Ford Escort Cabrio Pacific Citroën Xantia: 'n kei van 'n caravantrekker Daihatsu Cuore Summer: a ®@@0@ Saab 900 richt zich op zakelijke markt Hyundai brengt ook in ons land de nieuwe Coupé uit Vanaf heden is bij voorinteke- Toyota Corolla binnen kort Made in Britain Suzuki Baleno Wagon vanaf augustus a.s. in Nederland Naar verwach ting zal de nieuwe Suzuki Baleno Wagon vanaf augustus a.s. in ons land leverbaar wor den. Deze vijf deurs wagon maakte zijn debuut op het Autosalon van Genève. Het gaat om een auto, waarmee Suzuki zowel op de zakelijke als familie- markt mikt. Suzuki is erin geslaagd om de binnenruim te optimaal te benutten waardoor de auto veel comfort en gebruiksgemak biedt voor de passagiers en hun bagage. De laadruimte meet bijna 400 liter en wanneer de achterbank in zijn geheel wordt neergeklapt circa 1400 liter. De auto beschikt daar naast ook nog over talloze slim me opbergmogelijkheden. De Baleno Wagon biedt de juiste oplossing voor elke vorm van vervoer. Of dat nu gezins- of zakelijk vervoer is of voor de vrijetijdsbesteding. De Suzuki Baleno Wagon staat voor flexibel transport. Dat blijkt bijvoorbeeld ook uit de standaard dakrails. Deze mogen een gewicht van 75 kilo dragen. Het maximaal toege stane trekgewicht van de auto bedraagt maar liefst 1200 kilo. De auto voldoet aan alle eisen die Suziku aan zijn voertuigen stelt: de Wagon is van hoog staande kwaliteit en sportief. standaard met electrische kap ’n zomerse aanbieding i - «B. -W Bouw tweede fabriek in Engeland van start koopt u bij uw merkendea ler Na kwarteeuw valt het doek voor Range Rover Classic 6 DE BEVELANDER 27 0 I Elektrische kap Saab 900 Scherp leasetarief voor Coupé Dubbele bodem XR3i - Weggedrag en veiligheid Prestaties - -- Wornsdajj 19 juni 1996 t Op de foto: De Toyota Corolla 1996: in toekomst "Made in Britain" ren en is hij voorzien van een kooiconstructi en kreukelzones. Getint glas rondom biedt zeker in de zomer nog meer comfort en veiligheid. Standaard is deze Cuore al com pleet te noemen met o.a. een rechter buitenspiegel, met stof beklede portieren, geïntegreerde terbank, wis/was/installatie op de achterruit en een interval op de ruitewissers vóór. Een speciale aanbieding is de Ford Escort Cabriolet met Paci- fic-pakket, die standaard is uitge- De Saab 900-serie heeft in korte tijd naam gemaakt dankzij het eigenzinnige en tijdloze design, In combinatie met zijn royale ruimte en de stuk voor stuk krachtige benzine- en dieselmo toren maakt deze veiligheidsver- hogende eigenschap de Citroën Xantia tot een trekauto van niveau, bij uitstek geschikt voor het trekken van een aanhanger, trailer of caravan. Geen wonder dat de Citroen Xantia drie jaar geleden door een Nederlandse De Citroen Xantia is een geliefde auto bij de caravaneigenaar, mede dankzij het ongeëvenaar de hydropneumatische veersys- teem. Dit systeem staat niet alleen garant voor bijzonder dynamische rijeigenschappen en een ongekend hoog comfort, maar zorgt er tevens voor dat de wagenhoogte bij welke belasting dan ook constant blijft. rust met een elektrisch bedien- bare kap. Mocht het Hollandse klimaat de open rijder met een buitje verras sen, dan kan men deze de kap zonder uit te stappen in een paar tellen sluiten - en even snel open doen als de zon zich weer laat zien. Deze Escort Cabriolet heeft een 1.6-liter 16V-motor, is ook lever baar met de CTX-automaat en heeft verder onder meer stan daard elektrisch bedienbare ra men vóór én achter, elektrisch bedienbare en verwarmde bui tenspiegels, sportbumpers in de carrosseriekleur met aan de voorzijde geïntegreerde mistlam pen, voorruitverwarming, centra le portiervergrendeling en een kantelbare bestuurdersstoel. De consumentenprijs van dit plezier- voertuig is 42.990,-. gebouwd. De auto's die er nu van de band lopen bestaan voor 80% uit Europese onderdelen. Opzet is dat ook bij de