Aandeelhouders van Goese Delta Products in de plus De perikelen van mini-ondernemen Fiets naar je werk Showtime met Jonge Kracht TITANIC ANNEMAREL Schouten Parket P.V.C. Zeeland specialist in kozijnen en dakkapellen ii 3‘SS C de bevllaitèter MIXÊ7 W ÊM UWMATWX&N I BIJ DE ZEELANDHALLEN DE U9E PW$/mU1Ell VERHOUDM GRAND THEATER GOES 0113-215165 Reisfotografie op cursus in Heinkenszand WOENSDAG 18 MAART 1998 JAARGANG 50 - NUMMER 12 WEKELIJKS HUIS AAN HUIS OP NOORD-EN ZUID-BEVELAND Nationale campagne start in Zeeland 20 PZC WEEKBLADEN Nederlands gesproken s.3 BELBIOS 0900-9363 Zaterdag a.s. zijn er weer modeflitsen in onze winkel met live-muziek m.m.v. Yvonne van Dam IEDERE AVOND 19.30 UUR FILMPROGRAMMA VANAF 19 T/M 25 MAART 1998 Startkapitaal Contacten Drie artikelen Presentatie Lijm snuiven HOGE KWALITEIT.VOOR EEN LAGE PRIJS kozijnen rolluiken veranda’s ^H0S AF’- de bev r 'f ERKEND PARKETSPECIALIST M *4e WEEK nlMNI V 14 acht worden deuren «laken serres De Bevelander maakt deel uit van de Zeeland Combinatie huis-aan-huis- bladen in Zeeland. Totale oplage: 176.455 ex. Jonge Kracht uit Kapelle- Biezelinge geeft vrijdag avond 27 maart zijn jaar lijkse show in De Vroone te Kapelle. "Showtime met Jonge Kracht": dat is dit jaar het thema. winstgroei dus per aandeel. En dat is andere koek. wordt door een vakjury de beste uitgekozen. Er wordt daar dan gekeken naar de ori ginaliteit van de producten, het logo en de naam van de onderneming, de uitstraling in zijn totaliteit en de levensvat baarheid". bloempot eraan die aan de muur kan worden gehangen. zaterdag zondag woensdag Opril Grote Markt 11, 4461 AK Goes, Tel. 0113-270709 Livingstoneweg 9a Industrieterrein Poel II - Goes 0113-230800 toegestaan dat aan bestaande producten een meerwaarde wordt gegeven. Dat ze dus in gewijzigde vorm op de markt worden gezet.. a ROBIN WILLIAMS KB* 1 zaterda9 - 16.00 u. d I I I l d zondag 16.00 u f woensdag Jonge Kracht: niet alleen veel gevraagd voor optredens in Zeeland, maar ook verder van huis. Zoals hier op de foto. Het korps nam toen deel aan een optocht in Lomme (Frankrijk). De jaarlijkse uitvoering is een traditie geworden, waarop het korps, de mini- en de majoret- ten hun kunnen laten zien aan de bevolking van Kapelle en omstreken (iedere belangstel- Niettemin zijn de jonge onder nemers uit Goes en wijde om geving redelijk tevreden. Ze zijn begonnen met een start kapitaal van 2500 gulden, of wel honderd aandelen van elk 25.-. Marleen de Feiter "Die hebben we bij de start ver kocht aan familie en beken den. We zijn uiteindelijk toch wel blij dat de laatste weken Delta Products goed is gaan lopen, zodat de mensen toch nog wat extra's terugzien van hun geïnvesteerde kapitaaltje. Binnenkort gaan we naar een presentatie in Breda. Daar ko men alle mini-ondernemingen uit Zuid-Nederland bijeen en Het team van Delta Pro ducts. Na een aarzelende start van de mini-onderne- ming, kunnen de aandeel houders toch nog lachen wanneer de zaak in mei a.s. na acht maanden draaien worden geliqui deerd. De Oktobus (ook wel de 'Oktos') is een creatie van de Amerikaanse kunstenaar Eric Stallen De Oktobus is voertuig dat met trapper- kracht wordt aangedreven. Acht personen kunnen, ge zeten in een cirkel, op de Oktobus plaatsnemen. Vol gens Staller is de Oktobus zeer geschikt voor buiten vergaderingen en brain stormsessies. Door de com binatie van directe commu nicatie en de belevenis van het rijden ontstaan er snel goede ideeën. Het voertuig zal op 20 maart voor het eerst in Nederland op de weg te zien zijn. Op de Ok tos zullen onder meer Com missaris van de Koningin, drs W.T. van Gelder, gede puteerde ing. J.l. Hennekeij, ir H.L. de Kraa (Delta Nuts bedrijven) en drs P. Vollaard (Zeeuws Platform Duurza me Ontwikkeling) plaatsne- Uiteraard is niet alleen het produceren van tuinornamen ten van belang. Het geld moet binnenkomen via verkoop. Door het team van Delta Pro ducts zijn aanvankelijk contac ten gelegd met bloemenzaken e.d. De afzet via deze kanalen was niet gemakkelijk. Vandaar dat men regelmatig