SPORT Bevelenden in ’t kort CULTUUR KORT Opsporing verzocht Familie Proost zwemt geld bijeen voor Kinderfonds Vodago uit Goes promoot ons land in Duitse steden Gezondheidstelefoon geeft informatie aan ouderen Specialist in bruidstaarten Litouwse studenten Stichting Amivtdi week lang gast bij Groen College in Goes Benefiet en hoogzomeren in Goes bezoek aan de braderie, amu sement op de Grote Markt en een Benefietconcert in de Grote of Magdalenakerk. Dat concert werd verzorgd door het Zuid-Bevelands Dames koor en het Seniorenorkest Zeeland. De organisatie was T Arduin Vijf kunstenaars WOV en Goes Dorpentocht Boswachter Trimlopen 2- 6 Ledelpop 1 Woensdag 29 juli 1998 BEVELANDER 14 De leden van het Zeeuwse folklore-ensemble tijdens hun promotietour in Duitsland. De heer De Dreu bij een van zijn fraaie creaties. Het orkest van de stichting Ar- In het bezoekerscentrum Saef- tinghe is in de expositiereeks van vijf Zeeuwse kunstenaars ook de komende weken nog werk te zien. In de maand au gustus exposeert Kees van Gilst met als thema Streams of Consciousness. In septem ber exposeert Anneke Schenk. Het centrum is te vinden aan de Emmaweg 4 te Emmadorp en is geopend van dinsdag tot en met zondag. Dat is het thema van een sym posium dat op 23 september wordt gehouden in de Grote Kerk van Goes. De dag gaat uit van het Ondernemers Con tact Goes en prof. dr. F. Boeke- ma is uitgenodigd als spreker. Daarna is er een forumdiscus sie. 30 juli Toren Grote Kerk 19.30-20.00 uur Beiaardconcert door Carl van Eijndhoven. 1 augustus Wolphaartsdijk 14.00-18.00 uur A.V. '56 wegwed strijd over 15 km. 4 augustus R.K. Kerk 11.00-12.00 uur Toeristenconcert Zeeuwse Koorschool. 4 augustus Grote Kerk Goes 12.30-13.00 uur Marktconcert door Jacob van Leeuwen. 4 augustus Toren Grote Kerk 13.30-14.30 uur Carillonbespeling door stadsbeiaardier Sjoerd Tamminga. 6 augustus Toren Grote Kerk 19.30-20.30 uur Luisterplaatsen: museumplein en manhuistuin duin heeft een gift van f 2500,- ontvangen van de Nationale Collecte voor Verstandelijke Gehandicapten. De Zeeuwse Muzikanten zullen het geld ge bruiken voor de aanschaf van geluidsapparatuur en een key board. binnenkomen. Van geen enke le vraag kijken ze meer op en overal wordt een passend ant woord, adres of telefoonnum mer bij gezocht. Of het nu naar aanleiding is van een TV-programma of een gesprek met de huisarts, iede re 50-plusser met een vraag In september staat Duisburg in het teken van Hollandse producten, maar daar kan het ensemble niet aanwezig zijn, omdat ze dan een culturele uitwisseling hebben gepland met een ensemble in België. Op Walcheren wordt dinsdag 4 augustus a.s. de Dorpen tocht van Terre des Hommes verreden. Fietsers kunnen in elf verschillende plaatsen tus sen 9.00 en 19.00 uur vertrek ken. De afstand is zestig kilo meter, deelname f 6,-, kinde ren en 65 plussers half geld. Voor deelnemers is er een herinneringsmedaille. Inl. bij VVV's, campings, Terre des Hommes M'burg en via tel. 0118-638526. Registratie van gevonden en vermiste dieren Je komt ze weinig tegen in de etalage van een spe ciaal zaak in banket pro ducten; een bruidstaart. Ze gaan vaak direct na het vervaardigen naar de zaal waar het nieuwe bruids paar haar gasten ontvangt. Bij Patisserie van Opdorp aan de Korte Kerkstraat in Goes werkt al vele jaren dhr. M.C.J. de Dreu, spe cialist in bruidstaarten. Zaterdag 1 augustus kan er vanaf het Zeeuws Biologisch Museum onder Domburg weer worden gewandeld on der leiding van de boswach ter. Start om 14.00 uur, einde rond 15.30 uur. Vooraf aan melden is noodzakelijk via tel. 0118-582620. EXPOSITIES t/m 30 juli Stadskantoor Groepstentoonstelling van het Zeeuw se Pallet (info 0113-249740). t/m 8 aug. Galerie De Hoekweide Olieverfschilderijen en pastels van Wim Schütz (info 0113-581152). 