heel Midden-Z'land in berco Lege hanger aktie P.V.C. Zeeland specialist in kozijnen en dakkapellen Zestienjarige Schorenaar boekt successen in Arnhem Laurens zoekt 't hogerop Volksdansfestival Borsele met optredens Met 120 muzikanten en dansers K I E K I E R I S 32SP C 1 de beviBÈtaer ZOMER IN ZEELAND GRAND THEATER GOES 0113-215165 Benefietconcert in Grote Kerk Ki T I I W i Lolt JAARGANG 50 - NUMMER 29 WOENSDAG 15 JULI 1998 WEKELIJKS HUIS AAN HUIS OP NOORD-EN ZUID-BEVELAND VAKANTIEBIJLAGE NOORD-BEVELAND zie pagina 19 - 21 We willen graag wat restanten opruimen, PZC WEEKBLADEN I P.V.C. Zeeland Trekkermuseum onder Nisse BELBIOS j0900-9363 FILMPROGRAMMA VANAF 16 T/M 22 juli 1998 Vriendin Kam naar Beach Baf Kiekieri» utor4«| Jali Veranica (FM) Chatbox an tear Brede opzet Begeleid Of 13 - RU - 2E WEEK 4E WEEK de r ev (advertentie) Laurens van Lieren die kort geleden successen boekte tijdens Champion Arnhem. (advertentie) XXJ i Bel voor een gratis advies: (0113) 13 04 54 5 f P.V.C. Zeeland— onderstaand telefoonnum mer of maak een afspraak voor een bezoek aan onze De Bevelander maakt deel uit van de Zeeland Combinatie huis-aan-huis- bladen in Zeeland. Totale oplage: 181.000 ex. Totaal 120 internationale dan sers en muzikanten komen er- 28 juli treden twee groepen op in Arduin te Middelburg. Het serieuze werk is eigenlijk begonnen met mijn eerste paard. Dat was Dimitri, een Woensdag 22 juli wordt een benefietconcert gegeven in de Grote of Maria Magdale- nakerk te Goes. Uitvoeren den zijn het Zuid-Bevelands Dameskoor en het Senio renorkest Zeeland. De middag begint om 14.00 uur. De organisatie is in han den van de stichting die zich bezighoudt met de restauratie en herinrichting van het mo numentale gebouw. Zoals be kend ondergaat de Grote Kerk In ons blad van woensdag 8 juli besteedden we uitvoerig aandacht aan het trekkermu seum onder Nisse. De ope ningstijden die daarbij wer den vermeld waren niet hele maal correct. Bezoekers kun nen in het museum aan de Palmboomseweg 3 onder Nis se terecht tot en met 27 sep tember a.s. en wel op woens dag, donderdag, vrijdag en zondag tussen 13.30 en 16.30 uur. De openingstijden zijn ten opzichte van vorig jaar flink uitgebreid hetgeen mede is te danken aan de grote belang stelling die er voor de collec tie van dit voor Nederland unieke museum bestaat. Lange Vorststraat, Goes •nxe succesvolle punten: Elpen fabricage Eigen montagedlenst Gratis vrijblijvend advies Gratis bexoek van een van onxe adviseurs Gespreide betaling. Indien gewenst mogelijh IO jaar garantie op fabricage, montage, materiaal en hang- en sluitwerk De Ierse groep verzorgt die dag een show in Ter Valcke te Goes en in de Cederhof te Ka- pelle. 's Avonds staan de volksdansgroepen in de Grote Kerk te Veere, waaraan ook Folklorite meewerkt. Zaterdag is de slotdag van het festival. Er wordt die dag een folklore- markt gehouden op het Van der Biltplein in hartje Hein- kenszand. Daar zullen dan dansdemon- Oplage: 39.500 ex. Uitgave: Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant b.v. Voorstad 22, Postbus 5. 4460 AA Goes. Tel. (0113) 273000. Fax (0113) 273010 Exploitatie: Ch. van den Oosterkamp (0113)273000 Privé (0118) 417802 Administratie: PZC Oost-Souburgseweg 10, postbus 18, 4380 AA Vlissingen. Advertentieverkoop: Kantoor Goes, Voorstad 22, Postbus 5 4460 AA Goes, tel.: (0113) 273000 fax: (0113)273010 Henk Mallekote (0113) 273022 privé (0113) 342535). Pieter Karman (0113) 273021 privé (0113) 613394). Redactie: Hans Meijer (0113) 273028 Redactie-adres: Voorstad 22, Postbus 5, 4460 AA Goes. Bezorging: 0800-0231231. Druk: Wegener Nieuwsdruk Zeeland, Postbus 18, 4380 AA Vlissingen, Druktechniek: offsetrotatie. Sluitingstijd redactie: maandag 10.00 uur. Advertenties: maandag 17.00 uur. uitslag van iemand anders te horen