Succesvolle Valentijnsactie in hoofdkantoor gevierd Carnaval in Paerehat in oalle kleuren.... Schouten Parket I P.V.C. Zeeland specialist in kozijnen en dakkapellen aftrap van lubileumiaar F SPICEWORLD THE MOVIE 2.6 de bevtiÉOÉer I WZK, EN l/MNM7WER£N 7^ N ASTASIA BIJ DE ZEELANDHALLEN GRAND THEATER GOES 0113-215165 JAARGANG 50 - NUMMER 8 WOENSDAG 18 FEBRUARI 1998 4/a .BO WEKELIJKS HUIS AAN HUIS OP NOORD-EN ZUID-BEVELAND PZC WEEKBLADEN ia De Valentijnsactie van de PZC-week- bladen werd mede mogelijk gemaakt dankzij bijgaande adverteerders: Schoonheidsinstituut Au Soleil uit Goes; Boekhandel De Koperen Tuin uit Goes; Livera uit Goes; Bakkerij den Soeten Inval uit Goes; Galary d'Or uit Goes; Patisserie van Opdorp uit Goes; Kadoshop Hebbedinge uit Goes; Molenhof Antiek en Curiosa uit Kruiningen; Goese Lederwarenhuis uit Goes; Paard van Troje uit Goes; Jansen Juweliers uit Goes. (van een onzer redacteuren) VLISSINGEN - Er rolden heel wat tranen in de kantine van de Provinciale Zeeuwse Courant in Vlissingen. Van opgekropte emoties was tijdens de viering van Valen tijnsdag dan ook geen sprake. Vrienden klopten elkander op de schouder, vrien dinnen vlogen elkaar in de armen en ge liefden kusten elkaar innig. FILMPROGRAMMA VANAF 19 FEBR. T/M 25 FEBR.1998 De mooiste verhalen Een warm onthaal Echte liefde De liefste broer 6 De genomineerden Lange Vorststraat - Goes Actieve bejaarden Onder het motto" Me e ze in oalle kleuren" zal van 20 tot en met 23 febru ari aanstaande weer een groots carna valsfeest losbarsten in 's-Heerenhoek, in die dagen meer be kend onder de naam Paerehat. Het dorp zal weer het kleurrijke decor vormen van allerlei festiviteiten, met als traditioneel hoogtepunt de Gro te Optocht op zon dagmiddag 22 fe bruari. Deze op tocht is jaarlijks goed voor een be zoekersaantal tus sen de vijftien en twintigduizend mensen. 1 r VF I ah Pm'- V 1 Cl bev T C Helden voor de medemens Joke Eversdijk en Inger Ouwerkerk zaterdag 16.00 u. 7 4 ERKEND PARKETSPECIALIST M 1 n deuren daken serres Prins Ton den Eerste met zijn hofdames. De Bevelander maakt deel uit van de Zeeland Combinatie huis-aan-huis- bladen in Zeeland. Totale oplage: 176.455 ex. Daar kregen ze van de adver teerders van de huis-aan huis bladen een passend cadeau aangeboden. Een waardering voor alles wat ze gedaan had den. De overige inzendingen kregen een vermelding in de weekbladen. Twintig helden en hun naas ten hebben de dag van hun le ven. Even weg van de dage lijkse beslommeringen. Even niet meer denken aan de pijn en het verdriet. Aan het onge luk van je zoon, je slopende ziekte, het overlijden van je man. Nu is er zwager Leen die altijd voor je klaarstaat. Van Terneuzen naar Yerseke rijdt om vele handjes te helpen. Of Adrie Hooglander die het le ven redde van meneer Sche- pens. „Hij heeft mij beademd en gereanimeerd tot de trau- mawagen er was. Ook Corrie de Jong redde een leven. Dat van mevrouw Nooy. „Toen ik niet meer verder kon en wilde, was zij er om me te helpen. Een fantastische vrouw." twee vriendinnen elkaar ste vig vast. Echte vriendschap en waardering die op Valentijn boven komt drijven. ’p Ontdek Het Avöntuur Achter Het Grootste Myseerie Van On# Tijd IEDERE AVOND 19.30 UUR TITANIC w x'w.anyA ox»i Livingstoneweg 9a Industrieterrein Poel II - Goes 0113-230800 k zette Kuvnwuten vewomic; Het wordt veel mensen al snel te veel. Eerst slikken ze de tra nen nog weg. Als dat niet meer gaat, proberen ze subtiel