Nel Quakkelaar deelt niet langer de (biljart)lakens uit: Expositie in Erasmusflat 4 WEKEN VOOR 14,25 (eenmalig binnen zes maanden) AnneMareL DOt axel Sparta en Willem II naar Hansweert 7MONTEL 2^935; Opzienbarende bankmededeling. I®] f.120,00 IV Woensdag 27 maart a.s. Dag van 't Winkelwerk SS C G weekblad voor zuid- en noord beveland PILAAR de leukste winkel Rapid De PZC De Bank van Nederland r i iiii-.1 Zaterdag a.s. zijn er modeflitsen in rurf GRAND THEATER GOES 0113-215165 FILMPROGRAMMA DONDERDAG 21 T/M WOENSDAG 27 MAART 1996 on Woensdag 20 maart 1996 - 48e jaargang no. 12 Vlot en vakkundig bij FService Welkom... Iedere avond20.00 u. ^ODELSVjS^ SM Rapid Service Goes OOK FRAGMENT GAAT MET ONS MEE DE LENTE IN Zaterdag 23 maart in KJEKIERIS Discovervoer 5.- p.p. per rit 0113-351717 Sociaal dier Muisstil °OA O 0115-562010 Bloemenhulde 1>> BIBLIOrz/^js JA, ik wil: "Kom 's effe!" Rekenwerk Natio OSCOOP i IK STOP MET PIJN IN HET HART (Van een onzer redacteuren) Nel Quakkelaar, op het punt van afscheid nemen als eerste en enige Zeeuwse wedstrijdleidster bij het biljarten. "Dat kan ik dus helemaal niet", BEL- BIOS Naam: Voorletters: m/v Straat: 21/2+2-zits 1995,- op 27-jarige leeftijd BW* Postcode: Plaats: Remmen sl/owZ J.' .hB Is k Op 21 januari j.l. werd ze plotse ling spontaan bedolven onder de bloemen, nadat ze in zaal Julia na in Colijnsplaat de prijzen had uitgereikt op de districtsfinale 4e bij. Voor veel biljarters uit de regio is ze 'moedertje'. En zij spreekt zelf over de biljarters vaak als 'mijn kinderen'. wege versleten rugwervels. Ze verplaatst zich steeds moeiza mer. Ze kan slecht fietsen en lopen. Meerijden in een auto valt haar steeds moeilijker. Ze heeft altijd pijn. sport, die ze jarenlang heeft gediend als wedstrijdleider van het district Walcheren en Noord en Zuid-Beveland. S.V.P. TELEFOONNUMMER INVULLEN I.V.M. NAVRAAG BEZORGING BOUWMATERIALEN GOES 0113-215401 Van 19 maart t/m 19 juni expo seert de Armeense kunstenaar Safian Ashot in de Erasmusflat. Safian Ashot is in 1963 in Yere van (Armenië) geboren. Hij heeft daar gestudeerd voor architect en volgde een opleiding aan de kunstacademie. Hij heeft reeds vele exposities in Armenië, Rusland, Zwitserland en Nederland achter zijn naam staan. In de tentoonstelling in de Eras- heid om te zien of zelfs mee te maken wat het werken in een 06 F musflat komen drie tijdvakken tot uiting waar hij heeft gewoond: de Armeense, de Russische en Nederlandse periode. Zijn wer ken stralen een religieuze sfeer uit. Voorts left hij graag verband tussen muziek en zijn schilder kunst. De expositie is van 19 maart t/m 19 juni 1996 in de Erasmusflat. Geopend van maandag t/m zon dag van 10.00-22.00 uur. Tel. 0113-213558. Westhavendijk 150 Goes - Tel.: 0113-22 04 40 Openingstijden: maandag t/m vrijdag 8.00 - 17.00 uur. zaterdag 9.00 - 15.00 uur. In juni van dit jaar verdwijnt definitief een 'monument' uit de Zeeuwse biljartsport: de eerste vrouw die ooit wed strijdleider was. Waaraan zal Nel Quakkelaar dan haar tijd wijden? "Dat is niet zo moei lijk. Ik heb genoeg andere hob by's. Wat zou je denken van doorlopers en van handwer ken?". Opril Grote Markt 11,4461 AK Goes Tel. 0113-231479 