Rottweiler uit Kapelle Neerlands kampioen ANNEMAREL KIEKIERIS Oa"«eVas*er Muzikale kroegentocht feesttent weekblad voor zuid- en noord beveland Rapid 32>S' TService GRAND THEATER GOES 0113-215165 Deze week kunt u nog aansluiten bij een van onze clubs voor: cc- TUINMEUBEL LEEGVERKOOP Woensdag 18 september 1996 - 48e jaargang no. 38 r l Ja, inclusief montage bij: volwassenen met of zonder partner jeugd 14/16 jaar (vooral jongens) beginners, gevorderden, privéles, zilver, goud, top.wedstrijdklasse Toevalstreffen? f.455,- Kampioen De naam Op dieet De bouw Een zoon 4 'S 'jri; z Zaterdag a.s. zijn er modeflitsen m onze winkel met live-muziek m.m.v. Yvonne van Dam ton m MM flÊTESTtfWMElT dtilKBWTw afli WIT BIUTOH FILMPROGRAMMA VANAF 19 t/m 25 SEPTEMBER 1996 (Van één onzer redacteuren) KAPELLE - "Het was liefde op het eerste gezicht. Ik keek haar in de ogen. Ze keek terug enboem! Ik was ver kocht". Als Monique Ijzerman terugdenkt aan haar aller eerste ontmoeting met de Rottweilerpup Boya verschijnt er weer een glimlach rond haar lippen. "Je snapt het niet. Er lopen negen van die schattige puppy's rond en toch is er maar één bij die je wil hebben. Juist die ene pup blijkt een lot uit de loterij te zijn". Rapid Service Goes Discovervoer 5,- p.p. per rit 0113-351717 Galary d’Or Bij de foto: Monique Ijzerman met links van haar kampioen waken. Falko bewaakt de buiten- Boya en rechts zoon Falko. Monique's man gaat binnenkort boel en Boya hebben we maar in aan de slag om Falko net zo goed te trainen als zijn moeder huis gezet. Wat moet je anders elkaar. In verhouding klopt alles. Boya. ZIE PAGINA 5 S Dameskledingbeurs Bij de foto: Rottweiler Boya werd 4 jaar geleden gekocht om 'De Fruitschuur' te bewaken. Ze zat kynologisch zo goed in elkaar dat de familie Ijzerman met haar naar tentoonstellin gen ging. Fotografie Kees Ijzerman. t i I Za. 28 »epf.: Boya: een natuurtalent B Pictures per dm RESERVEREN Trekhaken Banden .w? Het winnen werd afgedaan als Trekhaak Escort Clipper v.a. 1992 Incl. verlichtings- set, montage BTW! Nederlands gesproken Een overwinning in Leeuwarden leverde Boya's tweede titel op. 'Internationaal Kampioen'. "Om dat te worden, moet je een show in het buitenland winnen, in Nederland zelf èn je moet je IPO 1 gehaald hebben. Toen we die titel op zak hadden dacht ik: 'nu wil ik nog wel Nederlands Kam pioen worden'. Daar heb je vier volle punten voor nodig". Om zo snel mogelijk punten binnen te halen, schreef Monique Boya overal in. "Soms kregen we slechts een kwart punt. Dat schiet natuurlijk niet op. We heb ben een tijdje op drie driekwart punten gestaan toen we eind augustus in Rotterdam één heel punt toegewezen kregen en dus met ruim vier punten Nederlands Kampioen werden". sprekend op Boya lijken. Er zit zelfs een full-size plastic Rott weiler naast de bank. En één kijkje door het achterraam en twee levende exemplaren staren je recht in de ogen. mag niet showen. Het is een I fokfoutje. Tico heeft lang haar en dat hoort Zaterdag Zondag Woensdag 14 00 u. 14 00 u. 14.00 u. 20 00 u. 19.00-21.30 u. 19 00-21 30 u. 19 00-21 30 u. 20 00 u. 20 00 u. Hatchback 548,- Opril Grote Markt 114461 AK Goes, Tel. 0113-231479 Hou je adem in. Kijk niet om. duistere kant van de natuur. "Op dat moment hadden ze alles aan mij mogen vragen, want ik zou èn moest die ene