Publiek enthousiast over SPORT Bevelanden in ’t kort CULTUUR KORT NSG DOE IETS AAN MUZIEK HINDER... öi Op de trappers voor Tanzania Oekraïnse Folkloregroep Uitrusten in Sportpunt Zeeland te Goes Vijfde editie Para Norma 13-15 september in Goes Berenfeest op Baarland Lichamelijk gehandicapten maken kennis met zeilsport Groot skeelerfestijn Goes Start Bruggroep in Goes Luctor Bedrijventoernooi krijgt in 1997 vervolg 14e Mosselhandel Barbé D1-pupillen voetbaltoernooi Politie!^ Brandweer !4W Ambulance! Bel snel 06-11. Woensdag 21 augustus 1996 14 DE BEVELANDER Weer leren 1 Miva-collecte Optreden Café De Pompe Cursus ouderen en zorgvoorzieningen Zaterdag 24 en dinsdag 27 augustus Twee dagen rommelmarkt Leger des Hells Goes Borstvoeding Groot paardenconcours Oude oogst- demonstratie TM-cursus Jeugdteams Antwerpen te gast bij SSV'65 Goes Manhuistuinconcert Concert voor Vredelust Druktechnieken Rommelmarkt Seniorenbingo in Goes Fietspuzzeltocht Canadees Koor I I Ook op de Bevelanden wordt zaterdag en zondag a.s. (24 en 25 aug.) de jaarlijkse Mivacollec- te in de r.k. kerken gehouden. De collectie maakt deel uit van een actie die tot 1 september a.s. duurt. Doel is Miva-medewerkers en mensen in derde wereldlan den te helpen aan beter vervoer. Kees Meerman die ooit zong en drumde in de Wild Romance van Herman Brood, komt naar Goes. Donderdag 22 augustus geeft hij met zijn band 'Meerman' een optreden weg in café De Pompe op de Grote Markt in Goes. Een zeer speciaal optreden, want Meerman viert dan ook zijn zes enveertigste verjaardag en zijn dertig jaar in de wereld van de rock en roll. De in Vlissingen geboren Meerman toert sinds 1991 rond met zijn vier koppen tellende band. De samenwerkende ouderenor ganisaties in Zeeland starten binnenkort een cursus met als onderwerp Ouderen en Zorg voorzieningen. Doel is voorlich ting te geven over de zorgvoor zieningen in de regio Reimers- waal-Kapelle. De cursus wordt op vijf maandagmiddagen gege ven in 'Ons Dorpshuis' te Kruin- ingen. Opgave vóór 1 september a.s bij het Projectsecretariaat, Herengracht 50 te Middelburg, tel. 0118 - 626098. De cursus start op 9 september en loopt tot en met 4 oktober a.s. Deelne mers kunnen na afloop actief aan de slag met belangenbehar tiging voor ouderen en zorgvoor zieningen. dagelijks bezoeken tijdens hun optredens in het Zeeuwse. Bij de voorstelling in Goes, die in princi pe gratis te bezoeken was, bleek al bij de voorverkoop dat het merendeel van de zitplaatsen was besproken. Enkele minuten voor aanvang van het optreden was men genoodzaakt om 'nee' te verkopen. Kenmerkend was dat vele belangstellenden niet alleen afkomstig waren uit het Zeeuwse, maar ook uit Zuid-Hol- land en Brabant. Tijdens de gehele voorstelling kon men in de overvolle zaal een speld horen vallen, zo aandachtig werd elke dans gevolgd. Heel type rend voor het optreden van dit ensemble was wel, dat elke dans in een andere authentieke kle derdracht werd uitgevoerd en alle dansers en danseressen tot Renée van der Schoot, cursus leidster, is erg enthousiast over de bedoeling en het programma van de Bruggroep. 