Geen halve Jaarlijks slootonderhoud start gegaan van gelen bij iepziekte Schouten Parket maatre- Doedag bij speeltuin te Wolphaartsdijk Drie gemalen te kijk UaM Start creatieve cursussen Oosterschelde College Goes 24,- 99,- 89,- 49,-^ 79,- 69,- 49,A 49,- 79,- 89,-\ 109,- 99, A Amateurtheaterschool houdt voorlichtingsavonden Op maandag 2 en dinsdag 3 september om 20.00 uur kunnen geïnteresseerden in amateurto neel voorlichtingsavonden be zoeken in het gebouw van VMC Zeeland, sector Cultuur aan de Roozenburglaan 89 in Middel burg. Een greep uit onze aanbiedingen: Schouten Parket biedt u vele voordelen... KEI- VLOEREN, VOOR PRIJZEN!! QUEENKET PERGO Op zaterdag 7 september SELECT-LAMEL 99,- HEVEA EIKEN str. LAMINAAT KANT KLAAR MASSIEF PARKET LAMEL PARKET EIKEN MOZAÏEK MERBAU str89, «020.99, EIKEN STROKEN RQ gag. De stand van zaken in waterschap Zeeuwse Eilanden BOURGOGNE (GELAKT LANGMOEN va. nooit meer Hakken 152,-\ 10 jaar gar. LAMETT.79,-\ (QUICKSTEP69, A SILVA FLOOR59, A Neem deze advertentie mee en u krijgt een gratis parketvloer voor uw slaapkamer bij aankoop van een parketvloer voor de huiskamer (excl. lijm en lak). DE ZEELANDHALLEN EIKEN HERBERG EIKEN BOURGOGNE GRENEN str. HARDE \l Neem deze advertentie mee en u krijgt een gratis parketvloer _\NIEUW: 2 Woensdag 28 augustus 1996 18 DE BEVELANDER 15 mm eiken 22 mm grenen Waterschap Zeeuwse Eilanden Nieuw 8 mm rustiek M CBW ERKEND PARKETSPECIALIST M IPO CORK (COMFORT J PARKET met vinyl toplaag V v.a s- Open avond l 10 mm massiefOu Toneel Jongerenacademie \22 mm kastanjeI £U o.a. K SPECIAALZAAK - IN: vloer 22 mm wiss, breedtes99." Renovatie en reparatie! <1 0113-230800 geborsteld en gelakt 22 mm kBOURGOGNE fe 5 Gratis vloer ^mogelijk november klaar hebben. Vanaf 19 augustus wordt er daarom van zonsop gang tot zonsondergang doorgewerkt. De medewerkers werken in ploegen dienst of maken overuren. Het maaien zal zoveel mogelijk aaneengesloten plaatsvinden. Bij land waar nog niet is geoogst, komt het waterschap langs in een tweede ronde of op afroep. De wegsloten komen later aan de beurt. Volgens de planning moeten die eind december klaar zijn. ben we bijvoorbeeld nu een cur sus opgenomen waarin begin ners aan de hand van eenvoudi ge opdrachten kennis maken met velerlei technieken op het gebied van tekenen en schilde ren, maar waar ook ruimte is om ruimtelijk te werken met allerlei materialen." Ook nieuw is de landelijk opge zette cursus tekenen en schilde ren waarin gewerkt wordt met een uitgekiend lesprogramma en een prachtig cursusboek. Het betreft een driejarige cursus door heel Nederland gegeven. Hier stoppen en elders verder gaan is mogelijk. De cursus is opge bouwd uit lesblokken die worden afgesloten met een toets. Een goede toets geeft recht op een certificaat. Van elke deelnemer wordt een persoonlijk dossier opgebouwd waaruit blijkt hoe de persoonlijke ontwikkeling zich voltrekt. Schieman is zeer verguld dat het Oosterschelde College dit aan lijk doeltreffend. Spoor alle zieke iepen op en kap of rooi ze. Versnipper de klei nere en vernietig de grotere op de wijze die is voorgeschreven (ontschor sen en de schors vernietigen). Voorkom de hergroei vanuit de stobbe (een mooi woord voor boomstomp) en de wortels. Tracht daarbij de monumen tale iepen (vijftig jaar of ouder) te ont zien. Dit laatste is mogelijk door ze jaar lijks te injecteren met een biologisch bestrijdingsmiddel. Binnenkort wordt begonnen met de operatie, die onvermijdelijk een aderla ting voor het Zeeuwse landschap zal betekenen. Niet ingrijpen zou - zeker op termijn - desastreus zijn. Een echt ‘Zeeuwse' boom zou dan generaties lang aan de horizon ontbreken. bod heeft opgenomen. "Het is een cursus die om een zeer des kundige begeleiding vraagt en die kunnen we garanderen. Het lijkt lang, driejaar, maar eenmaal bezig zal men graag doorgaan. Tussentijds stoppen is overigens ook mogelijk." Waterstand is de informatierubriek van het waterschap