pup heb ben. "Boya werd in huis geno men als bewaker van het huis en het bedrijf 'De Fruitschuur' in Kapelle. Zij moest in de voet stappen treden van een oude Duitse herder die altijd over het terrein en de familie had gewaakt, maar daar zo langza merhand te oud voor was.gewor- den. De nieuwe bewaker^ annex huisvriend, kreeg echter een geheel andere loopbaan. honden wordt Boya voor een tentoonstelling niet gewassen, gepoetst, gekamd of gepoederd, 's Morgensvroeg wordt ze in de wagen geladen en naar een show gereden. Dan gaat het nog even een vochtige zeem over heen en hup de ring in. "Vaak stelen die kleine hondjes met strikjes in het haar de show. Boya kan daar echter wel tegenop. Zodra ze in de ring stapt gaat ze nog mooier lopen. Ze heeft er vreselijk veel plezier in. Je kan het gewoon aan haar zien. En voor ons is het ook een dagje uit". VERBOIAVINGS OPRUIMING 10% TOT 60% KORTING GANZ.EPCXIR fSTRAAT _’i> GOES Monique: "De naam Boya heeft geen speciale betekenis hoor. Voor ik helemaal gek werd van Rottweilers ging al mijn vrije tijd naar paarden. In dat wereldje is Toch betekent het behalen van de Nederlandse titel het einde van Boya's loopbaan als show girl. Nog één keer mag ze de ring in en dan wordt de training weer hervat en moet de kampioen op dieet voor IPO 2 bij de NBG Baarland. "Ik kan niet verder meer behalve dan wereldkam pioen. Dat is ze ook bijna geweest. Ik had Boya nog nooit worden. Het is zelfs de vraag of zo lelijk gezien. De haren vlogen overal en het zwarte was gewoon bruin. Toch werd ze tweede. Ik kon wel huilen van blijdschap. Nu is Boya vier en er komt een jongere generatie aan. Ik stond nog ergens ingeschre ven voor een show. Die loop ik nog en dan is het klaar. Niet dat daarmee een eind komt aan die Rottweilergekte hoor. De vitrine kast vol bekers blijft nog gewoon staan. Allemaal gewonnen met Boya", zegt de trotse eigenares. "Ik moet ook nog alle diploma's en oorkondes inlijsten en ophan- Rottweilergekte nog toegesla- wordt opgehaald. En toch had ik gen. Foto's, kaarten, beeldjes en videobanden van Boya en ande re willekeurige Rottweilers die het normaal om een veulen naar de moeder te vernoemen, maar dan wel de eerste letter te veran deren. Dan krijg je dus Nikita, Pikita, enzovoorts. Boya's moe der heette Moya of eigenlijk Prin ses Moya. Daar komt haar naam dus vandaan. Haar volledige naam is Boya van Royal Rots!". Iedere hondeneigenaar vindt zijn hond de mooiste, schattigste, enzovoorts. Zo verging het Moni que ook. "Ik vond Boya prachtig en de fokker kennelijk ook, want tijdens één van zijn bezoekjes wilde hij Boya heel graag terug kopen. Toen ze ruim een jaar was ben ik de belofte nageko men en naar een show gegaan. Boya moest het opnemen tegen 45 andere Rottweilers en werd gelijk jeugdkampioen. Ik had er geen idee van dat Boya zo goed in elkaar zat. Naar mijn gevoel hadden die andere deelnemers net zo goed kunnen winnen". "Reuen zijn groter, sterker, impo santer. Daarom wint een reu het meestal van een teef. Boya is niet zo groot, maar negen van de tien keer wint ze het van een mannetje. Wat Boya haast onverslaanbaar maakt? De keur meesters letten voornamelijk op de bouw. Boya zit perfect in Vier jaar geleden viel Monique Ijzerman uit Kapelle als een blok voor een paar weken oude Rott- weilerpup. Ze mocht de pup van