Volvo V40: flexibele en actiemodellen Volkswagen Mazda komt met voor delig airco-aanbod Atlanta Collection: nieuwe Fiat mikt met Palio op mondiale belangstelling Komend voorjaar brengt Toyota nieuwe Starlet uit Opel bleef in 1995 in N'land marktleider Auto Dagevos heeft nieuwe Lancia Ypsilon al in huis Lancia's nieu we Ypsilon is kort geleden al bij Auto Dage vos in Goes gearriveerd. Zoals we eer der in de Auto krant aankon- digden, is de nieuwe Lancia Y een bunde ling van toon aangevend Ita liaans en 1 vernuft, auto karakter zoals dat trou wens voor alle Lancia's geldt. Aantrekkelijke sportieve toerwagen altijd goed! Zuinige en snelle 1.9 I. motor nu ook voor BMW 3-modellen tint Introductie in voorjaar na de S40 Nieuw van ventiel tot dakrand Met oog op Olympische Zomerspelen De Goese merkendealers e.o.: s 1 ZWARTEPOORTE UW BMW DEALER 21 Woensdag 7 februari 1996 DE BEVELANDER Als u de in deze autokrant genoemde autobedrijven in 't oog houdt zit u Auto Adria, Autobedrijf Akkermans, Autobedrijf Centrum Goes, Auto Dagevos, Eurocar Goes, Autobedrijf van Fraassen, Autobedrijf de Groene, Auto Hendriks Goes, Autobedrijf de Jager, Autobedrijf A.C. de Jonge, Autobedrijf van Oeveren, van Strien Car, Auto v.d. Vliet, PTA Goes, Autobedrijf H.J. Rijk, Garage Sjaak Sonke, Autobedrijf Steketee, Garage van Strien, Autobedrijf Tramper, Garage Gebr. Vermeulen, Autobedrijf Jan Hop, Autobedrijf Zwartepoorte. Bagageruimte van 1.421 liter Logische aanvulling Traditie in design F 1 h LU leverbaar. BMW MAAKT RIJDEN GEWELDIG. I het van maakt 'kleine' Volvo- De te Vanaf nu kunnen kopers van een nieuwe Mazda 323 (met uitzonde ring van de 1.3 serie) óf een nieuwe Mazda 626 voor slechts 990 gul den meerprijs hun nieuwe aanwinst door de Mazda-dealer laten voor zien van airconditioning en daarmee ruim drieduizend gulden bespa ren. Met het introduceren van een airco-aanbieding tijdens deze win terperiode, geeft Mazda duidelijk aan dat deze vorm van klimaatbe heersing, naast zomerse omstandigheden, ook tijdens andere sei zoenen een uitkomst is. Immers, een regelbare constante tempera tuur zorgt ervoor dat autorijden comfortabeler, maar ook veiliger wordt. Hierbij kan gedacht worden aan typisch Nederlandse weers omstandigheden waarbij de airconditioning o.a. een probaat middel is tegen het beslaan van ruiten. Er is nü al een Mazda 323 inclusief airco vanaf 32.785 gulden en de Mazda 626 inclusief airconditioning is al vanaf 39.985 gulden verkrijgbaar. goed met vier wijdopenende por tieren en een dito achterklep. Voor gemakkelijk laden en los sen van de, geheel met tapijt beklede, bagageruimte is het middelste gedeelte van de ach terbumper verlaagd, waardoor een opening ontstaat van 51 cm. De ruimte achter de a-symme- trisch neerklapbare achterbank wordt aan het zicht onttrokken door een wegneembare hoeden- plank met rolhoes. teraf zijn in te bouwen, zoals zeer geavanceerde oplossingen voor mobiele telefonie". Geheel in de traditie van het merk staat de standaarduitrus ting van de Y op hoog niveau met zaken als een airbag, elek trisch te bedienen ramen, centra le portiervergrendeling, in hoogte te verstellen gordels, warmtewe rend getint glas en stuurbekrach tiging (vanaf LS-versie). Extra zekerheid tegen diefstal is gega randeerd door de Lancia CODE elektronische startblokkering. Een tweetal pittige motoren staat ter keuze: een 1,2 liter (44 kW/60 pk) of een 1,4 liter met drie klep pen per cilinder (59 kW/80 pk). De Lancia Y 1.2 LS Automatic is motorversies zijn in de Atlanta Collection aangepast. Zo is de gen personenauto's met uitzon dering van de Volkswagen Sha- ran. (Advertentie) se Toyota-dealers in de showroom. De auto zal niet alleen opvallen door zijn sublie me