Goede resultaten voor SPORT Bevelanden in ’t kort CULTUUR KORT Wegwedstrijd Wolphaartsdijk in de lift met De Vlieger Triathlon Den Inkel turnsters van sv Atlas 0 DE GROENE-GOES 1e De Groene - Goes Toernooi van b Kapelle Kernen Korfbal- toernooi op 8 juni a.s. Ronde Midden-Zeeland voor toerfietsers De Jonge Bokaal tennisvereniging De Bongerd r DE BEVELANDER 15 Woensdag 29 mei 1996 zullen Zingen in Bethelkerk Rommelmarkt van Terre des Hommes Rommelmarkt Lewedorp Galerie De Praktijk Verhaal van Abraham Avond Fuchsia- Manhuistuinconcert Jaarmarkt Wemeldinge Seniorensociëteit in Ter Valcke Bingo in Sint Maarten in de Groe Blues bij Brutus Avondvierdaagse Colijnsplaat Wandeltocht van de Vrolijke Tippelaars Musical over Jona in kerk Kapelle koffieconcert Straatspeeldag Goes-Zuid Hemelse Vrede Rozenkruis Milieu en Veiligheid Wandelingen door natuur Oranjezon Rommelmarkt in Hansweert Sticker duikers Autopuzzelrit te Goes Politie op jacht naar schatgravers 0/*»= VOLVO Natuurwandelingen Oosterschelde 1 Juni te Kloetinge Open dag bij schutterij Ravenstein 'Oranjezon'. juni organiseert het winkelende publiek vragen. In de Bethelkerk aan de Tulp straat 2 te Goes wordt zondag 2 juni weer een dienst gehouden met als motto "Zingen in de Be thelkerk”. Thema is deze keer "De vruchten van de Heilige Geest”. Medewerking verlenen de heer Van Eede uit Westkapel- le, het koor Adonai uit Zierikzee en organist Rudy Gorsse. Na afloop koffie in de foyer. Aan vang 18.30 uur. Iedereen is wel kom. De Werkgroep Terre des Hom mes in ’s-Heer Hendrikskinderen Zaterdag 1 juni wordt er weer een rommelmarkt gehouden in de zaal achter de protestantse kerk in Lewedorp; aanvang 8.30 uur tot 12 uur. De organisatie is in handen van De Snuffelaars. weten Bouke, Charlotte, Meta en Nina. Zij eindigden in deze groepswedstrijd op de achtste plaats. In de klasse E2, individueel, deden er 2 turnsters mee, Vera organisatie bekijken in de showroom van de Vlieger Hef- truckservice het sponsorcon tract. se D3 deed er een turnster mee, Monique eindigde op de 6e plaats. Klasse D4, individueel, deden er 6 turnsters mee, Caroline, Chris tel, Jacky, Marieke, Dieuwke Jola en Esther; deze meisjes ein digden in de middencategorie. Alle turnsters hebben een suc cesvolle wedstrijd gehad. heerst. Zeker dit jaar gaat de ver eniging verder door voor spelers en bezoekers diverse evene menten, zoals verlotingen met aantrekkelijke prijzen te organi seren. Bij de foto: De organisatoren en sponsor van het de Groene - Goes Tennistoernooi v.l.n.r. Wim de Groene (sponsor), Bart Dorssers (wedstrijdlei ding), Hans Karelse en Robert Ferket (wedstrijdcommissie). EXPOSITIES 11 mei t/m 15 juni: N.S. station en Museum voor Zuid- en Noord- Beveland: Wandsculptuur Roman deel 15 'De Onvoltooide tijd' van John Maters. 12 mei t/m 8 juni: Galerie Van den Berge: Expositie van diverse kun stenaars met recente schilderijen van Odile Lemstra. Info: 0113 - 250499. mei: Lunchcafé: Expositie door Andy Hoogendoorn (info: 0113- 228795). 6 t/m 31 mei: Binnenstad Goes: Goes 'En Passant'. t/m 31 mei: Stadskantoor: Schilderijententoonstelling van mevrouw Van de Berge uit Goes, (info: 0113-249740). 