'Al enkele jaren bewijst onze aanpak zijn nut. Voor mensen die opnieuw Bij de foto: De jongelui van het Oekraïnse ensemble vermaak ten zich uitstekend in Sport punt Zeeland te Goes waar ze op uitnodiging van directeur Dies van de Velde gast waren. Er werd hem namens de groep tijdens het bezoek als blijk van waardering een attentie aan geboden. Zaterdag 24 en dinsdag 27 augustus a.s. is er weer de gro te overdekte Rommelmarkt in de Meubelhal van het Leger des Heils aan de Leliestraat 24 te Goes. De rommelmarkt is zaterdag geopend van 10.00 uur tot 13.00 uur, en dinsdag van 9.00 uur tot 15.00 uur. De toegang is gratis. Het aanbod is weer zeer groot; er zijn vele koopjes te halen. De meubel- en de kledingwinkel zijn deze uren ook open, zodat u daar ook een keuze kunt maken. Tevens is er zater dag koffie met vers gebak voor een zacht prijsje. De opbrengst is bestemd voor het Bouwfonds van het Leger des Heils. ADRESSEN EN OPENINGSTIJDEN EXPOSITIES Museum voor Zuid- en Noord Bevel and, Singelstraat 13, Goes: dins dag t/m vrijdag 10.00-17.00 uur, zaterdag 13.00-16.00 uur, zondag en maandag gesloten. Lunchcafé Stadhuis, Grote Markt, Goes: dinsdag t/m zaterdag 9.00- 18.00 uur. Openbare Bibliotheek, Oostwal 34, Goes: dinsdag 10.00-17.00 uur, woensdag 10.00-17.30 18.30-20.00 uur, donderdag 12.30-17.30 18.30-20.00 uur, vrijdag 12.30-17.30 18.30-20.00 uur, zaterdag 10.00-12.00 uur, zondag en maandag gesloten. Galerie Van den Berge, Wijngaardstraat 3-1, Goes: donderdag t/m zaterdag 13.00-17.00 uur, 3e zondag v.d. maand en op afspraak. Galerie llona, Dorpsstraat 23-25, Kattendijke: zaterdag 14.00-17.00 uur. Galerie 'Elf', Kleine Kade 11, Goes: vrijdag en zaterdag 13.00-17.00 uur. Galerie 'De Hoekweide', Nazareth 4, Wolphaartsdijk: donderdag, vrij dag en zaterdag 13.00-17.00 uur en na telefonische afspraak. Galerie Jan Boer, Aardebolleweg 5, Wolphaartsdijk: zaterdag 11.00- 18.00 uur en op afspraak. Oosterscheldeziekenhuis, 's-Gravenpolderseweg 114, 4462 .RA Goes: dagelijks geopend. Galerie APZ Zeeland, Oostmolenweg 101, 4481 PM Kloetinge: tij dens kantooruren geopend. Stadskantoor, Oostsingel 2, 4461 KC Goes: tijdens kantooruren ge opend. Kunstuitleen De Bevelanden, Wijngaardstraat 3, 4461 DA Goes: woensdag t/m zaterdag 13.00-17.00 uur. Revalidatiecentrum 'Lindenhof', 's-Gravenpolderseweg 114a, 4462 RA Goes: op werkdagen geopend tussen 08.30 en 17.00 uur. EVENEMENTEN IN GOES PERIODE 21 T/M 28 AUGUSTUS 21 aug. Bibliotheek 14.00-14.45 uur: Voorlezen voor kinderen van 5- 8 jaar. 22 aug. Middelburg 19.30-20.30 uur: Beiaardconcert door Jos Vogel. 24 aug. Industrieterrein 'De Poel' 17.00 uur: De Mijl van Goes, A.V. '56. 24 aug. Grote Kerk 20.00 uur: Orgelconcert door Jaco van Leeuwen uit Noordwijk. 24 aug. Molenplein: Vlooienmarkt. 24 aug. Sportpunt Zeeland 10.30-16.30 uur: Zeeuwse Olympiade 1996 voor mensen met een handicap. 25 aug. Manhuistuin: 11e Manhuistuinconcert door Brassband 'Wil helmina' uit Colijnsplaat. 27 aug. Grote Kerk 13.30-14.30 uur: Carillonconcert door stadsbei aardier Sjoerd Tamminga. EXPOSITIES augustus Lunchcafé Stadhuis: Foto-tentoonstelling van U. Huber uit Goes (info: 0113- 228795). t/m 16 augustus Stadskantoor: Overzichtstentoonstelling van Galerie - atelier 'De Kaai' (info: 0113 - 249740). t/m 6 sept. Medisch Centrum 'De Pijlers': 'Hollands Architectural Monuments', pentekeningen van Ashot Safian. t/m 10 sept. Museum voor Zuid- en Noord-Beveland: Expositie van werken uit eigen bezit (info: 0113 - 228883). aug. tot