P.V.C. Zeeland Schouten Parket berco Annemarel Lege hanger aktie Mare en Begona Brevet terug van WK-reis Is er nog wat te doen in Goes? iff I? ONZE OPRUIMING DELSCHER Voorstellingen Prins van Oranje gaan verder op locatie IS BEGONNEN! Kg de bevelaiMler Uitverkoop Profiteer nu van de kortingen tot 50% op bekende merken Cor Holleman in de race grote enthousiasme van de karters heeft er voor gezorgd Derde editie Open Atelierroute Borsele natuur kunnen dit weekeinde hun hart flink ophalen. Niet al leen kunnen ze in de ateliers van kunst genieten, de uitge stippelde rpute door de Zak mag er ook zijn. De kunste naars ontvangen de gasten in hun werkplaatsen en geven antwoord op alle vragen over hun werk. De deelnemende kunstenaars hanteren ver schillende technieken. Nelly van Nieuwenhuijzen uit Lewe- dorp is kunstschilder. Zij pre senteert haar werk in een graanvoorraadschuur. Hans de Win uit Borssele is beeldend kunstenaar, vormgever en meubelmaker. Beeldend kun stenares Iris de Leeuw woont Seven Year in Tibet 1 «WC EN WMINMWLDEZEN BIJ DE ZEELANDHALLEN 0£ KUS/Olifitnen MRHOUWQ GRAND THEATER GOES 0113-215165 L .4J WOENSDAG 1 JULI 1998 JAARGANG 50 - NUMMER 27 <^NSE BiBL/n LB WEKELIJKS HUIS AAN HUIS OP NOORD EN ZUID-BEVELAND BRAD P T T T We willen graag wat restanten opruimen, f IEDEREEN DIE NU 2X PINT BIJ DE GIROMAAT VAN DE POSTBANK KRIJGT Z'N 2E BIOSCOOPKAARTJE GRATIS! Geen grote producties Goes Lange Kerkstraat 44 UNITED COLORS OF BENETTON. Lange Vorststraat 12 4461 JP Goes LAATSTE WEEK! PZC WEEKBLADEN Lange Vorststraat, Goes FILMPROGRAMMA VANAF 2 T/M 8 JUL11998 ST Cultureel klimaat blijft Intieme voorstellingen Een hele ervaring. Dat vonden Mare en Begona Brevet van de WK-reis die zij een paar weken geleden wonnen bij PZC Weekbladen. Het stel woonde 20 juni de wedstrijd Nederland- Zuid-Korea bij. Com pleet met echte VIP- behandeling. „Er is in zo'n stadion zoveel te zien en beleven dat je snel afgeleid wordt". „De sfeer was goed", ver haalt de Zeeuws-Vlaming Mare Brevet enthousiast. „Maar het eerste half uur speelde Nederland niet echt sterk. De overtuiging kwam daarna, toen het eerste doel punt gevallen was. Echt ge rust waren we pas toen ze in de rust met twee-nul voor stonden". Hij lacht bij de her innering: „Het derde doel punt miste ik bijna omdat er op dat moment net een wave voorbij kwam". Het WK-feest begon voor het echtpaar in Biervliet al in de bus. „Op de heenreis zat Hans van der Zee, de trainer van Sparta, bij ons in de bus. 's Avonds kwamen we aan in ons vier- sterrenhotel in Cannes. We hebben nog lekker over de boulevard gewandeld. Met mijn vrouw, die van Spaanse afkomst is, ben ik natuurlijk gelijk naar de wedstrijd Spanje-Paraguay gaan kij- JH I w 1 bev r Gerard Peijs, Jacques Boonman en Twan Robbeson van de Zeeuwse Theater Stichting. (advertentie) (advertentie) (advertentie) iedere avond .20.00 uur (advertentie) (advertentie) specialist in kozijnen (Geldig voor alle films. Bewaar uw transactiebonnen) ERKEND PARKETSPECIALIST I De Bevelander maakt deel uit van de Zeeland Combinatie huis-aan-huis- bladen in Zeeland. Totale oplage: 181.000 ex. Na een kort welkomstwoord van directeur Rien van den Broek wist ceremoniemeester Peter Lusse op gepaste wijze de historie van Bever aan de ruim 200 gasten te vertellen met (zoals we van hem ge wend zijn) de nodige 'grap pen'. De 3-uursrace werd om 16.00 uur door Peter Lusse samen met de eerste rijders van elk team geopend. In totaal heb ben 14 teams (8 rijders per team, waarvan 2 rijders in een aangepaste kart) deelgeno men aan deze race. Eén van Natuurlijk had de Zeeuwse Theater Stichting liever gezien dat de Prins van Oranje open was gebleven, of dat ze in elk geval een soortgelijke zaal tot hun beschikking zouden heb ben. Voorlopig moeten ze het normaal altijd in de