Schoolteams uit Borsele naar handbalfinales Fossiele schelpen zoeken op de Zeeuwse stranden Bevelanden in ’t kort OLDTIMERBEURS MET VEILING ZEELANDHALLEN GOES SPORT I Fietstocht voor senioren Opsporing verzocht Het GOEDKOOPSTE ABONNEMENT. 05^ j r f 7 v maand met Gratis! Bosch M2071 P i f|B 2e De Groene tennistoernooi start 15 juni bij De Bongerd debite Stichting Amivcdi 55-Plussers in Goes-Oost willen meer gaan sporten 1* 1 MASTERS 1 JUNI 31 MEI 30 MEI BEL r 0870 - 33 22 11 r Autoschade Steketee sponsort TTV Yerseke r - II o 1 27 I I to Tovaaltegen R.C. Capelle Bijdrage voor werkgroep gehandicapten Groei en bloei Opbrengst collecte kinderhulp Orgelconcert Grote kerk Goes Expositie Surfpunkrock in De Piek Bingo s Bekendmaking loterij Colijnsplaat Poppenspel voor allerkleinsten Lr Planten- en bloemenfeest Wandel- en fietstocht I Strandwandeltocht Domburg-Kamperland VVV Noord-Beveland houdt 30 mei een wandeltocht over het strand van Domburg naar Kamperland. Inschrijven kan bij Hotel-restaurant Kamper duin op de dag zelf of vooraf bij de VVV. Bingo Goese Polder Transtechno en Bob Color in Brogum i Expositie De Kaai DE GOEDKOOPSTE GSM AANBIEDING 1 1NDT U BIJ TELE MASTERS Bijeenkomst Borstvoedings- organisatie LLL 1 Koersbalmat voor ouderen Kapelle Kinderkledingbeurs Goese Polder O Woensdag 27 mei 1998 BEVELANDER Het jongensteam van De Leeuwerik en het meisjesteam van De Reiger met supporters. i (advertentie) 14 (advertentie) Airco? ■I Zeeuwse Verwarmings Unie B.V. (Advertentie) I 9 Het Juliana Welzijn KMTP Groei en bloei houdt 28 mei een bijeenkomst in de kantine van het Groencollege te Goes. Het thema is hosta's. Aanvang 19.30 uur. De collectanten van de collec te Nationaal Fonds Kinderhulp hebben in Kloetinge f 1341,65 gulden opgehaald. In 's-Heer Zaterdag 30 mei wordt in de Grote kerk te Goes een orgel concert gegeven door orga- niste Margreeth de Jong. Ze vertolkt onder andere werken van Bach en Buxtehude. Het concert begint om 20.00 uur. Tot 11 juli zijn in atelier De Kattenbeker te Kattendijke fo to's te zien van Chris Debets. Debets maakte foto's tijdens een rondreis door Azië. De Kattenbeker is vrijdag en za terdag geopend van 13.00 tot 17.00 uur. De Tilburgse surfpunkrock for matie Travoltas hebben net een nieuwe cd uitgebracht en spelen hun nieuwe werk zater dag 30 mei in de Piek te Vlis- singen. De deuren gaan om 21.00 uur open. De entree be draagt f 12,50 gulden. De Goesenaren onderhouden al jarenlang nauwe contacten met de Fransen en elk jaar treffen beide clubs elkaar in banen heerst. Zeker dit jaar gaat de vereniging verder door voor spelers en bezoe kers diverse evenementen, zo als verlotingen met aantrek- klijke prijzen te organiseren. Open: zat. 12.00 - 18.00 uur zon., 1e pinkster 10.00-18.00 maan. 2e pinkster 10.00 tot 18.00 Info: 0113-221020 Schakel nü de ZVU in voor een airconditioning die bij uw bedrijf past. Deskundigheid in advies, installatie en onderhoud. Bel voor een koele offerte: 01M3Mlof01W1116 officieel dealer ptt telecom F Kosteloos inschrijven voor clubs, particulieren en handelaren. Kramen te huur voor onderdelen. Druk- en In buurthuis Jan Ligthart te Goes wordt woensdag 3 juni een bingo gehouden. Aan vang 13.30 uur. Leden kunnen gratis naar binnen. Niet-leden betalen f 1,50 gulden. Op 13 mei jl. vertegenwoor digden het meisjesteam van de Reiger en het jongensteam van de Leeuwerik de Gemeen te Borsele tijdens de finales schoolhandbal van de afd. Rotterdam die werden gehou den te Hoogvliet. Het jongensteam van de Leeu- Vrijdag 29 mei wordt de derde trekking gehouden van de su- perloterij Colijnsplaat 400. De avond wordt