KIEKIERIS Campinghouder Philip. Northolt verrast door prestigieuze ondempheiding; PAASAANBIEDING ri vi AUTOLIEFHEBBERS OPGELET! fnoöe APFELCORN 4 WEKEN OCCASIONSHOW )W HALVE PRIJS wsiKvliet |ra] Les Grecs fA&uwe voorjaarsl^otttl&e! VOOR 14,25 naaicentrum f.120,00 weekblad voor zuid- en noord beveland PILAAR D.PZC b2SS Woensdag 27 maart 1996 - 48e jaargang no. 13 Goeie klant.... Rapid Vlot en vakkundig bij SRLONIKI GRAND THEATER GOES 0113-215165 FILMPROGRAMMA DONDERDAG 28 MAART T/M WOENSDAG 3 APRIL 1996 Discovervoer 5.- p.p. per rit 0113-351717 (Van een onzer redacteuren) Philip Northolt op zijn camping. Hij is hier gefotografeerd in (wat hij zelf noemt) het 'witte dorp'. Dat is een deel van de n nas? Verrijn Stuartweg 6a, naast Jacob Boer Ijzerhandel donderdag vrijdag zaterdag 28 maart' 10.00 - 21.00 u. 10.00-21.00 u. 10.00- 17.00 u. 29 maart 30 maart Griekse LIVE-MUZIEK zondag 7 april met S.V.P. TELEFOONNUMMER INVULLEN I.V.M. NAVRAAG BEZORGING 'Geheime kampeerders' Kampeerprovincie Historie Lange Kerkstraat 23-25, Goes, tel. 0113-214052 mode Als je niet de hele avond van House houdt. A.s. zaterdag: zorgen wij voor de dan zorgen jullie voor de gezelligheid Wegens enorm succes houden wij nog 3 dagen Ruim 100 auto's; alle merken in elke prijsklasse; Bovag-garantie en financiering mogelijk. Zeer scherp geprijsd BAARLAND -- De ene dag weet je nog van niks, de ande re dag blijkt je bedrijf te behoren tot de 'top' van Europa. KOM-KIJK en VERGELIJK in het voormalig MASSEE-pand. De bekroonde camping Scheldeoord, hier gezien vanuit de lucht, ligt in de uiterste zuidoosthoek van Zuid-Beveland. Er zijn vele tientallen plaatsen voor sta-caravans, enkele tiental len plaatsen voor seizoencaravans en enkele honderden 'gewone' kampeerplaatsen. Links naast de camping ligt bui tendijks een strandje. Linksboven de Plaat van Baarland. (Copyright luchtfoto: Aadépé Producties, Kloetinge). Kleinschaliger N A M S Bloesemroute «JA, ik wil: Rapid Service Goes Opril Grote Markt 7-9, Goes Tel. 0113-227982 h <bs=jtvfc *wfn Nieuwsgierig Uit het niets naar de Europese top exemplaren ffl "We stellen bovendieh vast, dat Naam: Voorletters: m/v 1» Plaats: iri il GOES I Remmen (Reimerswaal) kunnen we nog genoeg vooruit". "Enige tijd vóór de definitieve presentatie van de ADAC-cam- pinggids-1996 heb ik wel een uit nodiging gekregen voor een bij eenkomst in Dusseldorf, die samenhing met het verschijnen van die campinggids-1996. Maar ik heb geen verband gelegd met de onderzoekjes die 'geheime kampeerders' en enkele ADAC- inspecteurs hier gedaan hadden. Ik had absoluut niet verwacht, dat ik in hun ogen al zo hoog zou zijn gestegen. Volgens mij zijn er hier op de camping nog altijd best wel wat dingen te verbete ren". Maar waar draait het eigenlijk om? En is de waardering van de gezaghebbende camping- gids (650.000 stuks oplage!) vrij willekeurig of juist goe onderbouwd? Op grond van deze intensieve inspecties worden enkele hon derden campings aangewezen Op grond van die verzamelde gegevens worden 2500 daarvan nader bezocht en onderzocht. Eerst gaan er 'geheime kam peerders' (mystery guests) een tijdje kamperen om de voorzie ningen te testen en te beoorde len, daarna volgen inspecteurs die het bedrijf zowat binnenste buiten keren. als 'de besten van Europa' (dit jaar waren het er 494). Van die 494 krijgen enkele tientallen daarbovenop nog de top-onder- scheiding 'Super-Platz' (dit jaar 51 stuks). In die laatste categorie viel Scheldeoord dit jaar. Opmerkelijk is overigens het aantal Nederlandse campings, dat dit jaar de onderscheiding 'Super-Platz' kreeg. Vorig jaar waren het er slechts 3, dit jaar 9. Het is een 'toegevoegde waarde' die niet in woorden is uit te druk ken. Als gast moet je die extra waarde