.WAT EEN STREEK. .WAT EEN STREEK..WAT EEN STREEK. Normaal komende zomer éénmaal in Zeeland Zuider^uiN Family Op eerste Pinksterdag vanuit Goes 225 Oldtimers in 10e Molentocht Veel belangstelling voor Euroseminars Rabobanken Introductieavonden Sahaja Yoga in Goes Kreeftenweek Family Brunch f 37,50 per persoon Family Buffet f 49,50 per persoon Gift van ruim 45 mille van Rotary Goes voor speel-o-theek Dankzij een gift van ruim 45 mille kan speel-o-theek De Wisselplaats uit Goes aan een nieuwe start be ginnen. Het geld is bijeen gebracht door de Rotary Club Goes, die dit voorjaar het 5O-jarig bestaan her denkt. Technische studenten HZ deden het ook financieel uitstekend Brunch Buffet r-r-iussen Westkapelle en Zoutelande, aan de duinrand van 1 Nederlands enige echte zuiderstrand, vindt u één van de mooiste hotels van Zeeland - Hotel Zuiderduin. Koud kelderbier in De Zeelandhallen if B x -■ hlaLla «O, Shri Mataji. HOTEL stree/mieuioa stree/mieuco& Annie M.G.Schmidt- programma De Bucksweg 2, 4361 SM Westkapelle Bel voor meer informatie of uw reservering: (0118) 56 18 10 Oproep Molentocht Prijs 49,50 per persoon Tentoonstelling deelnemers Kunstzinnige Vorming Grote Markt Goes De route Tussenstop waar waar J A Iff» 'W r f. q 11 BEVELANDER Woensdag 27 mei 1998 te Goes de eerste Rotaryclub {advertentie) uur van Oprichting al in 1939 op de Bevelanden opgericht: Rotaryclub Goes. Kinderkoor de Suzen en de Guzen brengen 29 mei een muzikaal Annie M.G. Schmidt- programma in de Vroone te Kapelle. Het kinderkoor brengt een keur van liedjes ten geho re voor jong en oud. Het op treden is tevens het eind van het Annie M.G. Schmidt-festi- val wat in haar geboortedorp Kapelle is gehouden. Kaarten zijn vanaf 20 mei verkrijgbaar bij de Bruna en op de dag zelf aan de kassa van de Vroone Afgelopen zaterdag werd de cheque door de jubilerende Rotary Goes overhandigd aan burgemeester Van der Zaag, die op zijn beurt de cheque overdroeg aan de voorzitter van de speel-o-theek. Ter gele genheid van het tiende lus trum heeft Rotaryclub Goes al twee jaar geleden besloten tot een concreet project op de Be velanden. De keuze daarvoor viel op financiële hulp voor de herbouw van Speel-o-theek 'de Wisselplaats' aan de Po pulierenstraat te Goes. Deze speel-o-theek, die speelgoed uitleent ten behoeve 'kinderen die anders zijn', moest op kor te termijn voorzien in nieuwe huisvesting. Rotaryclub Goes garandeerde daarvoor een bij drage van 40.000,-. Enkele toezeggingen in natura van le den van de club en een ge slaagde inzamelingsactie maakten uiteindelijk een bij drage van ruim 45.000,- net to mogelijk. Dit bedrag is het resultaat van bijdragen van de clubleden en van twee voor spoedig verlopen acties: de verkoop van een speciaal ver vaardigd Bevelands kwartet/ kaartspel voor de kerstpakket ten van eind 1997 en de spon soring door bedrijven van op- bergkasten vor het speelgoed in de Speel-o-theek. In het voorjaar van 1948 werd De aandacht wordt erop gevestigd dat op zondag morgen, 31 mei de Grote Markt in Goes alleen toe gankelijk is voor de deel nemers aan de Molen tocht. het organisatieco mité doet een dringend be roep op autobezitters hun auto's in de nacht van za terdag op zondag niet op de Grote Markt te parke ren. Afgezien van het ongemak dat daarmee voor de oldtï-'* mers wordt veroorzaakt voorkomt men dat de ei gen auto wordt ingesloten door oldtimers die zich in de loop van de zondagmor gen op de Grote Markt ver zamelen. De Molentocht is een jaarlijks terugkerende toertocht voor oldtimers. Bindend element duidelijkheid geboden over tot nu toe onbeantwoorde vragen als: waar