Gemeente Noord-Beveland INFORMATIERUBRIEK Ideële kerstcadeaus NU BELEEF HET VERLEDEN VAN TWINTIG EEUWEN ZEELAND 71 fl W I Creatieve kerst bij Europatuin s i 52 1 ZEELAND I. 2 I OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN i Woensdag 27 november 1996 11 DE BEVELANDER BOUWPLANNEN DE 19 AFLEVERINGEN A K 4 Twintig eeuwen Zeeland, de Zeeuwen en hun rijke verleden strijd tegen het water verkeer steden platteland scheepvaart misdaad en straf vertier oorlogen handelaars onderwijs vissers ziel en zaligheid nijverheid bestuurders kunstenaars armen en zieken boeren wereldreizigers Twintig eeuwen Zeeuwen en hun strijd tegen het water r ACH LIEVE TIJD ZEELAND Deze unieke serie verschijnt in 19 maandelijkse afleveringen. Aflevering 2 is nu te koop bij boekhandel, tijdschriftenwinkel en Media Expresse. De prijs per aflevering is slechts 7,95. ‘Ach Lieve Tijd’ is een idee van Waanders Uitgevers in samenwerking met het Rijksarchief in Zeeland en de Zeeuwse Bibliotheek. SPAAR ZE EN BEWAAR ZE Bewaar alle 19 afleveringen in de luxe linnen verzamelband en u bezit een fraai boekwerk. Met vele illustraties en oude foto’s die speciaal voor ‘Ach Lieve Tijd’ in de archieven zijn opgespoord. De talrijke unieke afbeeldingen laten het verleden van Zeeland beter zien dan woorden kunnen vertellen. ‘Ach Lieve Tijd’ is daarom niet alleen heerlijk om te lezen maar het is ook een genoegen om er urenlang in te bladeren... f' ONTWERP-VERGUNNING R Tovaal vs Hookers MELDING VERANDERING INRICHTING BOUW VARKENSSTAL STEKELDIJK 25 TE GEERSDIJK Bevelanders STAND VAN ZAKEN NIEUWE GEMEENTEHUIS TE WISSENKERKE BOUW RECREATIEWONING MERCURIUSLAAN 14 TE KAMPERLAND INWERKINGTREDING BELASTINGVERORDENINGEN BEKENDMAKING WET MILIEUBEHEER x. f V. s* 5 'jut- WW WAANDFRS UITGEVERS -RIJKSARCHIEF ZEELAND -ZEEL 1 J I t 1 t t gelijke zullen worden gegeven. Met het oog op kerst organiseert Euopatuin Goes demonstratie- dagen voor het maken van kerst versieringen. Zaterdag 30 november staat in het teken van geurschikken. Met natuurlijke, geurige materialen zoals laurier, eucalyptus, bottels en dergelijke worden kransen, boompjes en andere geurstukjes gemaakt. Zaterdag 7 december Bij foto: Jeanet Aarnoutse demonstreert hoe je een geu rig kerststukje maakt. Jè i w Burgemeester en wethouders zijn voornemens om, onder het stellen van voorschriften ter bescherming van het milieu, een oprichtingsvergunning te verlenen aan de heer P.I. Flipse voor de inrichting aan Tuindorp 11 te Wissenkerke, in gebruik ten behoeve van het houden van schapen en runderen. De stukken met betrekking tot de ontwerp-vergunning liggen vanaf 28 november tot en met 27 december 1996 ter inzage. De stukken kunnen worden ingezien ter secretarie, Hoofdstraat 79 te Kortgene, elke werkdag tijdens kantooruren, alsmede 's avonds na tele fonische afspraak (0113-301553). Gemotiveerde bedenkingen tegen de ontwerp-vergunning kunnen vanaf 28 november tot en met 27 december 1996 schriftelijk bij het college van burgemeester en wethouders worden ingediend. Degene die schriftelijke bedenkingen indient, kan verzoeken zijn of haar persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Het verzoek dient tegelijkertijd met de schriftelijke bedenkingen te worden gericht aan burgemeester en wethouders van Noord-Beveland. Indien daarom wordt verzocht, kan tot en met 27 december 1996 over het ontwerp van de vergunning van gedachten worden gewisseld tussen het bevoegd gezag, de aanvrager en overige aanwezigen. Aanstaande zondag 1 december speelt de Goese Rugbyclub Tovaal op sportpark Het Schen- ge in Goes een bekenwedstrijd tegen Hookers uit Hoek van Hol land. De spelers van het trainers- duo Buijs/van Helsland hebben goede vooruitzichten op het bereiken van de volgende ronde. De kick-off van de wedstrijd is om 14.00 uur. De wedstrijdbal wordt beschikbaar gesteld door de Goese