EPZ Trimklassieker SPORT Bevelanden in ’t kort CULTUUR KORT JE KRIJGT SPIJT ALS JE TE HARD RIJDT. Vervoer naar Aangepast Sporten ke- of verstandelijke handicap gebruik willen maken van het vervoer, kan gebeld of geschre ven worden naar de vrijwillig coördinator die dan voor het ver voer zorgt. Skeelerronde Krabbendijke Nederlands en Engels in één cursus In drie uur beter wegwijs "Blessures en krachttraining" 20 Uur van Kattendijke: nieuwe wielerspektakel op 13 en 14 september a.s. Geslaagd Jeu de Boules toernooi voor Ie Bastion Goes Woensdag 28 augustus 1996 DE BEVELANDER v 16 De Piek opent nieuw seizoen CHJC-bijeenkomst Bijeenkomst in Goes van Anoiksis Kapasi Workshop met thema Stempelen Hatha Yoga Scheepjes in flessen Opbrengst collecte Optreden Fragment Pompweie Kortgene VOORKOMING MISDRIJVEN Een zaak van de politie en u Miles Browning his Vampires Info Reiki Bijeenkomsten voor vijftigplussers Extra middelen voor Artemis Klaverjasvereniging sluit zomerzeizoen Zangdienst in Bethelkerk Rommelmarkt voor restauratie kerk Turnen voor iedereen bij SV Volharding Goes Pit-collecte Lezing reuma- patiënten Ned. Vereniging Migrainepatiënten Open Avonden Square Dance Wandeling over landgoederen 24 Uur basketbal in sportzaal De Poel van Haaren 0113-212884. deze EVENEMENTEN IN GOES EXPOSITIES 4 t let op Zaterdag 31 augustus opent De Piek, Hellebardierstraat 13 te Vlissingen zijn deuren weer. In het kader van de kroegentocht die op deze dag wordt gehouden in Vlissingen, met als thema Nederlandstalige muziek, staat in De Piek de Nederlandstalige pretpunkband Riff Raff. De Piek gaat om 21.00 uur open en de entree is gratis. let op landbouw trekkers! Wanneer mensen met een licha melijke- of verstandelijke handi cap in Zeeland willen sporten en problemen met vervoer en assis tentie ondervinden is het moge lijk een beroep te doen op het Vervoer Aangepast Sporten. Hieronder leest u wat dit inhoud en waar u zich kunt aanmelden, leder jaar zorgen vrijwilligers voor het vervoer van mensen met een lichamelijke- of verstan delijke handicap naar de sport van hun keuze. Het gaat om rit ten naar rolstoelbasketbal, rol- stoeldansen, paardrijden, zwem men, tafeltennis, jeu de boules enzovoort. In de meeste gevallen betreft het wekelijks terugkerend vervoer naar vaste sportaccommodaties. Voor een aantal aangepaste sporten komen de sporters in Zeeland op één centrale plaats samen. Mensen die blind of slechtziend zijn sporten bijvoorbeeld regel matig in Kruiningen. Het is prettig dat het Vervoer naar Aangepast Sporten door heel Zeeland rijdt. ders, cyclosportieven en recre anten in ploegverband, (vijf ren- ker en jurymaterialen, is in han den van Trimbelangen Midden- Zeeland o.lv. Janus Vermeule uit Lewedorp. De entourage rond om het parcours is in handen van "Eetcafé Onder de Toren", waar ook de inschrijving en ophalen Het bestuur hoopt dat velen van hen donderdagavond aan de start verschijnen met de skee lers. Bij de foto: Een indruk van de drukbezochte ijsbaan van de Ijsclub Krabbendijke afgelo pen winter. Men wil de activi teiten ook buiten de winterpe riode voortzetten. Onderdeel daarvan is de donderdag te houden skeelerronde. PERIODE 29 AUGUSTUS T/M 4 SEPTEMBER 29 aug. Grote Kerk 19.30-20.30 uur: Beiaardconcert door stadsbei aardier Sjoerd Tamminga. 