4 juni t/m 16 aug.: Stadskantoor: Schilderijententoonstelling van Galerie-atelier 'De Kaai'. t/m 14 juli: Oosterscheldeziekenhuis: Expositie Paula van Buren en Nico van Welzenes met 'Zeeuwse Landschappen', (info: 0113- 234692). Hele jaar: Kunstuitleen De Bevelanden: Werk van diverse Zeeuwse kunstenaars (info: 0113-233729). Hele jaar: Galerie llona: Naïeve schilderijen van Ilona Schmit, (info: 0113-621242). Hele jaar: Galerie De kade: Beelden en schilderijen van Ingrid van de Linde. Hele jaar: Galerie Jan Boer: Olieverven van Jan Boer (info: 0113- 582031). EVENEMENTEN IN GOES PERIODE 30 MEI T/M 6 JUNI 1996 30 mei: 't Beest, 20.30 uur: 'Repulsion'^ film van regisseur Roman Polanski. 31 mei: 't Beest, 20.30 uur: 'Chinatown', film van regisseur Roman Polanski. 31 mei: 't Beest, 20.30 uur: 'De nieuwe theatermakers'. ('Von Steinen haben wir es gelernt', 'Chambre Close'). 1 juni: 't Beest, 20.30 uur: 'The Tenant', film van regisseur Roman Polanski. 1 juni: Plein 's-H.H. Kinderen, 9.30-13.00 uur: Jaarlijkse rommelmarkt t.b.v. 'Terre des Hommes'. 2 juni: Manhuistuin, 12.00-13.00 uur: Manhuistuinconcert door de Brassband 'O.N.D.A.' uit Ritthem. 2 juni: S.G.B. gebouw, 14.00 uur: 'Onder stoom de natuur in 'rit Stoomtrein Goes-Borsele met fietstocht door de zak van Zuid-Beve- land. 4 juni: 't Beest, 20.30 uur: 'Short Cuts', film van regisseur Robert Alt man. 4 juni: Grote Kerk, 13.30-14.30 uur: Carillonconcert door stadsbei aardier Sjoerd Tamminga. 5 juni: Het Schenge, 18.45-22.00 uur: Avondwedstrijd voor senioren en junioren 'A V'56'. 5 juni: MEC, gedeelte Hollandse Hoeve, 15.00 uur: Theatervoorstel ling 'Een draak van een verhaal' voor kinderen vanaf 6 jaar (0113- 252628). 5 juni: Ambachtscentrum, 14.00 uur: 'Joris en Reuzeneus', kinder voorstelling door poppentheater 'Sim Bolus'. 5 juni: Bibliotheek, 14.00-14.45 uur: Voorlezen voor kinderen van 5-8 jaar. 5 juni: 't Beest, 20.30 uur: 'Rosemary's Baby', film van regisseur Roman Polanski. 6/7 juni: Dagrecreatieterrein 'De Piet': 'De Goese Paardendagen'. Afgelopen week is in Wissenker ke aan de Voorstraat 15 galerie De Praktijk officieel geopend. Het gaat om een kunstgalerie die is opgezet dor Arianne van Arkel-Burmanjer. Tijdens de eer ste expositie is er werk te zien van Marjon van Kampen en Renee Mink. Het gaat om colla ges en acryl op papier en doek aan de ene kant en beeldhouw werk en aquarellen van de twee- De Samen op Weg gemeente Heinkenszand nodigt u uit voor een speciale viering op zondag 2 juni a.s. om 19.30 in de Dorps kerk, Dorpsstraat 71 (Heinkens zand). Jan van de Fliert en Corrie Bijde- vaate van Walcheren spelen in die viering het Verhaal van Abra ham. Als slot van hun theologie- cursus vroegen zij: wat heeft dit oude geloofsverhaal voor ons nu te betekenen? Zij legden hier de verhalen naast van Corries vader, spelend in de Tweede Wereldoorlog en van zichzelf. Mogelijkheid tot nagesprek. De tourafdeling van ZRTC Theo Middelkamp houdt op zondag 2 juni de toerklassieker "De Ronde van Midden-Zeeland". Dit jaar zijn er voor de eerste keer 2 startplaatsen, n.l. in Goes bij High-Five (bij sportpark Het Schenge) en in Vlissingen bij het Racketcentrum aan de Gildeweg 10. De