15 juli t/m 15 september Oosterscheldeziekenhuis Grafiek en olieverfexpositie van Emilya Gaspariunaite Talocxienès uit Pa nevezys (info 0113-234692). 16 juli t/m 31 augustus Galerie-atelier 'De Kaai' Expositie ‘Van mens tot mens' met beeldend werk van Jackie Rom me, Lilianne Havenne en Hendrik Heffinck (info 0113-222891). 22 juli t/m 3 oktober Museum voor Zuid- en Noord-Beveland Zomertentoonstelling: Maria Magdalena. Vrouw en Man. Raad sel. Expositie Historische beeldende kunst (info 0113-228883). hele jaar Kunstuitleen De Bevelanden Werk van diverse Zeeuw se kunstenaars (info 0113-233729). hele jaar Galerie llona Naïve schilderijen van Ilona Schmit (info 0113-621031). hele jaar Galerie Jan Boer Olieverven van Jan Boer (info 0113- 582031). hele jaar Galerie 'Elf' Wisselende exposities (info 0113-229125). hele jaar Safian Art Museum Stikkerstraat 28 Oilpaintings and Graphic Arts (0113-232592). Trimmers van de Bevelanden zijn welkom tijdens de trimlo pen die komende weken wor den georganiseerd door de at letiekvereniging Delta Sport te Zierikzee en de Ondernemers vereniging Haamstede. Op 30 juli, 6, 13 en 20 augustus wor den de volgende trimlopen gehouden. De aanvangstijden voor deze trimlopen zijn 19.30 uur voor de jeugdtrimloop van 2 km en 20.00 uur voor de 3.3 km, 6.6 km en 10 km. In schrijven vanaf 18.45 uur op het pleintje tegenover Hotel Bom te Haamstede. kaar. Dit is gezien het totaal bijeen gezwommen bedrag enorm. De totale opbrengst bedroeg 337,00. Het com mentaar van de Fam. Proost:„Als we het eerder ge weten hadden waren we veel eerder begonnen met spon sors zoeken en was het be drag nog hoger geweest. Amivedi Post: Zuid en Noord Beveland, voor het registreren van vermiste en gevonden huisdieren. Dagelijks te bereiken. Ria Dekker, Tel. 0113-330063. Mist U een huisdier, of loopt er bij een een huisdier rond, wat duidelijk zijn huis kwijt is, meld dat dan zo snel mogelijk, liefst binnen 3 dagen. in handen van de Exploitatie- commissie van de Stichting Grote Kerk. Doel was fondsen te werven voor restauratie en herinrich ting van het monumentale kerkgebouw tot multifunctio nele ruimte. GEBRUIK HET NUMMER! Het nummer van de Gezond- heidstelefoon is 0900 - 8 21 21 83. het is geen commercieel nummer en kost dus gewoon 22 cent per minuut. U kunt bellen op alle werkdagen van 09.30 uur tot 12.30 uur. VERLOREN DIEREN VAN 14 JULI TOT21 JULI. 29-6 Wit met rood katertje, wit met rode vlekken, 1 jaar oud, ro de vlek op neus, (Goes-Noord) 1- 7 Rood/witte kater, wit met cyperse vlekken, rechts 4 oranje vlekken, oranje vlek op het kopje, gecastreerd, 4 jaar oud, ma ger (Kortgene) 5- 7 Kruising Noorse boskat, grijs gecyperd, half langharig, ge castreerd, 5 jaar oud, getat.pluimstaart ('s Gravenpolder) 6- 7 Zwart/witte kater, witte bef en pootjes, niet groot, gecas treerd, 7 jaar oud, mist voorpootje ('s Gravenpolder) 3-7 Zwart/witte kater, witte bef en pootjes, wit op het kopje, 1 witte voorp met zwart vlekje, gecastreerd, 2 jaar oud (Kortgene) 18-6 Rood/witte kater, witte bef, buik en pootjes, spits kopje, 2 jaar oud, grote oren, groot, hoog op de poten (Wilhelminadorp) 10-7 Zwarte kater, kruising siamees, gecastreerd, spits kopje, hoog op de poten, lange staart, wit vlooienbandje (Wissenker ke) op het gebied van gezondheid en gezondheidszorg kan ge rust de Gezondheidstelefoon bellen. "Ons team is niet lou ter een verwijsteam, wij luis teren heel goed en proberen aan de hand van het verhaal van de mensen te ontdekken op welk adres of bij welke groep zij het best terecht kun nen. Daarbij geven wij graag een extra