30/31 aug. Grote Markt: Goese Nachtmarkt. Het Christelijk Homo (Jongeren) Contact (CH(J)C) regio Zeeland en West Brabant houdt op zon dag 1 september haar jaarlijkse regiobijeenkomst in Nisse. Sa men met de Belgische werk groep voor geloof en homosek- sualitieti 'Effata' uit Brugge zal het CH(J)C die dag ingaan op het thema 'Ubi Caritas Et Amor'. Om 12.00 uur begint de bijeen komst met koffie en een broodje waarna er gelegenheid is om de kerktoren van Nisse te beklim men en van gedachten te wis- slen tijdens een wandeling, 's Middags om vier uur is er een viering. De dag wordt afgesloten met een diner in een restaurant aan het Veerse Meer. De kosten voor de gehele dag bedragen vijfenzestig gulden. Voor meer informatie of aanmeldingen 0113 - 649544. Anoiksis is een vereniging voor chronisch-psychotische en schi zofrene patiënten. Deze vereni ging zal voor het eerst in Zeeland een bijeenkomst houden alleen voor patiënten, ook voor niet- leden op maandag 2 september om 19.00 uur in 't Trefpunt, Joan- naplantsoen 2, Goes. Nadere informatie: 0111 - 417310 (Jaap) of 0118-417122 (Annette). als het verkrijgen van de bouw vergunning. Artemis ontving eer der al 15.000,- van het Juliana Welzijnfonds voor de inrichting. Van 2 t/m 6 september a.s orga niseert Artemis een open week met lezingen en workshops. Voor meer informatie over de organisatie en informatie van Artemis kunt u bellen 0118 - 642979. Vriendenkring Kapasi organi seert zaterdag 31 augustus a.s. een gezellige dans- en ontmoe- tingsavond voor alleenstaanden vanaf 25 jaar. Deze avonden worden gehouden in wijkcentrum 'De Spinne' te Goes. Aanvang 21.30 uur. Voor informatie kunt u bellen: 0113-230616. Goes (info: 0113- 228795). september Lunchcafé Stadhuis: Expositie van Elke Einsman uit Kats (info: 0113-228795). Plaats: Kantine VV Goes te Goes. Tijd: 19.00-22.00 uur. Datum: woensdag 25 septem ber. Plaats: Clubhuis SV Wal cheren, Sportpark Bonedijke, Olympiaweg te Vlissingen. Tijd: ter. Klasse B rijdt drie kilometer en klasse C rijdt 1,5 kilometer. Na afloop is er een medaille beschikbaar. Men kan zich tele fonisch aanmelden voor deelna me via tel. 502408 (Marcel West- strate), 501855 (Jos Sinke), 503543 (Sjaak van Iwaarden) en 503337 (Marco en Ria Kosten). De jonge Ijsclub Krabbendijke heeft afgelopen winter een uit stekende start gemaakt. Er meldden zich 1165 leden aan. In vergelijking met valide spor ters blijft het aantal mensen met een lichamelijke- of verstandelij ke handicap dat aan sport doet nog altijd ver achter. Om dat te veranderen zet de Zeeuwse Stichting voor Gehan dicaptenbeleid (ZSG) zich in voor het wegnemen van prakti sche belemmeringen. Samen met de Zeeuwse Sport raad en de betreffende Sport bonden is een oplossing gevon den om in ieder geval een aantal belemmeringen weg te nemen. Voor ouder wordende ouders van mensen met een handicap kan de wetenschap dat er goed vervoer en assistentie mogelijk is aanleiding zijn een beroep op het vervoer te doen. Circa 35 vrijwillige chauffeurs in de hele provincie zorgen voor het vervoer en de assistentie. Het aanmelden gaat via een van de vijf regio-coördinatoren. Deze man of vrouw beschikt over een lijst met aangepaste busjes of personenauto's en informeert naar welke assistentie nodig is. Als mensen met een lichamelij- De Zeeuwse Volksuniversiteit organiseert in het kader van de cursus Druktechnieken op papier en stof op zaterdag 14 septem ber in Baarland de workshop met het thema Stempelen. In deze workshop maakt u kennis met een aantal mogelijkheden van decoratietechnieken op papier en stof. Tussendoor zal ook wor den gekeken naar decoratietech nieken in de beeldende kunst aan de hand van dia's en plaat