.WAT EEN STREEK. .WAT EEN STREEK..WAT EEN STREEK. Natuurexcursies EXTRA GOEDKOOP TANKEN en BOODSCHAPPEN DOEN! LE Opsporing verzocht Jeugdcorps Confetti start grote leden werf-actie Stichting SLmwcdi nu nog completer Informatiemarkt rond niet- aangeboren hersenletsel heeft het laagste prijspeil van Nederland! 1 0 t 'Ozonlaag afgebroken'. 'Steeds meer toeristen op Antarctica'. Voor jeugd tussen 8 en 15 jaar WINKELCENTRUM DE BUSSEL - GOES (ZUID) EURO LOODVRIJ DIESEL SUPER98 met loodvervanger Prijswinnaar naaimachine van Theo Hemelaar l F| JAN BRUUNS Katten kijken in Heinkenszand Opening Galerie-Atelier "De Kaai' Brugklassers Goese Lyceum in theaterspel Antarctica 'IJsplaat Zuidpool brokkelt af'. iiiih Woensdag 9 oktober 1996 DE BEVELANDER 7 st/'ee/i/uemo& OPTICIEN OPTOMETRIST CONTACTLENSSPECIALIST Bel voor info: 0113-229567 van uw cv. stree/tmeuios Nieuw in Zeeland De opticien die naar u toekomt zonder voorrijkosten! Mare Optiek Vlasmarkt 12 - 4461 CW Goes OOK NIEUWE OPENINGSTIJDEN VAN ONS TANKSTATION: MAANDAG T/M WOENSDAG VAN 8.30 - 20.00 UUR, DONDERDAG 8.30 - 21.00 UUR, VRIJDAG 8.30 - 20.00 UUR, ZATERDAG 8.00 - 17.00 UUR Collecte Koren zingen voor 'Woord en Daad' Feestmiddag Ter Valcke optreden worden van Annemarie NajaarS-baZSr V30 TeSSGlSCtiade bij Marianne Bruel Kerstkaarten de feestelijke j Terre des Hommes T I te K ri Koude marc optiek ten ze samen met ouders en Zeeuwse Verwarmings Unie B.V. Een vaarexcursie vanaf Zierikzee naar Neeltje Jans is een bijzonde- seert. Vanaf de haven in Zierikzee brengt een boot de mensen naar deze avond is in handen van Ds. Delta Expo en de Oosterschelde. JAN BRUUNS TitctiKimieatii Lloyd Loom collectie gemaakt van kraftpapier en pitriet meubels van Slootstra Manon Meubelen. "Het is heel wat anders dan wat ik nu heb hoe de aanwezigheid van de onderzoekstations en het opko mende toerisme afbreuk doen aan het Antarctisch milieu. De De opbrengst van de collecte van de Nierstichting in Kloetinge bedraagt 2473 gulden en vijf cent. 26-09 Cypers poesje, klein beetje rood op de rug, 6 mnd. oud (Goes- Noord) "Er zijn weer nieuwe kansen". Met dat motto start Jeugdcorps Confetti te Goes binnenkort een grote ledenwerfactie. Jeugd tus sen acht en vijftien jaar wordt de kans geboden om actief muziek te gaan maken. Jeugdcorps Confetti is onderdeel van het Showcorps Execelsior uit Goes. Het jeugdcorps werd drie en een half jaar geleden opgezet. Er liep toen een Middelburgs corps door Goes om leden te werven en er werd een grote bazar gehouden. Er werd met dertig leden gestart.«Momenteel telt Confetti zestig leden en een Adelt: "We helpen niet alleen bejaarden, maar ook hele jonge men sen die zonder vader of man zitten. We betalen hun boeken, trein kaartje, telefoonrekening of zoiets dergelijks. De opbrengst van de spullen die we bij Marianne Bruel verkopen gaat ook naar de mensen feliciteert Anja Hemelaar me vrouw Nijsse met de nieuwe aan winst. Zonnebloemstraat 49 - Goes Tel. 0113-221293 Fax 231273 GRATIS GSM TELEFOON! (Nokia 1610) bij nieuw LIBERTEL "BEL-VRIJ ABONNEMENT" Registratie van gevonden en vermiste dieren De Zeeuwse Verwarmings Unie repareert uw CV. Als het moet binnen een halve dag, overal in Zeeland! Bel: 0115-613641 deel van de jeugd is zelfs al doorgestroomd naar Excelsior. Binnenkort komt in de verschil lende wijken van Goes een ledenwerfbus rondrijden. Jeugd kan zich daar melden. Voor opleiding en instrument wordt gezorgd. De bus zal op 19 okto ber a.s. rondrijden. selend geheel van geestelijke liederen en psalmen. Deze avond worden de koren aan het Op zondag 13 oktober 1996 