voelen, ervaren". Camping Scheldeoord heeft een curieuze historie achter de rug. Ze werd in 1963 opgezet als gemeentelijke camping, bedoeld om toerisme (en werkgelegen heid) te bevorderen. Dat gebeur de nadat er na een ruilverkave ling een strook land 'overbleef' in het uiterste zuidoosten van Zuid- Beveland. Er lag aan de over kant van de dijk een- strandje 'voor de deur', er kon dus heerlijk gezwommen worden. De Wes- terschelde was nog schoon, dus er kon vanaf de wal naar harte lust gevist worden. Toen in 1970 na de gemeentelij ke herindeling de camping parti culier verkocht werd, kwam de klad erin. Immers, het strandje verdween door baggerwerk, de sportvisserij viel op zijn kont door toenemende vervuiling van de Westerschelde. op de verkeerde weg is, b) dat Zuid-Beveland een toeristische attractie op zichzelf moest wor den, en c) dat Scheldeoord op een andere manier -anders dan tot dan toe- uitgebouwd moest worden. extra aan”. Intussen is Schel deoord (ook) een veelgevraag de accommodatie geworden voor bruiloften en partijen. 20.00 u. .19.00-21.30 u. .19.00-21.30 u .19 00-21.30 u. 20 00 u. 2000 u. Zaterdag Zondag Woensdag "Het lijkt wel of iedere kampeer der in Duitsland zit te wachten, tot de ADAC-Campingführer uit komt en daarna beslist waar hij gaat reserveren", aldus de heer Northolt. "Ik kreeg pas iets in de gaten, toen vanuit Duitsland de eer ste reserveringen begonnen BOUWMATERIALEN GOES 0113-215401 14.00 u. 14.00 U. ...14 00 u. Magdalenastraat 5, Goes Tel. 0113-215715 Reserveren gewenst "Wie had vijf jaar geleden gedacht, dat de gemeente Bor- sele nu een prachtige wijnma kerij zou hebben? Het bewijst, dat Zuid-Bevelahd een over vloed aan toeristische poten tie heeft. We hebben veel te bieden, maar het moet nog uit gedragen worden. Zuid-Beve land wordt weliswaar een laat bloeier, maar je moet 's kijken hoe mooi die knop gaat uitko men!". Straat: Postcode: BEL-BIOS ns 069363 IÉÉÉ3 Donderdag Vrijdag Zaterdag Zondag Dinsdag Woensdag bij De strijd om de beste campings van Europa gaat als volgt in zijn werk. De leden van de ADAC verstrekken aan hun 'ANWB' gegevens over alle 15.000 campings van Europa, voor zover er Duitsers op bezoek zijn geweest. Telefoon: Stuur deze bon op in een open enveloppe, zonder postzegel, naar: PZC, afdeling abonnementen Antwoordnummer 123 4380 VB Vlissingen. Bellen gaat sneller: (0118) 484216 'n dijk van een krant Op de Baarlandse camping heb ben ze het geweten! Veel ken ners uit de branche beschouwen een vermelding in de categorie 'Super-Platz' (want daar gaat het hier om) als een soort koninklijke onderscheiding voor aanhou dend goede bedrijfsvoering. De felicitaties stroomden dan ook binnen. En de reserveringen niet minder. Vooral uit Duitsland de goede campings steeds beter worden. Ze vinden het beste nog niet goed genoeg voor hun gas ten. Dat heeft een voorbeeldwer king voor anderen". De heer Northolt van Schel deoord hoopt, dat dat inderdaad waar is. "Een goede camping is niet een camping waar alle voor zieningen goed zijn. Kwaliteit alléén is niet voldoende. Er moet sprake zijn van een toegevoegde waarde. De gasten moeten zich thuisvoelen, ze moeten het gewoon naar hun zin hebben. de zomer trekken we 28 man VERJAARDAGSFEESTJE De bioscoop en Queensburger maken er een onvergefelijke middag van. Eerst ga je met je vriendjes en vriendinnetjes naar de bio scoop, waar je een leuke film ziet die je zelf hebt uitgekozen. Na de film gaat je verjaardags feestje door in Queensburger. Voor jou en je vriendjes en vriendinnetjes is daar een leuke verassingsbox, een hamburger, frietjes en een drankje. En voor de jarige nog een extra cadeau een mooi T-shirt of een originele baseballcap. Voor informatie bel Alhambra. (eenmalig binnen zes