het komende vocht snel op te vangen voordat iemand het kan zien. Maar het duurt niet lang voor de tranen over de wangen stromen. „Er is geen houden meer aan als ze je in eens zo in het zonnetje zet ten", snikt iemand. Het is ook niet niks als je je veertigjarig HOGE OUITEIT VOOR EEN1 kozijnen rolluiken veranda’s De meest bijzondere mensen waren afgelopen donderdag met een smoes naar Vlisingen gehaald. Met 'Het is voor mijn scriptie' of 'Leuk joh, een rondleiding bij de krant' wer den de genomineerden in de val gelokt. Plotseling stonden de hardwerkende vrijwilliger, de echte liefde, de mensen redder en de beste broer in het middelpunt van de be langstelling. Of ze maar even naar voren wilden komen en een Valentijnscadeau in ont vangst wilden nemen, 'want ze verdienden het echt!' Mooie verhalen genoeg tij dens de uitreiking van de Va- lentijnscadeaus. Zoals het ver haal van Joke Eversdijk over haar vriendin Inger Ouwerkerk uit Heinkenszand. „Toen ik hier kwam wonen, nam Inger de moeite mij te leren kennen. Een goede vriendin. 1997 Was voor Inger een rampjaar. Na de geboorte van een gehandi- cate dochter bleek ook hun oudste zoon een handicap te hebben. Toch trekt ze zich nog het lot van anderen aan. Bloe men kunnen niet vanwege dochter Rosan, maar Inger houdt erg van taart." Terwijl Anita Schout van de PZC de woorden van Joke in de mi crofoon vertelt, klampen de Al weken gonst het van de ac tiviteiten in Paerehat, dit zo wel op bestuurlijk niveau van carnavalsstichting De Koen- kelpot als bij de wagenbou wers en loopgroepen die voorbereidingen treffen die er op gericht zijn om iedereen weer wat te bieden tijdens de ze 37e uitgave van dit carna- De familie Langebeeke krijgt een warm onthaal, omdat ze al meer dan tien jaar helpen op het boerenbedrijf. Reinier en Mieke zorgden voor het echtpaar Ruissen uit Wol- phaartsdijk toen hij werd op genomen in het ziekenhuis en zijn vrouw in Ter Weel. 'Met verwaarlozing en achterstel ling van hun eigen zorgen en belangen", zegt Ruissen erbij. En weer is er applaus. Me vrouw Tanihatu zet zich al vijf tien jaar in voor de Neder landse Vereniging van-Huis vrouwen. De leden vinden haar zelfs zo geweldig dat ze maar presidente van de ver eniging moet worden. Een bij zonder mens kan eigenlijk geen 'nee' zeggen en Tanihatu accepteerd de nieuwe baan dus. Robert Buys en Barbra van der Lubbe koffie geniet, wordt ze door de bonneninvuller 'geklikt'. Zelfs als het allemaal afgelopen is, moet ze nog een keer voor het PZC-kantoor poseren. Me vrouw Bendeler is dan ook een 'bijzonder mens', zo ie mand die je niet elke dag te genkomt. Ze doet de afwas huwelijk moet missen, omdat je aan de hart- en longmachi- ne ligt. ‘Tante Nel uit Hans- weert vocht voor haar leven' schrijft mevrouw Stobbelaar. 'Ze heeft haar huwelijk niet bewust meegemaakt'. Ada Rij ke startte met veel inzet het Tsjernobylproject en bezorgde dertig kinderen en hun gast ouders twee onvergetelijke maanden. Oplage: 39.500 ex. Uitgave: Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant b.v. Voorstad 22, Postbus 5, 4460 AA Goes. Tel. (0113) 273000. Fax (0113) 273010 Exploitatie: Ch. van den Oosterkamp (0113) 273000 Privé (0118) 417802 Administratie: PZC Oost-Souburgseweg 10, postbus 18, 4380 AA Vlissingen. Advertentieverkoop: Henk Mallekote (0113) 273022 privé (0113) 342535). Pieter Karman (0113) 273021 privé (0113) 613394). Redactie: Hans Meijer (0113) 273028 Redactie-adres: Voorstad 