KIEKIERIS VAGEBOND ZIJ ZIJN ONZE BESCHERMING TEGEN BUITENAARDS TUIG Petaten te koop A/V) Kilometervreter Jan van der Weijde in Kapelle in de aanval Recordpoging op de vierkante meter I» Underground else Driedaagse beurs van oldtimers «^1 GRAND THEATER GOES 0113-215165 Concert Duitse organist in N.H.-Kerk van Kapelle «2^1 'öelbübc de bevelander en de 30 Qügustus WOENSDAG 20 augustus 1997 JAARGANG 49 - NUMMER 34 Z0NNESTEEKZATERDA6?? WEKELIJKS HUIS AAN HUIS OP NOORD EN ZUID-BEVELAND 11 PZC WEEKBLADEN Al Super Yous vanaf zaterdag 23 augustus Grote I^ade 44 Goes FILMPROGRAMMA VANAF 21 T/M 27 AUGUSTUS 1997 ZOMERSE TEMPERATUREN BIJ BE MISS-BIKINI BELBIOS O9OO-9363B (Van een onzer redacteuren) KAPELLE. - Kilometer-vreter Jan van der Weijde uit Kapelle gaat weer eens in de aanval. Deze keer in zijn eigen woon plaats. De 52-jarige lange afstandsloper doet op Kapelse Dag een aanval op het Nederlandse record handlopen. Hij zal pro beren in acht uur tijds minstens 80 kilo meter op een loopband af te leggen. J HM Rl a carhartt adidas dickies Sponsoring Records TV-opname kerkdienst in Bethelkerk Verhit Q 0113 351717 Uit Chicago p a.s.zaterdag 1X1 zaterdag, zondag en woensdag 14.00 uur IE®. X# ‘A zaterdag 30 augustus De Bevelander maakt deel uit van de Zeeland Combinatie huis-aan-huls- bladen in Zeeland. Tottle oplage: 176.455 ex. Op de foto: Een fraaie A Ford Landau- lette uit 1929 zal deel uitmaken van de collectie die in de Jaarbeurs is samen gebracht. donderdag vrijdag zaterdag zondag maandag, dinsdag woensdag 20.00 u. 19.00 - 21.30 u. 19.00 - 21.30 u. 19.00 - 21.30 u. 20.00 u. 20.00 u. SjSj,' bevelander Op zich stellen die 80 kilome ters voor de atleet niet zoveel voor. Hij heeft voor hetere vu ren gestaan. Vorig jaar in Griekenland bijvoorbeeld. Hij was daar een van de vijf Ne derlandse lange afstandslo pers die het aandurfden om mee te doen aan de Spartath- lon. Jan was de enige Neder lander die 'm uitliep. Hij had er 34 uur voor nodig om de 246 kilometer tussen Athene en Sparta af te leggen. Hij werd aan de finish ingehaald als een Griekse held. Dat was vorig jaar september. "Een van de hoogtepunten in m'n loopbaan", aldus Van der Weijde, die in het dagelijkse leven de kost verdient bij Me ijer b.v. in Kruiningen. schommelt het aantal mensen dat aan fitness doet tussen de tien en vijftien procent. In Amerika is veertig tot vijftig procent actief. Een kwestie van andere cultuur. Maar ik denk dat we in Nederland en Europa diezelfde richting uit gaan". De provincie Zeeland is enige tijd geleden ten strijde ge trokken tegen de vele reclameborden langs s'Heeren we gen. Gelukkig blijft er ruimte voor bepaalde commerciële boodschappen. Zoals deze bijvoorbeeld. Onze fotograaf liep ergens onder Kloetinge tegen deze goed gestyleerde en soliede vork op. Petaten te koop, zo luidde de bood schap. Dit is tóch mooi Zeeuws, zouden we zo denken. wordt de laatste tijd gevraagd voor het houden van lezingen in de USA, hij heeft nauwe contacten gelegd met het Olympisch Netwerk. En pas sant heeft hij zijn eigen lifesty- I i WILL SMITH* MIE motto. Het aanbod wordt zo gevarieerd mo gelijk gehouden: naast auto's, motorfietsen en onderdelen is er ook een enorm aanbod aan oude vakbladen, boeken, modelauto's, "lifestyle" en automobilia. Natuurlijk zijn ook weer de vele clubs, musea en verenigingen aanwezig Bijzonder op deze Vehikel is een inzending van door het Den Hartogh Ford Museum. Dit grootste Ford museum van de wereld showt een aantal zeer bijzondere Fords waaronder een "Tin Lizzy" en een schitteren de A Ford Landaulette uit 1929. Heel iets an ders, maar ook leuk, is een inzending van het rijwielmuseum "Radwerk" uit Duitsland. Visit this BASEMENT as soon as possible!!!!!!! Oplage: 39.500 ex. Uitgave: Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant b.v. Voorstad 22, Postbus 5. 