deelnemers kunnen weer kie zen uit 4 afstanden, n.l. 180 km, 120 km., 70 km. of 40 km. Het parcours van e 180 km. gaat via o.a. Wemeldinge, Hoedekens- kerke, 's-Heerenhoek en Nieuw- dorp naar Vlissingen waar de eerste controle is. Via de Boule vard gaat het verder over Wal cheren, de Stormvloedkering enz. en o.a. via Dreischor, Oos- terland en de Zeelandbrug naar de finish in Goes. De 120 km. is hiervan een ingekorte versie. De lange afstandfietsers krijgen onderweg Extran sportdrank en 13.30 en 14.00 uur in de showroom van sponsor BMW Garage Zwartepoorte aan de Ruyterlaan te Goes. burg Oostkapelle. Kaartver koop en plaats van vertrek Vakantiepark Bos en Duin, Duinweg 82 te Oostkapelle. De wandelingen worden bege leid door Richard Struyk. Zondag 2 juni vindt het vierde concert van de serie Manhuis tuinconcerten van dit seizoen plaats. Dit zal worden verzorgd door de Brassband 'O.N.D.A.' uit Ritthem. Deze Brassband bestaat uit ongeveer 35 spelen de leden en speelt een geva rieerd programma. Hun repertoi re bestaat voornamelijk uit klas sieke en populaire muziek. Het concert duurt van 12.00 tot 13.00 uur. De ingang van de Manhuis tuin bevindt zich bij het poortje rechts van het REC-gebouw aan de Zusterstraat 11 (voorzijde) of bij het hek in het Schuttershofge- bied (achterzijde). Bij slecht weer wordt uitgeweken naar de Grote Kerk. wijten aan een tweetal oorzaken. Ten eerste loopt zowel landelijk als in het Zeeuwse de belang stelling voor de triathlonsport- terug. Ten tweede heeft de Nederland se Triathlon Bond (NTB) onlangs besloten op 1 juni het Neder lands Kampoenschap op de 1/4 triathlon te houden. Desalnitete- min is de organisatie er weer in geslaagd een aantal aanspre kende namen aan de start te krij gen, zoals bijvoorbeeld Jan Louisse, Machiel Ittman, Jacky Laterveer, Menno Oudeman en Mark Pessink. In totaal zullen op 1 juni a.s. in Kruiningen onge veer 240 tri-atleten van start gaan. In het dorp Borssele wordt vrij dag 31 mei a.s. de Jaarmarkt gehouden. Tevens is er dan Kinderrommelmarkt. De jaar- vriendan in De Ned. Kring van Fuchsiavrien- den afdeling Zeeland houdt vrij dag 31 mei een gezellige avond met onder meer bingo in Hotel Vredebest aan de Noordelijke Achterweg 62 te Wemeldinge. Toegang gratis en iedereen is welkom. De zaal gaat open om half acht, aanvang acht uur. Er worden verder enkele Zeeuwse sketches opgevoerd. Men wordt verzocht zoveel mogelijk kleine spulletjes mee te brengen voor de bingo, want daar kan om gevraagd worden, zo meldt de organisatie. Ook het winkeltje van de Fuchsiavrienden (NKVF) is aanwezig. Men kan er terecht voor informatie en materiaal. Ook niet-leden welkom. Op zaterdag 1 juni a.s. is er mogelijkheid voor jokeren, kla verjassen en andere spelen zoals Scrabble en koersbal. Op zondag 2 juni a.s. is er bingo met leuke prijzen. Tussendoor wordt er een leuke quiz gehouden. Degenen die de meeste vragen goed beantwoord hebben krijgen een leuke prijs. Ook wordt er in een aparte ruimte aan verschil lende tafels bridge gespeeld. Op beide dagen kan er gebiljart wor den. Voor nadere informatie kan contact opgenomen worden met mw. van Zweeden, telefoon 0113-231343. Aanvang van