22, Postbus 5,4460 AA Goes. Bezorging: (0113)273000. Druk: Wegener Nieuwsdruk Zeeland, Postbus 18, 4380 AA Vlissingen. Druktechniek: offsetrotatie. Sluitingstijd: advertenties maandag 17.00 uur. En dan zijn er de liefdesverkla ringen. Leo Engelsman die be reidt is Barbera elke dag met haar sokken te helpen als ze misschien niet meer zal kun nen lopen. Kees Harthoorn die geen rijbewijs heeft en dus zijn geliefde in het ziekenhuis elke dag te voet opzoekt. Zij ligt in Goes, hij komt uit Hoe- dekenskerke. "t is een moord- vent!' schrijft M. Deelstra op de bon. Als klap op de vuurpijl worden als allerlaatste naar voren geroepen Robert Buys en Barbra van der Lubbe. Twee jonge mensen komen voor de grote groep aanwezi gen staan. „Barbra was er op het moment dat ik haar het hardst nodig had." Barbra lacht wat, kijkt schuchter in het rond en ziet dan Robert op zijn knieën vallen. „Wil je met me trouwen!", klinkt het door de zaal. Dat wordt zelfs de meest geharde kerel teveel. Valentijnsdag kan niet meer stuk. Zeker niet voor Barbra die met haar hand voor de mond en tranen in haar ogen zachtjes 'ja' stamelt. valsfestijn. Het carnaval start op vrijdagmiddag 20 februari om 13.30 uur met het school- carnaval op de 's-Heerenhoek- se basisschool. Prins Ton de Eerste, de Raad van Elf, de hofdames, de veldwachters en de Nar zullen hierbij aan wezig zijn. De door de school jeugd zelf gekozen jeugdprin ses Linda de Hond en jeugd- nar Kevin Raas zullen natuur lijk ook hun beste beentje voorzetten. Om 18.30 uur zal in de Bierdulve de onthulling van Jikke plaats vinden. Zij is de moeder van het Paerehatse carnaval. Aansluitend is in de Korenbeurs de Bonte avond voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar. Tijdens dit festijn kunnen de kinderen meedoen aan het Paerehatse Songfesti val en aan een kleurwedstrijd. Om 20.30 uur begint in de Ge veltjes het 4e Opwermbal met ondermeer een optreden van Sankie Koster en de "Grootste Ouwoer van Paerehat". Ook staat er een 'tropische verras sing' op het programma. Wat dat precies is wil de organisa tie tot de avond zelf geheim houden. Na de vrolijke tonen van de Paerehatse boerenka pel 'de Koenkelpotters', is er om 22.00 uur de overhandi ging van de sleitel door wet houder P. Vollaard van de ge meente Borsele. Hiermee wordt het gezag over Paere hat gedurende het carnaval overgedragen aan Prins Ton den Eerste. Op zaterdag 21 februari is er om 14.30 uur de Kinderop- tocht, waarna om 15.11 uur in de Jeugdhoeve een kinderbal wordt gehouden onder leiding van de Jeugdprinses en de jeugdnar. Ook zullen de win naars te horen zijn van het Pa erehatse Songfestival. 's Avonds is er in hetzelfde ge bouw een groots bal. Zoals reeds vermeld is de Grote Optocht op zondag 22 februari het traditionele hoog tepunt van het 's-Heerenhoek- se carnaval. Vanaf 14.00 uur zal deze bonte stoet een rond gang maken door het gehele dorp. De optocht bestaat uit een elftal grote praalwagens, meerdere kleine wagentjes, loopgroepen, muziekkorpsen, majorettes, individuele deel nemers en dweilbands. Een kleurrijk schouwspel van on geveer 50 eenheden, wat een bezoek meer dan waard is. Na de prijsuitreiking zijn er in de diverse horeca-aangelegenhe- den en in de Jeugdhoeve car navalsbals. Op maandag' 23 februari is er om 15.00 uur in Kiekieris het Kieltjesbal voor iedereen van 4 jaar en ouder, 's Avonds zijn er weer diverse bals in de ho- reca-aangelegenheden. De of ficiële