maanden) Voor het overige stelde hij (in 1990) vast, dat zijn campingbe- drijf gerieflijker zou moeten wor den, dat de kampeervelden kleinschaliger moesten worden (8 a 10 plaatsen per sectie), dat er elk-weer-voorzieningen moes ten komen (zoals een overdekt zwembad), dat er een goede winkel moest zijn, dat er méér speeltuintjes moesten komen. Kortom: ieder familielid moest zich altijd thuisvoelen op de cam ping. En de heer Northolt deed zich kennen als een volledig selfma de man: hij ontwierp alles zelf: het zwembad, de gebouwen, de terreinen, een speciaal chalet voor 2 gezinnen, een fontein dat nu in aanbouw is. "Dat is het mooiste dat er is: alles zelf doen. Ik weet zélf het beste, wat ik wil. Dat is moeilijk op een andere onderwerper over te brengen". De ADAC-gids (de z.g. Cam- pingführer), waarin die prestigi euze 'ster-vermelding' stond, kwam vorige maand uit. Het is de grootste en gezaghebbendste gids van Europa, te vergelijken met de autoriteit van de Michelin- gidS voor de restaurants. 'Zuid-Beveland als toeristische regio' krijgt gestalte nu de heer Northolt voorzitter is geworden van het Toeristisch Bureau Zuid- Beveland (opgezet door de Recron), dat de regio sterk pro moot als cultuur-historische en sportieve streek. Vooral de zelf- ontwikkelde fietsroutes zijn po pulair. Van de bloesemroute werden vorig jaar maar liefst Dat overkwam de Baarlandse Campingeigenaar Philip Northolt (54). Zijn recreatieonderneming 'Scheldeoord' werd door de ADAC (de Duitse evenknie van de ANWB) verrassenderwijs gerangschikt onder de 51 super- campings van Europa. De verrassende film a voor ouders. grootouders en kinderen! een proefabonnement van 4 weken voor 14,25 een abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: per maand met automatische afschrijving a 31,50 per kwartaal met automatische afschrijving a 89,50 Westhavendijk 150 Goes - Tel.: 0113-22 04 40 Openingstijden: maandag t/m vrijdag 8.00 - 17.00 uur. zaterdag 9.00 - 15.00 uur. De 'geheime kampeerders' mel den zich niet als zodanig bij de directie, de inspecteurs doen dat wél. Zij vragen -met toestem ming van de campingdirectie- de medewerkers van de camping het hemd van het lijf en ze vra gen toestemming om overal ach ter de schermen van het bedrijf te kijken. Ze beoordelen (afge zien van de gebouwde voorzie ningen) ook het gastheerschap, de sfeer, het management, de vuilafvoer, de klachtenbehande ling, de kwaliteit van winkel en restaurant, de veiligheid, de naleving van de campingregels, de ontspanningsprogramma's, etc. De landelijke pers haakte ook in op de bijzondere onderscheiding van de 9 Nederlandse campings, die de ADAC-onderscheiding van 'Super-Platz' kregen. "Nederlandse campings dringen door tot de top van Europa", schreef één van de landelijke ochtendbladen in de kop boven het artikel. "Zuid-Beveland is een ongerept gebied. Dat moet vooral zo blij ven. Daarom géén autoroutes, maar fiets- en wandelroutes. Zonder grote investeringen, gewoon op eigen kracht. Maar je moet je gasten wél vertellen, dat de natuur en de cultuur-historie Nog iets opmerkelijks: 5 van de 9 supercampings liggen in Zee landHet zijn Scheldeoord (Baarland), Napoleonhoeve (Breskens), Schoneveld (Bres- kens), In de Bongerd (Oostka- pelle) en De Wijde Bliek (Renes- se). De andere vier waren Tem pelhof (Callantsoog), Wildhoeve (Ernst), Heezerenbosch (Heeze) en BreeBonne (Maasbree). De directie van de provinciale VVV-Zeeland, ing. R.H. ter Hei- Remblokken Escort/ Sierra (v.a. 1984) binnen te lopen over de fax. Het waren er zo veel tegelijker tijd, dat het geen toeval kon zijn. De ware oorzaak begre pen we pas, toen de eerste feli citaties binnenkwamen van collega's en leveranciers. We waren stomverbaasd, maar natuurlijk ook dolblij!". veel