de middagen: 14.00 uur. Einde 17.00 uur. De toegang is gratis (ook voor niet-leden)! Verzorgingshuis Sint Maarten in de Groe organiseert op vrijdag 31 mei a.s. weer een bingomid- dag voor de bewoners van het verzorgingshuis en de bewoners in de wijk Goes-Zuid. De bingo vindt plaats in het restaurant van Sint Maarten in de Groe en vangt aan om 14.00 uur. De kosten bedragen 3,50 per persoon, inclusief 10 bingokaarten en kof fie of thee met cake. Er zijn weer mooie prijsjes te winnen. Sint Maarten in de Groe is gelegen aan het Laantje van Westdorp, bij de Watertoren in Goes-Zuid, ingang via de Beukenstraat. Op 31 mei a.s. staat Brutus (gevestigd in Jongeren Centrum Trinnety in Kapelle) in het teken van de blues. De doorgewinterde leden van Spot The Nose hou den zich nog steeds steevast aan hun no-nonsense-blues- imago. Kortom, blues spelen, zoals de blues is bedoeld: rem men los en gaan. Als opwarmer stapt Ramblin' Blues op het podi um. In tegenstelling tot Spot The Nose, een nieuwkomer waarvan we na 31 mei nog veel gaan horen. Uiteraard is Brutus ook op andere vrijdagavonden open van 20.30 tot 01.00 uur. In de week van 4 t/m 7 juni a.s. organiseert wandelcomité Colijnsplaat weer de jaarlijkse avondvierdaagse. De inhaal- avond is op 3 juni a.s. U kunt kie zen uit de afstanden 5 of 10 km. De start is in Eethuis 't Slopje aan de Voorstraat en wel om 18.30 uur. U kunt inschrijven vanaf 18.00 uur en het inschrijf geld bedraagt 4,50. Leden van een erkende wandelsportbond krijgen op vertoon van een geldi ge lidmaatschapskaart 0,50 reductie. Op de foto: De heer de Vlieger van Hef- truckservice de Vlieger en de heer C. Kortleve namens de Wandelsportvereniging De Vro lijke Tippelaars organiseert op 8 en 9 juni de jaarlijkse nacht- en dagtocht. De nachttocht start in Bergen op Zoom, de dagtocht in Hansweert. De aankomst is voor beide groepen in Vlissingen bij het Clubhuis van Zeeland Sport. Inlichtingen en inschrijvingen bij mevr. A. Meerman en mevr. C. van Oorschot, tel. 0118 - 464753 of 463845. te krijgen. Aan dit gezellige toer nooi doen ook dit jaar weer vele senioren- en jeugdploegen mee. Beide categorieën strijden om een wisselbeker. Op donderdag 6 juni kun je nog wat oefenen op een speciale trai ning. Iedereen mag hieraan deelnemen! Ook wordt er een gezellige barbecue georgani seerd direct na afloop van het toernooi. Wil je nog meedoen of heb je nog vragen, bel dan tel.nr. 0113-622263. Vrijdag 7 juni a.s. wordt in de Ned. Herv. Kerk te Kapelle een musical over Jona opgevoerd, een voorstelling dus over het bekende bijbelverhaal met als titel "Een teken van leven". De musical is bestemd voor alle leeftijden en wordt uitgevoerd door een enthousiaste groep uit het Walcherse Serooskerke. Aanvang 19.30 uur. Toegang gratis. De organisatie is in han den van het jeugdwerk van de gezamenlijke kerken. Zondag 2 juni a.s. organiseert het interkerkelijk koor The Key Singers een Koffieconcert in de Barbesteinkerk te Heinkens zand. Aan dit concert werken mee: Sheliak uit Veldhoven o.l.v. Bert Alessie; R.K. Kinderkoor uit Heinkenszand en The Key Sin gers uit Heinkenszand, o.l.v. Suzie Peeters. Onder het genot van een kopje koffie of