Provincie Zeeland Fonds creatieve ondernemers tenCate SOS-Kinderdorpen Modebewust HET 4E ARTIKEL GRATIS Noth] else M. IJZERMAN en ZOON Aanpak Sloerand ƒ4,98 ƒ4,98 9 T.33'33^,/ ■Officiële Mededelingen BU AANKOOP VAN 3 STUKS GLASHANDEL l,ana'/ T29T OOK DEZE WEEK BIJ GIJS ZO1NIVIG GEKLEED VOOR EEN ZOMERSE PRIJS fa? DW ’’MOERSTEE 8 Milieu 'll donderdag, vrijdag en zaterdag a.s. Hollandse aardbeien 3 doos 1 2 stuks Zoete Galia meloen per krop Ijsbergsla 2 stuks Komkommers Bel 0909-2026002 (80ct p/min) 2 2 8 0 snlacn' ,ot f Vergunningen Coroos Conserven Kapelle Bodemverontreiniging voormalig gasfabriek- terrein Goes Beginnende en zogeheten ‘doorstartende' ondernemers kunnen een financieel steuntje in de rug krijgen van het Zeeuws Participatiefonds. Het moet daarbij gaan om nieuwe of kennisintensieve producten en diensten. Saneringsplan vm che mische wasserij Wijngaardstraat Goes s s s Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie: Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118)63 13 92 OVERHEMDEN M k korte mouw 4 35,90, 37,90, 39,9^ 2 voor 65,- Stremming Wildkamperen Abdijstraat 2, 4421 JE Biezelinge, tel. 0113-341746 ii I I BERGEN OP ZOOM PARADE 6 (achter de Hema) 0164-236780 BS f 2paatv°L - Commissies Nieuwe oogst geschrapte kriel 500 gram f 1,49 f 0,98 ƒ2,50 Nw. Kerkstraat 10a - Kapelle - Biezelinge -51 -n-0113-34 16 88 Fax 0113 - 34 40 62 BlAZEHS jacks 0-7000 L in ge/7e vanaf 59,- 2 voor 100,- 21 DE BEVELANDER Woensdag 27 mei 1998 Nieuws Abdij String Sport slip Classic slip Slipboxer Singlet T-shirt A DE BEVELANDER ZJ 1 De ur s 0113 -34 16 88 Fax 0113-34 40 62 GIRO Beschermvrouwe: H.K.H. Prinses Margriet der Nederlanden Gedeputeerde Staten en de Minister van Verkeer en Water staat hebben de vergunningen verleend met voorschriften ter bescherming van het milieu. In de vergunningen zijn een aantal wijzigingen aangebracht ten op zichte van het ontwerp. De vergunningen liggen van 28 mei tot en met 8 juli 1998 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren en in het gemeentehuis van Kapelle, op werkdagen van 8.30- 12.00 en 13.00-17.00 uur en in de avonduren in het gemeente huis (dag en tijd in overleg met de sector grondgebied afd. Vrom tel. 0113-333110), Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 912 en van 1416 uur, in het en bij Rijkswaterstaat directie Zeeland (kamer 156), Koe straat 30 te Middelburg, op werk dagen van 9-12 en 13-16 uur. Degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerp- vergunningen, de adviseurs die advies uitgebracht hebben over de ontwerp-vergunningen en belanghebbenden aan wie redelij kerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp- vergunningen kunnen tot en met 9 juli 1998 tegen de vergunningen beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA ‘s-Gravenhage. De vergunningen worden op 10 juli 1998 van kracht, tenzij over eenkomstig art. 36 van de Wet op de Raad van State, juncto art. 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht een verzoek tot het treffen van een voorlopige voor ziening is gedaan bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State. Voor het inzien buiten kantoor uren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich Gedeputeerde Staten van Zeeland beschouwen de bodemverontreini ging ter plaatse van de voormali ge gasfabriek aan de Westhaven- dijk te Goes als ernstig. De beschikking ligt van 27 mei 1998 tot en met 8 juli 1998 ter inzage bij de directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werk dagen van 8-17 uur en desge vraagd buiten kantooruren, en in het gemeentehuis van Goes, Oostsingel 2, Goes op werkdagen van 9-12 en 13-18 uur en op donderdagavond van 17-20 uur. Belanghebbenden kunnen in dezelfde periode schriftelijk of mondeling hun zienswijze op de De initiatiefnemers van het fonds zijn de provincie Zeeland en ABN AMRO. Om succesvol een beroep te kunnen doen op het fonds is het niet nodig te bankieren bij de in het fonds deelnemende bank. Netwerk De groei van de werkgelegenheid komt voor een belangrijk deel tot stand via het midden- en kleinbe drijf. Binnen deze sector, maar Gedeputeerde Staten van Zeeland zijn van plan de bodemverontreini ging ter plaatse van de voormali ge chemische wasserij aan de Wijngaardstraat te Goes als ernstig te beschouwen en een saneringsplan voor deze locatie vast te stellen. De beschikking ligt van 27 mei 1998 tot en met 8 juli 1998 ter