te 'smal'. "Dat is slechts vijftien weken sterkte, daarna treedt de zwakte in. Daar kun je dus geen jaar-rond-bedrijf op bouwen. Wij bouwen ons bedrijf nu dan ook zodanig uit, dat er voor ons vaste perso neel (12 mensen) ook 's win ters genoeg te doen is. Voor De toeristische mono-cultuur van Zeeland (zon, zee en strand) vindt de heer Northolt hier voorop staan. Dan waarde- -n,» ;o oi^hto ren ze het méér En met de ^ar te bessen (Borsele), de peren (Kapelle) en de schelpdieren de, liet direct weten, dat de Zeeuwse topnoteringen koren op de molen van de VVV zijn. "De onderscheidingen bewij zen, dat Zeeland een uitge sproken kampeerprovincie is. Méér dan de helft van het toe risme hier is kampeertoeris- me". Speel Snel, Anders Wint Het Spel! ai»#»» SEUJMiIUJI iiKl Toen Philip Northolt (voormalig verkoper van scheepsmachine- onderdelen uit Zeist, die iets voor zichzelf wilde beginnen) in 1976 Scheldeoord kocht, trof hij een verwaarloosde camping aan, waar hij jaar in jaar uit vernieu wen moest. En eigenlijk is die vernieuwing tot vandaag de dag doorgegaan. Toch deed zich rond 1990 een keerpunt voor. "Ik had toen een aantal studiereizen met collega's gemaakt, onder meer naar Ame rika. Dan neem je wat afstand van je bedrijf en je hoort gedach- camping, waar witte chalets staan, die hij zelf ontworpen heeff Eigenlijk wist de Baarlandse campinghouder van niets. Hij had wel een sterk toegenomen belangstelling uit Duitsland waargenomen (mensen die overal rondkeken en zéér nieuwsgierig waren naar details over de bedrijfsvoering), maar hij had daar geen speciale aan dacht aan geschonken, leder mag op Scheldeoord kijken waar hij wil en vragen wat hij wil. Daar in is de heer Northolt niet terug houdend. Mevrouw Van der Wouw weet er alles van. Al meer dan 20 jaar behoort ze tot de groep vaste klanten èn... daar voor was ze ruim 10 jaar bij Jan Bruijns werkzaam. "Je kunt rustig stellen dat wat ik met Jan Bruijns heb.... al met al zo'n 30 jaar op rij. Ik was 15 toen ik ging werken en heb op alle afdelingen gewerkt. Toendertijd had je nog een afdeling speelgoed en huishoudelijke artikelen. Ook voor je uitzet kon je dus terecht. Als ik naar de men sen kijk die er nu werken, is er qua mentaliteit eigenlijk niet veel veranderd. Vriendelijk zijn voor de mensen, helpen waar je kunt, dat zijn van die dingen die ze je direct vanaf het begin bij brengen. En ik moet zeggen, je merkt het.... het winkel personeel staat altijd voor je klaar!", zegt een nostalgi sche Mevrouw Van de Wouw. Als klant is ze heel tevre den. Ook dat steekt ze niet onder stoelen of banken: "Ik kom hier zo'n 2 a 3 keer per week. Alles wat bij ons thuis aan boodschappen te vinden is, komt hier vandaan. En... alles lekker voordelig. Als een artikel of product in de aanbieding is en ik kan het wat langere tijd bewaren, dan Mevrouw Van der Wouw: hebben ze aan mij een 'goeie klant' want dan neemt ik "Dan weetje datje bij de kas- altijd wat extra mee. Ik ben niet iemand die kost wat kost sa nooit te veel betaalt. het onderste uit de kan wil hebben. Ik moet gewoon kunnen nemen wat ik nodig heb en dat doe ik ook, want eigenlijk ben ik helemaal niet zo prijsbewust als U misschien denkt. Het is hier gewoon voordeliger dan bij andere supermarkten. Dan weet je dat je bij de kassa minder betaalt. Wat extra inslaan kan dan ook geen kwaad. Tegen dubbel voordeel zeg ik geen nee. Dat heb ik nog nooit gedaan. Weet U dus meteen waarom ik al die jaren bij Jan Bruijns de boodschappen haal...! ten en bedrijfsfilosofieën van anderen. Na die serie studierei zen ben ik tot het inzicht geko- 2000 exemplaren verkocht, men, dat a) de provincie Zeeland Vroeger was dat minder dan een op de verkeerde weg is, b) dat kwart

Bevelander | 1996 | | pagina 1