thee, voor de kinderen een glaasje limona de kunt u luisteren naar de liede ren die de koren ten gehore brengen. Het concert begint om 15.00 uur. De toegang is ƒ2,50 en de koffie, thee of limonade is gratis! koek uitgereikt (aan het eind van de Veersedam). De 70 en 40 km. tochten voeren langs de mooiste plekjes van Zuid-Beveland en een stukje Walcheren, deze kor tere tochten zijn ook uitermate geschikt voor de recreatieve fiet ser en voor gezinnen. Men kan zowel in Goes als Vlissingen inschrijven voor allle afstanden, dit kan tussen 8.00 en 11.00 uur. Voor alle afstanden zijn herinne ringen te bestellen. Alle deelne mers kunnen meedoen aan een gratis verloting (de inschrijfkaart geldt hiervoor als lot), met een aantal leuke prijzen. De hoofd prijs is een superhandige TACX reparatiestandaard. Alle routes zijn volledig uitgepijld. Kleed- en douchegelegenheid is er vol doende aanwezig in Goes en Vlissingen bij de start- en finish- plaatsen. Voor meer informatie kunt u bellen: telefoon 0113- 301429 of 0113-344069. horecagelegenheden medewerking verlenem door I 'Amnesty-Thee' aan hun klanten i te serveren en er zal om 10.30 en 13.00 uur vanaf het "Plein van de Hemelse Vrede" een spon- sorfietstocht worden gehouden. Belangstellenden kunnen hier voor nog een inschrijfformulier met sponsorlijst ophalen bij het Inform. Joachimkade 5 te Goes. Op woensdag 5 juni organiseert buurthuis "de Pit" de straatspeel dag in de Appelstraat van 14.00 tot 16.00 uur. Toegang voor kin deren van 4 t/m 12 jaar. De orga nisatie doet hiervoor nog een dringend beroep op medewer king van vrijwilligers. Aanmelden bij: Remy Hoogerland, tel. 250372 of Alie Vinke 233732. Op zaterdag 1 juni zal de voor de 7e keer de "Den lnkel"triathlon gehouden worden op en rond het gelijknamige recreatieterrein onder Kruiningen. De 1/z triathlon is verdeeld over twee series. De eerste serie start om 10.00 uur, de tweede serie om 11.30 uur. Daarna wordt nog een 1 /8 triath lon gehouden. De start hiervan is om 12.30 uur. Het startschot om 10.00 uur zal gegeven worden door de heer N. Dekkers, voorzitter van de per soneelsvereniging EPZ. Voor de 1/8 triathlon wordt een apart EPZ-klassement opgemaakt. De inschrijving voor deze wedstrijd kwam wat moeizaam op gang. Volgens de organisatie was dit te Op zaterdag 8 juni a.s. organi seert de korfbalvereniging Kapelle voor de vijfde keer het Kapelle Kernen Korfbaltoernooi dat gesponsord wordt door Garage Hoogesteger en de Agri- markt Goes. Ook dit jaar is het toernooi bedoeld voor buurtver enigingen, straten, vrienden en families. Door middel van deze dag wil men korfbal promoten in Kapelle en Wemeldinge en er leden in de senioren- of recreantengroep bij Door Amnesty International is zaterag 1 juni a.s. uitgeroepen tot internationale actiedag tegen de mensenrechten-schendingen in China. Groep Goes van Amnesty International zal daar om op deze dag uiteenlopende activiteiten organiseren. Om 10.30 uur zal loco-burgemeester Linssen het startsein geven door de Grote Markt 'om te dopen' in 'Plein van de Hemelse Vrede'. Groep Goes zal de gehele zater dag met een infostand op "Het Plein van de Hemelse Vrede" aanwezig zijn en via