KIEKIERIS De goede voornemens voor 1998 in dierentaal Jeans Seven in De Prins Goes De fi I vested e- tocht giet definitgf troch. Ci) Een poezenprobleem in Tussenhaven I 4 KQllMar 10% korting op ons huismerk MasterSign! 't Is bijna lente in De Schaapskooi KQilMar voor 2 personen de bevttetóter GRAND THEATER GOES 0113-215165 reis naar EURODISNEY Sr WOENSDAG 7 JANUARI 1998 JAARGANG 50- NUMMER 2 WEKELIJKS HUIS AAN HUIS OP NOORD EN ZUID-BEVELAND PZC WEEKBLADEN i Lammetjes kijken in H'zand Buitenshuis Skilje fergees foar mear ynformaasje: 0800 - 022 88 98. DISCOVERVOER j) BELBIOS Samenwerking FILMPROGRAMMA VANAF 7 T/M 13 JANUAR11998 Onvoldoende Schildpadden Over honden Ook mooie De gehele maand januari ontvangt u met uw klantenkaart 10% korting op alle produkten van ons huismerk MasterSign. Goede voornemens De werkers i bev r (Den tjocht fuortendalikt <ua't »yn fartk b«j Konmar hellet. De Bevelander maakt deel uit van de Zeeland Combinatie huis-aan-huis- bladen In Zeeland. Totale oplage: 176.455 ex. "The one and....". Dat is de titel van de muzikale theatershow die vrijdag 9 janu ari a.s. in De Prins van Oranje te Goes is te zien en te horen. Jeans Seven brengt die avond een show van zang, dans en muziek. Het gaat om een compleet nieu we show van de groep, die inmiddels al weer elf jaar met succes ons land afreist. Reptielen die door mensen bij het dierenasiel in Goes wor den binnengedragen worden via deze "tussenhaven" nadien overgebracht naar reptielen- opvang Iguana in Vlissingen. Met weer andere dierenop vangcentra in ons land wor den bijvoorbeeld egels en vo gels uitgewisseld. Met name met dierenasiel De Mikke in Middelburg dat zich heeft toe gelegd op de verzorging van vogels en egels. Voor weer andere dieren, zoals konijnen en andere knaagdieren, pro beren de mensen van De Tus senhaven zelf nieuwe baasjes te vinden. Een relatiebureau is er niks bij. Maar ook buiten de poorten van het dierenasiel is er werk volop. De leiding van het die renasiel in Goes herinnert zich de strenge winter van januari voor de heenreis bellen 0113-351717, voor de terugreis dienstregeling De voorstelling begint om 20.00 uur en kaarten kosten f 37,50. Niet alleen brengt de groep een nieuwe show, ook de cast is nieuw en wordt gevormd door Claudia van Donkelaar, Loraine Kammeron, Sasha Rosen, Jurgen Stein, Roe- lien Wekker, Marije Zwaard, Edwin Gerritsen .0900-9J63J 1 JPERSTORE De Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren onderhoudt nauwe contacten met het dierenasiel. Ook dat in Goes, dat jaarlijkse 75 pro cent van de opbrengst van de jaarlijkse collecte in de regio Drie weekeinden lang kunnen bezoekers van De Schaaps kooi onder Heinkenszand weer lammetjes gaan kijken. Er worden namelijk weer open dagen gehouden door de stichting Zeeuwse Schaapskudde. Hans Pot van de Zeeuw se Schaapskudde vertelt: "Het voorjaar komt er weer aan, ook al zou je dat buiten misschien niet zeggen. Maar in de Schaapskooi is er al volop nieuw leven. Tal van lammetjes zijn in de afgelopen weken geboren. Het geeft echt al een feestelijk voorjaarsgevoel als je in de kooi rondloopt. Her ders en vrijwilligers geven tekst en uitleg in de stal. En om het geheel een extra feestelijk tintje te geven, zijn er gratis beschuit met muisjes en chocolademelk voor de kinderen dat hoort er bij als er een geboorte gevierd wordt". Drie weekenden in januari houden we open dagen, een ideale gelegenheid om met de (klein)kinderen eens in de Schaapskooi te komen kijken. Naast de Kooi is het Informa