Met snelle coupé dwars doorAustralië '4 Schouten Parket MARKT JAN BRUUNS si KIEKIERIS LINGERIE SHOW ^ENTEN8^jH> Les Grecs i zeelagNoËsALLEN IHDEFE0DEI1CE OJV weekblad voor zuid- en noord beveland (bijzondere beurs aanbieding) IN ALLE FILIALEN VAN VERANDA GRAND THEATER GOES 0113-215165 fc. Woensdag 30 oktober 1996 - 48e jaargang no. 44 Rapid Klaar terwijl u wacht bij: öii Voor iedereen die wegens de drukte niet geholpen kon worden door ons organiseren wij a.s. vrijdag en zaterdag de B.B.A.-dagen TSen/fce II (pafa* Dé verandaspecialist van Z.-W Nederland NW Discovervoer 5,- p.p. per rit 0113-351717 'scort: 9 bij: Open dagen: zie pag. 5 1 Vier met ons het 6-jarig jubileum Wij danken alle mensen die tijdens de beurs wonen wensen een vloer bij ons besteld hebben. U hebt dan nog eens de mogelijkheid van onze bijzondere beursaanbiedingen te profiteren. Ook nu weer geldt pak de telefoon en krijg een telefoon. Wij hebben dan alle tijd voor u. Griekse LIVE-MUZIEK zondag 3 november met Goes Lange Kerkstraat 44, info lijn 0164- .235916 Bij de foto: Danny Boonman uit Kloetinge in de nieuwe Coupé, waarmee hij straks, samen met negen andere Coupés en negentien andere Nederlandse testrijders een tocht door Aus tralië maakt. Rapid Service Goes Livingstoneweg 9a Industrieterrein Poel II - Goes (bij de Zeelandhallen) 0113-230800 Openingstijden: dinsdag t/m donderdag 13.30-18.00 uur; donderdag koopavond; vrijdag 10.00-18.00 uur; zaterdag van 10.00 - 16.00 uur ■I LID INTERIEURWAARBORG 25 JAAR O Pechiney Nederland WEEK 44 - geldig t/m zondag 3 november 1996 Conditie Naar de fabriek (Van één onzer redacteuren) KLOETINGE - Van 9 tot 25 november is Danny Boonman uit Kloetinge even niet thuis. Hij is een proefritje maken met een nieuwe Hyundai Coupé. Niet door de Zak van Zuid-Beveland. Maar dwars door Australië. Uitdaging FILMPROGRAMMA VANAF 31 okt. T/M 6 november 1996 SALONIKI Wereldreis TOEGANG slechts fj-50]- Saterdag 2 november 9 00-17 00 uur ZONDAG 3 NOVEMBER ia00_J7Wuur^ Technici mee Banden voor uw Ford Fiesta Teamgeest nEZE^^Jt Ardennen Publiciteit NOVfMBfR 199» -~~~V cv Nederlands gesproken Uitlaten Accu's Banden APK Verlichting Schokdempers Remmen 9 iMUJR P(RDAGa| RESERVEREN e| 9 D ,HIIUR 0164-257521 9 B.B.A. rvCTrassende film voor ouders, grootouders en kinderen! De 36-jarige Kloetingenaar is één van de 20 Nederlandse deelnemers aan de Challenge die door de Zuid-Koreaanse autofabrikant in samenwerking met de Nederlandse importeur is georganiseerd. "Ik had nergens op gerekend. Maar nu het zo ver is dat ik definitief geselecteerd ben, is dat natuurlijk fantastisch," aldus Danny die in het dagelijks leven op en neer rijdt met zijn Audi tussen Kloetinge en Rotter dam. In die laatste plaats heeft hij 'n leidinggevende functie bij een technisch installatiebedrijf. liet hij importeur Greenib van Hyundai weten. brktnd door de Centrale Branchtvtrtntgmg VCtmen 9 november: Fragment 16 november: Guus Meeuwis de nieuwe agenda's november december liggen vanaf nu In de zaak Ik countdown i' begonnen.. Ifcrckl je voor op de grootste bioscoopsensatic van hei jaar. Wees er snel bij voor hel te laat is? Zaterdag Zondag Woensdag 14.00 u. 14.00 u. 14.00 u. Westhavendijk ISO Goes - Tel.: 0113-22 04 40 Openingstijden: maandag t/m vrijdag 8.00 - 17.00 uur. zaterdag 9.00 - 15.00 uur. 20.00 u. 19.00-21.45 u. 