feestelijk inge vuld in bar Binzovrom te Co lijnsplaat. Aanvang 21.00 uur. Registratie van gevonden en vermiste dieren Hendrikskinderen is f 670 gul den opgehaald. Het geld is be stemd voor kinderen in de jeugdhulpverlening. De organisatoren en hoofdsponsor van het de Groene- Goes Tennistopernmooi v.l.n.r. Wim de Groene (spon sor), Bart Dorssers (wedstrijdleiding), Hans Kareis en Ro bert Ferket (wedstrijdcommissie). Voor de allerkleinsten (drie tot vijf jaar) speelt poppentheater Het Groene Land het stuk 'Kusje van de Maan'. Het ver haal over Liesje wordt 10 juni in de Hollandsche Hoeve te Goes gespeeld en 13 juni in de Schaapskooi te Nisse. Aan vang op beide dagen 14.00 uur. in be-re-i/cbaarhe-id1' zetfouten voorbehouden. Alle prijzen zijn inclusief BTW. Hiermee vervallen alle vorige aanbiedingen. Op de Zeeuwse stranden zijn tussen de 250 en 300 soorten schelpen te vin den. Een deel daarvan is fossiel, hetgeen wil zeg gen dat ze soms miljoenen jaren oud zijn. Fonds heeft aan Stichting Werkgroep gehandicapten te Kapelle een bedrag van f 2500 gulden toe gekend. Van het geld wordt een nieuwe computer ge kocht. Het fonds ondersteunt projecten die mensen betrek ken bij hun eigen omgeving. In Nieuw en Sint Joosland wordt in De Bockenborgh van 30 mei tot en met 1 juni het lentefeest gevierd. Er zijn stands met onder andere ho- sta, fruit, agave, kruiden en fuchsia. De Bockenborgh aan de Derdeweg is zaterdag en maandag geopend van 10.00 tot 17.00 uur en zondag 1 mei van 13.00 tot 17.00 uur. Het Galm-sportstimulerings- proces voor senioren in Goes- Oost blijkt aan te slaan. Galm staat voor Goes Actief Leven Model. In maart is dit eerste Zeeuwse Galm-project gestart met een groots opgezette fit- heidstest voor ouderen uit Goes Oost in Sportpunt Zee land. Rond de 100 Goese 55+- ers maakten gebruik van de mogelijkheid om hun fitheid te laten meten. Als vervolg op deze fitheids- tests zijn vier sportgroepen met gemiddels 25 mensen van start gegaan. Nu de sport groepen enkele keren bij el kaar zijn geweest, zijn de reac ties overwegend positief. De deelnemers waarderen de af wisseling van sporten, maar SV Borssele houd 6 juni een wandel- en fietstocht voor sportievelingen. Er word ge start bij Troyehonk aan de Troyeweg te Borssele. De deelnemers aan de 15 en 25 kilometer starten om 11.00 uur. Deelnemers aan de 5 en 10 kilometer beginnen tussen 13.00 en 14.00 uur. Vanaf Kamperduin worden de deelnemers naar Domburg gebracht waar ze aan de vijf tien kilometer lange tocht kun nen beginnen. De kosten be dragen vijf gulden. Honden zijn niet toegestaan. Inschrij ven kan tussen 11.00 en 11.30 uur. werik nam het op tegen de ge meenten Schiedam, Maas sluis, Pijnacker, Hellevoetsluis, Rotterdam N en Z en Krimpen a.d. IJssel en behaalde de ^e plaats. Het meisjesteam van de Rei ger nam het op tegen teams uit Schiedam, Rotterdam, Hel- Goes zijn er verschillende subsponsors die het toernooi financieel steunen. Het toer nooi van tennisver. De Bon gerd staat altijd bekend om de gezelligheid die op en rond de Wijkvereniging Goese Polder houdt 28 mei een bingo voor senioren in wijkgebouw De Spinne. De balletjes gaan om 14.00 uur rollen. Zaterdag 30 mei wordt er een superbingo gehouden. De deuren van De Spinne gaan dan om 20.00 uur open. schelpenkenners gaat men het strand op om fossielen (en ook bestaande) schelpen te le ren herkennen en determine ren. De excursie is zowel voor beginners als gevorderden. De dag vindt plaats in het ka der van de Zeeland Natuur- maand. Door natuurlijke omstandig heden zijn er in Zeeland diver se plaatsen waar veel fossiele schelpen gevonden kunnen