okt. Galerie Elf: Expositie van schilderijen van Ingrid v.d. Lin de; schilderijen en bronzen beelden van Clarie Pronk; combinatie van Oosterse en Westerse kunst. hele jaar Kunstuitleen De Bevelanden: Werk van diverse Zeeuwse kunstenaars (info: 0113 - 233729). hele jaar Galerie llona: Naïeve schilderijen van llona Schmit (info: 0113 - 621242). hele jaar Galerie Jan Boer: Olieverven van Jan Boer (info: 0113 - 582031). Van vrijdag 13 t/m zondag 15 september zullen de Zeelandhallen te Goes voor de vijfde maal onderdak bieden aan paranormale en alter natieve therapeuten met consulten en demonstraties alsmede infor matie en adviezen over cursussen, opleidingen, spirituele vakanties, voeding etc. Evenals voorgaande jaren zullen er dagelijks een aanzienlijk aantal lezingen over de meest uiteenlopende paranormale en alternatieve onderwerpen worden gehouden. Geïnteresseerden kunnen vóór aanvang van de manifestatie een overzicht van het lezingsprogram- ma met de aanvangstijden en onderwerpen op aanvraag toegezon den krijgen. Deze informatie zal na 6 september worden toegestuurd. Een beknopt overzicht van de activiteiten van de ruim 100 deelne mers: astrologie, reikitherapie, edelsteentherapie, handlijnkunde, homeopathie, kinesiologie, magnetiseren, reflexologie, acupunctuur, regressietherapie, ufologie, bandstemmen, iriscopie, paranormaal genezen, pendelen, paragnosten, kaartleggen, auralezen/tekenen, kleurentherapie, muziektherapie, droomduidingen, klankschalenthe rapie etc. Openingstijden Para Norma '96 Goes: Vrijdag 13 september14.00 - 22.00 uur. Zaterdag 14 september en zondag 15 september: 10.00 -18.00 uur. Toegangsprijs: 12.50,- p.p. Voor nadere informatie: Inter-Expo Zeelandhallen Goes, tel. 0113 - 221020 geren op skeelers en inline-ska tes. De marathon duurt vijftien minuten. Omstreeks 17.00 uur gaat de Mijl van Goes van start, drie kwartier later gevolgd door de grote afsluiter van de dag van het Zeeuwse Kampioenschap voor senioren. Diverse Zeeuwse schaatsers van Ijsclub De Poel strijden dan om de kampioensti tel. Zij moeten het opnemen tegen C-rijders, veteranen en enkele Belgische rijders. Zeeuw se kanshebbers voor de titel zijn onder andere Cees de Goffau, Kees Hoogerland en Ferdi Wis se. Voor meer inlichtingen tel. 0113-214585. Muziekhinder een probleem voor u? Doe er don iets aan, De Nederlandse Stichting Geluidhinder helpt bij het vinden van een oplossing voor alle vormen van lawaai in en om huis. een oplossing i lawaai in en NSG, Postbus 381, 2600 AJ Delft Voor de achtste maal organiseert de Werkgroep Berenfeest weer het jaarlijkse dorpsfeest. Vrijdag 23 augustus en zaterdag 24 augustus staat Baarland weer bol van de activiteiten. Op het dorpsplein komt weer een grote feesttent. Daarin en daar omheen is vanalles te beleven. Het programma bevat niet alleen tra ditionele attracties maar ook nieuwe. Vrijdagavond vindt de grootse opening plaats van het Berenfeest. Twee oud strijders uit Baarland openen om 19.00 uur het feest. Diezelfde avond is er een playback show en een fotowedstrijd. Traditiegetrouw organiseert de werkgroep een dansavond. Zaterdag om 11.00 uur begint het Berenfeest met een rommelmarkt, deze duurt tot 13.00 uur. Tijdens de markt begin nen er al wat spelletjes zoals de Kop van Jut, Wilde Keuken, baze- kast en een