.WAT EEN STREEK..WAT EEN STREEK..WAT EEN STREEK. BU JAN BRUUNS SUPlRPtUS 229 -■“mop- ELDERS -715 ^.^PER ■■V LITER SUPfR 9® i BltStl 146' 1>S. Massa Schoen en Mode 1 Zeeuwse Vlegel gul met streekproducten Lezers Bevelander kiezen Seven Years in Tibet als Beste Film Jeugdkorps Confetti vijf jaar werden verzorgd in België. Voor september dit jaar staat een tweedaagse reis naar Frankrijk op stapel. Het korps treedt op tijdens diverse gele genheden en doet ook mee aan wedstrijden die door on der andere het K.N.F. worden georganiseerd. 1 Bioscopen vieren feest Twee dagen Beachpop Begeleiders jeugdclubs leren creatief omgaan met oud materiaal Partycentrum Merelhoeve: groter en nog steeds huiselijk gezellig I ELDERS 2.25 I ELDERS 2.T3 I JAN BRUUNS Nieuw fenomeen: de Oscarkist NU 24 UUR BETALEN MET UW PINPAS! Kantoormachines uit Zeeland zijn nog steeds welkom ISIW óv?ve/mi&uos &tree/i/ueaio& Bewoners Baltische staten zijn er blij mee F Razzmatazz De lezers van Bevelander hebben de spectacu laire film 'Seven Years in Tibet' aangewezen als de Beste Bioscoopfilm van 1997. Maar liefst driekwart van de deelnemers aan de speciale telefonische enquête vond dit 'de film die je be slist op een groot doek moet zien', want die toevoeging hoort erbij. Op de tweede plaats eindigde 'Face/off' en derde werd 'The Lost World'. Gisteren werd bekend wat het publiek over heel Nederland gemeten de Beste Bio scoopfilms van het jaar vond. r‘ro Woensdag 22 april 1998 BEVELANDER 7 (advertentie) ons (advertentie) Airco? Zeeuwse Verwarmings Unie B.V. kreeg 4 van die duizenden telefoontjes kwam ten goede aan Bio Kin- derrevalidatie. Onder de deel nemers zijn vele gratis bio scoopkaartjes verloot. Er waren naast de Beste Bio scoopfilm nog vier categorieën, waarover men zich kon uitspre ken: humor, ontroering, span ning en de beste bioscoopfilm voor het hele gezin. Bij Loes en Ad Lijnse in Goes zijn kaarten verkrijgbaar voor het concert door het Ajushka- ensemble op zaterdag 25 april a.s. in kleintheater Razzmatazz te Oost-Souburg. De avond be gint om 21.00 uur, kaarten kos ten 15,- en zijn te reserveren via tel. 0113-230168. Het en semble bestaat uit musiceren de duivelskunstenaars uit het Siberische Jekaterinenburg. overhandigd werden aan en kele culturele instellingen in de stad Riga in Letland. Alle apparatuur werd overhandigd aan dhr. Imants Magone, lei der van het Letse floklore en semble, dat in augustus 1997 in Goes verbleef. Uit de eerste correspondentie is al gebleken dat er duidelijk gebruik wordt gemaakt van de geschonken apparatuur. Door de vele contacten die de Zeeuwse vertegenwoordigers van het I.O.V. (Internationale Organisatie voor Volkskultu- ren) onderhouden met Oost- Europa zijn er nog vele moge lijkheden voor kantoormachi- nes die in Nederland eigenlijk niet meer gebruikt worden. Zij die nog goed werkende appa ratuur beschikbaar willen stel len, kunnen kontakt opnemen met dhr. G. H. M. van Damme, tel. 0113-231755. De Nederlandse bioscopen, waaronder Alhambra in Vlissingen en het Grand Theater in Goes, vieren van daag (woensdag 22 april) een feestje. Op de Schwep pes Nationale Bioscoopdag kosten de kaartjes voor alle films maar 5 gulden. Daar gaat nog 2,50 af die el ke bezoeker ontvangt in de vorm van een Bioscoop bon. Veel theaters organiseren speciale festiviteiten voor het publiek, zoals rondleidingen, prijsvragen en muziekoptredens. Wie naar de bioscoop gaat, betaalt steeds maar de actieprijs van 5 gulden en krijgt ook bij elke voorstelling de bioscoopbon cadeau. Dat kan dus aardig oplopen. De bioscoopbonnen zijn geldig vanaf de volgende dag. Veel bioscopen draaien op of rond de bioscoopdag de winnende films uit de Ver kiezing Beste Bioscoopfilms. Dat zijn dus de films waarvan