moet je als ondernemer overal rekening mee houden? Met welke aan passingen en investeringen? En binnen welk tijdsbestek? Wat is de invoed van de in voering op de marktbeweging en Europese concurrentie positie? En wat te doen tussen 1998 en 2002 als er zowel gul dens als euro's in omloop gereserveerd en comple bus reizen georganiseerd vanuit onder andere Zeeuws-Vlaan- deren. Uiteraard doet de bus chauffeur niet mee aan het bierspektakel, waar de Zee landhallen rijkelijk in hoopt te voorzien. Twee tankwagens met heerlijk gekoeld kelder bier staan gereed om ook dit evenement de traditionele luister bij te zetten. Het optreden van Normaal is, zoals gezegd, op 4 september met in het voorprogramma een bekende Zeeuwse forma tie. Voor de echte fans en pro motors zijn gratis raampos- ters verkrijgbaar via de Zee landhallen in Goes, die voor meer informatie te bereiken zijn onder telefoonnummer 0113-221020. maakt. Tijdens de vergadering werd 4T officieel opgeheven en ze blikten terug op een suc cesvol jaar. Een jaar waarin de 4 T'ers veel ervaring opdeden in het zelfstandig onderne men, het werken in teamver band en communicatieve vaardigheden. Ze hadden een Van zaterdag 6 juni t/m zaterdag 13 juni a.s. organiseren wij een Een heerlijk kreeftenmenu voor een smakelijke prijs! Kreeftensoep Gekookte of gegratineerde babykreeften Aardappel- en groentengarnituur Vanille-ijs met verse aardbeien De afdeling Kunstzinnige Vorming van het ROC Zeeland in Goes pre senteert zich op 28 mei met een grote overzichtstentoonstelling van werk van cursisten. De tentoonstelling duurt tot 11 junmi en kan tij dens kantooruren bekeken worden in het gebouw van het Ooster- schelde College, een vestiging van ROC Zeeland, in de Rommerswa- lestraat 1 te Goes. Op 28 mei opent wethouder S.J. Heijning van de gemeente Goes om 19.30 uur de tweejaarlijkse tentoonstelling, ook wel biennale genoemd. Iedere belangstellende is deze avond wel kom. Er is werk te zien van alle richtingen die de Kunstzinnige Vor ming kent: tekeningen olieverfschilderijen, aquarellen, boetseer- en beeldhouwwerk, calligrafie, foto, film en literair werk. Op derze> avond zullen ook deelnemers die mee hebben gedaan aan cursussen op het gebied van drama staaltjes van hun kunnen laten zien. De bro chure voor het cursusseizoen herfst/winter '98/'99 wordt op deze avond eveneens gepresenteerd en is daarna beschikbaar voor be langstellenden. De afdeling Kunstzinnige Vorming sluit haar seizoen af met een cursusweek in het kader van de Zomerschool van 13 t/m 16 juli. Vier dagen lang kunnen deelnemers zich dan oriënteren op de mogelijkheden van kunstzinnige vorming. Een excursie naar een van de grote musea in den lande maakt deel uit van het programma. Voor meer informatie kan men contact opnemen met het Ooster- schelde College in Goes. Telefoon: (0113) 231170. Tijdens de super-shows zijn ruim 2.000.000 glazen bier gedronken. Daar stonden 65.000 glazen cola tegenover. Er is gedurende de tour 480 ton aan tent- en tentmate- rialen versleept. Elke tentshow werden 240 haringen van 1,25 meter de grond in gewerkt. Naast gemiddeld 28 be roepskrachten per keer, werkten over de hele tour ruim 3000 vrijwilligers tij dens de super-shows. Tijdens de gehele tour, 2 klachten over geluidsover last. De band Normaal is verschrik kelijk populair in Zeeland en de direct aangrenzende gebie den. Nu al worden er kaarten De Molentocht vangt als van ouds aan met een grandioze opstelling van reeds lang uit het dagelijks beeld verdwenen automobielen op de Grote Markt te Goes. 17 Leden uit zeer uiteenlopen de beroepen vormden deze club. Het