bier- en limonadespel. Ook voor de kleineren zijn er diverse activiteiten. Als extra attractie is er nog een luchtkussenkasteel. Om 14.00 uur treedt de dorpsfanfare Prinses Juliana op. Een uur later start de com petitie voor de sterkste man en vrouw van Baarland. De wat mindere góden kunnen hun geluk beproeven met het touwtrekken. Daarna volgt de afsluiting met eigentijdse dans- en feestmuziek en de prijs uitreiking van de diverse evenementen. In Kapelle worden na een korte zomerstop de informatiebijeen komsten over borstvoeding van La Leche League hervat. De eerstvolgende zal plaatsvinden op dinsdag 27 augustus, om 20.00 uur. Moeders (met baby) en aanstaande moeders die meer willen weten over 'Het voorkomen en oplossen van pro blemen met borstvoeding' zijn van harte welkom. Voor het adres, een electrische kolf of andere informatie kunt u bellen: (0118) 593156. een goede pot voetbal. Dit inspi reerde de toernooicommissie van v.v Luctor '88 nog dezelfde avond de beslissing te nemen om het volgend jaar weer een bedrijventoernooi te organise ren. Mede doordat uit de reacties van enquêteformulieren (welke de deelnemende ploegen moes ten invullen) bleek dat de teams enthousiast waren. Dit ondanks het tegenvallend weer (regen). De finale werd gespeeld door de ZLM en Moret Ernst Young. Na een sidderende finale gevolgd door een 'sudden-death' werd het team van de ZLM kampioen. Tot slot wil de toernooicommis sie van v.v. Luctor '88 Agrimarkt B.V. uit Goes bedanken voor het feit dat ze dit eerste bedrijven- voetbaltoernooi hebben gespon sord. De rijvereniging en ponyclub 'De Paardebloem' uit Kloetinge sluit het buitenseizoen af met een groot open paarden- en pony- concours. Deelnemers uit Zee land en Brabant laten zich zater dag 24 augustus van hun beste kant zien op het terrein van de familie van Laerhove in 's Heer- Abtskerke. Het programma be gint om 9.00 uur en eindigt rond 17.00 uur. Tijdens het concours kunnen belangstellenden genie ten van spring- en dressuurwed- strijden. Vanaf de Zeelandhallen en Motel Goes staan er bordjes langs de weg die de weg wijzen naar het concoursterrein. Op zaterdag 31 augustus en zondag 1 september vindt een zeilweekend plaats voor mensen met een lichamelijke handicap vanuit de jachthaven te Wol phaartsdijk. De organisatie is in handen van de watersportvereniging Wolp haartsdijk en de Zeeuwse Sport raad. De zeilactiviteiten vinden plaats in zogenaamde B.M.- boten. Deze zijn ruim en open en vooral stabiel. Voor deze gehandicap ten zijn er in de boten nauwelijks aanpassingen nodig. Ook rol stoelgebruikers met een redelij ke zitbalans kunnen aan de acti viteiten deelnemen. Er worden wedstrijden en zeil tochten gehouden. Vooral de in Meer dan twintig trekpaarden, twee zelfbinders en vele oude oogstmachines worden dinsdag 27 augustus uit de schuur gehaald voor een historische oogstdemonstratie in Biggeker- ke. Vanaf 16.00 uur begint de demonstratie die wordt georgani seerd door Stichting 'Het Wer kend Trekpaard Zeeland'. Aan de Oostweg 11 zijn naast de dorsmachine en rosmolen ook handwerkzaamheden te zien als vlegeldorsen, stuken en graanla- den. Op het industrieterrein Poel 2 in Goes vindt zaterdag 24 augustus een skeelerspektakel plaats. Een tijdrit, de marathon, de mijl van Goes en het Open Zeeuws Kampioenschap