krijg. Een hele tijd later kwam ik Erica Janse tegen, die mij vertelde dat ik tweede was geworden. Dat was na tuurlijk een grote verrassing. Op zondag startte ik als vierde en tijdens het losrijden hoor je dan van de speaker wat de combinaties vóór je doen. Daar werd ik toch wel een beetje zenuwachtig van. Maar eenmaal in de ring durfde ik wel te rijden en het ging heel lekker. We kregen 67,35 pro cent en dat was goed voor nog een tweede plaats achter Marlies van Baaien. Het geeft een kick om mee te mogen doen tijdens een dergelijk evenement en het is fantas tisch om daar zo goed te kun nen presteren. Ik heb echt een heerlijk weekend gehad, dat kon niet meer stuk", lacht Laurens. Ook Rubiquil had het overi gens in Arnhem uitstekend naar zijn zin. Hij geniet duide lijk tijdens dergelijke evene menten. De aansprekende bruine hengst is een heel in telligent paard, dat van afwis seling houdt. In de stal die tij dens Champion Arnhem in een tent was opgebouwd, had Rubiquil een box gekregen naast L.Dancer. Deze merrie was direct een goede vriendin van Rubiquil. De liefde voor de elegante Dancer werd ech ter zelfs zo sterk, dat moest worden besloten de bruine hengst een andere plaats te geven. "Hij wilde eigenlijk niet meer naar huis, zo gezellig vond hij het. Dat was in Nijmegen ook al zo. Rubiquil 3 wel ee', hengst, maar wel een hele brave. Het is nu negen maan den geleden dat ik hem te tij den kreeg. Erica Janse had hem toen al in de klasse Z2 gereden en ik ben met hem in die klasse begonnen. Het ging al direct heel goed, ondanks dat we elkaar nog niet goed kenden. Maar een maand of twee geleden klikte het eigen lijk pas echt tussen ons. Sindsdien gaat het elke wed strijd een beetje beter", ver telt Laurens. zingt het Zuid-Bevelands Da meskoor. Ook na de pauze is er een afwisselend program ma van zang en muziek. Het concert duurt tot ongeveer 16.30 uur. De dressuurstal van Van Lie ren heeft een heel brede op zet. Jaarlijks worden er veu lens geboren. Ook van Rubi quil zijn al verscheidene nako melingen gefokt. Daarnaast worden er paarden getraind en verkocht en zowel Leunus van Lieren als Erica Janse ge ven les. Onder de lesklanten bevinden zich een aantal zeer getalenteerde jonge ruiters en amazones, die het graag net zo ver willen schoppen als Laurens. Omdat niet iedereen in de di recte omgeving van Schore woont, blijven sommige leer lingen langer dan een dag en logeren dan bij de familie Van Lieren. De sfeer is, ondanks dat iedereen heel serieus be zig is met het beste uit zichzelf avond in De Stenge. Alle groepen zullen daar samen met de Zeeuwse gezelschap pen Folklorite en De Babbe laars optreden. Tijdens de middag is men ook in de gelegenheid nader ken nis te maken met verschillen de facetten van kunstzinnige vormgeving. Een en ander wordt verzorgd door Jolanda Boonman en Mien in den Bosch. In de lage klassen werd Lau rens nooit kampioen. Hij was wel met Dimitri verschillende keren favoriet voor de Zeeuw se titel, maar het lukte om verschillende redenen niet. In diezelfde tijd behaalde hij overigens met de zeer geta lenteerde Kwadruto wel een Zijn deelname in Arnhem was in feite een verrassing. Want hij stond aanvankelijk als re serve binnen het nationale ju niorenteam. Ondanks dat Lau rens dus vanuit een outsiders positie aan de start kwam, wist hij zich op een fantasti sche maryjtf in de picture te rijden. Wiet zijn paard Rubiquil werd hij namelijk in beide ru brieken tweede en dat leverde hem ook een prachtige twee de plaats in het overall klasse ment op. Pas op donderdag kwam bij de familie van Lie ren een telefoontje binnen met de vraag of Laurens op zaterdag en zondag toch nog wilde deelnemen aan de wed strijd voor junioren. Dat liet Laurens zich geen tweede keer zeggen. De voorberei ding was wel wat kort, maar