kwaliteit en herkenbare vormgeving, maar ook door een 318is coupé de volgende presta ties (gegevens 318ti tussen haakjes): acceleratie van 0-100 km/h: 10,2 (9,9) sec. souplesse van 80-120 km/h in IV: 10,7 (10,4) sec. topsnelheid: 213 (209) km/h. Niet alleen in verhouding tot zijn prestaties, maar ook in absolute zin gaat de 1,9 liter zestienklep- per bijzonder zuinig om met brandstof: coupé en compact doorlopen de DIN 1/3 mix testcy- clus met 7,8 liter/100 km ofwel bijna 1:13. Autobedrijf Zwartepoorte bv Schaepmanlaan 3 4623 XV Bergen op Zoom Telefoon (0164) 23 93 93 M.A de Ruyterlaan 8-16 4461 GE Goes Telefoon (0113) 22 85 45 Industrieweg 27-29 4382 NA Vlissingen Telefoon (0118) 41 44 00 (voorheen Verhoeven) Burg. Prinsensingel 101 4701 HL Roosendaal Telefoon (0165) 56 93 24 Ook in het algemeen als lastig omschreven autojaar 1995 is Opel er in geslaagd om marktlei der te blijven. Ondanks de steeds fellere concurrentie gaat het Duitse merk reeds sinds 1969 onafgebroken in Nederland aan kop. Vooral de veelbeloven de ontvangst van het nieuwe model Vectra geeft Opel reden voor optimisme in 1996.ln 1995 werden 62.867 nieuwe Opel per sonenwagens in Nederland ver kocht, een lichte daling van 714 stuks ten opzichte van 1994. In de iets groeiende markt (totaal 446.388 stuks) realiseerde Opel een aandeel van 14,1%, een daling van 0,5%. Toch was dit nog altijd goed voor een riante koppositie, met een voorsprong van 3,3% marktaandeel op de nummer 2 in de merkenlijst. 'Het wordt duidelijk steeds meer drin gen op onze automarkt", aldus Rob de Leeuw, Algemeen Direc teur bij Opel Nederland. 'De tota le markt groeit maar weinig en er komen desondanks nog steeds nieuwe merken bij. Dit vertaalt zich in een steeds fel lere concurrentie, waarbij Opel als grootste merk uiteraard steeds in het middelpunt van de belangstelling staat'. Desalniet temin is er bij Opel Nederland voldoende reden tot tevreden heid over de prestaties in 1995. Sinds de introductie van de eer ste generatie van de Toyota Starlet, in 1973, zijn er van dit model wereldwijd ruim 2,8 mil- hoog vermogen levert joen stuks verkocht. bijkomstigheid daarbij is dat de nieuwe compac te gezinsauto met een vanaf- prijs van 24.450,- zeker con currerend zal zijn. De Lancia Ypsilon is niet alleen te zién bij Dagevos aan de De Kuyperlaan, er kan voor belang stellenden ook een proefrit mee worden gemaakt. De heer Dage vos vertelt over de nieuwe Ypsi lon: "De Lancia Y is ideaal voor men sen die een auto naar eigen smaak wensen, omdat hij is te leveren in de uitrustingsniveaus LE, LS en LX, welke zijn aan te vullen met opties als airconditio ning en abs. Voorts is er nog een lijst van 134 accessoires die ach- Met de achterbank in de zitstand heeft de bagageruimte een DIN- capaciteit van 413 liter. Met neergeklapte bank is dat 1.421 liter, met een vlakke vloer- lengte van 1.75 m. Voor het transport van extra-lange voor werpen is het mogelijk de rugleu ning van de rechtervoorstoel naar voren te klappen. Voor extra beladingsmogelijkheden zijn roofrails leverbaar. Zoals gezegd komt de V40 kort na de introductie bij de dealer van de S40. Intussen zijn van deze laat ste de prijzen bekend. De S40 (4 deurs) gaat in ons land 43.500,- kosten (1.8 16V). De consumentenprijs voor de V40 is gesteld vanaf 45.500,-. In Japan heeft Toyota Motor Cor- van 55 kW/75 pk. Er kan worden poration bekendgemaakt dat het gekozen voor een handgescha- een nieuwe Toyota Starlet gaat kelde 5-bak of een automatische uitbrengen. transmissie. trekkelijke combinatie van lijnen ging bij zijdelingse botsingen te realiseren, die bij veel mensen in de smaak zal vallen, met een aantal zeer eigen stijlelementen die dit compacte model een eigen herkenbaar