19.00-21.45 u. 19.00-21.45 u. 20.00 u. 20.00 u. I BEL-BIOS 06-9363! Donderdag Vrijdag Zaterdag Zondag Maandag, dinsdag Woensdag De week van de lingerie sluiten wij af met een flitsende a.s. zaterdag 2 november Tel. 0113-221221 Fax 0113-221170 Livingstoneweg 44 - 4462 GL Goes Showroom geopend, dagelijks 09.00 - 17.00 uur. Zaterdag 10.00-16.00 uur Tien jaar later dus een nieuw avontuur. "Jammer dat Monique niet mee kan. Maar we hebben drie jonge kinderen en dat zou allemaal wat lastig worden. Maar ze gunt me die reis naar Austra lië van harte. Onze drie kinderen, Susan van vijf en de tweeling Mike en Tessa, vinden 't prachtig dat ik zo'n lange autorit ga maken. Al beseffen ze natuurlijk niet precies hoe en wat. Dat ik door de selectie ben gekomen, heb ik, denk ik, ook te danken aan 't feit dat ik conditioneel in orde ben. Dat was één van de hoofdvoorwaarden om te worden geselecteerd. Ik speel zaalvoet bal bij de vv Wemeldinge en heb vroeger wat aan wielrennen gedaan. Verder squash ik nog wat, ga ieder jaar als 't even kan skiën en langlaufen. heel hechte groep. Konden ook goed met elkaar overweg. Het is dan ook jammer dat er uiteinde lijk nog vijftien deelnemers moesten afvallen om aan het aantal van twintig te komen. Natuurlijk ben ik blij bij die laatste twintig te horen. Iedereen wilde dat". Race-aspiraties heeft-ie nooit gehad. Ook geen behoefte om deel te nemen aan snelle auto- rally's. Dat is ook niet de bedoe ling van de 5.000 kilometer lange proefrit die hij gaat maken in Australië. Hij is één van de win naars van een wedstrijd die afge lopen zomer werd uitgeschreven door het Zuid-Koreaans auto merk. Via Autobedrijf Van der Vliet in Goes vulde hij een inschrijfformulier in. "De proefrit van uw leven", zo luidde de boodschap op dat formulier. Welnu, voor Danny is die proefrit Alvorens het startsein gegeven wordt voor de proefrit van tien Hyundai-coupés door Australië, brengt Danny Boonman met de overige leden van het gezel schap een bezoek aan de auto- fabriek in Zuid-Korea waar de Coupé gemaakt wordt."Dat lijkt me heel interessant. Zuid-Korea is een land waarover je steeds meer hoort en leest. Neem het verhaal rond Fokker, waar ook een Koreaanse onderneming, Samsung, in geïnteresseerd is. Er gebeurt daar veel op 't ogen blik. Ik wil daar graag even van proeven", zo is zijn oordeel. De proefrit van zijn leven is Dan ny Boonman overigens niet in de schoot geworpen. Hij was dan weliswaar één van de 25.000 kandidaten die zich aanmeldde en de eerste selectie goed door kwam, er moest heel wat gebeu ren alvorens hij 9 november op het vliegtuig kan stappen. Om aan de Challenge te kunnen deelnemen, moest hij omschrij ven waarom hij graag deze lange proefrit wilde meemaken. "De uitdaging om een onbekend land met een auto te verkennen zo Overigens heeft de Kloetinge naar in het verleden méér van de wereld gezien. Hij vertelt:"ln 1986 hebben Monique en ik - we hadden toen nog geen kinderen - een wereldreis gemaakt. We zijn toen in China geweest. Ik heb daar zelfs nog 'n paar uur in de rijstvelden staan te werken. Van huis uit kom ik uit Lewedorp, uit een landbouwfamilie. Toen we in China waren heb ik tegen mezelf gezegd: hier wil ik ook wel weer eens even op 't land staan. Tus sen de mensen. We verstonden elkaar niet. Maar er was op die manier tóch contact met elkaar. Het was in