.WAT EEN STREEK.WAT EEN STREEK.WAT EEN STREEK. J-AJ cabaret in Zeeland Hans Visser Friends theaterconcert in Goes De Berini's weer met dag 22 februari a.s. (morgen) Toneel in dialect te Hoedekenskerke PAAUWF Borg Erkenning voor Colijn Beveiligingen een woonhuis van toepassing zijn. Borg-erkende bedrijven, zoals Colijn dus, zijn gespeciali seerd in inbraakpreventie. Ze zijn deskundig, vakbekwaam en maken uitsluitend gebruik van kwalitatief hoogstaande materia len en producten. Zij staan garant voor de best mogelijke beveiliging van uw woning. En dat geeft een veilig gevoel. En wie wil zich niet veilig voelen in zijn eigen huis? Tejater Beer in De Prange met "Oma’s Geheim" Bakkers achter computer bij Groot Stelle in Goes Een aantal bakkers uit Zeeland en West-Brabant volgden aan het Goese onderwijsinsti tuut 'Groot Stelle' een cur sus moderne broodberei- ding. De afde ling consump tieve technie ken van de school voor voorbereidend beroepsonder wijs in Goes organiseerde voor de vijfde maal deze bij scholing. Steeds vaker maken bakkers gebruik van de computer in de productie. Automatische deeg- bereiding, computergestuurde rijsonderbreking, computerge stuurd bakken en volledige pro- ductiebesturing zijn ontwikkelin gen die het werken in de bakkerij veranderen. Cabarettalent Pieter de Rijk in Dorpshuis van Waarde 4 slecht-horenden De Nachtclub van Kromme Nelis Infobijeenkomsten van het Nieuwe Waterschap Info te Goes over beter communiceren met Toneelgroep Yerseke "doet aan politiek" Met "Mag ik es met je praten?" i geeft individualiteit aan het wonen! 7 Woensdag 21 februari 1996 DE BEVELANDER 0oes laten ze zien °e Mfi beantwoordt aan\e One Night Hot Music nr. II Toegangskaarten Optreden 'Fragment' Door toneelgroep Baarland Bon Houtekamer in De Vrijbuiter ,atnbityesz Drie voorstellingen in maart I I GOES I K P WONINGINRICHTING BEGINT BIJ JEZELF 1 I I I I I I I I I I I I I ’I I I I I I I I I I I I I I I I I I I H I I I I I I I I I I I J dame: dubbelrol Jan; Souffleu ses: Ilona Traas, Nel van Win- gen; Grimeuse: Lia Kasse. Het spel wordt gespeeld in Zeeuws dialect. In de pauze is er een ver loting. Deze kosten 15,-; met CJP/65+ 12,50 en zijn verkrijgbaar bij het VVV kantoor te Yerseke en in het gemeentehuis in Kruiningen (publieksbalie in "Bachten Vaete"). Telefonisch bestellen kan via de nummers: (0113) 395326 (bureau burgerzaken) en (0113) 551552 De Ned. Ver. Voor Slechthoren den afd. Zeeland houdt donder- een informatie-avond in Hotel Terminus bij het NS-station te Goes. Aanvang 19.30 uur. De avond is speciaal bedoeld voor mensen die werkzaam zijn in de zorgsector en aanverwante instellingen. Ook slechthorenden zijn welkom. De toegang is gratis en een ringleiding is aanwezig. Thema van de avond is "Com municatie met slechthorenden". Uitgangspunt voor de avond is een scriptie over dit onderwerp door mevr. Esther de Vries- Baaij, verpleegkundige, die de Scriptieprijs Zeeland 1995 heeft ontvangen. Aan de hand van een enquête heeft zij de problemen, die een slechthorende patiënt in (Jacques Boonman). De voorstelling in Waarde begint om 20.00 uur. Op de foto: Jong cabarettalent Pieter de Rijk (foto F. Falkenhagen). 