Zeeuwse Eilanden. Elke maand kunt u deze rubriek in dit blad vinden. Voor vra gen over de beschreven onderwerpen kunt u terecht bij bureau Voorlichting: Mariette van Gorkum (0113-241209) Arend van der Wel (0113-241203). en op zaterdagmiddag aan de oudere jeugd. staan, dan kun je meedoen met de rommelmarkt die gehouden wordt vanaf 9.30 uur. Voor dege nen die een kansje wagen op één van de vele mooie prijzen die deze dag te winnen zijn, is er enveloppe-trekken en flessen- dop-raden. En wil je aan deze Doedag mee doen als poes, konijn of clown.... dan kun je jezelf laten schminken in de schminkkraam en daarna een sprongetje wagen op het grote springkussen waar alle kin deren gratis een gat in de lucht mogen springen. Er is dus voor ieder wat wils. De totale opbrengst van deze dag zal ten goede komen aan de speeltuin te Wolphaartsdijk. Als het slecht weer is wordt de Doe- Dag uitgesteld en zal deze gehouden worden op zaterdag 14 september. Op 1 augustus is waterschap Zeeuwse Eilanden begonnen met de jaarlijkse onderhoudsbeurt aan de waterlopen. Het tijdstip is niet nieuw; traditiege trouw begonnen ook de voormalige waterschappen op 1 augustus en na roven oogst. Wat wel nieuw is, is dat het waterschap in principe al het onder houd aan de waterlopen uitvoert, behal ve in situaties waarin is geregeld dat anderen dit doen. Dat betekent dat ruim 7000 km waterlopen op Schouwen- Duiveland, Sint Philipsland, Tholen, Walcheren en Noord- en Zuid-Beveland tussen augustus en december aan de beurt komen. Regelmatig onderhoud is van groot belang. Alleen dan vervullen ■de sloten hun taak optimaal: zorgen voor de afwatering van het gebied. Klein en groot onderhoud Het stelsel van sloten is opgebouwd uit Onderhoudsperiode Het waterschap wil de sloten die langs of tussen de percelen lopen vóór 15 Tips voor belanghebbenden Om het werk in goede harmonie én zo vlot mogelijk te laten verlopen, vragen wij alle belanghebbenden het volgende: - mocht er sprake zijn van uitstekende drains in de sloottaluds (beter is het om ze in te korten), markeer ze dan duide lijk: dit voorkomt beschadigingen: - moet er wintertarwe ingezaaid wor den en is er nog niet gemaaid, bel dan drie dagen van tevoren naar het dis trictskantoor van uw regio; het maai- werk kan dan nog ingepland worden; - heeft u vragen, op- of aanmerkingen, bel dan ook met uw districtskantoor; onze medewerkers willen u graag van dienst zijn. "De belangstelling is groeiende", zegt coördinator Martin Schie man, "en dat stimuleert ons om steeds meer en ook nieuwe acti viteiten te ontwikkelen. Zo heb- De enige manier om deze vijand effec tief te bestrijden bestaat uit een goed gecoördineerde tegenaanval. De slag tegen de Ophiostoma ulmi (de schim mel die de iep dodelijk kan aantasten), duurt voor het waterschap al enige jaren. Alléén is de strijd echter niet te winnen. Het hebben van bondgenoten, in de vorm van instanties die óók iepen beheren, is een bittere noodzaak. Een eerste vereiste is dan de afstemming van het opsporings- en bestrijdingsbe leid. De provinciale iepziektecoördina- tor draagt hier zorg voor. De te volgen tactiek is simpel en hope- Hoofdkantoor Postbus 114, 4460 AC Goes Piet Heinstraat 77, 4461 GL Goes telefoon (0113)241000 telefax (0113)227528 Wie liever van huis uit reageert, kan schrijven of bellen om zich aan te melden of meer informatie te vragen. Het adres is: Ooster schelde College, Postbus 2102, 4460 MC Goes. Telefoon: (0113) 231170. Fax: (0113) 231274. Telefoonnummers Districtskantoor Schouwen-Duiveland: (0111)412551 Steunpunt Tholeji/Sint Philipsland: (0166)663255 Districtskantoor Walcheren/Noord- Beveland; (0118)616955 Districtskantoor Zuid-Beveland: (0113)241000 Als wegbeheerder van ruim 2200 km plattelandswegen heeft het waterschap de opdracht te zorgen voor het onder houd van weg én wegberm, verkeers veiligheid en gladheidsbestrijding. Al enige jaren heeft de wegbeplanting met een probleem te