Zeeland eert Wim Riemens Schutterijen Ovezande delen clublokaal c Gffi BÏELffl KIEKIERIS 1 ZOMER- KOOPJESMARKT n GRAND THEATER GOES 0113-215165 I if I PROFILE TISSINK Verrijn Stuartweg 14a de Poel 1 tel. 0113-215285 GOES 24 uurs 's-Heerenhoek en KERMIS VBO-leerlingen ontvangen Horeca prijs t f. L VAGEBOND PORTkS DONDERDAG 26 JUNI «3 WOENSDAG 25 juni 1997 JAARGANG 49 - NUMMER 26 zaterdag s juli Bertus Staigerpaip WEKELIJKS HUIS AAN HUIS OP NOORD-EN ZUID BEVELAND PZC WEEKBLADEN de bev 3 Grote Markt in Goes van 8.00-16.00 uur Uw oude radiatoren verdwijnen uit het zicht! jrenoveren o en keukens. Bel ons FILMPROGRAMMA VANAF 26 JUNI T/M 2 JUL11997 IVff PORTAS vakbedrijf Zevenbergen tel. 0168-335002 DISCOVERVOER voor de heenreis bellen 0113 - 351717 BELBIOS] 0900-93633 In Middelburg wordt deze zomer de "Manifestatie Wim Rie mens" georganiseerd. De manifestatie is een hommage aan de begin 1995 overleden fotograaf Wim Riemens. Aanleiding is de postume toekenning door de Provincie Zeeland van de Zeeuwse Prijs voor Kunsten en Wetenschappen. De prijs, een gouden penning, oorkonde en geldbedrag, wordt op zaterdag 5 juli door Commissaris van de Koningin in Zeeland, drs. W.T. van Gelder, uitgereikt aan de zoon van Wim Riemens, Ruden Riemens. Het provinciebestuur waardeert de sterke eigen signatuur in Rie mens' werk en de wijze waarop hij door zijn fotografie heeft bij gedragen aan de reputatie van Zeeland. Eerder werd de prijs uit gereikt aan onder andere: de letterkundige en beeldend kunste naar J.C.J. van Schagen; de dirigent van het Rotterdams Philhar- monisch Orkest en het Koninklijk Orkest van Vlaanderen, Edu ard Flipse; de Rijksbouwmeester, Ir. De Lussanet de la Sabloniè- re en de dichter-criticus. Hans Warren. (van één onzer redacteuren) Aan lang gekwakkel in weilanden tussen koeien en schapen is een eind gekomen. In juli nemen drie wipschutterijen en één doelschutterij hun nieuwe terrein en clublokaal in gebruik. Na alle mogelijke bouwvergunningen, milieuvergunningen en be stemmingsplannen doorlopen te hebben. Na veel vrijwillige in zet van de schutters zelf kunnen Willem Teil, Spegnostra, Zee- landia en Uno als Stichting handboogsport accomodatie Ovezan de van alle mogelijkheden gaan genieten. Kampioenschappen V TYRECENTER ilf lil F' JL 3e WEEK /en de Geen koeiestront en natte voeten meer voor schutters V V mial Maak kennis met de PORTAS renovatie De Bevelander maakt deel uit van de Zeeland Combinatie huis-aan-huis- bladen In Zeeland. Totale oplage: 176.455 ex. te organiseren. „En dan is het te hopen dat de schutters van Schouwen-Duiveland ook op komen dagen. Die hebben het de laatste jaren af laten we ten. Wij hebben ons ook aan gemeld als organisator van de Europese kampioenschappen. 'Het EK staande wip vanuit Ovezande'. Dat klinkt als mu ziek in mijn oren." De Manifestatie Wim Riemens duurt van 6 juli tot en met 31 augustus en omvat een drie tal tentoonstellingen, de uit gave van een oeuvreboek, en kele lezingen en muziek. Onder de titel "Locaties" wor- rele activiteiten in Middelburg in de jaren '70 tot begin '90 te zien. In de rust en het isolement van de Zeeuwse eilanden was Middelburg in die tijd een vrij plaats voor vooruitstrevende, Hij legde de ontluikende Mid delburgse stadsjeugd vast en was in dat opzicht voor Zee land wat Ed van der Elsken was voor Amsterdam. Een mooie toekomst voor lelijke radiatoren. PORTAS be kleedt ze in de stijl van uw in terieur en naar uw wensen. Uw woning wordt heel wat gezelliger. F* Zonder r 3 U** verplichtingen Riemens' zwart/wit-werk hoqrt thuis in de rijke Hol landse traditie