Metaalhandel. Watersportvereniging Noord-Beveland heeft een melding van verandering van de inrich ting aan Jachthavenweg 3 te Colijnsplaat ingediend. De melding betreft een zodanige verandering van de inrichting, dat hiervan redelijkerwijs moet worden aangenomen, dat zij geen gevolgen heeft voor de aard en omvang, dan wel uitsluitend gunstige gevolgen voor de omvang van de nadelige gevolgen voor het milieu, die de inrichting veroorzaakt. De stukken met betrekking tot de melding liggen vanaf 28 november tot en met 27 december 1996 ter inzage. De stukken kunnen worden ingezien ter secretarie, Hoofdstraat 79 te Kortgene, elke werkdag tijdens kantooruren, alsmede 's avonds na tele fonische afspraak (0113-301553). Bij de Centrale Dienst Gemeentewerken zijn aangesloten de gemeenten Amemuiden, Brouwershaven, Domburg, Mariekerke, Noord-Beveland, Valkenisse, Veere en Westkapelle. De heer J.A. Hamoen heeft een bouwplan ingediend hetwelk voorziet in de bouw van een varkensstal op het perceel Stekeldijk 25 te Geersdijk. De varkensstal wordt buiten het bouwblok gesitueerd. Burgmeester en wethouders ach ten de voorgestane bouw uit planologisch oogpunt evenwel aanvaardbaar en overwegen daaraan dan ook medewerking te verlenen. Daarvoor dient toepassing te worden gege ven aan het bepaalde in artikel 6, lid 5, sub d van het bestemmingsplan "Buitengebied II". Voordat over het verlenen van de ingevolge bovengenoemd artikel mogelijk zijnde vrijstelling een beslissing wordt genomen ligt het bouwplan, met ingang van 28 novem ber 1996, gedurende twee weken (tot 12 december 1996) voor belanghebbenden ter inza ge. Eventuele bedenkingen tegen het voorgestane bouwplan kunnen gedurende hierbo ven genoemde termijn schriftelijk kenbaar worden gemaakt bij het college van burge meester en wethouders van Noord-Beveland, postbus 3, 4484 ZG Kortgene. Kortgene, 27 november 1996 De burgemeester van Noord-Beveland, M.L. Everaers Na het 6e gelijkspel op rij, afgelo pen zaterdag 1-1 in Zoutelande, wordt het voor de mannen van Cees Bastiaanse tijd om het zoet der overwining weer eens te smaken. DFS 1 is de volgende tegenstander. De 1 e helft van de competitie zit er op en is vrij vlak verlopen. In de uitwedstrijd tegen DFS 1 werd met 3-1 gewonnen. Een voortzetting zou voor spe lers en publiek een goed gevoel geven. Ook Bevelanders 2 krijgt weer moed om tegen Krabben- dijke 2 de 3 punten in Kamper land te houden. Voor de Beve- landersjeugd is er 's morgens vanaf 10.00 uur Sinterklaasbin go. Maandag 2 dec. vertrekt een volle bus met spelers en suppor ters om 17.45 uur naar "The night of the Proms" in Rotterdam. Programma voor 30 november: 14.30 uur: Bevelanders 1 - DFS 1; 12.30 uur: Bevelanders 2 - Krabbendijke 2; 14.30 uur: Meeuwen 4 - Bevelanders 3; 14.30 uur: SSV 4 - Bevelanders 4; 14.00 uur: 's-H. Arendskerke4 - Bevelanders 5; 11.15 uur: Bevelanders Dames - Oostka- pelle Dames; 10.00 uur: Sinter klaas bingo voor de jeugd!!!!!! Bouwaan vragen bouw woning Burg. P. Wissestraat 7 te Geersdijk; bouw woning Mercuriuslaan 14 te Kamperland; bouw varkensstal Stekeldijk 25 te Geersdijk; vergroten recreatiewoning Vinkenlaan 10 te Kamperland; bouw schuur Weststraat 21 te Kortgene; verbouw ontvangstruimte en bouw toren Mariapolderseweg 1 te Kamperland. Bouwvergunningen bouw berging Cypressenlaan 3 te Kamperland; verbouw woning Satumuslaan 9 te Kamperland; bouw garage Weststraat 3 te Wissenkerke; verbouw recreatiewoning Morgensterwei 19-te Kortgene. Positief afgewerkte meldingen bouw berging Wilhelminastraat 18c te Kortgene. Informatie omtrent de in deze rubriek genoemde bouwplannen kan worden verkregen bij mevr. I. Wattel ter gemeentesecretarie, afdeling grondgebied. Hoofdstaat 79 te Kortgene, tel. 0113-301553. Kortgene, 27 november 1996 Volgens de planning wordt het nieuwe gemeentehuis te Wissenkerke plusminus de twee de helft van februari 1997 in gebruik