informatie verstrekking, beschikbare peti- tielijsten, schrijven op een aan wezige 'Chinese Muur' en het uit delen van Chinese wenskoekjes en theezakjes de aandacht van het winkelende publiek vragen. TauaIo Bijna alle op de Markt aanwezige I Uy V ld Op zondag 2 juni '96 zal voor de 2e maal de Toyota de Jonge Bokaal worden gevaren. Deze wisselbeker die, evenals vorig jaar, door de Toyota-dealer de Jonge beschikbaar wordt gesteld voor de catamaranrace op het Veerse Meer zal starten om 12.00 uurbij het Badhotel in Arnemuiden. Afhankelijk van de weersomstandigheden worden 1 of 2 manches gevaren op Het Veerse Meer. Inschrijven is mogelijk voor open 1 en 2 per- soonscatamarans. Gevaren wordt volgens de Texel Yardstick Briefing om 11 uur nabij het Bad hotel. vo Personenwagens en Daf Trucks. Bij De Groene - Goes bent u van harte welkom, zeker nu de nieuwe S40 en V40 in de showroom staat. Zo'n toernooi organiseren is niet mogelijk zon der sponsors. Naast Automobielbedrijf De Groene - Goes zijn er verschil lende subsponsors die het toer nooi financieel steunen. Het toer nooi van tennisver. De Bongerd staat altijd bekend om de gezel ligheid die op en rond de banen Het Lectorium rosicrucianum houdt zondag 30 mei weer een avond in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek aan de Kousteensedijk te Middelburg. Thema: "Meditatie of innerlij ke omwending". De lezing wordt verzorgd door de heer J.A. Wilhelm en begint om 20.00 uur. Iedereen is welkom. Inl. tel. 0164- 672220. Hoechst Holland N.V. te Vlissin gen organiseert op woensdag 29 mei (aanvang 19.30 uur) in De Korenbeurs aan de Heerenstraat nr. 17 te 's-Heerenhoek een informatie- en discussie-avond over haar activiteiten op het gebied van milieu en veiligheid. Vorige maand werd eenzelfde bijeenkomst gehouden in Hotel Arion te Vlissingen. Uitgangs punt voor de gedachtenwisseling is het onlangs verschenen milieu- en veiligheidsverslag over 1995. Exemplaren van dat verslag kunnen worden aange vraagd bij Annemieke Kats, tel. 0113-689205, bij wie men zich ook kan aanmelden. Deze bij eenkomst is bedoeld om de omwonenden te informeren, hun vragen te beantwoorden en met hen te discussiëren. Ook in 1993 en 1995 organiseerde Hoechst soortgelijke bijeenkomsten. De Stichting Educatief Toeris me Zeeland 'Oranjezon' orga- houdt zaterdag 1 juni vanaf 9.30 niseert i.s.m. de VVV Domburg uur tot 13.00 uur de jaarlijkse Oostkapelle en vakantiepark rommelmarkt aan het Plein op Bos en Duin in de maand juni De muziekvereniging Schelde- galm Hansweert organiseert ieder jaar een druk bezochte rommelmarkt in de muziektuin voor het verenigingsgebouw aan de Boomdijk (hoek Kanaal straat). Ook dit jaar en wel op zaterdag 1 juni a.s. De verkoop vindt plaats van 9 uur tot 13 uur. Zoals gebruikelijk wordt alle "rommel" gegroepeerd. Zo is er een kraam met boeken, een kraam huishoudelijk, een kraam elektrisch e.d., maar ook bank stellen, kastjes en andere grote artikelen vindt men op deze markt. Maar er is meer... men kan uitrusten op het terras, er is koffie en fris en er zijn diverse andere versnaperingen verkrijg baar. De opbrengst komt geheel ten goede aan de viering van het 110-jarig