.WAT EEN STREEK.WAT EEN STREEK..WAT EEN STREEK. Creatief ondernemer uit Bibliobus Borsele Bruidsmede van wit tot zwart Open Dag Souplesse Rilland gaat verhuizen en laat z'n huis optillen ZATERDAG 27 en ZONDAG 28 JANUARI ZEELANDHALLEN GOES Han Meerhoff Goes krijgt onder scheiding als "ster-bloemist" viert 25-jarig jubileum Bruidsparen op herhaling in De Zaete te Yerseke Nieuw eigen kantoor voor Het Gilde De Bevelanden op show van huis Tebbens Winnaars Oudejaars- puzzel en kleurwedstrijd weekblad De Bevelander Aan Ravelijn de Groene Jager te Goes de SNUFFELMARKT... de gezelligste rommelmarkt van Nederland l li l Jj Woensdag 24 januari 1996 DE BEVELANDER 7 I Gebruik bibliobus Openingstijden: ZATERDAG 9-17 uur en ZONDAG 10-17 uur Plattelandsvrouwen Schooldamtoernooi Jeugd Privatisering Ziektewet Groentetelers gast bij Aly Bijzondere opdrachten Onderdelen van vliegtuigindustrie tot cosmetica Staal en aluminium voor produktie van plastic artikelen 1 I ESs (foto Zachariasse). sinds week weer rondwandelingen door de bin nenstad van Goes. Door het gegroeide aantal activi teiten was een eigen kantoor gewenst. Veel zaken werden tot op heden opgevangen door bestuursleden thuis, waarbij met name Gilde- voorzitter mevr. A. Weststrate vaak als eerste werd aangespro ken. Door de opening van het fortabel te dragen. Opmerkelijk bij de getoonde modellen was een vijfdelig herenkostuum met ver lengd kolbert. En verder waren er natuurlijk de bruidskinderen die in een lange stoet aan de volle zaal voorbijtrokken. voor een reünie. Zoals op bij gaande "statiefoto" is te zien, werd daar druk gebruik van gemaakt. De bruidsparen-reünie is, zoals gezegd, een geslaagde traditie geworden. Er werd aan de bruidsparen-op-herhaling een buffet aangeboden en foto Del- zenne uit Yerseke zette de aan wezigen nog eens, in volledig feestgewaad, op de foto. De Zaete is onder leiding van de familie Van Engelenburg een geliefde plaats om bruiloften en andere partijen te vieren. Begrij pelijk, want het gaat om een fraai gelegen receptieruimte, direct aan de Oosterschelde. De grote zaal biedt een capaci teit voor partijen tussen de 300 en 350 gasten. Kleiner kan uiter aard ook. In dat geval worden de ruimten aangepast. Overigens werd tijdens de jongste reünie de In januari 1971 ging de bibliobus van start in alle kernen van de gemeente Borsele. In het eerste jaar werden er 1.923 leners inge schreven en 108.874 uitleningen geregistreerd. Topjaren waren 1976 en 1977 van De Berenburcht uit Baarland zijn hierbij ook aanwezig. -14.10 uur: Kwadendamme: Mgr. Heijligersschool (groep 7 en 8). drecht met een gebruikte draai bank, frees-bank en zaagma- slagen verrassing, want Core mans levert geen producten die bij een groot publiek bekend voor het zoveelste nieuwe model dat op de markt wordt worden gebruikt in machines, waar anderen producten mee maken variërend van vliegtuig onderdelen uit Rilland. De pro- duktiemethode verschilt, maar Modellen- en organisatiebureau Souplesse houdt zaterdag 27 januari a.s. open huis aan de Dongestraat 49 te Oost-Souburg. Iedereen die wat meer wil weten over de opleidingen is welkom tussen 10.00 en 17.00 uur. Tevens zal er een videopresentatie plaatsvinden van diverse activiteiten en zijn er inschrijvingen voor verschillende cur sussen mogelijk. De cursussen die binnenkort van start gaan zijn o.a. Modellenopleiding, Visagie, Kinderschminken, Make-up en Hairsty ling, Nieuw voor Nederland is de kindermodellenopleiding voor kin deren vanaf 5 jaar. Alleen voor enkel bijzondere machine-onderdelen. De mal len, matrijzen en onderdelen die Rilland verlaten door de afnemers van Core mans geen metaal meer te pas. deelt", aldus het uitgangspunt. De mystery-shop pers deden met grote regelmaat testaankopen die vervolgens op een centraal punt op kwaliteit, vak manschap en uitvoering werden beoordeeld. Tij dens deze bezoeken werd veel aandacht besteed aan de wijze waarop de winkelier zijn artikelen pre senteert, zijn klanten benadert en het sortiment in zowel het levende artikel als de raadartikelen. Van de totaal voor dit onderzoek "gemeten" bedrijven kwam 31% niet in aanmerking voor het certificaat. 