.WAT EEN STREEK. .WAT EEN STREEK..WAT EEN STREEK. Achtste editie Goese Nachtmarkt 30 augustus Maai- en dorsdag Oldtimers aan Boomdijk Wissenkerke Brandweer Yerseke aunamaand (0611 |^J09 EXTRA GOEDKOOP TANKEN EN DOODSCHAPPEN DOEN Drie bands openen seizoen bij Brogum bestaat 60 jaar JAN BRUUNS Surrender op Nederlands talig festival Horeca Horecavereniging Vlissingen organiseert vrijdag 30 en zater dag 31 augustus a.s. een Neder landstalig festival, waarin onder meer de Bevelandse formatie Surrender van zich zal laten horen. DRUGS? delburg. Lesgeld 40,-. EURO LOODVRU SUPER BENZINE Architectuur voor binnen en buiten Klassieke Muziek Dorpsplein Nisse L* Deltabrouwers starten weer cursus in Goes Met Pater Moeskroen en The Scene Nieuw seizoen jongerenkoor ambachtelijk bierbrouwen «SE! Cursussen van start te Goes Zaterdag 31 augustus a.s. Feest op zaterdag 7 september Een héél jaar lang naar de sauna voor maar 15,75 per keer! heeft het laagste prijspeil van Nederland! fe <21^ 7 DE BEVELANDER Woensdag 28 augustus 1996 st/'ee/ï/iiemos sfree/tnleutosr BEGINT BIJ JEZELF .DE. PAREL, Handwerken met Ned. Bond van Plattelandsvrouwen Basis Wilt u het eerst 'ns proberen... ALS ELKE SECONDE TELT WINKELCENTRUM DE BUSSEL - GOES (ZUID) Paracommercie Deelname 80.000 Boektitels via Infopoint Karcher hoge drukreinigers Infodag van ZVU in Goes EEN BETER MILIEU 01 8 626789 zoen met een aantal lessen op won hnnrlu/arl/an AIHiio CENTRUM ■WE-'1, den Maai- en dorsdag. 0118-626789. hardcore, kijkje komen nemen tijdens de probleem voor de apparatuur. 1 9 ft 20 ct Ier en house. Alleen de naam lijkt ol aan u/aarcahi iiA/inn* Ralnion gitarist. Het programma van de cursus tuinarchitectuur is zo opgezet dat al een waarschuwing: Belgian Asociality. Als we de verhalen uit kon. Het programma voor de cur sus binnenhuisarchitectuur speelt in op de vragen die er leven, als de basisgegevens bekend zijn. De aandacht zal uit gaan naar afzonderlijke ruimten in huis, zoals een badkamer, de inrichting en aankleding van een hal enz. weer van start gegaan met de repetities voor het nieuwe sei- naar mannelijke zangers bas- Babel weg 2,4357 BT Domburg, telefoon 0118 - 588260 horecasfeer beter gaan aanpak ken. Dat blijkt uit een dezer dagen uitgegeven persbericht. Als voorbeeld wordt gesteld het Dorpshuis te Driewegen. Konink lijke Horeca Nederland afdeling beste kant laten zien en horen. Op zaterdag 31 augustus is Pater Moeskroen van de partij in het Arsenaal Theater. Deze Bra bantse band gaat wederom op zoek naar Roodkapje en zorgt voor een stukje onvervalste Hol landse rock en roll. Na de optredens zijn er in de bij de Horeca vereniging aangeslo ten cafés diverse artiesten te beluisteren van smartlappen en het levenslied tot stevige Zeeuw se pop en dat alles in de Neder landse taal. Kaarten voor de diverse optre dens zijn verkrijgbaar in alle deelnemende cafés en restau rants. The Scene 17,50. Pater Moeskroen 12,50. Combikaart voor alle optredens 22,50. Dat kan als u in september een 20-baden-kaart koopt met 10% korting! U betaalt hiervoor in september geen 350,- maar 315,-. Koopt u een uitgebreider abonnement, betaalt u uiteraard nóg minder per keer.... Trouwens, in september krijgt u op alle abonnementen 10% korting: Iedere koper van een abonnement kan bovendien gratis parkeren. ...dan kiest u de september 3=2 saunamaandkaart 3 bezoeken voor de prijs van 2): JVj- f 50,- N.B. Deze kaart is persoonsgebonden en is geldig in september en oktober 1996. Donderdag 5 september a.s. organiseert het Zeeuws ama teur bierbrouwersgilde De Deltabrouwers in Goes een intro- ductieavond met het oog op een nieuwe cursus bierbrou wen. De avond begint om 20.00 uur in het Ambachtscentrum De Hollandse Hoeve, waar onder meer de bierbrouwerij De Gans is gevestigd. Elke geïnteresseerde bierliefhebber is welkom op de introductieavond. De cursus zelf omvat vijf avonden en gaat van start op donderdag 3 oktober a.s. Ach tereenvolgens zal aandacht worden besteed aan biermout- extract, moutextract en hop, brouwen met mout, kleurmou- ten en op 6 februari is de slotavond. De kosten voor de hele cursus bedragen 275,- inclusief gereedschappen en grondstoffen voor het brouwen van vijf maal tien liter bier. Inl. viatel. 