Prins op treedt, wijkt uit naar Kapelle met 'Die Lustige Witwe'. In het museum van Noord- en Zuid Beveland worden twee jazz-concertjes gegeven en er treedt een echte Klezmerband zaterdag zondag woensdag 14.00 uur 14.00 uur 14.00 uur Volgende week: Armageddon BELBIOS' 0900-9363H Livingstoneweg 9a Industrieterrein Poel II - Goes 0113-230800 Jacques Boonman toont één van de podiums waar het publiek het komende theaterseizoen terecht kan. ,,Mijn grootste angst is dat de mensen niet komen. Cor Holleman uit Goes in de aangepaste kart tijdens de drieuursrace die in Amsterdam werd georganiseerd. De karts van de firma Bever hebben diverse aanpassingen, zoals handrem en handgas, speciale versteviging en on dersteuning en bescherming van de benen. de gehandicapte karters was Cor Holleman uit Goes. Het en dakkapellen SHOWROOM: Albert Plesmanweg 118, 4462 GC Goes Bel ons voor meer informatie, telefoon: 01 13-230454 in 's-Heer Abtskerke en is ge specialiseerd in zeefdruktech- nieken. Betsy de Jonge uit Heinkenszand is keramiste en laat dit keer schelpvormen zien. Keramiste Cock Hazela- ger uit Borssele is inmiddels een plaatselijke beroemdheid geworden met haar kippen. Martine Boudonck uit Kwa- dendamme is beeldend kun stenares. Zaterdag 4 juli zijn de ateliers geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Zondag van 11.00 tot 17.00 uur. De gratis brochure van de route is ver krijgbaar bij het gemeentehuis te Heinkenszand. De brochure is ook telefonisch op te vra gen, tel. 0113-561730. Oplage: 39.500 ex. Uitgave: Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant b.v. Voorstad 22, Postbus 5, 4460 AA Goes. Tel. (0113) 273000. Fax (0113) 273010 Exploitatie: Ch. van den Oosterkamp (0113) 273000 Privé (0118) 417802 Administratie: PZC Oost-Souburgseweg 10, postbus 18, 4380AA Vlissingen. Advertentieverkoop: Kantoor Goes, Voorstad 22, Postbus 5 4460 AA Goes, tel.: (0113) 273000 fax: (0113) 273010 Henk Mallekote (0113) 273022 privé (0113) 342535). Pieter Karman (0113) 273021 privé (0113) 613394). Redactie: Hans Meijer (0113) 273028 Redactie-adres: Voorstad 22, Postbus 5, 4460 AA Goes. Bezorging: 0800-0231231. Druk: Wegener Nieuwsdruk Zeeland, Postbus 18, 4380 AA Vlissingen. Druktechniek: offsetrotatie. Sluitingstijd redactie: maandag 10.00 uur. Advertenties: maandag 17.00 uur. AAA^^AA^^^AA (Korting op een gedeelte van de kollektie) Opril Grote Markt 114461 AK Goes, Tel. 0113-270709 De Zeeuwse Theaterstichting is een samenwerkingsverband tussen de Stadsschouwburg in Middelburg, Theater Mon dragon in Zierikzee en de Prins van Oranje. Als stichting verzorgen zij voor de theaters de programmering, de tech niek, de pr en alles wat er bij een optreden komt kijken. Ook de leden van de stichting treu ren mee met de cultuurlief hebbers om het sluiten van de Prins van Oranje. Jacques Boonman die Goes vertegen woordigt in de stichting kan er nog niet over uit dat een stad als Goes zijn schouwburg ver liest. „De gemeente denkt dat ze na vijf jaar een theater neer kunnen zetten die gelijk volle zalen trekt. Maar als we niet oppassen verliezen we de be zoekers in deze jaren." reaanse supporters. Maar dat gaf niets. Een wat oudere Oranje-supporter gaf in de rust alle Koreanen rond ons een hand en op een gegeven moment werden er zelfs her en der petjes en sjaaltjes uit gewisseld. De Koreanen zijn rustige toeschouwers in ver gelijking met ons. Ze maak ten wel iets lawaai met trom meltjes, maar hielden zich voor de rest heel rustig". De terugreis was een feest. „In het vliegtuig volgde de ene wave de andere op, tot ver bazing van de Belgische va kantiegangers in het toestel. Zondag tegen de avond wa ren we thuis. We waren wel eens bij wedstrijden van Ajax en Club Brugge geweest, maar een WK-wedstrijd had den we nog nooit meege maakt. Deze reis zullen we dan ook niet snel meer ver geten". Mare Brevet juicht wanneer Nederland een doelpunt maakt. ken. Helaas voor haar eindig de die met nul-nul". Zaterdag 20 juni was het echtpaar pre cies een jaar getrouwd. De oorspronkelijke bedoeling was om dat te vieren met een etentje. Maar doordat het stel de PZC Weekbladen reis won, werd daar van af geweken. „We werden wak ker gemaakt met een ontbijt je op bed. 