materiaal. U kunt de geleerde technieken onder andere gebrui ken voor het versieren van wens kaarten, briefpapier, affiches, wandversieringen, kleding, lin nengoed etc. De workshop duurt van 10.00-16.00 uur en wordt gegeven in Cursuscentrum G. Achttien 88 aan de Oude Polder dijk 2 te Baarland. De kosten bedragen 50,- voor ZVU-leden en 60,- voor niet-leden. De data van de overige workshops zijn: 30 november, 15 maart en 28 juni. U kunt zich aanmelden bij het ZVU-bureau, Spanjaard- straat 51 te Middelburg, tel. 0118-634800 of fax 0118- 626789. U kunt hier tevens terecht voor het gratis program maboekje. De Zeeuwse Volksuniversiteit start dinsdag 3 september in Heinkenszand met de cursus Hatha Yoga, waarbij door middel van fysieke oefeningen wordt gestreefd naar balans tussen lichaam en geest. Er is een cur sus voor beginners en voor gevorderden. De cursus omvat veertien lessen en deelname kost 130,- voor ZVU-leden en ƒ160,- voor anderen. Inl. tel. 0118-634800. t/m 6 sept. Medisch Centrum 'De Pijlers': 'Holland Architectural Monuments', pentekeningen van Ashot Safian. t/m 10 sept. Museum voor Zuid- en Noord-Beveland: Expositie van werken uit eigen bezit (info: 0113 - 228883). aug. tot okt. Galerie Elf: Expositie van schilderijen van Ingrid v.d. Lin de; schilderijen en bronzen beelden van Clarie Pronk; combinatie van Oosterse en Westerse kunst. hele jaar Kunstuitleen De Bevelanden: Werk van diverse Zeeuwse kunstenaars (info: 0113- 233729). hele jaar Galerie llona: Naïeve schilderijen van Ilona Schmit (info: 0113-621242). hele jaar Galerie Jan Boer: Olieverven van Jan Boer (info: 0113 - 582031). Bij Florusse BV te Wemeldinge, vindt zaterdag, 31 augustus nog één keer een interessante de monstratie plaats. Een liefhebber van knopen en splitsen, de heer Dick de Plaa, zal zijn kunnen laten zien. Prachtige knopenbor- den, allemanseindjes, keesjes en turkse knopen, maar ook minuscule scheepsmodelletjes in flessen. Te zien is hoe de bootjes worden gemaakt, vanaf het begin tot het overeind trek ken van de masten en tuigage. Vanaf 10.00 uur tot 13.00 uur in de zaak van Florusse, aan de Westelijke Kanaalweg. De enige tijd geleden in Goes gehouden collecte van de Nederlandse Darmstichting heeft 2568,05 opgebracht. Plaatselij ke organisatrice mevrouw Rouw Anthonise spreekt dank uit aan allen die een steentje bijdroegen aan het resultaat. Wie de collec te mocht hebben gemist kan nog altijd een bijdrage kwijt via giro 2737. Wie vragen heeft over De Engels/Nederalndse band Fragment zal vrijdag 30 augus tus optreden in de Pompweie te Kortgene. In het voorprogramma van Fragment staat de uit Dom burg afkomstige band P.E.R. Deze zes leden tellende band brengt hoofdzakelijk eigen num mers ten gehore. Vanaf 21.00 uur zal P.E.R. het publiek op zijn kop zetten. Om 22.30 uur is het dan de beurt aan Fragment om de avond swingend af te sluiten. Zaterdag 31 augustus wordt de EPZ-Trimklassieker verreden. Het is de vierde editie. Het wielerevenement wordt georgani seerd door de "Tourclub EPZ-Zeeland" in samenwerking met de Stichting Trimbelangen Midden-Zeeland. De voorbereiding en organisatie van een wielerdag als deze is omvangrijk. De 98 kilo meter lange trimklassieker, waarin cyclosportieven, masters en recreanten van de KNWU met een geldige KNWU-licentie, is uniek in Nederland. Om 14.00 uur wordt het startschot gegeven door de heer J. den Boer, directeur van EPZ Zeeland aan de Zee dijk bij de centrales onder Borssele. Er zijn premieprints onder Baarland (bij Scheldeoord) aan de Molendijk te 's-Heerenhoek en aan de Postweg te Lewedorp. Rond 16.20 uur wordt de finish verwacht, eveneens aan de zeedijk te Borssele. se onderdelen uit de wielersport worden tijdens de "20 Uur van Kattendijke" verreden, zoals cri terium, ploegtijdritten, afvalkoer- sen, een koppeltijdrit en spint- toernooi. De wielertechnische 19.00-22.00 uur. De kosten voor ondersteuning, zoals jury, spea- thema-avond bedragen 20,-. Hiervoor ontvangt u een cursusboek en een informatie pakket. U kunt zich aanmelden bij de Zeeuwse Sportraad, de heer Patrick Vader, telefoon: 0118-640700. Vrijdagavond 30 augustus treedt de funkrockformatie Miles Brow ning his Vampires op in café De Pompe aan de grote markt te Goes. Het concert begint om 22.00 uur. De band is voortgeko men uit de Miles Browning die eind jaren tachtig en begin jaren negentig met veel succes furore maakte op Nederlandse en Bel gische poppodia. De groep bracht een cd en een single uit en staat ook op de verzamel-cd van café Domburg. Naast oud werk zal ook veel nieuw materi aal ten gehore gebracht worden. De band bestaat uit Miles Brow ning die de gitaar bespeelt en de leadzang verzorgt. Zijn vampires zijn Joop Rotte op bas en Frank Beerens op drums. Bij de Zeeuwse Stichting voor Gehandicaptenbeleid (ZSG) is algemene informatie en een fol der over het Vervoer naar Aan gepast Sporten verkrijgbaar, (tekst)telefoon 0113 - 249325. Over de vele mogelijkheden van Aangepast Sporten kunt u terecht bij de Zeeuwse Sport raad, (tekst)telefoon 0118 - 640700 of bij een van de Sport bonden NEBAS/NSG. Op dinsdag 3 september organi seert Reiki-master Hanneke Dijkhuizen een informatie-avond over Reiki. Reiki is een Japans woord en betekent universele levensenergie. Universele le- vensenergie is de energie die nodig is om te kunnen leven. Wanneer onze energiebalans verstoord is uit dit zich in gevoe lens van onbehagen of ziekte. Reiki is een eenvoudig te leren natuurlijke geneeswijze met be hulp waarvan het energiesys teem in ons lichaam in evenwicht gebracht wordt, waardoor we meer energie op kunnen nemen dan we tot nu toe deden. Deze energie kunnen we gebruiken om onszelf en anderen te gene zen. Het adres van de avond is Noordhoeklaan 3; de avond be gint om 19.30 uur. Aan deze informatieavond zijn geen kosten verbonden. Voor meer informatie kan men bellen met Emmy Dijk huizen, telefoon: 0113 - 214259. Afgelopen woensdag werd er op de Boulodrome van de Holland- sche Hoeve in Goes het jaarlijk se vijftig plus toernooi doubletten Jeu de Boules gespeeld. Als win naars kwamen Martin Willemsen en Thijs de Lang van Ie Bastion uit de bus, met een score van 5 gewonnen wedstrijden en 33 plusplunten. Als tweede eindigde het duo Ushi v.d. Have en Johan v.d. Have eveneens met 5 spijsvertering kan de infolijn bel len en wel van maandag tot en met donderdag van 15.00 - 17.00 uur: 030-6055881. Het Provinciaal Overleg- en Samenwerkingsverband Oude renorganisaties (POSO) in Zee land organiseert samen met de Goese Vrouwenraad vijf bijeen komsten voor vijftigplus vrou wen. De eerste van de reeks bij eenkomsten wordt in Goes gehouden op 10 september in het GGD gebouw aan de West- wal te Goes. Deze samenkomst duurt van 13.30 uur tot 16.00 uur. De andere vier bijeenkom sten worden gehouden op 17 en 24 september en 1 en 8 oktober. De POSO en de Goese Vrou wenraad roeren tijdens de ont moetingen de volgende onder werpen aan: Je kunt nog heel lang vijftigplus zijn; Wonen; Gezond en wel; Je