KIEKIERIS u Kunst met een stekker 20 Jaar model in Goes ZET U OP HET GOEDE SPOOR I I gezocht KATERBAl in de G III 1 Plaag heerst in Goese binnenstad juwelier. Die hebben ze echt wel nodig." EEN 7 Middenstanders maken zich boos over vandalisme en bekladding A Wilhemina Colijnsplaat neemt afscheid van dirigent Kees Cevaal Cursus "Vogels kijken" de bevelander GRAND THEATER GOES 0113-215165 Video- en mediakunst uit de jaren '90 Voor slechts 7,50 wordt uw rubrieksadvertentie door 80.000 mensen gelezen en voor 17,50 wordt u door bijna een kwart miljoen mensen F TITANIC JAARGANG 50 - NUMMER 9 r/ÖD PZC WEEKBLADEN I i Zaterdag 28 februari Represailles VERVOER NODIG? BELBIOS' 0900-9363 1 IEDERE AVOND 19.30 UUR TITANIC FILMPROGRAMMA VANAF 26 FEBR. T/M 4 MAART 1998 'Nog nooit opgevallen' Corry is al een tijdje niet in de stad geweest. „Ik kom bijna nooit in de stad." Het is haar ook nog niet opgevallen dat er allerlei namen en tekeningen op gevels staan. „Nu je het zegt, zie ik het wel. Maar daar let ik niet op hoor. Ik ben niet in de stad om gevels te bekij ken. Ik let op de etalages. Uit- verkoopjes, leuke aanbiedin- Goese gevangenis Stoer of laf? WEKELIJKS HUIS AAN HUIS OP NOORD EN ZUID-BEVELAND WOENSDAG 25 FEBRUARI 1998 Schandalig Geen verstand ,^.0^ i II II bev r l/Eye van BUI Spinhoven (fotografie Jan Schuijren) e 4 iiiicni v NEDERLANDS GESPROKEN kii pc De Bevelander maakt deel uit van de Zeeland Combinatie huis-aan-huis- bladen in Zeeland. Totale oplage: 176.455 ex. gen, dat soort dingen. Maar ik kan mij wel voorstellen dat het voor de middenstanders heel vervelend is. Als ze wat op mijn huis kalkten, zou ik het ook niet kunnen hebben. Toos die vele malen per dag voor haar werk naar de stad moet, is het ook nog niet opgevallen. „Maar ik vind het niet normaal hoor. Zonde gewoon en ner gens voor nodig." Mevr. Van Gesel krijgt bloemen omdat zij al 20 jaar model is bij de opleiding Uiter lijke Verzorging van het Oosterschelde College. donderdag vrijdag zaterdag zondag woensdag "Sommige mensen zijn kenne lijk zo trots op hun naam of bijnaam dat ze de onhebbelij ke behoefte hebben deze op elke plaats neer te kalken en in elke ruit te krassen. Met een spuitbus op gevels of met een scherp voorwerp in je ruiten. Het is 's morgens en zeker na de uitgaansavonden altijd de vraag of jij er dit keer onge schonden vanaf bent geko men. En dan hoop je maar dat het zo is" zegt een middenstander die liever niet met naam en toenaam in de krant wil ko men. Bang voor represailles? „Ja, toch wel." Taxi Zeeland 0113-211111 De Vereniging voor Natuur- en Milieueducatie (IVN), afd. de Bevelanden organiseert een cursus “Vogels kijken". Met speciale aandacht voor vogels in onze eigen omgeving. Op vier achtereenvolgende woensdagavonden komen de meest voorkomende vogelsoorten in Zeeland aan bod. Verteld wordt over de uiterlijke kenmerken van vogels, het gedrag, vogelzang en het verband tussen de vogel en zijn leefomgeving. Docent is Peter Boelee. De cursusavonden zijn gepland op woensdagavond 5 maart, 1 april, 9 april en 15 april. Aansluitend is er een ex cursie op zaterdagmorgen 18 april. De cursus wordt in Goes gegeven. Voor verdere informatie: 0113-232302. Piet die een klein zaakje heeft en ook niet in de krant durft met zijn eigen