4460 AA Goes. Tel. (0113) 273000. Fax (0113) 273010 Exploitatie: Ch. van den Oosterkamp (0113)273000 Privé (0118) 417802 Administratie: PZC Oost-Souburgseweg 10, postbus 18, 4380 AA Vlissingen. Advertentieverkoop: Henk Mallekote (0113) 273022 privé (0113) 342535). Pieter Karman (0113) 273021 privé (0113) 613394). Redactie: Hans Meijer (0113) 273028 Redactie-adres: Voorstad 22, Postbus 5, 4460 AA Goes. Bezorging: (0113) 273000. Druk: PZC Grafische Bedrijven, Postbus 18, 4380 AA Vlissingen. Druktechniek: offsetrotatie. Sluitingstijd: advertenties maandag 17.00 uur. Jan de Jong beschouwt de sponsoring van Jan van der Weijde als een normale zaak. "Dat hebben we met High Fi ve de afgelopen vijf jaar dat we bestaanregelmatig ge daan. Ik vind dat het op- onze weg ligt om sportmensen met een Liefhebbers van oldtimers moeten komend weekeinde in Utrecht zijn. In De Jaarbeurs wordt daar op 22, 23 en 24 augustus de 31e Oldtimer Jaarbeurs Vehikel gehouden. Ook in Zeeland en op de Bevelanden zijn er veel bezitters en fans van oldtimers. Dus ook van deze zijde zal er ongetwijfeld belangstelling voor de beurs bestaan. Deze augustusbeurs is de grootste ooit ge houden, met de toevoeging van de nieuwe Prins van Oranjehal bijna 40.000 m2 vloerop pervlakte. Deze enorme ruimte zal weer geheel gevuld zijn met klassieke, soms antieke, auto's en motorfietsen, compleet of in onderdelen. Sleutelaars zullen weer verlekkerd graven in de kisten met oude onderdelen, naar dat piefje dat ze al jaren zoeken. Nog steeds geldt: "Als je het op Vehikel niet vindt moet je* het maar zelf gaan maken", zo luidt het In de Ned. Herv. Kerk te Kapelle zal op zaterdag 23 augustus a.s. een orgelconcert worden verzorgd door de uit Duitsland afkom stige Wolfram Syré. Hij zal werken ten gehore brengen van o.a. Bach, Töpfer, Oley en Liszt ("Weinen, Klagen"). Wolfram Syré werd in 1950 in Fulda geboren. Op 7-jarige leef tijd begon hij met pianolessen, vanaf 1963 met orgellessen bij Hubert Brings, organist van de Münster-Basikika te Bonn. Vanaf 1969 studeerde hij piano, orgel en clavecimbel aan het Conser vatorium van Keulen en Frankfurt. Hij werd zelf in 1972 organist van de Kreuzbergkerk te Bonn en leraar aan de muziekschool, aldaar. In 1975 deed hij eindexamen orgel en studeerde daarna nog bij Marie-Claire Alain in Parijs. In 1976 won hij het orgelconcours te Brugge. Van 1992-1996 was hij organist van de Johannuskerk te Stade en heeft historische en systematische muziekweten schappen en kunstgeschiedenis gestudeerd aan de Technische Universiteit Chemnitz-Zwickau bij Prof. Dr. Helmut Loos. Het concert begint om 20.00 uur. Toegang 7,50 (CJP/Pas 65/t.m. 12 jr. 5,-). Jan van de Weijde mag zich rekenen tot het selecte gezel schap van lange afstandslo pers dat elkaar regelmatig in binnen- en buitenland treft. In Almere bijvoorbeeld. Daar heeft de al wat grijzende ath- leet drie maal meegedaan aan de 24 uurs.Twee maal heeft hij hem gewonnen. Hij legde er 'n keer binnen het etmaal 