Een zomerpastorale voor Nisse I JAN BRUUNS 'n Avondje licht klassiek op het Dorpsplein KIEKIERIS K Rijn en Trijn in Heinkenszand: Minder verpakt, pakt beter uit de bevéltoder F Programma Pastorale au Parvis ZOMER IN ZEELAND GRAND THEATER GOES 0113-215165 CARAIBISCHE SHOW MEÊl POND ,.^sP99BIJONS^ WOENSDAG 9 JULI 1997 WEKELIJKS HUIS AAN HUIS OP NOORD EN ZUID-BEVELAND VAKANTIEBIJLAGE NOORD-BEVELAND zie pagina 34 en 35 PZC WEEKBLADEN Muziek die past in de omgeving Bij dit nummer van De Bevelander weer de maandelijkse Autokrant. Een nummer met veel regionale informatie en nieuws over de modellen voor 1998. Romantiek FILMPROGRAMMA VANAF 10 T/M 16 JUL11997 !3 8ELBIOS 0900-93639 Concert-menu f Veel stijlen Een feest 4* 0113 351717 elders JAARGANG 49 - NUMMER 28 de bev r (Van één onzer redacteuren) Bij de foto's: een impressie van Pastorale au Parvis van vorig jaar in Nisse A •^1 ^AANVAL 29 u?- Vorig jaar al namen een aantal telijke klassieke die voor de meeste bezoekers bekend in de oren zal klinken. Pastorale au Parvis wil muziek koppelen aan de romantiek De Bevelander maakt deel uit van de Zeeland Combinatie huis-aan-huis- bladen in Zeeland. Totale oplage: 176.455 ex. en Parvis betekent niets meer dan kerkplein. show wordt besloten met een lied van Sandra, begeleid op de accordeon. Daarna pau zeert het presentatieteam in het meegebrachte zitje en be antwoord vragen van het pu bliek. Ook bestaat de moge lijkheid een kant-en-klaar foto te laten maken 'in het bos'. De entourage is er. Zoals Amsterdam muziek maakt rond zijn grachten doet Nisse 't in het klein en pastoraal. WEEK 25 - geldig Vm zondag 22 juni 1997 jaar klinkt er de muziek waar hij ooit voor gebouwd is. Licht klassiek met de romantiek van het landleven. Dit jaar, op za terdag 12 juli, krijgt die tradi tie weer een nieuwe impuls tijdens de 2de Pastorale au Parvis, een moeilijke naam voor klassieke muziek op het Dorpsplein." dorpsbewoners het initiatief om de muziektent op het Dorpsplein weer in gebruik te nemen. Het was tenslotte zo'n 25 jaar geleden dat er echt in gemusiceerd werd. De keuze om een programma samen te stellen met licht klassieke mu ziek lag eigenlijk wel voor de hand. Geen versterkte gelui den, geen moderne rock, maar muziek die past in de omgeving. De titel Pastorale is een verwijzing naar het plattelandskarakter van Nisse Naar huis gaan om te eten hoeft die dag niet. Zeker voor degenen die van te voren een eenvoudig concert-menu re serveren is er alle reden om te blijven, want rond etenstijd spelen de Walcherse muzikan ten Petra Fllipse (viool) en Karin de Boef (piano) hun se lectie uit een gevarieerd re pertoire. Een strijkersensem- ble onder leiding van Carlo Nabbe zorgt daarna voor fees- Bij de foto: Rijn en Trijn zijn zaterdag 12 juli te vinden op de braderie te Heinkens zand met een bijzondere boodschap, (foto: Pieter Honhoff). De show geeft met de ten toonstelling en bijbehorende workshop over afvalpreventie inhoud aan de gelijknamige campagne. Samen met de dit jaar uitgevoerde scholieren campagne 'Blik op Blik' maakt zij deel uit van het project 'Consument Afval', dat de consument wil aanmoedigen tot een meer milieubewust koopgedrag. Dit kan leiden tot een minder hoge afvalberg. 