'Alle reden dus om in gepaste trots door te gaan, als je weer dat er slechts 7 collega's beter ges coord hebben", aldus Han Meerhoff, wiens zaak te vinden is aan de Lange Vorststraat 34 in Goes. te zien aan de aanwezigheid van apparatuur als draad- en Hennie Coremans en Kees Coremans. Een creatieve nen breiden. Ons huis zal met cilinders enkele meters worden Leur. Het is beslist geen goed kope operatie, maar in ons Heel veel van onze lezers, jong en oud, hebben zich bezig gehouden met de kleurplaat en de Oudejaarspuzzel. Voor de winnaars van de Oudejaarspuzzel waren er vier boeken te winnen, getiteld 'De Zak in Vogelvlucht' elk ter waarde van ƒ59,90 een recente uitgave van De Koperen Tuin in Goes. De juiste oplossing was: "Haast je wanneer je tijd hebt, dan heb je tijd wanneer je haast hebt." Middels loting moesten de vier winnaars worden getrokken. Want het aan tal juiste oplossingen van het diagram was groot. Verder ook veel belangstelling voor de Kleurplaatwedstrijd die eer der al in De Bevelander was opgenomen. De deskundige jury had veel werk om alle inzendingen te bekijken. Uitein delijk werden de acht mooiste er uitgehaald. De winnaars ontvangen elk een cadeaubon van vijftien gulden. Hieron der de winnaars: Winnaars Oudejaarspuzzel: K.J.J. Schog, Abelenstraat 16, 4462 BR Goes, Eva Kramers, Beesten markt 2a, 4461 CT Goes, Mevr. M. Smit v.d. Berge, Sloe- straat 8, 4417 BJ Hansweert, P. de Buck, Visserijstraat 9, 4491 GG Wissenkerke. Winnaars kleurplaat: Manon van de Guchte, Boomvalkstee 8, Heinkenszand, 4 jaar; André Uit- terhoeve, lepenstraat 8, Goes, 7 jaar; Anne-mieke Veldhof, Kerkweg 33, Waarde 7 jaar; Ilse Voorhoeve, Kanaalstraat 30, Hansweert 9 jaar; René de Koster, Hansweertsestraat- weg 47, Kruiningen 10 jaar; Joke de Lange, Dijkwelsestraat 22, Kapelle 11 jaar; Jeanita de Leeuwe, Kerkpolder51, Krab- bendijke 5 jaar; Stacey Goovers, Lange Noordstraat 58, 4331 CE Middelburg, 6 jaar. De Zaete te Yerseke houdt er sinds enkele jaren de goede gewoonte op na om bruidsparen die in de loop van het jaar hun bruiloft vierden in het fraai gele gen centrum aan de Ooster schelde, uit te nodigen voor een reprise. Ook dit jaar was dat het geval. Alle bruidsparen die in 1995 hun feest vierden in De Zaete, werden door de familie Van Engelenburg uitgenodigd Coremans heeft dan ook "metaalbewerking gereed- schap-makerij" achter haar Nu al laat het bestuur van de afdeling Zeeland van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen weten dat de provinciale jaarver gadering wordt gehouden op donderdag 28 maart a.s. in De Prins van Oranje te Goes. De dag zal in het teken staan van het 65-jarig bestaan. Thema is "De waarde van vrijwilligers werk". van de Prijs voor Creatief Ondernemerschap 1996 van de kamer voor Midden- en Noord-Zeeland is een echt familiebedrijf. Coremans Me- foto weer gemaakt door Foto Delzenne uit Yerseke, gespecia liseerd op gebied van bruidsfoto- grafie. Niet alleen Jaap en Netty Delzenne, maar ook zoon Richard is het pad van de foto grafie opgegaan. Hij studeerde afgelopen zomer af op de Foto- vakschool in Apeldoorn, waarbij hij zelfs een oorkonde kreeg wegens het beste examenresul taat. nieuwe kantoor kan men nu op dinsdagochtend bellen naar het kantoor, waar tussen 09.30 en 12.30 uur allerlei vragen behan deld kunnen worden. Ook kun nen daar