206 kilometer af. Een ander record schreef hij op z'n naam in Schiedam. Van der Weijde liep daar 215 kilometer. Een record bij de 40-plussers dat nog steeds overeind is gebleven. Bij High Five heeft Jan van der Weijde er tienduizenden wedstrijd- en trainingskilome- ters opzitten. De laatste weken is-ie echter trouw na zijn werk te vinden bij High Five in Goes. In de riante fitnessruim te heeft eigenaar Jan de Jong daar een loopband voor hem gereserveerd. De 52-jarige Ka pellenaar bereidt zich daar voor op een nieuw wapenfeit. Eigenlijk is het puur toeval dat hij opnieuw in de aanval gaat. Hij vertelt: "Ik heb 'n tijdje ge leden eens gesproken met Eric Ganseman. Die is nauw betrokken bij Kapelse Dag. Ik heb hem toen ook uitgelegd dat het voor mij belangrijk is om sponsors te vinden. Deel name aan grote wedstrijden kost nu eenmaal veel geld. Ik heb 't bijzonder getroffen met m'n werkgever die me al vaak gesteund heeft. Ook oproepen in het verleden via onder meer De Bevelander om spon sors te vinden, hebben succes gehad. Ik heb voor volgend jaar heel bijzondere plannen. Ik wil daar in dit stadium nog niet teveel over kwijt. Maar deel name aan de 48 uren van Keu len maakt er deel van uit. On dernemers in Kapelle waren er wel voor te vinden om op Kapelse Dag wat te doen. Ook werden er contacten gelegd met Jan de Jong van High Fi ve in Goes. Die wilde wel een loopband beschikbaar stellen. Toen het plan verder werd uit gewerkt wilde hij ook nog een paar roeimachines op Kapelse Dag wegzetten. Daar kunnen belangstellenden uit het pu bliek prijzen winnen en tegelij kertijd wordt er sponsorgeld bij elkaar geroeid. Het fijne weet ik er niet van. Dat laat ik verder maar aan de organisa tie over. Mij gaat 't er in de eerste plaats om dat ik dat Neder landse record handlopen eindelijk eens een keer breek. Dat is leuk voor mezelf, ook voor het publiek op Kapelse Dag, voor de organisatie na tuurlijk én voor High Five." Ie center in Goes prima van de grond gekregen. Hij vertelt: "Vijf jaar geleden toen we openden vroeg heel Zeeland zich af hoe we een grootscha lig fitnesscentrum als het onze rendabel konden krijgen. Men stond er wat sceptisch tegen over. Ik had heel wat barrières te overwinnen. Ik zal je vertel len dat we nu fuim 2.000 le den hebben. Mensen die re gelmatig bij ons komen spor ten, aan fitness doen. We krij gen per jaar nu 100.000 be zoekers over de vloer. Wan neer de vakanties voorbij zijn draaien we weer op volle toe ren. Dat wil zeggen: Tachtig uur per week. Zeven dagen open ook per week. Wist je trouwens dat het merendeel van onze bezoekers 40-plus sers zijn. Veel daarvan komen bij ons binnen via bedrijven. Ik denk dat we nog pas aan 't begin staan. In Nederland Het IKON verzorgt op zondagmorgen 24 augustus a.s. een TV-opname van de morgendienst in de Bethelkerk van de Vrije Evangelische Gemeente te Goes. Het kerkgebouw is gelegen aan de Tulpstraat 2. Voorganger in deze dienst is Ds. B. Hagen.Medewerking verlenen verder het zangkoor Hallelujah o.l.v. de heer R v.d. Klooster en het jongerenkoor Happiness o.l.v. Rudy Gorsse. Organiste in de ze dient is mevrouw D. v.d. Vrie-Nijsse. Wanneer u de opna me van deze kerkdienst wilt bijwonen dan dient u om 11030 uur in de kerkzaal aanwezig te zijn. U bent van harte welkom.Een week later, zondagmorgen 31 augustus om 11.00 uur wordt deze dienst op Nederland 1 uit gezonden. Bij de foto's: Sinds