initiatief voor deze club was genomen door de al in 1939 opgerichte Rotaryclub Middelburg. De allereerste Rotaryclub werd in 1905 te Chicago gevormd, toen de ad vocaat Paul Harris een aantal mannen van verschillende be roepen uitnodigde om samen met hem mensen te helpen, die in behoeftige omstandig heden verkeerden. Voor over leg en ter bevordering van de kameraadschap kwamen ze wekelijks samen. Zo was de eerste "service club" ontstaan, een groep mensen die in kameraadschap projecten uitvoerde ten be hoeve van de minder bedeel de medemens. Dit is nog steeds de basis van de vele Rotaryclubs in de wereld. Ze Zondag 31 mei, eerste pinksterdag, gaat van uit Goes voor de tiende maal de Molentocht van start. Totaal 225 auto's en motoren die ouder zijn dan dertig jaar, ne men eraan deel. Het organisatiecomité heeft aan dit 2e lustrum bijzondere aandacht gegeven. In de eer ste plaats door weer een zeer aantrekkelijke route uit te zet ten met als vanouds de start op de historische Grote Markt in Goes (Centrum van Zee land!). De inschrijving voor deze toertocht is afgesloten met als resultaat een bijeen komst van 225 oldtimers uit binnen- en buitenland. Ver meldenswaard is de deelna me van een 30-tal oldtimers uit Engeland. Het merendeel daarvan bestaat uit vooroor logse Austin Sevens. Naast de traditionele toertocht heeft de organisatie de moge lijkheid geboden in te schrij ven voor een zeer aantrekke lijk arrangement: Een geheel verzorgd Pinksterweekend in Zeeuws-Vlaanderen, met aan sluitend deelname aan de Mo lentocht 1998. Daarop hebben een 60-tal old- timer-enthousiasten inge schreven. Zij worden vrijdag en zaterdag, 29 en 30 mei in het Zeeuws-Vlaamse land in de watten gelegd. Onderdeel van het programma vormt ook hier een toertocht. De start vindt plaats bij Hotel Sluiskil, vervolgens een lunch- stop in het Pannenkoekhuis in Lamswaarde en de finish in Hulst. Nadere gegevens over de beide toertochten zijn te verkrijgen bij de VVV-kanto- ren. Bijzonder in alle opzichten. Nét als onze Family Brunch en Family Buffet met een keur van koude-, warme- en dessertgerechten, inclusief 1 glas champagne! Om-de-week op zondagmiddag van 12.00-14.00 (kinderen betalen naar lengte) De route voert de deelnemers in colonne via Kloetinge, Kat- tendijke, Wemeldinge, Kapel le, Schore, Eversdijk, 's-Gra- De Rabobanken, Borsele-Oost, Goes, Heinkenszand en Kapel- le-Wemeldinge hebben op 11, 12 en 14 mei drie eurosemin ars met als titel 'U en de Euro' georganiseerd. Mede dankzij de grote opkomst tijdens deze warme meidagen zijn de bij eenkomsten een enorm suc ces geworden. Door ondernemers van het midden- en kleinbedrijf werd maandag de spits afgebeten. Middels een gevarieerd pro gramma met praktische infor matie, sprankelend cabaret en een kennisverhogende 'Euro- quiz' zijn de ondernemers op een boeiende wijze op de hoogte gebracht van alle ont wikkelingen omtrent de euro. Op 1 januari 1999 is het im mers zover: de euro wordt dan opgenomen in het Euro pese betalingsverkeer. In 2002 verdwijnt de gulden definitief uit beeld. Tegen die tijd betalen we alle maal in klinkende euro's. Zo zorgen we met zijn allen voor een sterke Europese econo mie. Op dinsdag was de bij eenkomst speciaal gericht op grensoverschrijdende bedrij ven. Deze avond heeft veel Sinds 1996 worden in Goes, op woensdag regelmatig Sa haja Yoga-cursussen en medi- tatie-avonden georganiseerd. De avonden worden gehou den in het wijkgebouw 'de Mast' aan de Rooseveltstede 64-01. Omdat het niet echt het seizoen is voor langdurige cursussen worden nu intro ductieavonden georganiseerd. Vanaf woensdag 27 mei, he