Selectie turnen van OKK NOORD-BEVELAND Noord-Be veland CULTUUR KORT SPORT Hele maand augustus excursies door natuur We zijn net zo thuis in de buurt alsu vliegwerk h9liand Duizend en één nacht bij Mosselfeest te Yerseke van Neeltje Jans Jan Vermeule Edele Handboog winnaar Totalcup 1996 Oogstdemonstratie met 20-tal Trekpaarden Zeeuwse stichting en Volharding Goes succes hun 1e vierdaagse g Sportpunt Zeeland Vogels in de tunnel LUCtOPdameS 1^611 RWt Deelnemers kunnen zich nog aanmelden Van 6-10 augustus te Nieuwdorp Zeeuwse topelftallen komen uit in Borsele Champions League Zeeuws buffet en dansen in Wissenkerke 12 Woensdag 31 juli 1996 DE BEVELANDER Bekijk Zeeland vanuit de lucht Rabobank Dagelijkse rondvluchten Ai vanal f 30,- p.p. bij min. 3 pers. PIN Zeeland Airport Calandweg 10 4341 RA Arnemuiden Tel.: 0113-613293/613289 Fax: 0113-613093 Samenspel Vertrekpunt s I I Op aanvraag Sloof: 0113-695431. Een vlucht boven Zeeland is een belevenis. Wij vliegen met u boven de Deltawerken of een bestemming naar uw eigen keuze. Goed idee zo’n uitstapje naar het Vliegveld Midden-Zeeland Kaarten tevens verkrijgbaar bij alle VVV’s en een groot aantal campings en recreatieparken. Ook de natuur zelf zorgt voor kunst. Zo maakt het samenspel van wind en helm prachtige cir kels in het zand. Het samenspel van wind en water zorgt voor rib bels in het zand en voor klifrand- jes langs geultjes en het samen spel van zand en water levert een voedingsbodem voor alweer 60 plantesoorten, die op hun beurt ook weer een stukje kunst vormen. Allemaal soorten, die in zand, water, en wind kunnen overleven en daarvoor hun eigen strategieën hebben ontwikkeld. De moeite van het ontdekken waard! Lepelstraat, de optocht duurt tot ongeveer 23.00 uur en eindigt ook weer bij het vertrekpunt. De route loopt dit jaar als volgt: Lepelstraat, Kerk plein, Noordzandstraat, Kaaistraat, opgang dijk bij de rotonde, Burenpolderweg, van Tienhoven- straat, Pompe van Meerdervoortstraat, Groeninx van Zoelenstraat, dijk op/af, Kaaistraat, Dam straat, Irenestraat, Oude Torenstraat (de nieuwe ballenroute), Dreef en Lepelstraat. Hier volgt de ontbinding van de stoet. Het thema van deze optocht is natuurlijk ook "Duizend en één Nacht". De organisatie is in handen van de middenstand en horeca van de vertelt: 'We willen dit jaar ook een beroep doen op alle mensen die vorig jaar niet hebben mee- Wilt u meelopen in de optocht als: fakir, sultan, slangenbezweerder, haremdame(s), kamelen drijver (m/v), slaaf, slavin, vliegend tapijt, geest uit fles, spijkerbedligger (m/v), vuurspuwer, dan ser, danseres of wat dan ook, als het maar Noch de horeca en middenstand van de Lepel straat noch de toneelgroep is verantwoordelijk voor uw deelname. Kinderen mogen ook meelo pen in de optocht, mits onder begeleiding van één of meer ouders/verzorgers. De deelnemers worden vrijdag 16 augustus, ver kleed en wel, om 21.00 uur verwacht bij de ach terzaal van restaurant Nolet.’ De Stichting Het Werkend Trekpaard Zeeland, gevestigd te 's-Gravenpolder houdt dinsdag 13 augustus een unieke oogstdemonstratie in Bigge- kerke op Walcheren. Er werken 19 trekpaarden aan mee. De demonstratie vindt plaats op een perceel win tertarwe van de Firma De Visser aan de Oostweg 11 tussen 16.00 en 21.00 uur. Het unieke van deze demonstratie is dat twee zelfbinders, elk getrokken door drie trekpaarden, aan het werk te zien zijn. In Zeeland zijn nog maar enkele zelfbinders, welke in staat zijn goed werk te leveren. Een zelfbinder is compleet gerestaureerd door familie de Visser uit Biggekerke, de andere is eigendom van de Stichting 'Het Werkend Trek paard'en wordtin bedrijf gehouden door A. Verha- ge en A. Pauwe. Een zelfbinder maait het graan en bindt het tot schoven. Het voorttrekken van een zelfbinder is een zwaar karwei voor de paarden, dit komt omdat de zelfbinder uit veel draaiende delen bestaat, bovendien moet voor een goed resultaat de machi ne met een vrij hoge snelheid worden voortbewo gen. De schoven worden met een prachtig gerestau reerde boerenwagen, getrokken door twee trek- voor-selectie een keer mee tur nen en kunnen wij testen of hij/zij inderdaad geschikt is voor onze Deze vóór-selectie traint o.a. op vrijdagavond, in de gymzaal aan Bij de foto: Lea Kim Truong op de balk. Vermeule, 7e A. Schouwenaar beiden Edele Handboog Oude- lande, 8e Jac. Doene Victoria, 9e en 11e Cor Jeremiasse Zorg- vlied, 10e Piet Doene en 13e Sjaak Raas óók Victoria. De allerlaatste vogel van dit sei zoen gehonoreerd met een halve liter jonge jenever werd door M. van Steenbergen van Willem Teil Ovezande geschoten. Secretaris M.C. Repkes reikte na afloop de prijzen uit en deelde nog mee dat er vrijdag 2 augus tus a.s. een koningsschieting is met na afloop mosselmaaltijd van de verenigde sociëteiten onderling. En zondag 4 augustus de jaarlijkse blokschieting van 10.30 tot 11.45 uur om de 's-Lands Welvaren beker. Tot slot dankte hij de sponsor Total Raffinaderij Nederland n.v. namens wie hij de prijzen mocht uitreiken. verwisselden en het feit dat de competitie niet meer zo lang op zich laat wachten staat borg voor zeer interessante duels. De organisatie van het toernooi rekent dan ook op een sportief en hoogstaand voetbelevene- ment. Wedstrijdschema en aan vangstijden vindt u elders in dit blad. Voor de bezoekers die alle toer- nooidagen willen bijwonen be draagt het entreegeld 15,-. Voor één wedstrijddag is dat 5,-. Kinderen tot en met 12 jaar hebben gratis toegang. Vrijdag 9 augustus is er een dis co en live-muziekavond in de feesttent op het sportcomplex met medewerking van de Corner Cats en de Razor Blade Blues Band. De excursies starten bij het bord van Vereniging Natuurmonu menten en Het Zeeuwse Land- De Zomerfeesten in Wissen kerke worden heden, woendag 31 juli, en volgende week woensdag 7 augustus, voort gezet met onder meer een weekmarkt Deze is beide dagen geopend van 10.00 tot 16.00 uur en wordt gehouden in de Voorstraat. Zoals eerder gemeld is er hedenavond een Zeeuws buffet met vers gekookte mosselen in zaal "Onder de Toren". Music Four Zwembadweg 1-5, Goes bij de Hollansche Hoeve) Tel.(01 13) 23 33 88 De Rabobank is een bank met een idee. Het idee dat je samen sterk bent. De Raoobank heeft als geen ander een traditie van samenwerken en bouwen aan relaties. Het is een bank van mensen vóór mensen. Dat merkt u al snel in het persoon lijke contact. Elke Rabobank staat midden in de samen leving. Daarom zijn we vaak betrokken bij activi teiten in het bedrijfs leven, verenigingen en schoien. We weten wat er leeft, ook als het met om bankzaken gaat. Kort om. we zijn een bank die net zo thuis is in de buurt als u. pend door de gemeente Borsele, werd met een schouderklopje van Perfecta Internationaal te Goes en een goede voetenver zorging door pedicure Ellen Traas te Heinkenszand, werd de 4-daagse wandeltocht