.WAT EEN STREEK..WAT EEN STREEK..WAT EEN STREEK. Excursie door het land van zand, wind en water LH ai :h Ö?sö® Tijdelijk bij Schoenexpres je tweede artikel voor één gulden! Schoen expres* Samen zingen met Karei Bogerd en Pieter Heykoop in Yerseke Complete mosselgekte in Yerseke tijdens Mosseldag 1996 Start nieuwe kleutergroepen bij Balletstudio Free Concert Grote Kerk Goes door Jaco van Leeuwen Grote Viswedstrijd t.b.v. Zeeuwse gehandicapten Stichting Horeca Onderwijs CURSUS CAFéBEDRIJF ONDERNEMERSCURSUS (AOV/HOV) 7 DE BEVELANDER Woensdag 21 augustus 1996 Schuttershof 18 Goes k\' &free/i/iieuto& sfree/ifueuiv& Avis Autoverhuur breidt uit Zeeland-toertocht Activiteitendag Bespaar nu vele tientallen guldens! Bij aankoop van twee af geprijsde artikelen betaal je voor elk tweede goedkoopste artikel slechts fl. 1,-! Kom dus snel naar één van de Schoenexpres winkels en profiteer van deze tijdelijke buitenkans, want op =op! Ennatuurlijk Air miles. Nieuwe bestellers Hollandse Pot via v.d. Vliet van Kwik-Fit I WAT KOOP JE NU NOG VOOR MP r 4x4. den aan de Grote of St. Jeroens- i I 4, 1 zowel mondeling als schriftelijk won diverse prijzen op Interna tionale orgelconcoursen en is De concertgever heeft een bui tengewoon afwisselend en aan trekkelijk programma samenge steld uit werken van de Noord- Duitse School (van Weckmann via Buxtehude tot Bach), de Franse school (Saint-Saëns en Langlais) om terug te keren naar de laat-romantische Duitse com ponist Max Reger. Van hem klinkt de magistrale 2e sonate in gen te beschikken. Inmiddels laat 1 op de 5 Nederlanders de uitlaat en banden van zijn auto bij Kwik-Fit vervangen. Maar ook op de markt voor APK, schok dempers, olie verversen, trekha ken, remmen en accu's beschikt Kwik-Fit tegenwoordig over een dominante positie. Het Kwik-Fit van Tom Farmer is uitgegroeid tot de grootste onafhankelijke garageketen van Europa. Zo beschikt het Schotse moederbe drijf nu over in totaal 844 vesti gingen. Neeltje Jans ligt centraal tussen Schouwen en Walcheren. Rij dend over de Oosterscheldeke- ring, valt het weinig mensen op dat ze een natuurgbied passe ren. Stop eens een keer en ga mee met een excursie door de natuur aan weerszijden van de weg. Ontdek hoe de natuur dit jonge eiland langzaam veran dert. Door de bril van de excur- sieleiders komen de zandduinen tot leven! U kunt mee op de volgende dagen: iedere dinsdag om 10.00 uur in Zondag 25 augustus wordt voor de zevende maal de Zeeland- toertocht van de Motorsportver- op Neeltje Jans beheren en de excursies organiseren. Het bord staat in de zuidwesthoek van de hoger gelegen vlakte tussen de door het samenspel van zand, wind en water. Zo maakt het samenspel van wind en helm Het nieuwe seizoen staat voor de deur. Op maandag 26 augus tus beginnen voor jong en oud de lessen weer bij balletstudio Free in Goes. In de jongste kleutergroepen is er ruimte gecreëerd, zodat nieu we kinderen in kunnen stromen. Kinderen hebben het vaak nodig om zich na schooltijd geestelijk te ontspannen en lichamelijk te ontladen. Algemene dansante vorming (ADV) is hiervoor uiter mate geschikt. Op die manier leren de kleuters hun lichaam beter kennen. Tijdens de ADV- lessen wordt aandacht besteed aan muzikale vorming, eigen creativiteit en de belevings- en fantasiewereld van het kind. bant en Zuid-Beveland en is 170 km. lang. Inl. tel. 0345-569765. kunnen nemen in het rijk versier de dorp en misschien een gratis bakje mosselen te kunnen veror beren. Het uitzicht vanaf Dorps huis De Zaete was prachtig. Hon derden masten staken de lucht in, een reuzerad toornde daar nog ver boven uit en links en rechts was het dorp met vlagge tjes behangen. 