kampen: de iepziekte. Hoewel Zeeland niet een echt bosrijke provincie is, horen sommige boom soorten wel degelijk bij het Zeeuwse landschap. Een ervan heeft zich altijd kunnen handhaven en dat is de iep. Voor deze soort loert nu het gevaar, deze keer niet in de vorm van overstro ming of hevige najaarsstormen, maar door een schimmelziekte die wordt overgebracht door de iepespintkever. Dit nietige insect heeft een vliegbereik van drie of meer kilometer en vormt daardoor een geweldige bedreiging voor het hele iepenbestand. Alleen op Walcheren al is het aantal besmette bomen in één jaar tijd bijna verdubbeld. Stonden er in 1995 nog 17.000 zieke iepen, nu zijn er al 32.000 geteld. In de rest van het gebied van Zeeuwse Eilanden is het aantal aangetaste bomen vrijwel gelijk gebleven, ongeveer 4.500. drie categorieën: de primaire (hoofd-) waterlopen, de secundaire waterlopen (b.v. kavel- en wegsloten) en de tertiai re waterlopen (kleine slootjes die voor de waterafvoer niet van betekenis zijn). Het jaarlijkse onderhoud bestaat uit het maaien en/of korfmaaien van de sloot kanten, het frezen van de bodem en het schoonmaken van de duikers. Eens in de acht jaar krijgen primaire en de secundaire waterlopen een grote onderhoudsbeurt. Dat gebeurt per delf- blok. Dan wordt de bodem gebaggerd en het profiel van de sloot in de oude staat gebracht. Uitzondering vormen de tertiaire waterlopen. Zij worden eens in de acht jaar gemaaid en eens in de zes tien jaar gebaggerd. s F Op donderdagavond 5 septem ber kunnen belangstellenden terecht op de open avond van de afdeling Kunstzinnige Vorming. Tussen 19.00 en 20.30 uur is er gelegenheid om met docenten te spreken. De open avond wordt gehouden in het gebouw van het Oosterschelde College aan de Zusterstraat 11 in Goes. Op het gebied van dramatische expressie is dit najaar het aan bod gericht op mensen die al eerder op de planken gestaan hebben. "Mensen die eenmaal begonnen zijn, willen meestal verder gaan. We hebben nu twee vervolgcursussen gepland. Beginners zullen moeten wach ten tot na nieuwjaar", legt Schie man uit. Op literair gebied gaat Elly Kloos een cursus 'zelf schrijven' geven. Voor kinderen van 6 tot 12 jaar is er weer het kinderatelier dat dit seizoen onder de hoede komt van Carmen Milhous. Ook voor 12- 15-jarigen is er een aanbod op het gebied van tekenen en schilderen. Voor de jeugd vanaf 15 jaar is er jongerentheater, striptekenen en een cursus zeef drukken gepland. Geheel nieuw is het plan om een jongerenacademie te beginnen. "Omdat op school creativiteit maar weinig wordt ontwikkeld is er eigenlijk geen goede opvang voor jongeren die later een crea tief beroep willen gaan uitoefe nen. Het is de bedoeling om op zaterdagochtend les te gaan geven 'op academische wijze' aan jongeren van 12 t/m 15 jaar waterstand Op zaterdag 14 september a s. is het Open Monumentendag, een prima gelegenheid om bijzondere gebouwen eens van binnen te bekijken. Omdat 1996 het Jaar van het Industrieel Erfgoed is, staat de Open Monu mentendag deze keer in het teken daar van. Vandaar dat het waterschap mee werkt door drie 'monumentale gema len' open te stellen. U kunt dan met eigen ogen zien wat een gemaal doet, zodat het niet langer het 'anonieme' gebouw is. waar u zo vaak langs rijdt. Uiteraard is ook iemand van het water schap aanwezig om tekst en uitleg te geven over pompen en motoren. Het waterschap heeft ruim zestig gema len die voor de afvoer van overtollig (regen-)water zorgen, maar die zijn lang niet allemaal ‘monumentaal’ te noe men. Voor dat predikaat komen wel de volgende gemalen in aanmerking en die worden op Open Monumentendag dan ook opengesteld: Gemaal Boreel te Middelburg. Goed te zien vanaf de Nieuwe Vlissingse weg, maar op Open Monumentendag het best te voet of per fiets bereikbaar via het Vlissings Jaagpad. Gebouwd in 1928 en nog steeds volop in bedrijf ten behoeve van het Walcherse middenge bied. Twee elektrische pompen