steuntje in de rug", al dus een van de vrijwilligsters uit het team. "De huisarts zei dat ik voor mijn rug naar een neuroloog moet. Mijn fysiotherapeut raadde me een chiropractor aan. Wat moet ik nu doen?" Het is een van de vele vragen die op een ochtend bij de Gezond heidstelefoon voor senioren Overdag werden enkele optre dens verzorgd in een groot winkelcentrum in Mülheim waar de Nederlandse verte genwoordiging een Hollandse markt had ingericht met mo len en diverse kraampjes met Nederlandse producten. De bezoekers aan de markt kon den ook kennismaken met Zeeuwse babbelaars, die door de leden van het ensemble werden uitgedeeld. De televi sie zender RTL+ maakte van de gelegenheid gebruik door een interview op te nemen met een paartje in Zeeuwse klederdracht. Daarna vertrokken de leden van het ensemble naar het Renaissance hotel in Dussel dorf waar enkele honderden genodigden aanwezig waren om kennis te maken met de Hollandse nieuwe haring. Di rect na het proeven van de haring verzorgden de leden van het ensemble een voor stelling voor de genodigden. Daarna was er gelegenheid om met een of meerdere Zeeuwse meisjes op de foto te gaan. De Nederlandse vertegen woordiging in Duitsland was bijzonder verheugd over de aanwezigheid van het Zeeuw- Tot 18 september kunnen ge gadigden zich aanmelden voor deelname aan het jaar lijkse Ledelpopfestival te Oostburg. Het festival wordt daar in december a.s. gehou den. Bands die voor een podi umoptreden in aanmerking willen komen dienen een de mo en biografie in te zenden aan de Werkgroep Jongeren Stichting Ledeltheater, per adres Volderstraat 23, 4501 JM Oostburg. ADRESSEN EN OPENINGSTIJDEN Museum voor Zuid- en Noord-Beveland, Singelstraat 13, Goes. Dinsdag t/m vrijdag 10.00-17.00 uur, zaterdag 13.00-16.00 uur, zondag en maandag gesloten. Openbare Bibliotheek, Oostwal 34, Goes. Maandag 18.00-20.00 uur, dinsdag 11.00-20.00 uur, woensdag 11.00-20.00 uur, don derdag gesloten, vrijdag 11.00-20.00 uur, zaterdag 10.00-13.00 uur. Galerie Van den Berge, Wijngaardstraat 3-1, Goes. Donderdag t/m zaterdag 13.00-17.00 uur, 3e zondag v. d. maand. Galerie llona. Dorpsstraat 23-25, Kattendijke. Zaterdag 14.00- 17.00 uur. Galerie 'Elf', Kleine Kade 11, Goes. Vrijdag 10.00-18.00 uur, za terdag 11.00-17.00 uur. Galerie 'De Hoekweide', Nazareth 4, Wolphaartsdijk. Donderdag, vrijdag en zaterdag 13.00-17.00 uur en na telefonische afspraak. Galerie Jan Boer, Aardebolleweg 5, Wolphaartsdijk. Zaterdag 11.00-18.00 uur en op afspraak. Atelier 'De Kattenbeker', Dorpsstraat 8-10, 4474 AD Kattendijke. Vrijdag en zaterdag van 13.00-17.00 uur en op afspraak. Oosterscheldeziekenhuis, 's-Gravenpolderseweg 114, 4462 RA Goes. Dagelijks geopend. Stadskantoor, Oosts ingei 2, 4461 KC Goes. Tijdens kantooruren geopend, vrijdag tot 12.00 uur. Kunstuitleen De Bevelanden, Wijngaardstraat 3, 4461 DA Goes. Woensdag t/m zaterdag 13.00-17.00 uur. Galerie-Atelier 'De Kaai', Turfkade 7, 4461 AP Goes. Geopend: maandag t/m donderdag van 09.00-16.30 uur. Literair Tuincafé Kloetinge, Marktveld 15, 4481 BH Kloetinge, tel. 0113-214526. Grote Kerk, tijdens exposities: dinsdag t/m vrijdag van 10.00- 17.00 uur, zaterdag van 13.00-16.30 uur. Donderdag 30 juli: bezoek aan Middelburg met aan sluitend excursie naar Neel- tje Jans met een natuur- en strandwandeling. Vrijdag 30 juli: informatie over het onderwijs op het Groen Colege Goes, Sta tionspark 39 te Goes. Het bezoek wordt besloten met enkele ontspannende ac tiviteiten. Zo wordt op zater dag 1 augustus een zeiltocht op de Oosterschelde gemaakt en is er dit weekend gelegen heid om met de gastgezinnen de regio te verkennen. Op maandag 3 augustus vertrek- kne de Litouwse studenten