Snuffelmarkt in de Zeelandhallen SCHOUTEN PARKET a berco 80-Jarige loterijclub Risico wacht nog op "de klapper" Avondje Mossel-soap in Yerseke en Wemeldinge EOï SUN SHINE F 3-2SS c Matthaus Passion in Goes de bevelander *t is klaar!!! I GRAND THEATER GOES 0113-215165 1 Mi Niettemin gaan Kapellenaren feesten Toneelamateurs op de planken Voorverkoop TUINMEUBELEN 4e WEEK I HH- de moeite waard BIJ DE ZEELANDHALLEN 1 ^nsebibliq^ PZC WEEKBLADEN JAARGANG 49 - NUMMER 9 WOENSDAG 26 FEBRUARI 1997 WEKELIJKS HUIS AAN HUIS OP NOORD-EN ZUID-BEVELAND k J.A. v.d. Goeskade 49, GOES, 0113-227107 ERKEND PARKETSPECIALIST 40^ MEL GIBSON Handelaars NIEUWE COLLECTIE "Een killer van een thriller" •Veronicablad RANSOM Goes Lange Kerkstraat 44, PAKKET Kt/EK EAJ lAMINAAT/COEEEN BF5TF PRIJC/IMAUrEIT VERHOUDING Ergernissen FILMPROGRAMMA VANAF 27 FEBRUARI T/M 5 MAART 1997 Gewoon leuk Solotoneelstuk in de Vroone Feestfolk (Van één onzer redacteuren) GOES - „Mevrouw, wat moet die vaas met die vogels kos ten?” „Honderd vijfentwintig gulden.” „Wat! In geen hon derd vijfentwintig jaar. Met zulke prijzen kan u beter op een antiekmarkt gaan staan. Dit is een snuffelmarkt hoor.” Vorig weekeinde vond er weer een ontmoeting plaats tussen snuffelaars, verzamelaars, handelaars en zwendelaars. Met andere woorden: het was weer snuffel- tijd. In de Zeelandhallen in Goes werd de zogenaamde snuffelmarkt gehouden. Het Mekka voor iedereen die op zoek is naar dat ene schoteltje van oma’s geërfde servies, het missende album in de Bruce Springsteen collectie en een Dinky Toy voor twee kwartjes die later twee vijftigjes waard blijkt te zijn. »l DE 101 DALMATIËRS (ned. gesproken) zaterdag14.00 u. OAUHATIAN»* Bij dit nummer van De Bevelander treft u weer de maande,i'kse Autokrant aan Ook in Nederlands gesproken versie De Bevelander maakt deel uit van de Zeeland Combinatie huis-aan-huis- bladen In Zeeland. Totale oplage: 176.455 ex. Een kraam huren op de snuffel markt kost vijfenveertig gulden. Voor de meeste verkopers is het genoeg om de kraam eruit te halen en nog enkele guldens winst te maken. Tegenwoordig wordt de markt overspoeld door ‘semi-handelaars’ die er niet voor de gezelligheid staan, maar puur uit winstbejag. Hun opge poetste spullen liggen te preiken op nieuwe gordijnen. De prijzen zijn volgens de buurkramen ‘belachelijk en niet leuk meer. „Het moet natuurlijk wel leuk blij ven" zegt Lianne uit Goes. „Daar is het toch een snuffelmarkt voor.” Lianne wil net als vele kraamhuurders van haar volge propte zolder af. „Vóór de markt begint, komen de handelaren al kijken of jij iets beters hebt lig gen. Is dat zo dan kopen ze het zelf en verkopen het diezelfde dag nog door voor een bespotte lijke prijs.” Lianne moet er maar eens om lachen. „Ik had een buitenboord motor liggen. Al een keer gezon- Op de foto: het bestuur met van links naar rechts de heer J. van Dillen, de heer J.A.W. Wisse Nijssen, de heer D.J. Ganseman en de heer C.P. Hundersmarck. mag ook. Het is maar wat de gek ervoor geeft. En gekken lopen er hier genoeg. Kijk naar mij!” alle partijen zijn er zeer mooie te vinden. De koren hebben een drievoudige taak. Allereerst zijn er de koren die direct uit de evangelietekst voortkomen (de discipelen, de opperpriesters, het volk). Vervolgens zijn er de koren die ontstaan als een reactie op de gebeurtenissen tijdens de lij densgeschiedenis; hiertoe beho ren ook de vragen en antwoor den die in devote bespiegelingen worden gegeven op de in de 21.30 u. 21.30 u. 21.30 u. Vrijdag Zaterdag Zondag lange vorststraat - goes Livingstoneweg 9a Indusstrieterrein Poel II - Goes 