Zelf legde ze vroeger ook graag een mooie libre-serie op het groene laken. Maar die tijd is voorbij. Ze kan het niet meer. In 1985 onderging ze een ingrijpen de longoperatie en in 1987 een even ingrijpende keeloperatie. Ze heeft geen stembanden meer. Ze ademt ook niet meer door mond en neus, maar door een gaatje onder in de hals. Ze heeft zich echter door die handicaps nooit uit het veld laten slaan. Af en toe drijft ze zelfs mild de spot met zichzelf. Ais iemand haar vraagt, waar om ze niet meer kan biljarten, zegt ze zonder blikken of blo zen: "Ik kan niet meer over de tafel hangen, want dan valt mijn gat dicht...." Telefoon: Stuur deze bon op in een open enveloppe, zonder postzegel, naar: PZC, afdeling abonnementen Antwoordnummer 123 4380 VB Vlissingen. Bellen gaat sneller: (0118) 484216 'n dijk van een krant WEMELDINGE -- "Ik zal met pijn in het hart vertrekken. Een paar weken lang heb ik er niet van kunnen slapen. Ik zie als een berg tegen het afscheid op. Ik vrees, dat er traantjes zullen gaan vloeien". klas driebanden. Alle 8 winnaars gaven hun boeketten (ongere- Ze loopt in een gipskorset, van- dendamme) het officiële afscheid tijdens de jaarlijkse algemene ledenvergadering. Dagelijks is ze nu een paar uur bezig met het administratieve werk en met het rekenwerk. En dat doet ze voortreffelijk, getuige het feit dat ze nog nooit proble men met de spelers heeft gehad. Integendeel. "Ik ben gelukkig vrij flexibel. Ik sta open voor de wen sen van de spelers. Ik ben ten slotte geen wedstrijdleider voor mezelf, maar voor de spelers. Het zijn immers mijn kinde ren "Robot aan het woord", zegt ze zelf wel eens ironisch. Maar tij dens een prijsuitreiking (dat is nu eenmaal de taak van een wed strijdleidster!) is ze altijd voor Woensdag 27 maart a.s. wordt jaar. De Dag van het Winkel- zeeuws-vlaonderen Alle beroemde meubelmerken onder één dak. Elke dag geopend tot 18.00 uur, alleen vrijdags tot 21.00 uur Zondags geopend van 13.00 - .18.00 uur Tel. 0115 - 562010 Sie Matic Keukenstudio 1e verdieping De Stichting Voetbalvrienden uit Hansweert is er ook dit jaar weer in geslaagd om een gerenommeerde profclub uit de PTT- Telecompetitie naar Hansweert te halen. Nadat vorig jaar Sparta Rotterdam al te gast was komen er dit jaar zelfs 2 clubs hun kun sten vertonen. Allereerst geeft het Tilburgse Willem II op 20 juli acte de présence. Daarna is op 30 juli wederom Sparta uit Rot terdam actief op het terrein van de V.V. Hansweertse Boys. Evenals vorig jaar is in beide wedstrijden het Reimerswaal-elftai de tegenstander van deze ploegen. Ook zal voorafgaand aan deze wedstrijden wederom een penaltybokaal en een voorwed- strijd georganiseerd worden voor de jeugd van de Reimerswaal- se voetbalverenigingen. Ui Torino. Sierlijke moderne bank met een komfortabele zit. Vakkundig bekleed met stof. was haar eerste reactie, toen ze voor de functie werd gevraagd. "Dat kan jij wèl", was het antwoord. En dus werd ze wedstrijdleidster. De eerste die Zeeland ooit kende. En vermoedelijk ook de enige van Nederland. Toen in bredere kring bekend werd, dat de gerespecteerde wedstrijdleidster uit Wemeldinge zou gaan stoppen met het uitde len van de (biljart)lakens, werd