weer naar Panevézys. De coördinatie voor het bezoek van de Litouwse delegatie is in handen van Antoon Andela, docent aan het Groen Collega Goes (tel.: 0113-312956). Na de basisschool in Oude- lande bezocht dhr. de Dreu de ambachtsschool aan de Berg weg in Goes, tegenwoordig de school voor voorbereidend beroepsonderwijs. In het der de en vierde leerjaar koos hij de richting consumptief en leerde daar broodbakken bij praktijkdocent dhr. Renne en banket bij dhr. Hirdes. Vervol gens deed hij nog een speci aal jaar in Goes, waar in de praktijklessen veel gewerkt werd met pudding, chocola de, suikerwerk en marsepein. se ensemble en nodigden de jongeren uit het Zeeuwse uit om binnenkort weer een be zoek te brengen aan Duitsland bij een volgende Holland Pro motion activiteit. taart naar keuze opgemaakt. Dit kan met marsepein bloe men, maar ook met echte bloemen. Het is zelfs mogelijk om de bruidstaart op te ma ken met paarse of zwarte ro zen. We gaan tot maximaal zes lagen, maar daarna heb je nog vele andere mogelijkhe den. Zo gaan we binnenkort een bruidstaart maken, die bestaat uit een hoofdtaart die met linten verbonden wordt met zeven taarten die er om heen staan. In het verleden heeft de ban ketbakker, die tegenwoordig in 's Gravenpolder woont veelvuldig deelgenomen aan wedstrijden en naast vele eer ste en tweede prijzen zelfs een keer een 'eervolle vermel ding' en 'met lof der jury' ont vangen. Eigenlijk ben je in de bakkerij regelmatig een kunstenaar die kan inspelen op de wensen van de klant en hun ideeën kan realiseren". VRAGEN,VRAGEN EN NOG EENS VRAGEN "Heb ik niet teveel betaald voor die pillen? Wat kost thuishulp? Wat is een infarct? Wanneer kan ik aanspraak maken op een taxi? Kan ik van huisarts verande ren? Heeft u voor mij het adres van de darmstichting? Ik begrijp de bijsluiter niet, kunt u mij helpen? Mijn moe der komt niet over de dood van mijn vader heen, wat kan ik doen? Er is bij mij een medische fout gemaakt, welke stappen kan ik ondernemen? Moet ik binnen kort meer voor het zieken fonds gaan betalen? De ge zondheidszorg in Nederland kan nog zo goed geregeld zijn, maar je moet wel weten waar je terecht kunt met die ene specifieke vraag. Of het nu de ziektekostenver zekering betreft, de gezond heidszorg of pure medische aangelegenheden, de Gezond heidstelefoon helpt u verder. De Gezondheidstelefoon be staat bijna 5 jaar en is bij vele ouderen reeds een begrip. De 'bemanning' van de Gezond heidstelefoon bestaat uit seni oren die dankzij training en bijscholingen optimaal op de hoogte zijn van alle mogelijk heden van en in de gezond heidszorg. Daarbij komt dat het telefoon- team gevestigd is te 's-Herto- genbosch in het kantoor van de Unie KBO, Nederlands grootste ouderenorganisatie. Dit heeft als voordeel dat de vrijwilligers steeds over de meest actuele informatie be schikken. In de week van 13 juli jl. werd in zwembad Stelle- plas te Heinkenszand de Nationale Zwemvierdaagse gehouden. De deelnemers van deze vier daagse konden zich laten sponsoren tijdens het het GEVONDEN DIEREN VAN 14 JULI TOT21 JULI. 17-7 Schotse colly, groot, veel zwart en wit (loopt rond in We- meldinge) 16- 7 Cypers/witte kater, donker cypers witte bef, neus en poot jes ('s Gravenpolder) 17- 7 Rood/wit poesje, witte neus en pootjes, brede witte bef en buik, ong. jaar oud (Nisse) 20-7 Cypers/wit poesje, witte bef en sokjes, ong. 10 weken oud (Borssele) 16-7 Schildpad poesje, met wit vlooienbandje, ong. 6 weken oud ('s Heer Arendskerke) 16-7 Cypers katje, wit aan het kopje en witte sokjes, ong. 6 we ken oud ('s Heer Arendskerke) 14-7 Zwart/witte kat, wit met zwarte vlekken, zwarte vlek op de kop en zwarte staart met wit