produktie van de Corolla het percentage local content op 80 uitkomt. De eerste in het Verenigd Koninkrijk gebouwde Toyota Corolla's zul len eind 1998 van de produktie- lijn komen. Van de 110.000 Carina E's die dit jaar zullen worden gebouwd, wordt ongeveer 95% in Europa verkocht. In januari van dit jaar is Toyota UK met de export naar andere werelddelen gestart, en circa vijf procent van de totale productie vindt inmiddels zijn weg buiten Europa. De uitbrei ding brengt een totale investe ring van 200 miljoen Engelse Ponden met zich mee. De totale investering van Toyota UK komt daarmee, sinds de oprichting van de onderneming in decem ber 1989, op meer dan 1 miljard Pond. Momenteel bestaat het perso neelsbestand uit ruim tweedui zend medewerkers, en de nieu we fabriek zal nog eens duizend nieuwe banen opleveren. Niet alleen de personeelsleden van de Europese Toyota-fabrie- ken en de vele toeleverende ondernemingen profiteren van Toyota's investeringen in pro ductiefaciliteiten binnen Europa, maar ook individuele autoko pers. Toyota kan nu immers Bovendien werden op bestelling tal van speciale uitvoeringen gemaakt. De Range Rover Classic is in de loop der jaren steeds verder ver fijnd om ervoor te zorgen dat de concurrentie op gepaste afstand bleef. Tot de baanbrekende technologie behoorden onder meer de elektronische luchtve ring, het elektronische tractie- controlesysteem, het anti-blok- keer remsysteem en twee air bags. Steeds weer was de Ran ge Rover Classic de eerste 4x4 die met dergelijke, geavanceer de technologie werd uitgerust. Ian Robertson, algemeen direc teur van Land Rover, sprak tij dens de laatste produktiedag van de Classic de volgende woorden: "Vandaag is een dag vol gemengde gevoelens. Voor het eerst in de geschiedenis van Land Rover nemen we een auto uit produktie. Het is moeilijk om afscheid te nemen van de Range Rover Classic, maar gelukkig is z'n opvolger overal ter wereld enthousiast ontvangen". Bij de foto: De laatste Range Rover Classic die uit de fabriek kwam ging regelrecht naar het museum. De volledige vlakke en met stof beklede laadvloer is uitgerust met een aantal ogen om bagage te verankeren. Onder de vloer bevindt zich nog eens extra opbergruimte. Deze is onderver deeld in vijf compartimenten waarvan er een met een uit- neembare bak. Deze is bijzonder handig voor spullen die anders los door de auto zouden slinge ren. De uitneembare bak beschikt tevens over een draag- hengsel waardoor hij zich een voudig laat gebruiken. Voor gaande specificaties zijn nog onder voorbehoud. Naar ver wachting zal de Baleno Wagon, wanneer deze vanaf augustus naar Nederland komt, in drie uit voeringen worden geleverd. De prijzen in Nederland liggen waar schijnlijk circa tweeduizend gul den boven die van de vergelijk bare sedan-modellen. gende auto en ANWB-hulp in Nederland. Alle kosten met uit zondering van de brandstof zijn in het tarief opgenomen. Met een leasetarief van 999 gul den per maand voor de 900 Coupé 2.0 i doet Saab momen teel een uitmuntend aanbod in de zakelijke markt. Ook voor de andere 900 modellen met de 2.0 i motor heeft Saab nu een extra sterk leaseaanbod, dat een full service leaseovereenkomst om vat tegen een scherp tarief. Het opmerkelijk lage tarief vanaf de sportieve capaciteiten en het Traditiegetrouw is een Saab toe gesneden op de veeleisende gebruiker. De 2.0 liter injectiemo- tor levert een vermogen van 96 kW/130 pk. Hij biedt tevens een grote dosis koppel en loopt dank zij de balansassen trillingsvrij. De prestaties bieden volop ruim te om het sportieve karakter van de 900 Coupé en ook de vijf- deursvariant te verkennen. Bo vendien beschikt de auto over een standaarduitrusting die on der andere elektrisch bedienbare ruiten, dito spiegels en een toe- renteller omvat. Saab levert de 900 ook met een sterke 2.3 liter motor, een 2.0 tur bomotor en de fraaie