230617 of 502364. Bij de foto: De naam Surrender is in de Zeeuwse popwereld en daarbuiten al weer een aantal jaren een begrip. Begrijpelijk dat het een veelgevraagde for matie is, ook voor grotere con certen en festivals, zoals op 30 en 31 augustus in Vlissingen. De foto dateert overigens al uit 1992. BEL VOOR INFORMATIE EN ADVIES 06-35 012 023 OOK VOOR GRATIS FOLDERS Vrijdagavond 30 augustus opent wethouder S.J. Heijning, klok slag 20.30 uur de Goese Nacht markt en deze duurt tot 0.30 uur, I intussen zaterdagmorgen. De heer P.A. Dekker van de Centra le Vereniging Ambulante Handel te Middelburg vertelt: "Voor de I 8e keer organiseert onze Vereni ging voor de Ambulante Handel afd. Midden- en Noord Beveland 1 de Nachtmarkt op de Grote Er zullen diverse demonstraties worden verzorgd onder meer in het kader vgn de cursus ’’Schminken van Kinderen” en A PER ^F LITER AlF A PER ““■“■F ^F LITER DIESEL ga 11 -“S’. RONOOM J hhwinkel- CENTRUM Tuinarchitecte Margriet Driessen begint op vrijdag 6 september een cursus tuinarchitectuur bij het Oosterschelde College. Een groot aantal aspecten van tuinar chitectuur zullen aan de orde komen in deze cursus die acht bijeenkomsten telt. Op woensdagavond 25 septem ber kunnen belangstellenden terecht die liever voor binnen op zoek gaan naar een verantwoor de vormgeving en stijl. Binnen huisarchitect Joan van Houwe- lingen, lid BNI, geeft dan een cursus binnenhuisarchitectuur voor mensen die eerder mee deden aan een beginnerscursus en/of over enige tekenvaardig heid beschikken. Deze cursus omvat 12 avonden. In afwijking van de beginnerscursus wordt dit keer meer aandacht besteed aan afzonderlijke ruimten en details. gevels. Zelfs het verwijderen van roest en oude verflagen is vol gens het demonstratieteam geen sen worden gegeven op verschil lende locaties in Zeeland. Voor het seizoen '967'97 staat het vol gende op het programma: Drie ven staat Brogum wat te wach- j ten op zaterdag 31 augustus. Een viermansformatie die maar één motto heeft: feesten en beesten". worden diverse ploegen in wer king gesteld, zowel de getrokken rondgaand met de bekende rup- j strekker er voor maar ook de eenscharige hef- of kantelploeg. Dit alles met de oude trekkers van de jaren 1940 tot 1960. Bij de foto: Het maaien en dor sen met oude machines is lang- OPENINGST1JDEN ma/wo/do/vr di/za/zo di damesavond Vanaf 18.00 uur treden verschil lende ensembles en solisten aan in de muziektent op het Dorps plein voor een licht-klassiek con- eert. De avond in Nisse duurt tot ongeveer 22.30 uur. Op het pro gramma staan concerten van De Ned. Bond van Plattelands- I vrouwen start ook komend sei- gebied van handwerken. Aldus I meldt mevrouw T. Louwerse- Dielemans van de handwerk lessen quilten (doorpitten), data: 1-10, 15-10 en 5-11, van 10.00 tot 12.00 uur in de bibliotheek te Brogum in Zierikzee, dat in toe nemende mate ook belangstel ling geniet vanaf De Bevelanden, opent zaterdag 31 augustus het nieuwe seizoen. Drie bands tre den op vanaf 22.00 uur. Dat zijn Belgian Asociality, New Friend en Room 101. Zaal open vanaf 21.30 uur. Entree ƒ12,50. De eerste act van het nieuwe sei zoen is de groep Room 101. De vierkoppige formatie wil laten zien dat er een nieuwe Neder ig landse band op komst is, die pure muziek maakt met de inten tie een groter publiek aan te spreken. New Friend: punk rock uit Lek- kerkerk. Zo’n twee jaar geleden ontstond er op de gifbelt in de Er zal gemaaid worden met ver schillende zelfbinders, zowel links als rechts snijdende machi nes. De graanschoven worden met handkracht op een wagen gela den en daarna naar de dorsma chine vervoerd om daar gedorst te worden. Ook zal er tarwe gedorst worden met de getrokken maaidorser, maar ook met een van de eerste zelf rijdende maaidorsers. Wat de stoppelbewerking betreft, daar Zaterdag 7 september is de jubi- leumdag ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van de vrijwilli ge brandweer Yerseke. Op deze dag wordt met een officieel tintje om 11.00 uur het nieuwe hulp- verleningsmateriaal overgedra gen aan het korps van Yerseke. Dit vindt plaats vóór de brand weerkazerne aan de Burenpol- derweg. Daarna vindt er om 11.30 uur een optocht plaats met enkele oude brandweervoertui gen waaronder uit het brand- weermuseum o.a. een stoom spuit getrokken door paarden en de Arenhs Fox. Vanuit Middel burg komt er ook een voertuig. Er is ook een handspuit uit het Belgische Niel; met deze hand spuit gaat men op ludieke wijze het schelpdierenmuseum dopen. Dit omdat de officiële opening wat lang op zich laat wachten. Verder loopt er in deze optocht ook een echte brandweerfanfare Uit het Belgische Wervik mee, deze fanfare heeft speciaal voor Yerseke een mars ingestudeerd èn brengt deze ten gehore. Na de optocht starten om 13.00 uur het overleg betrokken. Deze I afdeling heeft bezwaar tegen de voorwaarden die opgenomen De liefhebbers van nostalgie en dan met name binnen het boe renbedrijf, kunnen zaterdag 31 augustus aan hun trekken komen te Wissenkerke. Op het bedrijf van Frans Dees aan de Boomdijk 3 wordt dan een maai-, dors- en stoppelbe- werkingsdag gehouden. Die wordt georganiseerd door de Oldtimer-Trekker- en Motoren club Midden-Zeeland. De aan vang is 10.00 uur en de demon- straties lopen door tot 17.00 uur. kunsten van andere machines laten zien zoals die van de stoomreiniger, windowwasher, vloerreiniger en alleszuiger. De hogedrukreinigers van Karcher zijn geschikt voor het grondig rei nigen van de auto, boot, cara van, bestrating, tuinmeubilair en Middelburg. Lesgeld 32,50; door twee op de markt vertoe vende dames. Deze bonnetjes kunnen in de reclamekraam ingewisseld worden voor food- als nonfood-artikelen tegen één- niet een speciale voorkennis is vereist. In de eerste lessen gaat het om de basis: de ruimte zelf die naderhand moet worden ingericht. Het maken van een goede plattegrond is daarbij onmisbaar. Eveneens is het belangrijk dat men zich bewust wordt van wat men eigenlijk wil. Een programma van wensen opstellen waaraan straks uw tuin moet voldoen, hoort tot de basis van de tuinvormgeving. Om te stimuleren dat deelne mers hun blik verruimen als het om wensen en ideeën gaat, wor den de praktische oefeningen afgewisseld met stukjes theorie en staat er ook een excursie gepland. Al doende raakt men vertrouwd met indeling, vormen, licht en kleur en uiteraard allerlei levende en andere materialen en mogelijkheden. Het uiteindelijk resultaat zal een door de cursist gemaakte plattegrond zijn van eigen tuin, voorzien van een inrichting zoals men die zich aanvankelijk slechts dromen Vanuit de Kamer van Koophan- del worden stappen ondernomen om paracommercie in te dam- j men. De regionale commissie Paracommercialisme wil oneer lijke concurrentie in met name de Nova Melodica' uit Kapelle is 1 De cursus tuinarchitectuur kost 228,- en de cursus binnenhuis architectuur zal 270,- kosten. Wie meer informatie wil of wil deelnemen, wordt uitgenodigd voor een bezoekje aan de open avond op donderdag 5 septem ber. Tussen 19.00 en 20.30 uur kan men terecht in het gebouw van het Oosterschelde College aan de Zusterstraat 11 te