waartoe ook de fotografie van Aart Klein, Wil lem Diepraam, Wim Ruigrok, Cor Jaring, Martien Coppens en Dolf Kruger wordt gere kend. Courant. Willem Breuker com poneerde ter ere van zijn vriend Wim Riemens een vijf minuten durend muziekstuk voor het carillon van de Lan ge Jan te Middelburg. de bevelander Oplage: 39.500 ex. Uitgave: Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant b.v. Voorstad 22, Postbus 5, 4460 AA Goes. Tel. (0113) 273000. Fax (0113) 273010 Exploitatie: Ch. van den Oosterkamp (0113)273000 privé: (0118)642078 Administratie: PZC Oost-Souburgseweg 10. postbus 18, 4380 AA Vlissingen. Advertentieverkoop: Henk Mallekote (0113) 273022 privé (0113) 342535). Pieter Karman (0113) 273021 privé (0113) 613394). Redactie: Hans Meijer (0113) 273028 Redactie-adres: Voorstad 22, Postbus 5, 4460 AA Goes. wijs "Groot Stelle" in Goes. Beide leerlingen volgden een vier-jarige opleiding aan het Goese onderwijs-instituut. Ze gaan beiden werken en le ren via het B.B.O., het beroeps begeleidend onderwijs aan het Zeeland College in Mid delburg. Martin gaat bij res taurant "De Stadsschuur" in Goes werken en Els in het lunch-café "'t Stadhuis" in Goes. Naast de reguliere op leidingen zijn er voor echt ge motiveerde jongeren met een Mavo-diploma ook mogelijk heden om in één jaar een VBO diploma te behalen in de ho recabranche via de afdeling koken en serveren en in de bakkerijbranche via de afde ling brood en banket. hoofdvogel net niet raken of je kan er negen keer meters naast zitten en bij het tiende keer het ding eraf knallen. Ge luk! Jarenlang hebben ze moeten zeuren, klagen en jammeren voor een eigen optrekje. Van af de toezegging door de ge meente tot de eerste paal en nu het laatste likje verf is wel drie jaar overheen gegaan. „Nou ja, laatste likje verf. Voor we echt tot in de puntjes klaar zijn, is het wel decem ber." Toch wordt het clublo kaal vier juli officieel geo pend. „Dan is iedereen uitge nodigd die meegeholpen meer opdagen en je kan het ze niet kwalijk nemen." Nu de verenigingen drie staande wippen hebben en ruimte voor een vierde, een aardwal voor de doelschutte rij en een clublokaal van elf bij zesendertig om de winter maanden in door te komen, gaat er een wereld open voor de schutters. Promotieschie- ten, selectiewedstrijden die normaal drie dagen duren in één dag afhandelen, oefen avonden voor de jeugd en kampioenschappen organise ren. Bij de doelschutterij heb ben ze het plan opgevat de Zeeuwse kampioenschappen Bezorging: (0113) 273000. Druk: PZC Grafische Bedrijven, Postbus 18, 4380 AA Vlissingen. Druktechniek: offsetrotatie. Sluitingstijd: advertenties maandag 17.00 uur. Het klokkenspel is voor het eerst te horen op 5 juli na af loop van de uitreiking van de Zeeuwse Prijs voor Kunsten en Wetenschappen. Vervolgens speelt het carillon het stuk telkens bij het ver strijken van de uren tot het einde van de manifestatie op 31 augustus 1997. Incl. afmelden RDW, excl.roetmeling heeft. We hebben het geluk gehad dat we in elke vaksec- tor wel vertegenwoordigd zijn door een schutter. Veel geld hadden we niet, dus zelf klus sen. Sommigen hebben elk vrije uurtje opgeofferd. En dan is het vijf juli natuurlijk feest. Schieten met prijzen. El ke schutter uit de wijde omge ving is welkom en het publiek naturlijk ook. Want laten we eerlijk zijn. We mogen dan wel een stichting zijn die veel achter de vergadertafel zit, maar eigenlijk staan we veel liever onder de staande wip met een boog in onze han den." a.s. zaterdag Vier verenigingen, één stich ting, één terrein en één clublokaal. Genoeg om over te