zescilinder met een inhoud van 2.5 liter en 24 kleppen. De Saab 900 is er vanaf 52.950. bij voorinteke- ning de nieuwe Hyundai Coupé bij de te De werd Na ruim 25 jaar in produktie te zijn geweest, is onlangs de aller laatste Range Rover Classic van de band gelopen. De oorspron kelijke Range Rover werd in juni 1970 uitgebracht en als voorlo per van een geheel nieuw soort auto - de luxueuze terreinauto, in Amerika ook wel 'Sports Utility' genaamd. Al snel verwierf de Range Rover een eigen positie in de markt, die van 'koning der 4x4 auto's. Iedereen - tot aan filmsterren en leden van koningshuizen toe - wilde graag gezien worden in een Range Rover. Tegelijkertijd bewees de Range Rover uitmun tende diensten bij politie-, brand weer- en legerkorpsen waar ook ter wereld. Aanvankelijk was de Range Rover slechts in één uitvoering leverbaar: als driedeurs station wagon met permanente vierwiel- aandrijving en een 3,5 liter V8- motor. Later volgden versies met andere krachtbronnen: een tur bodiesel en benzinemotoren met een grote cilinderinhoud. In de loop der jaren werden het aantal versies uitgebreid. Naast de drie deurs werd een vijfdeurs lever baar en kon men kiezen uit twee wielbases en twee transmissies. 999 gulden per maand wordt gecalculeerd door Saab Lease Nederland en is gebaseerd op een looptijd van 48 maanden en 20.000 kilometer per jaar. Het operationele leasecontract is zeer uitgebreid en omvat naast onderhoud en reparatie ook een all-riskverzekering, een inzitten- denverzekering, een rechtsbij standverzekering, een vervan- hoge standaard veiligheidsni veau. Zo beschikken alle modellen standaard over ABS, een airbag, verstevigingsbalken in de portie ren en "Safe Seat". Dit laatste is een concept van Saab dat de passagiers achterin extra be scherming biedt, onder meer door verstevigingsbalken onder de zitting en in de rugleuning. Topmodel bij de Escort Cabrio lets is als steeds de XR3i, met zijn felle 1,8-liter zestienkleps ZETEC-motor met 130 pk. Boven de al zo complete uitrusting van de Pacific (dus inclusief de elek trisch bedienbare cabriokap) biedt de Escort Cabriolet XR3i nog een verstelbare lendesteun in de bestuurdersstoel, leeslamp jes, opbergtassen aan de achter zijde van de voorstoelen, een sportief, een in lengterichting ver stelbare stuurkolom en 14-inch lichtmetalen velgen met brede 185/60 banden. Bij de XR3i zijn behalve de bumpers, ook de bui tenspiegels en de flankbescher- mingsstrips in de carrosserie kleur gespoten. Ook de prijs van de Escort Cabriolet XR3i is ver laagd: naar 49.990,-. ota opnieuw haar ambities om steeds meer auto's te bouwen die speciaal ontwikkeld zijn voor Europese automobilisten en die ook in Europa worden gebouwd, met behulp van Europese toele veranciers en onderdelen. Het is de bedoeling dat in het jaar 2000 zo'n 40 procent van alle in Euro pa verkochte Toyota's hier wordt gebouwd. Een opmerkelijke groei, vanaf de 1% in 1990. Dr. S. Toyoda, voorzitter van de Raad van Bestuur van Toyota Motor Corporation, zegt over de plannen van de onderneming: "In 1995 werd 58% van de in totaal 2,5 miljoen auto's die wij buiten Japan verkochten, ook buiten Japan geproduceerd. Dat aan deel willen we laten groeien tot 65% in 1998, als ook de produk tie van de Toyota Corolla in Groot Brittannië van start gaat". Toyota's Europese activiteiten worden uitgebreid met een nieu we assemblagefabriek die dicht bij de huidige Toyotafabriek in Burnaston, Derbyshire, wordt gebouwd. In december 1992 ging daar de produktie van de Carina E van start. De productie in 1993 bedroeg er 37.000 auto's, afgelo pen jaar werden er 88.500 Cari na E-modellen gebouwd en inmiddels zijn er in Burnaston al meer dan 250.000 Toyota's toren voor en achter bezorgen de Baleno Wagon een voorbeel dig weggedrag. Zowel het com fort als de stabiliteit van de vijf deurs Suzuki staan ongeacht het