BEPAAL ZELF UW KORTING I U viert Kerst het liefste thuis? Bel Restaurant de Oude Sluis 't Spoeltje alles op het gebied van zelfmaakmode 9 WC JSMeL U bent van harte welkom bij: Woninginrichting Pieterse Bij aankoop van een meubel bepaalt U, door het trekken van een envelop, Uw eigen korting. Deze actie duurt tot en met 31 december 1996. Kom eens langs en beproef Uw geluk. donderdag 21 - vrijdag 22 - zaterdag 23 november drie sfeervolle dagen bij Hobby-tentoonstelling in Amicitia Kloetinge 25% korting op mantels en jacks Intocht Sint Kamperland vleessalade div. vleeswaren paté vissalade div. gerookte vissoorten 24 en 26 december PRIJSBIUARTEN (kurken en geluksbord) met véle mooie prijzen! De Doerak: Vrolijkste kinderboetiek in Kapelle Iedereen is welkom! Tot ziens 33 Woensdag 20 november 1996 I Z. Restaurant De Oude Sluis Noordelijke Achterweg 58-79a, Wemeldinge, tel.: 0113-621296 Reserveer tijdig t/m 23 december. Tonny en Diana de Munck Wilhelminastraat 82 4424 BD Wemeldinge 0113-622530 Woensdag gesloten JAN EN ALBERTINA Dorpsstraat 94, Wemeldinge, telefoon 0113-622046 Vis Menu Visschaaltje Zalm op toast Vissoep Spoon Zeetong IJs met verse vruchten Koffie met bonbon ƒ75,- p.p. Vlees Menu Paté Meloen met Ardennerham Ossestaartsoep Spoon Tournedos Stroganoff IJs met warme kersen Koffie met bonbon ƒ75,- p.p. Kinder Menu Tomatensoep Kipfilet Kindersorbet Kerst verrassing 1 ƒ25,-p.p. Wemeldinge, Wilhelminastr. 74, 0113-622338 onze collectie is zowel sportief als chique voor de komende feestdagen tijdens deze dagen deze dagen zijn wij óók op de vrijdagavond geopend! o II- Wij verzorgen tijdens de feestdagen uw koude vlees- en visschotels met o.a. O. evt. met kreeft- of vissoep ZW' De schotels zijn op le en 2e Kerstdag af te halen. A Wij zijn gesloten van 23 december t/m 1 januari. afL „ziz» DE BEVELANDER vroeg het. Het leek mij eigenlijk 1 ‘Een sfeervotte k^rst viert U in ‘WemeCdinge w 1 Restaurant Micha, West Kanoalweg 23,4424 BE Wemeldinge. Reserveer tyfig tel. nr.: 0113-621262. Wij zijn op vakantie van 2 tot 16 dec. Snackbar geopend vanaf 17.00 uur In Hansweert zien ze haar niet graag gaan, maar in Kapelle zijn ze dolgelukkig met haar komst, 't Spoeltje modestoffen van Cor rie van Dijke is verhuisd van Hansweert naar de Biezelings- estraat in Kapelle. Samen met haar vriendin Marian Buitenhek zet Corrie haar zaak daar voort. De hele familie heeft er hard aan moeten trekken om 't Spoeltje op tijd af te krijgen. Vooral de echt genoten van de twee eigenares sen zijn tot vlak voor de opening druk bezig geweest om de laat- daar niet meer voor naar Goes. Corrie: "Ik heb al veel mensen er niets verandert. Het huishoud- In het gebouw "Amicitia" te Kloetinge zal op zaterdag 23 november a.s. weer een hobbytentoonstelling plaats vinden. Er zijn 34 deelne mers met een zeer gevarieerde vrijetijdsbesteding. Een kleine greep: beschilderde schelpen, droogbloemkransen, stro- en hooiarrangementen, papierknippen, hardanger borduurwerk, kantklossen, pergamano, origami, kraaltjeswerk, fotografie, schilde ren, cartonnage, wenskaarten in alle mogelijke technieken, van thee zakjes tot zandschilderen, drie-dimensionaalwerk tot filigraan toe, restauratie van oude boeken, een verzameling cacaoverpakkingen en miniatuurkerststalletjes in note- en eierdop. Ook zegelverkoop ten bate van de kinderpostzegelactie. De tentoonstelling is geopend van 10.00 tot 16.00 uur en de toegang is gratis. I 8 broothuis aan de Nieuwstraat begeven om de kinderen per soonlijk te begroeten. Voor de kinderen van drie tot en met zeven jaar is er daarna in de gemeenschapsruimte van de basisschool een voorstelling van poppentheater "Houtje Touwtje". Om ongeveer 15.30 uur is er in het De Casembroothuis een mini Playbackshow. ook wel, want de eerste dag heb- jn Hansweert was dus wel een ben we geen moment stil kunnen beetje mijn droom". Die droom textiel is uit de collectie verdwe- moet Corrie nu delen met Marian nen en er is een partner bijgeko- die wel kan naaien en winkeler- men. Voor de rest is 't Spoeltje varing heeft, maar nooit over een hetzelfde gebleven. naaiwinkel na heeft gedacht. Bij 't Spoeltje liggen vele rollen "Kleinere "Corrie kwam naar me toe en met trendy stoffen. alleen maar erger. "Er kwam maar geen goed pand vrij anders was ik al eerder begonnen. "Hoewel Ria ook twee kinderen heeft, heeft zij nooit echt drang gehad om een zaakje te begin nen. "Ik wilde gewoon werken. Ik ben eigenlijk een