naam is het met Jan eens. Hij heeft wel eens gedacht om rolluiken aan te schaffen... „Voor de veiligheid. Het is veilig voor je spullen. Daar komen ze niet meer aan, maar als iedereen ze zou heb ben, wordt de binnenstad van Goes een gevangenis nadat de winkels gesloten zijn. Dan voe len de mensen zich weer niet veilig. Voorlopig probeer ik het nog eveiji zonder. Ik ben ook geen ROBIN WILLIAMS Heb ie 009 steeds een kater vin carnaval? Neem hem mee en kom drinken voor 25,00 (van één onzer redacteuren) GOES - Het is een verschrikkelijk iets. Je elke dag af moeten vragen of je winkelgevel de nacht heeft overleeft. Of vandalen of 'lafaards' zoals ze in de ondernemerskring ook worden genoemd de ruiten en muur met rust hebben gelaten en de gevel van de buurman hebben beklad. Of dat het jouw beurt weer is om te schrobben, verfen en misschien zelfs een nieuwe ruit te laten plaatsen. Vandalis me in de Goese binnenstad... een doorn in het oog van middenstanders en het winkelend publiek. donderdag 16.00 u. vrijdag. 16.00 u. zaterdag 16.00 u. zondag 16.00 u. schande dat er op elk muurtje iets neergekladderd is, dat er hier en daar een barst in de ruit zit alleen omdat sommige mensen zich niet weten te ge dragen. „Belachelijk gewoon. Ze moeten er met de fikken vanaf blijven. Ik zie trouwens wel dat ze van graffitti tekenin gen afblijven. Sommige win keliers hebben op hun rollui ken tekeningen aan laten bren gen. Die laten ze met rust. Misschien is dat een oplos sing, maar eigenlijk zou het niet nodig moeten zijn." bloemetjes werd gezet en bedankt werd voor haar trou we komst als model naar de school. Voor veel leerlingen is het moeilijk om steeds weer een beroep te doen op familie en vrienden, vandaar dat de school een modellenbestand nodig heeft voor de praktijk lessen. Onder streng toe ziend oog van docenten wor den de modellen door de leerlingen behandeld. De be handeling is gratis, maar er Van 23 februari t/m 20 maart vindt in het Atrium van de Hogeschool Zee land te Vlissingen de expo sitie 'Kunst met een Stek ker' plaats. Een binnenstad vol rolluiken is dat de oplossing om vandalis me tegen te gaan? Volgens de winkeliers niet. Jan die een redelijk grote zaak heeft in de Goese binnenstad gruwelt bij de gedachte aan al die ijzeren ramen na sluitings tijd. „Dan wordt het onaange naam om 's avonds door de stad te lopen. Net als in Rot terdam. Ik begrijp wel waarom sommi ge collega's wel voor rolluiken kiezen, maar ik bedank ervoor. Als het zo moet dan is voor mij de lol ervan af. Dan stop ik ermee. Jongeren die in de stad lopen, hebben weinig of niets te mel den over vandalisme en be kladding. Jongens halen laco niek hun schouders op, mei den giechelen iets over 'kunst' en op de vraag of ze ook wel eeps de behoefte hebben de spuitbus op te pakken, is het antwoord: „Mischien wel. Toch leuk en spannend." Jan: „Het heeft niets te maken met span ning. Het is dom en laf. Stoer is het als je niet alleen je naam in de ruiten krast maar daar je adres ook nog eens onder zet. Dat is stoer. Dat is spannend. Wat er nu gebeurt heeft niets met spanning te maken, want gepakt worden ze toch niet. Stadswachten lopen alleen overdag door de stad en van dalisme vindt meestal 's nachts plaats. De politie moet ze op heterdaad