tiecentrum, waar de kinderen hun beschuit met muisjes krijgen, waar een expositie te zien is en waar u koffie/thee en souvenirs kunt kopen. Ook zijn er streekeigen (Zeeuwse) produkten verkrijgbaar. De Schaapskooi is te vinden aan de Nieuwkamerseweg 3, deze heeft tijdens de open dagen éénrichtingsverkeer. Het eenvoudigst komt u via de Oudka- merseweg (in het verlengde van de Dorpsstraat in Hein kenszand). Volg vanaf de Heinkenszandseweg de borden". Voor inlichtingen kunt u terecht op de nummers 0113- 655267 en 0113-655890. U bent hartelijk welkom op: zater dag 10 en zondag 11 januari; zaterdag 17 en zondag 18 ja nuari; zaterdag 24 en zondag 25 januari; steeds van 13.00 tot 16.00 uur. Peter Boelee vertelt: "De op vang in ons asiel voor de kat ten bleek ook in 1997 niet vol doende. Bij de bouw van het asiel in 1986 konden we niet voorzien dat het aantal jonge katten dat bij het asiel zou worden afgeleverd zó zou toe nemen. Twaalf jaar geleden waren er vooral veel honden en juist wat minder katten. Nu is 't juist andersom. Het aantal honden in de asielen in heel Nederland - ook in Goes - wordt minder. Ik denk dat we binnen afzienbare tijd meer katten-quarantaines bij moe ten komen, 't Probleem daar bij is dat er geld voor nodig is. Dat is er nu niet". ging van Groot Stelle in Goes. En mensen die de schriftelijke opleiding van het LOI-Dieren- pension-asielhouder volgen kwamen hier wel stage lopen. Dienstverleners komen ook met regelmaat op het dieren asiel werken. Peter Boelee: "We hebben er heel goede er varingen mee. Evenals met jongeren die via het Halt-bu- reau of de Kinderbescherming a.t. zaterdag: Laatste kans op de Overigens biedt 't dierenasiel in Goes ook onderdak aan an dere dieren. Regelmatig ge beurt 't dat er schildpadden worden binnengebracht. In en Harold Verwoert. Verjder is er natuurlijk de onvolprezen swingende Jeansband. De muzi kale leiding is als vanouds in handen van Bert Stoots, de choreografie is verzorgd doorJohn Wooter. Humor zal in de show van de Jeans- companny weer een belangrijke plaats inne men. Zo biedt het programma een hilarische parodie op de vijftiger jaren, er wordt een heel eigen kijk op het Duitse hitrepertoire geboden en ook het Nederlandstalige repertoire zal op bijzondere wijze de aandacht krijgen. Kortom: het groeiende leger Jeans-fans zal men zeker niet in de kou laten staan, ook niet tijdens de voorstelling in de Prins van Oranje te Goes van vrijdagavond a.s. Katten spelen in dit verhaal een hoofdrol, 't Is net als in een goede democratie. Er zijn er de meeste van in 't dieren asiel en dus voeren ze de bo ventoon. Maar het dierenasiel heeft ook nog een flinke afde ling honden. Een prachtige langharige Duit se Herder, een reu van vier jaar, zit te wachten op 'n nieuw baasje. Ook zitten er een mannelijke Husky en een vrouwelijke "vanalleswat"- hond te solliciteren. De laatste is in haar vroege jeugd door mensen meegenomen van de Canarische Eilanden. Gered? "Ik denk 't niet", aldus Peter Boelee. "Want haar Spaanse temperament komt moeilijk overeen met 't onze. Al haar voorouders hebben min of meer in het "wild" geleefd. Daardoor kan zo'n dier moei lijk meer in onze pas gaan lo pen. Niettemin een uitdaging voor mensen met veel tijd. Want wanneer je er energie in stopt, kun je je waarschijnlijk geen lievere hond toewensen. Ze is pas zestien maanden oud. Achteraf was 't natuurlijk be ter geweest als haar "redders" haar gewoon daar hadden ge laten. De moraal van 't ver haal: Neem geen dieren mee uit uw