wegdek of de weersomstandig heden op een hoog niveau. Elke Suzuki Baleno Wagon heeft geventileerde schijfremmen vóór. Achter beschikt de Wagon 1.6 over trommelremmen. De 1.8 heeft ook hier schijfremmen. Van binnen is de Suzuki Baleno Wagon veel ruimer dan de bui tenzijde doet vermoeden. Het interieur is bijzonder flexibel en innovatief vormgegeven. De achterbank laat zich eenvoudig in twee ongelijke delen (40/60) neerklappen. Door deze verde ling past de auto zich eenvoudig aan de vervoersbehoefte aan. Met de bank omhoog bedraagt het laadvolume onder de stan daard toegepaste afdekhoes 375 liter, met de bank neer 1377. De Wagon is tevens voorzien van talloze slimme opbergsystemen voor kleine spulletjes. Zo zijn zowel de portieren als de baga geruimte voorzien van opberg- vakken. De middenconsole en de rugleuning van de voorstoe len bieden eveneens bergmoge- lijkheden. gens de trend van morgen modern gestileerd met neo-klas- sieke lijnen die de vormgeving van de opzienbarende prototy pes HCD-1 en HCD-2 volgen. Met zijn 4,34 meter lengte, zijn wielbasis van 2,48 meter en zijn scherpe besturing is de Hyundai Coupé uiterst handzaam. Tege lijk biedt hij binnen volop comfor tabele ruimte. Zo is hij desge wenst in het jargon van Zand- voort "een sportief rij-ijzer" en "een beest van een auto". Tege lijk is hij een ware gran turismo! Bij dat karakter passen de twee brede portieren en de grote ach terklep, die de achterruit omvat en bijna tot op de bumper reikt. De grote klep gaat moeiteloos omhoog dankzij de hulp van gas- gevulde veren. "Value for money" is vanzelfsprekend voor Hyundai. Uiteraard volgt de Coupé die traditie, opnieuw met speciale prijzen bij voorinteke ning. Deze zijn zo scherp gesteld dat een behoorlijk volume in dit van oudsher kleine marktseg ment gegarandeerd is. Daarbij spreekt de Coupé twee groepen kopers aan: de pur sang sportrij- ders evenzeer als de liefhebbers van een fijne gran turismo. De prijslijst begint met 39.950,- als speciale introductieprijs voor de Coupé F, bij voorintekening tot eind augustus. Voor die prijs is de Coupé F standaard al uitge rust met lichtmetalen 6J 15 inch met 205/50 banden en twee full size airbags. Het stijve carrosserie, de bekrachtigde tandheugelbestu- ring en de geavanceerde Mac- Pherson veerpoten met stabilisa- beter en sneller reageren op wensen van Europese klanten. In februari jl. werd bijvoorbeeld een gefacelifte versie van de Toyota Carina E geïntroduceerd, die ten opzichte van het voor gaande model qua ontwerp en uitvoering op zo'n 800 punten werd verbeterd. Deze verbeterin gen omvatten onder andere een nieuwe turbodieselmotor en de toepassing van dubbele airbags. Dat daarbij het kwaliteitsniveau dat in Burnaston wordt bereikt van klasse is, blijkt uit de hoge waardering voor de Carina E in talloze Europese kwaliteits- en consumentenonderzoeken. De Carina E eindigde op de eerste plaats in het TÜV-Auto Report 1996 en in het meest recente ADAC-betrouwbaarheidsonder- zoek, met slechts 0,01 defecten per 10.000 km. In het zojuist gepubliceerde BBC 'Top Gear'/JD Power-onderzoek werd de Corolla voor het derde achter eenvolgende jaar tot winnaar uit geroepen, terwijl ook de Carina E in de top-drie eindigde. De investeringen die Toyota in haar Europese vestigingen doet, zal de tevredenheid van consumen ten over hun Toyota de komende jaren ongetwijfeld op een nóg hoger niveau brengen! aanduiding op de achterklep. Ook de mica- of metallic lak is in de speciale actieprijs inbegre pen. Voor al deze extra's, tw.v. 2.250,-, wordt nu slechts 500,- berekend. De Cuore Summer is leverbaar in de kleuren Rose Wine Mica (nieuwe wijnrode kleur), Pansy Opel Mica en Blue metallic vanaf 17.995,- incl. BTW. Een consu mentenvoordeel van 1.750,-. De Cuore Summer Automaat is leverbaar voor een meerprijs van 2.550,- incl. BTW. De Baleno Wagon is leverbaar met