Zak van Zuid-Beveland maakt naam op de Fietsrai Jantje Beton de straat op Schouten Parket Voorjaar '98 Wij zijn er klaar voor! In maart ontvangt u voor iedere f50,- hij ons besteed een modecheque Lw.v. f5,- (vraag naar de voorwaarden in de winkel) ANNEMAREL MB de bevtótótfter ‘u. j MftcET WW EN lAMINMWIDEWN Opus One in Goes met De Trullenhoedster BIJ DE ZEELANDHALLEN DE ZESTE PWS/muiEF VEWOUDfNG GRAND THEATER GOES 0113-215165 k k k k k Kantoor CZ-groep geopend WOENSDAG 11 MAART 1998 JAARGANG 50 - NUMMER 11 WEKELIJKS HUIS AAN HUIS OP NOORD-EN ZUID-BEVELAND PZC WEEKBLADEN t i ERKEND PARKETSPECIALIST BELBIOS 0900-93633 Reacties *3e WEEK* IEDERE AVOND 19.30 UUR TITANIC FILMPROGRAMMA VANAF 12 T/M 18 MAART 1998 Attractie Beschrijving Actieve recreatie Fietstuin Logeren op de boerderij *1 1 j .'^'^.I-ÜL. J bevelander Boerenlandroute in beeld Een fraaie opname van het Bevelandse Boerenland in hartje zomer. XLI NEDERLANDS GESPROKEN - Het nieuwe complex van de CZ-groep nabij het NS-sta- tion te Goes. De Bevelander maakt deel uit van de Zeeland Combinatie huis-aan-huis- bladen in Zeeland. Totale oplage: 176.455 ex. In totaal gaat het om 50.000 vrijwilligers die deur- en straat- collectes houden. Jantje Beton Heinkenszand. Hij vertelt: "We hebben de Boerenlandroute vorig jaar vanuit de landbouw opgezet. In juni is de route of ficieel geopend. Bij de opzet hebben we ondersteuning ge kregen van onder meer het Toeristisch Bureau Zuid-Beve land en Tholen. 'n Tijdje gele- zaterdag zondag woensdag Ontdek Het Avontuur Acuter Het Grootste Mtsterie Van Onze Tiid zaterdag 16.00 u. zondag 16.00 u. Zaterdag 14 maart geeft Opus One een familievoorstelling in De prins van Oranje te Goes. Gebracht wordt Ollie B. Bommel en Tom Poes in "De Trullenhoedster”. Aanvang 19.00 uur. Kaarten kosten volwassenen 20,-, voor kinde ren f 15,-. Ollie B. Bommel Tom Poes in “De Trullenhoedster" wordt gemaakt door hetzelfde creatieve team als het van Jungle Book en Peter Pan. Dat betekent dat de bewerking van het verhaal en de regie in handen is van John Yost en de cho reografie gemaakt zal worden door Frans Schraven. Ton Scherpenzeel componeert wederom de muziek en Coot van Doesburgh schrijft de liedteksten. Jon van Eerd speelt de rol van Ollie B. Bommel, Wilma Bakker is juffrouw Dod- del en Frans Schraven verschijnt al Tom Poes. Hans van der Heijden is onder andere magister Hocus P. Pas en Lin da van Nimwegen danst de rol van de mysterieuze Ivy. Ja mes Hutchinson en llona Stokvis leveren een bijzondere bidjrage: zij spelen ieder een groot aantal bekende bijrol len, o.a. die van het burgemeestersechtpaar Dickerdack, professor Plwytzkofsky en inspectrice Putter. Kaarten voor de voorstelling in Goes kunnen worden gereserveerd via tel. 215154 of 0118-659659. •■II Opril Grote Markt 11, 4461 AK Goes, Tel. 0113-270709 TUIN i SERMMEUBELEN VOOR EXCLUSIEF WOONGENOT IN HUIS EN SERRE Onze nieuwe kussen- collectie is binnen Weawal 13. Ones. Tri. 0113-21581». Livingstoneweg 9a Industrieterrein Poel II - Goes 0113-230800 den presenteren. En ook had den we een maquette ge bouwd van een mooie boer derij onder Oudelande die in onze echter Boerenlandroute is opgenomen. Verder hadden we er een standje waar de mensen folders konden krij gen. Zoals gezegd hebben onge veer 5000 bezoekers van de FietsRai in Amsterdam even kunnen ruiken aan de Boeren landroute. En er van wat van kunnen proeven. De