's Middags ver trokken we, allemaal in oran je gekleed natuurlijk, naar Marseille. Daar werd vanaf zes uur al geen alcohol meer geschonken. Ze waren nogal geschrokken van de Engelse supporters, die er ontzettend veel vernield hadden. De Ne derlanders gedroegen zich gelukkig heel netjes". De groep was ruim op tijd in het stadion. „Een half uur voor de wedstrijd zat de tri bune zo goed als vol. Wij za ten voornamelijk tussen Ko- Na twee succesvolle jaren, houdt de werkgroep Beelden de Kunst van de Culturele Raad Borsele voor de derde keer de open atelierroute. Tij dens het weekeinde van 4 en 5 juli kunnen kunstliefhebbers een kijkje nemen achter de schermen bij zes Borselse kunstenaars. De route van de ateliers voert door het prachti ge landschap van Zuid-Beve- land. Aan de Open Atelierrou- te zijn geen kosten verbon den. Liefhebbers van kunst en Bezoekers verliezen is iets wat de Zeeuwse Theater Stichting ten koste van alles wil voorko men. De afgelopen seizoenen is er juist sprake van een stij ging in het bezoekersaantal. Samen met de heren van de Stadsschouwburg, Gerard Peijs, en Twan Robbeson van Mondragon heeft Jacques Boonman daarom een nieuw initiatief opgericht 'De Prins van Oranje op locatie'. De Prins mag dan geloten zijn. De voorstellingen gaan gewoon door. Alleen dan in andere za len in Goes. Er is dus wel de gelijk wat te beleven in Goes. Eén van de locaties die de Prins van Oranje moet onder vangen is het Goese Lyceum. In deze zaal worden zeven voorstellingen gegeven. Voor stellingen die weinig decor stukken nodig hebben en geen prachtige akoestiek ver langen. Boonman: „Het blijft aanpassen. De podiumfacili- teiten zijn natuurlijk niet over- Als tweede locatie is er het Stadhuis in Goes. In de zaal waar normaal verliefde stelle tjes elkaar het ja-woord geven, treedt nu Tine Ruys- schaert op met een theatermonoloog over de vrouw van componist Mahler. Die er naast haar hu welijk nog verschillende min naars op nahield. Fact gunt een klein aantal bezoekers een blik in de huiskamer van een echtpaar. Zij is Nederlandse en hij Turk. René Verreth zet schil der Adriaan Brouwer neer. Een must voor elke toneelliefheb ber en een echte aanrader vol gens Boonman. „Het Stadhuis is alleen geschikt voor kleine optredens met een intiem ka rakter. Deze drie voorstellin gen lenen zich daar uitstekend voor. Bij Fact krijgen de bezoe kers zelfs een kopje Turkse thee en baklava. Zo intiem is het." Naast het Goese Lyceum en het Stadhuis, heeft ook de Vroone in Kapelle een voor stelling overgenomen. De Goese Operettevereniging die De toneelvoorstelling die in het Goese Lyceum wordt ge speeld. Mussen en Zwanen II. Foto: Joris van Bennekom op. Deze band uit Budapest brengt de opzwepende Jood se volksmuziek naar Goes. Podium 't Beest die slechts enkele tientallen meters van de Prins van Oranje ligt, neemt ook veel voorstellingen en optredens over van de schouwburg. Er wordt ge danst, er is cabaret te zien met Plien en Bianca, Sanne Wallis De Vries, Acda en De Munnik en natuurlijk veel toneel. Voorstellingen over ontaar ding, drift, angst, liefde, ge weld en zwijgen terwijl je toch zoveel te vertellen hebt. Aan de programmering zal het in elk geval niet liggen. In de Maria Magdalenakerk ope nen de Wiener Sangerknaben het theaterseizoen in Goes. Het beroemdste jongenskoor ter wereld wandelt tijdens het concert van de renaissance, barok