zonder enig probleem afgewerkt. Een felicitatie waard. EVENEMENTEN IN GOES PERIODE 1 T/M 7 AUGUSTUS 1996. juli/aug. Stadhuis 11.00 t/m 17.00 uur: Dinsdag t/m zaterdag ieder Tijdens Mosseldag op zaterdag 17 augustus te Yerseke, zal de Lepelstraat een spektakel pre senteren met als thema "Duizend en één nacht". Dat gebeurt in samenwerking met zaken in deze Yersekse winkelstraat, de toneelgroep "Kom t'r us ni kiek'n" en de werkgroep "Yerseke Artisti- que". Er zijn diverse straatacts en ook wordt de avond teVoren een optocht in Oosterse sferen gehouden. Deelnemers daarvoor kunnen zich tot 14 augustus a.s. nog aanmelden. Rinus Scheele en Marieke van Pamelen van "Yerseke Artistique" vertellen: 'De tapijten vlie gen dit jaar volop rond in de Lepelstraat met als motto "Duizend en één nacht". Op zaterdag 17 augustus van 10.00 tot 17.00 uur zult u zich wanen in de tijd van: moskeeën, harems, buik danseressen, kamelen, slangenbezweerders, geesten uit flessen, vliegende tapijten en zwab berende stofdoeken. Als klap op de sprookjesachtige vuurpijl treedt deze dag een dansgroep op uit Polynesië. Poly- nesië is een eilandenrijk in de Grote Oceaan tus sen Zuid-Amerika en Australië. Volgens de legende zeilden de vissers van de Marquis- eilanden in Frans-Polynesië vroeger naar Anaké, het eiland van de zeilschepen, om te genieten van de passievruchten die op dit eiland van nature groeiden. Deze mensen, afkomstig uit Anaké, brengen romantische dansen rondom de passiebloem. Deze bloem staat in die streken bekend als teken der liefde. Naast dit alles presenteert, ook dit jaar weer, de toneelgroep "Kom t'r us ni kiek'n" zich in de Lepelstraat. Naast alle passievruchten brengen zij een "Duizend en Eén Nacht Spektakel" op een sprookjesachtig podium. Tussen de vooraf gaande optredens vinden verder diverse straat acts plaats. Schrikt u niet van plotseling opdui kende buikdanseressen, slangenbezweerders, vuurspuwers en minaretbrullers. Ook voor de inwendige mens wordt uiteraard weer goed gezorgd. Terrassen met "Duizend en Eén" stoe len staan klaar om de bezoekers te ontvangen, terwijl in diverse kraampjes oosterse en Anake- se hapjes zijn te verkrijgen. Voor de mensen die van sprookjespaarden houden komen op deze dag vanuit België de bekende Palmpaarden Lepelstraat plus de toneelgroep. Rinus Scheele weer naar Yerseke, zojuist terug van de in de maand juli verreden rit van Brussel naar Amster dam. De Lepelstraat zou de Lepelstraat niet zijn gedaan maar dat toch zo graag zouden willen, zonder muziek. Ons bekende "Midden-Oosters" haremorkest "Dubbel en Dwars" onder leiding van fakir Rini en sultan René zullen zoete, sap pige, naar olijfriekende muziek de ether in slin geren. De verdere aankleding van de Lepel straat kwam tot stand in samenwerking met de sprookjesachtig is. Deelname is op eigen risico, middenstand en horeca uit deze straat aange vuld met de toneelgroep,' aldus de organisatie. Het Duizend en één nacht-spektakel begint in Yerseke overigens al op de avond vóór Mossel dag. Vrijdag 16 augustus wordt, evenals vorig jaar, weer een optocht gehouden in de late avonduren. De start is om 21.30 uur bij restaurant Nolet in de ruime parkeerplaats De spelers van het gelegen- heidselftal van Borsele kunnen na de oefenwedstrijden tegen de profelftallen van Willem II, MVV en Sparta op een wat gelijkwaar diger niveau hun krachten meten. De topper van het afgelo pen seizoen Hoek zal