mensen die vorig jaar de route hebben uitgezet waren afwisselend op de Rai present om eventuele vragen van bezoekers te be antwoorden. Tevoren waren Erica Wouterse uit 's-Graven- polder, Ans Kloet uit Borssele, Frans Vader en Jaap Kramer uit Heinkenszand naar Am sterdam getogen om de fiets- tuin op te bouwen. Jaap Kra mer: "De reacties waren heel lovend. Veel mensen gaven aan dat ze de echte Boeren landroute best eens wilden gaan fietsen, 't Viel ons overi gens op dat Zuid-Beveland onder fietsers steeds meer be kendheid aan 't krijgen is. Je hoefde de meesten niet uit te leggen waar ze Zuid-Beveland op de kaart kunnen vinden". men fietsen. De mensen vin den 't prachtig om door de kippen te worden gewekt en om te zien hoe 't er op een boerderij aan toe gaat. Een zelfde geluid hoorden we trouwens ook tijdens de seni orenbeurs die 'n tijdje geleden werd gehouden". gen. Vandaar dat we een fiets- tuin hebben ingericht in de Rai. Dat was voor de organi satie van de FietsRai een mooie attractie. Want op de verkorte Boerenlandroute die we daar hebben gebouwd, konden bezoekers de nieuw ste fietsen, waaronder elektri sche fietsen, uitproberen. En voor ons was 't een mooie kans om reclame te maken voor de natuur en het boeren land dat we in de gemeente Borsele hebben te bieden". Een van de gangmakers van de Boerenlandroute is Jaap Kramer uit Heinkenszand. Sinds 'n jaar of drie is hij eige naar van Klompenmakerij Traas aan de Westdijk onder den vroeg Ad Schuurbiers van het Toeristisch Bureau ons of we er wat voor voelden om de Boerenlandroute te promoten tijdens de FietsRai in Amster dam. We hebben onze men sen geraadpleegd en iedereen was 't er over eens dat we die kans niet moesten laten lig- ROBIN WILLIAMS KOM GENIETEN BIJ Vorig jaar werd in de gemeen te Borsele de Boerenlandroute officieel geopend. Het gaat om een tocht die voert langs een aantal agrarische en aan verwante bedrijven in De Zak van Zuid-Beveland. Eigenlijk zijn er twee routes. De ene voert door het westelijke deel van "De Zak", de andere door een meer oostelijk gedeelte van het landschap. Vorig jaar al waren er flink wat fietsers die de tocht langs agrarische bedrijven hebben gemaakt. En ook werden tuinen, fruitbedrij ven, veeteeltbedrijven, klom penmakerij en andere karakte ristieke bedrijven in de regio bezocht door gezelschappen die per touringcar waren afge zakt om de Boerenlandroute 'n keer te bekijken. Oplage: 39.500 ex. Uitgave: Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant b.v. Voorstad 22. Postbus 5, 4460 AA Goes. Tel. (0113) 273000. Fax (0113) 273010 Exploitatie: Ch. van den Oosterkamp (0113) 273000 Privé (0118) 417802 Administratie: PZC Oost-Souburgseweg 10, postbus 18. 4380 AA Vlissingen. Advertentieverkoop: Henk Mallekote (0113) 273022 privé (0113) 342535). Pieter Karman (0113) 273021 privé (0113) 613394). Redactie: Hans Meijer (0113) 273028 Redactie-adres: Voorstad 22, Postbus 5, 4460 AA Goes. Bezorging: (0113) 273000. Druk: Wegener Nieuwsdruk Zeeland, Postbus 18, 4380 AA Vlissingen. Druktechniek: offsetrotatie. Sluitingstijd: advertenties maandag 17.00 uur. De Boerenlandroute is in de loop van «vorig jaar voorzien van wegwijzers: zwart-witte borden waarop de mendeuren van een Zeeuwse boerderij staan afgebeeld. Jaap Kramer verwacht dat er ook uit eigen streek groeiende belangstel ling is om de route te gaan rij den. Dat is wel begrijpelijk. Want