inzage bij de directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren, en in het gemeentehuis van Goes,Oostsingel 2, Goes op werkdagen van 9-12 en 13-18 uur en op donderdagavond van 17-20 uur. WIJ IMII NU 00U ZONWttINC ven in het midden- en kleinbedrijf vaak in de knel komen vanwege het ontbreken van startkapitaal. Kleinere financiers vinden het risico vaak te groot. En de grote re fondsen die dergelijke risico’s wel accepteren, steunen dit soort bedrijven vaak niet omdat het om te kleine bedragen gaat. Het Zeeuws Participatiefonds dicht als het ware dit "gat”. Informatie Bij het informatiecentrum van de provincie is gratis een brochure verkrijgbaar over het Zeeuws Participatiefonds. De titel van de brochure is: Voor ondernemers met durf en visie. In de brochure staan ook het adres en telefoon nummer voor verdere vragen over het fonds. Het telefoonnummer van het informatiecentrum van de provincie is: 0118 - 631400. Combineren van verschillende artikelen is mogelijk. Het laagstgeprijsde artikel is gratis. Actie is geldig tot 5 juli 1998. wenden tot dhr. P.Wattel (tel. 0118-631773). aanvraag en de ontwerp-beschik- king naar voren brengen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 165, 4330 AD Middelburg, tel. 0118-631731. Voor het inzien buiten kantooru ren, mondelinge toelichting en kopiën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot de heer J. D. Hattink (tel. 0118- 631731). Belanghebbenden kunnen in dezelfde periode schriftelijk of mondeling hun zienswijze op de aanvraag en de ontwerp-beschik- king naar voren brengen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 165, 4330 AD Middelburg, tel. 0118-631731. Voor het inzien buiten kantooru ren, mondelinge toelichting en kopiën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot de heer J. D. Hattink (tel. 0118- 631731). De kleine sluis in het Kanaal door Walcheren in Vlissingen is vanaf donderdag 28 mei, 8.00 uur, tot vrijdag 29 mei, 17.00 uur, gestremd. De stremming is een gevolg van het conserveringswerk in de kelders voor de bewegingswerken van de sluisdeuren. In juni worden de binnenvloed- deuren van de kleine sluis gewis seld. En ook dat betekent een stremming: van maandag 8 juni, 8.00 uur, tot vrijdag 12 juni, 17.00 uur. Gemeenten, Toeristisch Bureau Zeeland, politie en Duits consulaat zullen de komende maanden ac ties ondernemen om toeristen er op te wijzen dat ze hartelijk welkom zijn en dat het de bedoeling is dat ze de nacht niet doorbrengen in tent of caravan in de open natuur of op dagrecrea- tieterreinen. Tijdens het Pinksterweekend, en vervolgens tijdens een aantai weekenden in het seizoen, zullen Scouts, bestuurders en ambtenaren er op uit trekken om binnenkomende toeristen een brochure te overhandigen, onder het motto: 180 gulden voordeel voor wie zich aan de spelregels houdt. V-hals T-shirt Uw>i ook in de sectoren landbouw en visserij, is aandacht nodig voor startende ondernemers met nieuwe ideeën. Het midden- en kleinbedrijf is niet alleen van belang voor de werkgelegenheid maar ook voor de grote Zeeuwse bedrijven. Die zijn gebaat bij een netwerk van creatief denkende toeleveranciers. Gebleken is dat nieuwe initiatie- Het Participatiefonds verstrekt ‘seed capital’. Dat is een risico dragende bijdrage in het aanspra kelijk vermogen, om een onder neming een gezonde financiële basis te geven. Het kapitaal dat het fonds verstrekt is in de vorm van deelname in het aandelenka pitaal, een lening of een combina tie van beide. De hoogte van de bedragen kan variëren van rond de veertigduizend gulden tot maxi maal drie ton. Beoordeling Wie aanklopt bij het Participatie fonds moet een goed doortim merd ondernemingsplan op tafel leggen. Dit vormt de basis voor de beoordeling van het initiatief en de mate waarin het fonds kan bijdragen. Maar ook andere fac toren spelen een rol: de persoon lijke capaciteit van de manager(s); de innovatieve facetten en de groei en winstmogelijkheden op langere termijn. Geen subsidiefonds Ter voorkoming van misverstanden: men krijgt geen subsidie uit het fonds. Waar het om gaat is dat men onder “ge makkelijker” voorwaarden vreemd vermogen kan aantrekken. Er wor den afspraken gemaakt over hoe en wanneer het geld weer terug komt in het fonds. Op die manier blijft het fonds in stand, zodat ook anderen een helpende hand kunnen krijgen. Voor het gebied dat grenst aan het zeehavengebied