Goes. Wie daarop niet kan of wil wach ten, kan zich aanmelden of meer informatie krijgen bij het Ooster schelde College, Postbus 2102, 4460 MC Goes. Telefoon: (0113) 231170. brengt een gevarieerd program ma met muziek uit zowel de jaren twintig als bewerkingen van de klassieke meesters en walsen, tango's tot en met de charleston. Het Zeeuws Koperenensemble onder leiding van Ronald Baljeu komt naar Nisse met een slag werker voor een concert waarin naast middeleeuwse muziek ook hedendaagse composities te horen zijn. Zo brengt het Kope renensemble naast de suite Por gy Bess van George Gershwin die avond ook een compositie van de Zeeuwse trompettist Huub Steketee. Het stuk is spe ciaal voor het Zeeuws Koperen ensemble geschreven. materiaal 12,50. Vier lessen tapisserie (borduren op stra mien). Data: 1-10 en 5-11, van 13.00 tot 15.00 uur, 21-1 en 18- 2, van 10.00 tot 12.00 uur, steeds in de bibliotheek te Mid- OOK NIEUWE OPENINGSTIJDEN VAN ONS TANKSTATION: MAANDAG T/M WOENSDAG VAN 8.30-20.00 UUR, DONDERDAG 8.30 - 21.00 UUR, VRIJDAG 8.30 - 20.00 UUR, ZATERDAG 8.00 - 17.00 UUR ooeswsr internationale hinderniswedstrij den welke gehouden worden op het havenplateau van de prins Willem Alexanderhaven, met deelneming van brandweerkorp sen uit de regio en een Belgische en Franse ploeg. Deze wedstrij den staan geheel in het teken van de schelpdiercultuur; zo moeten ze diverse hindernissen nemen welke met deze cultuur te maken hebben. Verder zijn er onderdelen oestersscheppen, oestersrapen en ook nog iets met mosselen. Uiteraard komt er ook heel wat water aan te pas. 's Avonds is er in de tent bij de brandweerkazerne om 19.30 uur de trekking van de gehouden verloting en de uitreiking van de prijzen van de gespeelde wed strijden. Deze tent is de gehele dag voor iedereen toegankelijk. Op deze wijze hoopt brandweer Yerseke zowel de deelnemende ploegen als het publiek een aan trekkelijke dag te presenteren. Verder is er op 21 september een receptie ter gelegenheid van het jubileum. Deze wordt gehou den in "De Zaete". ^BEUKENSTRAAT1 Vroone te Kapelle. Lesgeld Dezer dagen heeft de boekenke- ten Bruna, met onder meer vesti ging aan de Lange Vorststraat in Goes, een interactieve informa tiezuil geplaatst. Dit Infopoint geeft informatie over zo’n 80.000 boektitels die opgevraagd kun nen worden op basis van auteur, titel of ISBN-nummer. Tevens kan men snel vernemen of het boek leverbaar is, het genre en de prijs. Deze service geeft Bru- na ook door via Internet. Naast Infopoint en Internet heeft Bruna de winkel uitgebreid met j een CD-Rom collectie, bestaan de uit ruim 300 titels. In het najaar zullen CD-Roms ook via Infopoint te bestellen zijn en wordt daardoor het aantal uitge breid naar 5.000. Ook de winkel van Bruna in Goes beschikt van af heden over Infopoint. Het demonstratieteam van Kar cher is zaterdag 31 augustus de gehele dag te vinden bij de Praxis in Goes. Vanuit de luxe uitgeruste Karcherbus verzorgt 1 het team die dag verschillende demonstraties met reinigingsap- I paratuur voor de hobbyist. Naast de alombekende hogedrukreini- hun waren aan u presenteren. Verder zullen honderden gul dens via weggeefreclame van bonnetjes aan het marktbezoe- food, w.o. hapklare etenswaren; kend publiek worden uitgegeven kleding en sieraden uit diverse werelddelen. Dit alles wordt getoond op een sfeervolle verlichte markt, die met smaak is ingericht. 