genomen. In deze rubriek wordt tot aan de inge bruikname van het gemeentehuis regelmatig aandacht geschonken aan de laatste stand van zaken en/of de inrichting van het gemeentehuis om u op de hoogte te houden van de laatste ontwikkelingen en u als toekomstig bezoeker enigszins wegwijs te maken in het nieuwe gemeentehuis. Deze week het archief en de doelstellingen aangaande onder zoeksmogelijkheden aangaande het archief. Zoals reeds eerder vermeld wordt het statisch en oud archief opgeslagen in de kelder van het nieuwe gemeentehuis. Deze kelder is voorzien van een klimaatbeheersingssysteem, waardoor het archief optimaal in conditie kan worden gehouden. Nieuw is de archiefonderzoekskamer voor bezoekers: belangstellenden die onderzoek willen doen, kunnen hier het archief bestuderen. Het archief is momenteel deels bij het gemeente-archief Goes ondergebracht, dit naar aanleiding van het samenvoegen van twee archieven bij de herindeling van Noord- Beveland: het gemeente-archief Goes inventariseert in opdracht van de gemeente Noord- Beveland het oud archief. Bij het ingebruiknemen van het nieuwe gemeentehuis zal het complete archief terug komen naar Noord-Beveland. Het oud archief van de gemeente Noord-Beveland bevindt zich momenteel in een opbouwfase. Vanaf 1600 tot 1930 is archief aanwezig van geheel Noord-Beveland, het bevolkingsregister loopt van 1850 tot 1920. Het geboorteregister is 100 jaar gesloten, het huwelijksregister is 75 jaar gesloten en overlijdensregister is 50 jaar gesloten. Voor inzage in het geboorteregister betekent dit bijvoorbeeld dat u het register van vóór 1896 kunt inzien. Deze regels zijn gesteld in verband met de archiefwet en de privacywetge ving. Na de opening van het nieuwe gemeentehuis zal het archief vijf ochtenden in de week geopend zijn voor mensen die (kosteloos) onderzoek willen doen naar hun eigen verle den of het verleden van Noord-Beveland. Daarnaast zijn er plannen in ontwikkeling om een topografische atlas (foto's, prenten, afbeeldingen e.d.) van Noord-Beveland samen te stellen en het mogelijk opstarten van het beheer van archieven van oude en bestaande verenigingen/instellingen. Uiteraard bent u altijd welkom om op de (toekomstige) openingstijden een kijkje te komen nemen in het archief: archiefonderzoek is gratis voor zover dit zelfstandig gebeurt. De kosten voor concreet archiefonderzoek (dus op verzoek) door de archiefme- dewerk(st)er zal naar verhouding in rekening worden gebracht. Voor belangstellenden liggen de tekeningen van het nieuwe gemeentehuis Wissenkerke dagelijks ter inzage op het gemeentehuis, Hoofdstraat 79 te Kortgene (openingstijden: 8.30-12.00 uur, 13.00-15.00 uur). De heer Hügging heeft een bouwplan ingediend hetwelk voorziet in bouw van een recreatiewoning op het perceel Mercuriuslaan 14 te Kamperland. Realisatie daarvan gaat evenwel gepaard met een overschrijding van de toegestane bebouwde oppervlakte. De woning krijgt na de uitbreiding een oppervlakte van 99,5 m2. Tevens wordt de recreatiewoning op een afstand van 4 meter uit de zijdelingse perceels- grens gesitueerd. Burgemeester en wethouders achten de voorgestane overschrijdingen uit planologisch oogpunt evenwel aanvaardbaar en overwegen daaraan dan ook mede werking te verlenen. Daarvoor dient toepassing te worden gegeven aan het bepaalde in artikel 4, lid 4, sub a en artikel 4, lid 4, sub b van het bestemmingsplan "Schotsman- Ruiterplaat". Voordat over het verlenen van de ingevolge bovengenoemd artikel moge lijk zijnde vrijstellingen een beslissing wordt genomen ligt het bouwplan, met ingang van 28 november 1996, gedurende twee weken (tot 12 december 1996) voor belangheb benden ter gemeentesecretarie (afdeling grondgebied), Hoofdstraat 79 te Kortgene, ter inzage. Eventuele bedenkingen tegen het voorgestane bouwplan kunnen gedurende de hierboven genoemde termijn schriftelijk