en een grote dieselpomp. Gemaal de Piet. In 1918 gebouwd als stoomgemaal, maar werkt sinds 1936 op elektriciteit. Een klein, maar mooi gemaal dat schitterend gelegen is aan de Westerschenge en in de Piet loost. Een elektrische pomp en een dieselmo tor als reserve. Gemaal Prommelsluis. Actief sinds 1958 en gelegen aan de Oosterschelde ter hoogte van Kerkwerve. Dit gemaal heeft een groot en fraai gebrand schilderd raam, dat alleen van binnen goed te bekijken valt. Twee elektrische pompen (met twee reserve dieselmoto ren). Op zaterdag 7 september a.s. wordt er van 9.30 uur tot 17.00 uur een Doe-dag gehouden op het speeltuinterrein te Wol phaartsdijk. Deze Doe-dag wordt georganiseerd door de Speel tuinvereniging Wolphaartsdijk. Er zullen gedurende de hele dag verschillende activiteiten plaats vinden. Er is voor jong en oud van alles te doen. De Doe-dag zal worden geopend om 9.30 uur door een der wethouders van Goes. Op het versierde speel tuinterrein zullen er op deze dag verschillende kraampjes staan waar van alles te doen is. Je kunt er kinderspelen doen, zoals grabbelen, koekhappen en blik ken bussen gooien. Of je kunt proberen om de hoofdprijs bij het dart-gooien te winnen. Als je lie ver zelf een centje verdient en je hebt nog oude spullen op zolder Geïnteresseerden, die in plaats van bij een uitvoering in de zaal te zitten op het podium actief wil len zijn, kunnen daar voor nade re informatie over invulling van deze wens terecht. Vanaf oktober is het namelijk weer mogelijk het gevarieerde toneelcursusaanbod van de amateurtheaterschool 'De Ambi tie' te volgen. Zo is er voor jongeren in de leef tijd van 14 tot en met 19 jaar de jongerentheaterschool. Jonge ren in die leeftijdsgroep kunnen een tweejarige theateropleiding volgen die met een door de cur sisten gespeelde voorstelling afsluit. In het eerste jaar kunnen er cursussen in spelimprovisatie, fysiek toneel en teksttoneel gevolgd worden. Het tweedejaar staat in het teken van het maken van een theaterproductie. Dit jaar gaat die opleiding weer in Middelburg van start. Ook voor volwassenen bestaat de gelegenheid het komende een duurzaamheid van nen tol vijftien jaren. afhankelijk van hel onderhoud, onderhoud Is behoud! KwaBtatlet goed parket gaal levenslang mee. Del kan eens in de zoveel tijd worden geschuurd erVot gerenoveerd en is daarna weer als nieuw" Schouten Parket staal altijd voor u klaar om een deskundig advies ie geven toegespusi op uw wensen en woonsituatie "Tevredenheid en optimaal woonplezier van de Mant is het ml. gangsport van onze aWvfteiten'. aldus Jan Hoe krijgt u een specialist op de knledn? Door *m thuis uit te nodigen' Nadat de Manl in de showroom ml de veie vananten een vloer heelt gekozen die aan de specifieke wensen voldoet, komt Schouten Partei thuis om de exacte afmetingen vast te steSen. En daarna nog eens om de vloer vak- en woongrind vakwerk is, kan een handige doe-het-zeNer dat ook. Wij geven hem graag de juiste leglnstructies". Op de vraag wat u moet kiezen als hel om kurk, laminaat of par- kal gaal heelt Jan een duidelijk antwoord. "Hat ia een puur per- Oh weekend grootste parketsnow waarbij iedere Mant die van te voren een afspraak maakt een erkend seizoen een tweejarige spelop- leiding te volgen, die met een avondvullende productie wordt afgesloten. Het eerste jaar star ten er cursussen elementair toneel, mini-dramaturgie, spel- verdieping en rolopbouw. Voor het tweede jaar bestaat het les programma uit fysiek toneel, waarna een avondvullende pro ductie zal volgen. Bovendien is er voor volwasse nen de mogelijkheid voor het komende seizoen in te schrijven voor een driejarige regieoplei- ding. In deze opleiding wordt aandacht besteed aan alle belangrijke facetten van het regisseren. De opleiding wordt door de cursist afgerond met het regisseren van een theatervoor stelling, waarna bij goed resul taat een landelijk erkend certifi caat behaald kan worden. De Amateurtheaterschool 