zeker deze gelegenheid willen benutten de fraaie toernooibeker, die vorig jaar naar Kloetinge ging, in hun prijzenkast te stallen. Veere trainer Ron Schrier zal collega's Johan Ballegeer (Hoek) en Paul Telussa (Kloetinge) bewijzen dat zijn elftal in de hoofdklasse thuis hoort. De ove rige elftallen zullen op deze ware voetbalhappening willen laten zien hoe ze er voor staan. De onderlinge concurrentie tussen de clubs, spelers die van clubs Een extra stimulans was onge twijfeld het gegeven dat de gemeente Borsele dezelfde club kleuren heeft als de voetbalver eniging Luctor '88 (groen-wit). Op de foto van links naar rechts: Catrien Westdorp, Trees Simonse, Trees Jans, Hanneke Louwerens. de Reigerstraat, van 18.00 tot 19.30 uur. Eerste training van het nieuwe seizoen: vr. 23 augustus. Graag tot ziens in de turnzaal of bij één van onze andere activitei ten! Eind werd een onderonsje door een viertal Luctor '88 gezinde dames het plan gesmeed om de vierdaagse van Nijmegen maar eens mee te lopen. Vlugger ge zegd dan ge daan. Vooral voor deze "vijf tigers” was een goede aanpak van groot be lang. Begon nen werd met een training tussen de 5 a 10 km op 2 dagen per week. De afstanden werden geleidelijk aan opge voerd tot gemiddeld routes van 37 km op woensdag en zater dag. Ingeschreven werd voor de 40 km-tocht. Gewapend met een grote dosis enthousiasme, in tenue gesto ken en tegen de regen bewa- zorgt voor de dansmuziek. Voor volgende week woens dag 7 augustus, staat een soortgelijk programma op sta pel. Er is dan wederom vanaf 20.00 uur Zeeuws buffet met vers gekookte mosselen in "Onder de Toren". Reserveren voor het buffet dient minimaal twee dagen vooraf te gebeu ren. Dat kan bij café-hotel-res- taurant De Kroon. Het buffet kost 25 gulden per persoon, kinderen tot 12 jaar half geld. Verder is er 7 augustus dan sen met live muziek van "Up- Date", aanvang 21.00 uur. De hele avond zijn vers gekookte mosselen verkrijgbaar. squashen tennissen zwemmen babyzwem- men aquarobics water gymnastiek uur rondleidingen. 1 aug. Grote Kerk 19.30 - 20.30 uur: Beiaardconcert door Frank Meijer uit Medemblijk 6 aug. R.K. Kerk 11.00 - 12.00 uur: Toeristenconcert Zeeuwse Koor school. 6 aug. Grote Kerk 12.30 - 13.00 uur: Marktconcert, orgelbespeling door Kees van Eersel uit Goes. 6 aug. Grote Kerk 13.30 - 14.30 uur: Carillonconcert door stadsbei aardier Sjoerd Tamminga. EXPOSITIES augustus Luchcafé Stadhuis: Fototentoonstelling van U. Huber uit Goes. 4 juni t/m 16 augustus Stadskantoor: Overzichtstentoonstelling van Galerie - atelier 'De Kaai' (info: 0113 - 249740). t/m 10 september Museum voor Zuid- en Noord-Beveland: Expositie van werken uit eigen bezit (info: 0113 - 228883). hele jaar Kunstuitleen De Bevelanden: Werk van diverse Zeeuwse kunstenaars (info: 0113 - 233729). hele jaar Galerie llona: Naïeve schilderijen van Ilona Schmit (info: 0113-621242). hele jaar Galerie Elf: Beelden en schilderijen van Ingrid van de Linde, hele jaar Galerie Jan Boer: Olieverven van Jan Boer (info: 0113 - 582031). verenigingen schoten 113 pun ten, 43 vogels van 1 punt en 35 van 2 punten. Jan Vermeule, Edele Handboog, winnaar met 19 punten. 