'Minder verpakt, pakt beter uit', zo heet de show die theatergroep 'Rijn en Trijn' op zaterdag 12 juli presenteert op de braderie in Heinkens zand. In de voorstelling wordt het publiek op humoristische wijze geprikkeld minder afval te produceren en daarbij vooral te letten op verpakkin gen. De straatvoorstelling is een aantal maal te zien tussen 13.00 en 16.00 uur. Theater groep 'Rijn en Trijn' produ ceerde deze show in opdracht van de Zeeuwse Milieufedera tie (ZMF) en het Openbaar Li chaam Afvalstoffenverwijde ring Noord- en Midden-Zee- land (OLAZ). Beide organisa ties vinden het van groot be lang het thema afvalpreventie onder de aandacht van de Dorpsplein. Die gevoel heb ben voor de sfeer en onge dwongen naar de verschillen de ensembles en solisten wil len luisteren. We hebben zelfs een compleet kamerorkest kunnen strikken. En wie op een gegeven ogenblik naar huis wil, omdat de kinderen naar bed moeten, kan ge woon weglopen. Dat is de charme van dit concert", al dus René de Dreu. van het landleven, 'n Beetje zoals 't er vroeger wel aan toeging. Trouwens: wie voor het eerst Nisse bezoekt zal so wieso al de indruk krijgen dat de tijd er stil is blijven staan. René de Dreu vertelt: „De veertiende eeuwse kerk, de oude waterpomp en de vaete ademen de rust van vervlo gen tijden en de oude huisjes langs de vrij fors uitgevallen kerkring doen vergeten dat er, niet zoveel kilometers verder op, een wereld bestaat met druk vakantieverkeer. Midden in één van Zeelands oudste en mooiste landschappen ademt Nisse de sfeer vamwel- eer. De muziektent op het Dorpsplein doet daar rustig aan mee. Nog één keer per 16.00-16.25 uur: piano, Els Paauwe, romantische pianomuziek (o.a. Lieder ohne Worte/Mendelssohn, Waltz in A/Brahms, Melody in F/A. Rubinstein) 16.30-17.30 uur: kameror kest "Archi Amice" (Bach, Dvorak, Tsjaikovski) 17.35- 18.30 uur: piano/vi- ool, Petra Flipse (viool) en Karin de Boef (piano), wer ken van Mozart, Couperin, Fauré, Mendelssohn. 18.35- 19.45 uur: strijken- semble, o.l.v. Carlo Nabbe, van authentiek klassiek tot salonmuziek 19.50-20.50 uur: keltische muziek door "Finglas", in bezetting harp, gitaar, fluit, clavecimbel (synthesizer) en zang, met o.a. composi ties van O' Carolan 20.55-21.20 uur: Els Paau we, romantische pianomu ziek met enkele liederen door Joke Smallegange 21.25-22.30 uur: Klarinet kwartet "Clarte Noire", Vi valdi, Handel, Mozart, Bru- beck, eigen composities en bewerkingen. Een bijzondere plek in het pro- gamma neemt de Keltische muziek van het ensemble "Finglas" in. De overwegend Ierse composities verraden echter alle sporen van invloe den uit de Italiaanse barok. Rondtrekkende muzikanten wisten hun stempel op de tra ditionele Ierse muziek te druk ken. Met name de blinde har pist O' Carolan heeft grote in vloed uitgeoefend op de Kelti sche muziek. Finglas, onder leiding van Jules Bitter uit 's- Heer Arendskerke en met de bekende Belgische harpist Gérard Hirsch en zangeres Evelien Satink, spelen onder meer composities van zijn hand. Na een tweede selectie van romantische pianomuziek sluit Klarinet Kwartet "Clarte Noire" uit Bergen op Zoom de 2e Pastorale af. Het kwartet brengt behalve werken die ook op hun nieuwste CD te beluisteren zijn, een brede keuze uit het repertoire voor klarinet. Zelfs hedendaagse klassieke composities gaan ze niet uit de weg. Daarmee ac centueren ze dat er in Nisse plaats is voor veel stijlen van lichte klassieke muziek. Pas torale au Parvis mikt niet op een bepaald publiek. „We hoeven geen honderden be zoekers van buiten te krijgen. Het is geen massa-manifesta- tie. Iedereen die er zich tot aangetrokken voelt is wel kom", aldus de organisatie. Dat zijn op de eerste plaats de eigen inwoners, de gezinnen die in Nisse en omgeving wo nen. Maar ook andere belang stellenden zijn natuurlijk wel kom. 