een periode dat je je in China niet overal vrij kon bewegen. Sommige steden waren nog sterk geïsoleerd. Avontuur dus. En dat sprak ons allebei aan". na de nodige selectieprocedures een feit geworden. Afgelopen maandag bezocht hij samen met negentien andere gelukkige proefrijders de laatste briefing op het circuit van Zandvoort. Daar werd hem precies verteld wat de proefrit in Australië inhoudt. "En dat is op de eerste plaats avon tuur. De mogelijkheid om samen met een team dwars door het land te rijden met een mooie coupé. Ik vind 't een uitdaging om met een nieuwe auto door een onbekend land te rijden." Tien dagen lang wacht de deel nemers een zeer afwisselende route. Sydney aan de Australi sche zuidoost-kust is vertrek plaats. De rit voert vervolgens langs de Schipbreukkust en de onherbergzame binnenlanden en woestijnvlakten naar de havenstad Cains. De deelne mers worden op de voet gevolgd door een team van technici die in geval van problemen kunnen assisteren. Sportiva 155/80-13 68,85 Sportiva 175/70-13 85,75 Magdalenastraat 5, Goes Tel. 0113-215715 Reserveren gewenst "■heiligste ronunelmarkt ■-in Nederland. Duivelskunsten achter het stuur worden van de deelnemers niet verwacht. Wel rijvaardigheid en goede teamgeest. "Begrijpelijk", aldus Danny, "want we trekken met twintig deelnemers tien dagen lang met elkaar op. De rit voert gedeeltelijk door de woes tijn. Hoe we overnachten weten we niet precies. Misschien de ene keer in een hotel, de andere keer bij een boerenfarm. Het is de bedoeling dat we iedere dag ongeveer vijfhonderd kilometer afleggen. Dat lijkt niet zoveel. Maar er wachten ons onderweg ook allerlei opdrachten. Zo moe ten de deelnemers bij een bepaalde plaats schapen sche ren, paardrijden en er wordt van ons verwacht dat we elkaar onderweg helpen als dat nodig I is." Danny Boonman uit Kloetinge maakt proefrit van z'n leven Kort voor de Australië-reis begint, moesteen de 35 gegadig den voor de Hyundai-Challenge een weekend naar de Ardennen. Daar werd een laatste selectie gehouden. Uiteindelijk konden maar twintig Nederlandse proef rijders mee. "Veel van de deelne mers vonden 't een zwaar week end. Dat was 't ook wel. Al viel het mij persoonlijk wel mee", aldus Danny. "Maar dat heb ik te danken aan m'n sportverleden. De opdrachten die we in België kregen vereisten veel concentra tie. We moesten er mountainbi- ken, grotklimmen en oriëntatie- tochten maken. We hadden een 43 Ah f J J Q J Indus,»/ J V1 3 jaar garantie, montage en BTW Intussen krijgt de Challenge ook publicitair heel wat aandacht. Het programma "De Heilige Koe" besteedde er kort geleden al uit voerig aandacht aan. De deelne mers aan de proefrit zullen in Australië hun ervaringen kunnen vertellen aan filmploegen en schrijvende pers die hen op de voet volgen. De Koreaanse auto fabrikant is eveneens benieuwd hoe deze uitzonderlijke proefrit uitpakt. Immers: het ging om een ideetje van de Nederlandse importeur uit Sassenheim. De Japanners vonden het kennelijk een goed ideetje. Want de hele operatie in Australië kost een aardige duit. Maar men gaat ervan uit dat 't de moeite waard is en dat deze vorm van publici teit zijn geld kan opbrengen. De twintig deelnemers zitten daar overigens niet mee. Ze maken de proefrit van hun leven, Danny Boonman als enige Zeeuw incluis.

Bevelander | 1996 | | pagina 1