wie de routebeschrijving in handen krijgt, staat ver baasd over de afwisseling die er in de agrarische Zak is te vinden. De Boerenlandroute staat beschreven in een han dig groen boekje. Geen erg luxe uitgave, maar toch vol doende informatief. Alle be drijven die in de route zijn op genomen, worden in 't kort beschreven. Het zijn er totaal 'n vijftiental. In de inleiding staat ook beschreven waarom de Boerenlandroute is uitge- zet:"De inwoners van Zuid-Be veland zijn trots op hun ge bied. Het is ook niet voor niets aangewezen als een Waarde vol Cultuur Landschap! We willen dit mooie landschap ook graag laten zien. Om u een bezoek makkelijk te ma ken hebben we, in samenwer king met de ANWB, de fiets route door het gebied uitge zet. Die voert langs de mooi ste plekjes". Jaap Kramer verwacht, samen met de andere mensen van de werkgroep, dat de eerste fiet sers over 'n paar weken, zo rond Pasen, in de Zak van de Zuid-Beveland langs de Boe renlandroute zullen zijn te vin den. Hij vertelt: "We gaan de mooie periode tegemoet, 't Is hier toch prachtig wanneer de dijken weer groen worden en de boomgaarden in bloei ko men. Bovendien bied je daarmee binnen Zeeland weer een nieuwe mogelijkheid om het mono-toerisme te doorbre ken. Ik bedoel daarmee dat er hier meer is te zien dan strand en zee. Je kunt met zo'n Boe renlandroute wat meer rich ting geven aan de actieve re creatie. Vooral jonge gezinnen en ook senioren zijn daar erg in geïnteresseerd. Je geeft de mensen die hier komen fiet sen bovendien een doel. Ze kunnen ergens afstappen, rondkijken op de bedrijven. Er natuurlijk ook de producten kopen. 't Is ook een route die je met een groep of groepje kunt rij den. Verscheidene bedrijven zijn op groepsbezoek inge steld. Toen we destijds de Boerenlandroute hebben op gezet, hebben we bijvoor beeld ook 286 busonderne mingen aangeschreven om ze te de mogelijkheid van een bezoek aan onze bedrijven in de Zak van Zuid-Beveland on der ogen te brengen. gen zijn 1,7 miljoen mensen verzekerd. Landelijk werken er totaal 1300 mensen en CZ is goed voor een jaarlijkse om zet van vijf miljard gulden. De groep heeft in ons land een marktaandeel van tien pro cent. Naast Goes zijn er werk maatschappijen in Sittard en Tilburg. De servicekantoren in Zeeland zijn te vinden in Mid delburg en Vlissingen. Ook beschikt men over een mobiel kantoor. Het nieuwe CZ-kantoor in Goes heeft een bruto kantoor oppervlakte van 6800 vierkan te meter. Het gebouw is deels uitgevoerd in glas (stadszijde) en in geslepen beton aan de spoorzijde. De fietstuin in de Rai gaf een indruk van wat de Zak van Zuid-Beveland toeristisch heeft te bieden. Jaap Kramer: "We zijn met vier mensen van onze werkgroep naar Amster dam gegaan om de fietstuin op te bouwen. We hebben daarbij het accent gelegd op drie markante punten van on ze Boerenlandroute. Zo heb ben we er een picknicplaats ingericht waar we een aantal producten uit de streek had den uitgestald. De meeste zijn natuurlijk op de Bevelanden wel bekend. Maar voor de be zoekers van de Rai was 't toch wel een hele verrassing dat we bijvoorbeeld eigen bes senwijn hebben, Vlegelbrood en dat soort zaken. Verder hadden we een punt ingericht waarbij de tuinen en kwekerij en, die je langs de Boeren landroute aantreft, zich kon- (Van een onzer redacteuren) HEINKENSZAND. - De Boerenlandroute in de Zak van Zuid-Beveland heeft kort geleden in