0113-230800 Loterijclub Risico uit Kapelle bestaat deze week tachtig jaar. Reden voor een feestje. Overi gens heeft de club die mee speelt in de Staatsloterij tot op heden weinig grote prijzen in de wacht gesleept. Men wacht na 80 jaar nog steeds op "de grote klapper". De club werd opgericht op 27 februari 1917. De feestelijkhe den rond het 16e lustrum heb ben een besloten karakter. Bin nenkort zetten de achttien leden zich met hun dames aan de feestdis. Dat laatste is uit- Het leven van een snuffelmarkt- bezoeker gaat niet altijd over rozen. Er zijn tal van kleine ergernissen. Een plaatsje vinden voor de auto is de eerste moei lijkheid. „De mensen lijken wel bang om tien meter verder te lopen. Ze moeten perse voor de ingang staan.” Maatje uit Yerse- ke kan zich er vreselijk over opwinden. Vorig jaar is ze tot twee keer toe vastgezet door wat zij noemt ‘arrogante lui’. „Ik stond gewoon op het parkeerter rein. Niets aan de hand. Totdat ik weg wilde. Ze stonden drie rijen dik gewoon op de weg. Verkeer dat er in en uit wil. Ik heb wel drie kwartier moeten wachten! Ik dacht: dat overkomt mij geen tweede keer dus parkeerde ik mijn auto achter de hal. Hadden er twee personen de ingang geblokkeerd. Aan de andere ken naar de bodem van het Veerse Meer. Dat ding deed dus niet veel meer. Om acht uur ‘s morgens kocht iemand het voor twaalf en een halve gulden. Daar ben ik vanaf dacht ik. Dertig meter van mijn kraam vandaan probeerde hij het als een goed lopend motortje van de hand te doen. Honderd vijfentwintig gul den vroeg hij ervoor! Dan zink je laag hoor.” In de achterste rij staat Sarina naast iemand die er volgens haar belachelijk hoge prijzen vraagt. „Die mevrouw staat hier wel vaker. Net kleedje, mooie spullen. Van mij mag ze hoor, maar zie je dat melkkanne tje. Van de Xenos vraagt ze geloof ik een paar gulden voor. Voor zover ik weet is dat servies nog niet zeldzaam genoeg om er zoveel voor te vragen.” Mark heet eigenlijk geen Mark, maar wil niet met zijn eigen naam in de krant. „Altijd gesode mieter”, mompelt hij. Op elke snuffelmarkt in Zeeland en Bra bant is hij wel te vinden. „Noem het maar een vreemde hobby.” Of hij iets spaart? „Nee hoor, ik kant kon ik er ook niet langs, koop gewoon wat ik mooi vind. De ene keer is het een kande laar, de andere keer een oor logsboek.” Aan de hoge prijzen kan hij zich niet storen. „Je hoeft het niet te kopen. Laten liggen Oplage: 39.500 ex. Uitgave: Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant b.v. Voorstad 22, Postbus 5,4460 AA Goes. Tel. (0113) 273000. Fax (0113) 273010 Exploitatie: Ch. van den Oosterkamp (0113)273000 privé: (0118)642078 Administratie: PZC Oost-Souburgseweg 10, postbus 18, 4380 AA Vlissingen. Advertentieverkoop: Henk Mallekote (0113) 273022 privé (0113) 342535). Pieter Karman (0113) 273021 privé (0113) 613394). Redactie: Hans Meijer (0113) 273028 Redactie-adres: Voorstad 22, Postbus 5, 4460 AA Goes. Bezorging: (0113) 273000. Druk: Vink-Rotadruk b.v., postbus 36, 4570 AA Axel. Druktechniek: offsetrotatie. Sluitingstijd: advertenties maandag 17.00 uur. zonderlijk. Want de loterijclub is een typische mannenclub. Vrouwen kunnen geen lid wor den, zo werd bij de oprichting besloten. En daar houdt men zich dan ook nog steeds aan. Om lid te worden dient men in Kapelle te wonen en ook wordt er ballota ge toegepast. Op straffe van boete is men verplicht de jaar vergadering bij te wonen. Wie daar twee keer achter elkaar verstek laat gaan wordt afge voerd als lid. Zoals gezegd, heeft de Kapelse Wat mankeert een koper om in de van zolder gesleepte spullen van een vreemde