Bevelanden in ’t kort CULTUUR KORT SPORT GEAUTOMATISEERD BOUWEN ZICHTBAAR BETER BESLIST NIET DUURDER! alleen kwaliteit trotseert de tijd Zeeuws kampioenschap indoor tennis in Goes en Kapelle Bezoek onze modelwoning te Heinkenszand, Hoendervogellaan, na telefonische afspraak Sterke deelname op totaal 10 banen Fax. 076 -5014355 [Tel.: Woensdag 7 februari 1996 DE BEVELANDER 14 1 r Expositie in bibliotheek van 's-Gravenpolder Concert De Echo in Wilhelminadorp Culturele ochtend Kunstschouw High Five in actie voor Hartstichting Cursus Marifoon "Kattendijke presenteert zich Hobby-ruilbeurs Disco in Goes-Oost Snertwandeltocht Spreken in openbaar Expositie Fotobond in Oosterschelde- ziekenhuis COC ZEELAND Sport- en spelinstuif Heinkenszand Veiling materialen en landbouwmachines Kapasi Octrooien Agrarisch onderwijs Avond spoor- en tramliefhebbers i Ik ben geïnteresseerd in uw kwaliteitsbouwmethode. Daarom wens ik vrijblijvend uw brochure te ontvangen. Naam: Adres: Postcode en woonplaats: Wij hebben grond/geen grond Oud-Katholieken HH v| en I V DANILITH BEWIJST ”1 I I I I I I I I I I I I I I I I I I Van 7 t/m 28 februari zijn in de bibliotheek te 's-Gravenpolder enkele schilderijen van Dhr. T. van Hoorn uit Heinkenszand te bezichtigen. Zelf zegt hij over zijn werk "Schilderen bestaat voor mij vanaf het schetsontwerp tot en met het laatste detail. Het boeit mij enorm om te spelen met kleuren. Maar ook dat het moge lijk is om met behulp van verf de illusie te wekken dat er 'ruimte- diepte' is op een plat vlak en voorwerpen uit te beelden alsof je ze kunt aanraken. Dit probeer ik in mijn werk uit te beelden, samen met een stukje herken baarheid van oude dingen". 15 febr. 't Beest20.30 uur: 'Les cent et une nuits', film van Agnès Var da met o.a. Catherine Deneuve. Op vrijdag 9 februari a.s. geeft muziekvereniging "De Echo" uit Wilhelminadorp haar jaarlijkse uitvoering. Op deze avond zal de fanfare, onder leiding van haar nieuwe dirigent Ad van Nieuwen- huyze, een gevarieerd program ma ten gehore brengen. De blok- fluitgroep, onder leiding van Jac- co Grootjans, treedt eveneens voor het voetlicht. Hierna treedt de in Wilhelminadorp opgegroei de Zeeuwse troubadour Peter Dieleman met enkele van zijn liedjes op. Na dit alles is er nog gelegenheid voor een dansje. U bent allen van harte welkom om 19.30 uur in het Wilhelminahuis te Wilhelminadorp. muziek en de boodschap die wordt gebracht. Er is altijd gele genheid voor een persoonlijk gesprek of gebed. Bij de foto: Marjan Ganseman uit Kapelle, de als 1e geplaats te dame. EVENEMENTEN IN GOES PERIODE 8 T/M 15 FEBRUARI 8/9 febr. 't Beest 20.30 uur: Between the devil and the deep blue sea', film uit 1995 van Marion Hansel. 9 febr. 't Beest 21.30 uur: 'Purna Das BauT, traditionele muziek uit India. 10 febr. 't Beest 21.00 uur: The soft parade Benjamin B, post underground muziek, gevolgd door gewone luistermuziek. 10 febr. Prins van Oranje 20.00 uur: 'The Festival', wervelend spek takel van show, muziek en dans door 'Up with people'. 