het publiek plus de lezers van dit blad vin den dat je die eigenlijk op het grote bioscoopdoek gezien moet hebben. Voor de Schweppes Nationale Bioscoopdag is het ook mogelijk plaatsen te bespre ken. De bioscopen adviseren de bezoekers dit zoveel mogelijk te doen via de BelBios, hun informatie en re- serveringsnummer. Het nummer is 0900-9363 en kost 3 kwartjes per minuuut. Schakel nü de ZVU in voor een airconditioning die bij uw bedrijf past. Deskundigheid in advies, installatie en onderhoud. Bel voor een koele offerte: 0115^13641 of 0113-221116 Kantoorapparatuur uit Zeeland is nog steeds welkom in Baltische staten. Op de foto enkele mensen uit Riga die belast zijn met de verdeling ervan onder culturele instel lingen in Letland. Alvorens de apparatuur op de plaats van bestemming komt wordt een en ander nog even be keken op bruikbaarheid. Enkele jaren geleden werd met veel succes een actie ge start van kantoorapparatuur voor Oost-Europa. Tientallen typemachines computers, re kenmachines, faxen ed. heb ben, nadat ze zijn nagezien en geregistreerd, reeds hun weg naar Litouwen en Letland ge vonden. Meerdere scholen en culturele instellingen leerden al snel werken met de uit Zeeland af komstige apparatuur. Vooral omdat men de laatste jaren steeds meer zelf administra tieve handelingen diende te verrichten, die daarvoor door de centrale overheid werden verricht. Nog steeds zijn er particulieren en bedrijven, die apparatuur beschikbaar stel len. Vandaar dat enige tijd ge leden een aantal computers, waaronder een laptop, tekst verwerkers en schrijfmachines Men moest raden hoeveel Zeeuwse Vlegelbroden van de opbrengst van 1 hectare tarwe gebakken kunnen worden. Tijdens de van 2 t/m 4 april jl. gehouden consumenten beurs te Krabbendijke heb ben ruim 200 mensen in de stand van Bakkerij Hir- des meegedaan met de Zeeuwse Vlegelwedstrijd. 0900-2020888. De organisatie meldt dat er na afloop van het concert extra bussen zullen worden ingezet voor de festi valgangers die in Goes een treinaansluiting willen heb ben. Door TMF zullen van het festival opnamen worden ge maakt. Op het buitenpodium staan op zaterdag optredens gepland van onder meer Gala, Alexia, 2 Evissa, Charly Low- noise en Mental Theo, Sun- club, Vengaboys, 2 Brothers on the 4th Floor, 2 Unlimited en Close II You. Peter Andre and band zal ter afsluiting van het festival een compleet con cert geven. Ook Nederlandse toppers zijn van de partij, waaronder TMF- awardwinner De Kast en Blof. Verder beide dagen Mega Dance Café. Bij onder meer de VVV zijn vanaf heden kaarten ver krijgbaar voor het Beach- pop-festival dat vrijdag 12 en zaterdag 13 juni a.s. wordt gehouden. Voor het eerst is er dit jaar een tweedaags strandfestival tussen Renesse en Scha- rendijke. Het is het zesde festival en er staan weer grote namen op de affi ches, aldus de stichting Beachpop. Hij vertelt: "Het succes van Massa Schoen en Mode is te danken aan een samengaan van verschillende factoren. Basis zijn de grote keuze, de lage prijzen en de klantvrien delijkheid van het personeel in onze zaken. Iedere bezoeker kan vrij rondkijken in de ruime zaken. Maar mocht hulp gewenst zijn, dan zal het personeel de klant terstond met deskundig advies bijstaan. Verder spelen we snel in op de nieuwste mode-ontwikkelingen". Het 25-jarig bestaan wordt ko mende tijd onder meer ge vierd met een kortingsactie. Bij besteding van f 25,- wordt De verkiezing door de lezers van huis-aan-huis-bladen in het hele land - dus ook van deze krant - trok vele duizenden deelnemers. Het bijzondere was dat zij actief zelf het num mer van de BelBios konden in toetsen om hun voorkeuren kenbaar te maken. Al die lezers hebben er dus goed over kun nen nadenken. De opbrengst is hij het succesteam