worden. De bekendste daar van zijn Cadzand en Dom burg. Bij Cadzand liggen aard lagen uit het Eoceen van 45 miljoen jaar oud, bij Domburg zijn dit lagen uit het Plioceen tussen de 5 en 2 miljoen jaar oud. Deze oude aardlagen werden door de schurende werking van de zeearmen de Zwingeul en de Scheldestroom met hun getijdenstromingen, aan de zeeoppervlakte gebracht. Het zeewater werpt de schelpen vervolgens op het strand. De excursie naar het strand bij Amivedi Post: Zuid- en Noord-Beveland voor het registreren van vermiste en gevonden huisdieren. Da gelijks te bereiken. Ria Dekker, tel. 0113-330063. Mist u een huisdier, of loopt er bij u een huisdier rond, wat duidelijk zijn huis kwijt is, meld dat dan <zo snel mogelijk, liefst binnen 3 da gen. VERLOREN DIEREN VAN 12 MEI TOT 19 MEI 1998 8-5 kortharige Labardor, reu, lichtbruin met donkere oortjes, ge- tat. 1 jaar oud (Koudekerke). 29- 4 Zwart/witte kater, witte bef en pootjes, grote snorharen, 2 jaar oud, gecastreerd, groot (Goes). 5-5 Zwarte kater, niet gecastreerd, rechter oor beschadigd niet groot, 10 maanden oud (Hansweert). 11- 5 Rood/witte kater, witte bef en pootjes, 10 jaar oud, gecas treerd (Goes). 8-5 Zwart/witte kater, witte bef en pootjes, getat. 3 jaar oud (Yer seke). 12- 5 Cyperse kater, gecastreerd, 5 jaar oud, getat. (Goes). 8-5 Zilver Taddy Pers, boven op de rug licht. Grijs, onderkant bruin gecastreerd, 7 jaar oud (Wissekerke). 30- 4 Blauw/crème poesje, onder de kin crème, stukje uit linker oortje, getat. 7 jaar oud (Heinkenszand). 8-5 Cypers/wit poesje, witte bef en pootjes, 2 jaar oud, bruin bandje met magneet en tel. (Heinkenszand). 13- 5 Schildpad pers, zwart-rood langharig, heeft jongen! (Wol- phaartsdijk). 12- 5 Cypers poesje, half Siameesje, bruin neusje, nog geen jaar oud (Goes). 15- 5 Schildpad poes, 2 jaar oud (Goes). <15-5 Gestreepte lapjespoes, witte bef, buik en pootjes, kopje rood-grijs, 2 jaar oud (Heinkenszand). 16- 5 Glans koningspreeuw, blauw, slank met lange staart (Ka pelle). '(GEVONDEN DIEREN VAN 12 MEI TOT 19 MEI 1998 15-5 Duitse staander (Nieuwdorp). 13- 5 Rood/wit katertje, witte bef en witte teentjes, gecastreerd, korte staart (Vrouwenpolder). 15-5 Zwart/wit katertje, witte bef en sokjes, wratje op oor, jong 'diertje (Nieuwdorp). 13-5 Zwart/wit poesje, niet gesteriliseerd, ong. 2 jaar oud '.(Goes). 15-5 Siamees poesje, Krabbendijke, wit cypers poesje, wit met Cyperse vlekken, zwanger (kats). 18-5 Witte Valkparkiet (Yerseke). ga niet over één nacht ij Stichting Brogum uit Zierikzee houdt 5 juni een transtechno- night met dj Armand en Hes- selmania. Zaterdag 6 juni is er een optreden van The Bob Co lor met in het voorprogramma Silly Putty. De transtechno- night begint om 21.00 uur. Het optreden van Silly Putty be gint om 22.00 uur. De expositie in Galerie De Kaai aan de Turfkade te Goes van Lisette Koppejan, Bart Hofstra, Plonie Geerts en Ma- riska Schilperoord is verlengd tot 15 juli. De openingstijden van De Kaai zijn van maandag tot en met donderdag van 9.00 tot 16.00 uur. Vanaf mid den juli is De Kaai ook op vrij dag geopend. Domburg is er op gericht geïnteresseerde schelpenzoe kers hun vondsten te leren de termineren en benoemen. Dit gebeurt o.l.v. enkele ervaren conchyliologen of schelpen kenners, die vaak boeiend we ten te vertellen over deze schelpen. Tijdens de inleiding worden o.a. de bodemstructu ren en aardlagen waarin fos siele schelpen voorkomen, be sproken. Een aantal van deze schelpen wordt vertoond en besproken aan de hand van dia's. Daarna gaat men het strand op om de schelpen te zoeken. Aanmelden kan bij Toeristisch Centrum Oranjezon in