Vlissingen- Oost, de zogeheten Sloerand, is een project in voorbereiding dat enigszins vergelijkbaar is met het ROM-project (Ruimtelijke Ordening en Milieu) Kanaalzone Zeeuwsch- Vlaanderen. Er spelen allerlei ont wikkelingen in en om het industrie gebied die om een samenhangen de aanpak vragen. Het gaat onder meer om het inpassen van een rangeerterrein, de weg naar de Westerscheldetunnel en vermin dering van milieuhinder. Dat laat ste is nodig om uitbreiding van bedrijvigheid in het havengebied mogelijk te maken. Samenwerking De bedoeling is dat er, net als voor de Kanaalzone is gebeurd, een Plan van Aanpak komt voor het oplossen van mogelijke con flicten voor de komende tien tot vijftien jaar. Daarvoor is bestuur lijke samenwerking tussen De agenda voor de vergadering en de stukken die daarbij horen liggen ter inzage in het informatiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben aanvragen ontvangen van C. Oostrom’s Conservenfabriek B.V., Middenweg 1 te Kapelle- Biezelinge om vergunningen Wet milieubeheer en de Wet veront reiniging oppervlaktewateren voor de gehele inrichting. Aanleiding hiervoor zijn diverse veranderingen van de inrichting (fabriek voor het conserveren van groente en fruit door middel van pasteurisatie en sterilisatie, alsmede een afvalwaterzuiverings installatie). De aanvragen worden op grond van de Wet milieubeheer gecoörd ineerd behandeld. provincie, de gemeenten Vlissin gen, Middelburg en Borsele, Rijk en havenschap Zeeland Seaports. Bovendien zullen mensen van verschillende beleidsvelden met elkaar moeten samenwerken. Problemen De problemen zijn urgent gewor den door een aantal recente ont wikkelingen. Zo is in de haven een verschuiving waar te nemen van industriële activiteiten naar over slag. Het aandeel van overslag zal sterk toenemen door uitgifte van grond voor overslag aan de West- hofhaven en aan de nieuw te gra ven Scaldishaven. De Scaldis- haven is het resultaat van samen werking tussen Zeeland Seaports en het Gemeentelijke Havenbedrijf Rotterdam. Een gevolg van de toename van overslag is een flinke groei van aan- en afvoer van goederen. De belangrijkste gevol gen voor het milieu zijn beslag op ruimte en verkeerslawaai. Milieuruimte De groeiende vraag naar bedrijfs terrein leidt tot een afname van de milieuruimte. Anders gezegd: de grenzen die zijn gesteld aan de milieuhinder voor het hele gebied komen in zicht. Het betekent dat op braakliggende grond bedrijven zich niet kunnen vestigen omdat dan de milieugrenzen worden overschreden. Het logische ge volg is dat knelpunten in het milieu eerst moeten worden op gelost. Op die manier ontstaat er milieuruimte en kunnen bedrijven zich vestigen. Als het bijvoorbeeld gaat om geluidhinder is het mogelijk maatregelen te nemen bij de bron, het bedrijf, maar ook bijvoorbeeld door de aanleg van bos. Dat zorgt er voor dat geluid niet verder draagt dan het indus trieterrein en verfraait bovendien het landschap. Plan van Aanpak Wat de bestuurders te doen staat, is de soms met elkaar botsende belangen te verzoenen in een allesomvattende toekomst visie voor de Sloerand. En op de visie volgt een Plan een Aanpak. Bij het opstellen gelden twee uitgangspunten: het bevorderen van de kansen voor de verdere economische ontwikkeling van Vlissingen-Oost ten behoeve van de werkgelegenheid en hand having van acceptabele milieu- omstandigheden op de plaatsen met een woonbestemming. Provinciale Staten hebben onder tussen het projectplan goedge keurd dat moet leiden tot de toekomstvisie. Als ook de gemeenteraden dat hebben gedaan kunnen de bestuurders aan de slag. Donderdag 4 juni vergadert de Provinciale Commissie Milieube heer en Waterhuishouding (PCMW) in het kantoor van de provincie aan Het Groene Woud 1 in Middel burg. De vergadering is openbaar en begint om 14.00 uur. De volgende onderwerpen staan op de agenda: verzoek aan GS om in te stemmen met middel lange termijnprojecten PCMW; voorontwerp provinciale milieu verordening, tranche 4b; voor ontwerp milieuverkenning; streek- planuitwerking intensieve veehou derij; verlenging werkingsduur beheersplannen Zeeuwsch-Vlaam- se waterschappen; samenstelling subcommissies. Tanga ing Levering en plaatsing van: Alle soorten glas Glazen meubelen Spiegels (vele kleuren) Dubbel glas (HR) Zandstralen van glas Kozijnrenovatie Zaterdagmiddag gesloten Eigen glasslijperij ij Havens I7000-9

Bevelander | 1998 | | pagina 21