't Dorpsplein van Nisse Oplage: 39.500 ex. Uitgave: Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant b.v. Voorstad 22, Postbus 5, 4460 AA Goes. Tel. (0113) 273000. Fax (0113) 273010 Exploitatie: Ch. van den Oosterkamp (0113) 273000 privé: (0118) 642078 Administratie: PZC Oost-Souburgseweg 10, postbus 18, 4380 AA Vlissingen. Advertentieverkoop: Henk Mallekote (0113) 273022 privé (0113) 342535). Pieter Karman (0113)273021 privé (0113) 613394). Redactie: Hans Meijer (0113) 273028 Redactie-adres: Voorstad 22, Postbus 5, 4460 AA Goes. Bezorging: (0113) 273000. Druk: PZC Grafische Bedrijven, Postbus 18,4380 AA Vlissingen. Druktechniek: offsetrotatie. Sluitingstijd: advertenties maandag 17.00 uur. Voor de organisatoren staat, naast een kwalitatief goed en gevarieerd programma, ont spanning voorop. Een dorps feest dient gepaard te gaan met een praatje, drankje en hapje. Geen concerten dus waarbij iedereen vast aan z'n stoel zit gekluisterd, maar een muziekfeest met ruimte voor gezelligheid en ontmoetin gen. Ook dat was en is de functie die het centrum van het oude ringdorp heeft. De muziek is daarbij meer dan al leen achtergrond. Het enthou siasme van de aanwezigen tij dens de eerste Pastorale in 1996 heeft de organisatie, in middels een stichting met dorpsbewoners, doen beslui ten er meer dan alleen een avondprogramma van te ma ken. Dit jaar op 12 juli klinkt de eerste romantische klas sieke muziek al vanaf vier uur 's middags. Dat geeft het eve nement, nog meer dan vorig jaar, het karakter van een mu ziekfeest voor de hele familie. Na een optreden met roman tische pianomuziek door Els Paauwe, staat ook een kamer orkest met 14 muzikanten op het middagprogramma. Zij spelen werken van onder meer Bach, Tsjaikovski en Henri Purcell. Dit orkest, "Ar chi Amice" uit Noord-Brabant „In deze opzet uniek voor Zee land". Aldus stelt René de Dreu vast. Hij is nauw bij de organisatie betrokken. Het is de tweede maal dat de Pastor ale au Parvis gehouden wordt. Vorig jaar 't eerst. „De belangstelling was toen bui ten verwachting. Niet zoals op de Schaapscheerdersfeesten, wanneer er tienduizend men sen naar Nisse komen. Maar misschien toch wel driehon derd mensen. En wij vonden dat in verhou ding al veel. We hoéven ook niet zoveel mensen te krijgen. Sfeer is voor ons het belang rijkste. Je moet dan denken aan bezoekers die op de eer ste plaats komen om te genie ten van een avond op ons met zijn rijke belemmering is er immers ruim genoeg voor. Maar nogmaals: geluidsver sterkers worden niet inge schakeld. Het contact tussen musicerenden en bezoekers staat centraal. F': te 1 w» zaterdag 19 juli J Spectaculaire elementen in Kiekteris. Gratie entree! veer de heenreis Zeeuwse bevolking te bren gen. In deze show vormen Rijn en Trijn het presentatieteam Ger ard van Heezik en zijn behulp zame assistente Sandra. Het publiek krijgt een aantal prak tische vragen op het gebied van verpakkingen te beant woorden. Vervolgens wordt een 'deskundig hoofdper soon' uitgenodigd om een test te ondergaan. Vanzelf sprekend krijgt deze 'hoofd persoon' alle steun van het presentatieteam. In een drie tal ronden zijn 'prachtige prij zen' te winnen, aangeboden door de opdrachtgevers ZMF en OLAZ met als hoofdprijs 'voor ons allen een beter mi lieu in het jaar 2000'. De 'Min der verpakt, pakt beter uit' Nisse.- Amsterdam heeft z'n grachtconcert. De Night of the Proms is internationaal bekend. In Nisse wordt de zomer muzikaal gevierd met de Pastorale au Parvis. Ofwel: klassieke muziek op het Dorpsplein. Zaterdag 12 juli zullen tussen vier uur 's middags en half elf 's avonds meerdere en sembles licht klassieke muziek ten gehore bren gen. bestaat uit zowel professione le-, semi-professionele als amateurmuzikanten. Hun nieuwste repertoire brachten ze onlangs met veel succes in Breda ten gehore. a.s. zaterdag SAFARINIGHT met o.a. krasloten en leuke prijzen SAFAR11 munt Donderdag Vrijdag Zaterdag Zondag Maandag, dinsdag Woensdag Eén van de Meest Romantische Liefdesverhalen Ooit Verteld! 20.00 u. 19.00-21.30 u. 19.00-21.30 u. 19.OO-21.3O u. 20.00 u. 20.00 u. Zaterdag...14.00 u. Zondag14.00 u. Woensdag.14.00 u. U 'Jr. Utjy J

Bevelander | 1997 | | pagina 1