dat bleek achteraf voor de combinatie geen probleem. De eerste dag, de dag waarop de landenproef gereden werd, moest Laurens als eerste star ten. Het kan een nadeel zijn om de spits af te moeten bij ten. "Ik vond dat niet zo erg. We hebben al eerder goed ge presteerd als we als eerste moesten starten. Rubiquil voelde heel fijn aan en het liep echt naar mijn zin in die proef. Bovendien viel het me mee zoals hij reageerde. Rubi quil is nog jong en nog niet zo heel ervaren. Een paar weken geleden, tijdens de Neder landse kampioenschappen in Nijmegen, was Rubiquil erg onder de indruk van zijn om geving en schrok hij van men sen die gingen applaudiseren. In Arnhem bleek hij ondanks vlaggen en felgekleurde recla meborden heel fijn te rijden", vertelt Laurens. Kort na het rijden van de eer ste proef kreeg Laurens te ho ren dat hij voor zijn proef 66,63 procent had gescoord. Dat is een prachtige prestatie. Direct na Laurens startte Jac queline Pisters, die met haar proef heel dicht in de buurt van de score van Laurens kwam. Nederlands juniore- kampioene Marlies van Baa ien wist vervolgens de score van Laurens te verbeteren. "Daarna ben ik naar de stallen gegaan. Ik wil het meestal lie ver niet volgen. Het lijkt wel of het me geluk brengt als ik de Rubiquil werd bij de familie Van Lieren geboren. De vader van Laurens, instructeur en dressuurruiter Leunus van Lieren heeft de bruine hengst gefokt. Rubiquil's vader is de Duitse hengst Rubinstein, die bekend staat als de vader van veel aansprekende dressuur- paarden en wordt bovendien zelf op het hoogste niveau in de sport uitgebracht. De moe der van Rubiquil is inmiddels niet meer in eigendom van de familie van Lieren. Op dinsdag zijn drie groepen te zien in Zierikzee en 's avonds treedt een ensem ble op bij de camping Dishoek te Koudekerke. Op woensdag staat er een op treden op het programma bij Emergis te Goes. Donderdag heel gemakkelijk te rijden paard. Speciaal met het oog op mijn opleiding, had mijn vader dat gekocht. Ik was toen dertien jaar. Met dat paard reed ik in heel korte tijd van de klasse voor beginners-B naar de zware Z2-klasse. Daarna maakte ik met hem zelfs de overstap naar de na tionale wedstrijden. Met hem heb ik ook bij de junioren ge reden, maar behaalde toen nog geen echte successen", vertelt Laurens. Laurens wordt door zowel zijn vader, die zelf op het hoogste niveau heeft gereden, als door Erica Janse heel inten sief begeleid. Hij rijdt naast Rubiquil ook jonge paarden die op stal staan. Laurens, die op dit moment in de vierde klas van het VWO zit, gaat meestal direct na school met de paarden aan de gang. "Ik kan rijden en school prima combineren. Ik haal nog steeds goede cijfers. Mijn le raar maatschappijleer vroeg laatst in de klas wat wij naast school deden. Ik zei dat ik naast mijn hobby ook nog wat aan school deed. Zo zie ik dat", grapt Laurens. Hij heeft nog wel wat wensen. Een plaatsje in het team dat volgend jaar naar het Euro pees kampioenschap voor ju nioren mag, bijvoorbeeld. Dit jaar werd Laurens reserve, maar volgend jaar misschien. "In december word ik zeven tien. Het jaar waarin je acht tien wordt, is het laatste jaar dat je bij de junioren mee mag doen. Daarna kom je bij de young-riders", legt Lau rens uit. Om volgend jaar deel uit te kunnen maken van het Neder landse team, dat de afgelopen jaren tijdens de Europese kampioenschappen verschil lende medailles in de wacht sleepte, zal Laurens moeten laten zien dat hij met Rubiquil mee kan doen in de Neder landse junioren-top. In Arn hem heeft hij alvast getoond dat men terdege rekening met hem dient te houden. boven te halen, altijd, heel ge zellig. "Mijn vader vindt de sfeer op stal heel belangrijk. Als die goed is, dan kan er veel. Je kan dingen gemakkelijker te gen elkaar zeggen en dat