'Het is elk jaar weer een vrolijke boel', volgens vraagd organist voor Zang- en Orgelavonden. In de loop der jaren verschenen van hen diver se improvisatie-CD's. Zijn impro- visatiestijl wordt veelal geken merkt door fijngevoeligheid en vindingrijkheid. De zangavond op 31 augustus in de Ned. Herv. Dorpskerk te Yer- seke begint om 20.00 uur, de kerk is open vanaf 19.30 uur. De toegang is vrij! Wel zal er een collecte gehou den worden t.b.v. 'Stichting Ont moeting'. Deze reformatorische stichting verleend hulp aan men sen in nood, met name thuislo zen, zoals: zwervers, verslaaf den enz., ongeacht ras, kleur of godsdienst. Iedere bezoeker ontvangt op de zangavond namens deze stich ting een leuke attentie! OP AANVRAAG Wie met een eigen groep op stap wil op een zelf gekozen tijdstip langs een zelfgekozen route in een zelfgekozen taal kan een excursie aanvragen bij mevrouw Sloof: 0113 - 695431. Inlichtingen en voorinschrijving: Stichting Hulp Gehandicapten, tel. 0113-221186. SAMENSPEL Het is fascinerend om te zien bestaat vijftien jaar en is nu gevestigd in bijna iedere gemeente met meer dan 30.000 inwoners. Kwik-Fit opent iedere maand in Nederland minstens één nieuw filiaal. In dit tempo verwacht men nog voor de eeuwwisseling over 200 vestigin- VOGEL- EN ANDERE EXCURSIES In augustus en september zijn er nog volop excursies. Er is steeds keuze uit twee routes: één met het accent op de duinen aan de Oosterscheldekant en één met het accent op de Noordzeekant. Ook zijn er nog twee speciale excursies. Wie meer wil weten over vogels moet snel zijn: op vrijdagavond 23 augustus is er nog een speciale vogelexcursie. Wie er diezelfde vrijdag een dag- excursie van wil maken met een boot vanuit Zierikzee moet zich aanmelden op nummer 0111 - 414995. wandelexcursie kost voor leden van menten of van Het Zeeuwse Landschap f5,- voor niet-leden f 7,50 en voor kinderen t/m 12 jaar f2,50. Delta Expo vraagt voor gebruik van haar parkeer- die op hun beurt ook weer een terrein ook een bijdrage. stukje kunst vormen. Allemaal soorten, die in zand, water en wind kunnen overleven en daar voor hun eigen strategieën heb- hoger en is de afstand wat ver der. Met uitzondering van de vaarexcursie is het niet nodig u van te voren aan te melden. Een prachtige cirkels in het zand. Het samenspel van wind en water Vereniging Natuurmonu- zorgt voor ribbels in het zand en voor klifrandjes langs geultjes en het samenspel van zand en water levert een voedingsbodem voor alweer 60 plantensoorten, CURSUS CAFÉBEDRIJF (vernieuwd!) ONDERNEMERSDIPLOMA (AOV/HOV) Deze cursus besloot uil 12 wekelijkse lessen De nieuwe cursus (voorheen Middenstand), geldt I I I. I III II I I II l.l -Ti voldoet men oon de nieuwe wettelijke eis zaak, taxibedrijf, timmerbedrijf etc. Een cursus die u 'Sociale hygiëne'. Voor velen is deze cursus voorbereidt op nel beginnend ondernemerschap, pure hobby, voor de onder het begin von Compleet met grolis videofilm. CURSUS SOCIALE HYGIENE Een nieuwe cursus volgens de nieuwe minimale wettelijke eisen, waaraan voorfoon elke leidinggevende moet vol doen Deze verkorte cursus wordt alleen in 1996 gegeven! Lia Sorber van Balletstudio Free vertelt: 'In de hogere leeftijds groepen wordt naast de ADV al spelenderwijs de klassieke bal lettechniek aangeleerd. Door middel van ballet wordt een goe de lichaamshouding gestimu leerd. Een goede houding aan nemen wordt een tweede natuur voor de kinderen. Bovendien zul len ze ontdekken hoe prettig het is om te leren dansen! Sommige tieners bewegen liever op popu laire muziek. Zij kunnen, eventu eel naast hun klassieke balletles, jazzdans gaan volgen. Volwassenen