13 febr. Grote Kerk 13.30- 14.30 uur: Carillonconcert door stadsbei- hele jaar Galerie llona: Naïeve schilderijen van Ilona Schmit (info: 0113 - 621242). danilittï DELMULLE BOUW Nijverheidsweg 39 4879 AP Etten-Leur Telefoon 076 - 5015114 Donderdag 15 februari is er weer een Culturele ochtend in Ter Valcke. De heer G. Jacobusse van het Zeeuws Landschap ver telt dan over alles wat er groeit en bloeit. Aanvang 10.00 uur. Wie vervoer nodig heeft kan op maandag 12 febr. tussen 18 en 20 uur bellen met tel. nr. 233607. Tot 1 maart a.s. kunnen kunste naars, collectieven en galeries werk aanmelden voor de Kunst schouw Westerschouwen. Deze wordt van 15 tot en met 23 juni a.s. gehouden. Op meer dan 20 lokaties zullen ruim honderd geselecteerde deelnemers hun werk kunnen presenteren, onder meer in kerken, kastelen, ate liers, particuliere tuinen, bij hore ca en galeries. Inl. tel: 0111 - 651651 of 654490. AL 75 JAAR... vigen, van diverse gezindten en culturen, samen met buitenker kelijken bijeen om naar de blije boodschap van geloof, hoop op Gods liefde en genade, te luiste ren. Kenmerkend is de ontspan nen sfeer waarin iedereen luis tert en geniet van de zang, Lifestyle Center High Five te Goes start in februari een cursus voor mensen die op verantwoor de wijze iets aan hun overge wicht willen doen. Dat gebeurt onder het motto "Amuseer je slank. De actie duurt acht weken. Van de deelnemersbijdrage gaat een bedrag naar de Nederlandse Hartstichting. Inl. bij High Five, tel: 0113-223505. pioenschappen gespeeld. Mar jan speelt al vanaf haar twaalfde jaar mee aan de top in Neder land. Ook dit jaar staat ze hier weer bij, dus heeft ze haar zinnen gezet op de nog door haar ontbreken de Zeeuwse Indoortitel. Voor velen die aan dit toernooi mee doen is het een revanche van het laatste gespeelde Indoor toer nooi, het autolease Zuidwest- toernooi dat in Goes werd gespeeld. Zoals gezegd, ging het indoortoernooi maandag 5 februari van start. Het duurt tot en met zondag 11 februari a.s. De Zeeuwse Volksuniversiteit start op dinsdag 20 februari met een cursus Marifoon. In de cur sus maakt u kennis met de tele- fonie-procedures te water. Voor het hebben van een marifoon aan boord is een bedieningscer- tificaat verplicht. Het examen wordt afgenomen door de ANWB, de KNMC en de KNWV. De cursus bestaat uit 4 avonden van 19.30 tot 21.30 uur en wordt gegeven in het Buys Ballotcolle ge, Bergweg 4 te Goes. Voor inlichtingen en aanmelding kunt u contact opnemen met het ZVU- bureau: tel. 0118-634800 of fax 0118-626789. Onder deze naam wordt in de periode van 5 februari t/m 1 april a.s. een I den in het Stadskantoor aan de Oostsingel in Goes. Het is een overzicht van werken van "self made" schilders die wonen in Kattendijke. De meeste werken zijn met olieverf op linnen geschilderd. Er worden werken tentoongesteld van Alie Beke nes, Sien Minderhoud, Marjanne Graupner en Frans Haak. Hun onderwerpen zijn in bijna alle werken geïnspireerd op de natuur en de krachten van de zee en de wind spelen dan ook een belangrijke rol in deze expo sitie. Voorts zijn er werken over landschappen, bloemen, planten en dieren te zien. De tentoonstel ling is te bezichtigen tijdens de openingstijden van het Stads kantoor. In De Spinne te Goes wordt zaterdag 10 februari een hobby- ruilbeurs gehouden. Organisatie: Wijkvereniging De Goese Pol der. Aanvang 10.00 uur, einde rond 12.00 uur. Entree