afsluiting is om 23.11 uur met de verbranding van de koenkelpot. Daarna gaan de feestelijkheden nog tot in de kleine uurtjes door. Madeleine Bliek uit Goes heeft de grootste lol als ze als acht tiende naar vo,ren wordt ge roepen en het slachtoffer, haar broer Leo, nog altijd niet door heeft waarom hij die dag in de kantine van de PZC is. „Hij weet nog steeds niet waarom hij hier is, giechelt ze. Broer Leo staat met zijn ar men over elkaar en wacht af. Hij is meegesmokkeld naar de PZC voor een scriptie. „Zon der mijn tjroer zou ik niet ge worden zijn wie ik nu ben. Hij is de allerliefste broer die een mens wensen kan." Leo neemt glunderend zijn waar debon in ontvangst. Daar was het dus voor! voor twintig personen, kookt appelmoes voor het hele stel en zorgt voor bloemen als er iemand jarig is. Een actieve bejaarde. Net als mevrouw Bosschaart, een pittig dametje van anderhalve meter hoog en bijna vierennegentig lentes jong. Twee keer in de week trekt deze dame de danschoe nen aan om te gaan volksdan sen. „Zo willen we allemaal oud worden" klinkt er door de microfoon en de zaal knikt re soluut 'ja'. Mevrouw Bosschaart moet volgens de ingezonden bon getroost worden. Haar beste vriendin waarme ze meer dan zestig jaar lang lief en leed deelde is overleden. „Wat moet u haar missen?" „Vrese lijk". „Misschien dat een bos bloemen een beetje troost kan bieden." Mevrouw de Wee is toen ze het nodig had ge troost door het echtpaar Moerland en wil ze daar nu eens voor bedanken. Me vrouw de Wee: „Binnen an derhalf jaar ben ik mijn moe der en zus verloren. Meneer en mevrouw Moerland heb ben mij toen goed opgevan gen. Ze zullen mij nooit vergeten, komen elke dag even kijken. En als ze langskomen, nemen ze meestal nog wat mee ook. Als het niet voor mij is, dan wel voor de poezen." Uit de zaal klinkt een luid applaus zo als elk bijzonder mens die Lezers van de Bevelander en de Faam-Vlissinger konden vorige maand een Valentijns- bon invullen en een bijzonder iemand nomineren voor een Valentijnscadeau. De Zeeu wen klommen gelijk in de pen. Bijna zevenhonderd mensen schreven soms in een zin, soms pagina's vol over onzelfzuchtige mensen die het verdienden nu eens zelf in het zonnetje gezet te worden. Uit de honderden in zendingen werden er twintig schrijvers en hun slachtoffers uitgekozen om naar een vroe ge Valentijnsviering te komen in de kantine van de PZC. dakkapellen schuifpuien zonweringen SHOWROOM: Albert Plesmanweg 118, 4462 CG Goes Tel.: 0113-230454 Fax 0113-230362 EEN LAGE PRIJS berco zaterdag14.00 u. zondag14.00 u. maandag, dinsdag 14.00 u. woensdag14.00 u. De geest van de heilige Valen tinus, naar wie 14 februari is vernoemd, had dit keer geen zware taak de aanwezigen in de Valentijnsstemming te brengen. Met een kop koffie en een gebakje met een hartje voor de neus en een tafel vol geschenken, zat de stemming er snel in. Er werd gegiecheld door familie en vrienden die van het geheim, de nomina tie, afwisten. De slachtoffers keken een tikkeltje zenuwach tig in het rond. Benieuwd wat er nu toch ging gebeuren. Hier en daar werd het mo ment zelfs op foto vereeu wigd. Voor later... naar voren wordt gehaald een enorm applaus krijgt. Mevrouw Bendeler van 87 jaar ziet er minstens twintig jaar jonger uit en wordt door haar metgezellen die haar op gegeven hebben in elke pose op de foto gezet. Bij aan komst, bij de uitreiking van de bloemen en als ze van haar 1 YJ'V

Bevelander | 1998 | | pagina 1