gezicht geven. Met zijn wielbasis van 230 cm en totale lengte van 3,74 meter valt Volkswagen heeft vanaf heden een Atlanta Collection. Het gaat om een uitgebreide serie actie modellen die in het teken staan design technisch Een met dus, Zo behield de Astra zijn ere plaats als meestgekochte auto van Nederland. Met totaal 29.902 stuks werden er 372 Ast ra's meer verkocht dan in 1994. Sterspeler in het team is zonne klaar de Stationwagon, die ruim een derde van de Astra-verko- pen voor zijn rekening nam. Regelrecht spraakmakend was de introductie van de Opel Tigra. Er werden vanaf februari vorig jaar 2.875 exemplaren van deze flitsende sportcoupé in Neder land verkocht, waarmee Opel het bestaande marktsegment in zijn eentje bijkans verdubbelde. Ook de benjamin van Opel, de Corsa, bleef ondanks heftige concurren tie de leider in zijn klasse met een totaal van 14.466 verkochte exemplaren. Niet minder knap was de presta tie van het nieuwe topmodel van Opel, de Omega. In het eerste volle productiejaar werden er in Nederland 4.922 stuks verkocht, waarvan 37% Stationwagons. Ook in 1996 wordt een vlakke automarkt verwacht, met een totaal van zo'n 450.000 perso nenauto's. Desondanks is er bij Opel Nederland alle reden tot optimisme, vooral door de zeer enthousiaste ontvangst van de nieuwe Vectra. Sinds begin november 1995 zijn er al bijna 10.000 orders voor genoteerd. samenstelling aan verzwaarde binnenkort van kracht wordende eisen, verlaging van het brand stofverbruik en een verbetering van de akoestiek. De nieuwe viercilinder levert een even als voorheen 103 kW/140 pk bij 6000 l/min, maar het maximum koppel steeg van 175 tot 180 Nm en wordt 200 l/min. eerder, dus al bij 4300 l/min bereikt. Het kop- pelverloop is met name in de lagere en gemiddelde toerental- regionen daardoor merkbaar verbeterd. Met deze sportief dynamische motor levert de geproduceerd op plekken waar de automobielmarkt zich snel uit- breidt. De nieuwe auto zal - door Fiat zelf of via samenwerkings verbanden en licentie-overeen- komsten - in elk geval in Brazilië, Argentinië, Polen, Venezuela, Marokko en Zuid-Afrika worden gebouwd. Daarnaast zijn er plan nen om de Palio in andere lan den te gaan produceren. Zo zijn er onder andere vergevorderde onderhandelingen met de Chine se overheid. Dit initiatief betekent overigens ook dat Fiat een belangrijke part ner zal worden bij de ontwikke ling van snel groeiende auto markten. De samenwerkingsverbanden zullen onder andere betekenen dat er nauwe contacten worden onderhouden op het gebied van internationale toelevering. Dat kan een stimulans betekenen voor de export van onderdelen en auto's en zal in elk geval de ontwikkeling van de locale indus trieën bevorderen. van 1.8 en 2.0 liter (85 of 100 kW), die zijn afgeleid van de zo succesvolle vijfcilinderkracht- bron uit de Volvo 850. De 1.9- liter dieselmotor zal pas in een later stadium voor de V40 beschikbaar zijn. uitgerust met een elektronisch geregelde continu variabele automatische transmissie. Kiezen voor de Lancia Y bete kent kleur bekennen. Zo zijn er twaalf kleuren waaronder een speciale pastel zwarte lak, te combineren met drie bekledings- stoffen of Alcantara voor de LS en LX (of lederen bekleding voor de LX). Medio 1996 krijgt de kleurenstaal honderd andere tin ten erbij. Dat is mogelijk dankzij een uniek door Lancia toegepast lakprocedé, genaamd Kaleidos. Zo is de Lancia Y tot in de fines ses aan de persoonlijke smaak aan te passen. Het kenmerkt het individualistisch karakter van dit merk. In maart a.s. zal de nieuwe Volvo S40 bij de dealers in de showroom staan. Voor onze regio is dat dealer Groene Goes. Korte tijd later zal Volvo de nieuwe V40 uitbrengen, het tweede model