'Uit op Tholen' richt zich met zijn theaterprogram ma o.a. steeds meer op de Bevelanden. Dit mede met het oog op de betere verbindingen die de laat ste jaren zijn ontstaan tussen Beveland en Tholen. Vrijdag 23 februari presenteert 'Uit op Tholen' een theaterprogramma met De Berini's. Aanvang 20.15 uur in Meulvliet in het stadje Tholen. De titel van het derde programma van De Berini's luidt "Almon- destraat 53a", waarmee ze in oktober de Nat. Scheveningen Cabaretprijs ontvingen. Iets over de inhoud en de Berini's: Annie en Harrie vormen een onafscheidelijk Rotterdams echtpaar, dat niet met, maar meer nog niet zonder elkaar kan leven. In de Almondestraat, waar Annie en Harrie al jaren wonen verandert langzamerhand van alles, waar door Annie haar 'loopje' kwijt raakt, maar Harrie daarentegen een steeds belangrijker sociale rol krijgt in zijn geboortestraatje. Dan gebeurt er iets.... een lang verwachte vakantie valt in duigen en Annie en Harrie worden totaal op elkaar terugge worpen. De regie is weer in handen van Pieter van Empelen. Aanvang: 20.15 uur. Voorverkoop: VVV Haven 10, St. Maartensdijk (tel. 0166-663771 van ma. t/m zat. tussen 9 en 12.00 uur) en VVV folder post Dieleman, Hoogstraat 14-16 in Tholen. Een half uur voor aanvang worden er kaarten aan de zaal verkocht. Prijzen: donateurs 13,50, alge meen 15,00, 65+pas, CJP-pas en jeugd tot 16 jaar 12,00. Kosten voor afhalen/reserveren 1,00 per kaart. (toto Lex Broere). een ziekenhuis tegenkomt, op een zeer duidelijk rijtje gezet. Zij geeft duidelijk aan in haar scrip tie wat er allemaal mis kan gaan, hoe het een en ander verbeterd zou kunnen worden. Zij heeft ook bekeken of de bouwkundige voorzieningen in het ziekenhuis waar zij in opleiding was, wel goed waren opgezet. Zij somt ook op welke hulpmid delen er in een ziekenhuis zou den moeten zijn, opdat de com municatie met de slechthorende patiënt vlotter zou kunnen verlo pen. Nog vele andere zaken komen in haar scriptie naar voren. Nadere inlichtingen zijn te ver krijgen bij: mevr. A. Verkaart, Zuidweg 16, 4443 AB Nisse, tel: 0113-649727. Het nieuwe waterschap Zeeuwse Eilanden organiseert de komende weken per werkgebied een informatiebijeenkomst voor iedereen die belangstelling heeft voor het waterschapswerk: het beheer en onder houd van waterkeringen, oppervlaktewater en buitenwegen. Tijdens deze bijeenkomsten wordt informatie gegeven over wat als gevolg van de fusie (1 januari 1996) is veranderd of nog gaat veran deren. Zo wordt aandacht besteed aan de belastingtarieven, de onderhoudsplicht van waterlopen en de bereikbaarheid van het waterschap en het bestuur. Ook wordt een overzicht gegeven van de vorig jaar uitgevoerde (onderhouds-)werken en van hetgeen dit jaar in het werkgebied staat te gebeuren. Uiteraard is er ruimschoots gelegenheid om vragen te stellen. De interim-dijkgraaf (drs. H. Evers- dijk), de gebiedsgezworene, de districtshoofden en de districtsop- zichters zijn bij de bijeenkomsten aanwezig om op vragen in te gaan. ZUID-BEVELAND: o.l.v. gebiedsgezworene C.M. Dagevos, maandag 4 maart, 14.00 uur, De Vroone, D.M. Vereekestraat 74, Kapelle. NOORD-BEVELAND EN WALCHEREN: o.l.v. gebiedsgezworene D. Vos, vrijdag 15 maart, 19.30 uur, Ons Huis, Burg. Adelaarstraat 26, Meliskerke. De soos 'Topfloor' te Wol- phaartsdijk organiseert vrijdag 23 februari een optreden van de Engelse band Fragment. De zaal gaat om 20.30 open. Ook speelt er een verrassend voorprogram ma. Dankzij de Rabobank en auto Adria kan de soos dit con cert organiseren. De toneelgroep "Komt t'r us ni kiek'n" uit Yerseke gaat in maart op de politieke toer. Niet in de Prov. Staten maar op