YVONNE VAN DAM SPEELT OP DE KORTGEENSE HA VENFEES TEN: IV VI NUméér dan 100.0001^33^ ZOMER-AFPRIJZINGEN Schouten Parket Schoen expres N £,V)<z<^on Boerlandroute Borsele: nieuwe fietsroute in Zuid-Beveland De Zak van Zuid-Beveland is een nieuw nummer voor mijn sinds enige jaren^ aangewezen repertoire ontdekt:'C Jam Blues' L.L L w. ThfIUROR. BEER TUINMEUBEL VOORDEELMAAND PILAAR BIJ DE ZEELANDHALLËN weekblad voor zuid- en noord beveland Woensdag 10 juli 1996 - 48e jaargang no. 28 Rapid Klaar terwijl u wacht bij: TSenrice én. én. LAATSTE WEEK! MBkfT koek EN LAMINMTVLDEPEN f.- --- A SPORTIVA .....bij elke fl.25,- een waardecheque van fl. 10,- natuurlijk Air Miles! ^mef.99,00 7^ GRAND THEATER GOES 0113-215165 FILMPROGRAMMA VANAF DONDERDAG 11 t/m 17 JUL11996 40 tot 70% IJh*» Toeristenconcerten Zeeuwse Koorschool te Goes (Van een onzer redacteuren) Yvonne van Dam in de stijlvolle omgeving van het Zeeuws Museum, waar ze een optreden verzorgde (FOTO: ARNOLD PARRE). ffbrct Volgende week: Mission Impossible ZOMER IN ZEELAND VAKANTIEBIJLAGE NOORD-BEVELAND zie pag. 18 en 19 Nederlands gesproken Ovatie SLECHTS 3 voorstellingen LID INTERIEURWAARBORG Hi Rapid Service Goes Goes Lange Kerkstraat 44/ Stemming Volbloed KORTGENE -- Morgenavond (donderdag 11 juli) zal ze weer achter de toetsen kruipen. En ze zal de oren van de genodigden vleien met zachte muziek. In de mode The very special sales of Benetton! yop de gehele collectie! Zeelandkaart Kussens, 4 halen 3 BETALEN (30 dessins) Ligbedden Grosfillex groen, van 289,00 ...voor 149,00 Parasols, van 99,00nu 49,00 Kuipstoelen Jardin4 voor 49,00 Aquarius Gemini Lounger, van 89,95nu 59,95 Zeeland 1 Luisteren is leren is B IViurv Banden Uitlaten '21 UUA HR0AC» i RfSfRVlRÉN NERGENS GOEDKOPER! Al« BALDWIN rooj Bel voor het dichtstbijzijnde Schoenexpres filiaal: 073-6231169 1 Afspraak vooraf niet nodig. Klaar terwijl u wacht. Prijzen incl. montage. Vaste prijzen. Originele Ford onderdelen. Vroeg open, laat dicht. Muziek uit een prachtig keyboard (toetsenbord). Een keyboard dat bij het aanhoren de indruk wekt dat er een complete big band zit te spelen. Nu al weet Yvonne (62) zeker, dat ze vooraf flink nerveus zal zijn, ook al weet ze zelf niet waarom. "Het is nu eenmaal zo. Ik ben voor een optreden altijd wat nerveus. De hele dag ben ik een beetje van slag". De Kortgeense musicienne heeft al jaren de bijnaam 'de Zeeuwse Pia Beek’. Ze draagt die naam met ere, hoewel er toch minstens één levensgroot verschil is met de internationaal bekende jazz pianiste: Yvonne kan niet zingen. En toch, toen de échte Pia Beek in Arneville in Middelburg optrad, werd Yvonne ook uitgenodigd om achter de piano plaats te nemen. Na haar spontane optre den kreeg ze een staande ova tie, óók van Pia Beek.... "Muziek is ook erg geschikt om je lekker achter te verschuilen. Er is veel naars in de maatschappij. Mensen zijn tegenwoordig vaak erg leeg en ontevreden. En ze kwetsen elkaar zo gemakkelijk. Als artieste kom ik doorgaans op plekken, waar men er niet op uit is, om elkaar te kwetsen. Er is iets feestelijks aan de hand, de mensen hebben iets te vieren. Muziek werkt dan als een soort gordijn, dat men even vóór zijn dagelijkse zorgen en problemen