ruziën, maar geen van de honderd leden verwacht pro blemen. Alles is geregeld in een stich ting waar de verenigingen al lemaal een afgevaardigde naar toe hebben gestuurd. Lou: „Vrijheid, blijheid. Dat kenmerkt de schutterij. Het woord 'moeten' komt in het woordenboek van de schut ters niet voor. Je moet niet el ke week op de training aanwe zig zijn. Het mag wel. Schieten doe je in je eentje. Als je de tijd hebt en als je zin hebt. En als het eens niet goed gaat en je schiet er twintig meter naast, dan kun je alleen de schuld op jezelf steken. Er heerst altijd „Eindelijk is het zoals het hoort te zijn", zucht de secre taris en penningmeester van de stichting Lou Rentmeester. Jarenlang stonden de schut ters in weilanden die in han den waren van particulieren. Gras tot aan de knieën. Voor je, achter je, links en rechts van je schapen, koeien en hun verse uitwerpselen. „De toilet had meer weg van hun halfvergaan stalletje." Lou Rentmeester heeft geen last van heimwee als hij te rugdenkt aan die tijd. „Het heeft de schutterij niet goed gedaan. Bezoekers en leden waren nat van het lange gras en de stront zat overal. Ze kwamen gewoon niet Het boek "Locaties - in the spot, fotografie van Wim Rie mens" bevat naast zo'n twee honderd afbeeldingen een tekstbijdrage van Andreas Oosthoek, hoofdredacteur van de Provinciale Zeeuwse De Koninklijke Horeca Service Nederland kent jaarlijks een tweetal prijzen toe aan die VBO-feeringen uit de afdeling koken en serveren, die het hoogst aantal punten behalen in de praktijk. Els Verboom uit Goes behaal de bij het praktijk serveren de hoogste score. Martin Zaagers uit Kapelle scoorde bij het praktijk koken het hoogst. Na mens de afdeling Noord en Zuid-Beveland van Kon. Hore ca Nederland overhandigde dhr. J. Lagaay van restaurant "De Caisson" de prijzen. De prijsuitreiking vond plaats in het restaurant "De Cortghast" van de afdeling consumptieve techniek van de school voor voorbereidend beroepsonder den in het Zeeuws Museum zestig foto's getoond van mensen, zeegezichten en landschappen gemaakt in bin nen- en buitenland. In de Vleeshal is Riemens' vastlegging van allerlei cultu- een gemoedelijk sfeertje hier.''Lou Rentmeester weet hoe moeilijk het is om een houten blokje van twee vier kante centimeter van een vijf entwintig meter hoge paal te schieten. Hij doet het al meer dan dertig jaar is zelfs een keer Europees Kampioen ge weest. „Soms gaat het goed, soms lijkt het nergens op. De ellende is dat je altijd een do sis geluk nodig hebt. Spierkracht, beheersing en concentratie zijn zaken waar je op kan oefenen. Daarnaast heb je nog rekening te hou den met wind, regen en zon en geluk. Je kan tien keer de hedendaagse kunsten. De ten toonstelling "Splendid Isola tion" toont zeventig foto's van het werk van beeldend kun stenaars als Beuys, Twombly, Morellet en Fabro en bijvoor beeld portretten van musici en componisten als Xenakis, Breuker, Cage en Feldman. Het Zeeuws Documentatie Centrum laat toegepast werk van Riemens zien. Er worden onder andere exemplaren van de Provincia le Zeeuwse Courant getoond, waarin Wim Riemens dertig jaar zijn eigen fotorubriek. had. Als vierde hommage aan fo tograaf Wim Riemens wordt bij Uitgeverij Uniepers te Ab coude een oeuvreboek uitge bracht. i vrijdag. 19.00 u. zaterdag 19.00 u. zondag 19.00 u. 20.00 u. 21.30 u. 21.30 u. 21.30 u. .20.00 u. 20.00 u. donderdag vrijdag zaterdag! zondag maandag, dinsdag woensdag CLASSIC Eén van de Meest Romantische Liefdesverhalen Ooit Verteld! zaterdag 14.00 u. zondag 14.00 u. woensdag 14.00 u. l! V'-J*

Bevelander | 1997 | | pagina 1