het podium. In Wemeldinge en Yerseke worden drie voorstel lingen gebracht, waarbij poli tiek geïnteresseerden - maar ook anderen - zich zullen kun nen amuseren. Want de poli tiek wordt tijdens de voorstel lingen flink op de korrel geno men. Maar ook amoureuze relaties komen ruimschoots aan bod. Het stuk, waarvoor de toneelclub zich liet inspire ren door de Engelse humor- schrijver Ray Cooney, gaat op zaterdag 2 maart in première in het Dorpshuis te Wemeldin ge. De andere voorstellingen zijn op zaterdag 9 en 16 maart in De Zaete te Yerseke. Kaarten zijn vanaf deze week in Wemeldinge in voorver- Vrijdagavond 23 februari presenteert "Uit in Goes: een theaterconcert in "De Prins van Oranje" met Hans Visser Friends. Gebracht wordt 'One Night Hot Music II'. Aanvang 20.00 uur. Entree 20 gul den, voor pashouders 15 gulden. Iets over de opzet van dit akoestische theatercon cert: Na het succes van 'One Night Hot Music I' ver volgen gitarist Hans Visser Friends in dit tweede deel hun muzikale terugblik op de 'History of Black American Music'. Met als speciale gaste de uit Mia mi afkomstige Gospel- en Blueszangeres Marian Rolle. De show geeft een overzicht van verschillen de muziekstijlen, waarvan de oorsprong bij de zwarte Afro-Amerikaanse bevolking ligt (w.o. Gos pel, Blues, Soul, Motown, Funk). Tevens worden er instrumentale uitstapjes gemaakt naar de Europe se 'roots'. Zowel door het soepele en geraffineerde gitaarspel van Hans Visser als door de indrukwekkende ver tolkingen van Marian Rolle, is 'One Night Hot Music II' een swingend programma, dat de echte muziek liefhebber rtiet mag missen! lem (hun zoon) Arjan Quaak, Kromme Nelis: Rinus in 't Anker, Carla: Marjet Dekker, Regisseur Rinus Zandee, Souffleuse Mien- tje Dak. Entree 7,50. Deze avond mag U niet missen!! Riemens en Sjaak van de Velde van Bakkerij v.d. Velde uit Ter- neuzen, 'André van Merode en Jean-Paul Kint van Bakkerij van Strien uit Terneuzen en Bart van Broekhoven van Bakkerij van Broekhoven uit Steenbergen. Nelis (een oude dorpsgenoot die al jaren in de grote stad woont) op bezoek komt is de verwarring compleet. Rolverdeling: Marie (de moeder) Ina Poley, Jewan- nes (de vader) Adrie Dak, Wul- overheid. In deze stichting is een hoog minimum kwaliteitsniveau afgesproken Borg-erkende bedrijven houden zich aan deze kwaliteitsafspraken en dat wordt gecontroleerd. Wanneer een erkend bedrijf zijn werk goed gedaan heeft, geeft hij een Borg- certificaat af. Wanneer bijvoor beeld hang- en sluitwerk op des kundige manier door een Borg- erkend bedrijf is aangelegd, een buitenlamp is geplaatst of ande re voorzieningen zijn aange bracht, geeft het erkende beveili gingsbedrijf een certificaat af voor uw woning. Zaterdag 24 februari a.s. wordt in "de Griend" te Hoedekenskerke een toneelavond verzorgd door de toneelgroep Baarland. Opgevoerd wordt de komedie 'Niet elke haan kraait'. De voor stelling begint om 20.00 uur, kaarten zijn Verkrijgbaar bij Rinus de Bart, Molenstraat 16, tel.nr, 639355. De organisatie is in handen van buurtvereniging 'Klaver 3'. Kinderen t/m 14 jaar betalen 3,50, entree, volwas senen 5,-. In voorverkoop zijn de kaarten een gulden goedko per. Leden gratis. De rolverdeling is als volgt: Theo van Zanten, pensionhouder: Leo Uitterhoeve; Rita, zijn vrouw: Marie de Vlieger; Sten, het dienstmeisje: Hanny Otte; Dries Bulten, een gast: Kees van Dam me; Aal, zijn vrouw: Leni de