direct duidelijk dat het de biljar ters uit Midden-Zeeland min stens zo erg spijt als mevrouw Quakkelaar zelf. De komende maanden zullen voor Nel Quakkelaar (68) uit Wemeldinge het afscheid bete- gisseerd) aan de scheidende kenen van haar geliefde biljart- wedstrijdleidster. Met een paar dikke pakkerds, waarvan haar wangen dagen later nóg gloei den In mei en juni volgen voor haar nog een paar moeilijke dagen. In mei wordt aandacht besteed aan haar afscheid van het district Walcheren, Noord- en Zuid- Beveland van de Kon. Ned. Bil- een proefabonnement van 4 weken voor 14,25 een abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: per maand met automatische afschrijving a 31,50 per kwartaal met automatische afschrijving a 89,50 Remblokken Escort/ Sierra (v.a. 1984) Het echtpaar Quakkelaar woont sinds £es jaar in Wemeldinge, omdat ze destijds lid werden van de plaatselijke biljartclub 'Schel- dezicht'. Nel Quakkelaar vertelt, dat ze eigenlijk hélemaal geen sportief type is. Sport interesseert haar niks, zegt ze. Ze houdt van geen enkele sport, behalve van haar geliefde biljarten. "Ik weet niet hoe dat komt. Ik ben gewoon verschrikkelijk gefascineerd door het spel met die ballen. Het is een passie geworden. Libre vind ik het mooist om te zien. Hoe bij voorbeeld Ceulemans die drie ballen langdurig langs de band speeltgoh, dat is kunstig, hoor!". iedereen verstaanbaar. "Al zit het café tot de nok vol, als ik spreek, is het altijd muisstil. Dat moet ook wel, want ik kan niet harder". Heel oneerbiedig noemt ze haar microfoon wel eens 'mijn lulijzer'. Maar het is haar onontkoombare communicatiemiddel met de mensen om haar heen. Het was even wennen, toen ze -jaren geleden- het stuk techniek voor het eerst ging gebruiken. "Dat ding deugt niet. De batterijen zijn veel te gauw leeg", was haar klacht tegenover de behande lend specialist in het ziekenhuis. Maar hij wist wel beter: "Welnee, joh, jij praat gewoon te veel". Opmerkelijk is, dat ze door het apparaat haar bloedeigen dialect (ze is geboren en getogen Zeeuwse) niet meer kan spre ken. "Het ding vervormt het Zeeuws heel erg. Dan kan nie mand me verstaan. Daarom moet ik gedwongen Hollands spreken. In het begin vond ik dat verschrikkelijk. Intussen ben ik er wel aan gewend, maar leuk wordt het nooit". Nel Quakkelaar-Koevoets is op een bijzondere manier in de Daar komt nu de pijn in het hart biljartsport terechtgekomen. Zo'n vijftig jaar geleden ging haar man Henk (nu 79) in Hansweert, waar het echtpaar toen woonde, wel eens een balletje stoten in het toenmali ge café Brandenburg. "Dan ging ik soms kijken, ondanks het feit dat het dorp vond, dat vrouwen niet in een café thuis hoorden". Na hun verhuizing naar Goes was manlief lid van de biljartclub 'Onder Ons' (spelend in een café in de Rpcht van Guinea) en later van de biljartclub 'Avontuur' (spelend in café De Blaauwe Steen). Van die laatste vereni ging werd Nel in 1976 secreta resse. Dat moet ongeveer als volgt zijn gegaan: "Ik stond in die periode tijdens oefenavonden en vergaderingen wel eens achter de bar. Tijdens een bestuursver gadering zochten ze een nieuwe secretaris. Toen werd er naar mij geroepen: Nel, kom 's