4F PILAAR kollektie tegels van Nederland? thee (ucaó Sponsorroeimarathon van Zeeverkenners Goes Scouting Zeeland viert feest op 1 november Campagne Kijk Uit van Stichting Beter Zien "Nu of nooit": leergang voor vrouwen op het Zeeuwse Platteland Marcel Gunst Yerseke naar mountainbike strandrace Scheveningen Zondag 27 oktober is het zover. Dan gaat de 32-jarige schilder Marcel Gunst uit Yerseke de sportiefste uitdaging van z’n leven aan in de Brinta Beach Classic. Deze spectaculaire mountainbike-strandrace gaat om 11.00 uur van start op de boulevard van Scheveningen. Het belooft een spannend duel te worden tussen de internationale ATB-scene en de wereldtop uit het traditionele wielrennen. Zij worden in het wiel gevolgd door zo'n 2.000 amateurs voor wie de Brinta Beach Classic behalve een sportieve krachtproef vooral ook een unieke ervaring zal wor den. Want waar anders krijgen toerrijders de kans om het op te nemen tegen coryfeeën als Bart Brentjens, Erik Zabel, Jan Ullrich, Danny Nelissen of Jens Heppner? Xferbouwen kan niet meer fout gaan. -7^. slaapkamers Êl.j"' DE SCHIPPER WOONDELTA In kader van de reorganisatie 25 JAAR JUWELIER I Herfst. De behoefte aan geborgenheid is groot. En dan brengt deze exclusieve slaapkamer Serafina warmte en comfort in huis. In de slaapkamer, om precies te zijn. De schitterende landhuisstijl van de nieuwe Serafina staat model seizoens- voor collectie van Morgana Slaapkamers. Kom gerust even wegdromen in onze showroom en geniet van alle trends voor de komende seizoenen. SP* In samenwerking met ANWB Zelfstandig ondernemerschap ,-Y? W ?-.;l r 7 fw l/ui 22 Woensdag 23 oktober 1996 DE BEVELANDER Krijgt u eens een Gasthuisstraat 7 Goes 0113 - 251915 loopt goed W i j niet rusten s voor u l ZOIETS GEBEURT PRAKTISCH ALLEEN WANNEER UW SIERADEN OPVALLEN. Door schoonheid en persoonlijke stijl. Die kans is overigens groot, wanneer u die sie raden hebt gekocht bij Theo Lucas. Als ont werper kan hij u exclusiviteit bieden en als vakman kan hij u een zo persoonlijk advies geven, dat de kans op een compli ment voor uw smaak u haast niet meer kan ontgaan. Theo Lucas geeft sieraden meer glans! van Cittersweg 2a, Arnemuiden, 0118-603434 ’s maandags gesloten - vrijdag koopavond 95,- 45,- 265,- 140,- v.v. Wemeldinge BOUWMATERIALEN Eigen ontwerp Ring met verwisselbare stenen. Zilveren ring vanaf Schroefsteen vanaf Gouden ring vanaf Schroefsteen vanaf npliment over uw sieraden? F complete slaapkamers boxspringsystemen kasten ÏRKEND toilettafels tienerkamers lattenbodems matrassen waterbedden dekbedden kussens overtrekken Za 9 00 t/m 12 00 uur I Typerend voor deze stijl zijn de ovale elementen in voet- of hoofdbord en in de kastpanelen. Aan deze "Kijk uitl'-tournee is een wedstrijd verbonden. Blijkt men een onvoldoende gezichts- scherpte te hebben en gaat men binnen 14 dagen over tot de aan schaf van een gezichtshulpmid- del, dan maakt men kans om het totale aanschafbedrag terug te winnen. In november vinden er door het hele land bijeenkom sten plaats, waarbij opticiens/ optometristen nog beter worden voorbereid op hun taak om voor lichting en informatie te geven en zelf activiteiten te ondernemen op het gebied van bewustwor ding. Tevens wordt er tijdens de campagne een publieksonder zoek gehouden, waarvan de resultaten in februari 1996 zullen worden gepresenteerd. Zeeland Studiecentrum start in oktober een leergang voor vrou wen op het Zeeuwse platteland om een sponsorroeimarathon op zaterdag 26 oktober. De kinde ren roeien dan ronden op het Goese Meer en laten zich hier voor sponsoren door familie, vrienden en bekenden die hope lijk ook allemaal komen kijken. Maar ook u kunt ons financieel steunen! Voor een totaalbedrag van minimaal 100,- of een bedrag per ronde van minimaal 25,- (een boot vaart ongeveer 6 ronden) willen wij een tegen prestatie leveren. We denken hierbij bijvoorbeeld aan het hij sen van een