wordt door de Nederlandse Per zen Vereniging in Sporthal De Stenge te Heinkenszand de ach tendertigste Internationale Ras kattententoonstelling georgani seerd. Uit binnen- en buitenland zullen schitterende Perzische langhaarkatten in diverse kleur- variëteiten en exotische Ooster se halflanghaarrassen te zien zijn, maar ook verschillende kort- haarrassen. De show is geopend van 10.00 tot 18.00 uur. Voor de exposant is er uiteraard de wed- strijdkeuring voor de mooiste kat van de tentoonstelling. De wed- strijdkeuring is in handen van internationaal befaamde keur en won een Lewenstein Econo- gelukkige winnares. Op de foto mie 1818 naaimachine. Theo Hemelaar te Goes over handigde de machine bij de Zaterdag 12 oktober zal het comité Zuid-Beveland van de stichting Woord daad weer een zang- en orgelavond houden in Gia ..au. i id vi\d i\ ic i \i aivuci |- uaicii ui. uc 11 icuci laici dl cxd nd i yacii i i laai dj vd-n uociu uai ia" dijke. Aan deze avond werken werksters die de producten maken en weer terug verkopen aan Tes- 29-09 Cypers poesje, witte bef en pootjes, 4 a 5 mnd. oud (Goes) 26-09 Cvoers ooesie. klein beetie rood oo de ruo. 6 mnd. oud (Go< In de winkel aan de Albert Joachimkade te Goes, zijn weer kerstkaarten van Terre des Hom mes te koop. De opbrengst is bestemd voor hulp aan kinderen I in nood. In de vorm van onder wijs, medische hulp, voedsel en onderdak. Een groot gedeelte van de kaarten wordt gemaakt in Verloren dieren van 24 september tot 1 oktober 1996: 23- 09 Cyperse kater, witte kin, zwarte rug, gecastreerd (Wemeldin- ge) 20-09 Cypers/wit poesje, witte bef en pootjes (Goes-Heinkenszand) 24- 09 Zwart/wit poesje, witte bef, buik en pootjes (Heinkenszand) 20- 09 Witte poes, gele ogen, 1,5 jaar oud (Rilland) 24- 09 Blauw/grijs poesje, rood gemeleerd, 4 mnd. oud (Goes) 22-09 Cypers poesje, wit befje en teentjes, groene oogjes (Goes- Goesemeer) 13-09 Grijs poesje, witte bef en 3 sokjes, niet gestreept (Kattendijke) Gevonden dieren van 24 september tot 1 oktober 1996: 27-09 Rotweiler, teefje, stuk touw aan de halsband (Rilland) 25- 09 Cypers/wit katertje, witte bef en pootjes, 6 mnd. oud (Goes) 25-09 Wit/cypers, zwarte kater, gecastreerd (Goes) 21- 09 Rood/wit katertje, 3-4 mnd. oud (Goes) 25- 09 Cypers katertje, witte bef en pootjes, 4 mnd. oud 26-09 Witte poes en zwarte vlekken (Yerseke) 26- 09 Cypers poesje, wit snoetje, bef en pootjes (Goes-Noord) De seniorensociëteit Goes-Oost organiseert samen met ver pleeghuis Ter Valcke een feest middag voor haar leden. Het feest begint om 14.30 uur. Hoog tepunt van de dag moet het optreden worden van Annemarie Konincks met haar nieuwe pro- I gramma's 'n Poossie Positief. Zaterdag 12 oktober heropent Echo Audio aan de Kreukelmarkt in Goes na een verbouwing van een week. Deze speciaalzaak voor geluid bestaat alweer zeven jaar en eigenaar Flip van Damme vond het tijd worden de zaak in een nieuw jasje te steken. Er is een zeer sfeervolle nieuwe huisstijl ontstaan, helemaal door hem zelf ontwor pen en uitgevoerd. Er is gebruik gemaakt van materialen als plaat staal en glas gecombineerd met terracotta kleuren. De zaak is in zeven jaar een begrip geworden in heel Zeeland en ver daarbuiten. Bijzonder is de trouwe klantenkring die vooral de persoonlijke en zeer deskundige manier van bediening weet te waarderen. Men kan bij Echo Audio terecht voor een eenvoudig hifi-setje tot en met klasse apparatuur die slechts in enkele zaken in Nederland verkocht mag worden. De speciaalzaak voor geluid heeft nu ook de toevoeging "en beeld" gekregen, want het assortiment is uitgebreid met