kenbaar worden gemaakt bij het college van burgemeester en wethouders van Noord-Beveland, Postbus 3, 4484 ZG Kortgene. Kortgene, 27 november 1996 De burgemeester van Noord-Beveland, M.L. Everaers pasta, honing, hagelslag, chut ney, wijn, sieraden, houtsnij werk, glaswerk, textiel, kerstver sieringen en nog veel meer. Ter re des Hommes zet zich in voor hulp aan kinderen in nood, door middel van kleinschalige projec ten op het gebied van onderwijs, medische zorg, voedsel en onderdak. Op dit moment wordt er gewerkt voor een project in Sri Lanka, ter verbetering van de levensom standigheden in de sloppenwij ken van Colombo. Terre des Hommes verkoopt: houten speelgoed, sjaals, houtsnijwerk, kerstkaarten, kerstversieringen en andere snuisterijen. Op zaterdag 30 november en 14 en 21 december is de winkel aan de A. Joachimkade te Goes extra lang open van 9.30 tot 16.00 uur. Dinsdag is het INFOM de gehele dag open van 9.30 tot 17.00 uur. Woensdag tot en met zaterdag alleen 's morgens tot 11.30 uur. In het INFOM (informatiecentrum voor ontwikkelingssamenwer king en mensenrechten) hebben drie organisaties samen een win kel: Amnesty International, Terre des Hommes en Wereldwinkel. Vooral in december kunt u er goed terecht om bijzondere cadeaus te kopen. De samen werkende organisaties proberen alle drie op hun manier om de wereld te verbeteren: Amnesty International zet zich in voor naleving van de mensenrechten o.a. door schrijfacties voor poli tieke gevangenen. Naast infor matie en voorbeeldbrfeven wor den er ook artikelen verkocht zoals schrijfwaren, kaarten, kaarsen, agenda's en verschil lende t-shirts. De Wereldwinkel verkoopt pro ducten uit ontwikkelingslanden om daarmee de producenten te steunen die anders geen eerlijke prijs voor hun producten ontvan gen. Het assortiment bestaat uit: koffie, thee, chocola, hazelnoot- Op 12 november 1996 zijn door de gemeenteraad van Noord-Beveland de volgende ver ordeningen vastgesteld: 1. Verordening Hondenbelasting; 2. Verordening Toeristenbelasting; 3. Verordening Watertoeristenbelasting; 4. Verordening Forensenbelasting; 5. Verordening Reinigingsrechten; 6. Verordening Rioolrechten; 7. Verordening Onroerende-Zaaksbelasting; 8. Verordening Havengeld; 9. Legesverordening; 10. Verordening Precariorechten. Deze verordeningen treden alle in werking met ingang van 1 januari 1997 en liggen ter inzage ter gemeentesecretarie te Kortgene op de afdeling financiën c.a. Kortgene, 27 november 1996 Burgemeester en wethouders van Noord-Beveland, De burgemeester, M.L. Everaers De secretaris, mr. F.G.A.G. Weijmans De directeur van de Centrale Dienst Gemeentewerken te Serooskerke, namens de gemeentebesturen van de bij de dienst aangesloten gemeenten, gelet op de desbetreffen de bepalingen van de Algemene Wet Bestuursrecht en de Wet Milieubeheer (WM), maakt het volgende bekend TERUG IN DE TIJD... ‘Ach Lieve Tijd Zeeland’ is een 19-delig verzamel tijdschrift dat u mee terug neemt in de tijd. ‘Ach Lieve Tijd’ is een boeiend verhaal over het verleden van Zeeland en de Zeeuwen. U leest hoe uw voorouders zwoegden voor hun dagelijks brood, over hun strijd tegen het water, over de uitvinder van het haringkaken, over de bietentrams en de PSD-erwtensoep. Tegelijk met de kerstmarkt neemt Europatuin Goes haar nieuwe tuincafé in gebruik. Genieters van de prachtige kerstshow kunnen in het gezelli ge tuincafé nu rustig een gezellig kopje koffie, een glaasje glüh wein of warme chocolademelk drinken. Dat nieuwe tuincafé wordt binnen Europatuin ook de plek waar allerlei interessante demonstraties, lezingen en der- laat Europatuin zien hoe met allerlei soorten lint leuke strikken gemaakt kunnen worden. Strik ken om in de kerstboom te han gen en om diverse kerstversie ringen mee aan te kleden. De demonstraties vinden plaats tussen 11.00 en 16.00 uur. L I*' A s

Bevelander | 1996 | | pagina 11