bestaan, dat op grootse wijze in september gevierd zal gaan worden. Tot de trouwe sponsors van de 15. km atle- tiek-wegwed- strijd in Wol phaartsdijk behoort zeer zeker De Vlie ger Heftruck- service uit Lewedorp. Dit bedrijf is gespe cialiseerd in de verkoop, ver huur en repara tie van de bekende hef- truckmerken. De wedstrijd zal dit jaar op 10 augustus wor den gehouden, tijdens het jaar lijkse dorps feest en belooft weer een sportieve en spannen de middag te worden met veel deelnemers, zowel bij de dames, als bij de heren, van naam. markt en rommelmarkt wor den gehouden tussen half zes en half negen 's avonds. ’’Duiken is bewonderen, stropen is bedonderen”. Met die slogan wil de Zeeuwse duikwe- reld, (Onderwatersport District Zeeland) duidelijk naar buiten treden met haar opvattingen over de vermeende stroopprak- tijken door sportduikers. Er zijn in onze provincie zo’n 2.000 dui kers bij de organisatie aangeslo ten. Vorige week is een sticker gepresenteerd waarop de slogan wordt vermeld en die men op grote schaal wil gaan versprei den. Zaterdag 1 M.A.C. "De Bevelanden" een eenvoudige puzzelrit in de omgeving van Goes. Aan deze gezelligheidspuzzelrit welke wordt verreden aan de hand van een eenvoudig reglement, kan iedereen meedoen. Er is een aparte klasse voor beginners en gevorderden. Dus wanneer U zich op een ontspannende wijze wilt laten bezighouden, meldt U dan aan de inschrijftafel en doe mee!! U kunt inschrijven tussen de exposante. De tentoonstelling loopt tot 23 juni a.s. De galerie is geopend op vrijdag en zaterdag van 13.00-18.00 uur en op zon dag op afspraak. De politie gaat komende tijd regelmatig actie ondernemen tegen schatgravers. Het gaat met name om mensen die op zoek zijn naar archeologisch interessant materiaal in Het Verdronken Land van Valke- nisse in het natuurmonument Schor van Waarde. Op hemel vaartsdag werden daar "schat gravers" aangehouden. De gevonden voorwerpen en graafmateriaal alsmede detec toren werden in beslag geno men. Het tweejaar lijks open CD- toernooi van tennisver. De Bongerd heeft met het aan trekken van hoofdsponsor Automobielbe drijf De Groene Goes de mogelijkheid gegrepen om het tennistoer nooi te laten groeien tot één van de grotere toernooien van Zeeland. Deel neming wordt verwacht uit vooral Noord en Zuid Beve- land, maar ook uit Walcheren en Schouwen-Duiveland. De organisatie verwacht dat er zo'n 250 partijen gespeeld moeten worden zodat er ook al op zater dag 15 en zondag 16 juni gespeeld zal moeten worden. De finales worden op zondag 23 juni afgewerkt. Nieuw is dit jaar de kategorie 35+ voor C2, D1 en D2. Sluitingsdatum inschrijving is 5 juni. Hoofdsponsor Automobielbedrijf De Groene - Goes is voor Mid den-Zeeland de dealer van Vol- De sportvereniging Atlas uit Van de sv Atlas deden er in de Heinkenszand viert dit jaar feest Klasse F3 vier turnsters mee, te vanwege het jubileumjaar. Niet temin blijft men ook sportief actief. En niet zonder succes, zo bleek onlangs tijdens de finales van de Verenigingswedstrijden in de Gemeentelijke Sporthal te Ter- eindigde op de 8e plaats en Mar- neuzen. lies op de 12e plaats. In de Klas- In samenwerking met het Zeeuwse Landschap