geld, je leven en Vrijwilligers. Deelnemers aan één van de vijf bijeenkomsten kunnen zich opgeven bij me vrouw Kok, tel. 0113-215708 of bij mevrouw Klaassen tel. 0113- 215718. Artemis, het Zeeuwse bureau voor Vrouwenhulpverlening, gaat haar bestaande voorzienin gen ten behoeve van therapie uitbreiden. De uitbreiding is voor al gericht op hulpverlening bij trauma's. Het Nationaal Fonds Geestelijke y en su^s^'e v®n den. Basketbalvereniging Vol- z on nnn i„ harding organiseert dan het sponsorevenement 'de 24 uur van Goes' om de clubkas te spekken. Tijdens het basketbale- Klaverjasvereniging 'De vier azan' sluit donderdag 29 augus tus de zomercompetitie af. De week daarop start de vereniging alweer met het winterseizoen. Iedereen die ouder is dan zeven envijftig en een half kan elke donderdagmiddag in de zaal van 'De Legerdiek' in Goes komen kaarten. De klaverjasmiddag begint om 13.30 uur en duurt tot 17.00 uur. Voor meer inlichtin gen na zes uur 's avonds bellen naar 0113-220792. Zondag 1 september is er in de Bethelkerk te Goes weer een zangdienst onder het motto "Zin gen in de Bethelkerk. Aanvang 18.30 uur. Medewerking verle nen mevr. E. van Driel-Blom- aard, organist Rudy Gorsse en het interkerkelijk koor Sheborim uit Middelburg. Na afloop is er koffie en frisdrank in de foyer. Het thema luidt: "Punt Uit?" nieuwe spelling zijn, maar het kan ook gaan om d's en t's, moeilijk woorden, het lezen van handleidingen of 'kleine letters'. Docente Jean Legemate die het gedeelte Engels voor haar reke ning neemt, is Engelse van oor sprong. Zij maakt gebruik van een actuele en actieve methode. De kosten bedragen 100,- voor een heel jaar. Éénmaal als deelnemer inge schreven, kan men ook mee doen aan allerlei extra's die het Oosterschelde College biedt. Wie kinderopvang nodig heeft, kan daar een vergoeding voor krijgen. Belangstellenden kun nen meer informatie krijgen of zich aanmelden bij het Ooster schelde College in Goes, tele foonnummer: (0113) 231170. Voor het eerst dit jaar organi seert Dorpsbelangen Kattendijke i.s.m. Trimbelangen Midden- Zeeland, op vrijdag 13 septem ber en zaterdag 14 september a.s., het wielerspektakel de "20 Uur van Kattendijke". Deze Op zaterdag 7 september zal er weer een rommelmarkt wroden gehouden voor de Rooms Ka tholieke kerk te Goes. Van de opbrengst van de rommelmarkt kan weer een gedeelte van de kerk worden gerestaureerd. Tot en met 6 september kunnen er dus weer spullen worden ge bracht naar de Rooms Katholie ke kerk. Voor het afleveren van de spullen even bellen naar de pastorie tel. 0113 - 216754 of naar Jan van Gastel tel. 0113 - 227254. Spullen voor de rom melmarkt kunnen ook opgehaald worden. Sinds enkele weken is sportver eniging Volharding weer gestart met gymnastieklessen. In Goes, 's-Heer Arendskerke en 's-Heer Hendrikskinderen kan iedereen jong, oud, geoefend of ongeoe fend, kennismaken met verschil lende facetten van het turnen. Zo wordt er kleutergym gegeven om kleuters vertrouwd te maken met de verschillende bewegingsvor men. Niet alleen leuk voor jon gens en meisjes maar ook voor volwassenen is het toesteltur- nen. De gymnastieklessen van Volharding houden zich ook bezig met bewegen op muziek zoals jazzdance en aerobic, trim men, ritmische gymnastiek en balspelen. Voor wie het hogerop zoekt is er acrogymnastiek waar bij torens en werpsalto's oftewel het echte circuswerk op het pro gramma staan. Volharding heeft ook een selectie waarin men op verschillende niveaus kan tur nen, regionaal