mensen worden ont vangen. Het kantoor is bereikbaar via de ingang opzij van het gebouw op het adres Ravelijn de Groene Jager nummer 5. Het tel.nr. luidt: 0113-233084. wagen met weet-ik-hoeveel wielen wordt verplaatst. We kwamen op het idee omdat ik me herinner dat de firma Stoof een belangrijk deel van Core- dertig jaar geleden ook al eens mans omzet opgebouwd uit Op de foto: een indruk van de show in Bergen op Zoom, waarvoor veel belangstelling uit zowel Zeeland als West- Brabant bestond. Toen Frans Coremans vijftien jaar geleden voor zichzelf begon waren werkweken van met de samenstelling van hun machinepark, richtten op ande- opgevijzeld, waarna het op een re markten. De opdrachten kre- wagen met gen een hoge moeilijkheids graad, brachten risico en vroe gen om investeringen. Nu is Tot 3 februari kunnen teams zich aanmelden voor het Schooldam toernooi dat woensdag 7 februari wordt georganiseerd door de Goese Damclub. Aanmelding kan telefonisch of schriftelijk bij M. Poulisse, Kastanjestraat 80, 4462 VG Goes, tel. 214018. Het toernooi wordt gehouden in de Pr. Ireneschool aan de Kamper- foeliestraat te Goes. Dit tournooi staat open voor alle basisscho len van Zuid-Beveland, en geldt tevens als voorronde voor het Zeeuws Kampioenschap, dat gehouden wordt op 14 februari a.s. in 's-Gravenpolder. De twee hoogst eindigende teams mogen hieraan deelnemen. Ter vergelijking: de Openbare Bibliotheek Heinkenszand had in 1995 2.550 leden en 107.500 uit leningen. Momenteel is er voor de bibliobus 10,5 sta-uur be schikbaar voor 13 kernen. Het is met name de basisschool- jeugd die in groten getale gebruik maakt van de bibliobus. In veel kernen wordt er samen gewerkt met de basisscholen. De bibliobus komt dan onder of net na schooltijd naar de school zodat de leerlingen onder bege leiding van een onderwijzer of een leesmoeder gebruik kunnen maken van de bibliobus. Leesbe vordering staat de laatste jaren sterk in de belangstelling. De bibliobus organiseert (vaak samen met de scholen) vele acti viteiten zoals leesprogramma's, voorleeswedstrijden, kinderjury, schrijfwedstrijd of activiteiten rondom de Kinderboekenweek. leerlingen van groep 6, 7 en 8 uit Ellewoutsdijk zijn hierbij ook aan wezig. -13.00 uur: Hoedekenskerke: De Regenboog (groep 3,4 en 5). De leerlingen van groep 3, 4 en 5 De Kamer van Koophandel te Middelburg organiseert een seminar over privatisering van de Ziektewet. Dit seminar voor werkgevers wordt gehouden op maandag 29 of dinsdag 30 janu ari a.s. in Goes. Inl. en aanmel ding bij mevr. A. Kievit, tel: 0118 - 673540. In het radioprogramma 'Met Aly de boer op' dat maandag 29 januari op Omroep Zeeland wordt uitgezonden staat de groenteteelt centraal. Presenta trice Aly Wisse ontvangt twee telers in de studio: witloftrekker L. de Kok uit Kerkwerve en kom- kommerteler L. Kik uit Bruinisse. Het programma 'Met Aly de boer op' wordt elke maandag tussen 10 en 11 uur uitgezonden bij Omroep Zeeland. Het is een 'live-programma'. Luisteraars kunnen telefonisch -in de uitzen ding- reageren. teit te borgen verwierf Core- worden geproduceerd mans het ISO 9002 certificaat. De innovatieve ontwikkelingen maken dat opleiding binnen dit bedrijf van groot belang is. Opleidingen vinden intern plaats of elders in Nederland, De winnaar van de Prijs voor Engeland of Italië. De winnaar Creatief Ondernemerschap, verwierf in de vijftien jaar van Vorige week is Han Meerhoff Bloemsierkunst te Goes uitgeroepen tot Ster-Bloemist. Dat gebeurde tijdens een bijeenkomst die was belegd door Bloe menbureau Holland in Bergen op Zoom. Na een jaar lang iedere twee weken door een "mystery shopper" te zijn bezocht kon worden geconclu deerd dat Han Meerhoff bloemsierkunst op alle onderzochte facetten ver boven het gemiddelde scoorde. Slechts 7 collega's in het land scoorden hoger. Onderdelen waarop werd beoordeeld waren service, kwaliteit, sortiment, verpakking en klant vriendelijkheid. 