Oostka- pelle, tel.nr. 0118-581507 of VVV Domburg-Oostkapelle, 0118-581342. De dag duurt van 10.45 tot 16.30. De mini mumleeftijd voor deelname is 12 jaar. Het meenemen van laarzen, regenkleding en plastictas wordt aanbevolen. De prijs voor volwassenen bedraagt 17,50, CJP, 65+ en kinderen van 12 t/m16 jaar betalen f 15,- (consumpties en lunch inbegrepen). Hoe problemen bij het borst- voeden voorkomen en opge lost kan worden, wordt be sproken tijdens de regionale bijeenkomst van borstvoe- dingsorganisatie LLL. De bij eenkomst wordt gegeven in de Populierenstraat 3 te 's-Gravenpolder. Aanvang 20.00 uur. levoetsluis, Pijnacker, Krim pen a.s. IJssel, Zwijndrecht en Maassluis en behaalde de laatste plaats. Hoewel de prestaties niet spectaculair waren, beleefden de beide schoolteams met supporters toch een onverge telijke dag. Goes of in Frankrijk. De con tacten werden ooit gelegd door oud-speler Thierry Béhérégaray, die bevriend is met Jean-Luc Bonnefous, de oprichter van R.C. Capelle. Het vriendschappelijke duel be gint om 15.00 uur en de wed strijdbal wordt geschonken door restaurant Het Elfde Ge bod. Na afloop is er traditiege trouw een derde helft in het clubhuis van de Goese Rugby club Tovaal bij de ingang van sportpark Het Schenge. Oude tijden doen herleven. Het is jaren geleden dat er jaarlijks een fietstocht geor ganiseerd werd door Meer Bewegen voor Ouderen op Noord-Beveland. Een kleine groep enthousiastelingen besteeg zijn/haar stalen ros om gezamenlijk te genieten van de natuur op Noord-Be veland. De Stichting Welzijn Ouderen Goes/Noord-Beve- land wil dit gebeuren graag weer in het leven roepen. Zij organiseert dit in samen werking met de plaatselijke ouderenbonden. Ook de nieuwe wethouder - me vrouw Dees - is bereid ge vonden om mee te rijden. Iedere senior kan zich opge ven voor deze fietstocht op 11 juni ‘s middags. Er zullen 3 groepen vertrekken: van uit Kamperland, Wissenker ke en één vanuit Kortgene. De verzamelplaats zal zijn: SÜ DE gPS-G0ESJ Tafeltennisvereniging Yerseke heeft Autoscha de Steketee uit deze plaats bereid gevonden om 50 schitterende trainingspakken ter be schikking te stellen voor alle competitie-spe- lende leden. Autoschade Steketee sponsort ook reeds vanaf 1988 shirts voor de verenigin gen die daar dus al 10 jaar in speelt. Bij deze bedankt de club het bedrijf voor deze unieke geste en vindt e.e.a. een uitstekende reden om Het Juliana Welzijn Fonds heeft achthonderd gulden toe gekend aan Stichting Welzijn en Zorgverlening Ouderen Ka pelle. Het geld is bestemd voor de aanschaf van een nieuwe koersbalmat. Voor de tweede maal gaat maandag 15 juni het Open De Groene - Goes toernooi van start. Mede dankzij hoofdsponsor Automobielbedrijf De Groene- Goes is het toernooi uitge groeid tot wat het nu is, één van de grotere toernooien van Zeeland. Deelneming wordt verwacht uit vooral Noord- en Zuid-Beveland, maar ook uit Walcheren en Schouwen-Dui- veland. De organisatie ver wacht dat er zo'n 250 partijen gespeeld moeten worden zo dat er ook al op zaterdag 13 en zondag 14 juni gespeeld zal moeten worden. De finales worden op zondag 21 juni af gewerkt. Sluitingsdatum inschrijving is 3 juni. Hoofdsponsor Automo bielbedrijf De Groene-Goes is voor Midden-Zeeland en Wal cheren de dealer van Volvo Personenwagens en Daf Trucks. Bij De Groene-Goes bent U van harte welkom, ze ker nu de nieuwe Volvo S40/V40 en S70/V70 serie in de showroom staat. Zo'n toer nooi organiseren is niet mo gelijk zonder sponsors. Naast Automobielbedrijf De Groene- de sponsor eens in het zonnetje te zetten. Te vens maken wij van deze gelegenheid gebruik om het 1e