KIEKIERIS Werkgroep maakt geschiedenis met dorpsfilm 's-Heerenhoek Sistermania in Goes Goese muzikanten luisteren carnaval op Straatorkest Olé naar Nice TITANIC in Jeugdhoeve Paerehat L, 25,-35,-50,- ANNEMAREL Opril Grote Markt 114461 AK Goes, U p p OPRUIMING prijzen verkocht worden. Kom nu snel echt geld verdienen en vraag naar de snelle beslis- serskorting. Wij garanderen u de beste keuken en het beste ontwerp voor de beste prijs! I Carnaval voor ouderen Jaar filmen voor half uurtje plezier W\A r THE MOVIE Première Finale opruiming 75,- 100,- enz. I ^A.MAgTAsiA SPICEWORLD de bevèlander GRAND THEATER GOES 0113-215165 PZC WEEKBLADEN NU RONDE PRIJZEN TITANIC, WOENSDAG 11 FEBRUARI 1998 JAARGANG 50 - NUMMER 7 LAND r 1 x^BEW. EX Digitagl vervangt doofstom in de Geveltjes Carnaval BELBIOS [0900-9363® DISCOVERVOER a.s. vrijdag 20+ AVOND Uren in de kou voor minuutje film Zaterdag VALENTI JNSPARTY 4 februari g new |otfef?nows| IEDERE AVOND 19.30 UUR FILMPROGRAMMA VANAF 12 FEBR. T/M 18 FEBR.1998 Voorjaarsbeurs in Reimerswaal Het financiële plaatje z^3\NSEBIBL/or/; Zeulen, zeulen, zeulen (Van één onzer redacteuren) s-HEERENHOEK - Een duif vliegt weg, een bal knalt in de het doel van de tegenpartij, schutter spant boog, de bakker koopt een zak bolussen en iedereen maakt zich op voor de carnaval, 's- Heerenhoek anno 1998. Een tijd die niet verge ten mag worden in een dorp wat, als het aan Arno Witkam en Harrie de Jonge ligt, nooit ver geten zal worden. v---s. k/ ft* rJW if *7 't de bev 16.00 u. GROOT AANTAL de zijn ver- juichen. Eer je dat allemaal op film hebt staan..." opluisteren. Dinsdagavond 17 februari vertrekken 23 van de 28 leden tellende groep sa men mei een klein aantal sup porters met de bus naar Nice waar ze woensdag rond de middag zullen arriveren. Al weken zijn de leden druk aan het oefenen met een nieuw carnavalsprogramma vol mu ziek, zang en dans waarmee ze proberen de show te stelen aan de Cóte d'Azur. Volgens bestuurslid Richard de Mol doen na de repetities niet al- Het idee voor de dorpsfilm is ontstaan bij de dorpsraad van 's-Heerenhoek, waar Witkam de voorzitter is. Het is de tweede film met het Borselse dorp in de hoofdrol. „In 1969, regelmatig omstanders. Sistermania met Saskia Siemens, Rosanna Hofman, Ga by Wouterse en Jessica Kennedy (fotografie Serge Lig- tenberg). zaterdag zondag woensdag Ontdek Het Avontuur Achttii Het Grootsti Mysterie Van Onze Tijd 14.00 u. 14.00 u. 14.00 u. Om alle onderwerpen goed tot hun recht te laten komen is gekozen om de dorpsfilm in te delen in vier seizoenen. Van de nachtmis en de nieuw- jaarsschieting via de carnaval, de voetbal, het inpakken van de vakantiespullen weer naar de herfst en de winter. Al het 'typische' waar 's-Heerenhoek GOES RINGBAAN WEST 2B - 0113-216451 Het straatorkest zal komende caraval in Nice zijn te vinden. In deze Zuidfranse stad zullen de muzikanten uit Goes dit jaar namelijk carnaval gaan voor de heenreis bellen 0113-351717, voor de terugreis dienstregeling De Bevelander maakt deel uit van de Zeeland Combinatie huis-aan-huis- bladen in Zeeland. Totale oplage: 176.455 ex. er rijk aan is wordt op film vast gelegd. Een paar seconden voor de dames in kleder dracht, een paar tellen voor de kerkgangers en wat meer tellen voor de carnaval. Want dat is 's-Heerenhoek. Harrie: „Ik ben degene die de meeste opnames maakt, maar met de carnaval wordt het lastig. Dan willen we zelf meefeesten. Eventueel wilde Jan de Ruiter wel inspringen. Als echte 's- Heerenhoekenaar mag je van dat feest natuurlijk niets mis sen." Vanaf kerstmis vorig jaar bela gen Arno en Harrie de dorps bewoners met hun digitale