betrappen, willen ze er iets mee kunnen doen. Niets spannends aan dus, want de kans dat ze je te pakken krijgen is nihil. Gewoon laf. Je hoeft maar een klein stukje de binnenstad van Goes in te lopen of de namen, tekenin gen, verfstrepen en krassen in de ramen komen je tegemoet. Waar je ook kijkt. Op die muur staat 'Ur', op een andere muur heeft iemand geprobeerd zijn naam of initialen te spuiten, maar er valt niet veel meer te zien dan wat verf. In een ruit heeft iemand 'Soa' gekrast en een paar meter verderop heb ben mensen hun best gedaan een baksteen door de ruit van een winkel te gooien. Tever geefs. Klein vandalisme in de binnenstad. Een steeds groter wordende ergernis. Oplage: 39.500 ex. Uitgave: Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant b.v. Voorstad 22, Postbus 5, 4460 AA Goes. Tel. (0113) 273000. Fax (0113) 273010 Exploitatie: Ch. van den Oosterkamp (0113) 273000 Privé(0118) 417802 Administratie: PZC Oost-Souburgseweg 10, postbus 18, 4380 AA Vlissingen. Advertentieverkoop: Henk Mallekote (0113) 273022 privé (0113) 342535). Pieter Karman (0113) 273021 privé (0113) 613394). Redactie: Hans Meijer (0113) 273028 Redactie-adres: Voorstad 22, Postbus 5, 4460 AA Goes. Bezorging: (0113) 273000. Druk: Wegener Nieuwsdruk Zeeland, Postbus 18, 4380 AA Vlissingen. Druktechniek: offsetrotatie. Sluitingstijd: advertenties maandag 17.00 uur. Bekladding is dus een doorn in het oog van de middenstan ders. Het winkelend publiek valt het tussen de kleurrijke en fantasievolle etalages niet eens op. Of toch? Annie is al aardig op leeftijd (en zo voelt ze zich ook) en komt naar ei gen zeggen 'zelden' in de bin nenstad. Maar als ze er die ene keer komt, is het een grote martelgang. Moeilijk lopen, al les veel te duur, weinig geld, overal pijn en dan die 'rotjon gen die je voor geen geld kunt vertrouwen' die niet alleen op je geld uitzijn, maar ook nog eens de vandalist uithangen. „Een schande. Vroeger zag je dat nog niet, maar tegenwoor dig is niets te gek. Je voelt je toch helemaal niet veilig meer op straat met al die 'rotjon gens'." wordt wel een bijdrage ge vraagd voor gebruikt materi aal. Behalve voor haarverzor- ging, leidt de school ook op voor voetverzorging en schoonheidsverzorging. Ook voor die opleidingen zijn mo dellen nodig. Mannen of vrouwen die zich willen aan melden als model kunnen op werkdagen (behalve op woensdag- en vrijdagmid dag) bellen naar de school. Het telefoonnummer is: 0113-223928. Volgens de meeste winkeleige- naren in de binnenstad van Goes gaat het om slechts een kleine groep jongeren die uit pure frustatie ruitjes ingooien, met sleutels langs etalagerui ten lopen en met verfbussen gevels onderspuiten. Het is een probleem dat al jaren proble men oplevert. Stopt er iemand, dan neemt een ander het wel over. Pogingen om er achter te komen wie er achter de vernie lingen zit, zijn tevergeefs. „We kunnen toch geen speurtocht gaan organiseren en als je de beveiliging inschakelt, krijg je een kat- en muisspel. Dat is ook niet de bedoeling. Trou wens...", vult Jan nog aan. „Ie mand die zijn verstand niet ge bruikt... daar kun je toch niets mee doen!" Een oplossing lijkt er voorlopig niet te zijn en dus is het voor de middenstanders een kwestie van blijven hopen dat het je bespaart