'Het is uitstekend om jezelf regel matig een spiegel voor te houden, om zodoende te achterhalen hoe de consument je bedrijf beoor- een dergelijke operatie onder handen had. Toen moest er een traditioneel in steen ver- plaatst in verband met de aan- Het Reimerswaalse bedrijf leg van de Rijksweg in Etten- maakte naam als specialist, Op 23 januari was het 25 jaar geleden dat de bibliobus van start ging in de kernen van de gemeente Borsele. In het kader van het 25-jarig bestaan van de bibliobus zullen de jeugdboeken schrijvers Jacques Vriens en Git te Spee een bezoek brengen aan een aantal scholen. Zij zul len het eeh en ander vertellen over hun boeken. De kinderen kunnen vragen stellen. De volgende scholenworden bezocht: Gitte Spee bezoekt op maandag 29 januari: -9.00 uur: Borssele: Franck van Borssele-school (groep 3, 4 en 5); - 10.45 uur: Lerwedorp: De Drempel (groep 3 en 4). De leer lingen van groep 3 en 4 van De Kleine Piet uit Lewedorp zijn hier ook bij aanwezig; -13.15 uur: Nieuwdorp: De Octo pus (groep 3 en 4); - 14.15 uur: Nieuwdorp: De re genboog (groep 3, 4 en 5). Jacques Vriens bezoekt op dins dag 30 januari: - 09.45 uur: Nisse: De Linden (groep 6, 7 en 8). De leerlingen van groep 5, 6, 7 en 8 van de school in 's Heer-Abtskerke zijn hierbij ook aanwezig. -11.05 uur: Oudelande: De Schakel (groep 6, 7 en 8). De met ruim 3.300 leden en 185.000 uuitleningen. Door de komst van bibliotheken in Heinkenszand (1981) en 's Gravenpolder (1995) werd het aantal sta-uren verminderd. In 1995 werden door de bibliobus in de gemeen te Borsele 73.000 boeken uitge leend aan 1.880 leners. niet van specialisatie kunt pra ten. Toch weten opdrachtge vers het bedrijf te vinden voor specifieke werkzaamheden. Andere metaalbedrijven richten zich gedreven door hun klanten op andere sectoren, waardoor men elkaar aan vu It. Hierdoor is achter haar de Zeeuwse metaal relatief naam staan. De fijn gemodel- sterk. Collega's werken nauw leerde metaalprodukten van samen in de Metaalunie. Dat Coremans komen in machines specialisatie binnen Coremans of maken deel uit van een fabri- groeide is voor vakmensen wel Coremans begon destijds in de cageproces. Aan de eindpro- garage van zijn huis in Ossen- dukten zelf is het nooit te zien dat een Zeeuwse ondernemer zinkvonkers, hoge toerenma- aan de wieg van het fabrikage- chines en veelvuldig gebruik chine. Al snel verhuisde hij met proces stond. De naam Core- zijn bedrijf naar Rilland omdat mans staat op geen enkele hij daar een huis met loods kon draagbare telefoon, koffiezet- kopen. Inmiddels werkt Core mans Metaalbewerking apparaat, dashboard of... tan denborstel. Over het algemeen gebruik Gereedschapmakerij, zoals het komt er aan deze produkten die meetapparatuur. Om de kwali- bedrijf voluit heet, daar met 29 man. van geavanceerde Cad Cam waarmee onbemande machi nes worden aangestuurd. In Rilland maakt men verder van nauwkeuriger voor elk van de produkties how binnen het bedrijf kan men levert Coremans onmisbare zo'n breed scala van werk- onderdelen. Zelf gebruikt het zaamheden aan, dat je eigenlijk tegen de 100 uur eerder regel bedrijf nauwelijks kunststof, dan uitzondering. Vanaf die start is Coremans steeds weer opnieuw bezig met nieuwe oplossingen. Is het niet voor die Rilland verlaten zijn zijn afnemers, dan is het wel gemaakt uit staal of aluminium, voor het eigen bedrijf. Zo ver- Coremans heeft huist de winnaar van de Prijs voor Creatief ondernemer schap dit jaar zijn woonhuis binnen de kern Stationsbuurt door haar in zijn geheel op te laten tillen en te