ƒ1,-. Men kan er terecht voor flippo's, tele foonkaarten, postzegels en alle andere verzamelobjecten. Wijkvereniging Goes-Oost houdt op zaterdag 10 februari een dis- co-avond voor de jeugd van 11 tot en met 15 jaar in wijkcentrum "de Jan Ligthart" gelegen aan de Bergweg 12. Entree 1,-. Aan vang 19.00 uur. Einde 22.00 uur. Inlichtingen bij Eddy of Coby, tel: 0113-223389. Kaspargo organiseert zaterdag 10 februari haar jaarlijkse snert wandeltocht. Start om 13.00 uur bij café 't Hoekje aan de Westha- vendijk te Wilhelminadorp. Inschrijven vanaf 12.15 uur. De afstanden zijn 5-10 of 15 km. Inl. tel: 0113-227179. Maandagavond 19 februari gaat in Kapelle een cursus "Spreken in het Openbaar" van start. Deze wordt verzorgd door het Ooster- scheldecollege en omvat tien avonden. Marleen Ennik vertelt: "In de cursus wordt veel geoe fend, want alleen in de praktijk kun je het leren. Gelukkig hoef je niet vol spanning te wachten tot het moment daar is dat je voor een volle zaal staat. In de cursus bootsen we de werkelijkheid na. Na afloop van de cursus staan maar weinigen nog voor verras singen". De cursus kost 85 gul den, inclusief materiaal. Wie nog meer wil weten kan bellen met het Oosterschelde College: 0113-231170. Direct aanmelden kan ook. In het Oosterscheldeziekenhuis, 's-Gravenpolderseweg 114 te Goes is tot 8 maart de expositie te zien van de Nederlandse Fotobond voor amateurfotogra- fie. Het is een portfolio-tentoon- stelling van gerenommeerde vrij- etijds-fotografen. Voor het zevende jaar organiseert de Fotobond met groot succes deze tentoonstelling. Dit keer heeft de Fotobond zo'n tweehonderd foto grafen uitgenodigd om een serie van vijf foto's (portfolio) in zwart/wit of kleur in te zenden. De jury selecteerde uit de inzen dingen twintig portfolio's van hoog niveau, inhoudelijk sterke series, diverse opvattingen en verschillende technieken. De selectie geeft een goed beeld van onderwerpen, die vrijetijds- fotografen boeien. Naast land schap, portret en reportage is ook abstract en experimenteel werk te zien. De expositie is dagelijks te zien tot 8 maart van 10.00 tot 20.00 uur. Voor infor matie kunt u contact opnemen met Peter Wijkhuys, telefoon 0113-234692. bereidend beroeps onderwijs) en het MBO (middelbaar beroeps onderwijs). Het MBO (de vroege re middelbare landbouwschool) kan als afgeronde studie worden Maasbach in Goes gevolgd of als voorbereiding voor het hoger onderwijs. 20 februari een spreekdag Octrooien. Dat gebeurt in samenwerking met het Centrum voor Kennisbescherming en Octrooi-informatie. Belangheb benden zijn in de gelegenheid tij dens een gesprek vragen over deze materie te stellen. De mid dag vindt plaats te Middelburg. Deelname vijftig gulden per bedrijf. Inl. en aanmelding bij mevr. Adri Kievit, tel: 0118 - 673540. en selectie van werken van Loek Grootjans, Noor de Rooy, Yvon Trossèll, Bernard Heesen e.a. (info: 0113 - 250499). februari Lunchcafé: Expositie schilderijen van mevrouw De Koning (info: 0113-228795). t/m 1 april Stadskantoor: 'Kattendijke presenteert zich', werk van Alie Bekenes, Sien Minderhoud, Marianne Graupner en Frans Haak (info: 0113 - 249740). t/m 10 febr. Bibliotheek: 'Boek en Vorm/Vorm en