kan trekken". Af en toe voelt ze het als een tekort, dat ze niet kan zingen. Daarom zou ze graag nog s in contact willen komen met een solo-gitarist, die wél zingt. "Op sommige momenten zouden we elkaar goed kunnen aan vullen. De goede solo-gitaris- ten zijn echter allemaal bezet. Maar ik houd moed. Misschien meldt zich nog eens iemand". bij het behoud en het vormen van het landschap. Het is dus van groot belang dat het duur zaam bestaan van de landbouw wordt veel gedaan om het karak teristieke landschap te behou den. om het initiatief genomen om een fietsroute uit te zetten langs (meerendeels) landbouwbedrij ven, die aan bezoekers iets te bieden hebben. Dit kan bestaan uit produkten van het eigen bedrijf, maar ook het bezichtigen van het bedrijf, het aanbieden van verblijfsmogelijkheid of om een consumptie te gebruiken. De route loopt door de mooiste delen van de Zak van Zuid-Beve land en er is volop gelegenheid om kennis te maken met de bedrijven en de mensen die wer ken in het Boerenland. Als naam van de route is daarom gekozen voor Boerenlandroute. Als con cept is dit uitgangspunt bruikbaar in alle plattelandsgebieden. Ter onderscheiding wordt deze roue daarom genoemd "Boerenland route Borsele". andere door extra inkomsten te verwerven uit het plattelandstoe- risme. Zaterdag Zondag Woensdag 14.00 u. 14.00 u. 14.00 u. Als ze dan tóch ver weg moet, gaat ze liever om te luisteren. Als de Dutch Swing College Band (DSC) of Jean 'Toots1 Tielemans ergens optreden, is ze gegaran deerd van de partij. "Daar pik ik altijd wat van op. Van luisteren leer je ook veel. Laatst heb ik via een optreden van de DSC nog BOUWMATERIALEN GOES 0113-215401 06^9363! Donderdag20.00 u. Vrijdag19.00 u. Zaterdag19.00 u. Zondag19.00 u. Maandag, dinsdag 20 00 u. Woensdag20.00 u. Westhavendijk 150 Goes - Tel.: 0113-22 04 40 Openingstijden: maandag t/m vrijdag 8.00 - 17.00 uur. zaterdag 9.00 - 15.00 uur. Pictures (made by Continental) 155/80 x 13 f.6 8,85 155/70 x 13 f.75,60 175/70 x 13 f.8 5,75 (inkl. monteren, balanceren ventielen!) Livingstoneweg 9a Industrieterrein Poel II - Goes 0113-230800 Mooie tonen, mooie akkoor den: voor Yvonne zijn het de vitaminen van haar leven. "Klanken zijn de kleuren voor mijn oren. Als ik een melodie in Es speel, klinkt dat altijd een beetje somber. Speel ik het in C of G, dan is het altijd vrolij ken Zo kun je met muziek iemands stemming beïnvloe den. Als ik ergens een optre den heb en ik begin te spelen, dan zie ik iedereen direct blij worden". Achterste uitlaatdemper Ford Escort 1400/1600 v.a. 1986-1990 Maar Yvonne gaat de provincie niet uit. "Als ik wil, kan ik in Rot terdam of Amsterdam elke avond in een restaurant spelen. Maar daar heb ik niet zo veel zin in. Het is te onpersoonlijk. Ik werk het liefst in Zeeland. Dat is het meest 'eigen'. En je hebt hier prettig en dankbaar publiek. Ik hoef niet zo nodig ver weg". Yvonne van Dam-Binken zocht na het overlijden van haar man, nu zeven jaar geleden, een nieu we levensinvulling. Haar man overleed in zijn auto aan een hartkwaal, op de snelweg bij Ril- land-Bath. Zijn lijden en overlij den trok diepe voren in Yvonnes gevoelsleven, maar uiteindelijk krabbelde ze er toch bovenop. Muziek