effe. Jij zit je altijd overal mee te bemoeien. Jij kan bést secretaris worden". En dus was ze het. Ze werd vanuit die functie in 1982 vice-voorzitter van het dis trict Walcheren, Noord- en Zuid- Beveland. Maar daar vond ze niks aan. "Dan ben je gewoon werkeloos. Dat was niks voor mij. Ik wil wat te doen hebben". En zó werd ze een jaar later wedstrijdleider voor het hele dis trict. Ze spreekt van 'pijn in het hart', maar de directe aanleiding tot haar gedwongen vertrek als wedstrijdleidster zijn de pijnen die andere delen van haar jartbond, tijdens het 50-jarig lichaam tergen. bestaan van het district. In juni volgt in 's Lands Welvaren (Kwa- het Want ondanks het gemis van haar stembanden, is Nel Quak kelaar niet van plan, ooit haar mond te houden. Ze is een soci aal dier. Ze is dolgraag onder de mensen. Haar 'stem' maakt ze nu hoorbaar via een staafmicro- foontje, dat ze tegen haar hals duwt als ze spreekt. Zó doet ze toch haar woordje, hoewel monotoon en zacht. oriënteren. In Nederland werken inmiddels mensen in de detailhandel. Zo’n 60 procent hiervan is vrouw en ongeveer de helft van het totaal aantal mensen is jonger dan 27 voor de vijfde maal De Dag van werk, die dit jaar op woensdag het Winkelwerk gehouden. Doel 27 maart wordt gehouden, geeft is het imago van werken in de belangstellenden alle gelegen- 1 detailhandel te verbeteren. Het heid om te zien of zelfs mee te Hoofdbedrijfschap Detailhandel is van oordeel dat er binnen het winkel nu precies inhoudt. i winkelbedrijf goede mogelijkhe- De mogelijkheden in de detail- den liggen voor met name jonge- handel zijn legio. In veel winkels I ren en herintredende vrouwen, is het mogelijk zowel fulltime als Ook in Zeeland wordt aandacht partime te werken, en iemand besteed aan de Dag van het die niet vastgebakken zit aan het Winkelwerk. 'negen-tot-vijf-ritme kan voor Waar grote bedrijven in allerlei vele kleine en grote onderne- sectoren de laatste jaren vooral mers een aantrekkelijke werkne- denken aan afslanken, komen in mer zijn, die in betrekkelijk korte de detailhandel nog steeds elk tijd een goede positie in het jaar tienduizenden arbeidsplaat- bedrijf kan bereiken. Regelmatig sen vrij. Vooral voor vrouwen die komt het voor dat een gemotl- overwegen (opnieuw) aan de veerde jongere op 16-jarige leef- slag te gaan en voor jongeren tijd begint als zaterdaghulp, en die de schoolbanken vaarwel op 27-jarige leeftijd reeds zeggen, is het best de moeite bedrijfsleider is. Herintredende waard zich eens in die richting te vrouwen die zich door inzet en .’LJ-.L i enthousiasme onderscheiden, ongeveer 650.000 kunnen zich opwerken tot filiaal- houdster. Soms gaat het hierbij om mensen die vroeger nooit aan werken in een winkel dach ten. Een wedstrijdleider deelt spelers in, maakt na elke wedstrijd de stand op, rekent na elke wed strijd de persoonlijke gemiddel des uit (van 500 spelers!), voert alle correspondentie en onder houdt de contacten met de pers. 6 6 8 8 8 h h. ROBERT OENIRO Het leukste kado in het donker... Zaterdag Zondag Woensdag 14 00u. 14.00 u. ...14.00 u. De verrassende film voor ouders. grootouders en kinderen! 77, /Mfi/CfMft-ft fi/tf

Bevelander | 1996 | | pagina 1