Bart; Wilma Broks, een gast: Ans de Vriend: Suus, haar dochter: Jac queline van Wingen; Jan, ver loofde van Suus: Aart Holster; Frank Baars, badmeester: Jan- Willem Minnaard; Kees v.d. Broek, een gast: Dick van Burg; Kazamier, een helderziende: dubbelrol Jan; Roos, een blonde Woensdag 28 februari speelt "Tejater Beer" een jeugdvoor stelling in De Prange te Hein- kenszand. Gebracht wordt "Oma's Geheim". De voorstelling maakt deel uit van het Kinder- theaterkwartaal in de gemeente Borsele. "Tejater Beer" was al eerder in Heinkenszand te zien en oogstte toen veel succes. Nu dus een vervolg. Iets over de inhoud van het spel: Oma en Boudewijn zien elkaar iedere dag. Ze zorgen voor elkaar, maar wel op een bijzondere manier. Worden we nu meege- Op vrijdag 23 februari speelt in café "De Vrijbuiter" in Goes de gelegenheidsband "Bon Houte kamer", een formatie rond de Kruiningse stergitarist Jon "Bon" Houtekamer, onder meer bekend van Coldshot, Nixtrix en Bad Littl' Siss. Over het repertoi re van deze gelegenheidsband kunnen we kort zijn: van Rob de Nijs tot Rainbow en van De Dijk tot Bon Jovi. Behalve de al eerder genoemde megaster spelen mee: Jeroen Jeremiasse (drums), Frank Bee- rens (ook), (Rob van Dijk (bas), Bart Goedemond (idem), Boude wijn de Buck (gitaar), Hans Dek ker (eveneens) en Herman Rakers (zang). De aanvang is om 22.00 uur. voerd in de fantasiewereld van deze twee figuren of is er echt sprake van een tasjesroof? Is de maan van Klaas? Hoe heet de speurneus?Pieter?Poot jes? Een antwoord op al deze vragen wordt gegeven (of mis schien ook niet) in een drie kwar tier durend theater met poppen. Voor deze voorstelling is het sterk aan te bevelen om kaartjes te reserveren, want voor mensen die niet gereserveerd hebben geldt vol is vol! Tijd: 15.00 uur tot 15.45 uur. Plaats: Jeugdsoos De Prange te Het technisch beveiligingsbedrijf Colijn Beveiligingen b.v., geves tigd aan de Lewestraat te Kloe- tinge, heeft kort geleden een Borg-erkenning gekregen. De heer H.J. Colijn vertelt: 'Het gaat om een belangrijke ontwikkeling binnen ons bedrijf. Met het Borg- certificaat weten onze cliënten dat al het mogelijke is gedaan om hun huis te beveiligen. Dat is niet alleen belangrijk voor hen zelf, maar ook voor de inboedel- verzekeraar'. Het Borg-certificaat wordt afge geven wanneer alle beveiligings maatregelen zijn getroffen die op 12000m2 showroom A Ijll* j T XJ Marconistraat 15,0113 220840 Als een ruimte met JAB-.stoffen getoonzet is, dan ben je verrast door de smaak en de stijl van de bewoner Of het nu gaat om woonkamer, slaapkamer, of werkruimte. Vitrages, gordijnen, vloerbedekking, of andere toepassingen in stof: Je creëert een sfeer van licht en kleur door geraffineerd met JAB een ruimte te kleden en te accentueren. Warmte, koelte, temperament, knusheid, behaaglijkheid, rijkdom, schoonheid in klassiek, exotisch of modern: zeg maar hoe of in welke combinatie je het hebben wilt. koop. Hieronder de praktische informatie voor al degenen die deze politiek getinte toneel voorstelling voor geen goud wil missen: zaterdag 2 maart a.s. in het dorpshuis te Wemeldinge. Aanvang 20.00 uur, zaal open 19.00 uur, entree 7,50. Voorverkoop vanaf maandag 19 februari bij Slagerij De Bourgraaf, Daniel- straat 1 te Wemeldinge. Verder zaterdag 9 of 16 maart a.s. in dorpshuis "De Zaete" in Yerseke. Aanvang 19.30 uur, zaal open 19.00 uur, entree 12,50. Op 9 maart is