de fokker hebben als ze een keer aan een show mee zou doen. De indruk leeft dat alleen de 'gro te' fokkers een kans maken op het kampioenschap. Monique en Boya hebben het tegendeel bewezen. "Eigenlijk vind ik de hondensport zoals gehoorzaam heid, speuren en pakwerk leuker dan de tentoonstellingen. Natuurlijk ben ik zo trots als Boya een show wint. Iedereen vindt zijn eigen hond het mooist, het liefst en het schattigst. Als een expert die mening met je deelt, is dat prachtig. Maar meer dan een vochtige zeem over Boya heen halen voordat ze de ring instapt kan ik niet. Gehoorzamen en speuren kan je haar allemaal leren, steeds weer perfectione ren. Als het met zo'n koppige hond als een Rottweiler lukt èn nog een teefje ook maakt dat het alleen maar mooier". komt allemaal nog. De serieuze trainingen beginnen nu pas". Rottweilers zijn volgens Monique nogal eigenzinnig van aard. Ster ke, dominante honden die erg veel aandacht opeisen. "Ze rich ten zich meestal op één baas. Ik had Boya al en Falko is nu dus echt de hond van Kees". Het aantal honden van de familie Ijzerman kom daarmee op drie. Kampioen Boya, haar zoon Fal ko en het buitenbeentje Duitse Herder Tico. De laatste moet de schuur bewaken. "Eigenlijk was het de bedoeling dat Boya dat zou gaan doen. Het leek een goed idee, maar Boya wilde hier en daar nog wel eens een brokje pakken. Alles hebben we eraan geprobeerd. We kregen het er niet uit. Toen hebben we weer een herder genomen om de schuur te bewaken. Herders zijn wat slaafser en hem konden we het eten wel afleren. Tico is nu drie en het is zijn taak om 's nachts in de Fruitschuur te Westhavendijk 150 Goes - Tel.: 0113-22 04 40 Openingstijden: maandag t/m vrijdag 8.00 - 17.00 uur. zaterdag 9.00 - 15.00 uur. in 's-Heerenh»ek. Dat wordt weer een dolle zaterdag!! 06 9363 Donderdag Vrijdag Zaterdag Zondag Maandag, dinsdag Woensdag A.S. zaterdag: Op rerzoek van de dames! Mister Boxershort Wie durft?Gratis entreel! show die ik heb bezocht, kreeg ze de hoogste waardering. Zowel in de jeugdklasse, als in de open- en gebruikshonden- klasse. Ik kan je wel vertellen dat dat echt een zeldzaamheid is". -- -11-t-1 r 185/60 xR14H Semperit “Top speed” (inkl. monteren, balanceren 7 7 0 CU ventielen!) J iuyöU het sowieso mooie honden wor den?". De ideale man voor Boya bleek in Duitsland te wonen en het korte 'huwelijk' leverde acht wollige puppy's op. Monique: "Van de acht hebben we er één gehouden. Falko, die op het ogenblik in zijn puperteit zit. Hij is helemaal gestoord! Elke keer als er een puppy wegging, stond ik met tranen in mijn ogen. Vrese lijk vond ik het om al die schatti ge beestjes weg te moeten geven. Het liefst had ik ze alle acht gehouden, maar je weet van tevoren waar je aan begint. gen". Ook in een andere kamer Je hoofd zegt 'het kan niet', maar I van het huis in Kapelle heeft de je hart breekt elke keer als er één het voor geen goud willen mis- sen". Verder letten ze ook op het karakter. Een keurmeester moet zonder problemen aan de bek van een hond kunnen zitten om de tanden te bekijken.Boya zal geen vlieg of keurmeester kwaad doen. Ze is zo sociaal als een hond maar wezen kan". In tegenstelling tot andere show- ModehOndGTI "Ik ben gewoon een hondenlief hebber. Op het ogenblik vind ik Rottweilers prachtig. Misschien dat ik later een kleinere