2e Wis se, Concordia 12 en 3e Jac. Doene van Victoria 9 punten. Meeste grote blokken 9 stuks eveneens J. Vermeule. De ladies-trofee was weer voor Bianca Vermeule van Zorgvlied: 2 punten en 2 treffers. Jobien de Jonge - Rentmeester van A.D.L.M. had óók twee punten echter maar één treffer. De jeugd-trofee was voor Mickel de Jonge van Soranus 2 vóór de gebroeders Chiel en John Govers van Victoria; zij hadden resp. 7 - 6 en 5 punten. De uitslag van de laatste 13 blok ken is: 1e en 2e Bianca Vermeu le, 3e en 12e J. Platschorre, 4e Jac. Smallegange allen Zorg vlied Ellewoutsdijk, 5e en 6e Jan Wie met een eigen groep op stap wil op een zelf gekozen tijdstip langs een zelfgekozen route in een zelfgekozen taal kan een excursie aanvragen bij mevrouw I Neeltje Jans is rijk aan vogels. Liefhebbers met een verrekijker moeten zeker een keer meegaan met de vogelexcursies op vrij dag. Maar vogel- en kunstlief hebbers zullen ook erg genieten van de beschildering van het tun neltje dat de natuur aan de Oos- terschelde verbindt met de dui nen aan de Noordzeekant van het eiland. Hier laat kunstschil der Kees van Gilst vogels levensgroot tot leven komen in allerlei karakteristieke houdin gen, terwijl de geluiden van de hier voorkomende vogels in de tunnel nog eens goed te horen zijn. schap, die samen de natuur op Neeltje Jans beheren en de excursies organiseren. Het bord staat in de zuidwesthoek van de hoger gelegen vlakte tussen de parkeerplaats van Delta Expo en de Oosterschelde. Nog de hele maand augustus kunnen excursies worden gemaakt door de natuur van Neeltje Jans in de monding van de Oosterschelde. Neeltje Jans, het voormalige werkeiland van de Deltawerken, is in korte tijd een boeiend natuurgebied geworden waar al 60 soorten planten in zand, wind en water goed gedijen. Neeltje Jans is dan ook anders dan men denkt. Aldus Zeeuws Landschap en Natuurmonumenten die er met regelmaat excursies organise ren. Ook in augustus zijn er drie soorten excursies. Eén met het accent op de duinen aan de Oos- terscheldekant, één met het accent op de Noordzeekant en één met het accent op vogels en een bezoek aan de vogelobser- vatiehut. U kunt in augustus mee op de volgende dagen: zondag 11 augustus om 14.00 uur naar de Oosterscheldekant zondag 25 augustus om 14.00 uur naar de Noordzeekant dinsdag 6, 13, 20 en 27 augus tus om 10.00 uur naar de Ooster scheldekant woensdag 7, 14, 21 en 28 augustus om 14.00 uur naar de Noordzeekant vrijdag 9,16,23 en 30 augustus om 19.00 uur naar de vogelkijk- hut. Tijdens de excursie naar de Noordzee ligt het tempo wat hoger en is de afstand wat ver der. Van te voren aanmelden voor een excursie is niet nodig. Een excursie kost voor leden van Vereniging Natuurmonumenten of van Het Zeeuwse Landschap 5,- voor niet-leden 7,50 en voor kinderen t/m 12 jaar 2,50. Delta Expo vraagt voor gebruik van haar parkeerterrein ook een bijdrage. Voor het derde achtereenvolgen de jaar organiseert de toernooi- commissie van de samenwer kende voetbalclubs Lewedorpse Boys en Nieuwdorp het Borsele Champions League voetbaltoer nooi. Het toernooi wordt ge speeld vanaf dinsdag 6 tot en met zaterdag 10 augustus op het sportterrein van SV Nieuwdorp. Voor de voetballiefhebbers is dit een uitstekende gelegenheid de top van het Zeeuwse voetbal bij elkaar te zien. Aanwezig zullen zijn de zater- daghoofdklassers Hoek, Kloetin ge en Veere. 1e klassers Yerse ke en Oostkapelle en 2de klas sers 's-Heer Arendskerke en Middelburg. Zondag 2de klas sers Goes en Terneuzen en 3de klassers Patrijzen en Vlissingen. In Kwadendamme werd de laat ste van de drie jaarlijkse pyrami- deschietingen om de Totalcup gehouden. Omdat het het 10e seizoen en tevens de 30e editie was van deze pyramideschietin- gen op de staande wip waren er extra beschikbaar gesteld deze keer. Op 23 mei 1986 was het Han Moison van V.I.O.S. 