enkele weken is Jan van de Weijde uit Kapelle in training op de loopband bij High Five in Goes. Hij probeert op Kapelse Dag in acht uur tijds minstens tachtig kilo meter te lopen. Deze keer dus geen straten parcours voor de lange afstandslo per, maar een recordpo- ging op de vierkante me ter. Bij zijn recordpoging zal Van der Weijde de beschik king krijgen over een su- perdeluxe loopband, die dezer dagen speciaal van uit Chicago naar Zeeland wordt gehaald. Jan de Jong van High Five hoopt dat-ie op tijd in Goes arri veert zodat Van der Weijde on der optimale omstandighe den aan de recordpoging kan gaan beginnen. In de fitnessruimte van High Five zal Jan van der Weijde komende weken nog regelma tig 'n uurtje op de loopband staan. We troffen hem er vori ge week. Want ook op tijdstippen dat de weerman een hittegolf meldt, is de 52-jarige Kapellenaar in touw in zich voor te bereiden op zijn re cordpoging. "Ik ben blij dat ik wat heb kunnen trainen. Want zo'n loopband werkt toch an ders dan wanneer je onder weg bent. Als ik aan een lange afstandsloop bezig bent ont gaat me niks. Je ziet de men sen langs de kant staan. Ik zie wat er gebeurt. En je hebt natuurlijk de stimu lans om achter anderen aan te gaan, om achterstanden weg te werken. Ik ben kort geleden in Tsjechië geweest. Daar heb ik een week lang, zeven da gen, iedere dag een marathon gelopen. Tweeenveertig kilometer en 195 meter dus. Man, dat was geweldig. Aan de ene kant vanwege de contacten met je medelopers. Aan de andere kant ook vanwege het publiek. Hoe dat op de lopende band in Kapelle wordt Ik weet 't niet, 't Is te hopen dat er flink wat publiek komt kijken. Voor regen hoef ik niet bang te zijn. Ik sta overdekt.En we hebben er rekening mee gehouden dat de loopband 't zou kunnen begeven. Er is een reserve loopband. Verder hoop ik na tuurlijk dat 't ook wat oplevert. Wat sponsoring, maar natuur lijk ook dat Nederlandse re cord. Het staat op 78 kilome ter en 490 meter. Het is al sinds 23 mei 1993 in handen van Ton Smeets, een loop- maat trouwens van me. Hij heeft me gezegd: Jan, probeer er eens wat aan te doen. Wel nu, daar ga ik dan ook voor." En verder: "Hoewel Kapelse Dag op 30 augustus om 10.00 officieel opent, wil ik vanaf 8.00 uur 's morgens al op de loopband staan. Ik heb uitge rekend dat ik dan na vier uur 's middags nog een uurtje de tijd heb om zelf Kapelse Dag te gaan vieren. Wat mij betreft met een record en een bier- bad na afloop." Op Kapelse Dag zal er een po dium worden weggezet op de hoek Kerkplein en Van der Biltlaan. Daar zal de loopband, met Jan van der Weijde erop, acht uur lang in beweging zijn. Een bijzondere loopband overigens. Jan de Jong van High Five daarover: "We laten hem speciaal uit Chicago overkomen. Ik heb daar veel contacten en voor Europese begrippen gaat 't om het nieuwste van het nieuwste. Hij kost twintig mille en zal daarna 'n plaats krijgen in de fitnessruimte. Ik heb Jan van der Weijde 'n tijdje geleden al voorgesteld bij ons te komen trainen. Want ik kan me voor stellen dat het acht uur achter elkaar lopen op 'n band heel wat anders is dan wanneer je onderweg bent in een wed strijd op een stratenparcours, een marathon of ergens in Griekenland". dergelijk niveau of jonge men sen met talent verderop te helpen." De 39-jarige eigenaar van High Five heeft in de fit- nesswereld een uitstekende reputatie opgebouwd. Hij

Bevelander | 1997 | | pagina 1