De Rover 420 Diesel 'n Occasion kopen is 'n zaak van vertrouwen Autobedrijf PRIMEUR Nieuw: de Mégane Coupe. Vanaf f 32.895,* Nieuwe Opel Vectra met Carin navigatiesysteem Automobielbedrijf Centrum Goes B.V. I j Van Strien I i I I I I I I I i 1 De Volkswagen Sharan: MPV met 3 motorversies 1 Ontdek zelf hóe extreem zuinig de nieuwe Volkswagen Caddy is ltL«pWJSv.o.J I I I 1 I 1 I VAN OEVEREN B.V. Soms gaan verstand en gevoel h«« J ^Mercedes Ster Occasion met Eurogarantie 3-6 MAANDEN GARANTIE BEDRIJFSWAGENS s V. PARTICULIER Laat U tot écht autorijden verleiden 25 Woensdag 7 februari 1996 DE BEVELANDER SS Alleen bij de officiële Mercedes-Benz dealer Eenvoudige bediening Nauwkeurige routegids Positiebepaling om de drie seconden 1993 1992 1992 1992 1990 1989 1989 1988 1986 1993 1991 1986 Mercedes 190 E 1.8 Mercedes 300 D Turbo Mercedes 200 E Mercedes 190 D Mercedes 190 D 2.5 Turbo Mercedes 190 D Mercedes 190 E Mercedes 300 D Mercedes 190 E Mercedes 1117 chassis cabine...1990 Mercedes 208 D Mercedes 208 D Mercedes 307 D open laadb Marconistraat 3, 4461 HH Goes. Tel. 0113-212320. 'T AUTOMOBIELBEDRIJF RENAULT meerprijs voor deze mofor al na 7.500 kilometer per jaar terugver diend kunt hebben. Dit is de nieuwe, extreem zuinige Volkswagen Caddy. Op het eerste gezicht een fraai ogende, oerdege lijke, ruime bestelwagen. Maar let op wat er gebeurt als u de nieuwe 1.9 liter SDI-motor start. Die heeft namelijk genoeg aan slechts 1 liter diesel om u en uw vracht zo'n 20 tot 22 kilometer* verderop te brengen. Dat is zó zuinig, dat u de Mercedes 560 SEC1989 V.d. Spiegelstraat 92, 4461 LN Goes. Telefoon 0113-214840 - Fax 0113-231670 -Ü f rneaasafe In één woord: Mégane Coupé. Nieuw van Renault: megamooi, megasport.ef, megas Kom bij ons langs, of bel 06-8677 voor een megapro EEN EXTRA DIMENSIE IN RIJPLEZIER f 47 TJX f &x*x;::x:^^ f BINNEN I UUR WEER OP WEG 1 V RENAULT Drive-in Service Voor de installatie van de elektronische naviga tor zijn geen aanpassingen in het interieur of aan de buitenzijde nodig. De voorzieningen en aan sluitingen voor de bediening van het systeem zijn volledig geïntegreerd in het instrumentenpa neel, het opbergvak en de bagageruimte van de auto. Het Carin-systeem kan bijzonder eenvou dig worden bediend door middel van een knop naast de radio. De cursor op het navigatie- beeldscherm wordt simpelweg naar het gewens te punt verplaatst door de knop te verdraaien, en bevestiging gebeurt door op de knop te drukken. Praktisch het enige wat de gebruiker hoeft te doen is de bestemming vast te stellen, zoals de naam van een stad, de straat of een hotel, gese lecteerd uit het adresboek van het systeem. Car in doet de rest. Het Carin navigatiesysteem bepaald de meest ideale route in fracties van een seconde. Daarbij wordt gebruik gemaakt van gegevens, die gedi gitaliseerd zijn opgeslagen op een CD. Regel matige verversingen van de CD bevatten de meest recente informatie. In Duitsland kent Car in reeds alle mogelijke routes, van de breedste Autobahn tot het kleinste steegje. Ook andere landen worden momenteel gedigitaliseerd. Alle informatie, die op CD is vastgelegd en door Carin’s navigatiecomputer verwerkt wordt, is gebaseerd op de meest actuele tests. De elek tronische landkaart verstrekt perfect getimede instructies voor het veranderen van de richting, alsmede aanbevelingen voor de beste rijstrook ook bij grote wegsplitsingen. Deze tips hebben een ontspannen en veilige rijstijl tot gevolg. Mochten er onverwacht weg werkzaamheden opduiken of van de route wor den afgeweken, dan reageert het systeem onmiddelijk met een aangepast routevoorstel dat is toegespitst op de veranderde situatie. Carin bepaalt de exacte positie van het voertuig met de hulp van drie componenten. Verantwoor delijk voor de algemene oriëntatie is het Global Positioning System (GPS), dat bestaat uit een ontvanger en een antenne. De gelijktijdige sig- naalontvangst van maximaal 6 van de 24 'Nav- Star’ satellieten verstrekt informatie over de geografische positie die tot op 100 meter nauw keurig is. De fijnafstelling gebeurt door een mag netisch veld sensor met kompas, en de sen soren van het ABS systeem, welke de computer voorzien van gegevens over de afgelegde afstand en de gekozen richting. Tijdens de reis worden alle gegevens elke drie seconden verge leken en samengevoegd zodat een exacte posi tiebepaling kan worden verstrekt. De bestuurder kan volledig vertrouwen op het ’gevoel voor richting’ van zijn elektronische navi gator. Zo lang hij of