's-Heeren- hoek die de alleréérste blok van de pyramide af schoot. Inmiddels hebben tientallen schutters één of meer blokken geschoten. M.J. Verdonk, toen nog Doel naar Hoger, was in 1989 de eerste winnaar van de Totalcup, een grote wisselbeker door Total raf finaderij Nederland n.v. beschik baar gesteld. A. Pikkaart 1990, Hans Franse 1991 en 94, J. Plat schorre 1992 en 93 en J. Ver meule 1995 en 96 volgden hem. Uitslag 1996: 86 schutters van 8 paarden, afgevoerd. Behalve graan maaien wordt het graan ook gedorst met een antieke dorsmachi ne. Een trekpaard zal worden ingezet om met een ros een hekelmachine aan te drijven. Een ros bestaat uit een groot horizontaal draaiend wiel wat via een overbrenging een stationair werktuig aandrijft. Het tandwiel wordt in beweging gebracht door een rondstappend paard. De hekelmachine werd vroe ger gebruikt om vlas te hekelen. Twee paarden ingezet voor het bewerken van de stoppel met een ploeg en een cultivator. De Zeeuwse Vlegel zal met een stand aanwezig zijn om hun produkt, milieuvriendelijk geteeld graan, te promoten. De Stichting Het Werkend Trekpaard zal met een informatiestand aanwezig zijn. Er worden unieke foto's van trekpaarden in actie verkocht. Er zal volop ruimte zijn voor de liefhebbers om te fotograferen en te filmen. Overigens kan de demonstratie alleen doorgaan wanneer de weersomstandigheden gunstig zijn. Mocht het weer twijfelachtig zijn, dan kan worden gebeld naar de VVV Biggekerke, tel. 0118 - 561364 of 551444. Sinds maart 1996 trainen de I turn-selecties van OKK en Vol harding samen. Een hele bijzon dere samenwerking, omdat de verenigingen bij verschillende bonden zijn aangsloten. Ook nu de fusie tussen beide bonden niet doorgaat, blijft deze samenwerking bestaan. De ver enigingen zijn zelfs van plan om I deze samenwerking steeds ver der door te zetten, niet alleen op selectie-niveau, maar ook naar andere groepen. Tot op langer termijn: een fusie I tussen de Goese turnverenigin- I gen! De selectie van OKK/Vol- harding bestaat uit verschillende niveaus en wordt getraind onder gediplomeerde leiding, de A- selectie o.l.v. Astrid van Breuke- len, de B-selectie o.l.v. Clarence graag in een selectie zien turnen, Vijverberg. De jongens/meisjes neem dan contact op met Astrid trainen 11/2tot 111/z per week en van Breukelen, tel. nr.: 0113 - turnen wedstrijden in verschillen- 222608. Dan kan hij/zij bij de de categorieën bij het KNCGV en KNGB. We zijn nog op zoek naar jonge talenten. Als uw zoon/dochter 4 t/m 7 jaar jong is turnselectie. en volgens uw mening lenig, sterk en snel en u zou hem/haar 1995 tijdens gezellig "Help, ook wij willen lezen en schrijven!" Onze wereld telt 130 miljoen kinderen waarvan tweederde meisjes die geen onderwijs krijgen Zondér lezen en schrijven blijft hun leven kansarm Steun ons werk, vraag om inlichtingen. Geef kinderen een toekomst, geef hun onderwijs! I 11 f II UNESCO Centrum Nederland JLELLSjLs. Oranje Nassaulaan 5. 1075 AH Amsterdam strijdbad activlteitenbad recreatiebad k super glijbaan A wildwaterkreek waterval jetstreams H whirlpool 'fSw bubbelbanken draaikolk 8r waterpaddestoel bruisbad zonnebanken buitenterras speel- en zonneweide sportcafé turkse stoombaden* baby/peuterspeelbad* ,T-

Bevelander | 1996 | | pagina 12