vakantieland. Ze heb ben daar een beter leven dan in ons kouwe kikkerland". Zoals gezegd zit 't dierenasiel momenteel, kort na nieuwjaar, vol met katten. "Leuke poezen ook", aldus de mensen die er werken. "We hebben ze in alle kleuren, alle maten en één ding hebben ze allemaal ge meen: ze zijn lief, ‘t Gekke is dat het heus niet allemaal om zwerfkatten gaat. Er zitten ook fraaie exempla ren bij die bij wijze van spre ken zo naar een miss-verkie- zing zouden kunnen. Perzen zelfs. Peter Boelee: "We heb ben bijvoorbeeld vijf prachti ge langhaar-katten in de Tus senhaven die, net als wij voor hun, op een liefhebber zitten te wachten. Oplage: 39.500 ex. Uitgave: Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant b.v. Voorstad 22, Postbus 5, 4460 AA Goes. Tel. (0113) 273000. Fax (0113) 273010 Exploitatie: Ch. van den Oosterkamp (0113) 273000 Privé (0118) 417802 Administratie: PZC Oost-Souburgseweg 10, postbus 18, 4380 AA Vlissingen. Advertentieverkoop: Henk Mallekote (0113) 273022 privé (0113) 342535). Pieter Karman (0113) 273021 privé (0113) 613394). Redactie: Hans Meijer (0113) 273028 Redactie-adres: Voorstad 22, Postbus 5, 4460 AA Goes. Bezorging: (0113) 273000. Druk: Wegener Nieuwsdruk Zeeland, Postbus 18, 4380 AA Vlissingen. Druktechniek: offsetrotatie. Sluitingstijd: advertenties maandag 17.00 uur. De Jeanscompany, vrijdagavond 9 januari in Goes met Jeans Seven fotografie Wim Kluvers). ontvangt. Dit jaar zal vermoe delijk ook nauwer gaan wor den samengewerkt met de Sophiavereniging en de Bond tot Bescherming van Honden. Deze hebben veel leden in Zeeland. Peter Boelee: "Ze zochten nog een steunpunt in onze provincie". En verder: "Veel administratief werk werd ons afgelopen jaar be spaard door mevrouw Ria Dekker uit Kapelle. Zij is ge start met het registreren van alle gevonden en vermiste dieren voor de stichting Ami- vedi. D®or haar werk zijn er al heel wat verloren gelopen dieren bij hun baasjes terugbezorgd kunnen worden". Overigens weten de trouwe lezers van De Bevelander dat we regel matig op onze streekpagina een overzicht geven van de dieren die via Amivedi als ge vonden of vermist te boek staan. Het telefoonnummer herhalen we nog eens: 0113- 330063. Samen met een ploegje vrij willigers, stagiaires en dienst verleners probeert hij de op vang en verzorging van vooral honden en katten in het Goe- se dierenasiel zo goed moge lijk te regelen. Geen sinecure. Want het dierenasiel is afgelo pen jaar bij wijze van spreke overspoeld door jonge poe zen. Maar liefst 194 jonge kat jes werden bij het asiel aan de Westhavendijk in Goes bin nengebracht. Een record. En dan geen record om over te juichen, aldus beheerder Peter Boelee. Hij probeert middels een maandelijkse rubriek van het Dierenasiel in De Bevelan der mensen ervan te overtui gen dat er teveel poezen wor den geboren. Daar dus geen geboortebeperkende maatre gelen, terwijl die zo makkelijk zouden zijn te nemen. dat soort gevallen wordt er contact gelegd met bijvoor beeld de Schildpaddenop- vang in Alphen aan de Rijn. In dat geval is er sprake van die ren van exotische oorsprong. Maar 't komt de laatste tijd ook steeds regelmatiger voor dat er kleine schildpadden worden afgeleverd die in de buurt van de Goese Vesten zijn aangetroffen. Peter Boe lee heeft het vermoeden dat er in de Goese Vesten langza merhand een hele populatie van kleine schildpadden is ontstaan. Dieren die zich dus kennelijk goed weten te hand haven in ons klimaat. Peter Boelee, baasje van tientallen dieren in het Dierenasiel in Goes. Hij hoopt komend jaar wat meer ruimte te krijgen in zijn dierenasiel. Bijvoorbeeld doordat deze fraaie wit te poes een nieuw baasje ergens op de Bevelanden krijgt. 