voor senioren worden op die dag gereden. Om 14.00 uur begint het eerste onderdeel aan de Van Stuart- weg. Skeeler-loop-skeeler is het nieuwe en zeer zware onderdeel in het voorprogramma van het skeelerfestijn. Een uur later star ten de jeugdrijders om de snelste tijd neer te zetten tijdens de tijdrit over zevenhonderd meter. De tijdrit en de marathon voor de jeugd staan open voor alle jon- Maandag 26 augustus houdt het TM-Onderwijscentrum te 's-Heer Abtskerke weer een info-avond die bedoeld is als aanloop op een nieuw te starten TM-cursus. Aanvang 20.00 uur op het adres Kloetingseweg 5. Inl. bij Wim Kooy, tel. 311904. Het Oosterschelde College in Goes is van plan om op dinsdag 3 september weer te starten met een Bruggroep in Goes. In en Bruggroep kunnen volwassenen terecht die van plan zijn om weer te gaan leren maar twijfelen wat ze precies willen doen en of ze het wel zullen kunnen bijbenen. De Bruggroep bereidt hen voor op een goede keuze en spijkert ondertussen de kennis van diverse vakken bij. De Brug groep is afgestemd op mensen die ten hoogste enkele jaren voortgezet onderwijs hebben gehad. Wie een diploma heeft van MAVO of hoger komt niet in aanmerking. Deelname aan de Bruggroep wordt extra aantrek kelijk gemaakt door de lage prijs van 100,- voor een heel jaar en de mogelijkheid om gebruik te maken van een vergoedingsre geling voor kinderopvang. Zeeland woonachtige gehandi capten kunnen bezien of de zeil sport voor hun uitvoerbaar is. Er is voldoende begeleiding om op een goede en prettige wijze ken nis te maken met de zeilsport. Dit zeilweekend voor gehandicapten is min of meer een try-out. Indien dit evenement slaagt, heeft de Nederlandse Bond voor Aange past Sporten de Zeeuwse Sport raad de organisatie van het Open Nederlands Kampioen schap in 1997 toegezegd. Wel licht dat deze activiteit de alom bekende Internationale Surf- week voor gehandicapten op ter mijn kan vervangen. Aanmelding en informatie bij de Zeeuwse Sportraad, Marieke van der Kroft, (0118) 640700. Zaterdag 24 augustus spelen er vier Jeugdteams van Royal Ant werp FC vriendschappelijke oefenwedstrijden tegen even veel teams van SSV'65. Het gaat hier om C1-junioren en D, E, en F-pupillen. De wedstrijden begin nen om 10.00 uur. Overigens staan er voor het nieuwe seizoen '96-'97 meerdere vriendschap pelijke wedstrijden tegen KV Mechelen op het programmal Zondag 25 augustus vindt het elfde concert van de serie Man huistuinconcerten van dit sei zoen plaats. Dit zal worden ver zorgd door de Brassband 'Wil helmina' uit Colijnsplaat. Het concert duurt van 12.00 tot 13.00 uur. De ingang van de Manhuis tuin bevindt zich bij het poortje rechts van het Oosterschelde College aan de Zusterstraat 11 (voorzijde) of bij het hek in het Schuttershofgebied (achterzij de). Bij slecht weer wordt uitge weken naar de Grote Kerk. De resterende concerten zijn: 1 sept. Kon. Harmonie 'E.E.M.' Kruiningen, 8 sept. Muziekver eniging 'De Echo' Wilhelmina- dorp, 15 sept. 