aparte tele visietoestellen. Deze worden tevens gebruikt voor dolby surround demonstraties. Speciaal voor de opening is er veel nieuws te bewon deren en zijn er interressante aanbiedingen. Kortom zowel het vernieuwde interieur als de bijzondere collectie maken het de moeite meer dan waard een kijkje te gaan nemen tij dens de open huis dagen op zaterdag 12 oktober en de gehele daar op volgende week. Op zaterdag 12 oktober a.s. zal in het Oosterscheldeziekenhuis te Goes een informatiemarkt gehouden worden rond het the ma 'Niet aangeboren hersenlet sel'. De informatiemarkt begint om 11.00 uur en eindigt om 16.00 uur in het vergadercen trum op de eerste verdieping van het ziekenhuis. De dag is in samenwerking met het Patiën- ten/Consumenten Platform Zee land en het Oosterscheldezie kenhuis georganiseerd door de Zeeuwse afdelingen van de vol gende patiëntenorganisaties: Afasie Vereniging, De Alzheimer Vereniging, de Epilepsie Vereni ging, de Stichting Whiplashpa- tiënten en de Vereniging Cere braal. Ook de C.V.A. Vereniging en de Vereniging van Migraine- patiënten zullen vertegenwoor- van de ozon in de stratosfeer, kli maatveranderingen, de atmo sfeer van de aarde en het stijgen van de zeespiegel, maar ook het leven van albatrossen en rob ben. Dat de onderzoekstations en de daarmee samenhangende menselijke bewoning ook nega tieve gevolgen hebben voor het milieu wordt duidelijk in het laat ste tafereel: Vervuiling. Hier voerd door middelbare schoïie- wordt door de spelers uitgebeeld ren. In dit geval de brugklassers van Het Goese Lyceum. In zeven elkaar opvolgende en aanvullende dans- en spelscè- nes krijgen spelers en toeschou- afvalverwerking is een groot gro wers een beeld van het grote onbekende continent aan de Zuidpool. Zo worden we in het onderdeel "Illegale jacht" gecon- digd zijn. Aan deze dag werken vele deskundigen mee, waaron der neurologen, maatschappelijk werkenden, gespecialiseerde artsen, ervaringsdeskundigen en psychologen. Ook zullen het her- senletselteam Zeeland, vakan- tiespecialist Atalanta en de school Berkenschutse voor men sen met hersenletsel vertegen woordigd zijn. Iedereen die vra gen heeft, of eens met een des kundige over de eigen situatie wil praten kan terecht. Er zullen de gehele dag videofilms gedraaid worden over de verschillende onderwerpen rond niet-aangebo- ren hersenletsel. De toegang is gratis en er zal een speelhoek zijn voor de kinderen. Voor meer informatie: Het Patiënten/Con- sumnten Platform Zeeland, 0113-249325. aan de andere kant weer op. Belangstellenden kunnen zich van tevo ren aanmelden. Tel. 0111-414995. De Vereniging Natuurmonumen ten organiseert deze maand ook weer verschillende wandelexcursies op het eiland Neeltje Jans waarvoor aanmelden niet noodzakelijk is. i Op dertien, vijftien en tweeëntwintig oktober zijn er natuurexcursies in het duingebied van de Oosterschelde. Zestien en drieëntwintig okto ber wordt er een kijkje genomen aan de Noordzeekant van het eiland. De excursies die op een dinsdag vallen beginnen 's ochtends om 10.00 uur. Op woensdag en zondag worden ze 's middags georgani seerd om 14.00 uur. De wandelexcursies starten bij het bord van Ver eniging Natuurmonumenten en Het Zeeuwse Landschap. Het bord is te vinden op de hoger gelegen vlakte tussen de parkeerplaats van het mannenkoor 'Salvatori' uit selschade. Buitenstaanders komen dezelfde producten weer kopen Nunspeet mee, en het Jeugd- en dat geld gaat naar studentes, bijstandsmoeders, enzovoorts, koor 'VivaVox' uit Elspeet. De Mevrouw N.M. van Dissel-Goudriaan van Tesselschade-Arbeid aanvang van de