verplaatsen. Bruidsmode- huis Tebbens, dat zich met haar zaak ook richt op toe komstige bruid jes in Zeeland, heeft een ge slaagde bruids- modeshow achter de rug. Hoewel wit centraal staat in de bruidsmode, waren er als contrast ook zwarte japon nen te zien, zo geraffineerd van snit dat menig toekom stig bruidje in de zaal aan het twijfelen werd gebracht of ze niet eens voor zwart zou kunnen kiezen. Bruidsmode Tebbens toonde verder creaties in ivoor, zacht écru en abrikoos. Tinten die op de feestelijke dag zeker flatte ren. Nieuw was verder de getoon de herenlijn, mooi van snit, com- 't Gilde De Bevelanden heeft vorige dinsdag een eigen kan toor. Het werd officieel geo pend door wet houder M. 't Hart van Goes en is te vinden aan Ravelijn de Groene Jager, onder hetzelfde dak als waar de Stichting Wel zijn voor Oude ren zit. Het Gil de, dat in de voorbije jaren een begrip werd in Mid- den-Zeeland, verleent vrijwil lige medewerking aan bewoners voorbeeld hun medewerking bij van de regio. Met name wil men jongere mensen met raad en daad terzijde staan. Het Gilde wordt gevormd door ervaringrijke ouderen die graag hun kennis willen overdragen op anderen. Dat kan over een groot aantal zaken gaan. Ook scholen, instellingen en verenigingen kun nen bij 't Gilde te rade gaan. En verder verlenen vrijwilligers bij- Op 8 januari kregen Frans Coremans, zijn vrouw en zoon, uit handen van de Voorzitter van de Kamer van Koophandel haat bestaan meer en meer uit- de Prijs voor Creatief Onderne- eenlopende opdrachten, door merschap uitgereikt. Een vol- zich met grote regelmaat aan te passen aan wat de markt taalbewerking Gereedschap- vraagt. In deze sector betekent makerij kent drie vennoten, te dit o.a. steeds weer opnieuw weten Frans Coremans, vrouw zijn. Wanneer een computerfa- investeren in automatisering en Hennie Coremans en zoon brikant een behuizing ontwerpt nieuwe machines. Zo staan er het zoveelste nieuwe van de omstreeks vijftien "Fer- familie dus. Dat blijkt overigens rari" freesbanken die in Neder- ook uit het feit dat de familie gebracht, kan hij voor de pro- land werden geplaatst twee in Coremans in maart a.s. een bij- ductie gebruik maken van Rilland. Volgen van de markt zondere verhuizing op stapel nauwkeurige mallen of matrij- en telkens opnieuw beslissen heeft staan. Het huis waarin zen van het Bevelandse bedrijf, doet Coremans vanaf de start men woont zal een paar hon- Coremans verwief hierin een Veel van de eindproducten die bij de klanten van Coremans worden gemaakt bestaan uit opdrachten, die thuishoren bij plastic. een bedrijf dat daar vanaf het Dat kan de hard plastic behui- idee, tot de uitvoering op is gebouwd huis worden zing zijn van een koffiezet- afgestemd. apparaat. Maar ook de zacht- Het Reimerswaalse plastic fles waarin een afwas middel zit kan gemaakt zijn met zonder zich helemaal op één tak van sport te werpen. Met geval leek verplaatsing de bes- het machinepark en de know te en snelste oplossing". Rilland. Volgen van de markt en telkens opnieuw beslissen doet Coremans vanaf de start in nauwe samenspraak met zijn derd meter verplaatst gaan naam van precisie. Het bedrijf accountant, de Westelijke worden. Een indrukwekkende is ook verantwoordelijk voor Accountantsunie, ook al een klus, waarvoor het grote inter- nauwkeurige onderdelen. Zij Zeeuws bedrijf met vestigingen nationale transportbedrijf Mam in Goes, Renesse, Middelburg moet Stoof uit Breda werd inge- en Oostburg. Geleidelijk aan schakeld. De heer Coremans gign het bedrijf werk doen dat vertelt: "Die verhuizing is onderdelen tot fijne design-fles- collega's in de metaal liever gewenst om verder uit te kun- jes in de wereld van de cosme- niet deden, omdat zij zich, o.a. tica.

Bevelander | 1996 | | pagina 7