12 stand werkers zullen met hun spraak- derde van de marktprijs (max waterval en overtuigingskracht 1per artikel). Markt te Goes. Totaal een 75-tal stille kramers overrompelen u met een overweldigend aantal artikelen zowel Food als Non- van 19.45 uur tot 21.45 uur repe teren de koorleden in de consis torie van de Nederlands Her vormde Kerk in Biezelinge. Op de Kapelse Dag is Nova Melodi ca ook live te horen. Maar voor lopig is het hoogtepunt van het komende seizoen deelname aan de landelijke Gospelimpuls in Hilversum. Meer informatie bij S. den Dek- van de commissie zijn intussen ker 0113-223364 of C. Slabbe- twee beroepsprocedures gestart koorn 0113-344371. I tegen enkele gemeenten. De werkgroep 'Pastorale au Par vis' in oprichting uit Nisse houdt zaterdag 31 augustus een eerste klassieke muziekavond. Het is een eerste evenement in wat later een reeks moet worden. reaggae, punk, hoempapa, Tiro- zoén. Het koor is nog op zoek Ixsr AHnzM-» j-Izt» nnnm 11 L-+ I poor mor»nnliilrc» zonnare sen, tenoren of baritons en een Zuid- en Noord-Beveland is in de diverse media moeten gelo- Belangstellenden kunnen een i -.--x -x-kijkje komen nemen tijdens de voorwaarden die opgenomen repetities. Elke donderdagavond j zijn in de vergunning van dit dorpshuis. Hierin is bepaald dat er per jaar maximaal tien bijeen komsten van persoonlijke aard zijn toegestaan. De commissie wenst dat gemeenten zich meer aan de wet zullen houden en wil daarover nauwer overleg met gemeenten. Er zijn de laatste tijd op dit vlak gerechtelijke uitspra ken gedaan. In het werkgebied Deelnemende bands zijn verder onder meer The Scene en Pater Moeskroen. The Scene, bekend van nummers als Blauw, Ieder een is van de wereld en Miijn straat, zal vrijdag optreden in i een grote tent op het Bellamy- park. In het voorprogramma zal de band Surrender zich van zijn onder meer Salonorkest Entre Acte en Het Zeeuws Koperenen semble. Bij regen is er een over kapping voor het publiek. De werkgroep uit Nisse wil voor al een ongedwongen sfeer in 14.00 - 23.00 uur 12.00 - 23.00 uur vanaf 18.00 uur Bel voor meer informatie: 0118 - 588276/261 „x,,.„e Rotterdamse suburb Lekkerkerk een bandje dat zich New Friend j noemde. Inmiddels is deze I groep uitgegroeid tot een heftige Rumblepunk-formatie met een eigen sound. New Friend heeft al flink wat optredens achter de Het jongerenkoor 'En Comba rug, onder meer in samenwer king met Room 101. Belgian Asociality: haar evenement stoppen. Daar bij dient de muziek als uitgangs punt maar krijgt ook het samen zijn op een fraai dorpsplein en rond de muziektent alle aan dacht. Zo zijn er drankjes en hapjes verkrijgbaar. Licht klassieke pianomuziek van soliste Els Paauwe uit Nisse en piano quatre mains van Elly Max en Henny van Eersel uit Goes vormen de inleiding tot de muzikale happening. De laatste twee pianistes spelen onder wer ken van Brahms en Dvorèk. Els Paauwe komt met een afwisse lend programma later op de avond nog met wat muzikale intermezzo's terug. Het Salonorkest Entre Acte i Drie lessen Japans zijdeschilde- ren (shibori), data: 26-11, 7-1 en 4-2 van 10.00 tot 12.00 uur, in de V IUUI IC IC rXdfJCIIC. LCoyCIU 30,-. Informatie over deze cur sussen bij mevr. M. Dekker, tel. 0117-452371. Beldatum 13sept. na 13.00 uur. Zaterdag 31 augustus wordt in de Openbare Bibliotheek te j Goes een informatiedag gehou den van de Zeeuwse Volksuni versiteit. Met name het program ma voor de regio De Bevelanden wordt daar gepresenteerd. Belangstellenden zijn welkom tussen 10.00 en 12.00 uur. Op deze informatiedag kunt u kennis maken met docenten en mede werkers, u kunt informatie ver krijgen over het cursusprogram ma, boeken en werkstukken inzien en u kunt zich ter plaatse inschrijven voor de cursus van uw keuze. zamerhand een jaarlijkse traditie geworden. De foto geeft een indruk van een in 1992 gehou- het kader van no L. ’’Kantklossen”. Inmiddels is het programma boekje 1996 1997 weer uit. U kunt het boekje gratis ophalen of aanvragen bij het ZVÜ-bureau, DSmOnStfatlOS Spanjaardstraat 51 te Middel burg, tel. 0118 - 634800 of fax gers zal het demo-team ook de commissie uit Lewedorp. De les-

Bevelander | 1996 | | pagina 7