beetje meege sleept door Monique. Met zijn tweeën is het ook wel gezelliger en je hebt twee smaken". De Doerak is een uitkomst voor kinderen uit de buurt van Kapelle die niet van winkelen houden. Ze hoeven niet helemaal naar Goes om kleren te passen. Binnen de kortste tijd zijn ze in een nieuwe outfit gestoken. "Wat ze in Goes hebben, hebben we hier ook. Dus iedereen kan tijdens de ope ningstijden binnenvallen. De Doerak is dinsdag tot en met vrij-, dag van 9.00 tot 17.30 uur open en zaterdag van 9.00 tot 16.00 uur. Vrijdag is koopavond tot 20.00 uur en De Doerak is gesloten tij dens de middaguren van 11.45 tot 13.15 uur. ■bz P'" ^■1 Op zaterdag 23 november zal Sint Nicolaas en zijn Zwarte Pie ten aankomen in de Kamper- landse Landbouwhaven. Na aankomst in de landbouwhaven zal St. Nicolaas, voorafgegaan door muziekgezelschap Ons Genoegen een rondgang door het dorp maken. Na deze rondgang zal de Sint zich naar het De Casem- stukken", zegt Marian. "We wil len natuurlijk niet dat iedereen met hetzelfde motiefje loopt. En zo kunnen we ook veel variatie toepassen. "Naast de verkoop van alles wat met zelfmaakmode te maken heeft, houden de beide dames zich ook nog bezig met verstelwerk. "Om de gaatjes tus sen de klanten door op te vullen. Als er tenminste gaatjes zijn. We geven ook adviezen en helpen graag een handje als het niet wil lukken. Het kan allemaal", 't Spoeltje is geopend van dins dag tot en met vrijdag van 9.00 tot 11.00 uur en van 13.00 tot 17.30 uur. Op zaterdag zijn de openingstijden van 9.00 tot 12.00 uur. Kapelle is een vrolijk, fris gekleurd zaakje rijker. Aan de Biezelingsestraat openden Moni que Kant en Ria de Winter vorige week kinderboetiek 'De Doerak'. De winkel hangt vol met vrije- tijdskleding, speldjes, sokjes, spijkerbroeken en sweaters voor kinderen. De felgekleurde clown die volge pakt is met speldjes en de dino- gordijnen voor de paskamers geven al aan dat het hier gaat om een kindvriendelijke kinder boetiek. Felle kleuren, een speelhoekje, pepernoten op de toonbank, een grabbelton. Moni que en Ria doen echt hun best om het de kinderen naar de zin te maken. "En daar gaat het om", zegt Monique. "Kinderen van vandaag hebben een eigen wille tje. Ze zoeken ook zelf uit wat ze graag dragen. Er komen hier niet veel moeders zonder kinderen binnenstappen hoor. Ze willen het zelf uitzoeken". De Doerak heeft kleding in de rekken hangen van de merken Gasser, Kiddy's, More and More, River Woods, Trapon en Blue Seven. Voor elk wat wils en voor elke portemonnee. De maten beginnen al bij 62 en gaan tot 176. Monique: "Misschien dat er de komende weken mensen bin nen komen die denken dat we niet veel hebben, 't Kan wel klop pen, want we moesten eigenlijk al op de Kapelse dagen openen. Rond deze tijd is het zo moeilijk om nog aan een wintercollectie te komen. Zodra er gaten in de rekken vallen, rijden we naar Amsterdam om het aan te vullen. De collectie verandert dus voort durend. Eigenlijk moeten de mensen elke twee weken even rond komen neuzen. Vanaf janu ari helemaal, want dan komt de nieuwe collectie binnen". Voor de eigenaressen is het beginnen van De Doerak een echte sprong in het diepe. Moni que Kant liep zes jaar geleden al met plannen rond. Een kinder boetiek leek haar wel leuk. Na de komst van een zoon werd dat ste hand te leggen aan het inter!- zitten, ze bleven maar komen. eur. Marian: "Onze mannen heb- "Niet alleen mensen die zomaar wel leuk. Zo is het gekomen". ben ons altijd gesteund. Ze 'iets' nodig hebben, komen bij 't Dat Corrie Hansweert heeft keken er niet eens gek van op toen we met het idee kwamen". 't Spoeltje is nog maar enkele Dat Spoeltje aan hun trekken. Het omgeruild voor Kapelle heeft nieuwe winkeltje heeft eigenlijk alleen economische redenen, alles op het gebied van zelf- Corrie: "Hansweert groeit niet dagen open en nu al loopt het maakmode. meer. Ik zal al jaren aan mijn storm. Iemand die een rits of een Corrie van Dijke zit al jaren in de limiet. Ik had daar toch al veel klein lapje stof nodig heeft_hoeft naaibusiness. "Het is een soort klanten uit de omliggende dor- jeugdliefde van mij. Zolang als ik pen. Heel even heb ik nog aan mij kan herinneren ben ik al met Goes gedacht, maar toen ik van horen zeggen dat het een aan- mode, stoffen, naaien en knip- Kapelle hoorde, wist ik het winst voor Kapelle is. Dat blijkt pen bezig geweest. Het winkeltje meteen. Dat is het!" In feite is I

Bevelander | 1996 | | pagina 51