had altijd een voorname plaats in het ouderlijk gezin. Na het overlijden van haar man stortte ze zich volledig op de muziekstudie. Na een optreden in het toenmalige zondagmor- gen-muziekprogramma 'Op Del tahoogte' van Omroep Zeeland, groeide haar bekendheid snel. Tegenwoordig bemiddelt het Arbeidsbureau voor haar optre dens. Hoe vaak? "Wisselend. Soms tweemaal per week, soms eenmaal per maand". "Soms vragen de klanten aan mij, of een bepaald kledingstuk hen staat. Ook daar heb ik ver stand van: mijn man en ik zaten vroeger immers in de mode (groothandel en detailhandel)". In de grote tent op het haven plein van Kortgene zal Yvonne van Dam de officiële opening van de Havenfeesten opluiste ren. Tussen 19.30 en 21.00 uur zal op de achtergrond haar muziek klinken. Ze moet echter wél gediscipli neerd blijven studeren, veelal 2 tot 3 uren per dag. "Voor de techniek. Anders verstijven mijn vingers. Dan maak je de loopjes en de toonladders niet meer zo gemakkelijk". Morgenavond (donderdag) Yvonne in haar woonplaats Kort gene te beluisteren bij de officië le opening voor genodigden van de Havenfeesten. Maar ze wordt ook gevraagd voor bijvoorbeeld bruiloften, partijen, diploma-uit- reikingen, diners en modeshows. Ze heeft al die nummers nodig om haar toehoorders op het juis- De landbouw speelt een grote rol te moment de juiste muziek voor te toveren. Repertoire moet immers naadloos aansluiten op het publiek en op de stemming. "Dat kun je overigens niet leren, in het gebied nieuwe kansen Zoiets moet je aanvoelen. Het geboden wordt. Dit kan onder overkomt me soms, dat ik met mijn muziekboek onder de arm van huis ga en dat ik het ongeo pend weer mee terug breng. Dan Een groep bedrijven heeft daar- heb ik de hele avond zitten improviseren". als Waardevol Cultuur Land- Ellington. Héérlijk schap. In het kader daarvan "Die blijheid en tevredenheid die ik zie ontstaan, past goed bij mijn levensinstelling: het zijn helende krachten. Negatieve gedachten maken iemand ziek. Positieve gedachten en plezierige muziek werken juist helend. Ik verbaas me nog dagelijks over het feit, dat de mens in staat is tot het scheppen van de schitterendste melodieën. Ik vind het een won der, dat iemand een nummer als 'Misty' (van Errol Gardner) kan componeren. Het is dan ook mijn favoriete nummer". van Duke swingend!". 50% Een maand na de introductie van de oplaadbare Zeelandkaart, op 25 mei, zijn meer dan 20.000 exemplaren verkocht. De Zee landkaart is de voorloper van de Chipper, de multifunctionele chipcard van Postbank en PTT Telecom. Ook zijn er reeds 20.000 voorbetaalde Zeeland- kaarten met de waarden van vijf entwintig en vijftig gulden in omloop. Deze kaart werd vorig jaar geïntroduceerd. Het aantal acceptatiepunten, herkenbaar aan het logo van de Zeeland kaart, is inmiddels de 1.000 gepasseerd. worden in de Koorkerk (onder de Lange Jan) gegeven. De toeristenconcerten van de Zeeuwse Koorschool zijn een jaarlijkse traditie. In Goes werd hier in 1972 mee begonnen, de toeristencon certen in Middelburg gaan terug tot 1984. De concerten bestaan uit muziek die 'door de eeuwen is gezongen'; gregoriaans, geestelijke en wereldlijke muziek uit de barok en romantiek en internationale