of landelijk. Inlich tingen over de diverse onderde len zijn te krijgen bij C. Tito tel. 0113-232947. De Zeeuwse Sportraad organi seert dit najaar wederom 4 EHB- SO (Eerste Hulp Bij Sport Onge vallen) bijeenkomsten. De reac ties op de gehouden EHBSO-bij- eenkomsten die in het voorjaar van 1996 hebben plaatsgevon den zijn positief. De volgende onderwerpen zullen in grote lij nen aan de orde komen: belas ting en belastbaarheid van de sporter, het beoordelen van een blessure, het toepassen van EHBSO, een stukje nazorg bij een blessure en het demonstre ren van verbandmaterialen. Aan het einde van de avond moeten de deelnemers weten op welke punten ze een acuut ontstane blessure moeten beoordelen en hoe ze de ICE-regel (wanneer, waarmee en hoe koelen, hoe Wie in het nieuwe sportseizoen zonder sportblessure van start wil gaan bieden wij op zaterdag 28 september de mogelijkheid tot het bijwonen van een themabijeenkomst met als onderwerp "Bles sures en Krachttraining" waarin de mogelijkheden en onmogelijk heden van krachttraining nader worden belicht. De Zeeuwse Sportraad organiseert in samenwerking met fitnesscentrum Ten Tije deze themamiddag met als doel sporters, trainers, begelei ders en andere geïnteresseerden te informeren over hoe juist om te gaan met krachttraining. De themabijeenkomst zal worden gehouden in Fitnesscentrum Ten Tije op zaterdag 28 september van 13.30-16.00 uur. Krachttraining is niet alleen meer bedoeld voor bodybuilders en powerlifters maar eigenlijk voor iedereen die op een serieuze wij ze zijn sport beoefent. Enerzijds voor sporters ter verbetering van de algemene fitheid en conditie en anderzijds als onderdeel van het wekelijks trainingsprogramma van de sporter of het sport- team. Of misschien wel als leuke en zinvolle vrijetijdsbesteding. Voor krachttraining is het niet altijd noodzakelijk om naar een sportschool of fitnesscentrum toe te gaan. Ook thuis, in de sport zaal of op het veld kunnen krachtoefeningen heel goed worden afgewerkt. Hierover zal een en ander worden verteld. Ook zal worden toegelicht dat krachttraining een preventief middel is om sportblessures te voorkomen. Veel van de ruim 2,9 miljoen sport blessures die per jaar in Nederland ontstaan kunnen volgens de medici door krachttraining worden voorkomen. Voor de Zeeuwse Sportraad is dit met name één van de belangrijkste aspecten om deze middag te organiseren. Het programma voor deze middag ziet er als volgt uit: 1. l/V/'e zijn de bezoekers van sportscholen/fitnesscentra 2. Wat kan de oorzaak zijn van sportblessures 3. Wat kun je als sporter doen om sportblessures te voorkomen. 4. Wat kan de sportschoolhouder/begeleidendoen om blessures te voorkomen. 5. Praktijk workshops (trainingsmogelijkheden/methodieken): A. krachttraining voor duursporters; B. krachttraining voor kracht- sporters; C. krachttraining voor spel-/teamsporters. Voor aanmelding (liefst vóór 20 september) of meer informatie kunt u terecht bij Patrick Vader van de Zeeuwse Sportraad tele foonnummer 0118-640700 of fitnesscentrum Ten Tije 0118- 430816 Gerben Rodts. Wie mee wil werken aan de Pit- collecte die in de week van 2 tot en met 7 september onder meer in Goes wordt gehouden, kan zich aanmelden bij de heer J.M. van Zanten, tel. 221676. Het is de 49e maal dat het Interkerkelijk Thuisfront de collecte houdt. De opbrengst is bestemd voor zorg en opvang voor de duizenden jongeren in de krijgsmacht en voor morele ondersteuning van alle uitgezonden militairen. So- cutera zendt