kunnen natuurlijk ook terecht bij balletstudio Free. Van beginners tot vergevorder- den kan er gedanst worden in de aan het Schelde-Rijnkanaal van 13.30 uur tot 16.30 uur, en de opbrengsten van Binnenkort starten er cursussen in meer dan 80 steden. Het examen is 29 januari. Lagere school als vooropleiding is voldoende. Men kan zich nog aanmelden. De cursussen worden o.a. gegeven in: Middelburg, Vlissingen, Goes, Terneuzen, Bergen op Zoom, Roosendaal, Breda, Oosterhout ren (uit de mest/composthoop); verder i§ alle andere aas verbo den. Met deze wedstrijd zijn o.a. te 12,50. winnen: 3x een haardroger, 1x een gereedschapset, 2x een broodrooster, 2x een waardebon 125,-, 1x een tuinameublement (compleet met kussens), 2x een waardebon voor een dagtocht naar Londen, 2x een koffiezetap paraat, 1x een magnetron, 2x een frituurpan, 1x een open grill (electrische barbecue), een tuin ameublement (met stapelstoe- len), 4x meubelcheque 250,-, 1x een lijmcadeaudoos, 1x een tuinverlichtingset, 1x een kruiwa gen, 2x een eierkoker, 2x een waardebon 125,-, 1 x een auto radio, 1 x een stofzuiger, 2x een waardebon 250,-, 1x een vlak- schuurmachine, 1x een videore corder, 1x een klopboormachine, div. tuingereedschappen en vele andere waardevolle prijzen. Tevens is er voor de beste heer, dame en junior nog een mooie beker beschikbaar. Inschrijving kan op zaterdag 24 (fotografie Delzenne Yerseke) Grote Kerk te Gorinchem en bij de internationaal befaamde organist Ben van Oosten. Heykoop is organist op het schit terende 3-klaviers Van Den Heu- vel-orgel in de kerk van de Gere formeerde Gemeente in zijn woonplaats Yerseke. Tevens is hij als organist verbonden aan het ruim 100 leden-tellende Man nenkoor "Elim' te 's-Gravenpol- der. Zij maakten onlangs een trip naar Londen. Reeds vele monu mentale orgels heeft hij in de afgelopen jaren bespeeld, het grootste instrument wat hij tot nu toe bespeelde, is het 5-klaviers, meer dan 100-stemmen-tellende Van Den Heuvel-orgel in de Saint-Eustache te Parijs. Pieter Heykoop is een veelge- Deze cursus besloot uit 12 wekelijkse lessen De nieuwe cursus (voorheen Middenstand), geldt voor Met hel diploma is men vakbekwaam én olie branches zoals horeca, boeliek, sportzaak, kappers- voldoel men aan de nieuwe wettelijke eis zaak, taxibedrijf, timmerbedrijf etc. Een cursus die u 'Sociale hygiëne'. Voor velen is deze cursus voorbereidt op nel beginnend ondernemerschap, pure hobby, voor de onder hel begin van een eigen horecabedrijf)je). De interessonle cursus wordt levendig gegeven mei o.a. dia's, wijnproeven en brouwerijbezoek. Compleet mei gratis videofilm CURSUS RESTAURANTBEDRIJF Deze vervolgcursus op Cafébedrijf is met name voor dege- r, t tx nen die zich wil- r P I h len bekwamen L 1' l' L 11 1/ in het vak van OOOA tx BilMwriTAHHOAiCA Na afloop van de wedstrijd is er in het dorpshuis te Rilland, ih afwachting van de uitslag nog rad van avontuur, en maakt elke Stichting Ouderenzorg Yerseke organiseert op zaterdag 2f4 augustus een activiteitendag in de tuinen van Zorgcentrum Vre«- delust en Boschburg te Yerseke. De dag wordt geopend om 10.00 uur waarna er gesnuffeld kan worden op de rommel-, boeken- en platenmarkt. Verder zijn er die dag diverse Vlaamse Spelen, koersbal, een schiettent en tus sendoor draait het rad van avon tuur met aantrekkelijke prijzen. Ook zijn er handwerkspullen te koop van de Welfare. Op ver schillende tijden van de dag zijn er muziekverenigingen die hun werken ten gehore brengen. Aan het eind van de dag rond 16.00 uur is er een ballonwedstrijd. de Belgische bezoekers van Yer seke. 