met de ei gen producten beurzen, mark ten en andere evenementen is gaan bezoeken. De winsten die de mini-onderneming tot voor kort boekte waren niet riant. Die kwamen medio fe bruari neer op vier dubbeltjes per aandeel. Maar de jonge onderne mers hebben gemerkt *dat vasthoudendheid een be langrijke eigenschap is om goeie zaken te doen. Van daar dat ze kort geleden besloten om het geluk ook maar eens te beproeven op de beurs Tuin en Vee in Goes. Marleen de Feiter daarover:"We hebben daar meer verkocht dat in de hele voorgaande periode. Na vier beursdagen had den we vijfhonderd gulden winst. Dat heeft alles ach teraf goedgemaakt. En misschien kunnen we ko mende weken, voordat de onderneming in mei wordt geliquideerd, nog wel leuk verkopen. Vooral onze bloempot-poppetjes deden 't op de beurs goed in de verkoop". Werner De Feijter van de Goe se mini-onderneming vertelt: "Wij hebben ons gericht op drie artikelen. Het gaat om bladornamenten, Oud-Hol- landse dakpannen die worden gedecoreerd en om bloempot- poppetjes. De leerlingen die Delta Products hebben opge zet hebben een presentatie- map gemaakt. Daarin staan de door hun mini-onderneming uitgebrachte producten om schreven. De door Delta Pro ducts vervaardigde ornamen ten zijn verkrijgbaar in ver- studentenonderneming schillende vormen en maten. Het gaat om kunstbladeren waarbij zoveel mogelijk ge bruik is gemaakt van natuur lijk materiaal. De ornamenten in bladvorm kunnen zowel buiten als binnen worden ge bruikt. Ze zijn deels uitge voerd, in naar keuze witte of grijze cement. De ornamen ten, waaronder het blad van de esdoorn, variëren in groot te van 20 tot 40 centimeter. Een ander artikel dat de leer lingen van het Groen College te Goes aan de man trachten te brengen zijn bloempot-pop petjes. Deze poppetjes zijn gemaakt van terra-cotta potjes. Ze kun nen dienen als bloempot door een verloting met een prachti ge hoofdprijs! Wat voor hoofdprijs het zal zijn is nog even een verrassing, maar door niet aan mee te doen, steunt u zeker ons korps! On der het genot van een hapje en een drankje (op eigen reke ning!) is er na de uitvoering gelegenheid tot het wagen van een dansje op live-muziek, gespeeld door de band "Gar den Party" uit Goes. De uitvoe ring duurt tot ongeveer 23.00 uur, het dansen tot iets later! We hopen vele belangstellen den op deze avond te mogen begroeten!! Op zaterdagmid dag 28 maart wordt dezelfde uitvoering opgevoerd voor le den van de Stichting Hulp Ge handicapten, gevestigd in Goes, 's Avonds zal er door ons korps medewerking wor den verleend aan een gezelli ge avond, die door de Stich ting Hulp Gehandicapten aan haar leden wordt aangeboden. Op deze avond zullen o.a. Showkorps "Joneg Kracht" en het Huisorkest van Huize Den Berg, onder leiding van re spectievelijk de dirigenten Pe ter Reijerse en Gert Haring, di verse nummers samen uitvoe ren. Overigens wordt 't een feestelijk jaar voor het Kapelse showkorps, want in mei a.s. vindt de opening plaats van het vernieuwde clubgebouw nabij het NS-station, waar nu nog met vereende krachten aan de afwerking wordt ge werkt. Vakantie hoort bij de hoogte punten van het jaar. Kostbare vrije tijd om tot rust te komen, te genieten van de natuur ver of dichtbij, andere mensen ont moeten, je uitleven in hobby's, kortom er helemaal uit. Wie de ze heerlijke tijd ook daarna nog wil vasthouden, doet er goed aan het fototoestel mee te ne men. Maar goede foto's maken is nog een kunst apart. In de cursus reisfotografie van het Oosterschelde College leer je spelen met licht en donker, een standpunt bepalen, leer je be weging vastleggen en krijg je oog voor een goede composi tie. Met een eenvoudige camera zijn op die manier goede resul taten te behalen. Nu investeren is later genieten en wie weet wordt fotograferen nog een echte hobby. De cursus bestaat uit 8 bijeenkomsten op de maandagavond vanaf 6 april in De Schenge in Heinkenszand. De kosten om mee te doen bij dragen 88,-. Meer informatie en aanmelding bij het Ooster schelde College. Telefoon: (0113) 231170. Oplage: 