'Vlijt en Volhar ding' Oost-Souburg, 22 sept. Brassband 'Excelsior' 's-Heer Arendskerke, 29 sept. Jeugdor kest 'Euphonia' met slagwerk- groep Euphonia en Ons Genoe gen. De bewoners van verzorgingste huis Vredelust te Yerseke kun nen zaterdag 24 augustus genie ten van een concert. Muziekver eniging EMM uit Kruiningen treedt die dag speciaal voor de bewoners van het tehuis op. De door de harmonie uit te voeren werken variëren van licht klas siek tot populair. Het programma van de slagwerkgroep is melo dischHet optreden uit Goes in het kader van hun vijfentwin tigste verjaardag. Het optreden wordt de bewoners van Vrede lust aangeboden door de Agri markt uit Goes in het kader van hun vijfentwintigste verjaardag. Het concert begint om 13.30 uur. De Zeeuwse Volkuniversiteit organiseert op zaterdag 14 sep tember in Baarland de workshop Druktechnieken op papier en stof, met als thema Stempelen. In deze workshop maakt u ken nis met de vele mogelijkheden van decoratietechnieken in de beeldende kunst. Toepassings mogelijkheden: wenskaarten, briefpapier, affiches, wandver sieringen, kleding, linnengoed etc. De workshop duurt van 10.00 -16.00 uur en wordt gege ven in G. Achttien 88, Oude Pol derdijk 2 te Baarland. De kosten bedragen 50,- voor ZVU-leden en 60,- voor niet-leden. U kunt zich aan melden bij het ZVU- bureau, Spanjaardstraat 51 te Middelburg, tel. 0118 - 634800 of fax 0118 - 626789. U kunt hier tevens terecht voor het gratis programmaboekje. in de perfectie alle technische danselementen beheersten. Echte kenners van de dans en de folklore spraken niet over een optreden of een spektakel, maar over een twee uur durend 'vuur werk' dat op het podium plaats vond. 38 jongeren in de leeftijd van 12 tot 22 jaar straalden een onvergefelijke indruk uit op de toeschouwers. Meerdere organi saties uit het Zeeuwse, die voor dit jaar geen voorstelling van dit ensemble hadden opgenomen in hun programmering waren toch even komen kijken tijdens een optreden en vonden het bijzon der jammer dat ze deze groep niet gecontacteerd hadden. Voor de Zeeuwse organisaties, de Stichting Zeeuwse Kleder dracht, de Internationale Organi satie voor Volksculturen en de Vrijdagavond 23 augustus wordt een overdekte rommelmarkt gehouden op het adres Nieuw- straat 58 te Goes en wel tussen 18.30 en 20.00 uur. De op brengst is bestemd voor kleine projecten in binnen- en buiten land, aldus Joke Hospes van de organisatie. Wijkvereniging de Goese Polder organiseert donderdag 22 augustus een seniorenbingo in wijkgebouw De Spinne. De seni orenbingo begint om 14.00 uur. De entree bedraagt een rijks- daalder. Tijdens de pauze krij gen alle bezoekers van de bingo een gratis kopje koffie of thee. Nu al staat vast dat het onlangs voor de eerste maal gehouden Luctor '88 Bedrijvenvoetbaltoer- nooi te Heinkenszand volgend jaar een vervolg krijgt. Dit van wege het succes van de eerste editie. Het toernooi werd ge sponsord door de jubilerende Agrimarkt en er namen tien teams aan deel. Dat waren: Agri markt B.V. Goes, Moret Ernst en Young Middelburg, Combinatie Adfranse/Driedijke Heinkens zand, EPZ N.V. Vlissingen, Van Riesen Goes B.V., PTT-Post B.V. Heinkenszand, ONTOP B.V. Middelburg, v/d Poel B.V. Oudelande, De Blauwe Reiger Heinkenszand en ZLM Goes. De organisatie meldde na afloop dat het toernooi zowel wat peil betreft als sportiviteit een succes was en de toeschouwers zagen De voetbalvereniging Yerseke organiseert zaterdag 24 augustus a.s. voor 14e keer in successie het jaarlijks terugkerende sterk bezette D1-pupillen toernooi. Mosselhandel Barbé werd, eveneens voor de 14e keer bereid gevonden haar