organiseert de Biologische Werkgroep van de Nederlandse Onderwater sport Bond een zestal op de Oosterschelde georiënteerde wandelingen. Deze vinden plaats aan de oever van de Oos terschelde, bij de nollenhoofden van de Keihoogte ten noordoos ten van de gemeentekern van Wissenkerke op Noord-Beve- land. Daarbij wordt door gidsen van het Zeeuws Landschap om te beginnen iets verteld over het Zeeuwse zeedijkenlandschap met bijbehorende vegetatie en vogelleven. De wandelingen worden gehouden op zaterdag en zondag 1 en 2 juni, aanvang 9.00 uur. zaterdag en zondag 15 en 16 juni, aanvang eveneens om 9.00 uur en 22 en 23 juni, aanvang 14.00 uur. Ter plaatse is ook aanvullend informatie materiaal verkrijgbaar. De wan delingen starten vanaf het par- keerterreintje waar de Keihoog- teweg de nieuwe zeedijk 'raakt'. rommelmarkt aan het Plein op Bos en Duin in de maand juni het speelveld bij de kerk. In geval wekelijks een avond- en mid- van slecht weer wordt uitgewe- dagwandeling naar waterwin- ken naar het Heer Hendrikshuis. gebied 'Oranjezon'. Data Om 10.30 uur begint de verkoop avondwandelingen: woensdag bij opbod en vanaf 11.30 uur kan 5,12, 19 en 26 juni. Vertrek om de kerktoren worden beklom- 19.00 uur vanaf Parkeerterrein men. Verder biedt de werkgroep Kon. Emmaweg, Vrouwenpol- kinderspelletjes en versnaperin- der. Kaartverkoop VVV Dom- gen, in de vorm van pannekoe- ken en wafels. Ook zal er een ponywagen rijden, waarmee de kinderen ritjes kunnen maken. De opbrengst van de rommel markt gaat naar een kindertehuis in Bombay, India. Op zaterdag 1 juni houdt schut terij Ravenstein Kloetinge open dag. Het schietterrein is gelegen aan het sportcomplex Wesselo- park te Kloetinge. De demonstra- tieschieting is van 11.00 tot 16.00 uur. Schutterij Ravenstein is in 1992 opgericht omdat een aantal Kloetingenaren graag in hun eigen omgeving boogschietsport wilden beoefenen. De mogelijk heden van de handboogvereni ging zijn schieten op de liggende wip en op doel. Ravenstein is aangesloten bij de Nederlandse Handboog Bond en de bond voor Nederlandse Wipschutters. Dat boogschieten een sport is voor jong en oud is duidelijk te zien bij Ravenstein: het jongste lid is 10 en het oudste lid is 85 jaar. Een groot aantal leden schiet regelmatig tijdens afde- lings-, nationale- en internationa le wedstrijden. Dit seizoen hebben diverse leden uitzonderlijke prestaties geleverd. Doelschutter Leo Kor- stanje is Nederlands kampioen indoor compound 4e klas gewor den. Bij de wintercompetitie wip- schieten heeft het peloton van Ravenstein de eerste plaats behaald. Gezien de belangstelling die door passanten wordt getoond op de wekelijkse oefenavonden wil Ravenstein zaterdag 1 juni iedereen de gelegenheid geven om kennis te maken met de handboogsport. Door diverse leden zullen demonstraties worden uitge voerd en zal uitleg worden gege ven over het schieten op de lig gende wip en op de 25 meter- baan voor doel. Tevens zal een aantal geoefende schutters op de lange baan, afstanden van 50-, 60-, 70- en 90 meter, op doel schieten. Naast uitleg mogen geïnteresseerden onder leiding van onze instructeurs zelf schieten. -

Bevelander | 1996 | | pagina 15