den, om 20.00 uur zullen tot aan de zomervakantie weke lijks introductie-avonden wor den gegeven voor belangstel lenden in Goes en omgeving. Deze zijn gepland op 27 mei, 3 juni, 10 juni, 17 juni en 24 juni. Sahaja Yoga is een mogelijk heid voor spirituele groei. De ze mogelijkheid is door Shri Mataji Nirmala Devi ontdekt en ontwikkeld. Tijdens de in troductie-avonden worden de principes van Sahaja Yoga toegelicht. Verder wordt een aantal basis-oefeningen ge daan, waardoor de zelfrealisa tie kan worden ervaren. Daar naast worden simpele Sahaja Yoga technieken geoefend. De avonden zijn in principe gratis Zo rond 10.00 uur tuffen de eersten van de in totaal 225 deelnemende oldtimer-fana- ten die zich voor de 10e Mo lentocht hebben ingeschreven het marktplein op. Volop kijk plezier dus voor jong en oud. De start van de toertocht vindt plaats om 11.30 uur. Vertrok ken wordt in de richting van de Opril Grote Markt. Vervol gens via de 's-Heer Hendriks- kinderenstraat en de Ring baan naar het Goese Meer, waar de oldtimers op de Goe se Meerlaan stoppen voor een hergroepering. Die vindt plaats van ca. 13.00- 15.30 uur aan het Langeweeg- je te Kwadendamme. De oldti mers worden op het Lange- weegje opgesteld en de deel nemers aan de Molentocht worden in de gelegenheid ge steld een bezoek te brengen aan de siertuin Berkenhof. In verband met het bezoek dat de Molentocht aan de siertuin Berkenhof brengt wordt het gedeelte van het Langeweeg- je, gelegen tussen de Kruis weg en de Aalweg, afgeslo ten. Het verkeer wordt omge leid via de Kruisweg en de Slabbekoornseweg. De finish vindt plaats rond 17.00 te Goes bij het Sport- punt Zeeland. De oldtimers worden op het parkeerterrein bij het Sportpunt opgesteld. De mini-onderneming van de studenten van de Hogeschool Zeeland heeft een uitstekend jaar achter de rug. Er werd een rendement van ruim 100 procent behaald met de mini- onderneming T4. Niettemin is de onderneming vorige week opgeheven. Want het ging om een project van één jaar en komend schooljaar mogen andere stu denten weer laten zien wat ze er bedrijfsmatig van"bakken". Een mini-onderneming is een bedrijfje dat gerund wordt door studenten voor de duur van één schooljaar. De start vindt in september plaats en de onderneming moet vóór 1 mei opgeheven zijn. Een mini-onderneming wordt begeleid door een mentor en 1 of 2 docenten en staat onder supervisie van de Stichting mini-ondernemingen Neder land. De studenten vergaren zelf het startkapitaal door het uitgeven van aandelen. Ver volgens moeten ze een pro duct ontwikkelen en op de (al zijn vrijwillige bijdragen (ca. 5,-) als tegemoetkoming in de zaalhuur welkom. Speci fieke inlichtingen over de in- troductie-avond: 0164-243087. Algemene Inlichtingen over Sahaja Yoga: Stichting Sahaja Yoga Nederland, Varikstraat 1, 1106 CT Amsterdam, 020- 6972038. vormen de vele molens die Midden-Zeeland rijk is. De eerste Molentocht is in 1989 georganiseerd. Aanleiding was een bezoek in Goes van 25 vooroorlogse Austin Sevens uit Engeland. Zij maakten de oversteek naar Zeeland ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de Engelse 750 Motor Club. Het is bij die ene keer niet geble ven. De Molentocht werd een traditie. Oldtimer-bezitters uit Nederland, België en Frankrijk sloten zich aan. Thans melden zich jaarlijks meer dan 150 deelnemers (met dit jaar een topaanmelding van 225 deel nemers!) voor de toertocht, die hen kennis laat maken met alle aantrekkelijkheden van het Zeeuwse land. De organi satie heeft met succes een be- Vrijdag 4 september is het in Goes weer pompen of verzuipen. Die avond treedt in De