seniorenteam te feliciteren met het behaalde kampioenschap in de 2e klas afdeling Zeeland. Op de foto v.l.n.r.: Staand: Bert-Jan Adelerhof, Pieter Hoogesteger, Jeroen Berk. Het kampioensteam: Marcel Prevo, Emiel Tromp, Sjaak Tange en Peter van Iwaarden (voorzitter). Gehurkt: Sponsors Autoschade Steketee; Kees de Blaye (tevens secr. van de club) Leen Zweedijk en André Steketee, en le den van de tafeltennis vereniging, Francois Butijn, Henk bij de Vaate, Antonis Riedijk, Marga de Landmeter, Daniëlle Keurhorst, Ka rin Sink, Robin Mol en Jacky Tange. Zittend: Maarten Boone, Chris tian Broere, Jan-Willem Koutstaal, Francois van de Berge, Mark van Houte, Wilco Poppe en Huib van den Berge. Op de voorgrond: de 'mas cotte' poedel Merlene Ottey. het dorpshuis. Tijdstip: 14.00 uur. Het is de bedoe ling dat we uitrusten en van een kopje koffie plus ver snapering genieten bij Res taurant Veldzicht. Benodigd heden: een beetje inspan ning en veel plezier, voor de rest zijn er géén kosten ver bonden aan deelname. Heeft u zin en de fut om mee te doen, dan kunt u zich opgeven vóór 8 juni bij de Stichting Welzijn Oude ren Goes/Noord-Beveland tel. (0113) 223723 of bij de plaatselijke ouderenbond. Kamperland: dhr. J. Nelisse, Nieuwstraat 48, 371631 dhr. J. de Kam, Ripstraat 12, 371207 Kortgene: dhr. J. de Looff, Snellenstraat 5a, 3014967 dhr. B. de Looff, Wilhelmi na st raat 76, 301484 Kats: dhr. den Hartigh, Westkerkstraat 18, 695176. Zaterdag 30 mei speelt de Goese Rugbyclub Tovaal op sportpark Het Schenge in Goes een vriendschappelijke wedstrijd tegen R.C. Capelle uit Frankrijk. Informeer naar het Mobiline plus abonnement op het P.T.T. netwerk. Piekuren ƒ1,75 Daluren ƒ0,99 Weekend ƒ0,69 Abonnementskosten f 14,95 p/m Entreekosten 108,69. U dient bij aankoop een geldig en recent bankafschrift, plus uw paspoort of rijbewijs, te overleggen. Voor bedrijven bovendien een geldig uittreksel van de K.v.K. Vlissingen Goes Temeuzeri Steenbergen Helmond Dordrecht Rotterdam-Centrum Rotterdam-Hoogvliet Rotterdam-Zuid Schiedam-Cenfrum pok de gezelligheid in de sportgroepen. Een aantal fitte re deelnemers is inmiddels doorgestroomd naar sportver enigingen of fanatiekere ou- derensportgroepen. Aan het eind van de 12 weken kunnen de deelnemers kiezen voor een bepaalde sport of sport vereniging. Er bestaat ook een mogelijkheid om als groep nog 30 weken op dezelfde voet door te gaan. Het is de bedoeling om begin 1999 weer een GALM-project in Goes op te zetten. Het sportstimuleringsproject is bedoeld om mensen van 55 jaar en ouder op een leuke manier kennis te laten maken met sport en aan het sporten te houden. Die fossiele schelpen zijn blootgelegd door de schuren de werking van de zee waar door oude aardlagen vrijko men. Dekundige schelpenkenners kunnen daar boeiende verha len over vertellen. En dat doen ze op 20 juni a.s. tijdens de'Fossiele Schelpendag'. Eén van de bekendste plaatsen in Zeeland waar veel fossiele schelpen gevonden kunnen worden, is het strand bij Dom burg. Daarom organiseert de VVV Domburg-Oostkapelle i.s.m. Toeristisch Centrum Oranjezon deze excursiedag. Onder leiding van ervaren De initiatiefgroep kleding- beurs van wijkvereniging De Goese Polder houdt 3 en 4 ju ni een kinderkledingbeurs in De Spinne. Kinderzomerkle- ding en sportartikelen en sportkleding kan woensdag 3 juni ingeleverd worden tussen 19.00 en 20.00 uur. De kleding moet heel en schoon zijn en voorzien van een sticker met daarop uw nummer. De ver koop duurt woensdag van 21.00 tot 22.00 uur en donder dag van 9.00 tot 10.00 uur. Voor meer informatie, tel. 0113-221445. 80SCH

Bevelander | 1998 | | pagina 27