avond is 19.30 uur. De entree bedraagt 2,50 gulden. De beide genoemde koren staan onder leiding van dirigent Marcel van de Ketterij, die om onze steun hebben gevraagd. Het bïoemenzaakje Omdat zal die ook bekend is als organist. I de bovenverdieping van Marianne Bruel aankleden met prachtige Het programma biedt een afwis- bloemstukken en boeketten om de zelfgemaakte artikelen nog beter uit te laten komen. Marianne Bruel stelt haar winkel graag kosteloos hoenhikhaar vnnr höt hnlnon van eti irliantoc tan hiic+anrlcmnodorc "11^ I vind het een prima initiatief van Tesselschade-Arbeid Adelt. Het is meesters, die werken onder toe zicht van het Nederlands Onaf hankelijk Keurmeesters Gilde en de World Cat Federation. Vele prijzen zullen regelmatig op het podium worden uitgereikt, met aan het einde van de dag de bekendmaking van de allermooi ste kat, de zogenaamde "Best over AH". Verschillende stand houders zullen gedurende de show hun waren op het gebied van kattenbenodigdheden en kattenverzorgingsmiddelen te koop aanbieden. Voor vragen is er de N.P.V. Info-stand, waar iedereen terecht kan met vragen over de vereniging, maar natuur- lijk ook over katten. Op zaterdag 12 oktober vindt om 14.00 uur de officiële opening plaats van Galerie-Atelier "De Kaai" aan de Turfkade te Goes. De opening wordt verricht door drs. G.L.C.M. de Kok, lid van Gede puteerde Staten van Zeeland. De "Den Bergmuzikanten" zullen het geheel feestelijk ondersteunen. Tijdens de opening vindt in Galerie-Atelier "De Kaai" een expositie plaats van werken van Martha Blom. In het hoofdgebouw van Den Berg aan de 's-Heer Hendrikskinderenstraat is er een overzichtsten toonstelling te bewonderen van de werken van alle deelnemers. Belangstellenden zijn op zaterdagmiddag van harte welkom in Gale- rie-Atelier "De Kaai" en in Huize Den Berg. Galerie-Atelier "De Kaai" is een samenwerkingsproject van de Stich ting Dagcentra Oosterschelde en Stichting Den Berg. Het project werd ruim een jaar geleden opgestart met als doel het beeldend werk van de verstandelijk gehandicapte deelnemers onder de aandacht te brengen van een groter publiek. Veel mensen blijken dit beeldend werk namelijk bijzonder te waarderen. Galerie-Atelier "De Kaai” is geopend van maandag tot en met donderdag. De totstandkoming van Galerie-Atelier "De Kaai" en opening werden mede mogelijk gemaakt door Rotaract, Rotary, Agri- I markt, Perfecta, Oudervereniging Philadelphia, Oudervereniging Den Berg, Maarten Verstraete camerawerk en vele vrijwilligers. In de tweede werkperiode maak- j Vernieuwde Echo Audio klassementoren onderdelen van het decor. In die korte instructie- en oefentijd moest het allemaal gebeuren; hard werken dus voor leerlingen, ouders en docenten. Dat alle inspanningen niet voor niets waren geweest werd duide lijk bij de opvoering van het spel' 's avonds in de aula van de school. De massaal opgekomen ouders en andere belangstellen den genoten van de enthousias te presentatie van de brugklas sers. bleem, daarnaast is het toene mend aantal toeristen een be dreiging voor de kwetsbare ve getatie en de op Antarctica aan- fronteerd met de dreigende uit- wezige vogelkolonies. roeiing van de pelsrobben en de Het Goese Lyceum vond de in walrussen. In de daarop volgen- het theaterspel ^Antarctica opge- de theaterscene staan de door worpen thematiek zo interessant de wetenschappers opgerichte dat dit project gekozen werd voor onderzoekstations centraal. In - deze scène zien we hoe de mens allerlei onderzoek verricht naar zaken als: de vermindering Amivedi Post: Zuid Noord-Beveland voor het registreren