de voorlichtingsfilm 'Waar is dat nü voor nodig?' uit op Nederland 2 op donderdag 29 augustus (18.59 u.) en vrijdag 30 augustus (23.25 u.). Op donderdag 5 september, aanvang 19.30 uur, zal de heer P. Feller te Goedereede voor de Reumapatiëntenvereniging Mid den-Zeeland een lezing houden over 'Orthopedische schoenen techniek'. De lezing vindt plaats in een zaal van 'De Stenge', Stengeplein te Heinkenszand. Alle belangstellenden zijn van harte welkom. Niet-leden dienen als tegemoetkoming in de kosten 5,- per persoon te betalen. De Nederlandse Vereniging van Migrainepatiënten heeft me vrouw Ctholijn te Wechel, hapto- therapeute in Goes, bereid ge vonden een lezing te houden getiteld: 'Haptonomie en omgaan met pijn'. De lezing wordt gehou den op zaterdag 21 september om 10 uur in Hotel Terminus, Stationsplein in Goes. Voor leden en hun partners is de toe gang gratis; niet-leden betalen 2,50. Haptonomie betekent de kennis van het voelen. In onze huidige maatschappij bestaat veel aandacht voor de ontwikke ling van de intelligentie, maar weinig aandacht voor gevoels- ontplooiing. Het evenwicht tus sen het denken en het voelen is uit balans. De haptonomie daar entegen gaat uit van het stand punt dat lichaam en geest één zijn. Haptotherapie is een bege- leidingsvorm, die gebruik maakt van de tastzin in de ruimste bete kenis. 31 aug. Sportpark Schenge 11.00-16.00 uur: 6e wedstrijd Zeeuwse pupilllencompetitie, A. V. '56. 1 sept. Manhuistuin 12.00-13.00 uur: Manhuistuinconcert door Kon. Harmonie 'E.M.M.uit Kruiningen. 3 sept. Grote Kerk 13.30-14.30 uur: Carillonconcert door stadsbei- aardier Sjoerd Tamminga. 4 sept. Bibliotheek 14.00-14.45 uur: Voorlezen voor kinderen van 5 Voordat met de nieuwe danscur- sus wordt gestart, houdt de North Sea Dancers, een square- en rounddansgroep uit Vlissin gen een viertal open avonden op - donderdag 5 en 19 september (rounddansen) en op vrijdag 6 en 13 september (squaredansen) a.s. om 20.00 uur. Eenieder die graag wil leren square- en/of rounddansen, is welkom in de danslocatie: Campus 'De Ruyter' aan de Hogendorpweg 58A in Vlissingen. van de rugnummers plaatsvindt vanaf vrijdagavond 19.00 uur. Start van de wedstrijden is om 20.00 uur in de Dorpsstraat. Tij dens de nachtelijke neutralisatie wordt een groot wielerbal gehou den; dit tot ondersteuning van de renners die de 20 uur vol moeten maken in Kattendijke. Maar ook de inwendige mens zal zeker niet vergeten worden tijdens de moeilijke uren van deze 20 uur in Kattendijke. De organisatie vertelt: "Dit eve nement is mogelijk door de inbreng van sponsors en andere participanten die de wielersport in Kattendijke een goed hart toe dragen. Natuurlijk moeten wij de inwoners van Kattendijke niet vergeten die voor 20 uur hun medewerking geven aan dit wie lerspektakel." Voor inschrijvin gen en informatie omtrent de 20 uur kunt u bellen naar 0113- 621704. gewonnen wedstrijden maar met 32 pluspunten. De gedeelde der de plaats was voor Piet Maarten- se en Johan Kopmels en het echtpaar v.d. Have van Ie Bas tion uit Goes. Er deden deelne mers mee uit Breda, Roosen daal, Bergen op Zoom, Middel burg en Goes. Het Goese Ie Bas tion presteerde deze dag uitzon derlijk goed door de eerste drie plaatsen op te eisen. De Stichting Educatief Toerisme Zeeland Oranjezon organiseert i.s.m. de VVV Domburg-Oostka- pelle op 3 september a.s. een middagprogramma over de land goederen in de Manteling. Het programma bestaat uit een dia presentatie en een wandeling en staat onder