'Vlaggetjes, lichtjes, de muziek en de geur van mosse len. Dit is het echte leven.' t|e kermis, de vlootschouw, braderie en de taptoe maakten van Mofe- seldag weer een waar festijn. Het vuurwerk wat laat in de avond vanaf de dijk te bewonderen was, viel vooral bij de kleintjes goed. 'Goed hè, al dat vuur in de lucht.' Hyundai-dealer Van der Vliet, gevestigd aan Klein Frankrijk te Goes, heeft dezer dagen twee nieuwe H 100 bestelwagens afgeleverd aan afhaalrestaurant en catering De Hollandse Pot te Goes. Het gaat om onder meer een bestelwagen die de beschik king heeft gekregen over een moderne koelinstallatie, die vol doet aan de normen die vanaf 1997 van kracht gaan worden. 'We hebben de wagen laten ombouwen in Chaam, waar een gescpecialiseerd bedrijf is gevestigd', aldus directeur Tonny v.d. Vliet van het gelijknamige autobedrijf in Goes. Overigens is er veel belangstelling voor de bestellers die Hyundai op de markt brengt. 'We hebben er in twee jaar tijds 99 verkocht en dat is voor een kleinere dealer, zoals ik mezelf zie, best een leuk resul taat', aldus de heer v.d Vliet. Hij schrijft de goede afzet toe aan de interessante prijs-kwaliteitver- houding. Voor gratis brochure of aanmelden, 2T076 571 00 78 (24 uur per dag) Restauranthouder Termijnbetaling en subsidie tot 100% mogelijk. Het aanbod van auto's bestaat op dit moment uit meer dan 75 eenheden, verdeeld over alle Met ingang van 1 september a.s. soorten en merken auto's. Met opent Avis Autoverhuur een name in het bedrijfswagentraject nieuwe vestiging in Zeeland, zijn alle maten en soorten auto's Deze wordt ondergebracht bij beschikbaar: altijd klein rijbewijs. Autorijschool Freddy Wolf te Vlissingen. Avis heeft o.a. een centimeter of meer wordt gewaardeerd. Er mag alleen worden gevist met pieren (leeg- Het inschrijfgeld, dat geheel te lopers), landwormen en mestpie- goede komt aan de Zeeuwse gehandicapten, bedraagt ƒ15,- per persoon, (t/m 15 jaar 10,- per persoon) en voor een korps van 2,5 tot 16 m3, vele speciale uitvoeringen zoals aannemers- vestiging in Goes welke is te vin- uitvoeringen, dubbele cabine en den op het adres Middelburgse- 4x4. straat 23. Met vestigingen in Walcheren (Vlissingen), Goes, Zierikzee, 150e vestiging Middelharnis, Oud Beijerland, Numansdorp en Marina Port Zélande is Avis Autoverhuur de grootste autoverhuurder in Zuid west Nederland. Onder manage- Kwik-Fit, dat onder meer een zaak heeft in Goes, bereikte dezer dagen een mijlpaal. In ment van AAZ Advies in Zierik- Voorburg werd de 150e Kwik-Fit- zee zijn de Avis-licenties in Goes vestiging geopend. De keten (met vestigingen in Zierikzee, Middelharnis, Oud Beijerland, Numansdorp en Marina Port Zélande) samengevoegd tot één groot geheel waarbij alle voorde len van samenwerking ten dien ste staat van bestaande en nieu we huurders. Tijdens de excursie naar de Noordzee ligt het tempo wat hoe Neeltje Jans wordt gevormd I In de Ned. Herv. Dorpskerk zal op D.V. zaterdag 31 augustus een Zomerzangavond gehouden worden. Medewerking wordt verleend door bariton Karei Bogerd, en de organist Pieter Heykoop. De zangavond staat in het teken van het geestelijke lied, en voor ziet in een mooi afwisselend pro gramma met: solozang, wissel zang, orgelimprovisaties, en natuurlijk samenzang! Karei Bogerd begon zijn zangstudie op 20-jarige leeftijd bij Dr. Pieter Vis in Houten. Met hem gaf hij zijn eerste concert in de Grote Kerk in zijn woonplaats Leerdam. Dit concert vormde het begin van zijn zangcarrière. Sindsdien is Bogerd een veelgevraagd con- certzanger. Jaarlijks geeft hij zijn medewerking aan meer dan 100 concerten. Kortgeleden ver scheen zijn 45e geluidsdrager. Momenteel wordt hij gecoached door Elisabeth Damen in