er bal na met "Dubbel en Dwars". Op 16 maart is er bal na met "Gar den Party". Voorverkoop vanaf dinsdag 27 februari a.s. bij V.V.V. Yer seke, Kerkplein 1 te Yerseke en Slijterij de drie Sterren, Lepelstraat 11 te Yerseke. lesdagen in het Scholings- en Demonstratiecentrum te Wage- ningen, waar met de modernste computergestuurde apparatuur daadwerkelijk brood wordt bereid. De reacties van de cursisten zijn zeer positief: 'Iedere bakker zou deze cursus moeten volgen, je maakt kennis met de toekomst'. De cursus werd gevolgd door: Ko Langendijk van bakkerij D. Hirdes uit Krabbendijke, Richard Heshof en Sjef Heynen van Hey- en's Bakkerij uit Rossendaal, Wilfred Droppers van B&B-bak- kerij G.J. Droppers uit Zierikzee, André de Nood van P. Bouwman Bakkerij uit Kruiningen, Peter Heinkenszand. Entree: 4,-. Leeftijd: 4 tot 10 jaar. Organisa tie: St. Jeugd en Jongerenwerk Heinkenszand. Reserveringen: 0113-563036. Verder worden verwacht: 6 maart: Graat en Harmien in Ove- zande; 16 maart: Majeur Plus in Baarland; 20 maart: Rijn en Trijn in 's-Gravenpolder; 23 maart: Martien Groeneveld in Driewe gen; afsluitingsvoorstelling 30 maart in 's-Heerenhoek VOF de Kunst. Bij de foto: Tejater Beer (foto Ruud Kronenburg). Op 23 februari speelt de toneelgroep van de "Vereni ging tot instandhouding van het Zeeuws Cultu reel erfgoed ("Ons Boere- goed") in kle derdracht een leuke platte lands komedie. Verder wordt medewerking verleend door de zanggroep en er is een presentatie van klederdrachten. Korte inhoud toneelstuk: Vader en Moe der (een boe ren echtpaar) gaan op bezoek bij hun zoon, die sinds kort in de grote stad woont. Het echtpaar is nog nooit in de grote stad geweest en valt van de ene ver bazing in de ander. Als Kromme De Stichting Borg is een samen werkingsverband tussen de beveiligingsbranche, de geza menlijke verzekeraars en de Om deze ontwikkelingen goed te kunnen volgen worden de bak kers uit Zeeland en West-Bra- bant in de gelegenheid gesteld om aanvullende kennis en prakti sche oefening op te doen. Tij dens de cursus in Goes leren de bakkers werken met nieuwe pro ductietechnieken en oefenen met computerbesturing. Daarna volgt een praktijkgedeelte van 2 "Uit in Reimerswaal" presenteert vrijdag 23 februari a.s. een avond in het Dorpshuis Waarde met caba rettalent Pieter de Rijk. De Werkgroep Culturele Evenementen vertelt over de avond: "Het is nog maar zijn tweede programma; hij barst nog van de ideetjes en over zijn eerste cabaretprogramma was de pers unaniem zeer lovend!" Iets over de inhoud: Je bent 35 en je bent eindelijk bereid het leven te nemen zoals het komt. Maar dan doe je een verschrikkelijke ontdekking.... Het komt niet meer! De werkloze uit het eerste pro gramma is niet meer werkloos; hij heeft zelfs leuk werk. Hij drinkt niet meer zoveel als vroeger. Hij kijkt niet meer zo veel TV. Hoewel hij geen avond zonder drank of TV kan. 's Nachts ligt hij wakker en denkt: Wat staat me eigenlijk nog te wachten buiten de dood van mijn ouders en van mijzelf. Dan neemt hij een slaappil om te kunnen dromen van geld, reizen en allerlei andere dingen. Goed! Tijd dus voor een indringen de vraag "Mag ik es met je praten?" Over bijvoor beeld de relatie met je vader, je moeder, je broer, je opa, de medelander, de Nederlander, de buitenlan der, maar vooral ook over de relatie met jezelf. Als alleenstaande man van 35! .S' f

Bevelander | 1996 | | pagina 7