blijft. de mediakunst bezighouden: Kees Aafjes, Peter Bogers, Bill Spinhoven en Fiona Tan. Daarnaast is "The Arttape 2“ te zien met videowerken van acht bekende internationale mediakunstenaars. De tournee “Kunst met een Stekker" gaat langs tien kun- stuitleencentra in Nederland. De organisatie in Zeeland is in handen van het Buro Beelden de Kunst Vlissingen en de Stichting Kunstuitleen Zee land. Zij nodigen u uit om aanwezig te zijn bij de ope ning op dinsdag 3 maart a.s. om 19.30 uur. Aansluitend verzorgt kunstenaar Bill Spin hoven een inleiding over zijn werk (aanvang ongeveer 20.15 uur, toegang gratis). Openingstijden: 23 t/m 27 fe bruari maandag t/m vrijdag 9-17 uur; 2 maart t/m 20 maart: maandag t/m donder dag 9-21 uur, vrijdag 9-17 uur. Zaterdag 28 februari neemt de heer C. Cevaal afscheid als dirigent bij de brass band Wilhemina te Colijns plaat. Kees Cevaal is één van de oprichters van de brassbandbeweging in Zee land en het is begrijpelijk dat zijn afscheid bij Wilhe- mina niet onopgemerkt voorbijgaat. Zaterdag a.s. wordt om 15.00 uur een concert gegeven in dorpshuis De Brug te Colijns plaat, waaraan onder meer wordt meegewerkt door vele oud-leden van de brassband uit Colijnsplaat. Samen met Gerard van Loo heeft de heer Cevaal de brassbandmuziek in de Zeeuwse regio tot leven ge roepen. Kees Cevaal heeft, naast Wilhelmina, ook Onda uit Ritthem en Onda Middel burg geleid. In 1980 nam hij er Colijnsplaat bij waar hij sinds dien "op de bok" heeft gestaan. In 1989 werd hem een Konink lijke onderscheiding toegekend uit waardering voor zijn grote inzet voor de brassbands in Zeeland. Dit jaar bestaat Wil hemina te Colijnsplaat hon derd jaar en voor de dirigent was dat een mooie mijlpaal om er het dirigeerstokje defini tief bij neer te leggen. De reizende tentoonstelling 'Kunst met een Stekker' is ont wikkeld naar een idee van de Federatie Kunstuitleen (FKU) en Montevideo/TBA (het Ne derlands Instituut voor Media kunst) en is bedoeld om men sen kennis te laten maken met video- en mediakunst, een (nog) relatief onbekende kunstsoort die de laatste jaren een steeds grotere rol speelt in het werk van beeldend kun stenaars. Ook in ons dagelijks leven krijgen we steeds vaker met nieuwe media te maken. Voor deze tentoonstelling werd gekozen voor installaties van vier kunstenaars die zich op uiteenlopende wijze met Mevrouw Van Gessel uit Goes kwam 20 jaar geleden als model naar de opleiding Uiterlijke Verzorging om zich door leerlingen het haar te laten doen en ze komt nog steeds. Geregeld is zij te vin den in de J. P. Coenstraat, in het gebouw van het Ooster schelde College, waar de op leiding is gevestigd. Dat de school haar komst waardeert bleek vorige week toen Mevrouw Van Gessel geheel onverwacht in de Beppie van zeventwintig woont alweer een paar jaar in Goes. Ze komt uit een dorp, maar het wonen in de stad be valt haar beter. „Binnen een paar minuten kun je overal ko men. Bij de supermarkt voor de boodschappen, voor een lekker broodje in de stad. Mak kelijk hoor." Beppie pakt regel matig de fiets om even naar de stad te gaan. Ze is dus een frequente bezoeker van de binnenstad en vindt het een Bk Ir L ss 14.00 u. 14.00 u. 14.00 u. 14.00 u. 14.00 u. r '■steaaak r i i -

Bevelander | 1998 | | pagina 1