komt dan weer de sfeer ten goede. Team is volgens mijn vader de afkorting van To gether Everyone Achieves More", beschrijft Laurens de situatie. Laurens is dus opge- groeid tussen de paarden. Toch begon hij niet al te jong met een serieuze carrière in de paardensport. Hij heeft wel steeds een pony tot zijn be schikking gehad, maar daar mee maakte Laurens vooral graag buitenritjes. juli augustus a.s. wordt voor het dertiende maal het Volksdansfestival Borsele gehouden. Overigens speelt dat zich niet alleen af in de Zak van Zuid-Be- veland. Er zijn optredens door de hele provincie Zeeland. De deelnemende gezelschap pen komen dit jaar uit Bulgarije, Ierland, Rusland en Nederland zelf. finaleplaats in de Pavo Cup, een competitie voor vier- en vijfjarige paarden met aanleg voor dressuur. De belangstel ling voor dit getalenteerde paard was echter heel groot en Kwadruto werd naar de VS verkocht. "De eerste keer dat ik Zeeuws kampioen werd was in de klasse Z2, in de winter van 1997, met Dimitri. Ik weet nog dat ik twee jaar daarvoor in de klasse L deelnam aan de Zeeuwse zomerkampioen- schappen en dat we toen bij de verkeerde ring stonden. We kwamen daar op het laat ste moment achter. Op dat moment sloegen de zenuwen toe en ging er in de proef van alles mis. In de kampioenschappen daarna gebeurde er steeds iets. Na dat het eindelijk gelukt was kampioen te worden, ben ik overgestapt naar de nationale wedstrijdsport. We kwalifi ceerden ons voor de Neder landse kampioenschappen, maar kort daarvoor werd Di mitri verkocht. Ook hij is naar Amerika vertrokken", vertelt Laurens. (advertentie) P.V.C. Zeeland is gespecialiseerd in het plaatsen van kunststof kozijnen, deuren en dakkapellen. Deze zorgen voor een groot deel voor het karakter en de uitstraling Overtuig uzelf en bel van uw woning. Daarom laat P.V.C. Zeeland de klanten vrij in hun creativiteit. Met de fantasie van de klant als uitgangspunt en showroom aan de Albert het persoonlijk advies van P.V.C. Zeeland *«™nweg iisinGo». wordt uw huis omgetoverd tot een klein paradijsje. Week lang internationale folkore tijdens het Volksdans festival Borsele, waarbij er optredens zijn in heel Midden- Zeeland. straties zijn te zien en ook be zoekers zelf worden uitgeno digd bij het dansen aan te sluiten. Ter afsluiting is er een gala- (Van een onzer redacteuren) SCHORE.- In een week end tijds heeft Laurens van Lieren uit Schore zich binnen de vader landse ruitersport in de schijnwerpers geplaatst. Met zijn paard Rubiquil werd hij tijdens het in ternationale concours hippique Champion Arn hem tweede in twee ru brieken. Zag naar de voorwaarden en profiteer nu! Van 26 juli tot en met 2 voor naar Zeeland. Het pro gramma start maandag 27 juli met een optreden in huize Poelwijck en De Kraaijert. 's Avonds is er een ontvangst door burgemeester en wet houders van Borsele in De Stenge te Heinkenzand. van Goes momenteel een in grijpende restauratie en is het de bedoeling dat het gebouw een multifunctionele bestem ming krijgt. De organisatie hoopt met het Benefietconcert van volgende week een breed publiek te bereiken. De streef datum tot heropening van de kerk is voorzien einde volgend jaar. De uitvoerenden verle nen belangeloos hun mede werking aan het concert. De toegang is gratis, maar men hoopt dat er via de oude offer blok in de kerk de nodige gif ten binnen zullen komen. Zoals gezegd begint het con cert om 14.00 uur. De middag wordt geopend door het Seni orenorkest Zeeland, waarna de heer R Seip, voorzitter van de stichting, een welkomst woord uitspreekt. Daarna W 211111 - Ij'.*W‘ I Jp 14.00 u. 14.00 u. 14.00 u. zaterdag zondag woensdag donderdag20.00 u. vrijdag20.00 u. zaterdag19.00-22.00 u. zondag20.00 u. maandag, dinsdag ....20.00 u. woensdag20.00 u. 4c -S

Bevelander | 1998 | | pagina 1