ca mera. De nachtmis staat er al op. Ook bij het opbouwen van de carnavalswagens zijn al en kele filmpjes volgeschoten. Op het programma staan nog de ondernemers in het dorp en de vele actieve verenigin gen. Harrie: „In totaal zullen na een jaartje twintig uur film hebben volgeschoten. moet teruggebracht worden naar nog geen veertig minu ten. Dat betekent knippen. Veel knippen." Filmpartner Arno knikt instemmend. „Het lijkt niet veel, maar we willen het leuk houden. Voor de inwo ners en de buitenstaanders. De mensen moeten zich niet gaan vervelen tijdens het be kijken van de dorpsfilm." Een uur filmen, levert een klei ne minuut bruikbaar materiaal op. Arno: „We kunnen niet an ders. In ons dorp neemt het- verenigingsleven een belang rijke plaats in. De onderne mers en de verenigingen vor men het hart van 's-Heeren hoek. Daarom willen we opna mes maken van onder andere de slager, de bakker, de dui vensport, de schutterij en de voetbal. We willen bijvorbeeld laten zien hoe onze voetbal club een doelpunt maakt. Dan sta je wel een paar uurtjes langs de lijn. En daar maar hopen dat ze scoren en het publiek staat te roepen en te Door deze uitnodiging heeft Olé de organisatie van de car navalsoptocht in 's-Heeren hoek, dit jaar moeten teleur stellen, want daar waren ze de laatste jaren toch een graag geziene gast. Ook Arti in Goes moet het dit jaar zonder Olé stellen. Maar volgens secretaris Maya de Klerk’vinden alle leden het hartstikke leuk om naar Nice te gaan en zien ze dit toch wel weer als een nieuwe uitda ging. zelf enkele toneelstukjes opvoeren. Natuurlijk is Prins Ton den Eerste van Paerehat aanwezig met zijn hofdames, zijn veldwachters, de Jeugdprinses, de Jeugdbar en zijn Raad van Elf. Dit laatste gezelschap zal een voordracht voor het voetlicht brengen. Aan het slot zal er afscheid genomen worden van de BepSiTiCa- groep en zullen de opvolgers worden voorge steld, die als voorlopige naam hebben gekozen voor 'de Wantewevers'. Het ouderencarnaval is gratis te bezoeken. Wel vraagt de organisatie zo mogelijk enige carnavaleske kleding aan te trekken om de feestvreugde verder te verho gen. Tel. 0113-270709 seerd door Hogeschool Zee land. Harrie: „De Hogeschool geeft ons deskundig advies. We hadden alle twee wel eens een camera vast gehad, maar zo ervaren dat we geen tech nische ondersteuning nodig hebben, zijn we niet. Natuur lijk krijg je wel eens kritiek. Behoorlijk veel eigenlijk. Daar kijken ze ook met andere ogen naar de opnames. Vanaf een andere perspectief. Dat is wel eens slikken, maar van je fou ten leer je. Als de audio-visu- ele’ afdeling van Hogeschool Zijn juist apetrots, dan hebben wij het laatste woord. Wij ko men namelijk uit 's-Heeren hoek. Wij weten wat hier leeft." De carnavalsoptocht in 's-Heerenhoek zal 't dit jaar moeten stellen zon der het straatorkest Olé uit Goes. En dat geldt ook voor de Carnavals- stichting Arti uit de Ganzestad. voor de herindeling, is er een film gemaakt. Maar die kun je niet vergelijken met wat wij nu doen", legt Arno uit. Harrie begint te lachen. „Dat was een doofstomme versie be staande uit achter elkaar ge plakte acht-millimeterfilmpjes. Vergeleken met dit, ziet het er niet uit. Arno en Harrie heb ben in overleg met amateur- historicus Jan de Ruiter (van de zwarte bessen-film) geko zen voor een nieuwe digitale produktie. Geen kopieën. De professio nele video-apparatuur wordt beschikbaar gesteld door kerncentrale EPZ waar zowel Arno als Harrie een baan heb ben. „Ik ben de cameraman", maakt Harrie duidelijk. Op de kerncentrale werk ik ook met deze camera. Zo kwam Arno ook bij mij terecht. O ja... en