van vermiste en gevonden huis dieren! Dagelijks te bereiken. Ria Dekker. Tel: (0113) 342401 Mocht U een huisdier missen, of loopt er bij U in de buurt een huisdier wat zijn huis kwijt is, meld dat zo spoedig mogelijk. Liefst binnen 3 dagen. Mevrouw P.G. Nijsse uit Hein kenszand heeft een naaimachi- i ne gewonnen. Zij deed mee aan 1 het Margnet Clubpas Cijferspel de jaarlijkse speldagen van de nieuwe brugklasleerlingen. Doel van deze speldagen is om de brugklassers op een speelse, Deze- en soortgelijke- kranten berichten waren voor theater groep Scapino uit Amsterdam aanleiding om in een dans- en theaterproject aandacht te vra gen voor de in deze krantenbe richten vervatte verontrusting en milieuproblematiek. Uiteraard doet Scapino dat op de haar eigen wijze namelijk met een dans- en theaterproject uitge- creatieve wijze met elkaar om te laten gaan, elkaar te leren ken- nen, te leren samenwerken en elkaar te leren respecteren. Zo'n theaterspel is daarvoor een ge schikte mogelijkheid. Op speelse wijze leren ze in teamverband een theaterspel voor te bereiden en te presenteren. In een werkperiode van twee uur studeerden de verschillende groepen hun dansonderdelen in onder leiding van een medewer ker van Scapino. MET VOLOP I RARKEER- gelegenheid I 1 RONDOM I 1 HETWNKEL- a centrum SPIEGELSTRAAT beschikbaar voor het helpen van studentes en bijstandsmoeders. "Ik ---- vind het een prima initiatief van Tesselschade-Arbeid Adelt. Het is orgel begeleid. De leiding van een prima goed doel dus waarom zou ik ze niet steunen." Met de deze avond :e in honden van Do. komst van de dames Van Tesselschade zal Bruel de bovenverdieping T. Cammeraat, de plaatselijke ook anders inrichten. "Nu heb ik voornamelijk mahoniemeubels. Hervormde predikant. Hij zal ook 1 Beneden blijven ze staan maar boven komen tafels en stoelen uit de een appélwoord uitspreken in het kader van de te houden col lecte die bestemd is voor de "staan, maar zeker net zo mooi. Het zal alleen even wennen worden straatkinderen in Manilla. voor de vaste klanten die de donkere Engelse meubels gewend zijn." ontwikkelingslanden zodat de re excursie die Vereniging Natuurmonumenten op 20 oktober organi- I i maKerS ervan er direct mee ouuu. vaiiai uc naven in z_iciirxz.cc uicnyi cuii uuui uc menoun naai geholpen zijn. Zo zijn er stro- j Neeltje Jans. Na een excursie over het eiland pikt de boot de mensen kaarten uit Bangladesh, handge- borduurde kaarten op ambachte lijk papier uit India, Haïtikaartjes en kaarten van eigen bodem, waarvan de opbrengst helemaal bestemd is voor de projecten van Terre des Hommes. De ope ningstijden van de winkel zijn: dinsdag van 9.30 tot en met 17.00 uur, woensdag tot en met zaterdag van 9.30 tot 11.30 uur en donderdagavond van 19.00 I tot 21.00 uur. CENTRUM OOESWEST^ In de Magdalenastraat in Goes zal het volgende week wel storm I lopen bij Marianne Bruel Antiek en Woondecoratie. Van dinsdag 15 oktober tot en met zaterdag 19 oktober wordt heel de winkel op zijn kop gezet. Theemutsen, lopertjes, kerstartikelen, aquarellen en hout bewerking gemaakt door vrouwen van Tesselschade nemen de hele week de bovenverdieping van Marianne Bruel Antiek en Woondeco ratie over. Tesselschade is de oudste vrouwenvereniging van Neder land. Vrouwen uit de betere stand begonnen in 1871 minder gefortu neerde vrouwen te helpen. Tegenwoordig koopt Tesselschade mate- de Ned. Herv. Kerk te Krabben- rialen in. De materialen en opdrachten gaan naar bijvoorbeeld hand- markt, Perfecta, Oudervereniging Philadelphia, Oudervereniging Den Ml WQ AM

Bevelander | 1996 | | pagina 7