't Zijn zeker niet moeders lelijksten die in het dierenasiel terecht komen. Dat geldt bijvoorbeeld ook voor deze Hus ky, een reu die weliswaar liefdevol wordt verzorgd in de Tussenhaven, maar voor wie toch ergens een definitief onderdak wordt gezocht. We begonnen ons verhaal over de goede voornemens voor 1998. De mensen van het Dieren asiel weten er nog wel een paar voor u te bedenken: “Ik als kattenliefhebber neem mij voor, wanneer mijn kat is weggelopen, dat ik direct me vrouw Dekker van Amivedi bel om dat door te geven. En verder dat ik iedere zaterdag morgen even naar het dieren asiel ga om te kijken of mijn kat daar misschien zit". En voor de mensen die hun katten nog niet hebben laten castreren of steriliseren: "Mijn voornemen is om al mijn kat ten zo snel mogelijk te laten helpen bij de dierenarts, zodat er dit jaar geen jonge katjes van mij meer naar het asiel hoeven worden gebracht". Ten slotte nog dit: Het dieren asiel Tussenhaven is geopend van dinsdag tot en met zater dag van 09.00-12.00 uur. Ver der kunnen telefonisch bood schappen worden doorgege ven via nummer 0113-212473. (Van een onzer redacteuren) GOES.- "Goede voornemens voor 1998? Neem dan eens een leuke kat uit het dierenasiel in huis. Dat is makkelijker dan stoppen met roken". Dat is de boodschap van Peter Boelee van Dierenasiel Tus senhaven in Goes. 1997 als de dag van gisteren. Karrevrachten voedsel wer den toen vanuit het Goese asiel in Zeeland rondgebracht. Naar de Oosterschelde, Wes- terschelde en Veerse Meer, waar tienduizenden vogels van honger dreigden om te komen. Dierenasiel Tussenha ven fungeerde in die vogel- hongerwinter als tussenop- vang van Vogelasiel De Mikke in Middelburg. Alleen al in het Oosterscheldegebied werden in totaal 1622 steltlopers doodgevonden. Daaronder 1184 scholeksters. In die strenge periode, deze week precies een jaar geleden, gin gen toen dagelijks vrijwilligers met busjes vol met voedsel de vogels voeren op de dijken. Dat voer kon worden gekocht dankzij fondsen die weer be schikbaar waren gesteld door de Nederlandse Dierenbe scherming. “Een hectische pe riode", zo herinnert Peter Boe lee zich. "Maar ook een periode dat veel mensen erachter kwa men dat we meer doen dan het opvangen van katten en honden alléén". hier komen werken. Zo heeft het asiel ook in dat opzicht nog een maatschappelijke functie". Overigens drijft Dierenasiel Tussenhaven in Goes op een flink team van vooral jonge mensen. Vrijwilliggers, stagia- res en dienstverleners die niet te beroerd zijn om zeven da gen per week in actie te zijn. Samen weliswaar. Want het dierenasiel is blij met iedere hulp. Bijvoorbeeld van jonge lui vanaf 15 jaar) die regel matig een of twee ochtenden per week 'n handje willen hel pen. Maar ook ouderen zijn welkom. Peter Boelee daar over: "Er is momenteel weer plaats voor enkele nieuwe vrijwilligers. Bijvoorbeeld voor mensen van wie de kin deren op school zitten en die tijdens de schooluren mee willen komen helpen. Verder hebben we stagiares die een opleiding krijgen op gebied van dierverzorging. Maar ook jongelui van opleiding verzor- zaterdag14.00 u. zondag14.00 u. woensdag 14.00 u. donderdag20.00 u. vrijdag19.00 - 21.45 u. zaterdag19.00 - 21.45 u. zondag19.00 - 21.45 u. maandag, dinsdag20.00 u. woensdag20.00 u. g&m mms»»

Bevelander | 1998 | | pagina 1