Boek', winterten- toonstelling van de Culturele Raad Goes met boeken van uitgeverij 'Plaats Maken' uit Arnhem (info: 0113- 213620). t/m febr. Ter Valcke: Schilderijen van de Armeense kunstenaar Safian Ashot (info: 0113 - 233148). t/m febr. Prins van Oranje: Bronzen beelden van opera's van Ria Ruedisueli (info: 0113-215154). t/m 1 mrt. Gezondheidscentrum 'De Pijlers': Schilderijen van Judy van Dokkum uit 's Heer Hendrikskinderen (info: 0113- 227451). t/m maart Revalidatiecentrum 'Lindenhof': Schilderijen van de Goese kunstenaar Johan Hietbrink (info: 0113 - 236200). hele jaar Kunstuitleen De Bevelanden: Werk van diverse Zeeuwse Woensdag 14 februari wordt in De Stenge te Heinkenszand weer een sport- en spelinstuif voor jeugd van 4-12 jaar gehou den. Aanvang 13.30 uur. Er is ervaren leiding en het program ma is gevarieerd: van badminton tot estafette. Vrijdag 16 februari a.s. wordt in Nieuw Vossemeer een inbreng- veiling van materialen en machi nes voor de landbouw gehou den. De organisatie is in handen van het coöperatieve veilinghuis CNB. De kijkdagen zijn op 14 en 15 februari van 9.00 - 17.00 uur op het bedrijf van de Ron Bos- ters in Nieuw Vossemeer. Er is een speciale catalogus uitgege ven die kan worden aange vraagd via tel: 0252 - 431300. Daar ook inlichtingen over het inbrengen van machines materialen. Vriendenkring Kapasi houdt zaterdag 10 februari weer een ontmoetingsavond in De Spinne kunstenaars (info: 0113 - 233729). te Goes-Noord, aanvang 21.30 uur. Alleenstaanden vanaf circa 25 jaar zijn welkom. Inl. tel: 0113 hele jaar Galerie Jan Boer: Olieverven van Jan Boer (info: 0113 - -230616. 582031). De Kamer van Koophandel te in radioprogramma Middelburg organiseert dinsdag Aly Wisse nn -een spreekdag x Dat gebeurt in n "e radioprogramma Met Aly de boer op' van maandag 12 februari (tussen 10 en 11 uur op Omroep Zeeland) staat het agra risch onderwijs centraal. Gasten zijn Jan Roelse van het Groen College Goes en twee studenten bedrijfskunde van de Agrarische Hogeschool Dronten. Jan Roel se is leraar wiskunde aan het Groen College (voorheen het AOC) en vervult daarnaast een aantal pr-taken voor de school. Het Groen College bestaat uit Vrijdag 9 februari is bij het COC twee onderdelen: het VBO (voor aan de Eigenhaardstraat 2 te Middelburg een visagiste uitge nodigd die vanaf 21.00 uur adviezen geeft over huidverzor ging, e.d. Tevens wordt woens dag 14 februari a.s. Valentijns dag gevierd, aanvang 21.00 uur op het adres Eigenhaardstraat. Op vrijdag 9 februari a.s. 's avonds om 19.45 uur in de Zeeuwse Bibliotheek te Middel burg, houdt de Zeeuwse afdeling van de Nederlandse Vereniging van Belangstellenden in het Spoor- en tramwegwezen (NVBS) haar maandelijkse bij eenkomst. Deze keer staat er een filmavond met geluid gepland om de heer en mevrouw Naber uit Delft over stoomtreinen in Zimbabwe, Polen en Indone sië. Iedereen met belangstelling voor railvervoer is van harte wel kom! Vrijdag 23 en zaterdag 24 febru ari organiseert de stichting Johan Maasbach een evangeli satiecampagne in Goes. Aan vang beide avonden om 19.30 uur in De Spinne in de wijk Goe- se Polder. De toegang is gratis, tentoonstelling gehou- Op deze campagne komen gelo- gedaan om een sterke