ik ben een echte 's-Heerenhoe- kenaar. Dat ik in Heinkenszand woon, doet daar niets aan af!" Vrijdagavond 13 en zaterdag 14 februari wordt in Het Dorpshuis te Reimerswaal een voorjaarsbeurs gehouden van het comité Woord en Daad. Veel standhouders bieden daar hun producten aan. Vrije entree. De opbrengst is be stemd voor een kindertehuis in Bogota, waar genoemd co mité actie voor voert. Ver scheidene bedrijven presente ren zich op de beurs. Er zijn ook hapjes en drankjes ver krijgbaar. Openingstijden vrij dag van 19.00-21.30 uur en za terdag van 09.30-15.00 uur. Inl. tel. 502124 of 343102. De twee zwoegende mannen die alle weekeinden door 's- Heerenhoek lopen met een ca- Arno Witkam uit 's-Heeren- hoek en Harrie de Jonge uit Heinkenszand Maar mijn wortels en mijn hart liggen hier) hebben de taak op zich genomen om 's-Heerenhoek van alledag voor eeuwig vast te leggen voor het nageslacht. Een taak die volgens de beide heren zeker de moeite waard is. Want zoals ze zeggen: ,,'s- Heerenhoek heeft iets speci aals, iets moois, iets eigens. Iedere echte inwoner zal dat beamen. Die sfeer, dat mooie willen we in een half uur sa men vatten op het witte doek." Op zaterdag 14 februari a.s. wordt in Paerehat ('s-Heerenhoek) weer het jaarlijkse ouderencar naval gehouden. Dit evenement, dat gehouden wordt in de jeugdhoeve en begint om 13.00 uur, zal in het teken staan van het afscheid van de 'BepSiTica-groep', die deze middag achttien keer heeft georganiseerd. Tijdens deze middag voor 55-plussers en gehandicapten zullen de hoogtepunten uit de afgelopen periode de re vue passeren. Zo zijn er optredens voorzien van Engel Reinhoudt, de Zeeuwse Jantje Koop man, Sugar Lee Hooper, de gebroeders Lucas- sen als de grootste ouweoeren en een acht van de Witkammetjes. Ook de BepSiTiCa-groep zal Oplage: 39.500 ex. Uitgave: Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant b.v. Voorstad 22, Postbus 5, 4460 AA Goes. Tel. (0113) 273000. Fax (0113) 273010 Exploitatie: Ch. van den Oosterkamp (0113)273000 Privé (0118) 417802 Administratie: PZC Oost-Souburgseweg 10, postbus 18, 4380 AA Vlissingen. Advertentieverkoop: Henk Mallekote (0113) 273022 privé (0113) 342535). Pieter Karman (0113) 273021 privé (0113) 613394). Redactie: Hans Meijer (0113) 273028 Redactie-adres: Voorstad 22, Postbus 5, 4460 AA Goes. Bezorging: (0113) 273000. Druk: Wegener Nieuwsdruk Zeeland, Postbus 18, 4380 AA Vlissingen. Druktechniek: offsetrotatie. Sluitingstijd: advertenties maandag 17.00 uur. leen je lippen van het blazen en lachen pijn, maar ook je kuiten van het dansen. In Nice verzamelen zich jaarlijks dui zenden mensen langs de bou levard om naar de parades te kijken. Ook zullen de leden naast het toch wel drukke pro gramma proberen daar nog een excursie te maken naar o.a. Monaco en Monte Carlo. Zondagavond 22 februari reist de groep weer af naar Goes waar ze op maandag rond de middag hopen te arriveren. Het draaiboek heeft al ruwe vormen aangenomen, de eer ste belevenissen zijn al vast gelegd op film. Alles lijkt goed te verlopen. Alleen het finan ciële plaatje moet de werk groep nog rond zien te breien. Arno hoopt wat sponsors in de vorm van ondernemers te kunnen strikken. „De appara tuur mogen we gratis gebrui ken. Door de week staat de ca mera op het werk en vrijdag middag gaat hij mee naar huis. Maar de filmpjes kosten ook geld en daar hebben we er wel een stuk of twintig van nodig. Misschien dat de ge meente ons nog subsidie geeft en de rest moet opge bracht worden met spon soring. Ik denk dat we het be drag van vijf- a zesduizend gulden wel bij elkaar kunnen schrapen. Het zal wel moeten. Het