hond neem. Ik zie mezelf nog niet als een bejaard iemand met zo'n sterke Rottweiler lopen. Maar ik zal het altijd mooie honden blij ven vinden. Spijtig dat half Nederland daar ook zo over denkt. Op het ogenblik zijn het modehonden. Iedereen wil zo’n 'stoere' Rottweiler om indruk te maken. Ik wilde gewoon een hond voor de bewaking die ook heel sociaal was. Rottweilers hebben een slechte naam, maar verdienen die echt niet. Het zijn de baasjes die de slechte naam behoren te krijgen". Anderhalf jaar lang waren Moni que en haar man Kees op zoek naar de geschikte partner voor Boya. Een Rottweiler met een lief karakter en niet perse een kampioen. "Als je een kampioen op een kampioen zet, wil dat helemaal niet zeggen dat de puppy's ook kampioenen zullen Van de Makers van "JURASSIC PARK" en de Regisseur van "SPEED" 'een toevalstreffer' en 'begin- nersgeluk'. Monique vond het showen 'wel grappig’. Méér niet. Boya leren gehoorzamen en met hem trainen, vond ze veel leuker. De al behaalde puppycursus werd aangevuld met een diplo ma verkeerszekerheid, een fiets- examen en IPO 1. Ook als 'atleet' deed Boya het dus goed. Eigenlijk gaan het showen en het sporten niet samen. "Op een show moet een hond zo stevig mogelijk zijn en het sporten vraagt juist een slankere hond". Toch schreven ze Boya nog een I keer in voor een tentoonstelling. Daarmee was het hek van de dam. Opnieuw behaalde Boya een zeer hoge plaats èn kreeg ze een 'uitmuntend' toegewezen, de hoogste waardering van een keurmeester. "Toen sloeg het showvirus wel een beetje toe hoor. Ze had als jeugdkampioen namelijk ook die 'uitmuntend' I gekregen. Dat komt bijna nooit voor. De meeste honden komen niet verder dan een 'zeer goed’." Boya werd overal naartoe gebracht door de trotse eigena res. En keer op keer werd ze 'uit muntend' genoemd. "Bij elke met een hond die 'chronisch hon ger' heeft?" gewoon zo'n 'één op de tiendui- Tico wordt wel getraind, maar zend hond'. Die vind je nooit meer. Misschien brengt Falko er zogenaamd wel niets van terecht. Hij is nog jong en nog niet helemaal vol- niet. Zijn lange haren kwamen groeid. Luisteren doet hij ook hem duur te staan. Hij werd alleen als hij zin heeft, maar dat gesteriliseerd. Monique: "Met i „ii i n fokken moet je naar mijn mening het ras willen verbete ren. Met Tico kon dat niet van wege zijn lange haren. Voor ik met Boya liet dekken heb ik haar ook helemaal door laten screenen. Als ze ook maar één kleine afwijking had gehad, had ik nooit puppy's van haar willen hebben. Zoiets doe je niet. Ik hou teveel van honden om ze een ziekte te geven. Als alle fokkers er zo over dach ten... wat zou het dan een mooie wereld zijn". Wijkvereniging Goes-Oost orga niseert 23 september een da- i mes-winterkledingbeurs in Wijk- i centrum "Jan Ligthart", Bergweg 12, Goes. Inleveren van kleding vanaf maat 26 t/m 46, vrijdag 20 september van 19.00-20.00 uur. Verkoop maandag 23 september I van 19.30-20.30 uur. Kaartjes 1 van te voren afhalen bij N. Mes, tel. 0113-223845. Boya's zoon, de onstuimige Fal- ko, wordt nu getraind door Moni- I que's man Kees. Na drie jaar j toegekeken te hebben hoe zijn vrouw en haar hond Boya het er vanaf zouden brengen bij shows is het nu de beurt aan Kees en Falko. Kees: "KijkBoya is W' 4 - Bt f«UtTSCHüUR Z - WW' ■■'■Z z

Bevelander | 1996 | | pagina 1