achter partycentrum en camping De Merelhoeve. Maarten regelt alles met een glimlach. Hij on derhoudt de tuin met een glimlach zodat het bruidspaar daar een paar mooie foto's kan maken. Hij maakt speenvarkens en koude buffetten klaar met een lach op zijn gezicht en hij ser veert de gasten drankjes en zelfgemaakte hapjes met altijd een glimlach om zijn lippen. Het enthousiasme straalt er vanaf. De familie Rottier begon der tien jaar geleden met restau rant in een oud zomerhuisje en een camping. Van het een kwam het ander en nu is er een partycentrum met plaats voor twintig tot tweehonderd feestgangers en een idyllische In de categorie 'In 1997 onder m'n bioscoopstoel gelegen van het lachten' was 'Mister Bean' veruit favoriet, gevolgd door 'Men in Black' en 'Liar Liar'. In de afdeling "In 1997 het meest ontroerd geraakt in de bio scoop' werden onder de lezers van dit weekblad de meeste traantjes weggepinkt bij 'The English Patiënt', op de voet ge volgd door 'Romeo and Juliet' en 'Seven Years in Tibet'. Een interessant gegeven, want 'Seven Years in Tibet' komt hier pas op de derde plaats, maar scoorde het hoogste in de alge mene categorie als Beste Bio scoopfilm. 'Op het puntje van m'n bioscoopstoel gezeten van spanning' was ook een keuze- categorie. Daar bleek 'Face Off' de mees te lezers bij de keel te hebben gegrepen, met als goede twee de 'The Game'. Op de derde plaats in deze categorie eindig- onderscheiding voor 'Karakter' zich pas na deze verkiezing vol trok. De extra aandacht voor deze debuutfilm van Mike van Diem zou hem mogelijk wel bij de nominaties hebben ge plaatst. Niet alle regio's zijn gelijk in hun filmsmaak en voorkeur. Er zijn links en rechts grote afwij kingen van het landelijk gemid delde. Zo vinden Rotterdam mers 'Face/off' de allerbeste bioscoopfilm van 1997. In Bre da en Zwolle vinden lezers win naar 'Seven Years in Tibet' ook de meest ontroerende bios coopfilm. Amsterdammers en Gronin gers blijken harder te kunnen lachen om 'Man in black' dan om 'Liar liar'. Lezers van de Be velander en De Bevelander vol gen over het algemeen het lan delijk gemiddelde. Wat alle lezers van huis-aan- huis-bladen in het land geza- een Massa-knaak verstrekt die bij een volgende aankoop f 2,50 korting geeft. Deze maand april loopt er verder nog een actie met krasbon nen. Nieuwe acties worden komende maanden steeds aangekondigd. groeid tot een van de tien grootste detailhandelsketens in de schoenenbranche in ons land. De laatste vestiging werd kort geleden in Eindho ven geopend. Het ziet er naar uit dat er nog verscheidene zullen volgen, zo meldt de di rectie bij monde van Richard Koster. Ook Midden-Zeeland deed massaal mee aan de actie van de Verkiezing Beste Bioscoopfilm 1997. De drie hoofdprijswinnaars zijn gisteren in Amsterdam ge weest. Het zijn de Middel burgers Annemiek van der Doe en J.C.M. Markx en de Vlissinger Kees van Bel- zen. J.S. van den Anker uit Vlissingen kreeg een troostprijs. menlijk hebben gekozen, is be kend gemaakt op dinsdag avond 21 april. Tijdens een 'doorsnee' voorstelling in het Amsterdamse City Theater kwamen de nationaal winnen de bioscoopfilms uit de verze gelde enveloppen. De presen tatie gebeurde door Jac Gode- rie. Filmactrice Linda van Dyck sprak daar de bekende woor den '...and the winner is...'