puntje, ('s Heer Arendskerke) 20-7 Cypers/wit katje, wit befje en witte pootjes, ong. 10 weken oud (Hoedekenskerke) 20-7 Ruw harige bruine cavia, en Roodwang schildpad (Oost- dijk) 10-7 Wit tam duifje, erg rustig diertje (Ka pel Ie) Afgelopen weekeinde is in Goes een groep Litouwse stu denten aangekomen. Ze blij ven tot maandag 3 augustus a.s. en zijn te gast bij het Groen Colege. Het gaat om studenten van de Landbouwschool voor meis jes in Panevézys, welke school al langer contacten onder houdt met het Groen College in Goes. Maandag werden al diverse groente- en fruitbedrijven op Zuid-Beveland bezocht. Dins dag werd een bezoek ge bracht aan de Veiling in Aal smeer. Het verdere program ma voor deze week ziet er al dus uit: Woensdag 29 juli: excursie naar de oester- en mossel- cultuur in Yerseke. ‘s Mid dags wordt een kaasmakerij bezocht. Rode kater, groot, hoog op de poten, gecastreerd, 5 jaar oud, (Nieuwdorp - Souburg) 11-7 Wit katertje, blauwe ogen, grote oren, hoog op de poten, 1 jaar oud, is doof, d. Bruin bandje (Goes) 8-7 Zwarte kater, gecastreerd, 5 jaar oud (Kloetinge) 10-7 Zwart/witte kater, witte bef en pootjes, gecastreerd, 1 jaar oud, klein en tenger (Kapelle) 14-7 Wit katertje, langharig, 7 weken oud (Heinkenszand) 4-7 Grijze angora poes, donker rood bandje met kokertje (Goes) 7-7 Rode pers, aan de flanken kort haar, 5 jaar oud, is zwanger (Goes) 28-6 Licht cypers poesje, klein wit befje en sokjes, hoog zwan ger, klein, 1 jaar oud (Middelburg) 14-7 Zwart poesje, witte vlek op de buik, klein en mager, 3 jaar oud (Goes - kapelle) 14-7 Zwart/wit poesje, witte bef, buik en pootjes, rond 1 oogje wit rond andere oogje zwart, 1 jaar oud, fijn gebouwd (Geers- dijk) 20-7 Licht beige burmees, 12 jaar oud, niet groot, kijk scheel ('s Gravenpolder) 18-7 vogel, Agapornis, Rose colly, links een gespleten ooglid (Borssele) Daniella Tuik en Marco Wagenaar van Vodago uit Goes tijdens een TV-opname voor RTL Plus in het Rhein Ruhr Zentrum te Mülheim. Hoewel de zomer van 1998 tot dusver wisselvallig was, heb ben toeristen en de eigen Zeeuwse inwoners zich niet hoeven vervelen. Er zijn tal van evenementen. Ook in Goes, waarin vorige week kon worden gekozen uit Benefietconcert in de grote Kerk. Enkele weken geleden werd het folklore ensem ble van de Goese volks dansvereniging Vodago uitgenodigd om Nederland (Holland) te vertegenwoor digen tijdens Holland Pro motion activiteiten in Mül heim en Dusseldorf in Duitsland. Voor deze gele genheid werd de VIP bus van Garage De Groene in Goes beschikbaar gesteld. Daarna ging hij vijf jaar wer ken bij banketbakkerij J.Rijk, een van de betere banketbak kers in Middelburg, ‘s Avonds na het werk bezocht hij drie jaar lang de avondschool en behaalde daar zijn diploma 2e en 1e bediende en kon toen aan de slag als banketbakker. Na Middelburg werd dhr. de Dreu chef banketbakker bij Pa tisserie van Opdorp in Goes, waar hij nu al meer dan 23 jaar werkzaam is. In de loop der jaren specialiseerde hij zich in petit four, lux gebak en bruidstaarten. Hij vertelt "Bij het maken van een bruid staart begin je allereerst goed te luisteren naar de wensen van het bruidspaar. Deze wen sen probeer je dan zo goed mogelijk met je eigen creativi teit uit te werken in het pro duct tot het een waar kunst werk is. Je begint met een roomboter cake met contreau vulling, die overtrokken wordt met marsepein en overgoten met fondant. Daarna wordt de zwemmen voor het Ronald McDonald kinderfonds. Ondanks de matige weersge steldheid zwommen toch ruim 80 deelnemers hun dagelijkse baantjes. Zo ook de Fam. Proost uit El- lewoutsdijk. Zij zwommen met z'n vieren een bedrag van 197,50 bij el-

Bevelander | 1998 | | pagina 14