zij in het gebied verblijft dat door de geïnstalleerde CD wordt gedekt, ver zorgt Carin altijd het juist ‘plaatje’. Opel verwacht het Carin-systeem in de nieuwe Vectra in de loop van 1997 te kunnen gaan leve ren. Hoewel het nog tot die tijd zal duren voordat een precieze prijs kan worden genoemd, heeft Opel reeds bekend gemaakt dat men Carin in Duitsland voor ongeveer DM 3000 beschikbaar wil maken. Sinds kort heeft de Volkswagen dealer de nieuwe MPV in de showroom staan: de Sharan. Voor onze regio is deze bijzon dere ruimte-auto te zien en te koop bij Van Strien te Goes. De Sharan heeft een vanafprijs van 56.890,-. De Volkswagen Sharan is lever baar in drie motorversies: 2,0 I benzinemotor (85 kW/115 pk), o •x gS A. Plesmanweg 2 - Goes Telefoon 0113-212730 Mercuriusweg 25 - Vlissingen Telefoon 0118-418351 EEN EIGEN MANIER VAN LEVEN ,nal lease excl brandstof, op t- Bij 80 km/u gemeten volgens 80/1268/EEG een 2,8 I zescilinder benzinemo tor (128 kW/174 pk) en een 1.9 I direct ingespoten turbodieselmo- tor (66 kW/90 pk). De twee benzineversies zijn van af de marktintroductie in combi natie met een handgeschakelde •vijfversnellingsbak of een auto maat. De Volkswagen Sharan met TDI- motor en een handgeschakelde Met de nieuwe Vectra introduceert Opel als eer ste autofabrikant een volume-model in de mid denklasse, dat geheel is voorbereid op de instal latie van een volledig geïntegreerd navigatiesys teem. Daarmee toont Opel, dat elektronische routegeleiding ook in middenklasse-auto’s heel wel mogelijk is. De uiterst simpele bediening garandeert een stevige winst op het gebied van rijcomfort en -veiligheid. De nieuwe Opel Vectra zal over enige tijd kun nen worden uitgerust met het door Philips ont wikkelde CAR Information en Navigation Sys tem. Carin, zoals het systeem wordt genoemd, gebruikt een gedigitaliseerde landkaart en sate- liet-technologie. Nadat de bestemming is bepaald, versterkt Carin nauwkeurige visuele en hoorbare route-informatie in de auto. Zo kunnen automobilisten zowel tijd als geld te besparen wanneer men door onbekende gebieden rijdt. Voor Opel reden genoeg, om zich voor te berei den op de toekomstige installatie van navigatie systemen tijdens de ontwikkeling van nieuwe generaties automobielen. vijfversnellingsbak is leverbaar vanaf medio februari 1996. In tegenstelling tot eerdere bericht geving is ook de Volkswagen Sharan in CL- en GL-uitvoering standaard uitgerust met een mechanische airconditioning. De Volkswagen Sharan in Carat-uit- voering heeft standaard een elektronisch geregelde aircondi tioning (Climatronic). De inhoud van de kofferruimte bedraagt 375 liter, maar deze kan door het in ongelijke delen neerklappen van de achterbank worden vergroot. Om de Rover 420 D te bescher men tegen diefstalpogingen zijn een standaard alarmsysteem en een immobilizer ingebouwd. Ook een op afstand te bedienen cen trale portiervergrendeling be hoort tot de basisuitrusting, evenals een bestuurdersairbag. De consumentenprijs van de Rover 420 D bedraagt 40.990 gulden inclusief BTW en BPM. De Rover is direct leverbaar. w .'•t Naast de Rover 416 Si is er vanaf heden ook een 2.0 liter dieselver- sie leverbaar. Deze nieuwe 420 D zal naast particulieren ook autorijders in het zakelijke marktsege- ment aantrek ken. Sinds 1 februari staat de Rover 420 D bij de Rover- dealer. De vol ledig nieuwe L- serie turbodie- selmotor die een vermogen levert van 63kW/86 bij 4.500 toe ren per minuut, is door de Rover Groep geheel in eigen beheer ontwikkeld. Deze direct ingespo ten krachtbron genereert een koppel van 170 Nm bij 2.000 toe ren per minuut. Het brandstof verbruik bedraagt gemiddeld 5,1 liter per 100 kilometer. Boven dien geeft Rover drie jaar of 150.000 km garantie op de L- serie turbodieselmotor. Evenals de 416 Si heeft de Rover 420 D standaard vijf deu ren en is hij rijk uitgerust. Het interieur ademt de traditionele Britse sfeer die Rover zo ken- kl merkt. Het overzichtelijke dash board en de portierbekleding zijn uitgevoerd met wortelnotehout- accenten. De bekleding heeft een chique Paisley-design en de ook bij deze Rover toegepaste verchroomde dorpelstrips onder strepen de verfijnde afwerking. Kenmerkend voor de Rover 420 D zijn het rijplezier en de prakti sche gebruiksmogelijkheden. Dit blijkt uit ondermeer de standaard stuurbekrachtiging en de elec- trisch bedienbare portierruiten vóór. Door de groen getinte rui ten rondom wordt de warmte van buitenaf grotendeels geweerd. AM'..

Bevelander | 1996 | | pagina 25