. Jeugdkorps Confetti te Goes bestaat vijf jaar. Hoewel het korps momenteel al zestig leden telt, wij het bestuur voorlopig nog wel even blijven uitbreiden. Men is daar om op zoek naar jongens en meisjes in de leeftijd van zeven tot vijftien jaar. De eerste stap om lid te wor den kan worden gezet door vrijblijvend een repetitie of gedeelte daarvan bij te wo nen. De repetities zijn op woensdag- of vrijdagavond. Wie interesse heeft kan bellen naar tel. 228453. Begin 1993 hebben enkele leden van showkorps 'Excelsior' uit Goes het initiatief genomen tot het oprichten van een jeugdkorps. Enkele maanden later werd een open dag geor ganiseerd. Jongens en meis jes in de leeftijd van 7 tot en met 15 jaar werden aange spoord om een open dag in het verenigingsgebouw van het muziekkorps te bezoeken. Hulp werd daarvoor ingeroe pen van jeugdkorps 'Johan Friso' uit Middelburg dat een rondgang door de Goese bin- Kinderwerk biedt kinderen een plek waar ze andere kinderen ontmoeten, waar ze kunnen spelen en vaak veel leren. Juist deze combinatie maakt het interessant ook binnen deze doelgroep met elkaar te zorgen voor minder afval. Bege- leid(st)ers van kinderclubs weten afval ook vaak een andere bestemming te geven. Het wordt dan gebruikt als materiaal bij handvaardigheid. Het doel van de Oscarkist is om kinde ren te laten zien wat je met kosteloos, in combinatie met nieuw materiaal kunt doen. Op donderdagavond 23 april is er voor begeleidlstjers van kinderclubs op Beveland een trainingsavond in Ter Valcke in de torenkamer op de 4e ver dieping, Valckeslotlaan 200 in Goes. Tijdens deze avond wordt het gebruik van de Oscarkist nader toegelicht, met de inhoud van de Oscarkist kunnen kinderen de poppen Oscar, Elmo of een spin maken. De kist is geschikt voor kinderen van 7 t/m 12 jaar. De spin en Elmo zijn het meest eenvoudig om te maken. Oscar is meer geschikt voor oudere kinderen. Oscar is de naam van het vuilnisbakkenmonster uit Sesam straat, een goede bekende van veel kinderen. Hij is een ech te nurks die houdt van mopperen. Oscar leeft in een vuilnis bak en is gek op vieze rommel. Zijn vriendje waar hij veel mee optrekt heet Elmo. De spin, bijna geheel gemaakt van afvalmateriaal komt niet voor in Sesamstraat. De Zeeuwse Milieufederatie (ZMF) biedt in samenwerking met Scoop (Zeeuws Instituut voor Zorg, Welzijn en Cultuur) kinderclubs de mogelijkheid aan te werken met de 'Oscarkist'. De ont wikkeling en productie van de 'Oscarkist' werden mede mo gelijk gemaakt door het Openbaar Lichaam Afvalstoffenver wijdering Midden- en Noord-Zeeland (OLAZ). De Oscarkist werd voor het eerst gepresenteerd tijdens de Ideeëndag voor vrijwilligers binnen het Kindervakantiewerk in het Zil veren Schor te Arnemuiden, op zaterdag 4 april. Voor meer informatie en aanmelding voor de trainingsavond kan con tact worden opgenomen met Jaap Elenbaas, Stichting Jeugd Schouwen-Duiveland, telefoon 413566. ga niet over één nacht ijs GOEDKOPER Een passepartout voor beide dagen kost 40,-. De entree op vrijdag is 17,50 en op za terdag 30,-. Men kan ook een Beachpop-campingcar-ar- rangement nemen. Dat komt op 99,50 en men dient er tevoren voor te reserveren bij het Beachpop-infonummer: De feesten die in Partycen trum De Merelhoeve in Nieuw en Sint Joosland worden ge vierd, blijven nog lang bij de gasten in hun gedachten han gen. De heerlijke maaltijden, het goed verzorgde feest en de knusse sfeer van De Merel hoeve zijn berucht tot diep in Brabant. Wie hier zijn verjaardag viert, de receptie houdt of een per- soneelsfeestje geeft, zal het zich nog lang herinneren. Vo rige week werd de verbou wing van het partycentrum af gerond, zodat er nu nog gro tere feesten gegeven kunnen worden in De Merelhoeve. Eigenaar Maarten Rottier heeft van zijn hobby zijn werk gemaakt. En dat is hem aan te zien. Samen met zijn vrouw Jannie en zijn dochter Annet nenstad maakte. Binnen enke le weken telde het jeugdkorps ruim 30 leden. Een enthou siaste groep vrijwilligers, me rendeel lid van 'Excelsior', wist in een vrij snel tempo de kersverse, jonge leden, kennis van muziek bij te brengen. Bij Confetti worden overigens niet alleen muziekinstrumen ten gebruikt maar worden