in de nieuwe modellenreeks van de Zweed se autofabri kant. De V40 werd kort gele den voor het eerst getoond in Bologna. Het concept van de V40 F4 houdt het midden tussen een hatchback en een traditionele stationcar, waar bij meer nadruk is gelegd op flexibiliteit dan op pure laadruim te, vandaar de V. Niettemin is de V40 perfect geschikt voor het privé- en zakenvervoer van aller hande zaken, bijvoorbeeld een PC, een surfplank of de instru menten van een orkestje. die uitgebreide serie. Hij is 374 cm lang en 162 cm breed en zal als eerste in Brazilië worden geproduceerd en verkocht. De Braziliaanse kopers kunnen kie zen uit twee speciaal ontwikkel de motoren: een 1.5-liter en een 1,6-zestienklepper met multi point brandstofinspuiting. In een later stadium volgen er nog andere motoren. Voor de Zuidamerikaanse markt is er een keuze uit twee 1,5-liter- motoren met multipoint injectie, zodat er naar keuze op benzine, alcohol of een mengsel van bei de kan worden gereden. De Palio 1.6 MP116V heeft een ben zinemotor. Het is de bedoeling dat er uit drie uitrustingsniveaus kan worden.gekozen: een basis versie, een praktische uitvoering en een luxe variant. De Palio maakt een belangrijk onderdeel uit van Fiats globale strategie. Het is een auto die geschikt is voor alle markten en voor een aantrekkelijke prijs in grote aantallen kan worden De Volvo V40 is een logische aanvulling op de S40, ondanks de talrijke overeenkomsten. Maar niet alleen verschillen hun toepassingsmogelijkheden, ze ademen ook een ander karakter uit, waarbij de V40 meer is gericht op een jeugdig, actief koperspubliek, dat de flexibele mogelijkheden van de nieuwe ling ten volle weet te benutten. Daarnaast zal de V40 met zijn toch aanzienlijke laadvermogen, ook uitmunten door puur profes sionele dienstverlening. De nieu we Volvo-reeks is, zowel qua afmetingen, als qua prijs, gesitu eerd tussen de in vele opzichten verwante Volvo 850 en de klei nere 400-serie, waarvan de S40 en de V40 dan ook beslist niet als opvolgers gezien mogen wor den. Beide Volvo's bevinden zich in het topsegment van de midden- Technisch gezien zijn de S40 en de V40 identiek en ook de voor zijde van de carrosserie is gelijk. Vanaf de 'C-stijl' echter volgen de twee ieder hun eigen lijnen. Ondanks het totaal nieuwe ont werp weet de V40, met zijn door lopende daklijn, die uitmondt in een gebogen achterruit, net als de S40 de Volvo-traditie in design te bewaren. Bij de V40 klinkt de traditie van Volvo's eer dere ES-modellen onmiskenbaar door. De start van de productie van de V40 zal kort op die van de S40 volgen. Terwijl de V40 medio maart 1996 bij de Volvo- dealers zal staan, volgt de V40 ongeveer een maand later. In eerste instantie zal de V40 uit sluitend worden geleverd met de klasse. De toegankelijkheid van twee 16-kleppen viercilinders, de Volvo V40 is uitzonderlijk Sinds najaar 1989 een zestienklepper deel uit van het BMW-motoren- programma. In de BMW fabriek in Steyr (Oostenrijk) zijn van deze 100 kW/136 pk motor in ver schillende uit voeringen inmiddels 270.000 stuks vervaardigd. De jongste, wederom ver der verbeterde generatie van deze krachtige viercilinder maak te met 1,9 liter cilinderinhoud onlangs zijn debuut in de BMW Z3 roadster. In precies dezelfde specificatie is deze zestienklep per nu ook leverbaar in de BMW- modellen 318is sedan en coupé en de 318ti compact per maart '96. Doel van de laatste verbete- ringswerkzaamheden was aller eerst het verkrijgen van een hoger koppel over een breder toerentalgebied. Vanzelfspre kend is tegelijkertijd gewerkt aan de aanpassing van de uitlaatgas in april a.s. zal door Fiat een begin worden gemaakt met de produktie van de Palio. "Een wereldau to", aldus