naam aan het toernooi te verbinden. Ook dit jaar is het weer gelukt een sterke bezetting voor het toernooi rond te krijgen. Deelgenomen wordt door: Poule A - Feyenoord, Ger minal Eekeren, Zeeuws Elftal en Yerseke; Poule B - N.A.C., R.B.C., Sparta en Terneuzen, De poulewedstrijden vangen aan om 11.30 uur, de finalewedstrijden om 15.00 uur. De toegang is gratis. Lief hebbers van jeugdvoetbal mogen dit toernooi niet missen. - steun aan de bevolking in het noordwesten op het gebied van landbouw omdat de streek onder druk staat door de vele vluchtelingen uit het buitenland; - steun aan de nomaden die veeteelt bedrijven en die min of meer van hun 'graasgronden' verdreven worden; - steun aan de gehandicapten op het eiland Zanzi bar, die een eigen bestaan proberen op te bouwen. De organisatie vertelt: 'Het is niet voor niets dat we een jaarlijkse fietstocht kiezen om ons project te steunen. Het begrip duurzame ontwikkeling zweeft al een aantal jaren in de lucht en houdt in feite in dat we zodanig gebruik moeten maken van de ele menten (lucht, water en energie) die de aarde ons biedt, dat ook de mensen na ons nog een redelijk leven kunnen leiden. Dit geldt niet alleen voor de generatie na ons, maar in feite ook voor degenen die zich in deze tijd nog geen enkele luxe kunnen permitteren (schoon water, electriciteit etc.). De hele wereldbevolking moet profijt hebben van de energiebronnen op aarde. Dus... wat kunnen wij dan doen om minder energie te verbruiken? Juist! De fiets pakken. Wie fietst produceert zijn eigen energie. De lucht wordt niet vervuild, het is gezond voor je eigen lijf en daarbij kun je ook nog beter genieten van de omgeving waar je doorheen fietst. Gelukkig is onze omgeving nog zo prachtig dat er veel te genieten valt. We hopen op lekker fietsweer en natuurlijk dat we veel mensen in kunnen schrij ven bij een van de startplaatsen.' Zaterdag 24 augustus organi seert Motor- en Autoclub 'Schel- degouwen' een fietspuzzeltocht. Inschrijven tussen 13.00 en 14.00 uur bij De Golfbaan aan de Burgemeester Van Woelderen- laan 5 te Vlissingen. Het gaat om een tocht over 21 kilometer voor het hele gezin. Inl. tel. 0118 - 634371Voor kinderen is er altijd een prijsje. Prijsuitreiking na afloop in café-restaurant De Golfbaan. willen gaan leren is het een uit stekende gelegenheid. Je krijgt een jaar lang de tijd om wat je vroeger hebt geleerd weer eens op te frissen en er wordt veel aandacht besteed aan de moge lijkheden die er zijn voor verdere studie. Aan het eind van het jaar kunnen mensen dan heel bewust een keuze maken. Dat kan een beroepsopleiding betreffen, dat kan de mavo zijn, maar een zin volle vrije tijdsbesteding is even zo waardevol. We sluiten geen mogelijkheden uit.' De Bruggroep komt bij elkaar in het gebouw van het Oosterschel de College in Goes in de Zuster straat 11Wie eenmaal meedoet aan de Bruggroep kan ook mee doen aan allerlei extra's die het Oosterschelde College biedt zoals korte cursussen, excursies enz. Belangstellenden kunnen een gratis brochure aanvragen. Wie liever meteen een persoonlijk gesprekje wil over eventuele deelname is van harte welkom. Even bellen van te voren is wel noodzakelijk. Het adres van het Oosterschelde College is Post bus 2102, 4460 MC Goes. Tel. (0113) 231170. Ondanks het feit dat er heel wat