reclamevlag van uw bedrijf in de mast van een boot. Maar andere ideeën van uw kant zijn natuurlijk ook van harte wel kom!" Inl. tel. 0113-223105. Programma zat. 26 oktober: 12.45 uur: G.P.C. 5 - Wemeldin ge 3; 11.15 uur: Wemeldinge Dames - Capelle Dames; 13.00 uur: Kapelle C1 - Wemeldinge C1 (beker). leveren. Deze kwaliteit kan bereikt worden door praktijkge richte scholing". Voor groene Ook als éénpersoons een verrijking voor elk interieur. Zaterdag 26 oktober a.s. wordt een sponsorroeimarathon ge houden door de Zeeverkenners- groep Jacob Valcke te Goes. De groep is op zoek naar geld om het onderhoud te kunnen plegen aan de vloot van tien stalen vlet ten waarmee regelmatig wordt gevaren. Dat onderhoud wil men komende winter weer uitvoeren. Maar daar is het nodige geld voor nodig. Vandaar deze mara thon. Karina Riemens van de groep vertelt: "Omdat scouting voor iedereen bereikbaar moet blij ven, is het nodig het merendeel van het geld voor dit onderhoud door middel van acties binnen te halen. Dit jaar houden wij daar- Deelneemsters maken een wel overwogen keuze voor een rich ting in het zelfstandig onderne merschap. Deelneemsters hebben een breed getoetst ondernemings plan. Deelneemsters kunnen het startende ondernemers kwaliteit ondernemingsplan uitvoeren. Deze kwaliteit kan De cursus wstart eind oktober en duurt tot medio april. Inl. tel. 0117-492292. Na een voorbereidingsperiode van ruim twee jaar wordt gaat op 1 november a.s. de Regio Scouting Zeeland van start. Deze regio komt in plaats van het vroegere gewest Scouting Zeeland en de drie Scouting- districten. Deze ingrijpende verandering is het resultaat van een landelijke reorganisa tie waarbij Scouting in Zeeland de eerste Scoutingregio wordt in Nederland. De Zeeuwse Scoutinggroepen grijpen deze gelegenheid aan om het ont staan van de regio op feestelij ke wijze te vieren. Het regio- feest vindt plaats op vrijdag 1 november a.s. in ”Het Zilveren Schor*1 te Arnemuiden. Alle 760 Zeeuwse kaderleden, de jongerentak, vertegenwoordi gers van de Provincie Zeeland en Scouting Nederland zijn uit genodigd om het regiofeest bij te wonen. Vorige week is ook in Zeeland de campagne "Kijk Uit" van start gegaan. Deze wordt georgani seerd door de Stichting Beter Zien in samenwerking met de ANWB. Doel is erop te wijzen dat de veiligheid in het verkeer bevorderd wordt door een goed gezichtsvermogen van de weg gebruiker. De actie loopt tot en met vrijdag 25 oktober a.s., ein de deze week dus. Tijdens de actieperiode maakt men kans om bij benzinesta tions, wegrestaurants en in win kelcentra één van de "Kijk uit!"- promotieteams tegen te komen. Zij stellen het pulbiek in de gele genheid om vrijblijvend de ogen te laten testen en delen tips uit om beter te zien in het verkeer. Open Ma t/m vrijdag 7 30-12 00 uur en 13 00-17 30 uur van bovenaf aansturen van de organisatie dient te verande ren in een aansturing vanuit het groepsniveau. Jeugdleden - en namens hen de leiders en leidsters - behoren als klanten centraal te staan in de nieuwe provinciale organisatie. En in Zeeland is dat binnenkort de Regio Scouting Zeeland. Het bestuur van de Vereniging Scouting Nederland besloot enkele jaren geleden tot reor ganisatie. Scouting moet in de toekomst, méér dan voorheen, klantgericht en vraaggestuurd opereren. Ruim twee jaar gele den name het gewest Scouting Zeeland deze uitdaging aan. Een gewestelijk Projectgroep ’’Regiovorming’ ging met de landelijke opdracht aan de slag en bracht daarmee in deze provincie het gewenste reorganisatieproces op gang. Zeeland kreeg van Scouting Nederland de zogeheten sprinter-status, wat betekende dat de reorganisatie in Zee land experimenteel en ver sneld kon worden uitgevoerd. De projectgroep presenteerde kort voor de zomervakantie de definitieve plannen. Belangrijk ste punt hieruit is dat de scoutinggroepen voortaan zelf bepalen hoe hun ondersteuning er uit zal