zegt Fiat er zelf over. Fiat wil de Palio wereld wijd gaan pro beren te verko pen en men zal daartoe dan ook een groot aantal fabrie ken inschake len voor de pro duktie van de Palio. Hij is van top tot teen, vanaf de ventieldopjes tot de dakrand, nieuw ontworpen, met in het achterhoofd de specifieke eisen van enorm gevarieerde markten. Plus de bijbehorende infrastructuur en service-moge- lijkheden. Het resultaat is een praktische, maar zeker ook com fortabele auto met een vernieu wende styling en goede presta ties. Enorm duurzaam, opge wassen tegen een minder ver fijnd wegennet, uiteraard heel economisch in het gebruik en eenvoudig te onderhouden. Europese kwaliteit ten dienste van de hele wereld. De Fiat Palio is de eerste van een nieuwe modellenlijn, die uit eindelijk uit vijf modelvarianten gaat bestaan. De auto's zullen modulair worden opgezet. Ze profiteren zogezegd van eikaars techniek. Er komt een drie- en vijfdeurs hatchback, een sedan, een sta tionwagen, pick-up en een compacte bestelwagen. De Fiat Palio is dus de eerste in De geheel vernieuwde versie Optimale veiligheid is eveneens van Toyota's succesvolle, meest een belangrijk kenmerk van de compacte model maakt zijn nieuwe Toyota Starlet. Uiteraard werelddebuut tijdens de Autosa- is de actieve veiligheid prima Ion in Genève, van 7 t/m 17 voor elkaar, door een uitsteken- maart. Later dit voorjaar staat de de ergonomie, goede accelera- nieuwe Starlet bij de Nederland- tie, prima zicht rondom en groot Toyota-dealers in de comfort. De carrosserie is met behulp van de meest geavan ceerde ontwerp- en testmetho den zeer sterk en toch zo licht mogelijk geconstrueerd. Er zijn buitengewoon hoog veiligheids- grote kreukelzones die botsener- niveau. gie geprogrammeerd verwerken. Met behulp van dubbele balken Toyota is erin geslaagd een aan- in de portieren is ook de beveili- optimaal mogelijk. Bovendien is, speciaal met het oog op botsin gen aan de achterzijde, ook de achterbank opvallend sterk geconstrueerd. Standaard is de nieuwe Starlet met een airbag aan bestuurderszijde én gordel- hij in hef uitermate belangrijke spanners uitgerust. ABS en een marktsegment van compacte passagiersairbag zijn als optie auto's, waarvan in Europa jaar- 1 1'""" lijks zo'n 3,2 miljoen stuks wor den verkocht. De nieuwe Toyota Starlet wordt leverbaar als 3- en 5-deurs, met een 1,3 liter zes- tienkleppen benzinemotor die een zeer van de komende Olympische koppel van 140 Nm wordt bereikt Zomerspelen in Atlanta. Voor bij 3500 t/min. De topsnelheid een aantrekkelijke prijs wordt bedraagt 188 km/h en deze auto een extra pakket aangeboden accelereert van 0 naar 100 km/h voor de Polo, Golf, Golf Variant, in 11,2 seconden (Variant: 11,9 Golf Cabriolet, Vento, Passat en seconden). Tevens is de Golf Passat Variant. Atlanta Sport leverbaar met een 1,6 I benzinemotor met een ver- De Atlanta serie is duidelijk her- mogen van 55 kW/75 pk en de kenbaar aan bijvoorbeeld spe- Golf Variant Atlanta Sport met dale bekleding, sportstoelen, een 1,8 I benzinemotor (55 grotere bumpers, aanpassingen kW/75 pk). Naast de Volkswa- in de verlichting, radiovoorberei- gen Atlanta Collection presen ding, dakreling voor bepaalde teert de Volkswagendealer vanaf modellen, enz. Ook bepaalde heden een aantal zeer interes sante actieaanbiedingen met betrekking tot de mechanische Volkswagen Golf' Atlanta Sport airconditioning, de volautomati- en Golf Variant Atlanta Sport sche airconditioning, het anti- leverbaar in twee motorvarian- blokkeersysteem en airbags. Dit ten. Speciaal voor dit actiemodel aanbod geldt voor alle Volkswa- wordt een 1,6 I benzinemotor aangeboden met een vermogen van 74 kW/100 pk. Het maximale

Bevelander | 1996 | | pagina 21