en romantiek naar het wat meer moderne repetoire. In de Grote kerk wordt de Koopman van Venetië van Shakespeare opgevoerd en aan het eind van het seizoen in maart heeft de Zeeuwse Theater Stichting de Matthaus Passion van Bach naar Goes weten te halen. „Het is gewoon fantastisch dat de samenwerking tussen de theaters zo goed verloopt. We kunnen een gevarieerd aanbod brengen, kunnen het op elkaar afstemmen en veel uitwisselen. Zeeland wordt zo een cultu reel paradijs." met allerlei kleine zaaltjes doen. De grote producties ver huizen naar Mondragon in Zierikzee of naar Middelburg, maar blijven wel De Prins van Oranje op locatie heten. Zo zal de musical Blood Brothers met Danny de Munck en An gela Groothuizen in Middel burg worden gespeeld. „Voor dergelijke producties is er in Goes en omgeving geen zaal te vinden. Daarvoor moet je een enorm podium hebben en een geweldige akoestiek. Het is jammer, maar het is niet an ders. Mondragon neemt ook producties over zoals Liesbeth List en Het Groot Niet Te Ver mijden. Dat kunnen wij de ko mende jaren helaas niet meer onderbrengen." Jacques Boonman en zijn compagnonnen Peijs en Rob beson hopen dat de bezoekers uit Goes en omgeving ook de moeite zullen nemen om eens naar Zierikzee of Middelburg te rijden. Boonman: „Ik ben bang dat het publiek het af laat weten. Dat ze niet naar de voorstellingen zullen komen in de andere zaaltjes. Dan denkt de gemeente misschien wel dat we helemaal geen schouwburg in Goes nodig hebben. Dat is mijn grootste angst." al even goed. In de Prins wist je wat je had. Bovendien moet je overal je techniek mee naar toe zeulen. In de Prins hing dat allemaal." In de school zal dit seizoen veel cabaret te zien zijn. Zoals de zingende come- diènne Mylène D'anjou, Job Schuring, Crème Fraiche, Tho mas van Luyn en Kees Torn. „We hebben ook een slag- werkgroep in het Goese Ly ceum en een toneelstuk van Haye van der Heyden. 'Mini mal comedy' noemen ze dat. Met heel weinig, iets heel moois brengen. Mussen en Zwanen II is echt een aanra der. Dat moet je zien..." Mensen die Jacques Boonman kennen, weten dat hij wel va ker roept 'Dat moet je zien'. Deze cultuurliefhebber weet na een jarenlange ervaring wel waar hij over praat. „Ge middeld zie ik zo'n honderd- vijftig voorstellingen per jaar. Soms denk ik wel eens daOOOt ik gas terug moet nemen, maar aan de andere kant is dit toch een prachtige baan. Ik be zoek voorstellingen voor mijn werk. Prachtig toch." Cor Holleman uit Goes was kort geleden één van de gehandicapte deelne mers aan de nationale drie uurs kartingrace welke in Amsterdam werd gehou den. De wedstrijd werd ge organiseerd door de firma Bever die in ons land een reputatie heeft opge bouwd als fabrikant van auto-aanpassingen. Gast heer was acteur Peter Lus se. IV.M. VERBOUWING 50% KORTING Een figuur van kunstenares Martine Boudonck. (advertentie) dat zeer binnenkort wordt be keken of het karten voor ge handicapten een jaarlijks te rugkerend evenement kan worden. Geïnteresseerde gehandicap ten kunnen contact ophemen met Bever autoaanpassingen, Ans van den Broek, tel. 0488- 451043. (Van één onzer verslaggevers) De schouwburg De Prins van Oranje heeft Goes en omgeving ja renlang van veel cultu reel plezier voorzien. Hier zagen we leuke kindervoorstellingen, prachtige toneelstuk ken, ontroerende muzi kale optredens en grap pige cabaretiers. Maar de Prins heeft zijn deu ren gesloten. Een ande re schouwburg is er nog niet. Cultuurliefhebbers zitten met de handen in het haar. De gemeente Goes wil sparen en pas na enkele jaren weer een theater neerzetten. Maar wat doen we in die tussentijd? Groot- en kleinhandel in kunststof, aluminium en houten kozijnen, deuren, schuifpuien, dakkapellen, serres en terrasoverkappingen RCV J W-

Bevelander | 1998 | | pagina 1