te wroeten? En wat mankeert een verkoper om zijn afgedankte spullen uit te stallen voor Jan en alleman alleen maar om ‘zijn kraam eruit te halen’. ‘Plezierhandelaar’ Kees uit Brabant komt als het maar even kan naar de Zeeland hallen om ‘zijn waar’ aan te bie den. „Zie het maar als een dagje uit”, roept hij over de kraam heen. Hij strekt zich nog eens goed uit in zijn klapstoel en doopt een frietje in de mayonaise. „Ik doe het voor mijn plezier, maar ook wel om van mijn troep af te komen. Alhoewel... mijn vrouw loopt vandaag weer langs de kramen op zoek naar andermans troep. Andermans troep ziet er altijd beter uit dan je eigen troep”, aldus de goedlachse Bra bander. opgelost, de rij wachtenden voor een kaartje is omzeild, begint het dagje uit pas echt. Dan ligt de grootste nachtmerrie voor de verzamelaar op de loer. Want stel je voor dat die mevrouw die voor je loopt net even eerder bij dat ene schaaltje is. Dat schaal tje wat net zo mooi op de salon tafel zou staan. Of nog erger: dat iemand net voor je neus de laat ste elpee koopt die jou collectie compleet had gemaakt. „Ik moet er niet aan denken”, roept Bob uit Krabbendijke. Hij spaart alles van Bruce Springsteen. „Nou ja alles. Eigenlijk alleen boeken en cd’s. Maar sommige nummers zijn ^lleen op elpee uitgekomen.” Wat hij zou doen als iemand voor hem de elpee koopt. „Balen. Als ik hem echt graag wilde hebben, ging ik er misschien wel achter aan. Ik weet eigenlijk niet wat ik zou doen. Voornamelijk balen, denk ik.” De ergernissen, de handelaren en de drukte mogen de pret toch niet drukken. De maandelijks terugkerende snuffelmarkt is voor velen een verademing. Even weg uit de sleur en kijken of er nog iets op de kop kan wor den getikt voor een zacht prijsje. Piet en Suus uit Heinkenszand loterijclub tot op heden weinig, geluk gehad. Dertig jaar gele den werd een prijs van 1000 gulden binnengehaald: de. grootste tot op heden. Niette min is het een gezellige kleine club. En het bestuur wil dat graag zo houden: prijzen of niét. 21 UUR KR DAG |m HtSfRVtRtN De gezamenlijke vrouwenvereni gingen van Kapelle en Biezelin- ge organiseren 6 maart een cul turele avond in de Vroone te Kapelle. Nel Kars speelt deze avond het solotoneelstuk van Ton Vorstenbosch 'De Russi sche Oranje’. Het is een toneel- portret van grootvorstin Anna Paulowna die vanaf 1840 konin gin de Nederlanden wa$. Aan vang 20.00 uur. Zaterdag 1 maart speelt in De Piek, Hellebardierstraat 13 te Vlissingen de, feestfolk-formatie The Mighty Jackals. De aanvang 22.00 uur en de entree is 10,-. Vrijdag 28 februari is er weer een Super-jamsessie vanaf 21.00 uur. want daar stonden twee rijen bussen. Woest was ik. Ik ben toen door een greppel over het stoepje weggereden. Ik had hun banden wel lek kunnen steken.” Als het parkeerprobleem is aria's tot uiting gekomen over wegingen. Ten slotte zijn er de koralen. Deze vormen de harmonische rust punten in een met tragiek gela den werk. Myra Kroese, Otto Bouwknegt, Alex Vermeulen, Arthur de Groodt, Janny Diele- man, Elma van den Dool, Kees- Jan de Koning, Math Dirks, Jolanda van 't Veer en Anne- Marie de Beer, Freek Borstlap. Jongens van de Zeeuwse Koor school, het Randstedelijk Bege- leidingsorkest en dirigent izaak Ruissen. MCI GIBSON <11 de bevelander Wat de gek ervoor geeft gaan om de zoveel maanden even snuffelen. Piet kijkt naar vrachtauto’s terwijl Suus naar ‘iets leuks’ speurt. Suus: „Een lijstje, een stoof. Het maakt niet uit. Soms komen we ook met lege handen thuis. Jammer, maar je kan niet altijd prijs heb ben. Het is gewoon leuk.” Ook Maatje uit Yerseke vindt het