leiding van Richard Struyk. Zowel de historie van de landhuizen, als de flora en fauna in hun omgeving worden behan deld. Tussen Domburg en Oost- kapelle treffen we een hele reeks landgoederen aan. Aan de Dom- burgse weg ligt de monumentale villa Duinvliet en aan de zeezijde vinden we Hoogduin, Westhove en meer richting Oostkapelle aansluitend Berkenbosch, Duin- beek en Randduin. De rijke his torie van dit gebied, de landgoe deren en hun bewoners vormen de aanleiding voor dit program ma. Inl. en aanmelding via tel. 0118-581342, 582910 en 581507. De kosten die worden berekend komen overeen met die van het openbaar vervoer. De gemeen ten in Zeeland dragen daarin bij. Voor het aanmelden voor Ver voer met assistentie kunt u bel len of schrijven met de regio- coördinator: Voor Noord- en Zuid Beveland is dat mevr. C. van Soelen, Prunusstraat 38, 4431 DA 's Gravenpolder (0113 - 313003). Bij voldoende deelname wordt donderdagavond 29 augustus, morgen, in Krabbendijke een skeelerronde verreden. De orga nisatie is in handen van de afge lopen winter opgerichte Ijsclub Krabbendijke. Jong en oud kunnen deelnemen. De ronde duurt tot 22.00 uur. Het is geen wedstrijd. Men kan deel nemen in verschillende catego rieën. Klasse A rijdt acht ronden over een afstand van zes kilome- immobiliseren en wanneer zwachtelen en eleveren van een geblesseerd lichaamsdeel) kun nen toepassen. De themabijeen- krachtmeting voor wielrenners komsten zijn bestemd voor trai- staat open voor trimmers, toer- ners, coaches, begeleiders maar ook ouders en bestuursleden. Datum: maandag 16 september, ners en een ploegleider). Diver- De succesvolle cursus Neder lands én Engels gaat opnieuw van start op dinsdagavond 3 september in Heinkenszand en op woensdagmorgen vanaf 4 augustus Lunchcafé Stadhuis: Foto-tentoonstelling van U. Huber uit september in het dorpshuis in r^naa rinfn- ni 1.0 - 99R7Q5} Kruiningen. Deze cursus van het Ooster schelde College richt zich op mensen met hooguit enkele jaren voortgezet onderwijs. Het vak Nederlands wordt opgehaald en bijgespijkerd en het Engels is I echt afgestemd op beginners. Het voordeel van de combinatie is dat men door het ophalen van het Nederlands gemakkelijker de grammatica van het Engels begrijpt. Bij het Nederlands gaat het vooral om zaken die de cur sisten zelf ook van belang vin den. Dat kan bijvoorbeeld de -r t^r^rx i ~r. u/uz i t.-tvz uui. v xsxsi /uzz_v^, rwvz» vz»«-*• *z t/m 8 jaar. 4 sept. Ambachtscentrum 14.00 uur: 'Joris en Reuzeneus', kinder voorstelling door poppentheater 'Sim Bolus'. In het weekeinde van zes en zeven september zal Sportzaal De Poel vierentwintig uur lang Volksgezondheid gevuld zijn met basketbalgelui- 20.000,-. In de nieuwe ruimte zal Artemis nog beter kunnen werken met (individuele) lijfge- richte therapieën. Verwacht wordt dat de nieuwe voorziening venement worden er 's ochtends, begin '97 gerealiseerd is. Een en gag, avond en nacht korte wed- apder te afhankelijk varHactoren strijden gespeeld. Om het pro- gramma nog aantrekkelijker te maken wordt er ook een dunk- wedstrijd gehouden en een 'around the world shoot out-con- test'. De kantine is ook 24 uur geopend. Iedereen die zin heeft om mee te doen en sponsors bij elkaar heeft weten te krijgen mag meedoen aan 'de 24 Uur van Goes'. Voor degene die het meeste sponsorgeld inbrengt, ligt een leuke prijs klaar. Belang stellenden kunnen een inschrijf formulier aanvragen bij Jan Roo se, tel. 0113-227173 of bij Toine

Bevelander | 1996 | | pagina 16