'De Ambitie', die al acht jaar garant staat voor een hoge kwaliteit, is een initiatief van het Zeeuws Centrum voor het Amateur theater en wordt ondersteund door de Sector Cultuur van VMC Zeeland. Voor verdere inlichtin gen kunt u bellen tijdens kantoor uren: 0118 - 634880 Sector Cul tuur, vragen naar Ron Lubber sen of Willem Huijbreghs. Wegens succes geprolongeerd, zodat iedereen van deze unieke aktie gebruik kan^^ maken! Schouten Partei is een vertrouwde naam In de partetweraid. Naast diverse vestigingen m het land wert vong jaar in septem ber de zaak m Goes geopend. In deze fraaie en overzlcnielijte showroom met ruim 360 vloeren wordt de kiert door Zaalleider Jan Suurland opgezelilgeen vakkundige wijze bekend gemaakt met de vele variant» in het assortiment Ruime sortering In de showroom van Schouten Partet vindt u een ruime sorte ring partet, laminaat, kurt en woongrind in aBemande paskas sen en soorten. 6r is keuze in zowel de afwerking van de vloer ais m het legpetraon. In de showroom vmdt u veie voorbeelden en wordt duidefiji dal deze vloersoorten zowel m een modem ais in een klassiek interieur harmonieus werken. Ook kurt u hier terecht voor de jutöie onderhoudsmiddelen passend de diver se vloersoorten om een optimale levensduur ie bereiken. Ktes de juiste soort! Op de «raag wat u moet kiezen als het om kurt. laminaat of per soonlijke keuze. Misschien ook wel afttankelijk van hel te besle den budget. Het kurt dat w, leveren is van een uitstekende kwa- Heit en komt zeer natuurlek over laminaat is een produkt met leuk kade krijgt Zo werden reeds draagbare telefoons, rond vluchten en hotettwnnen weggegeven en bfijtt Schouten Parket de Wanten verrassen met leuke vondsten. Tijdens de shows kan iedere klant rekenen op een uitgebreide uifleg over de diverse vloeren Kortom, maak oen afspraak voor de zomerehow die dit weekend piaats vindt* Voordelen Wj Schouten Parket Naast oersoonkjk advies, korte levertijden, vakkundige aanleg en onderhoud biedt Schouten Partei lage prijzen. Oil is moge- lijk vanwege de gezamenlijke inkoop van de Schorten Partei finalen. Jan; "Ondanks onze scherpe prijzen büjlt de kwasten van onze produkten gewaarborgd. Niet voor mets Is Schorten kundig te leggen. "Hoewel het leggen van partet. laminaat, kurt Partei een CBW erkend partetspeciaiisi". U vindt Schouten Partei Goes aan de luvingstoneweg 9a op het Dit weekend orootste oarkatsnow industrieterrein Poel II bij de ZeelandhaBen. Kom gerust eens Regelmatig organiseert Schouten Partet een showweekend ,an9s en ontdek onder het gen« van een kopje kefte de vele - mogelijkheden van partet, kurt, lamltiaal en woongrind. In de loop van de maand sep tember begint de afdeling Kunst zinnige Vorming van het Ooster schelde College met de uitvoe ring van haar cursuspakket voor het najaar- en winterseizoen. Maar liefst 46 cursussen en acti viteiten nodigen uit tot deelname. Donderdag 5 september is er een open avond. Het aanbod varieert van de gebruikelijke teken- en schilder cursussen tot een bezoek aan de grote tentoonstelling met werk van Jan Steen. Ook ligt er een plan voor een jongerenacademie naast het reeds bestaande jon gerenatelier. Brochures met het complete pakket zijn op aan vraag gratis verkrijgbaar. OPENINGSTIJDEN: Dinsdag Vm donderdag 13J0-1B.00uur. Sx I Donderdag koopavond. Vrijdag 10.00-18J» uur. Zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur parketvloeren plankenvloeren lamlnaatvloeren kurkvloeren 1 x SCHERPE Alle prijzen per m2 incl. BTW I U heeft al een parketvloer Maar die >S hoognodig aan onderhoud toe Schouten Parket verkoopt de juiste onderhoudsmiddelen Maar wellicht is het opnieuw schuren en lakken van het parket wei een veel betere oplossing zodat u weer een niet van nieuw te onderscheiden parketvloer krijgt Schakel dan ook Schouten Parket in! Bel voor nadere inlichtingen: Livtngstoneweg 9a induitrietarriln Poel II Goes

Bevelander | 1996 | | pagina 18