39.500 ex. Uitgave: Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant b.v. Voorstad 22, Postbus 5, 4460 AA Goes. Tel. (0113) 273000. Fax (0113) 273010 Exploitatie: Ch. van den Oosterkamp (0113)273000 Privé (0118) 417802 Administratie: PZC Oost-Souburgseweg 10, postbus 18, 4380 AA Vlissingen. Advertentieverkoop: Henk Mallekote (0113) 273022 privé (0113) 342535). Pieter Karman (0113) 273021 privé (0113) 613394). Redactie: Hans Meijer (0113) 273028 Redactie-adres: Voorstad 22, Postbus 5, 4460 AA Goes. Bezorging: (0113) 273000. Druk: Wegener Nieuwsdruk Zeeland, Postbus 18, 4380 AA Vlissingen. Druktechniek: offsetrotatie. Sluitingstijd: advertenties maandag 17.00 uur. Landelijk is er een stichting die het opzetten van mini-on dernemingen door jongeren aanmoedigt. Dat is de Stich ting Mini-Ondernemingen Ne derland. Het is de bedoeling dat de jonge ondernemers geduren de ongeveer een jaar hun be drijf runnen. Dat gebeurt door onderlinge samenwerking, lei ding geven, presenteren en organiseren. Door de mini-on derneming Delta van het Groen College in Goes werd kort geleden een presentatie gehouden, waarbij bezoekers van een open dag kennis kon den maken met de producten van Delta Products. Die pro ducten kunnen geheel nieuw zijn ontwikkeld binnen de on derneming, maar het is ook Zoals gezegd heeft de mini- onderneming een eigen pro ductieafdeling. Zoals in ieder bedrijf kent die afdeling zijn ups en downs. Dat blijkt uit een verslag dat is te lezen in de eigen mini-krant van Delta Products. Mare Wiskerke: "Een dag dakpannen maken en we hebben voorraad voor 't hele jaar. Myrthe is leidster van de .productie. Bij het maken van de dakpannen wordt vogel zaad gebruikt voor versiering. Overigens komt dat zaad niet altijd op de pannen terecht. Want wanneer het een uur in het praktijklokaal heeft ge staan, blijkt het daarna ook binnen 'n uur te zijn opgege ten. Ook wordt voor het deco reren van de pannen veel ge bruik gemaakt van (rotte) pe ren en appels. De mooie rode beschimmelde) besjes zijn ook erg in trek. Het gaat hier hart stikke goed en iedereen heeft er plezier in". Het maken van de bloempot-poppetjes levert de productieploeg kennelijk ook wel eens problemen op. Zoals voor enkele medewer kers die soms moeite hebben om te bepalen waar de lijm moet komen om de bloempot ten met elkaar te verbinden. De werkplek biedt een beperk te ruimte, onder trap. Dat lij men houden de productieme- dewerkers overigens niet lang achter elkaar vol. Want uren lijm-snuiven zou tot merk waardige productieresultaten kunnen leiden... Ten slotte blij ken de knelpunten bij de pro ductie van de ornamenten vooral te zitten in de dikte van de cement. Maar: alles went, ook bij Delta Products. lende is trouwens van harte welkom!) Showkorps 'Jonge Kracht' is ruim 60 jaar geleden opgericht en bestaat uit een drumfanfare, een mini- en een majorettenpeleton. Het leden bestand bedraagt ongeveer 70 en zij treden regelmatig op bij optochten, corso's, openingen e.d. in binnen-en buitenland. Het korps speelt Big-band-mu- ziek, waaronder diverse film en showmuziekstukken en ook de mini- en majoretten zullen een plantje in het hoofd van de pop te plaatsen. Het plantje dient dan gelijk als haar voor de pop. De poppen zijn ver krijgbaar in verschillende kleuren. De kleine zijn 21 cen timeter hoog, de grotere 27,5 centimeter. Ze kosten, exclu sief plant, respectievelijk 9,95 en 14,95. Het derde product dat de leer lingen van het Groen College in productie in verkoop heb ben genomen zijn Oud-Hol- landse dakpannen die zijn ver sierd met verschillende soor ten vetplantjes en mossen. De prijs ervan is 9,95. Overigens treedt Delta Pro duct ook op als verkoopkan toor voor een andere mini-on derneming. Het gaat om de Eko die kort geleden is opgericht door leerlingen van de mid delbare agrarische meisjes school in de Litouwse stad Pa nevezys. Zoals bekend heeft Goes een uitwisseling met de ze plaats. De Litouwse mini-onderne ming maakt gebreide poppe tjes. Daarvan is een partij op gestuurd naar Goes. Ze