Haute Couture in Lente- en zomermode Underjeans die gezien mogen worden mode van brillen Haar kleuren kan nu ook met een stick Lingerie om van en bij te dromen Vrouwelijke elegantie met 'n tikje glamour Vrolijke zomer- en lentemode Felle kleuren en ritsen Voor jonge sportieve mensen j 1 o a Woensdag 13 maart 1996 DE BEVELANDER 25 w ;W' K..^. U Sierlijk filigraanwerk r Bij de foto: Charlie Miller. te i 1 r .te- (fotografie Carin Verbrugge). I voor zomer 1996. Wit als cleane totaallook, wit gecombineerd met schone, lichte grijzen en gewas sen pastels of wit als oogverblin dend accent bij het "urban jun gle" thema, waarin functionele safari-items vertaald zijn naar een vrouwelijke citylook. In kaki, leger- en appelgroenen met felle accenten van oranje, rood en (terug van weggeweest) turquoi se. "WIT ALS RODE DRAAD" Wit is voor InWear de key colour den met de jasjes zonder mouw en de gevoerde blazerjasjes (onder andere cool wool) is vanzelfsprekend. SETTERLADY BRENGT DE NIÉUWE JAPON Setterlady is erin geslaagd om een totaal nieuwe collectie japonnen te stileren. Het zijn modische japonnen in verschillende wijdtes en met een zeer frivole uitstraling. Daarnaast blijft ook de klassieke japon in de Setterlady collectie. wt;:. BLIKVANGER Ook de nieuwe kleuren spreken aan. Want naast zwart en wit, doen alleen namen als 'champagne' en 'rosé tendre' meer vermoeden dan de toeschouwer verwacht. Met name de zonnige kleur geel uit de serie Orsay is een absolute blikvanger voor de trendy en zelfbewus te vrouw. MODIEUZE ROKKEN De blousescollectie sluit uitstekend aan op de collectie rokken. Set terlady heeft in haar collectie onder meer de kortere modieuze rok en de klassieke rok met een normale lengte terwijl ook de lange, wijde rok niet onbreekt. Er is dus volop keuze in lengte en model. Groot voordeel is dat bij alle rokken is gewerkt met elastische band om een goede pasvorm te garanderen. Dit geldt overigens ook voor de pan talons in de collectie. Dat het een en ander gecombineerd kan wor- NIEUWE KIJK OP BONNETTERIE De vrouwelijkheid is terug in de bonnetterie en wordt geaccentueerd. Het is een algemeen modebeeld. Setterlaine gaat echter een stap verder en zet de toon voor het voorjaar. Het wordt een seizoen van veelkleurigheid, jacquars en ajours. Garens van uitstekende kwaliteit, waaronder veel katoenmengingen, vormen de basis van de pullover- collectie. Dessins zijn in sommige gevallen extra geraffineerd door borduur. De halsvormen zijn verrassend. Natuurlijk zijn er ook de bekende luxe Setter shirts. Kwaliteit boven alles, want er is onder meer gewerkt met 100% gemerceriseerd katoen. Dessins en all over prints zorgen voor een prachtige uitstraling. Splitten vervolmaken de shirts. De spencervestjes en gilets uit de collectie sluiten aan bij de internationale modetrends. Door nieuwe belijningen en dessins zijn ze opvallend en modisch. In de collectie vesten zijn luxe, blazerach tige vesten opgenomen. EXCLUSIEF Transparante- en beugelbeha's met of zonder naden, een modieuze barbieroze stringbody, luxe stringslips, en hoogopgesneden broek jes, zorgen voor volmaakte vormen. Ook prachtige zachte hemdjes en losvallende French Knickers ontbreken niet in de collectie. Deze zijn heerlijk om overdag aan te trekken, maar kunnen ook tijdens de nachtelijke uurtjes worden gedragen. Het gebruik van microvezels geeft de serie Louvre een supersofte touch. Deze artikelen zijn gemaakt van bijzonder zacht, elastisch materiaal dat perfect past. De intense glans van het materiaal zorgt voor exclusieve elegantie. "Lacroix verovert de wereld van couture" en "Magic Lacroix" zijn slechts enkele van de lovende woorden die de pers over de Fran se ontwerper schreef na het zien van zijn nieuwe modecollectie. De show was een toonbeeld van hoge kunstvaardigheid en cre ativiteit. In zijn extravagante en fantasierijke mode dient zich één enkel doel aan: de verleiding van de zintuigen. Oogstrelend zijn zowel de