zou vreselijk zijn als deze film vanwege geldgebrek stukloopt. Zo'n kans kun je niet voorbij laten gaan. Over twintig jaar is de dorpsfilm van 's-Heeren- hoek geschiedenis. Dan staat jouw naam op de aftiteling. Dat is toch een mooie gedach te!" Hans Verkerk Keukens heeft deze week een spectaculaire Half Geld actie! Als u binnen twee jaar een keuken nodig heeft en nu koopt, krijgt u van Hans een echte Kroon keuken voor de helft van de door de leverancier aanbevolen adviesprijs! Daarnaast heeft Hans vele keukens die voor DONDERDAG EN VRIJDAG KOOPAVOND VW.:» s.7 Dat ze een behoorlijke taak op zich zouden genomen, wisten Arno en Harrie van tevoren. Maar dat bijna alle avonden en weekeinden erin zouden gaan zitten... Arno: „Op wat uitzonderingen na lopen we elk weekeinde met de camera en monitor door het dorp te zeulen. In de avonduren bekijk je de opnames nog eeps. Be- ele’ afdeling van Hoge Dat spreek je de beeïdVn enzo- Zeeland het niets vindt voorts. Het idee wordt gebo ren, je bent enthousiast en je springt er midden in. Maar dat het er zoveel tijd en werk in zou gaan zitten, heb je van te voren niet in de gaten. We doen het gelukkig niet met te genzin. We weten waar me mee bezig zijn." Harrie en Arno zijn wel de twee meest actieve leden van het filmclubje rond de dorps film van 's-Heerenhoek, maar zeker niet de enige. Zo wor den ze onder andere geadvi- Arno Witkam en Harrie de Jonge zijn druk aan het werk om de winter in 's-Heerenhoek op film vast te leggen mera eh monitor in de aan slag 'trekken nieuwsgierige Harrie: „Soms komt er iemand even naar je toe om te vragen wat je nu eigenlijk aan het doen bent, wat de bedoeling is en waar het tot moet leiden... Leuk als je net aan het filmen bent. Dan moet je dus overnieuw beginnen. Spontaan is het wel, maar je kan geen film maken waarin om de haver klap iemand het beeld blok keert met de vraag 'Wat ben je aan het doen?'. Daar is de lol snel van af." "Uit in Goes" brengt donderdagavond 19 februari in De Prins van Oranje een voorpremière van de nieuwe show van de vocalgroep "Sisters". De voorstelling, "Sistermania" getiteld, begint om 20.00 uur. De landelijke première is op 27 februari a.s. in Almere. Voor velen zal de vocalgroep 'Sisters' geen onbekende naam meer zijn. Sinds hun eerste single "Swingtime” in 1988 hebben zij langzaam, maar gestaag aan een internationale carrière ge bouwd. Closeharmony en soul, gebracht door vier, talentvolle, brutale, goed ogende zangeressen met flair en gevoel voor show, zorgen voor een absolute muzikale happening. In het ka der van hun tienjarig bestaan, hebben deze swingende zange ressen al hun zinnen gezet op een theaterprograma met het beste materiaal van de afgelopen tien jaar. In de show "Sister mania", met muziek van o.a. "Pointer Sisters", "Andrew Sisters" en "Sister Sledge", worden de zangeressen begeleid door een meerkoppige multifunctionele band. Aangekleed met prachtige creaties en gelardeerd met een dosis gezonde Hollandse hu mor, brengen zij muziek over Sisters, door Sisters, van Sisters en voor Sisters. Kaarten kosten 25,-. De theaterkassa van schouwburg De Prins van Oranje is geopend van maandag tot en met vrijdag van 11.00 tot 14.00 uur. Telefonisch reserveren kan via 215154 of 0118-659659. Het straatorkest Olé uit Goes. Op de foto aan de boorden van het Goese Meer. Dat mag dan weliswaar blauw zijn, vermoedelijk zullen de muzikanten binnenkort een nóg blauwere Méditerranée zien, wanneer ze deelnemen aan de parades rond carnaval in Nice. zaterdag y’F IC3 4* 14 februari VALENTIJNSDAG Voor alle dames een heerlijk HOPRTJESIJSJE

Bevelander | 1998 | | pagina 1