ook met speciale vlaggen bewe gingen gemaakt hetgeen een mooi schouwspel oplevert. Bijna een jaar later, op 30 april 1994, was het zover. De eerste optredens van Confetti in Ar nemuiden en in Goes. In de afgelopen jaren heeft het jeugdkorps een groot aantal optredens verzorgd. Het is een graag geziene gast in Goes en omgeving doch ook daarbuiten, diverse optredens Massa Schoen en Mode, met onder meer een vestiging in Goes, bestaat 25 jaar. Reden voor een feestelijke viering, temeer omdat dezer dagen tevens het 44e filiaal in land werd geopend. Gedurende de hele rest van dit jaar zullen er aantrekkelijke klantenacties plaatsvinden bij Massa Schoen, waarbij het getal 25 steeds een belangrij ke rol speelt. Massa Schoen en Mode heeft zijn vestigingen in het zuiden van ons land en sinds een tijd je zijn er ook twee winkels in België. De keten werd in 1973 opgestart. Dat was op bescheiden schaal in een sober ingerichte dis counter in een buitenwijk van Maastricht. Na 25 jaar hard werken en doorlopend bestu deren welke behoefte er bij de klant leven, is Massa uitge- camping waar je nog mag barbecuen en appels kan pluk ken in de boomgaard. Maarten, Jannie en Annet hebben slechts één ding voor ogen. Het hun gasten zo goed mogelijk naar de zin maken. Daarom bieden ze bruisparen het complete pakket aan. Op de ringen en de jurk na, zorgt de familie Rottier voor alles. De taart, het bandje, de auto's en natuurlijk het feest of de receptie. Alles wordt van tevoren door gesproken met de klanten. Want wat de klant wil, dat moet zo mogelijk gedaan wor den. Of het nu om een Bour gondisch feest gaat met de beroemde beenham van Maarten of om een brood maaltijd en een personeels feest. Er kan heel veel op De de 'Scream'. In de afdeling 'Ge zelligste bioscoopuitje voor het hele gezin' hebben de '101 Dal matians' al blaffend, hollend en kwispelend meer dan de helft van alle opbellers het best ge amuseerd. 'Hercules' en 'Home alone 3' deelden de overige stemmen. Misschien mist u bij deze verkiezing de titels van 'Karakter' en 'Titanic' Over de laatste kunnen we kort zijn: 'Ti tanic' wordt waarschijnlijk de Beste Bioscoopfilm van 1998. Dus die mocht nog niet mee doen voor de verkiezing van de films van 1997. 'Karakter' ging wel vorig jaar in première, won toen al een Gouden Kalf in Utrecht, maar was niet genomineerd voor de verkiezing. Bioscoopbezoekers in tien grote steden hadden na melijk van tevoren vragenlijs ten ingevuld om te komen tot drie nominaties. Eigenlijk jam mer dat de zeer eervolle Oscar- Op 17 april was er een jubi- leumfeestje voor de leden van het korps. Op 3 oktober dit jaar vindt er in het kader van dit jubileum een wervelende show plaats op de Grote Markt, waaraan naast het jari ge Confetti ook andere, be kende, jeugdkorpsen mee doen zoals 'Johan Friso', 'Jong Beatrix', 'Jong Axel' en Jong Jubal'. Op koninginne dag treedt het jeugdkorps voor het eerst op in het ge heel door vrijwilligers ge maakte nieuwe uniform. U kunt Confetti dan zien en be luisteren tijdens de traditio neel door het korps georgani seerde lampionnenoptocht. Het juiste antwoord is 10.000 Zeeuwse Vlegelbroden. Drie deelnemers hadden het juiste aantal goed geraden: Dhr. J. Meeuwsen te Krabben dijke, Dhr. R. Lambregtse te Rilland, Johnny van Iwaar- den te Waarde. De gelukkige prijswinnaars hebben inmiddels een mand met Zeeuwse Streekproduc ten thuisbezorgd gekregen. Mevrouw Meeuwsen uit Krab bendijke neemt samen met haar dochter een mand Zeeuwse Streekproducten in ontvangst, beschikbaar ge steld door de Zeeuwse Vlegel. “"“‘f,r,i 12® r^^si NS STATION MET VOLOP PARKEER GELEGENHEID RONDOM HET WINKEL CENTRUM 8 S is O WINKELCENTRUM „DE BUSSEL,, BEUKENSTRAAT1 GOES WEST n CENTRUM

Bevelander | 1998 | | pagina 7