haute couture als de prèt-a-porter collecties. Hij begreep dat hij verder moest kijken om het typische Lacroix-beeld te ver volmaken. Accessoires maken de uitstraling compleet. En hoe veel vrouwen zijn tegenwoordig geen zelfbewuste brildragers? Daarom pntwierp Christian Lacroix een prachtige brillencollectie. Christian Lacroix Lunettes heet de lijn die een geslaagde symbio se is van extravagantie en draagbaarheid. Een "Good looking season". Ofwel "vrouwelijke elegantie met een tikje glamour". Dat is de trend'die terug te vinden is in de nieuwe voorjaars- en zomermo de van In Wear. Dit label, dat ook door meerdere zaken in het Zeeuwse wordt gevoerd, heeft dat gegeven op een frisse toe gankelijke wijze vertaald naar "good-looking" suits, pittige man telpakjes, jurkjes en rqkken in een nieuw silhouet. Bodycon- scious, super vrouwelijk, maar wel comfortabel, dat is het motto. in de winkel vertegenwoordigd is, legt verder de nadruk op rit sen in allerhande vormen. Zoals gezegd is de collectie samenge steld uit heldere, felle kleuren, met geel, groen en oranje als de belangrijkste tonen. VOORJAARSGEVOEL Een uitgesproken voorjaarsgevoel roept de serie Capucines op. Men wordt bijna verleid om aan dit bloemendessin, dat duidelijk aan mar grietjes herinnert, te ruiken. Heel bijzonder is de push-up beha uit deze serie, die een speciale goudkleurige voorsluiting heeft. Door de uitneembare kussentjes kan de draagster voor een sterkere accentu ering van het decolleté kiezen. De gebruikte stoffen lopen uiteen van grof structuurdoek, fluweel zachte ribbelstof, soepelvallende print/streepstof tot high-tech polyesterstof. Bij de lichtgetail- leerde halflange blazers ligt de aandacht vooral op de belijning en de verfijnde details. De panta lons kunnen strakke stretch- broeken zijn, maar ook soepel vallende halfwijde broeken. Rok ken zijn er in vele modellen: kort strak, lang strak, met overslag en lang zwierig wijd, het assortiment blouses toont sportieve ruiten, fris gekleurde print- en uni-stof- fen. Ze kunnen nonchalant en zelfs als jas worden gedragen. Voor de sportieve halflange gilets geldt dat ze licht getailleerd zijn en voorzien van ritssluiting of zakken met een rits. De jurkjes vallen pittig soepel en zijn er in lange en korte uitvoering. In het nieuwe modeseizoen en zomer 1996 zien we als nieuw fenomeen onder meer een collectie Underjeans. Jeans die weliswaar onder de gewone jeans gedragen worden, maar die best gezien mogen worden. Frank Rijkaard, die intussen zijn W voetbalcarrière heeft afgesloten, heeft zijn naam gf verbonden aan deze nieuwe modetrend, die zowel w een heren- als dameslijn kent. Ondermode dus, waarbij drie verschillende thema's zijn te zien: "underjeans", single jersey en rib. Juist jongere mensen die vaak in de gelegenheid komen dat hun onderkleding door anderen gezien wordt (bijvoor beeld tijdens en na het sporten) zullen zich tot de nieuwe trend aangetrokken voelen. warmte-met behulp van een plastic kapje of föhn) tot 40 minuten (onverwarmd) laten inwerken (afhankelijk van de gewenste eindkleur) en uit spoelen. Bovendien gaat er niets verloren omdat u slechts gebruikt wat u nodig hebt en de rest voor latere behandelin gen kunt bewaren. Een Colour Direct haarkleurstick is bij mid dellang haar goed voor gemid deld drie volledige behandelin gen. De kleuren geven de profes sionele look die u mag ver wachten van een product dat in Charlie Millers salon is geperfectioneerd. Ze bevatten geen ammoniak of peroxyde zodat ze het haar niet bleken en er zijn twaalf tinten om uit te kiezen: Beigeblond, Asblond, Goudblond, Licht Asbruin, Asbruin, Goudbruin, Rood bruin, Koperbruin, Warm Don kerbruin, Rood, Koper en Zwart. De tegenkleur marine zorgt ervoor dat het geheel een ver rassend fris beeld te zien geeft. Door het optimale gebruik van ritsen ontstaat een sportief beeld. Blazers, gilets en jurkjes tonen een duidelijke belijning door toepassing van de prinses- selijn