gezellig om even rond te snuffelen. „Ik ben dol op mooie glaasjes en gebloemde schotel tjes. Bovendien spaart mijn dochter alles wat te maken heeft met de medische wereld. Daar loop ik elke maand naar te zoe ken. Kijk dit heb ik vandaag gekocht.” Uit haar boodschap pentas komt een emaillen kots- bakje. „Vijf gulden. Dat is toch geen geld. Zal ik je nog eens wat vertellen. In de zomermaanden is (iet geen snuffelmarkt. Dan mis ik het gewoon. Heb ik last van afkickverschijnselen. Echt waar hoor... ik lieg niet” De Christelijke Oratorium Ver eniging Goes (C.O.V.) voert 14 maart de Mat thaus Passion van Bach uit. Het concert wordt gegeven in de Rooms Katholieke Maria Magda lena Kerk te Goes en begint om 19.30 uur. Kaarten zijn verkrijg baar aan de kerk en bij het Muziekcentrum Goes. De belangrijkste solopartijen zijn die van de Evangelist en van Jezus. Daarnaast staat de solo buiten de evangelietekst die de reacties van de gelovige op de gebeurte nissen weergeven. Het aantal aria's in dit werk is groot en voor "Mossel-Murpel-Soap": dat is de titel van het toneelstuk dat binnenkort in Wemeldinge en Yerse ke op de planken wordt gebracht door toneelgroep "Kom t'r us ni kiek'n". Rinus Scheele uit Yerseke vertelt: Iedereen die mosselsoep lekker vindt zal ook een Mossel-soap serie wel aardig vinden. Althans volgens een enquête van Intomart kijkt zeventig procent van de Nederlandse bevolking regelmatig naar één van de vele soapseries die op tv. worden uitgezonden. Het leek daarom onze toneelgroep "Kom t'r us ni kiek'n" uit Yerseke een mooie gelegenheid om voor dit seizoen eens een toneelstuk om te bouwen tot een complete soapserie, met als toepasselijke titel "Mossel-Murpel-Soap". Veel ellende, liefde, kommer, kwel, haat, agressivi teit, verhoudingen enz. Roer het allemaal door elkaar voeg er wat aparte typetjes aan toe en je krijgt de meest gekke en idiote verwikkelingen, uur. Beide avonden tevens bal na met de formatie Gewoon een avondje lekker, ongecompliceerd "Gardenparty". Entreeprijs bedraagt 12,50 per lachen en genieten. Daar staat de toneelgroep uit persoon. Voorverkoop van de kaarten vanaf 1 Yerseke borg voor. Plezier en gezelligheid, meer maart bij: Slijterij "de Drie Sterren", Lepelstraat 11 niet, geen hoogdravende standjes of intellectueel Yerseke. V.V.V. Yerseke, Kerkplein 1Yerseke. De vernuft. Wilt u dit allemaal meemaken kom dan avonden zijn mogelijk gemaakt dankzij sponsoring zaterdag 1 maart naar het dorpshuis in Wemeldin- door slagerij de Bourgraaf, directie en medewer- ge, daar wordt de try-out gespeeld. Aanvang 20.00 kers van het dorpshuis te Wemeldinge, woningin- uur, zaal open om 19.00 uur. Voorverkoop van de richting Pieterse te Wemeldinge en uit Yerseke kaarten bij slagerij de Bourgraaf, Daniëlstraat 1 in drukkerij Zoeteweij, Mientjes Verfboetiek, Slijterij Wemeldinge of op de avond van de voorstelling de Drie Sterren, V.V.V. Yerseke, directie en mede- aan de zaal, mits er dan nog kaarten zijn. De werkers van dorpshuis De Zaete. entreeprijs bedraagt 10,-per persoon. Geluid en belichting wordt verzorgd door Audio Yerseke wordt onveilig gemaakt op zaterdag 8 en Consult uit Wemeldinge. Decorbouw door "Low 15 maart en wel in dorpshuis De Zaete aan de Kor- Water Productions" uit Yerseke onder leiding van ringaweg. Aanvang 19.30 uur, zaal open om 19.00 Jan van Putten en zijn medewerkers. 101 DALMATIANS mi..!. nnla| donderdag20.00 u. vrijdag19.00 u. zaterdag19.00 u. zondag 9.00 u. maandag, dinsdag20.00 u. woensdag20.00 u. zondag14.00 u. maandag, dinsdag, woensdag 14.00 u. - unv-.v,^^-

Bevelander | 1997 | | pagina 1