zijn in grote variatie verkrijgbaar: spinnen, muizen, octopussen, kikkers, enz. De prijzen varië ren van 2,50 tot 7,50. Delta Products blijft overigens - op bescheiden wijze - bezig om "gaten in de markt" te zoeken. Het nieuwste artikelen dat men in productie heeft geno men is een dakpan met een Op vrijdagmiddag maart zal een achttal prominenten uit de Zeeuwse politiek en het bedrijfsleven met de 'Oktobus' de campagne 'Fiets naar je werk' 1998 openen. We geven toe: de jaarcijfers van Delta Products blijven 'n beetje achter bij die van Hoogovens, Shell, ABN-AM- RO, Philips en nog enkele multinationals. Kan ook moei lijk anders. Want Delta Pro ducts is een mini-onderne ming die in september van start ging en in mei a.s. al weer wordt geliquideerd. Het is een bedrijfje dat is opgezet door studenten van het Groen College in Goes. Winst maken is daarbij natuurlijk leuk en fi nanciële klappers maken is héél leuk. Maar daar draait 't bij directie, aandeelhouders en werkne mers niet zozeer om. Op de eerste plaats is de mini-onder neming bedoeld om praktijk ervaring op te doen. "En dat is wel gelukt", aldus Werner de Feijter en Marleen de Feiter, beiden leerling aan het Groen College. Ze moeten eerlijk be kennen afgelopen bedrijfsjaar ook wel 'ns groene sneeuw te hebben gezien in plaats van groene colleges. Want aan vankelijk liep 't niet zo hard met de producten die door hun team in de markt werden gezet. Tot voor een maand was de winst schrijve en zeg ge 38 cent per aandeel van 25,-. En daar ga je natuurlijk niet direct van uit je bol. Te meer niet als je moet lezen dat de AEX in drie weken tijd in de lift zat van 950 naar 1100. Dik twintig procent Een indruk van de producten die door de mini-onderneming in Goes worden gemaakt, waaronder de bloempot-pop petjes. Ze variëren in hoogte van 21 tot 27,5 centimeter en in prijs van f 9,95 tot f 14,95. op bekende film- en showmu- ziek hun shows uitvoeren. De dirigenten van het hele korps en de drumband zijn respec tievelijk Peter Reijerse en Hans Reijerse; de instructrice van de mini- en majoretten is Mirian Hengsdijk. De uitvoering in "de Vroone" begint om 20.00 uur (de zaal is om 19.30 uur open) en de toegangsprijs is 10,- voor volwassenen en 5,- voor kinderen van 6 t/m 12 jaar. Tijdens de pauze is er Tijd om de fiets weer op te poetsen, de banden op te pompen en 'm mee te nemen naar het werk. dakkapellen schuifpuien zonweringen SHOWROOM: Albert Plesmanweg 118, 4462 CG Goes Tel.: 0113-230454 Fax 0113-230362 (Van een onzer redacteuren) GOES.- De aandeelhouders van Delta Products in Goes kunnen opgelucht ademhalen. De beurs Tuin en Vee in de Zeelandhallen heeft de aandelen van de mini-onderneming flink opgekrikt. "Als er voor mei geen zware tegenval lers zijn, zijn de aandelen dertig gulden waard. We hebben in De Zeelandhal len 500 gulden winst ge maakt en daarmee kunnen we 't jaar toch nog goed afronden", aldus de la chende leiding van de on derneming. men. Vorig jaar reed de or ganisatie van de fietsactie zich in de kijker met een stunt met een gestroomlijn de ligfiets, Middelburger Bram Moens rèed tien met een gemiddelde snelheid van meer dan 60 km per uur over Rijksweg A-58 van Middelburg naar Goes. De campagne 'Fiets naar je werk" is een van oorsprong Zeeuws initiatief. Vorig jaar namen bijna 130 bedrijven en instellingen en 4000 deelnemers aan de actie deel. Tussen 1 april en 1 ok tober fietsten ze onder het motto 'Trap 'ns wat vaker naar je baas' zo'n 4 miljoen kilometer naar het werk. De actie gaat nu landelijk. Zee land start op 1 april. Op 1 mei moeten Groningen, Friesland, Overijssel, Flevo land, Noord-Holland en Noord-Brabant volgen. De campagne moet in een pe riode van drie jaar uitgroei en tot een landelijke cam pagne die in alle provincies wordt georganiseerd. Het initiatief hiervoor ligt in handen van COS-Nederland (Centrum voor internationa le samenwerking) en de stichting Ecooperation. 14.00 u. 14.00 u. 14.00 u. X Ontdek Het Avontuur Achter Het Grootste Mysterie Van Onze Tijd

Bevelander | 1998 | | pagina 1