en horizontale doorsnijdin gen. Colour Direct. Dat is de naam van een handige stick die kort geleden op de markt is geko men en waarmee het mogelijk is thuis haar te verven zonder moeilijk gedoe met flesjes e.d. Charlie Miller, Schotlands toonaangevende hairstylist en viermaal Schots Kapper van het Jaar, ontwikkelde Colour Direct in zijn salon ten behoe ve van klanten voor gebruik thuis. Ze wilden een semi-per- manent kleurmiddel in een handige vorm, dat hun meer controle en flexibiliteit zou geven als ze zelf hun haar verfden. Ideaal zou zijn als het ook minder rompslomp en geknoei zou geven - zo begon een zeven jaar durend onder zoek om de droom te verwe zenlijken. Na uitvoerige labo ratoriumtesten is het revolutio naire systeem gereed om gelanceerd te worden! Geen gemeng, geen gedoe met fles jes of vloeistoffen! Gewoon de stick over het gewassen haar strijken, 20 minuten (met EEN VROUWELIJK SILHOUET VRAAGT OM STRETCHKWALI- TEITEN Daarin is volop keuze. In satijn, katoen, tricot of spectaculaire hightech materialen. Deze mate rialen zijn gebruikt voor slanke blazers, getailleerde vijftiger jaren blouses, smalle enkelvrije De brillen van Christian Lacroix zijn een sieraad voor ieders gezicht. Of die persoon nou uitbundig gekleed gaat a Lacroix of ingetogen, een bril ontworpen door deze Franse couturier com pleteert elk beeld. Geen felle kleuren of exorbitante vormen, maar, opvallende details typeren het montuur. Dun filigraanwerk sieren de veren van de bril. De ovale vorm laat het verleden herleven. Het retro-aspect viert hoogtij. Metaal is een geliefd materiaal van Christian Lacroix. De brillencollectie van Christian Lacroix is ver krijgbaar bij geselecteerde opticiens. Wie kan zich een wereld zonder lingerie voorstellen? Deze zou kil en fantasieloos te noemen zijn. Dat weten de ontwerpers bij Valisère maar al te goed. De nieuwe voorjaar/zomer collectie laat zich dan ook omschrijven als verleidelijk, luchtig, doorzichtig en sexy. Het basis materiaal voor deze elegante droomstukjes bestaat uit fijne, elasti sche tule en kant. Deze verlenen de 'prikkelende' ondermode het juiste gevoel van tederheid en gratie. broeken, knielange rokken en natuurlijk het "Jacky Kennedy jurkje". Dit wordt een hot-item. Het eenvoudige mouwloze jurkje gecombineerd met bijpassend jasje of vestje. Terug van wegge weest zijn ook twinsets in allerlei varianten. Bij de collecties van Setter zien we dat de lente en zomer van 1996 vooral vrolijk worden. De lijnen zijn elegant en vrouwelijk. Er zijn nieu we kleuren in de collecties te zien die een nieuw élan aan de garde robe kunnen geven. En bovendien is er makkelijk te combineren en is de kleding van Setter ook dit jaar weer soepel en comfortabel. In het oog springt, wat kleur betreft, het nieuwe pastel-programma. Opvallend is een aantal deux-pieces waarin de dessins elkaar afwis selen (bijvoorbeeld lengtestrepen met vrije dessins). Door deze gewaagde combinatie ontstaat er een verrassend beeld. Er is binnen de collectie veel gebruik gemaakt van structuurstoffen die - oök in uni - diepte geven aan de stof en daardoor een extra dimesie toevoegen. Dit komt vooral tot uiting in de blousescollectie, die gedurfd is. Met een elegante en vrouwelijke belijning en een grote variëteit aan hals vormen. Opmerkelijk is de sterke opkomst van de bloemdessins, van mille-fleur tot vrije bloemdessins. Heldere felle kleuren met als tegenkleur veelal marine: dat is het kenmerk van de voorjaars- collectie die de Nederlandse modefabrikant Clarisse in het nieuwe seizoen laat zien. Claris se, dat ook in Zeeland veelvuldig SOPHISTICATED GLAMOUR.... Naast stretch is glans een must voor voorjaar '96. Geen knallen de hoogglans, maar subtiele parelmoereffecten, die alleen schittert bij de juiste lichtval. In combinatie met niet-glanzende stoffen en zachte zomerbreisels geeft dit een nieuwe look; glamourous en sophisticated tegelijk. W

Bevelander | 1996 | | pagina 29