Zeelandhalen Normaal op. Het is het eni ge concert dat de groep dit jaar geeft in Zeeland. Op vrijdag 24 april is Normaal aan de krachtttour 1998 be gonnen. Een herhaling van het enorme succes van 1997 toen deze rockgroep eigenlijk voorne mens was te stoppen maar uiteindelijk toch haar fans heeft weten te bevredigen met een beperkt aantal unieke optredens in den lande. Enke le wetenswaardigheden over de tour 1997: roep kunnen doen op vele be drijven in Midden-Zeeland. Dankzij hun sponsoring is het gelukt ook voor deze 10e keer een attractieve tocht uit te zet ten, waaraan medewerking wordt verleend door het Straatorkest 'De Artisjokkers' uit Goes en de Volksdansver eniging 'Scaldis' uit Hans- weert. De begeleiding van de oldtimers wordt verzorgd door een 15-tal motoren van het Motor Begeleidings Team Zeeland. Om-de-week op zaterdagavond, aanvang 18.30 uur (kinderen van 3-12 jr. 50% korting, tot 2 jaar gratis) De gerechten van de Family Brunch Buffet wisselen maandelijks van samenstelling, dus steeds wacht u weer een aangename verrassing! Het verzamelen van de oldtimers op de Grote Markt in Goes vóór het vertrek is altijd spectaculair. Ook nu is er door de organisatie weer veel werk gestoken in de tiende Mo lentocht. Die organisatie wordt gevormd door Gilles Anfray, Jan Heijnsdijk, Gregor Kra mer, Arie en Annie Paaimans en Kees Versluijs. verlenen zowel hulp in de ei gen omgeving als ver weg in ontwikkelingslanden. Het hoofdkantoor te Evanston coördineert zonodig de grote wereldprojecten, zoals Polio de wereld uit. in 1923 is de eerste Nederlandse Rotary club opgericht en wel te Am sterdam. Rotaryclub Goes is sinds 1948 voorspoedig ge groeid tot circa 60 leden. Voortdurend is het bijeen brengen van middelen om an deren te helpen aan de orde. Zo is de club in 1953 erg actief geweest bij de verlening van hulp bij de Watersnoodramp en zijn later aanzienlijke be dragen bijeengebracht in een sponsoractie voor vitrines in het Goese museum en voor de wereldwijde actie 'Polio de wereld uit'. De Nederlandse bijdrage van deze laatste actie was speciaal bestemd voor In donesië. Verder zijn vele 'stil le' gaven bijeengebracht voor talloze projecten in Zeeland en in landen in ontwikkeling, zoals India, Indonesië en Zim babwe. zijn? De laatste bijeenkomst was op 14 mei voor de agrari sche ondernemers. Bij dit se minar is ingegaan op de ver anderingen oor de onderne mers in de agrarische tak. Tij dens de bijeenkomsten zijn de ondernemers actief betrokken bij de diverse vraagstukken. Na afloop hebben de genodig den kunnen bijpraten onder het genot van een verkoelend drankje en een hapje. Het team van mini-onderneming T4. succesvolle verkoop van hun klokjes en hebben op een aan tal marktdagen gestaan met hun producten: in Assen, in Breda en op de internationale marktdag in Le Mans (Frank rijk). Op de regionale markt dag in Breda wist 4T zelfs de eerste prijs in de categorie 'standinrichting' in de wacht te slepen. markt bren gen. 4T be stond uit 12 HTS-studen- ten van de Ho geschool Zee land. Ze ver kochten foto- klokjes en printplaatklok- jes. De foto- klokjes be staan uit een uurwerkje en een fotolijstje waarin de klant een ei gen foto kan plaatsen. De printplaat- klokjes worden van oude printplaten uit computers ge venpolder, Kwadendamme, Hoedekenskerke, Baarland, Oudelande, Nisse, Sinoutsker- ke, Baarsdorp, Heinkenszand, Stelleplas (bungalowpark), 's- Heer Arendskerke, Eindewege en Wilhelminadorp weer te rug naar Goes. De totale tour is bezocht door ruim 120.000 mensen. V’ -*»y k .#33’ 1 (-""I A.S 1^| t e- I HL- 4T

Bevelander | 1998 | | pagina 11