Suzuki's 1.6 SOHC of de nog krachtigere 1.8 DOHC krachtbron. Beide zijn zoge naamde meerkleppen-motoren en hebben multi-point injectie. Naast stevige prestaties belooft de Baleno Wagon ook een aan genaam laag brandstofverbruik. Met name de 1.8 motor heeft dankzij het hoge koppel van 152 Nm geen enkele moeite met het maximaal toegestane trekge wicht. Standaard is de Suzuki Baleno Wagon uitgerust met een handgeschakelde vijfversnel- lingsbak. Als optie is de auto ver krijgbaar met de automatische viertraps-transmissie met lock up en overdrive. Vanaf eind 1998 zal, net als de Toyota Carina E, ook de populaire Toyota Corolla 'Made in Britain' zijn. Toyota Motor Manufac turing (UK) Ltd, is kortgeleden gestart met de bouw van een ultramoderne fabriek voor de Corolla, vlakbij de enkele jaren geleden ge opende fabriek in Burnaston waar de Carina E wordt gebouwd. Met dit grootschalige nieuwe project onderstreept Toy- Na de lange koude winter en de zomer in zicht kan er weer open wor den gereden. De fabrikanten hebben gemerkt dat er groeiende belangstelling is voor cabrio's. W De program ma's zijn daar op aangepast. Ook dat van Ford dat al meerdere jaren met succes de Escort Cabrio verkoopt. De Escort Cabrio let Studio is een nieuwe verschij ning in het programma. Hij is voorzien van de reeds bekende 1,4-liter motor en van een rijke standaarduitrusting, waaronder uiteraard een airbag in het stuur wiel (een airbag rechts levert Ford ook in deze Cabrio voor een meerprijs van slechts 390,- incl. bpm en btw), en de even eens tot Ford Dynamic Safety Programma behorende gordel- spanners en gordelklampen op de voorstoelen. De Escort Cabriolet Studio is leverbaar in een groot aantal kleuren en de prijs bedraagt 39.990,-. dealer bestellen, auto afgelopen maart in Genè ve voor het eerst getoond en zal vanaf augustus a.s. in ons land leverbaar wor den. Er geldt een speciale voorinteken- prijs. Hoewel de Coupé is ontworpen voor twee verschillende motoren zal in ons land aanvankelijk alleen de wagen met 2.0 liter motor leverbaar zijn. In een later stadium komt daar de al beken de 1.6 liter Beta-motor bij. De Hyundai Coupé is een rasechte sportwagen. Voor de bijpassen de rijkwaliteiten staan een even sterke als felle 2.0 liter zestien- klepper en een door het ingeni eursbureau Porsche afgestemde wielophanging borg. De motor is goed voor maar liefst 101 kW, hetgeen de auto een top van over de 200 km/h en een accele ratie van 8,6 seconden voor de 0-100 km/h sprint bezorgt. De progressieve techniek gaat daar bij haute couture gekleed, in een mooie driedeurs carrosserie, vol- vakjury werd uitgeroepen tot "Trekauto van het jaar. Een titel die in Groot-Brittannië al twee maal aan de Citroën Xantia is toegekend. In de zojuist gehou den ANWB-verkiezing van de "trekauto van het jaar 1996' werd de Citroën Xantia 2.0 Break uitgeroepen tot klassewinnaai van de auto's boven de 40.000,- (de C-klasse). Daihatsu heeft een nieuw zomers aktie- model ontwik keld, namelijk de Cuore Sum mer. Een fris en vrolijkheid uit stralend model dat vanaf he den bij de Dai hatsu dealers in de show room staat. Op het gebied van de techniek is de Cuore Summer uitge voerd met een pittige multi point injectie- motor, die een vermogen ontwikkelt van 32 kW/44 pk (5600 omw/min.). Voor extra veiligheid heeft de auto ruitewissers vóór. De Cuore verstevingsbalken in de portie- Summer is uitgerust met nog een aantal sportieve extra's om het model nog completer te maken. Naast ronde mistlampen vóór, die de auto ook tijdens de zomer een luxe en sportieve uitstraling geven is er ook nog gekozen voor een sportstuur, een sportie ve versnellingspook, bumpers in carrosseriekleur, wieldoppen, armsteuhen in de deurpanelen, sierlijsten op de flanken met een in delen neerklapbare ach- Summer aanduiding, Summer oaMK 3 JU4UA Br s» n

Bevelander | 1996 | | pagina 27