zien. volkshogescholen zoals Zeeland Studiecentrum te Aardenburg is dit reden om een toegespitst met als titel "Nu of Nooit". Het scholingstraject te verzorgen. De gaat om een gerichte leergang afdeling landbouw, platteland en zelfstandig ondernemerschap voor vrouwen. Josje de Koning van Zeeland Studiecentrum ver telt: "De laatste jaren wordt in tegenstelling tot berichten over verpaupering van het platteland keer op keer het bewijs geleverd De nieuwste editie van de Beach Classic wordt cirkelsgewijs ver- milieu van Zeeland Studiecen trum kent de problematiek van het platteland, heeft ervaring in het verzorgen van scholingstra jecten en beschikt over netwer ken van deskundige vakdocen ten. De leergang zelfstandig dat overleven op het platteland ondernemerschap voor vrouwen zeker nog wel kan. Mensen op het platteland durven individueel te ondernemen. Binnen de landbouw kiezen gezinsbedrijven voor diverse richtingen van ondernemen. Bui ten de landbouw zijn er verschil lende initiatieven van zelfstandig Albert Joachimikade 33 Goes tel. 0113-215401 vak uitstekend verstaat. Kom bij ons dus eens kijken en vragen. Dat bespaart u spijt achteraf. Wij adviseren u graag. En garanderen alle door ons geleverde materialen. Grote keuze in badkamers, sanitair, tegels, dakramen, isolatiemateriaal, open haarden, kachels, plaatmateriaal enz. Kom even langs vooralle zekerheid. reden tussen Scheveningen en Noordwijk. Startplaats is de Scheveningse boulevard. Daar vandaan loop het 56 kilometer tellende parcours met de klok mee naar Noordwijk om vervol gens weer te eindigen op de Scheveningse boulevard. De nieuwste editie van de Beach Classic belooft een spannend schouwspel te worden. Suppor ters van Marcel Gunst zijn van harte welkom om hem te komen aanmoedigen. Uiteraard zijn ook andere belangstellenden uitge nodigd om te komen kijken. De wedstrijd is het beste te volgen bij de doorkomsten in Katwijk en Noordwijk en natuurlijk bij de start en finish in Scheveningen. Bij normale weersomstandighe den zullen de eerste wedstrijdrij ders om ongeveer 12.30 uur finishen. De snelste toerrijder wordt zo'n 15 minuten later ver wacht. is een langlopend intensief scho lingsproject. Zowel qua lengte als intensiteit is dit traject niet vergelijkbaar met een cursus van enkele avondbijeenkomsten. De zwaarte van de leergang biedt de mogelijkheid om concrete doelen waar te maken. Deze ondernemerschap". "De tijd is doelen zijn: voorbij dat ondernemers 'het red den' met enthousiasme en hard werken alleen. Duidelijk is dat het zeker in de startfase moeilijk is om een nieuw stuk onderneming te exploiteren. Zowel vakinhoude lijk als bedrijfskundig moeten organa De reorganisatie heeft voor Scouting in Zeeland grote gevolgen. De drie Scoutings- districten en het gewestelijk niveau verdwijnen omdat deze twee niveaus door de klanten, leidinggevenden en jeugdle den op groepsniveau, als te complex en weinig flexibel Zeeuwse worden ervaren. De landelijke reorganisatie beoogt dat het ‘1 B T-rr- Wilt u antislip-tegels in uw badkamer? Zoekt u een vloer van natuursteen? Of droomt u van zo'n mooie reliëf-tegelwand in uw keuken of toilet? Ga dan eens naar een betrouwbare zaak met de mooiste kollektie wand- en vloertegels van Nederland. Dan kunt u op uw gemak rondkijken en de juiste keuze maken uit tegels in alle soorten en maten. Niet alleen voor "natte ruimten", maar voor alle vertrekken van het huis. Voor u iets overweegt, praat eerst eens met ons. Wij vertellen u van te voren wat alles kost en waar u speciaal op moet letten. En indien u dat wenst helpen we u aan een aannemer/tegelzetter die zijn Serafina is leverbaar in diverse uitvoeringen. De basis is blank ahorn of kersenhout. Eventueel gecombineerd met panelen in vanille-beige, fjord-groen of diamant-zwart. Binnen dit zeer uitgebreide totaal programma zijn tal van combinaties mogelijk.

Bevelander | 1996 | | pagina 22