Rotter dam, die niet alleen als concert zangeres, maar ook als zangpe- dagoge grote bekendheid geniet. Het repertoire van Bogerd bestaat o.a. uit: oratorium, klas siek, negro-spirituals. Ook psal men en het eenvoudige geeste lijke lied maken nadrukkelijk onderdeel uit van zijn repertoire. In de zomer van 1992 maakte hij een tournee in Zwitserland. Verder is hij actief als dirigent, zangleraar, componist en tekst schrijver. Pieter Heykoop begon zijn muzi kale opleiding op 6-jarige leeftijd, en heeft o.a. gestudeerd bij Cor Visser, de toenmalige organist van de Grote Kerk te Dordrecht, Jan Bonefaas, organist van de Mosselbier, Mosselrock, mos- selsloepenrace, mosselkotters. Het is weer mosselen voor en mosselen na op Mosseldag 1996. Duizenden mensen zoch ten zaterdag weer het vissers dorp op om de ogen maar ook zeker de maag de kost te geven. Van 's morgens vroeg stond het aantal auto's al ver buiten het dorp geparkeerd om een kijkje te klassieke-, jazz- en moderne bal- letdansen. Ook tijdens de conditielessen is er voldoende gelegenheid om je flink in het zweet te werken voor het figuur dat bij je past en wat lekker aanvoelt! Voor hen die het wat kalmer aan willen, of moeten doen is er, op rustgevende muziek, callanetics. Dat.is een bewegingsvorm waar in wordt gezocht naar de juiste balans tussen spierkracht en lenigheid. Door middel van calla netics kunnen blessures worden voorkomen. Daarom is deze bewegingsvorm zeer geschikt als basis voor ballet of sport. Aanmelden kan via tel. 0113 - 232281. Zaterdag 24 augustus a.s. orga- augustus van 9.30 uur tot 12.30 niseert de Stichting Hulp Gehan- uur in het Dorpshuis 'Luctor Et dicapten een grote viswedstrijd Emergo', Hoofdstraat 15, Ril- land. £n telefonisch inschrijven kan ook op het nummer van de deze dag Stichting Hulp Gehandicapten: komen geheel ten goede aan de 0113 - 221186, en onder de tele- Stiching Hulp Gehandicapten, fonische inschrijvingen wordt dankzij de sponsoring van een nog een autoradio verloot, groot aantal bedrijven uit de regio. Deze wedstrijd wordt gevist op centimeters, en alle vis van 10 Jan aanwezige visser nog kans op een autoradio die zal worden verloot. VERTREKPUNT De wandelexcursies starten bij het bord van Vereniging Natuur- ben ontwikkeld. De moeite van monumenten en Het Zeeuwse het ontdekken waard! eniging Ophemert gehouden. Start tussen 10.00 en 12.00 uur in eethuis 't Smitje aan de Plan- tagebaan De Wouwse Plantage. De route voert door West-Bra- aug. en sept., Oosterschelde- Landschap, die samen de natuur kant iedere woensdag om 14.00 uur in aug. en sept., Noordzee kant vrijdag 30 aug. om 19.00 uur, parkeerplaats van Delta Expo en Oosterscheldekant de Oosterschelde. vrijdag 23 aug. om 19.00 uur, vogelexcursie naar vogelkijk- hut vrijdag 23 aug. om 10.30 uur, vaarexcursie vanuit Zierikzee zondag 17 sept. om 14.00 uur, Oosterscheldekant zondag 3 sept. om 14.00 uur, Noordzeekant Zaterdag 24 augustus a.s con certeert Jaco van Leeuwen op het Marcussen-orgel van de Gro- thans als cantor-organist verbon- te of Maria Magdalenakerk te Goes. Jaco van Leeuwen is kerk te Noordwijk. geboren en getogen in Goes. Hij ontving orgellessen van Adriaan Kousemaker en later van Kees van Eersel alvorens hij zijn vak studie begon aan het Neder lands Instituut voor de kerkmu ziek. Na het behalen van onder wijsaktes voor piano en orgel, en het einddiploma kerkmuziek, stu deerde hij voorts bij Piet Kee aan het Sweelinekconservatorium te Amsterdam, waar hij in 1987 hetd-moll. Het concert begint om diploma Uitvoerend Musicus 20.00 uur. Toegang ƒ7,50,-, behaalde. Jaco van Leeuwen 6,- en 3,-.

Bevelander | 1996 | | pagina 7