routes te fietsen zijn, organiseert de werkgroep BOOT (Borsele Ondersteunt Tanzania) haar jaarlijkse fietstocht. Op zaterdag 24 augustus voert de tocht over mooie dijken in de omgeving van 's-Gravenpolder en Kwadendamme. Om zoveel mogelijk mensen te bereiken zijn er ook deze keer weer twee vertrekpunten en drie ver schillende routes. De eerste route is in de omge ving van 's-Gravenpolder en is ongeveer 17 km lang; startplaats bij de sporthal De Zwake aan de Langeweg in 's-Gravenpolder. De tweede tocht is in de omgeving van Kwadendamme en heeft een lengte van 21 km. Vertrekpunt is bij het voetbalveld aan de Sportweg, Kwadendamme. En dan is het nog mogelijk om beide routes te combineren. In dat geval kunt u vanaf beide vertrekpunten starten, van 11.00 uur tot 14.00 uur. De routes zijn helemaal beschreven - het is dus geen puzzeltocht - en voor zien van allerlei interessante informatie over natuur en landschap. Deelname is 5,- per persoon. Groepen groter dan 10 deelnemers betalen 3,50 per persoon en kin deren tot 15 jaar 2,50. Kinderen die achterop zit ten kunnen gratis mee. Onderweg wordt u getrac- teerd op een kopje zuivere koffie. De opbrengst komt geheel ten goed aan ons project in Tanzania. Sinds april heeft BOOT een nieuw project, in het noorden van Tanzania, dat bestaat uit drie onder delen: Afgelopen dagen was de Oe kraïnse Folkloregroep Prolissok gast in Zeeland. Met name bij gastgezinnen in Goes en omge ving kregen de dansers en dan seressen onderdak. En ze waren een ochtend te gast bij Sportpunt Zeeland te Goes, waar ze even konden uitrusten van hun ver moeiende toernee. Een toernee die overigens bijzonder succes vol is. Gerard van Damme van de stichting Zeeuwse Kleder dracht te Goes vertelt daarover: "Nog nooit heeft een buitenland se folkloregroep zoveel publiek getrokken tijdens hun voorstellin gen als het ensemble 'Prolissok' uit de stad Kirowograd. Al bij de eerste voorstelling in Westkapel- le bleek dat de belangstelling méér dan normaal was. Vele toe schouwers gingen de groep De Ontario Christian Music Assembly komt deze maand naar Nederland voor een tour nee en zal een zevental concer ten geven waarvan één in Mid delburg. Het concert in Middel burg is op donderdag 22 augus tus om 19.30 uur in de Nieuwe Kerk. Deze avond wordt georga niseerd door de afdeling Zeeland van de Koninklijke Christelijke Zangersbond en biedt een rijk scala aan prachtige zang en muziek. Het programma bestaat naast koorzang' ook uit orgelso- lo's en samenzang tezamen met koor, koper en orgel. Voor deze 1996 Holland Tour komt een groot gemengd koor van 80 stemmen alsmede het koper- quintet naar ons land. Het koor bestaat voor 95 uit Nederland se emigranten en hun kinderen en nu ook al kleinkinderen. Het geheel staat onder de bezielen de leiding van de, in 1958 naar Canada geëmigreerde, oud- Nederlander Leendert Kooij. Het orgel wordt bespeeld door de welbekende André Knevel. volksdansvereniging Vodago, was het verblijf van het Oekraïn se ensemble Prolissok echt het toppunt van de Oost Europese folklore in Nederland. En voor de 38 jongeren uit Kirowograd zal het niet bij een bezoek aan Nëderland blijven, reeds meer dere organisaties hebben te ken nen gegeven dit ensemble in de komende jaren te willen uitnodi gen."

Bevelander | 1996 | | pagina 12