volksliederen. De concerten vangen aan om 11.00 uur, de toegang is vrij. Vooral modeshows zijn voor haar elke keer weer een bijzon dere ervaring. Ooit begon ze dit soort evenementen te begelei den bij modehuis AnneMarel in Goes. Nu heeft ze legio 'klantjes' in die branche. "Het gaat dan niet om modeshows die op een plan kier worden gelopen, maar shows die de gehele dag door in de winkel plaatsvinden: loop shows. Daarbij kan mijn muziek zéér completerend werken. Een paar strijkers erin, een chique geluidje, dan blijven de mensen al gauw wat langer in de zaaK In zulke gevallen speel ik gewoon de hele dag". Kortgeleden versterkte Yvonne van Dam de uitrusting van haar eenmansorkestje. Ze schafte een splinternieuw keyboard aan (een Technics KN 3000), waar mee ze op diskettes een com pleet achtergrondorkest als begeleiding kan laten 'meespe len'. Soms kijkt het publiek ver wonderd in het rond. "Waar staat die saxofonist eigenlijk?", vraagt men zich af. Maar die saxofoon tovert Yvonne gewoon uit haar toetsenbord.... De Boerenlandroute Borsele is verdeeld in een oostelijk en een westelijk gedeelte. Deze zijn bei de ca. 25 km. lang. Dit is dus niet zo lang, zodat er volop de gele genheid is om eens af te stappen bij een bedrijf! Ter begeleiding van de bedrijven die het initiatief genomen heb ben is een brochure uitgegeven, waarin de deelnemers zich pre senteren. Hierin is ook een kaart opgenomen met de plaats waar de bedrijven liggen. Deze bro chure is tegen een kleine ver goeding te verkrijgen bij de l/l/l/'s en diverse campings in Zeeland. De fietsroute is uitgezet in samenwerking met de ANWB. Het tracé zal daarom bewegwij- zerd worden met de bekende zeskantige bordjes. Het was echter niet meer mogelijk om deze zomer nog de bordjes voor de Boerenlandroute aan te bren- gen. Toch is het goed mogelijk om de route nu al te rijden. In de bedrijvenbrochure is namelijk een kaart opgenomen met de route daarop ingetekend. De Boerenlandroute richt zich zowel op de plaatselijke bevol king in en rond de Zak van Zuid- Beveland als op de toeristen die ergens in Zeeland verblijven. Er is voor elke groep wat interes sants te beleven! Nadere inlichtingen zijn te ver krijgen bij de l/l/V Goes/Borsele te Goes. "Plankenkoorts? Ja, misschien. Ik weet niet hoe ik het moet noe men. Elk optreden is weer anders. Andere omgeving, ande re mensen. Het is dus altijd weer een première. Ik weet óók wel, dat ik niet hoef te bibberen, want - het gaat altijd goed. Maar toch Een vrouw in nauw gedreven is een gevaarlijke vrouw. iambosdoun uskwoois muiMura BRIISGIBSOX BABY K1NDERSPEC1AALZAAK Kerkplein 8, Yerseke \Telefoon 0113 574210/ Vrijdag21.30u Zaterdag 21.30u. Zondag21.30 u. Het jongenskoor van de Zeeuwse Koorschool geeft ook dit jaar weer een serie toeristenconcerten. In de R.K. Maria Magdalenakerk te Goes (Kerkplein Singelstraat) zingt het koor op dinsdag 16, 23, 30 juli en op 6 en 13 augustus. Daarnaast worden er toeristenconcerten gegeven in Middelburg op 11, 18 en 25 juli en op 1 en 8 augustus. De concerten in Middelburg Regelmatig bereiken haar uit nodigingen voor optredens in Amsterdam of Rotterdam. Een 'Pia Beek’ als solo-artieste: dat trekt.

Bevelander | 1996 | | pagina 1