Amsterdam furore ge maakt. Een deel van de Rai was ingericht als fietstuin. Een Beveland se fietstuin. En onge veer 5000 bezoekers van de FietsRai hebben op de nieuwste fietsen een ritje gemaakt door de Mini-Boerenlandrou- te in het immense Rai- complex. heeft al jaren een trouw leger collectanten voor deur- en straatcollectes. De grote op komst wordt mede veroorzaakt door het feit dat de verenigin gen en stichtingen die voor het fonds collecteren de helft van het opgehaalde bedrag mogen houden voor eigen activiteiten. Op die manier komen plaatse lijke speeltuinverenigingen, scoutinggroepen en sportclubs aan een extra budget waar zij zelf over kunnen beschikken. Onlangs kregen zo'n 500 vrij willigers door heel Nederland Maar nogmaals: het is vooral een route die voor fietsers is bedoeld. Van daar ook onze aanwezig heid met een Bevelandse fietstuin op de Rai". Ook in de lente, wanneer het eerste prille groen de Zak van Zuid-Beveland gaat kleuren, is 't de moeite waard om door het boerenland te fietsen. Hond Pasen worden de eerste fietsers weer verwacht. Vorig jaar werden de borden geplaatst voor de Boeren landroute in de gemeente Borsele. Er kan worden geko zen voor een oostelijke en een westelijke route. de zilveren Jantje Beton speld uitgereikt. De reden van dit eer betoon is dat zij al tien jaar of langer als vrijwilliger verbon den zijn aan de jaarlijkse collec te van Jantje Beton. De afgelopen 30 jaar is meer dan 50 miljoen gulden opge haald waarmee ruim 10.000 jeugdprojecten zijn gereali seerd. De meeste projecten waar steun aan wordt gegeven zijn 'om de hoek', zoals schooi en buurtspeelplaatsen, jeugd- clubhuizen en multi-culturele projecten. Het kantoor was overigens al 'n tijdje in gebruik. Voor de of ficiële opening was Commis saris der Koningin in Zeeland drs. W. van Gelder uitgeno digd. Een opening op niveau dus. Maar dat mag ook wel. Want de CZ-groep heeft in ons land wel enige betekenis. Bij de CZ-groep Zorgverzekerin- De mensen van de Boeren landroute hebben gemerkt dat fietsers in het algemeen graag op de boerderij de nacht door brengen. In de Boerenland route is boerderij De Hoogte onder Oudelande opgeno men. Die biedt logies en ontbijt "in rustige en landelijke omge ving". Vorig jaar al is gebleken dat de vraag naar overnach ten op een echte boerenhof enorm is. De familie Bosse- laar, die de boerderij openstelt voor overnachting, kan daar van meepraten. Want tijdens de zomerperiode was de aan loop groot. Jaap Kramer ver telt: "Toen we een tijd geleden onze Boerenlandroute op de Vakantiesalon van Antwerpen aan 't promoten waren, viel 't ook al op dat er zo'n vraag is naar dergelijke overnachtings mogelijkheden. We hebben al vaak tegen el kaar gezegd dat 't ideaal zou zijn, wanneer we in de Zak van Zuid-Beveland nog wat meer adressen konden vinden die overnachting kunnen bie den aan mensen die hier ko- 14.00 u. 14.00 u. 14.00 u. Duizenden collectanten gaan deze week de straat op. Ook op de Be velanden. Tot en met 14 maart wordt namelijk de landelijke actie voor Jan tje Beton gehouden. Die staat dit jaar in het te ken van dertig jaar Na tionaal Jeugd Fonds Jan tje Beton. Dinsdag is in Goes het nieuwe kantoor van de CZ-Groep in Goes offi cieel geopend. Het rian te pand is gelegen bij het Belastingkantoor aan de Wulfaertstraat, op 'n goeie steenworp van het NS-station. coeren ^tM^route 5

Bevelander | 1998 | | pagina 1