat ik een melding krijg dat het diertje levend is teruggevonden. Als er geen meldingen komen, houdt het ook voor mij op. Dat is wel eens moeilijk." Huize Dekker heeft een aardi ge veestapel van zichzelf. Al les draait hier om de dieren. Aan de muur hangen foto's van de enigszins wat uit pro porties gegroeide keeshond Teddy en de halve Golden Re triever Rakker. De serre is ge heel ingericht om het de drie katten Remco, Pedro en Man dy naar de zin te maken en dan zijn er nog de honderden vogels en beesten die buiten rondom het huis lopen. Het zijn deze beesten en met na me Remco die Ria in de rich ting van Amivedi hebben ge duwd. Deze zielige rode kater dook nog geen vier jaar gele den op in de bloemenborder van de familie Dekker. Het was een uitgemergeld katje met ontstoken ogen en hij liep ook nog mank. Vele belle tjes naar buren en asiel lever den niets op. „Ik wist dat ik Remco naar het asiel moest brengen, maar hij had het hier zo goed naar zijn zin, dat ik dat weigerde. Om de haver klap hing ik aan de telefoon met het dierenasiel in Goes om te vragen of iemand zich F mee te maken. Hij overleed echter in 1995 op 63-jarige leeftijd. Om die reden heeft neef Gerrit het doek een tijdje achter gehouden. Overigens dienen geïnteres seerden in het aquarel schriftelijk een bod uit te brengen via de Zeeuwse en Zuid-Hollandse huis-aan- huisbladen. Het doek is evenwel getaxeerd. De waarde er van is geheim en de gegevens liggen veilig opgeborgen bij notaris mr. L. de Koning in Goederee- de. Volgens insiders moet er hoog geboden worden, wil het doek worden verkocht. Het hospitium werd in juli van dit jaar in gebruik geno men. Het ligt in Dirksland naast het Van Weel-Bethesda Zie kenhuis, maar functioneert geheel zelfstandig. Het werd gerealiseerd op initiatief van de Stichting Palliatieve Zorg Dirksland. Naast een team professionals wordt dagelijks een aantal vrijwilli gers ingeschakeld bij het werk in hospice Calando. een dansavond in het Dorps huis met „Toutages" uit Mid delburg. Het programma ziet er als volgt uit: 9.45 u: Opening door burgemeester G. de Groot uit Kapelle en „Scheldegalm" uit Hansweert. 10.15 u: Toneel club Schore. 10.30 u: Circus Hogerop uit Goes. 12.30 u: Straatartiest Danie Jorjdens uit Hasselt. 13.00 u: Jeugdorkest „Ons Genoegen" uit Kapelle. 14.00 u: The Hague Highland Pipe band uit Den Haag. 15.00 u: Busy Bodies uit Kapelle. 15.45 u: Toneelclub Schore. 16.10 u: Prijsuitreiking en uitslagen verlotin gen. 16.30 u: Sluiting van de markt. 21.00 u: Dansavond in het Dorpshuis m.m.v. „Toutages" uit Mid delburg. Entree f 7,50 PP- De hele dag rommel markt en kindervrij- markt, lucht-spring- kussen en mepmat, brandweerdemon- stratie's en braderie. De Ned. Herv. kerk is geopend van 11.00 u tot 16.00 uur. (Wijzi gingen voorbehou den).

Bevelander | 1998 | | pagina 1