bezetting te krijgen in de hoogste catego rie; en dat is zeker gelukt. Bij de heren zijn dat: Virgil Gree- ve - Mike Simon - Harold Schip per - Arno Jongsma - Dennis van 't Westeinde - Dennis de Jong - Joost Thorenaar - Ezra den Broeder - Jacco Filius - Camiel Folmer - Johnny Otte - Fabian Probert. Bij de dames: Marjan Ganseman - Marjet Groenleer - Marjolein Meulenberg - Corine Davidse - Jessica Bakker - Han- neke Snijder - Corine Blanken- burgh. De eerste geplaatste bij de dames is Marjan Ganseman; zij speelde het weekend vóór de Zeeuwse kampioenschappen nog mee in Almere. Daar werden de Nederlandse Indoor kam- Maandag 5 februari jl. gingen de Zeeuwse kampioenschappen indoor tennis van start. Het indoortoernooi duurt tot en met zondag 11 februari a.s. Het toer nooi wordt dit jaar gespeeld in Goes en Kapelle, waar respec tievelijk zes en vier banen ter beschikking zijn. Er is een recordaantal deelnemers van 465. Vorig jaar was dat aantal 442. Maar wat zeker zo belang rijk is: daaronder veel kwaliteit- spelers. De organisatie rekent dan ook op de nodige spanning en veel publieke belangstelling. In Goes is de wedstrijdleiding in handen van Teun Melisse en Saskia van Oosterhout, in Kapelle zijn dat Hans en Eric Ganseman. Overi gens is de organisatie anders van opzet dan voorgaande indoor-edities. Eric Ganseman vertelt: "Waar vroeger werd gespeeld om 2 gewonnen sets, zijn we vorig jaar begonnen met het spelen op tijd, namelijk 1 uur. Het spelen op tijd heeft een aantal voordelen nl. het voorkomt dat als je partij 's avonds uitloopt je nog om een uur of 1 op de baan staat. Daar bij komt nog eens dat je precies weet wanneer je moet beginnen; dus ook voor de wedstrijdleiding fijner in te delen. Een ander voordeel is dat er veel meer deelnemers kunnen in schrijven. En dat is dus weer financieel aantrekkelijk voor de tennisbond. De bezetting is in de lagere categorie zeer goed gevuld; voor de hogere categorie is dat minder. Dit komt omdat veel B-spelers buiten Zeeland gaan studeren en daar dus ook wonen. Het heen en weer rijden wordt dan een probleem. Toch is er ook dit jaar weer alles aan De oud-katholieke gemeen schap in Zeeland, deel van de aardier Sjoerd Tamminga. oud-katholieke kerk van Neder- 13 febr. 't Beest 20.30 uur: 'The Sound of Music', filmmusical met land (Unie van Utrecht), houdt op o.m. Julie Andrews. zaterdag 10 februari een kerk- 14 febr. Bibliotheek 14.00- 14.45 uur: Voorlezen voor kinderen van dienst in de kapel naast de 5-8 jaar. rooms-katholieke Maria Magda- 14 febr. Ambachtscentrum 14.30 uur: 'Lieve Boom', kindervoorstel- lenakerk aan de Singelstraat te ling door poppentheater 'Sim Bolus'. Goes. De dienst begint om 10.30 14 febr. Prins van Oranje 20.00 uur: 'Djazzex', een bijzondere dans- uur; de ingang van de kapel groep van 11 dansers met moderne jazzdans. bevindt zich naast de hoofdin gang van de kerk. Pastoor L.E. Wijker uit Amersfoort, belast met de pastorale zorg voor de oud- EXPOSITIES katholieke diaspora in de provin- 21 jan. -18 febr. Galerie Van den Berge: Werken van Wydo Blokland cie Zeeland, zal in deze eucha ristieviering voorgaan. Belang stellenden zijn welkom de dienst bij te wonen.

Bevelander | 1996 | | pagina 14